TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриена причината за труењето во Арсени Јовков

365 - 04.10.2015

Учениците денеска се пуштени на домашно лекување, а тројца од нив се задржани на дополнителни анализи. Вчера 10-на ученици од економското училиште „Арсени Јовков“ беа итно пренесени во болница, откако се пожалиле на печење на очите и грлото, ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Алсат-М - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Три лица одговорни за случајот во „Арсени Јовков“, потврди МВР

Канал5 - 03.10.2015

Кај три лица на возраст од 16 до 20 години е утврдена одговорност за случајот во средното училиште „Арсени Јовков“. Се товарат за предизвикување општа опасност и по целосното заокружување на истрагата, против нив ќе бидат поднесени соодветни ...

Тројца одговорни за труењето во „Арсениј Јовков“

Телма - 03.10.2015

Кај три лица на возраст од 16 до 20 години е утврдена одговорност за случајот во средното училиште „Арсени Јовков“. Се товарат за предизвикување општа опасност и по целосното заокружување на истрагата, против нив ќе бидат поднесени соодветни ...

Адеми апелира за поголема безбедност во училиштата

Утрински - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Кривични пријави за учениците што предизвикаа инцидент во „Арсени Јовков“

24 Вести - 03.10.2015

Наивна детска игра или намерна штета - полициската истрага допрва треба да утврди кои биле мотивите на двајцата сегашни и еден поранешен ученик од средното училиште „Арсени Јовков“ кои се уапсени под сомнение дека се сторители на инцидентот во ...

Адеми повика на поголема безбедност во училиштата

Канал5 - 03.10.2015

Министерот за образование Адилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги откри сторителите кои со спреј испрскаа непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“. Апелираше до директорите случајот да биде поука за повисоко ниво на ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Канал5 - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Три лица одговорни за случајот во „Арсени Јовков”, потврди МВР

Репортер - 03.10.2015

Кај три лица на возраст од 16 до 20 години е утврдена одговорност за случајот во средното училиште „Арсени Јовков“. Се товарат за предизвикување општа опасност и по целосното заокружување на истрагата, против нив ќе бидат поднесени соодветни ...

Адеми апелира за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Press24 - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Нетпрес - 03.10.2015

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата. Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми изрази задоволство што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени ...

Откриени предизвикувачите на труењето во „Арсени Јовков“

Репортер - 03.10.2015

Откриени се лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште „Арсени Јовков и МВР против нив ќе поднесе кривични пријави за предизвикување на општа опасност, јавува Алсат. Кривична ќе добие дваесетгодишно момче Н.Џ.кое го донело спрејот ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

+инфо - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Познати момчињата кои прскаа со солзавец во „Арсени Јовков“

А1 On - 03.10.2015

Полицијата откри дека 20-годишниот Никола Џиковски го донел спрејот во училиштето „Арсени Јовков“ во скопската населба Чаир. Тој заработи кривична пријава исто како и 16-годишниот Антонио Тошев кој е ученик во училиштетот во втора година и ...

Откриени момчињата кои прскаа со спреј во „Арсение Јовков“

+инфо - 03.10.2015

Полицијата открила дека 20-годишниот Никола Џиковски го донел спрејот „Пипс“ во училиштето „Арсение Јовков“ во скопската населба Чаир. Тој заработи кривична пријава исто како и 16-годишниот Антонио Тошев кој е ученик во училиштетот во втора година и ...

Фатени малолетниците кои со спреј прскаа во „Арсени Јовков“

Алфа - 03.10.2015

МВР ги идентификуваше и приведе малолетниците, кои во средата попладне, испрскаа со непознат спреј во училница во средното училиште „Арсени Јовков“, по што 17 ученици беа хоспитализирани, за среќа, без сериозни последици.

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

А1 On - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Три лица одговорни за случајот во „Арсени Јовков“

Press24 - 03.10.2015

Кај три лица на возраст од 16 до 20 години е утврдена одговорност за случајот во средното училиште „Арсени Јовков“. Се товарат за предизвикување општа опасност и по целосното заокружување на истрагата, против нив ќе бидат поднесени соодветни ...

Адеми: Случајот со спрејот во „Арсени Јовков“ нека биде поука за поголема безбедност во училиштата

МКД - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата и истражните органи бргу реагирале и ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во училиштето „Арсени Јовков“.

Откриени лицата што прскаа со спреј во училиштето „Арсени Јовков“ во Скопје

Сител - 03.10.2015

Откриени лицата кои прскале со спреј во Арсени Јовков. Двајца се малолетници и ученици во средното училиште, а средството кое најчесто се користи во самоодбрана во училиштето го донел 20 годишниот Никола Џиковски.

ПО ИНЦИДЕНТОТ ВО АРСЕНИ ЈОВКОВ: МВР и Адеми апелираат на поголема безбедност во училиштата

Телеграф - 03.10.2015

Три момчиња на возраст од 16 до 20 години се одговорни за предизвикување општата опасност кога во со пепер спреј најпрво се прскале меѓу себе а потоа и во простории во училиштето Директорите на училиштата треба повеќе да се ангажираат во ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Репортер - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Кривична пријава за тројцата приведени од инцидентот во „Арсение Јовков“

Нова ТВ - 03.10.2015

Полициската истрага допрва ќе ги утврдува мотивите на двајцата сегашни и еден поранешен ученик од средното училиште „Арсени Јовков“ кои се приведени под сомнение дека се сторители на инцидентот во училиштето, кога 14 ученици и еден професор завршија ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Сител - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Курир - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Фатени ,,трујачите“ од „Арсени Јовков“- кривични за Никола, Антонио и Албин

МК News - 03.10.2015

Откриени лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште Аресени Јовков. МВР ќе поднесе кривични пријави против три лица за предизвикување на општа опасност, објави Алсат. Кривичните ќе бидат против дваесетгодишниот Никола Џиковски кој ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Денешен - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Република - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Точка - 03.10.2015

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата. Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми изрази задоволство што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште "Арсени ...

Кривични пријави за учениците што предизвикаа инцидент во „Арсени Јовков“

Либертас - 03.10.2015

Наивна детска игра или намерна штета – полициската истрага допрва треба да утврди кои биле мотивите на двајцата сегашни и еден поранешен ученик од средното училиште „Арсени Јовков“ кои се уапсени под сомнение дека се сторители на инцидентот во ...

Три лица одговорни за случајот во „Арсени Јовков“, потврди МВР

Денешен - 03.10.2015

Кај три лица на возраст од 16 до 20 години е утврдена одговорност за случајот во средното училиште „Арсени Јовков“. Се товарат за предизвикување општа опасност и по целосното заокружување на истрагата, против нив ќе бидат поднесени соодветни ...

Поднесени кривични за виновниците за инцидентот во „Арсениј Јовков“, Адеми задоволен

Локално - 03.10.2015

Oткако во средата 14 ученици и еден професор беа примени на Клиниката за токсикологија со симптоми на кашлање и солзење на очите, полицијата поднесе кривични пријави за три момчиња. Едниот од нив е 20-годишник кој го донел спрејот, и двајца ...

Приведени учениците кои го предизвикаа труењето со гас во скопско училиште

Фактор - 03.10.2015

Кривични пријави ќе заработат двајца сегашни и еден поранешен ученик во средното училиште „Арсени Јовков“, кои се приведени под сомнение дека се виновни за индцидентот со труењето. Тие во средата со непознат спреј прскале во училиштето по што 14 ...

Три лица одговорни за случајот со труење во „Арсени Јовков"

Вечер Прес - 03.10.2015

Кај три лица на возраст од 16 до 20 години е утврдена одговорност за случајот во средното училиште „Арсени Јовков". Се товарат за предизвикување општа опасност и по целосното заокружување на истрагата, против нив ќе бидат поднесени соодветни ...

Министерот Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Пулс24 - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Н.Македонија - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата

Lider - 03.10.2015

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми е задоволен што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште „Арсени Јовков“ и апелираше до директорите овој случај да им биде поука за ...

Три лица одговорни за случајот во „Арсени Јовков“

Идивиди - 03.10.2015

Кај три лица на возраст од 16 до 20 години е утврдена одговорност за случајот во средното училиште „Арсени Јовков“. Се товарат за предизвикување општа опасност и по целосното заокружување на истрагата, против нив ќе бидат поднесени соодветни ...

Три лица одговорни за случајот во „Арсени Јовков“, потврди МВР

Lider - 03.10.2015

Кај три лица на возраст од 16 до 20 години е утврдена одговорност за случајот во средното училиште „Арсени Јовков“. Се товарат за предизвикување општа опасност и по целосното заокружување на истрагата, против нив ќе бидат поднесени соодветни ...

Фатени предизвикувачите на труењето во „Арсени Јовков“

Алсат-М - 02.10.2015

Откриени лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште Аресени Јовков. МВР ќе поднесе кривични пријави против три лица за предизвикување на општа опасност. Кривичните ќе бидат против дваесетгодишниот Никола Џиковски кој го донел ...

Откриени предизвикувачите на труењето во „Арсени Јовков“

24 Вести - 02.10.2015

Откриени се лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште „Арсени Јовков и МВР против нив ќе поднесе кривични пријави за предизвикување на општа опасност, јавува Алсат. Кривична ќе добие дваесетгодишно момче кое го донело спрејот во ...

Полицијата ги пронајде лицата кои прскаа со спреј во „Арсени Јовков“

Утрински - 02.10.2015

Двајца малолетници и едно 20-годишно лице се осомничени дека прскале со спреј во средното училиште „Арсени Јовков“ во Чаир, по што 13 ученици и двајца професори беа хоспитализирани. Како што објавија дел од медиумите, против осомничените Никола Џ.

Се испитува труењето на учениците од Арсениј Јовков

Телма - 02.10.2015

На крајот на идната недела ќе се знае точно со каков спреј биле затруени децата и професорот од средното училиште Арсениј Јовков. Мострите од воздухот во кој бил испрскан отровот се дадени на испитување, но резултати нема да има деновиве.

Инцидентот во Арсени Јовков - труење или манипулација со учениците?

24 Вести - 02.10.2015

Детска игра, сериозна намера или манипулација со младите? Ова се дел од прашањата кои ги отвара наводното труење на учениците од средното училиште Арсени Јовков. Според социологот Илија Ацевски симптоматично е што овој настан се случува во ...

Откриени лицата што прскаа со спреј во „Арсени Јовков“

Телеграф - 02.10.2015

Осомничени се Никола Џ. (20), Антонио Т. (16), кој инаку е ученик во училиштето и Албин К. (17). Министерството за внатрешни работи против нив ќе поднесе кривична пријава за предизвикување на општа опасност Двајца малолетници и еден 20-годишник се ...

(ВИДЕО) 24Вести: Инцидентот во Арсени Јовков – труење или манипулација со учениците?

Репортер - 02.10.2015

Детска игра, сериозна намера или манипулација со младите? Ова се дел од прашањата кои ги отвара наводното труење на учениците од средното училиште Арсени Јовков, истражува 24Вести. Според социологот Илија Ацевски симптоматично е што овој настан се ...

Откриени лицата што прскаа со спреј во училиштето „Арсени Јовков“

МКД - 02.10.2015

Откриени лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште Аресени Јовков. МВР ќе поднесе кривични пријави против три лица за предизвикување на општа опасност, јавува Алсат. Кривична ќе добие дваесетгодишно момче кое го донело спрејот во ...

Фатени предизвикувачите на труењето во „Арсени Јовков“- кривични за Никола, Антонио и Албин

Курир - 02.10.2015

Откриени лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште Аресени Јовков. МВР ќе поднесе кривични пријави против три лица за предизвикување на општа опасност, објави Алсат. Кривичните ќе бидат против дваесетгодишниот Никола Џиковски кој ...

Откриени лицата кои го извршија нападот со спреј во Арсени Јовков

Нетпрес - 02.10.2015

Откриени лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште Аресени Јовков. МВР ќе поднесе кривични пријави против три лица за предизвикување на општа опасност, објави Алсат. Против дваесетгодишниот Никола Џиковски кој го донел спрејот во ...

Фатени предизвикувачите на труењето во „Арсени Јовков“- кривични за Никола, Антонио и Албин

Press24 - 02.10.2015

Откриени лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште Аресени Јовков. МВР ќе поднесе кривични пријави против три лица за предизвикување на општа опасност, објави Алсат. Кривичните ќе бидат против дваесетгодишниот Никола Џиковски кој ...

Фатени предизвикувачите на труењето во „Арсени Јовков“- Кривични за двајца малолетници

Сител - 02.10.2015

Откриени лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште Аресени Јовков. МВР ќе поднесе кривични пријави против три лица за предизвикување на општа опасност.. Кривичните ќе бидат против дваесетгодишниот Никола Џиковски кој го донел ...

Уапсени предизвикувачите на труењето во „Арсени Јовков“- кривични пријави за тројца

Репортер - 02.10.2015

Откриени лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште Аресени Јовков. МВР ќе поднесе кривични пријави против три лица за предизвикување на општа опасност, објави Алсат. Кривичните ќе бидат против дваесетгодишниот Никола Џиковски кој ...

Фатени предизвикувачите на труењето во „Арсени Јовков“

Локално - 02.10.2015

Откриени лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште Аресени Јовков. МВР ќе поднесе кривични пријави против три лица за предизвикување на општа опасност.- јави Ал сат. Кривичните ќе бидат против дваесетгодишниот Н. Џ.

Откриени лицата што прскаа со спреј во „Арсени Јовков“

Либертас - 02.10.2015

Откриени се лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште Аресени Јовков, објави Алсат-М . МВР ќе поднесе кривични пријави против три лица за предизвикување на општа опасност.

Откриени лицата што прскаа со спреј во „Арсени Јовков“

Бриф - 02.10.2015

Откриени се лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште Аресени Јовков, објави Алсат-М . МВР ќе поднесе кривични пријави против три лица за предизвикување на општа опасност.

Откриени се лицата кои го извршија нападот со спреј во „Арсени Јовков“

Пулс24 - 02.10.2015

Откриени се лицата кои го извршија нападот со спреј во средното учичиште Арсени Јовков. МВР ќе поднесе кривични пријави против три лица за предизвикување на општа опасност, објави Алсат. Кривичните ќе бидат против Никола Џ.

Учениците од „Арсениј Јовков“ затруени од послаб отров

Телма - 01.10.2015

Од каков спреј се затруле учениците од „Арсениј Јовков“ и кој го испркал во холот на училиштето се уште истражува полицијата. Според неофицијални информации се работи за средство слично на оние кои се носат како џебна заштита, но резултатите од ...

Учениците пушени од болница, полицијата испитува од што се затруле

Вест - 01.10.2015

Четиринаесет ученици од скопското средно економско и правно училиште "Арсениј Јовков" и еден професор, кои во средата попладнето беа примени на Клиниката за токсикологија со симптоми на кашлање и солзење на очите, пуштени се на домашно лекување.

Затруените ученици пуштени на домашно лекување, наставата продолжува

24 Вести - 01.10.2015

Тринаесетте средношколци и професорот од средното училиште „Арсениј Јовков“ кои вчера беа хоспитализирани со знаци на труење на скопските клиники се пуштени на домашно лекување. Од Клиниката за токсикологија велат дека конечните анализи од земените ...

Наставата во „Арсени Јовков“ повторно нормализирана

Алсат-М - 01.10.2015

Наставниот процес во средното економско училиште „Арсени Јовков“ се одвива во нормални услови по инцидентот од пред еден ден, каде еден поранешен ученик од ова училиште влегол внатре во училишниот објект и испуштил непознат хемиски гас.

Затруените ученици од „Арсени Јовков“ пуштени на домашно лекување

Фокус - 01.10.2015

На институтот за судска медицина ќе бидат направени анализите и испитувањата кои треба да покажат за каква материја станува збор, а се очекува МВР дополнително да ги соопшти деталите и да излезе со информации по направениот увид Сите 13 ученици и ...

Учениците од „Арсени Јовков“ пуштени на домашно лекување

Утрински - 01.10.2015

Четиринаесет ученици од Средното економско и правно училиште на Град Скопје „Арсени Јовков“ кои со симптоми на кашлање и солзење на очите вчера попладне и вечерта биле примени на Клиниката за токсикологија, се пуштени на домашно лекување.

Учениците од „Арсени Јовков“ со симптоми на кашлање и солзење на очите, пуштени на домашно лекување

Вест - 01.10.2015

Четиринаесет ученици од Средното економско и правно училиште на Град Скопје „Арсени Јовков“ кои со симптоми на кашлање и солзење на очите вчера попладне и вечерта биле примени на Клиниката за токсикологија, се пуштени на домашно лекување.

Затруени ученици во „Арсени Јовков“, две непознати лица прскале со спреј

Фокус - 01.10.2015

Училиштето денеска најверојатно ќе остане затворено Тринаесет ученици и еден професор од средното училиште „Арсениј Јовков“ вчера се затруле со спреј, шри што веднаш биле пренесени на Токсикологија во градската болница „8 септември“.

Учениците од „Арсени Јовков“ затруени со спреј од две непознати лица (ОБНОВЕНО)

Канал5 - 01.10.2015

МВР има осомничено лице, за кое се верува дека вчера го предизвика инцидентот во средното економско училиште „Арсени Јовков“, кога попладнето користејќи спреј повреди 15-ина средношколци. Наставата во училиштето од утринава се одвива нормално, а ...

Затруените ученици од Арсениј Јовков пуштени на домашно лекување

24 Вести - 01.10.2015

Сите 13 ученици и еден професор од средното училиште „Арсениј Јовков“ се пуштени на домашно лекување откако вчера биле примени на клиниката за токсикологија и во градската болница „8-ми Септември“ со симптоми на кашлање и задушување.

Затруените ученици од „Арсениј Јовков“ на домашно лекување

Телма - 01.10.2015

Учениците од средното училиште „Арсениј Јовков“ кои вчера беа затруени и примени на Токсикологија и во Градската болница „8 Септември“ се пуштени на домашно лекување. 13-те ученици и професорот се затруле од вдишување на спреј со непозната материја ...

Сите ученици пуштени дома, полицијата трага по сторителите

Канал5 - 01.10.2015

18-те ученици и двајцата професори од средното економско училиште,,Арсениј Јовков,, кои синоќа со симптоми на печење во очите и грлото пропратено со кашлица се јавиле на Токсикологија во Клиничкиот центар,,Мајка Тереза,, и во Градската болница ...

Учениците од „Арсениј Јовков“ затруени со спреј од две непознати лица

МРТ - 01.10.2015

Испитувањата се во граница на нормалата и се пуштени се на домашно лекување. Само тројца се задржани за дополнителни анализи, велат за МТВ од Токсикологија... Учениците од скопското средно училиште „Арсениј Јовков“ со симптоми на печење на очите и ...

Ученици од „Арсени Јовков“ се затруле со спреј

Алфа - 01.10.2015

13 ученици и 1 професор од средното училиште „Арсени Јовков“ вчера завршија на Токсикологија и во градската болница „8 септември“ со симптоми на кашлање и задушување, откако се затруле со спреј.

Затруените ученици пуштени на домашно лекување

Кајгана - 01.10.2015

Затруените ученици од средното училиште „Арсени Јовков“ во Скопје, се пуштени на домашно лекување откако на сите им укажана помош на скопските клиники. Вчера околу 15.50 часот, од лице вработено како обезбедување во СУГС „Арсени Јовков“, пријавено е ...

Учениците од Арсени Јовков била затруени со спреј

Нетпрес - 01.10.2015

Десетина ученици од средното економско училиште Арсени Јовков синоќа беа примени во болница со симптоми на печење на очите, грлото, кашлање и главоболка, објави Канал 5. Тројца ученици задржани на лекување По укажаната терапија, децата се во ...

Ученици и професор од „Арсени Јовков“ затруени со спреј

Радио МОФ - 01.10.2015

Тринаесет ученици и еден професор од средното училиште „Арсени Јовков“ вчера завршија во болница со симптоми на кашлање и задушување. Според првичните информации од МВР, се работи за вдишување на спреј кој бил употребен од две непознати лица.

Затруените ученици од „Арсени Јовков“ во стабилна состојба

Кајгана - 01.10.2015

Петнаесет ученици и еден професор завршија во болница откако две непознати лица влегле во училиштето „Арсени Јовков“ во Скопје и според полицијата почнале да прскаат со солзавец. Затруените се во стабилна состојба.

Учениците од „Арсениј Јовков“ пуштени на домашно лекување, полицијата трага по сторителите

МРТ - 01.10.2015

Според првичните информации, вдишиле непозната материја која била испрскана од едно или две непознати лица кои избегале во непознат правец... Сите 16 ученици и професорот од средното економско училиште „Арсениј Јовков“ се пуштени на домашно лекување ...

Поранешен ученик на „Арсениј Јовков“ ги прскал децата со „Пипс“

+инфо - 01.10.2015

Наставата во средното училиште „Арсениј Јовков“ денеска се одвива нормално, по инцидентот од вчера кога поранешен ученик влегол во училиштето, испрскал спреј со хемикалија и избегал. Околу 16 часот, веднаш по инцидентот, десетина ученици и еден ...

Познато зошто 13 ученици и 2 професори од „Арсени Јовков“ завршија во болница

Курир - 01.10.2015

Тринаесет ученици и двајца професори од средното училиште „Арсени Јовков“ вчера попладне завршија во болница. Според деталите објавени денес од МВР, непознато лице или лица за време на големиот одмор испрскале непозната иритирачка материја во вид на ...

Учениците од „Арсени Јовков“ пуштени на домашно лекување

Сител - 01.10.2015

Четиринаесет ученици од Средното економско и правно училиште на Град Скопје „Арсени Јовков“ кои со симптоми на кашлање и солзење на очите вчера попладне и вечерта биле примени на Клиниката за токсикологија, се пуштени на домашно лекување.

АРСЕНИ ЈОВКОВ: Непозната иритирачка материја испрскана во училиштето

Телеграф - 01.10.2015

Директорот на Токсикологија, Нестор Поповски, вчера истакна дека клиничката слика на сите примени во нивното одделение била стабилна и направени им биле сите неопходни испитувања во вакви случаи Непозната иритирачка материја во вид на спреј, вака е ...

Затруените ученици пуштени на домашно лекување

Макфакс - 01.10.2015

Затруените ученици од средното училиште „Арсени Јовков“ во Скопје, се пуштени на домашно лекување откако на сите им укажана помош на скопските клиники. Имено, во среда, околу 15.50 часот, од лице вработено како обезбедување во СУГС „Арсени Јовков“, ...

Учениците од „Арсени Јовков“ со симптоми на кашлање и солзење на очите, пуштени на домашно лекување

А1 On - 01.10.2015

Четиринаесет ученици од Средното економско и правно училиште на Град Скопје „Арсени Јовков“ кои со симптоми на кашлање и солзење на очите вчера попладне и вечерта биле примени на Клиниката за токсикологија, се пуштени на домашно лекување.

Затруените ученици од „Арсение Јовков“ пуштени од болница

Нова ТВ - 01.10.2015

Сите 14 ученици од училиштето „Арсениј Јовков“кои беа хослитализирани на Клиниката за токсикологија се пуштени на домашно лекување откако вчера биле примени со симптоми на печењеи и гушење.

МВР потврди: Учениците од „Арсени Јовков“ испрскани со иритирачка материја од спреј

МКД - 01.10.2015

Во средното училиште „Арсени Јовков“ од скопски Бутел вчера попладне беше вклучен „аларм“ откако 13 ученици и двајца професори се пожалија на печење во грлото, носот и очите, по што итно беа пренесени во болница.

Непознати лица испрскале солзавец во “Арсениј Јовков”, затруените ученици пуштени на домашно лекување

Репортер - 01.10.2015

Сите 13 ученици и еден професор од средното училиште „Арсениј Јовков“ се пуштени на домашно лекување откако вчера биле примени на клиниката за токсикологија и во градската болница „8-ми Септември“ со симптоми на кашлање и задушување, извор 24 вести ...

Учениците од „Арсени Јовков“ се затруле со спреј, две лица испрскале и избегале

МКД - 01.10.2015

Според првичните информации на полицијата труењето на учениците во средното училиште „Арсени Јовков“ било предизвикано со спреј употребен од две непознати лица кои потоа избегале. 13 ученици и еден професор вчера завршиле на токсикологија и во ...

Учениците од „Арсени Јовков“ затруени со спреј од две непознати лица

Курир - 01.10.2015

Десетина ученици од средното економско училиште „Арсени Јовков“ синоќа беа примени во болница со симптоми на печење на очите, грлото, кашлање и главоболка, објави Канал 5. По укажаната терапија, децата се во стабилна состојба, дел од нив ноќеска се ...

Учениците од „Арсени Јовков“ на домашно лекување, полицијата го истражува случајот

МРТ - 01.10.2015

Сите ученици и професори кои беа хоспитализирани на Токсикологија и во Градската болница се пуштени на домашно лекување. Лекарите велат дека средството најверојатно било користено на шега...

Учениците во стабилна состојба, полицијата трага по напаѓачите кои ги испрскале со спреј во Aрсение Jовков

Сител - 01.10.2015

Уште тројца ученици од средното училиште Арсени Јовков доцна синоќа побарале лекарска помош на Токсикологија. И тие се жалеле на иритирачко кашлање, печење на грлото и солзење на очите. Со слични симптоми на труење од засега непознат гас вчера ...

Затруените ученици од „Арсени Јовков“ во стабилна состојба

Макфакс - 01.10.2015

Петнаесет ученици и еден професор завршија во болница откако две непознати лица влегле во училиштето „Арсени Јовков“ во Скопје и според полицијата почнале да прскаат со солзавец. Затруените се во стабилна состојба.

Ученици од „Арсени Јовков“ итно пренесени во болница

Скопје инфо - 01.10.2015

Стабилна е состојбата на ученици од средното економско и правно училиште „Арсени Јовков“ во Скопје, кои вчера околу 18:30 часот се пожалија на печење на очите и грлото. Обезбедувањето на училиштето веднаш повикало полиција, а учениците со итна ...

Официјално од МВР за труењето на учениците од СУГС „Арсени Јовков“

Локално - 01.10.2015

На 30.09.2015 година во околу 15:50 часот, од страна на лице вработено како обезбедување во СУГС „Арсени Јовков“, пријавено е дека во училиштето за време на големиот одмор засега непознато лице или лица испрскале непозната иритирачка материја во вид ...

Учениците од „Арсени Јовков" пуштени нa домашно лекување. Полицијата го испитува случајот

Вечер Прес - 01.10.2015

Учениците со симптоми на кашлање и солзење на очите вчера попладне и вечерта биле примени на Клиниката за токсикологија, се пуштени на домашно лекување.Според неофицијалните информации на скопската полиција, станува збор за поранешен ученик во ...

Учениците од „Арсени Јовков“ пушени од болница: Полицијата го истражува случајот

Канал 77 - 01.10.2015

Четиринаесет ученици од Средното економско и правно училиште „Арсени Јовков“ во Скопје, кои со симптоми на кашлање и солзење на очите вчера биле примени на Клиниката за токсикологија, се пуштени на домашно лекување.

Учениците од „Арсени Јовков“ пуштени на домашно лекување

Либертас - 01.10.2015

Четиринаесет ученици од Средното економско и правно училиште на Град Скопје „Арсени Јовков“ кои со симптоми на кашлање и солзење на очите вчера попладне и вечерта биле примени на Клиниката за токсикологија, се пуштени на домашно лекување.

Две непознати лица се осомничени за труењето на група ученици од СУГС „Арсени Јовков“!

Пулс24 - 01.10.2015

Десетина ученици од средното економско училиште „Арсени Јовков“ синоќа беа примени во болница со симптоми на печење на очите, грлото, кашлање и главоболка, објави Канал 5. По укажаната терапија, децата се во стабилна состојба, дел од нив ноќеска се ...

Затруените ученици од "Арсени Јовков" во стабилна состојба

Точка - 01.10.2015

Петнаесет ученици и еден професор завршија во болница откако две непознати лица влегле во училиштето "Арсени Јовков" во Скопје и според полицијата почнале да прскаат со солзавец. Затруените се во стабилна состојба.

ЗА ГОЛЕМ ОДМОР ВЛЕГОЛ ВО УЧИЛИШТЕТО И ПРСКАЛ СО СПРЕЈ - МВР објави нови детали за настанот кој го потресе Скопје

Sky - 01.10.2015

На 30.09.2015 година во околу 15:50 часот, од страна на лице вработено како обезбедување во СУГС „Арсени Јовков“, пријавено е дека во училиштето за време на големиот одмор засега непознато лице или лица испрскале непозната иритирачка материја во вид ...

Намерно испрскале течност: отруени 13 ученици и 2 професори во Арсени Јовков

МК News - 01.10.2015

Тринаесет ученици и двајца професори од средното училиште „Арсени Јовков“ вчера попладне завршија во болница. Според деталите објавени денес од МВР, непознато лице или лица за време на големиот одмор испрскале непозната иритирачка материја во вид на ...

Ученици од „Арсени Јовков“ ги затруле со спреј

Локално - 01.10.2015

15 ученици и 1 професор од средното училиште „Арсени Јовков“ вчера завршиле на Токсикологија и во градската болница „8 спетември“ со симптоми на кашлање и задушување. Според првичните информации од МВР, се работи за вдишување на спреј кој бил ...

Учениците од „Арсени Јовков“ затруени со спреј од две непознати лица

Денешен - 01.10.2015

Десетина ученици од средното економско училиште „Арсени Јовков“ синоќа беа примени во болница со симптоми на печење на очите, грлото, кашлање и главоболка. По укажаната терапија, децата се во стабилна состојба, дел од нив ноќеска се пуштени дома, а ...

Затруените ученици пуштени на домашно лекување

Точка - 01.10.2015

Затруените ученици од средното училиште „Арсени Јовков“ во Скопје, се пуштени на домашно лекување откако на сите им укажана помош на скопските клиники. Имено, во среда, околу 15.50 часот, од лице вработено како обезбедување во СУГС „Арсени Јовков“, ...

Познатa причината зошто 13 ученици и 2 професори од „Арсени Јовков“ завршија во болница

Пулс24 - 01.10.2015

Тринаесет ученици и двајца професори од средното училиште „Арсени Јовков“ вчера попладне завршија во болница. Според деталите објавени денес од МВР, непознато лице или лица за време на големиот одмор испрскале непозната иритирачка материја во вид на ...

Ученици од „Арсени Јовков“ завршија на Токсикологија поради труење со спреј

Фактор - 01.10.2015

Над 10 ученици од скопското училиште „Арсениј Јовков“ вчера завршија на Токсикологија откако се пожалиле на печење во очите и грлото и кашлање. Само тројца од нив се задржани во градската болница „8 спетември“ додека останатите во стабилна состојба ...

Познато зошто 13 ученици и 2 професори од „Арсени Јовков“ завршија во болница

Скопје инфо - 01.10.2015

Тринаесет ученици и двајца професори од средното училиште „Арсени Јовков“ вчера попладне завршија во болница. Според деталите објавени денес од МВР, непознато лице или лица за време на големиот одмор испрскале непозната иритирачка материја во вид на ...

Учениците од „Арсени Јовков“ со симптоми на кашлање и солзење на очите, пуштени на домашно лекување

Република - 01.10.2015

Четиринаесет ученици од Средното економско и правно училиште на Град Скопје „Арсени Јовков“ кои со симптоми на кашлање и солзење на очите вчера попладне и вечерта биле примени на Клиниката за токсикологија, се пуштени на домашно лекување.

Ученици од „Арсени Јовков“ се затруле со спреј

МК News - 01.10.2015

13 ученици и 1 професор од средното училиште „Арсени Јовков“ попладнето завршиле на Токсикологија и во градската болница „8 спетември“ со симптоми на кашлање и задушување, јавува Телма. Според првичните информации од МВР, се работи за вдишување на ...

Затруените ученици пуштени на домашно лекување

Денешен - 01.10.2015

Четиринаесет ученици од Средното економско и правно училиште на Град Скопје „Арсени Јовков“ кои со симптоми на кашлање и солзење на очите вчера попладне и вечерта биле примени на Клиниката за токсикологија, се пуштени на домашно лекување.

Затруените ученици од „Арсени Јовков“ во стабилна состојба

Sky - 01.10.2015

Петнаесет ученици и еден професор завршија во болница откако две непознати лица влегле во училиштето „Арсени Јовков“ во Скопје и според полицијата почнале да прскаат со солзавец. Затруените се во стабилна состојба.

Учениците од „Арсени Јовков“ со симптоми на кашлање и солзење на очите, пуштени на домашно лекување

Lider - 01.10.2015

Четиринаесет ученици од Средното економско и правно училиште на Град Скопје „Арсени Јовков“ кои со симптоми на кашлање и солзење на очите вчера попладне и вечерта биле примени на Клиниката за токсикологија, се пуштени на домашно лекување.

Учениците од „Арсени Јовков“ пуштени на домашно лекување

Идивиди - 01.10.2015

Скопје, 1 октомври 2015 (МИА) - Четиринаесет ученици од Средното економско и правно училиште на Град Скопје „Арсени Јовков“ кои со симптоми на кашлање и солзење на очите вчера попладне и вечерта биле примени на Клиниката за токсикологија, се пуштени ...

Хоспитализирани средношколци од „Арсени Јовков“ - Се пожалиле на печење во очите и грлото

Утрински - 30.09.2015

Десетина ученици од средното економско и правно училиште „Арсени Јовков“ во Скопје вечерва се хоспитализирани откако се пожалиле дека чувствуваат печење во очите и грлото. Како што објави Телеграф.мк, околу 18 и 30 часот во полиција било пријавено ...

Затруени ученици од „Арсениј Јовков“, причината не се знае

Телма - 30.09.2015

Директотот на Градската болница „8 септмври“ за Телма изјави дека три ученички од Средното училиште „ Арсениј Јовков“,попладнево побарале лекарска помош жалејќи се дека одеднаш почуствувале иритација во грлото,течење на очите и кашлица.

Хоспитализираните средношколци од „Арсени Јовков“ се во стабилна состојба

Утрински - 30.09.2015

Десетината ученици од средното економско и правно училиште „Арсени Јовков“ во скопската населба Чаир, кои вечерва беа хоспитализирани се во стабилна состојба. Попладнево во полиција било пријавено дека ученици од училиштето „Арсени Јовков“ се ...

Затруените ученици од „Арсени Јовков“ во стабилна состојба, две непознати лица прскале со солзавец-спреј

24 Вести - 30.09.2015

15 ученици и еден професор што завршија во болница откако две непознати лица влегле во училиштето и според полицијата почнале да прскаат со солзавец, се во стабилна состојба. Според првичните информаци на полицијата откако лицата испрскале со ...

Ученици од СУ „Арсени Јовков“пренесени в болница поради печење на очите и грлото

Канал5 - 30.09.2015

Десетина ученици од средното економско училиште „Арсени Јовков“ доцна попладнево побарале лекарска помош, откао се пожалиле на печење во очите и грлото. Информацијата ја потврдија и од МВР, од каде нивни екипи заминале на увид за утврдување на ...

Ученици од „Арсени Јовков“ се затруле со спреј

Телма - 30.09.2015

13 ученици и 1 професор од средното училиште „Арсени Јовков“ попладнето завршиле на Токсикологија и во градската болница „8 спетември“ со симптоми на кашлање и задушување. Според првичните информации од МВР, се работи за вдишување на спреј кој бил ...

ВИДЕО: Ученици од „Арсени Јовков“ завршија на токсикологија

Алсат-М - 30.09.2015

ОД СВР Скопје информираа дека попладнево по 18 часот ученици од скопското средно училиште „Арсени Јовков“ од општина Бутел се пожалиле на печење во очите и грлото. Излегле од објектот од образованиот објект, побарале помош, а обезбедувањето веднаш ...

Ученици од „Арсение Јовков“ итно пренесени во болница

24 Вести - 30.09.2015

Група ученици СУГС Арсениј Јовков доцна попладнево околу 18:30 часот излегле надвор од објектот и се пожалиле на печење во очите и грлото. Обезбедувањето веднаш повикало полиција, а децата се пренесени во клиниките во Скопје.

Обновено: Затруените ученици од „Арсени Јовков“ во стабилна состојба

24 Вести - 30.09.2015

Учениците што попладнево со печење во очите и грлото итно биле пренесени на токсикологија се стабилни и во моментов ппримаат терапија, информираат за 24 Вести од клиниката за токсикологија. Оттаму не сакаат да откријат ништо повеќе.

Учениците во „Арсени Јовков“ најверојатно вдишале солзавец

Сител - 30.09.2015

Ученици од скопското училиште „Арсени Јовков“ завршија на болница. Вкупно 15 деца се затруени, од нив 11 завршија на токсикологија, едно е пуштено на домашно лекување, а три се наоѓаат во градската болница „8-Септември“.

УЧЕНИЦИ ОД „АРСЕНИ ЈОВКОВ“ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ: Се жалеле дека ги печат очите и грлото

Телеграф - 30.09.2015

Како што нè информираа од скопската полиција, околу 18 и 30 часот кај нив било пријавено дека десетина ученици од СЕПУГС „Арсени Јовков“ што се наоѓа во Чаир, се пожалиле дека ги печат очите и грлото Десетина ученици од средното економско и правно ...

Ученици од „Арсение Јовков“повикале помош поради печење во грлото и очите

Нова ТВ - 30.09.2015

Десеттина ученици од СУГС „Арсениј Јовков“ доцна попладнево околу 18:30 часот се пожалиле на печење на очите и грлото и почнале да излегуваат од училиштето. Обезбедувањето веднаш повикало полиција, а децата се пренесени на скопските клиники.

Непознати лица влегле во економското „Арсени Јовков“ и прскале со спреј - 15 лица во болница

Сител - 30.09.2015

Две сеуште непознати лица влегле во економското училиште Арсени Јовков и почнале да прскаат со солзавец дознава Press24 од полициски извори. Полицијата по обавениот разговор со Др.Даниел Петровски од Клиниката за Токсикологија при Ургентниот Центар ...

Ученици од „Арсение Јовков“ итно пренесени во болница

Репортер - 30.09.2015

Група ученици СУГС Арсениј Јовков доцна попладнево околу 18:30 часот излегле надвор од објектот и се пожалиле на печење во очите и грлото. Обезбедувањето веднаш повикало полиција, а децата се пренесени во клиниките во Скопје.

Учениците во „Арсени Јовков“ најверојатно вдишале солзавец

Press24 - 30.09.2015

Ученици од скопското училиште „Арсени Јовков“ завршија на болница. Вкупно 15 деца се затруени, од нив 11 завршија на токсикологија, едно е пуштено на домашно лекување, а три се наоѓаат во градската болница „8-Септември“.

Стабилна состојбата на учениците од „Арсени Јовков“, Трајановски ги посети на Токсикологија

Курир - 30.09.2015

Стабилна е состојбата на ученици од средното економско и правно училиште „Арсени Јовков“ во Скопје, кои денеска околу 18:30 часот се пожалија на печење на очите и грлото. Обезбедувањето на училиштето веднаш повикало полиција, а учениците со итна ...

Две непознати лица влегле во економското „Арсени Јовков“ и прскале со спреј - 15 лица во болница

Press24 - 30.09.2015

Две сеуште непознати лица влегле во економското училиште Арсени Јовков и почнале да прскаат со солзавец дознава Press24 од полициски извори. Полицијата по обавениот разговор со Др.Даниел Петровски од Клиниката за Токсикологија при Ургентниот Центар ...

СОЛЗАВЕЦ ВО АРСЕНИ ЈОВКОВ : Учениците се во стабилна состојба

Телеграф - 30.09.2015

Околу 16 и 30 часот во полиција било пријавено дека десетина ученици од училиштето „Арсени Јовков“ се пожалиле дека ги печат очите и грлото. Тие веднаш биле пренесени во болница, а според последните информации сите се во стабилна состојба и примаат ...

Хоспитализираните ученици од Арсени Јовков во стабилна состојба

Нетпрес - 30.09.2015

Учениците од средното економско и правно училиште Арсени Јовков во Скопје, кои денес околу 18:30 часот се пожалија на печење на очите и грлото по што беа хоспитализирани се во стабилна здравствена состојба.

ОБНОВЕНО: Затруените ученици од „Арсени Јовков“ во стабилна состојба

Репортер - 30.09.2015

Сите ученици од училиштето „Арсени Јовков“ кои попладнево беа во пренесени на токсикологија поради печењето во очите и грлото, во моментов се во стабилна здравствена состојба и во моментов примаат терапија, информираат за токсикологија.

Ученици од „Арсени Јовков“ итно пренесени на токсикологија, се жалеле на печење на очи и грло

МКД - 30.09.2015

ОД СВР Скопје информираа дека попладнево по 18 часот ученици од скопското средно училиште „Арсени Јовков“ од општина Бутел се пожалиле на печење во очите и грлото. Излегле од објектот од образованиот објект, побарале помош, а обезбедувањето веднаш ...

Затруените ученици се на Токсикологија, три од нив ќе бидат задржани на лекување

Нова ТВ - 30.09.2015

Вкупно 11 ученици од училиштето "Арсение Јовков“ се наоѓаат на Клиниката за токсикологија. На нив им е земена крв за лабораториски и токсиколошки анализи кои во наредните денови ќе покажат што ги предизвикало симптомите на печење во грлото и очите.

Непознати лица влегле во училиштето „Арсени Јовков“ и прскале со солзавец – 15 лица во болница

А1 On - 30.09.2015

Непознати лица влегле во економското училиште „Арсени Јовков“ и почнале да прскаат со солзавец, пренесе Сител. Полицијата по обавениот разговор со Др. Даниел Петровски од Клиниката за Токсикологија при Ургентниот Центар – Скопје, констатирала дека ...

Две непознати лица влегле во „Арсени Јовков“ и прскале со солзавец

Репортер - 30.09.2015

15 ученици и еден професор што завршија во болница откако две непознати лица влегле во училиштето и почнале да прскаат со солзавец, се во стабилна состојба, објави 24Вести. Според првичните информаци на полицијата откако лицата испрскале со спрејот, ...

Ученици од „Арсени Јовков“ се затруле со солзавец

+инфо - 30.09.2015

13 ученици и 1 професор од средното училиште „Арсени Јовков“ попладнето завршиле на Токсикологија и во градската болница „8 спетември“ со симптоми на кашлање и задушување, јавува Телма . Според првичните информации од МВР, се работи за вдишување на ...

Стабилна состојбата на учениците од „Арсени Јовков“, Трајановски ги посети на Токсикологија

Сител - 30.09.2015

Стабилна е состојбата на ученици од средното економско и правно училиште „Арсени Јовков“ во Скопје, кои денеска околу 18:30 часот се пожалија на печење на очите и грлото. Обезбедувањето на училиштето веднаш повикало полиција, а учениците со итна ...

Десетина ученици и еден професор со симптоми на труење во училиштето во Бутел

Сител - 30.09.2015

Со симптоми на труење од засега непознат гас попладнево десетина ученици и еден професор во средното училиште Арсени Јовков во скопски Бутел побарале лекарска помош. На Клиниката за Токсикологија примени се 10 деца и професорот, а тројца ученици се ...

Ученици од „Арсени Јовков“ итно пренесени во болница

Курир - 30.09.2015

Обезбедувањето на средното економско училиште „Арсени Јовков“, денес поднесе пријава дека околу 16:30 часот, група ученици излегле од училиштето и се пожалиле на печење во очите и грлото, пишува Прес 24.

Учениците од „Арсение Јовков“ итно пренесени во болница

Сител - 30.09.2015

Денеска околу околу 16,30 часот добиена е пријава од обезбедувањето на СУГС Арсеније Јовков, дека група на ученици од втори клас сместени на третиот кат од училиштето, излегле надвор и се пожалиле на печење во очите и грлото.

Коце Трајановски на токсикологија во посета на учениците од „Арсение Јовков“

Press24 - 30.09.2015

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на токсикологија ги посети учениците од средното училиште „Арсение Јовков“. Денеска околу околу 16,30 часот добиена е пријава од обезбедувањето на СУГС Арсеније Јовков, дека група на ученици од втори ...

Ученици од „ Арсение Јовков “ завршиja во болница

Нетпрес - 30.09.2015

Обесзбедувањето на средното економско училиште „ Арсение Јовков “ денес поднеле пријава дека околу 16:30 група ученици излегле од училиштето и се пожалиле на печење во очите и грлото, пишува Прес 24 .

Група ученици од СУГС „Арсение Јовков“ итно беа пренесени во болница!

Пулс24 - 30.09.2015

Денеска околу 16:30 часот, добиена е пријава од обезбедувањето на СУГС Арсение Јовков, дека група на ученици од втори клас сместени на третиот кат од училиштето, излегле надвор и се пожалиле на печење во очите и грлото.

Непознати лица влегле во економското „Арсени Јовков“ и прскале со солзавец

Република - 30.09.2015

Две сеуште непознати лица влегле во економското училиште Арсени Јовков и почнале да прскаат со солзавец дознава Прес 24 од полициски извори. Полицијата по обавениот разговор со др. Даниел Петровски од Клиниката за Токсикологија при Ургентниот Центар ...

Ученици од „Арсени Јовков“ итно пренесени во болница, сега се во стабилна состојба

Бриф - 30.09.2015

Група ученици СУГС Арсени Јовков доцна попладнево околу 18 и 30 часот излегле надвор од објектот и се пожалиле на печење во очите и грлото. Обезбедувањето веднаш повикало полиција, а децата се пренесени во клиниките во Скопје.

Ученици од „Арсени Јовков“ итно пренесени во болница, сега состојбата им е стабилна

Вечер Прес - 30.09.2015

Обезбедувањето на средното економско училиште „Арсени Јовков", денес поднесе пријава дека доцна попладнево, група ученици излегле од училиштето и се пожалиле на печење во очите и грлото, пренесуваат порталите.

Ученици од „Арсени Јовков“ се затруле со спреј

Бриф - 30.09.2015

13 ученици и 1 професор од средното училиште „Арсени Јовков“ попладнето завршиле на Токсикологија и во градската болница „8 спетември“ со симптоми на кашлање и задушување, јавува Телма. Според првичните информации од МВР, се работи за вдишување на ...

Ученици од „Арсени Јовков“ итно пренесени во болница, сега се во стабилна состојба

Република - 30.09.2015

Група ученици СУГС Арсени Јовков доцна попладнево околу 18 и 30 часот излегле надвор од објектот и се пожалиле на печење во очите и грлото, јави 24 Вести. Обезбедувањето веднаш повикало полиција, а децата се пренесени во клиниките во Скопје.

Ученици од „Арсени Јовков“ итно пренесени на Токсикологија – сега се во стабилна состојба

Либертас - 30.09.2015

Учениците што попладнево со печење во очите и грлото итно биле пренесени на токсикологија се стабилни и во моментов ппримаат терапија, информираат за 24 Вести од клиниката за токсикологија. Оттаму не сакаат да откријат ништо повеќе.

Трајановски ги посети учениците од „Арсение Јовков“ на токсикологија

Пулс24 - 30.09.2015

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на токсикологија ги посети учениците од средното училиште „Арсение Јовков“. Денеска околу 16:30 часот добиена е пријава од обезбедувањето на СУГС Арсеније Јовков, дека група на ученици од втори клас ...

Две непознати лица влегле во „Арсени Јовков“ и прскале со солзавец! Затруените ученици во стабилна состојба

Либертас - 30.09.2015

15 ученици и еден професор што завршија во болница откако две непознати лица влегле во училиштето и почнале да прскаат со солзавец, се во стабилна состојба. Според првичните информаци на полицијата откако лицата испрскале со спрејот, веднаш ...

Дваесетина ученици од средно скопско училиште се пожалиле на масовно труење

Кумановски м. - 30.09.2015

Сè уште нема официјални информации за тоа од што и како се случи масовното труење на учениците од средното економско училиште “Арсениј Јовков” во Скопје, откако денес попладне, повеќе од 20 – тина ученици се жалеле на печење на очите пропратено со ...

Ученици од „Арсение Јовков“ ИТНО пренесени во болница!

Sky - 30.09.2015

Група ученици СУГС Арсениј Јовков доцна попладнево околу 18:30 часот излегле надвор од објектот и се пожалиле на печење во очите и грлото, јави 24 Вести. Обезбедувањето веднаш повикало полиција, а децата се пренесени во клиниките во Скопје.

Ученици од „Арсени Јовков“ итно пренесени во болница, сега се во стабилна состојба

Lider - 30.09.2015

Група ученици СУГС Арсени Јовков доцна попладнево околу 18 и 30 часот излегле надвор од објектот и се пожалиле на печење во очите и грлото. Обезбедувањето веднаш повикало полиција, а децата се пренесени во клиниките во Скопје.