TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облачно со попладневни врнежи од дожд, утре посвежо

МКД - 13.11.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне во западните и североисточните делови од земјава, каде на повисоките планини ќе има и снег. Локално се очекува да наврнат над 25л/м2 воден талог.

Вакво време ќе имаме денеска

Алсат-М - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Oблачно и ветровито време со повремен дожд

Р.С.Европа - 12.11.2016

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови на земјата. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.

Претпладне сончево, попладне дожд

МКД - 12.11.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне во западните и североисточните делови од земјава, каде на повисоките планини ќе има снег. Локално се очекува да наврнат 25 литри на квадратен метар воден ...

Oблачно и ветровито со повремен дожд

Популарно - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Денеска дожд, утре температури и под нулата

Тера - 12.11.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови на земјата, а ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.

Oблачно и ветровито време со повремен дожд

ТВ21 - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Облачно со врнежи од дожд, на повисоките планини снег

А1 On - 03.02.2018

Денеска во Македонија времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Тие се очекува да бидат поинтензивно во вечерните и ноќните часови, а врнежите ќе бидат пообилни во западните делови. На повисоките планини ќе има врнежи од снег, а од недела наутро ...

Облачно со врнежи од дожд

Кајгана - 19.04.2017

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. На места се очекува да наврнат над 25 л/м2. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Oблачно и ветровито со повремен дожд

Алфа - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

ПОДОБРО СЕДЕТЕ ДОМА: Денеска ќе врне дожд и ќе дува силен ветер

Телеграф - 12.11.2016

Максималната температура ќе се движи од 12 до 16 степени Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде ...

Облачно со врнежи од дожд

Точка - 19.04.2017

Претежно облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. На места се очекува да наврнат над 25 л/м2. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Oблачно и ветровито со повремен дожд

Курир - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Oблачно и ветровито со повремен дожд

Канал5 - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Eве какво време ќе имаме викендов

За Се - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Oблачно и ветровито со повремен дожд

Нетпрес - 12.11.2016

Максималната температура ќе се движи од 12 до 16 степени. Во Скопје слично време, претежно облачно со повремен дожд и со умерен повремено засилен јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 14 степени.

Подгответе се за шок – Eве какво време ќе имаме викендов

Репортер - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Oблачно и ветровито со повремен дожд

Вистина.мк - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Облачно со врнежи од дожд, а на повисоките места од снег

Вечер Прес - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Денеска дожд, утре температури и под нулата

Фактор - 12.11.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови на земјата, а ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.

Не излегувајте без чадор – дожд, ветер и температури до 16 степени

Република - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Временска прогноза за наредните денови

Скопје инфо - 12.11.2016

Во Македонија во сабота нестабилно време со врнежи од дожд, кои во утринските и претпладневните часови ќе бидат поинтензивни во западните предели, а попладне во источните и југоисточните предели, локално до 30 литри.

Облачно со врнежи од дожд

Макфакс - 12.11.2016

Претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне во западните и североисточните делови од земјава, каде на повисоките планини ќе има и снег. Локално се очекува данаврнат над 25л /м2 воден талог. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.

Облачно време со врнежи од дожд

Мета - 04.11.2019

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои во западните делови ќе бидат пообилни, локално над 20 литри на метар квадратен. Во вечерните часови врнежите ќе престануваат, а облачноста ќе се намали.

Денес обилни врнежи од дожд, од утре температурите под нула

Кумановски м. - 12.11.2016

Времето денес ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне во западните и североисточните делови од земјава, каде на повисоките планини ќе има и снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Oблачно и ветровито со повремен дожд

Lider - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Времето денес облачно и ветровито!

Пулс24 - 12.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Облачно со врнежи од дожд и снег

Lider - 12.11.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Облачно и сончеви периоди, утре пак дожд

МКД - 11.11.2016

Времето денеска ќе биде стабилно, променливо облачно со повремени сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен јуќен ветер. Попладне и во текот на ноќта ќе имаме и повремени врнежи од дожд,особено во западните делови од земјата, а на повисоките места ќе ...

Временска прогноза за викендот што следува и какво време да очекуваме на почетокот од наредната недела

Факултети - 11.11.2016

Денес е петок, 11 ноември 2016 година, 316-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:13, а ќе зајде во 16:21 часот. Денот ќе трае 10 часа и 08 минути. Во Македонија во утринските часови имаме умерено облачно време со сончеви периоди и тенденција за ...

Променливо облачно време со сончеви периоди

ТВ21 - 09.07.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и крајните источни делови. Ќе дува умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието.

Променливо облачно со сончеви периоди

А1 On - 26.12.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец кој повеќе ќе биде изразен во источните делови и долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус седум до три, а ...

Облачно со сончеви периоди, попладне со дожд

Тера - 11.11.2016

Променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен, а во западните делови повремено засилен југозападен ветер. Попладне и во текот на ноќта со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови од земјава, каде на повисоките планини ...

Облачно со сончеви периоди, попладне со дожд

Кајгана - 11.11.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен, а во западните делови повремено засилен југозападен ветер. Попладне и во текот на ноќта со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови од земјава, ...

Временска прогноза за наредните пет дена

Фокус - 17.11.2016

Денес е четврток, 17 ноември 2016 година, 322-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:20, а ќе зајде во 16:15 часот. Денот ќе трае 9 часа и 55 минути. Во Македонија ова утро имаме претежно ведро и малку потопло утро во однос на вчерашното, а по ...

Викенд временска: Доаѓа снегот

Сител - 11.11.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер. Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните делови ...

Облачно со сончеви периоди, попладне со дожд

Точка - 11.11.2016

Променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен, а во западните делови повремено засилен југозападен ветер. Попладне и во текот на ноќта со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови од земјава, каде на повисоките планини ...

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд

Сител - 11.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Временска прогноза: Ќе биде облачно со врнежи од дожд

Локално - 11.11.2016

– Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

За утре се најавува снег на планините

Стандард - 11.11.2016

Времето утре претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер. Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните делови каде и ќе ...

Променливо облачно, со сончеви периоди

Репортер - 16.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во јужната половина од земјава на места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Викенд временска: Доаѓа снегот

Вечер Прес - 11.11.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните делови ...

Променливо облачно со сончеви периоди

Вистина.мк - 27.05.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Околу пладне и попладне ќе има повремени врнежи од дожд особено во крајните западни и источни делови каде што е можна и ретка ...

Променливо време – снег на планините

Позитив.мк - 11.11.2016

Денеска претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер. Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните делови каде и ќе има ...

Какво време да очекуваме на почетокот од наредната недела?

Скопје инфо - 10.03.2018

За време на викендот времето ќе биде стабилно, претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен, претежно југозападен ветер. В понеделник ќе биде топло, но ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со слаб до ...

Облачно со сончеви периоди, попладне со дожд

Макфакс - 11.11.2016

Променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен, а во западните делови повремено засилен југозападен ветер. Попладне и во текот на ноќта со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови од земјава, каде на повисоките планини ...

Денеска облачно со сончеви периоди

Мета - 11.11.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди, а ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата, а на ...

Врнежи од дожд и снег во Македонија

Press24 - 11.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Не очекува дождлив викенд

еМагазин - 11.11.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер. Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните делови ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Дожд низ цела Македонија, снег само на повисоките места

Телевизија Нова - 11.11.2016

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Викенд временска: Доаѓа снегот

Exclusive.mk - 11.11.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер. Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните делови ...

Времето денес ќе биде облачно со врнежи од дожд

Exclusive.mk - 11.11.2016

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во попладневните часови во северозападните и североисточните делови каде локално се очекува да наврнат над 25 л/м2.

Денеска облачно со сончеви периоди

Либертас - 11.11.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди, а ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата, а на ...

Временска прогноза 10.11.2016: Умерено облачно време со сончеви периоди

Хитпортал - 10.11.2016

Денес е четврток, 10 ноември 2016 година, 315-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:12, а ќе зајде во 16:22 часот. Денот ќе трае 10 часа и 10 минути. Во Македонија во утринските часови имаме умерено облачно време со повремени сончеви периоди и ...

Облачно, малку дожд, а на планините и снег

МКД - 10.11.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди и со повремен локален дожд. Во западните делови времето ќе биде претежно облачно и врнежливо, а на повисоките планини со повремен слаб снег.

Прочитајте какво време нѐ очекува овој викенд

Факултети - 10.11.2016

Денес е четврток, 10 ноември 2016 година, 315-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:12, а ќе зајде во 16:22 часот. Денот ќе трае 10 часа и 10 минути. Во Македонија во утринските часови имаме умерено облачно време со повремени сончеви периоди и ...

Облачно со повремени врнежи од дожд

Популарно - 20.02.2018

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините ќе врне снег. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од три до девет степени.

Облачно со повремени врнежи од дожд

А1 On - 28.02.2020

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Утре снег на планините

+инфо - 10.11.2016

Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од 11 до 18 степени. Времето утре претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер.

Облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд

Кајгана - 10.11.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег, претежно во западните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а во западните делови повремено и ...

По деновите со силен ветер, ќе ни дојде и снег

Тера - 10.11.2016

По силните ветрови кои деновиве ја зафатија и Битола на повеќе места низ градот имаше откорнати и урнати дрвја. Веќе информиравме за тие во поранешната касарна, а денеска наш гледач ни ги испрати фотографиите од слична ситуација, но овој пат во ...

Облачно време со сончеви периоди

ТВ21 - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Облачно со дожд, на планините снег

Тера - 10.11.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди и со повремен локален дожд. Во западните делови времето ќе биде претежно облачно и врнежливо, а на повисоките планини со повремен слаб снег.

Значително заладување

OhridNews - 10.11.2016

Денеска ќе преовладува променливо облачно со повремени врнежи од дожд,а на повисоките планини од снег, претежно во западните делови од земјава. Максималната температура во Охрид ќе достигне 11 степени Целзиусови.

Временска за викендот: Нема спас од дождот, доаѓа и снег

Сител - 10.11.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, претежно со слаб интензитет. Пооблачно ќе биде во западните делови од земјата каде што ќе биде и нешто поврнежливо, меѓутоа не се очекуваат големи ...

Облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд

Точка - 10.11.2016

Променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег, претежно во западните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а во западните делови повремено и засилен од југозападен ...

Утре променливо облачно со сончеви периоди и температура до 18 степени

Канал5 - 10.11.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер. Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните ...

ПОПЛАДНЕ ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ОБЛАЧНОСТА: Снег на планините, температурата денес до 18 степени

Телеграф - 10.11.2016

Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните делови каде што и ќе има повремени врнежи од дожд кои ќе продолжат и во текот на ноќта. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Временска прогноза: Променливо облачно со сончеви периоди, но и врнежи од дожд

Локално - 10.11.2016

– Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, претежно со слаб интензитет. Пооблачно ќе биде во западните делови од земјата каде што ќе биде и нешто поврнежливо, меѓутоа не се очекуваат ...

Временска прогноза: Променливо облачно со сончеви периоди

Локално - 10.11.2016

– Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер. Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните делови ...

Метео: Може ли да се надеваме на постабилно време

Позитив.мк - 10.11.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, претежно со слаб интензитет. Пооблачно ќе биде во западните делови од земјата каде што ќе биде и нешто поврнежливо, меѓутоа не се ...

Облачно со повремени врнежи од дожд

Репортер - 10.11.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, претежно со слаб интензитет. Пооблачно ќе биде во западните делови од земјата каде што ќе биде и нешто поврнежливо, меѓутоа не се очекуваат големи ...

Нестабилен викенд пред нас

Република - 10.11.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер. Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните ...

И денес услови за појава на врнежи дожд

Кумановски м. - 10.11.2016

Денес ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег, претежно во западните делови од земјава, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето денеска посвежо со помалку дожд

Мета - 10.11.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно, малку посвежо и ветровито, со повремени локални врнежи од дожд и од снег на повисоките планини. Врнежите ќе бидат со намален интензитет, а дневната температура се очекува да достигне до 17 ...

Облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд

Макфакс - 10.11.2016

Променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег, претежно во западните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а во западните делови повремено и засилен од југозападен ...

Метео: Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

МРТ - 26.09.2017

Повеќе врнежи ќе има во вечерните и ноќните часови особено на југоисток. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Променливото облачно време со повремени локални врнежи од дожд продолжува и утре.

Облачно со повремен дожд на планините снег

Kumanovo News - 10.11.2016

Ќе дува слаб до умерен јужен, а во зaпадните делови повремено засилен југозападен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16 степени. Утре ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди, а попладне во западните делови со ...

Студено утро во Македонија - кои градови се со најниски температури?

Фактор - 10.11.2016

Во Македонија утрово имаше ниски температури. Најстудено е во Маврово и Лазарополе каде се измерени 1 степен Целзиусов, 2 во Берово, Ѓуриште, Крива Паланка, Крушево, Куманово, 3 во Тетово, Пожаране, Виница, Штип, Демир Капија, 4 во Струмица, 5 во ...

Од понеделник кочан-ладно: Временска за идната недела

Press24 - 10.11.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер. Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните делови ...

Снег во Македонија – какво време не очкува во наредните денови?

Маркукуле - 10.11.2016

– Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер. Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните ...

Променливо облачно со сончеви периоди

Lider - 10.11.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, претежно со слаб интензитет. Пооблачно ќе биде во западните делови од земјата каде што ќе биде и нешто поврнежливо, меѓутоа не се очекуваат ...

Дали ќе продолжи дождот? Еве какво ќе биде времето...

Пулс24 - 10.11.2016

Променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег, претежно во западните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а во западните делови повремено и засилен од југозападен ...

Од викендов очекувајте заладување и снег

Lider - 10.11.2016

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер. Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните ...

Времето денеска

Телевизија Нова - 31.07.2017

Времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Во западните планински делови попладне ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. УВ ќе биде 8.

Времето денеска посвежо со помалку дожд

Либертас - 10.11.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно, малку посвежо и ветровито, со повремени локални врнежи од дожд и од снег на повисоките планини. Врнежите ќе бидат со намален интензитет, а дневната температура се очекува да достигне до 17 ...

Временска прогноза 09.11.2016: Облачно и топло време со врнежи од дожд

Хитпортал - 09.11.2016

Денес е среда, 9 ноември 2016 година, 314-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:10, а ќе зајде во 16:23 часот. Денот ќе трае 10 часа и 13 минути. Ова утро во Македонија имаме облачно време со врнежи од дожд кои што се проследени со засилен ...

Временска прогноза: Какво време нѐ очекува до крајот на неделата?

Факултети - 09.11.2016

Денес е среда, 9 ноември 2016 година, 314-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:10, а ќе зајде во 16:23 часот. Денот ќе трае 10 часа и 13 минути. Ова утро во Македонија имаме облачно време со врнежи од дожд кои што се проследени со засилен ...

Дожд до недела, потоа постудено

Здравство24 - 09.11.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, претежно со слаб интензитет. Пооблачно ќе биде во западните делови од земјата каде што ќе биде и нешто поврнежливо, меѓутоа не се очекуваат ...

Утре повторно дожд

+инфо - 09.11.2016

Врнежите ќе бидат со намален интензитет, а дневната температура се очекува да достигне до 17 степени. Утрешниот ден во Македонија ќе донесе променливо облачно малку посвежо и ветровито време со повремени локални врнежи од дожд и слаб снег на ...

Утре променливо облачно со сончеви периоди и температура до 17 степени

Канал5 - 09.11.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, претежно со слаб интензитет. Пооблачно ќе биде во западните делови од земјата каде што ќе биде и нешто поврнежливо, меѓутоа не се очекуваат ...

КАКВО ЌЕ БИДЕ ВРЕМЕТО УТРЕ: Земете и очила за сонце и чадор

Телеграф - 09.11.2016

Ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, претежно со слаб интензитет Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, претежно со слаб интензитет.

Подгответе се, утре снег во Македонија

Република - 09.11.2016

Времето е малку до умерено облачно, а слаби врнежи од дожд има во К.Паланка и Охрид. Дува слаб до умерен ветер од западен и јужен, а во западните и северните делови од северен правец. Утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и ...

Нов влажен бран кон Македонија: Временска за наредните денови

Press24 - 09.11.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, претежно со слаб интензитет. Пооблачно ќе биде во западните делови од земјата каде што ќе биде и нешто поврнежливо, меѓутоа не се очекуваат големи ...

Какво време нѐ очекува до крајот на неделата?

Скопје инфо - 09.11.2016

Денес е среда, 9 ноември 2016 година, 314-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:10, а ќе зајде во 16:23 часот. Денот ќе трае 10 часа и 13 минути. Ова утро во Македонија имаме облачно време со врнежи од дожд кои што се проследени со засилен ...

Метео: Врнежи со намален интензитет, температура до 17 степени

МРТ - 09.11.2016

Променливо облачно малку посвежо и ветровито време со повремени локални врнежи од дожд и слаб снег на повисоките планини... Утрешниот ден во Македонија ќе донесе променливо облачно малку посвежо и ветровито време со повремени локални врнежи од дожд ...

Допрва доаѓа силно невреме: Временска за цела недела

Press24 - 09.11.2016

Времето денеска претежно облачно, со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат поинтензивни, проследени со ретки грмежи во југоисточниот дел. На повисоките планини врнежите постепено ќе поминуваат во повремен снег.

УХМР: Утре снег во Македонија

Press24 - 09.11.2016

Времето е малку до умерено облачно, а слаби врнежи од дожд има во К.Паланка и Охрид. Дува слаб до умерен ветер од западен и јужен, а во западните и северните делови од северен правец. Утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и ...

На овие места потоп денеска - УХМР предупредува за ново невреме

Press24 - 09.11.2016

Дождот не запира и денеска, а од УХМР најавуваат и ново невреме. Најмногу наврна во Дебар и тоа 17 литри, 12 Крива Паланка, 11 Маврово, 10 Берово и Крушево, 8 Пожаране, Охрид, Претор, Ѓуриште и Куманово, 6 Тополчани, Прилеп, Скопје, 5 ...

Метеоролозите најавија снежни врнежи: Еве какво време не очекува за викендот

Пулс24 - 09.11.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но и со повремени врнежи од дожд, претежно со слаб интензитет. Пооблачно ќе биде во западните делови од земјата каде што ќе биде и нешто поврнежливо, меѓутоа не се очекуваат ...

Временска прогноза 08.11.2016: Облачно со врнежи од дожд

Хитпортал - 08.11.2016

Денес е вторник, 8 ноември 2016 година, 313-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:09, а ќе зајде во 16:24 часот. Денот ќе трае 10 часа и 15 минути. Пролетно и невообичаено топло утро во Македонија.

Времето во Македонија во наредните денови

Факултети - 08.11.2016

Денес е вторник, 8 ноември 2016 година, 313-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:09, а ќе зајде во 16:24 часот. Денот ќе трае 10 часа и 15 минути. Пролетно и невообичаено топло утро во Македонија.

Во Битола денеска измерени 29 степени Целзиусови

Кајгана - 08.11.2016

Во Битола денеска беа измерени 29 степени Целзиусови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Според соопштението, во Битола биле измерени 29 степени, 26 во Гевгелија и во Демир Капија, 25 во Струмица, 23 во Виница и во Тополчани, 22 во Штип и ...

Времето во Македонија во наредните денови

Скопје инфо - 08.11.2016

Денес е вторник, 8 ноември 2016 година, 313-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:09, а ќе зајде во 16:24 часот. Денот ќе трае 10 часа и 15 минути. Пролетно и невообичаено топло утро во Македонија.

Времето денеска со повремени врнежи од дожд

Позитив.мк - 08.11.2016

И денеска, слично како и вчера, не очекува нестабилно време со повремени локални врнежи од дожд. Најголемиот дел од врнежите се очекуваат во утринските часови, кога температурата ќе достигне 14 степени целзијусови.

Во Битола на Митровден измерени 29 степени Целзиусови

Макфакс - 08.11.2016

Во Битола, во вторникот, на Митровден, измерени се 29 степени Целзиусови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Според соопштението, во Битола биле измерени 29 степени, 26 во Гевгелија и во Демир Капија, 25 во Струмица, 23 во Виница и во ...

Временска прогноза 07.11.2016: Облачно и топло време

Хитпортал - 07.11.2016

Денес е понеделник, 7 ноември 2016 година, 312-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:08, а ќе зајде во 16:25 часот. Денот ќе трае 10 часа и 17 минути. Претежно ведро со локална облачност и доста топло утро за овој период од годината во ...

Необично топло време со повремени дождови

А1 On - 07.11.2016

Од понеделник под влијание на изразено јужно воздушно струење ќе преовладува променливо облачно време, со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

Необично топло време со повремени дождови

Кајгана - 07.11.2016

Од денеска, под влијание на изразено јужно воздушно струење ќе преовладува променливо облачно време, со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

Врнежливо и топло време

ТВ21 - 07.11.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот од денот и во вечерните часови, во западните и во северните делови од земјата ќе има повремен дожд и услови за појава на грмежи.

Топло време за овој период од годинава

Канал5 - 07.11.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и невообичаено топло за овој период од годината со сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд особено во западните и северните предели и тоа повеќе во вечерните часови како и во текот на ноќта ...

Необично топло време со повремени дождови

Точка - 07.11.2016

Од понеделник под влијание на изразено јужно воздушно струење ќе преовладува променливо облачно време, со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето денеска врнежливо, но топло

Мета - 07.11.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот од денот и во вечерните часови, во западните и во северните делови од земјата ќе има повремен дожд и услови за појава на грмежи.

Невообичаено топло време за овој период од годината

Lider - 07.11.2016

Утре времето во Македонија ќе биде променливо облачно и невообичаено топло за овој период од годината со сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд особено во западните и северните предели и тоа повеќе во вечерните часови како и во текот на ...

Времето денеска: Променливо топло со повремени дождови

Канал 77 - 07.11.2016

Под влијание на изразено јужно воздушно струење ќе преовладува променливо облачно време, со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето денеска врнежливо, но топло

Либертас - 07.11.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот од денот и во вечерните часови, во западните и во северните делови од земјата ќе има повремен дожд и услови за појава на грмежи.