TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година , најави Спасовски

ТВ21 - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе придонесе за континуирано реформирање на полицијата, преку етаблирање на ...

Спасовски: Опозицијата да ја почитува забраната за собири, заради заштита на здравјето

Фокус - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради заштита на здравјето и спречување на ширењето на коронавирусот.

Спасовски: Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021

Канал5 - 27.11.2020

Предлог буџетот за МВР за 2021 година е со вкупна вредност од 10.455.110.000 денари и е за 312.452.000 денари поголем од буџетот за 2020 година, односно е зголемен за 3.08 проценти. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го ...

Спасовски: Моето Куманово го ослободиле македонските партизани, ако не си простите не може напред

Фокус - 27.11.2020

Моето Куманово го ослободиле македонските партизани на 11 Ноември, Македонија е ослободена во бобите на Народнослободителната борба против фашизмот. Ова се факти за кои не треба да дебатираме.

Спасовски: И Куманово е ослободено од македонските партизани, но мора да си простиме за да одиме напред

24 Вести - 27.11.2020

Моето Куманово го ослободиле македонските партизани на 11 ноември, македонија е ослободена во борбите на народнослободителната борба против фашизмот. Ова се факти за кои не треба да дебатираме, но, ако не си простиме за тоа што се случувало во ...

Со Бугарија мора да се бараат решенија преку заемно почитување и простување, смета Спасовски

Сител - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е потврда на македонскиот јазик и идентитет, дека нашата државност се заснова на ...

Спасовски за најавените протести: Да се почитува забраната за собири за да не се загрозува здравјето

360 степени - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска апелираше до опозијата која најави протести, да ја почитува забраната за јавни собири, пред се за заштита на здравјето. „Апелирам, ако има забрана за јавни собири и протести, тогаш да не го ...

Спасовски: Со Бугарија мора да се бараат решенија преку заемно почитување и простување

Press24 - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е потврда на македонскиот јазик и идентитет, дека нашата државност се заснова на ...

Спасовски: Моето Куманово го ослободиле македонските партизани, но ако не си простиме не може напред

Press24 - 27.11.2020

Моето Куманово го ослободиле македонските партизани на 11 Ноември, Македонија е ослободена во бобите на Народнослободителната борба против фашизмот. Ова се факти за кои не треба да дебатираме.

Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година, најави Спасовски

А1 On - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе придонесе за континуирано реформирање на полицијата, преку етаблирање на ...

Опозицијата да ја почитува забраната за собири, апелира Спасовски

Кајгана - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради заштита на здравјето и спречување на ширењето на коронавирусот.

Опозицијата да ја почитува забраната за собири заради заштита на безбедноста на граѓаните, апелира Спасовски

А1 On - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради заштита на здравјето и спречување на ширењето на коронавирусот.

Спасовски: Куманово е ослободено од борците против фашизмот

Независен - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е потврда на македонскиот јазик и идентитет, дека нашата државност се заснова на ...

(Видео) Спасовски: Буџетот на МВР за 2021 е развоен за континуирано реформирање на полицијата

Макфакс - 27.11.2020

Буџетот на Министерството за внатрешни работи за 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој кажа дека предлог буџетот за МВР за 2021 година е 10.455.110.000 денари и е за ...

Спасовски: Екстремистички изјави од било која страна не може да не придвижат напред

Нова ТВ - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е потврда на македонскиот јазик и идентитет, дека нашата државност се заснова на ...

Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година, најави Спасовски

Press24 - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе придонесе за континуирано реформирање на полицијата, преку етаблирање на ...

Спасовски контра Заев: Бугарите не го ослободиле Куманово, туку македонските партизани

Нетпрес - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека неговото Куманово го ослободиле македонските партизани. „И моето Куманово е ослободено од македонските партизани на 11-ти ...

Спасовски: Моето Куманово го ослободиле партизаните

+инфо - 27.11.2020

Моето Куманово го ослободиле македонските партизани на 11 Ноември, Македонија е ослободена во борбите на Народнослободителната борба против фашизмот. Ова се факти за кои не треба да дебатираме.

Со Бугарија мора да се бараат решенија преку заемно почитување и простување, смета Спасовски

А1 On - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е потврда на македонскиот јазик и идентитет, дека нашата државност се заснова на ...

Спасовски вети модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021

МКД - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на прес-конференција го претстави Предлог буџетот на МВР за 2021 година. Парите вели министерот Спасовски, ќе бидат наменети за да се продолжи со реконструкција на објектите на МВР кои имаат потреба ...

Спасовски: Македонија е ослободена од борците на НОБ и за тоа не треба да дебатираме

МКД - 27.11.2020

Да не заборавиме што се случувало во минатото, но да си простиме за да одиме напред, историјата да ја оставиме на историчарите, а иднината е во наши раце, порача денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за она што се случува во ...

Спасовски за протестите: Да се почитува забраната за собири за да не се загрозува здравјето

Press24 - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во Куманово, Тетово, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид, да ја почитува забраната за јавни собири, пред сѐ за заштита на здравјето.

Опозицијата да ја почитува забраната за собири заради заштита на безбедноста на граѓаните, апелира Спасовски

24Инфо - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради заштита на здравјето и спречување на ширењето на коронавирусот.

Спасовски апелира: Опозицијата да ја почитува забраната за собири заради заштита на безбедноста на граѓаните

PressingTV - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради заштита на здравјето и спречување на ширењето на коронавирусот.

Со Бугарија мора да се бараат решенија преку заемно почитување и простување, смета Спасовски

Опсервер - 27.11.2020

– Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е потврда на македонскиот јазик и идентитет, дека нашата државност се заснова на ...

Опозицијата да ја почитува забраната за собири заради заштита на безбедноста на граѓаните, апелира Спасовски

Либертас - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради заштита на здравјето и спречување на ширењето на коронавирусот.

Спасовски: Опозицијата да ја почитува забраната за собири заради заштита на безбедноста на граѓаните

Граѓански збор - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради заштита на здравјето и спречување на ширењето на коронавирусот.

Спасовски: Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година

Граѓански збор - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе придонесе за континуирано реформирање на полицијата, преку етаблирање на ...

Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година , најави Спасовски

24Инфо - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе придонесе за континуирано реформирање на полицијата, преку етаблирање на ...

Опозицијата да ја почитува забраната за собири заради заштита на безбедноста на граѓаните, апелира Спасовски

Република - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради заштита на здравјето и спречување на ширењето на коронавирусот.

Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година, најави Спасовски

Бриф - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе придонесе за континуирано реформирање на полицијата, преку етаблирање на ...

(Видео) Спасовски: Буџетот на МВР за 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата

Опсервер - 27.11.2020

Буџетот на Министерството за внатрешни работи за 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој кажа дека предлог буџетот за МВР за 2021 година е 10.455.110.000 денари и е за ...

Спасовски против Заев: Бугарите не го ослободиле Куманово, туку македонските партизани

Курир - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека неговото Куманово го ослободиле македонските партизани. – И моето Куманово е ослободено од македонските партизани на 11 ...

Спасовски: Буџетот на МВР за 2021 е развоен за континуирано реформирање на полицијата

Точка - 27.11.2020

Буџетот на Министерството за внатрешни работи за 2021 е развоен за континуирано реформирање на полицијата, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Тој рече дека предлог-буџетот за МВР за 2021 година е 10.455.110.000 денари и е ...

Спасовски: Македонија е ослободена од борците на НОБ и за тоа не треба да се дебатира

еМагазин - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е потврда на македонскиот јазик и идентитет, дека нашата државност се заснова на ...

Со Бугарија мора да се бараат решенија преку заемно почитување и простување, смета Спасовски

Либертас - 27.11.2020

. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е потврда на македонскиот јазик и идентитет, дека нашата државност се заснова на ...

Спасовски: Со Бугарија мора да се бараат решенија преку заемно почитување и простување

iPortal - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е потврда на македонскиот јазик и идентитет, дека нашата државност се заснова на ...

Опозицијата да ја почитува забраната за собири заради заштита на безбедноста на граѓаните, апелира Спасовски

Кумановски м. - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради заштита на здравјето и спречување на ширењето на коронавирусот.

Со Бугарија мора да се бараат решенија преку заемно почитување и простување, смета Спасовски

Кумановски м. - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е потврда на македонскиот јазик и идентитет, дека нашата државност се заснова на ...

Спасовски: Буџетот на МВР ќе обезбеди достојни услови за полицајците

Локално - 27.11.2020

Парите од предлог буџетот на МВР за 2021 година ќе бидат наменети за да се продолжи со реконструкција на објектите на МВР кои имаат потреба од тоа, да се обезбедат достојни услови за полицајците кои секогаш се сервис на граѓаните, најави денеска ...

Спасовски: Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година

Поглед - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе придонесе за континуирано реформирање на полицијата, преку етаблирање на ...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Поглед - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради заштита на здравјето и спречување на ширењето на коронавирусот.

Спасовски: Со Бугарија мора да се бараат решенија преку заемно почитување и простување

24Инфо - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е потврда на македонскиот јазик и идентитет, дека нашата државност се заснова на ...

Оливер Спасовски: Куманово е ослободено од македонските партизани

Фактор - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека неговото Куманово го ослободиле македонските партизани - И моето Куманово е ослободено од македонските партизани на 11 ноември ...

Опозицијата да ја почитува забраната за собири заради заштита на безбедноста на граѓаните, апелира Спасовски

Опсервер - 27.11.2020

– Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради заштита на здравјето и спречување на ширењето на коронавирусот.

Спасовски седи на два стола: Моето Куманово го ослободиле македонските партизани, но не кажа од кои фашисти

Република - 27.11.2020

Иако синоќа го сподели партиското соопштение, со што во целост се согласува со тврдењата на партискиот лидер Зоран Заев, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска седи на два стола.

Спасовски: И Куманово е ослободено од македонските партизани, но мора да си простиме за да одиме напред

Локално - 27.11.2020

Министерото за внатрешни работи Оливер Спасовски повика да не се дозволи тоа што се случувало пред седум-осум децении да биде пречка за нашето одење напред, а историјата да се остави на историчарите и иднината да ја земеме во наши раце.

Спасовски: Буџетот на МВР е развоен, за континуирано реформирање на полицијата

Н.Македонија - 27.11.2020

Буџетот на Министерството за внатрешни работи за 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој кажа дека предлог буџетот за МВР за 2021 година е 10.455.110.000 денари и е за ...

Оливер Спасовски: Моето Куманово е ослободено од македонските партизани

Expres - 27.11.2020

„Факт е дека и моето Куманово е ослободено од македонските партизани, од борците кои се бореа против фашизмот. И Македонија е ослободена од борците на НОБ, тоа се потврдени факти, не треба за ова да дебатираме.

Спасовски: И Куманово е ослободено од македонските партизани, но мора да си простиме за да одиме напред

Centar - 27.11.2020

Министерото за внатрешни работи Оливер Спасовски повика да не се дозволи тоа што се случувало пред седум-осум децении да биде пречка за нашето одење напред, а историјата да се остави на историчарите и иднината да ја земеме во наши раце.

(Видео) Спасовски: Буџетот на МВР за 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата

Вечер - 27.11.2020

Буџетот на Министерството за внатрешни работи за 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој кажа дека предлог буџетот за МВР за 2021 година е 10.455.110.000 денари и е за ...

Спасовски: Буџетот на МВР за 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата

Centar - 27.11.2020

Буџетот на Министерството за внатрешни работи за 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој кажа дека предлог буџетот за МВР за 2021 година е 10.455.110.000 денари и е за ...

Министерот Спасовски против ставот на Заев - ГИ ПОДДРЖА ФАКТИТЕ И СТАВОТ НА ЦРВЕНКОВСКИ

Вечер - 27.11.2020

Да не заборавиме што се случувало во минатото, но да си простиме за да одиме напред, историјата да ја оставиме на историчарите, а иднината е во наши раце, порача денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за она што се случува во ...

Спасовски: Буџетот на МВР во 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата

Скопје1 - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го претстави Предлог-буџетот за 2021 година за Министерството за внатрешни работи. Според Спасовски, буџетот целосно ги одразува заложбите и приоритетите на МВР – континуирано системско ...

Спасовски резервиран за изјавите на Црвенковски, вели дека Куманово го ослободиле македонски партизани кои се бореле ...

MakPress - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е потврда на македонскиот јазик и идентитет, дека нашата државност се заснова на ...

Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците во 2021 година, најави Спасовски

MakPress - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе придонесе за континуирано реформирање на полицијата, преку етаблирање на ...

Спасовски: Да се чуваме себе, така им помагаме на медицинските работници кои се борат за нашите животи

24Инфо - 24.11.2020

„Секоја битка во животот остава трага и има научени лекции од таквите битки. Јас ја имав несреќата што се инфицирав со Ковид 19, иако секојдневно се зголемуваат бројките и секој од нас може да се зарази, и покрај почитување на сите мерки за заштита.

Спасовски: Да се чуваме себе, така им помагаме на медицинските работници кои се борат за нашите животи

Бриф - 24.11.2020

„Секоја битка во животот остава трага и има научени лекции од таквите битки. Јас ја имав несреќата што се инфицирав со Ковид 19, иако секојдневно се зголемуваат бројките и секој од нас може да се зарази, и покрај почитување на сите мерки за заштита.

Спасовски: Владата е тука да направи се за заштита на здравјето, ако почитуваме мерки нема полициски час

Бриф - 24.11.2020

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во вестите на Сител телевизија зборуваше и за опцијата за воведување полициски час, мерка која, според него, ќе се воведе само ако расте и понатаму бројот на инфицирани, а при тоа граѓаните не се ...

Спасовски: Владата е тука да направи сѐ за заштита на здравјето на граѓаните

iPortal - 24.11.2020

Сите одлуки на Владата за заштита на здравјето се според предлозите на Комисијата за заразни болести и нивните анализи, нагласи министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во дневникот на Сител.

Спасовски: Целиот медицински персонал е пожртвуван, во сите ковид центри многу хумано се работи

Локално - 24.11.2020

„Секоја битка во животот остава трага и има научени лекции од таквите битки. Јас ја имав несреќата што се инфицирав со Ковид 19, иако секојдневно се зголемуваат бројките и секој од нас може да се зарази, и покрај почитување на сите мерки за заштита.

Спасовски: Да се чуваме себе, така им помагаме на медицинските работници кои се борат за нашите животи

Frontline - 24.11.2020

„Секоја битка во животот остава трага и има научени лекции од таквите битки. Јас ја имав несреќата што се инфицирав со Ковид 19, иако секојдневно се зголемуваат бројките и секој од нас може да се зарази, и покрај почитување на сите мерки за заштита.

Спасовски: Владата е тука да направи се за заштита на здравјето, ако почитуваме мерки нема полициски час

Frontline - 24.11.2020

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во вестите на Сител телевизија зборуваше и за опцијата за воведување полициски час, мерка која, според него, ќе се воведе само ако расте и понатаму бројот на инфицирани, а при тоа граѓаните не се ...

Спасовски: Да се чуваме себе, така им помагаме на медицинските работници кои се борат за нашите животи

Centar - 24.11.2020

„Секоја битка во животот остава трага и има научени лекции од таквите битки. Јас ја имав несреќата што се инфицирав со Ковид 19, иако секојдневно се зголемуваат бројките и секој од нас може да се зарази, и покрај почитување на сите мерки за заштита.

Спасовски се врати на работа: Ковид-19 беше големо искуство за мене, чувајте се!

24 Вести - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од денеска повторно е на работното место во МВР откако од крајот на минатиот месец беше позитивен на коронавирус и беше хоспитализиран на Инфективната клиника.

Министерот Спасовски се врати на работното место: Со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на ...

ТВ21 - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, после неколку недели отсуство од работа поради позитивен тест на коронавирус, денеска се врати на работното место. Тој беше хоспитализиран на Инфективната клиника, а сега сподели дека зад него имал ...

Спасовски се врати на работа: Ковид-19 беше големо искуство за мене, чувајте се!

Фокус - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од денеска повторно е на работното место во МВР откако од крајот на минатиот месец беше позитивен на коронавирус и беше хоспитализиран на Инфективната клиника.

Спасовски се избори со короната и се врати на работа

Канал5 - 23.11.2020

По речиси едномесечна пауза поради борба со ковид-19, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се врати на работа. -Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните.

Спасовски се врати на работа: Ковид-19 беше големо искуство за мене, чувајте се!

360 степени - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи од крајот на минатиот месец беше позитивен на коронавирус и беше хоспитализиран на Инфективната клиника Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од денеска повторно е на работното место во МВР, откако од крајот ...

Ја победи болеста: По речиси месец дена министерот Оливер Спасовски денес се врати на работа

Скопје24 - 23.11.2020

По речиси едномесечна пауза поради позитивен тест на болеста, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се врати на работа. Тој утрово во интервју за ТВ 24 објасни за своето искуство со болеста поради што мораше да замине и на болничко ...

По битката со ковид-19, Спасовски се врати на работа во МВР

МКД - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски по повеќе од три недели откако објави дека е позитивен на ковид-19, се врати на работа во МВР. Спасовски во борбата со корона вирусот беше хоспитализиран и на Инфективната клиника во Скопје.

Спасовски го победи ковид-19, се враќа на своите работни обврски

Слободен Печат - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од денеска повторно е на работното место во МВР откако од крајот на минатиот месец беше позитивен на коронавирус и беше хоспитализиран на Инфективната клиника.

Спасовски го победи коронавирусот: Министерот им се врати на работните обврски

Press24 - 23.11.2020

Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните, напиша на својот фејсбук профил Оливер Спасовски, кој поради коронавирусот беше во самоизолација.

Спасовски ја победи короната и се врати на работа: Психолошкиот момент е важен, ама најголема заслуга имаат лекарите

+инфо - 23.11.2020

Психилошкиот момент, добрата мисла и желбата да се изборите со болеста, како и поддршката од семејството се важни, но најголема заслуга имаа лекарите кои 24 часа се борат против болеста, истакна министерот за внатрешни работи.

Министерот Оливер Спасовски оздрави од ковид-19: Оваа битка е многу добро животно искуство

Слободен Печат - 23.11.2020

По речиси едномесечна пауза поради борба со болеста ковид-19, на работа во министерството за внатрешни работи се врати министерот Оливер Спасовски. Тој утрово во интервју за ТВ 24 објасни за својата битка со болеста поради што мораше да замине и на ...

Спасовски: Со пожртвуваноста на медицинските работници од денеска се вратив на работа во МВР

Нова ТВ - 23.11.2020

– Денеска е мој прв работен ден во МВР после тешката битка со Ковид 19. Најважно во справувањето со болеста е одговорноста што ја имаме како граѓани и во почитување на мерките, но и вниманието кон семејството, пријателите, со почитување на мерките ...

Спасовски се избори со короната и се врати на работа

Нетпрес - 23.11.2020

По речиси едномесечна пауза поради борба со ковид-19, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се врати на работа. Тој утрово во интервју за ТВ 24 објасни за својата битка со болеста поради што мораше да замине и на болничко лекување ...

Спасовски се излекува од коронавирусот и се врати на работа

Макфакс - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, се излекува од коронавирусот и од денеска се врати на работното место. Тој на „Фејсбук“ се заблагодари до сите вработени на Инфективната клиника.

Спасовски: Благодарение на пожртвуваноста на медицинските работници од денеска се вратив на работа во МВР

Press24 - 23.11.2020

Денеска е мојот прв работен ден во МВР после тешката битка со ковид-19. Најважно во справувањето со болеста е одговорноста што ја имаме како граѓани, и во почитувањето на мерките, и во заштита кон семејството, пријателите, колегите.

Спасовски од денес на работно место

24Инфо - 23.11.2020

Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните- објави на фејсбук министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Предизвикот пред кој сме исправени како општество е шанса да ги ...

Спасовски се излекува од коронавирусот и се врати на работа

Опсервер - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, се излекува од коронавирусот и од денеска се врати на работното место. Тој на „Фејсбук“ се заблагодари до сите вработени на Инфективната клиника.

Спасовски се излекува од коронавирусот и се врати на работа

MTM - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, се излекува од коронавирусот и од денеска се врати на работното место. Тој на „Фејсбук“ се заблагодари до сите вработени на Инфективната клиника.

Спасовски се врати на работа: Со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните

iPortal - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од денеска повторно е на работното место во МВР откако од крајот на минатиот месец беше позитивен на коронавирус и беше хоспитализиран на Инфективната клиника.

Спасовски се излекува од коронавирусот и се врати на работа

Точка - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, се излекува од коронавирусот и од денеска се врати на работното место. Тој на „Фејсбук“ се заблагодари до сите вработени на Инфективната клиника.

Спасовски: Благодарение на пожртвуваноста на здравствените работници од денеска сум на работа во МВР

Kumanovo News - 23.11.2020

„Денеска е мојот прв работен ден во МВР после тешката битка со ковид-19. Најважно во справувањето со болеста е одговорноста што ја имаме како граѓани, и во почитувањето на мерките, и во заштита кон семејството, пријателите и колегите.

Спасовски го победи коронавирусот: „Да им дадеме поддршка на лекарите кои секојдневно спасуваат животи“

Локално - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски преку својот Фејбук информира дека од денеска започнува со своите работни обврски. „Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на ...

Оливер Спасовски се врати на работа

Република - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се врати на работа. Тој беше отсутен бидејќи беше заразен со ковид-19. Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните, напиша на својот ...

Министерот Спасовски се врати на работа

Вечер Прес - 23.11.2020

Министреот за внатрешни работи Оливер Спасовски од денска се вратил на работа во канцеларијата во Министерството. Тој беше позитивен на коронавирусот, а беше и хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести.

Министерот Спасовски оздраве од Ковид-19 и се врати на работа

еМагазин - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска е прв ден на работа по лекувањето од Ковид-19. „Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните.

Спасовски се врати на работа: Лекарите на инфективна се во борба за спасување животи

Фактор - 23.11.2020

Министреот за внатрешни работи Оливер Спасовски од денска се вратил на работа во канцеларијата во Министерството. Тој беше позитивен на коронавирусот, а поради некои компликации беше и хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести.

Спасовски се врати на работа: Предизвикот пред кој сме исправени како општество е шанса да ги преиспитаме приоритетите

Либертас - 23.11.2020

-Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните. Предизвикот пред кој сме исправени како општество е шанса да ги преиспитаме приоритетите во нашиот живот, а во прв план да го ставиме ...

Спасовски за „24 вести“: Тоа е една невидена пожртвуваност, една посветеност на пациентите на секој еден човек кој што ...

Бриф - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се врати на работа откако се излекува од коронавирусот. „Јас бев на инфективната клиника овде во Скопје, тоа е една невидена пожртвуваност, една посветеност на пациентите на секој еден човек кој што е ...

Спасовски го победи коронавирусот: Министерот им се врати на работните обврски

Скопје инфо - 23.11.2020

Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните, напиша на својот фејсбук профил Оливер Спасовски, кој поради коронавирусот беше во самоизолација.

Министерот Спасовски се врати на работното место: Со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на ...

4NEWS - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, после неколку недели отсуство од работа поради позитивен тест на коронавирус, денеска се врати на работното место. Тој беше хоспитализиран на Инфективната клиника, а сега сподели дека зад него имал ...

Спасовски: Размислував позитивно, како да ја добијам и оваа битка со коронавирусот, покрај другите битки во животот

Локално - 23.11.2020

„Бев на Инфективната клиника во Скопје и видов посветност и пожртвуваност и тоа заслужува секаква почит. Кога имаше теории на заговор дали постоел вирусот, и сега кога ја гледаме реалноста неопходно е секој граѓанин да размисли за секој еден ...

Министерот Спасовски: Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе

Бриф - 23.11.2020

Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните. Предизвикот пред кој сме исправени како општество е шанса да ги преиспитаме приоритетите во нашиот живот, а во прв план да го ставиме ...

Спасовски се излекува од коронавирусот и се врати на работа

Н.Македонија - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, се излекува од коронавирусот и од денеска се врати на работното место. Тој на Фејсбук се заблагодари до сите вработени на Инфективната клиника.

Спасовски се излекува од коронавирусот и се врати на работа

Centar - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, се излекува од коронавирусот и од денеска се врати на работното место. Тој на „Фејсбук“ се заблагодари до сите вработени на Инфективната клиника.

Спасовски се излекува од коронавирусот и се врати на работа

Вечер - 23.11.2020

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, се излекува од коронавирусот и од денеска се врати на работното место. Тој на „Фејсбук“ се заблагодари до сите вработени на Инфективната клиника.

Спасовски: Со пожртвуваноста на медицинските работници од денеска се вратив на работа во МВР

Frontline - 23.11.2020

„Денеска е мој прв работен ден во МВР после тешката битка со Ковид 19. Најважно во справувањето со болеста е одговорноста што ја имаме како граѓани и во почитување на мерките, но и вниманието кон семејството, пријателите, со почитување на мерките да ...

Министерот Спасовски се врати на работа по прележаниот Ковид 19

AKO - 23.11.2020

Министерот Оливер Спасовски по еден месец лекување и опоравување од последици на Ковид 19, се врати на свотето работно место. ,,Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните.

Министерот Спасовски се врати на работа

Expres - 23.11.2020

Министерот за внатрешни рабоито Оливер Спасовски од денеска е одново на работното место по отсуството откако на крајот на минатиот месец беше примен на Инфективната клиника. „ Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе ...

Спасовски се врати на работа: Се вратив да продолжам да работам за доброто на граѓаните!

Магазин - 23.11.2020

Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните, вели министерот за внатрепни работи Оливер Спасовски! Предизвикот пред кој сме исправени како општество е шанса да ги преиспитаме ...

Спасовски: Предизвикот пред кој сме исправени е шанса да ги преиспитаме приоритетите во нашиот живот

Акцент - 23.11.2020

Денеска сум на работното место, со едно големо искуство зад себе продолжувам да работам за доброто на граѓаните, соопшти на Фејсбук Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, по неговото оздравување од коронавирусот.

Спасовски: Благодарение на пожртвуваноста на медицинските работници од денеска се вратив на работа во МВР

Скопје1 - 23.11.2020

„Денеска е мојот прв работен ден во МВР после тешката битка со ковид-19. Најважно во справувањето со болеста е одговорноста што ја имаме како граѓани, и во почитувањето на мерките, и во заштита кон семејството, пријателите, колегите.