TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема крај на кризата на Бордо, Гренобл патува во Втората лига

Кирилица - 11.04.2010

Двата меча во залиха за да избега на ривалите ги прокоцка актуелниот француски шампион Бордо со новиот пораз, синоќа на „Паркот на принцовите“ во Париз од ПС„ со 3-1 Со поразот, ...

Алвес: Руни ми е голема слабост

Спортски - 10.04.2010

Десниот бек на Барселона Даниел Алвес откри дека е заљубен во играта и во енергијата која ја поседува напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Векн Руни.

Манчини: Тевез е нашиот Руни

Спортски - 10.04.2010

Менаџерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини рече дека Карлос Тевез е исто значаен во играта на “граѓаните“ како што е Руни за нивните градски ривали.

Бордо на голем испит во Париз

Кирилица - 10.04.2010

Актуелниот француски шампион Бордо има нов голем испит на сезоната, на гостувањето на „паркот на принцовите“ кај ПСЖ, меч со кој „жирондинците“ не смее да си дозволат нов кикс, ...

Ѓаволите во солзи

Утрински - 09.04.2010

„Со криминалецот мораш да се однесуваш строго и сурово. Ако, на пример, удирал нечија глава од радијатор и ти мора да му го направиш истото.

Спорт - „Ѓаволите“ заборавија на германската упорност

Време - 09.04.2010

Екипите на Баерн Минхен и на Лион се последните два полуфиналисти во фудбалската Лига на шампиони и покрај поразите што ги доживеаја на гостувањата кај ...

Вејн Руни го пропушта гостувањето кај Блекбурн

24Фудбал - 09.04.2010

Англија Вејн Руни ќе го пропушти неделното гостување кај Блекбурн но напаѓачот би требало да се врати за градското дерби со Сити Англискиот интернационалец ...

Вејн Руни - автопортрет (фото)

ЗаЗабава - 09.04.2010

Вејн Руни, Дидие Дрогба и Стивен Џерар се само дел од 40 фудбалери кои ги донираа своите рачно нацртани авто... ... портрети во хуманитарни цели.

Манчестер си пати од младите

Н.Македонија - 09.04.2010

Иако губеше со 0-3 по само 40 минути игра, Баерн на крајот славеше на „Олд Трафорд“, а клучен момент беше црвениот картон на младиот бранител на ѓаволите ...

Баерн и Лион во полуфинале од ЛШ

А1 - 08.04.2010

Баерн Минхен и Лион синоќа ја составија втората полуфинална двојка која последната недела на април ќе разигрува за мадридската завршница во Лигата на шампиони.

Робен ги истреби „Црвените ѓаволи“

Канал5 - 08.04.2010

Холандскиот репрезентативец Арјен Робен со спектакуларен гол го елиминираше минатогодишниот финалист во Лигата на Шампионите, Манчестер Јунајтед.

Баерн Минхен -Лион ќе одлучуваат за вториот финалист во фудбалската Лига на шампионите

Канал5 - 08.04.2010

Баерн М – Лион е втората полуфинална двојка во најелитното фудбалско натпреварување во Европа лигата на шампионите .

Баерн Минхен и Лион ја формираа втората полуфинална двојка во ЛШ на УЕФА.Баварците го елиминираа Манчестер ...

Телма - 08.04.2010

Пирова победа за Манчестер на Олд Трафорд од 3:2,вкупни 4:4 во двомечот со Баерн.Гол повеќе на гостински терен ги однесе германците до полуфиналето.Екипата на ...

Марсеј на врвот во Франција

Inpress - 08.04.2010

Марсеј, 8. април (ИНПРЕС) Олимпик Марсеј во заостанатиот натпревар во Француското првенство го победи Сошо со 3:0 и се искачи на врвот на табелата.

Алијанц Арената веќе се распродаде за дуелот со Лион

Макфакс - 08.04.2010

Само неколку часа откако Баерн Минхен обезбеди пласман во полу- финалето од Лигата на шампионите, веќе се распродадени и сите влезници на Алијанц Арената во ...

Лион минимално поразен за историско полуфинале

Спортски - 08.04.2010

Лион успеа да ја одбрани големата предност од првиот натпревар и со минамале пораз од 1-0 си обезбеди историско за нив полуфинале во ЛШ.

Фергусон: Немаше притисок врз медицинскиот персонал околу Вејн Руни

24Фудбал - 08.04.2010

Англија Сер Алекс Фергусон инсистира дека немало притисок врз медицинскиот тим на Манчестер Јунајтед за да го прогласат Вејн Руни фит за дуелот со Баерн Минхен ...

Робен: Не треба да ме споредуваат со Меси, тој е од друга планета

Спортски - 08.04.2010

Крилото на Баерн Минхен, Арјен Робен рече дека не треба да го споредуваат со Лео Меси затоа што тој за него е убедливо најдобриот фудбалер на светот.

Баерн и Лион полуфиналисти

Р.С.Европа - 08.04.2010

Фудбалерите на Баерн од Минхен и на Олимпик од Лион ќе се сретнат во полуфиналето на Лигата на шампионите.

Робен го урна Манчестер јунајтед

Кирилица - 08.04.2010

Холанѓанецот и во осминафиналето со спектакуларен гол го однесе Баерн во следната рунда, на ист начин, по исто сценарио, со повеќе голови на гости, но ...

Руни ќе биде подготвен за следната недела

Форум - 08.04.2010

Дерби: Манчестер Јунајтед - Челзи „Баерн“ со пресврт до триумф во Минхен Тери го донесе Челзи поблиску до титулата Менаџерот на „Манчестер Јунајтед“, Алекс ...

Марсеј сега е орeводец во Лига 1

Кирилица - 08.04.2010

Поранешниот француски и европски првак Олимпик Марсеј е новиот лидер во француската Лига 1 Марсеј вчера вечер со 3-0 го победи Сошо во заостанат меч од ...

Повредата на Вејн Руни “не е сериозна“

24Фудбал - 08.04.2010

Англија Сер Алекс Фергусон вели дека повредата на Вејн Руни не е сериозна но очекува напаѓачот да го пропушти векинд натпреварот против Блекбурн Англискиот ...

Баерн и Олимпик Лион во полуфиналето во Лигата на шампионите

Сител - 08.04.2010

Бaерн Минхен и Олимпик Лион е втората полуфинална двојка во фудбалската Лига на шампионите. Баерн на гости кај Манчестер Јунајтед иако загуби 3:2, се пласира ...

Руни надвор од терените уште десет дена

Алфа - 08.04.2010

На дуелот против Баерн, напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни ја обнови повредата на скочниот зглоб, но менаџерот Алекс Фергусон ја смирува јавноста ...

Баерн и Лион втората полуфинална двојка во ЛШ

Алфа - 08.04.2010

Фудбалерите на Баерн од Минхен и Лион ќе се сретнат во полуфиналето од Лигата на шампионите. И двата тима забележаа порази на гостувањата, но сепак поради ...

Пирови победи на Манчестер и Бордо

Inpress - 08.04.2010

Манчестер, 8. април (ИНПРЕС) Баерн Минхен и Олимпик Лион ќе играат во полуфиналето во Лигата на шампионите, ова е епилогот од возвратните четвртфинални ...

Робен: Не споредувајте ме со Меси, тој е од друга планета

Таратур - 08.04.2010

Крилото на Баерн Минхен, Арјен Робен рече дека не треба да го споредуваат со Лео Меси затоа што тој за него е убедливо најдобриот фудбалер на светот.

Робен: Меси е од друга планета, не ме споредувајте со него

Вечер Прес - 08.04.2010

Баерн (Минхен) повторно го имаше својот спасител во ликот на Ариен Робен. Холанѓанецот му го донесе пласманот на тимот во 1/2 финалето од Лигата на шампиони со ...

Руни со нова повреда на глуждот

Вечер Прес - 08.04.2010

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни е со нова повреда на глуждот по реваншот од 1/4 финалето во Лигата на шампиони против Баерн (М), изјави менаџерот на ...

Баварска одмазда среде Манчестер

Вечер Прес - 08.04.2010

Иако Јунајтед имаше предност од 3:0, Баерн успеа да постигне два гола на Олд Трафорд, што му донесе пласман во полуфиналето.

Комплетирана одмаздата на Баерн

Идивиди - 08.04.2010

Првпат по седум години во полуфиналето од Лигата на шампионите нема да има англиска екипа. Синоќа испадна и последната надеж на љубителите на фудбалот од ...

Спорт - Искушение без првиот „ѓавол“

Време - 07.04.2010

Манчестер јунајтед мора да тргне офанзивно и да стигне до триумф на реваншниот дуел со Баерн Минхен доколку сака да осигури пласман во полуфиналето од Лигата ...

Манчестер против Баерн ќе вози по работ

Утрински - 07.04.2010

Вејн Руни вчера не се појави на утринскиот тренинг на Манчестер Ј. Тоа практично е одговор на прашањето дали тој вечерва ќе може да настапи во четврт-финалниот ...

Бордо го совлада Лион но не се пласираше во следната фаза

24Фудбал - 07.04.2010

Лига на Шампиони Екипата на Бордо забележа победа од 1-0 во дуелот со Лион но тоа не беше доволно за избраниците на Лорент Блан да се пласираат во ...

Англичаните после подолго време останаа без полуфинале

Спортски - 07.04.2010

Баерн Минхен успеа уште еднаш на ист начин како и против Фиорентина да се провлече во полуфиналето.

Баерн ја прекинува серијата на Англичаните и на Манчестер јунајтед

Кирилица - 07.04.2010

По елиминацијата на Арсенал, Англија се соочува да остане без екипа во завршната фаза од сезоната во Лигата на шампионите, што би значело и без можност една ...

Најава: ЛШ (четвртфинале-реванши, среда)

Спортски - 07.04.2010

Бордо - Лион (сре. 20:45) Франција дефинитивно ќе има свој преставник во полуфиналето во ЛШ оваа сезона.

Робен: Не жалам што не заиграв за Манчестер Јунајтед

24Фудбал - 07.04.2010

Германија Аријен Робен вели дека е задоволен од тоа како се одвивала неговата кариера и не жали што не заиграл за Манчестер Јунајтед Холандскиот ...

Фудбалерите на Лион со премија од 100.000 евра ако го елиминираат Бордо

Макфакс - 07.04.2010

Претседателот на Олимпик Лион Жан Мишел Ола вети дека секој фудбалер на тимот од Лион ќе добие по 100 000 евра премија ако го елиминираат Бордо и се пласираат ...

Руни во првиот состав, Манчестер веќе води сo 2:0

Форум - 07.04.2010

И покрај вчерашните најави на сер Алекс Фергусон, Вејн Рунис сепак истрча меѓу првите 11-мина вечерва против минхенски Баерн во реваншот о дчетвртфиналето на ...

Манчестер - Баерн 3:1 (полувреме)

Форум - 07.04.2010

Очекувано на „Олд Трафор“ се води интересна борба за пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите По првиот дел Манчестер јунајтед веќе ја надмина предноста ...

Баерн успеа да го елиминира Манчестер Јунајтед

24Фудбал - 07.04.2010

Лига на Шампиони Екипата на Баерн Минхен успеа да се врати од ’мртвите’ и да го елиминира Манчестер Јунајтед во четврт-финалето од Лигата на Шампионите откако ...

Баерн сепак во полуфиналето на ЛШ

Форум - 07.04.2010

И покрај неочекуваниот брилијантен почеток на мечот на „Олд Трафорд“, ниту Руни, ниту неговиот Јунајтед не издржаа до крајот против упорните баварци и на ...

И Лион во полуфиналето

Форум - 07.04.2010

Фудбалерите на Лион последни се пласираа меќи четирите најдобри екиупи во Лигата на шампиониуте со елиминацијата на вторито француски претставник во ...

Баерн никогаш не загубил на „Олд Трафорд“

Н.Македонија - 07.04.2010

Информациите дека Руни би можел да се врати на теренот уште вечерва само го потврдуваат фактот дека целата игра на Мен-ју му е подредена на него, а и ...

Има ли Јунајтед сила да го урне Баерн?

Идивиди - 07.04.2010

Англискиот гигант Манчестер Јунајтед е пред сериозна задача во обид да го обезбеди четвртото учество по ред во полуфиналните натпревари во Лигата на шампионите ...

ЛШ Робен го однесе Баерн во полуфинале

eReporter - 07.04.2010

Минхенски Баерн се пласираше во полуфиналето на Лигата на шампиони иако вечерва на реваншот во Манчестер загубија од Јунајтед со 3-2.

Спорт - Лион се искачи на врвот

Време - 06.04.2010

Лион го искористи новиот пораз на шампионот Бордо, на домашен терен, од Нанси со 1-2, и со гостинската победа од 1-2 над Рен се искачи на врвот на табелата, ...

Робен: Потребен ни е гол за со сигурност да се најдеме во полуфинале

Спортски - 06.04.2010

Крилото на Баерн Минхен, Арјен Робен тврди дека на баерн му е потребен само еден постигнат гол на Олд Трафорд и тие веќе ќе бидат во полуфиналето од ЛШ.

Робен подготвен за Манчестер

Форум - 06.04.2010

Играчот за врска на минхенски Баерн изјави дека е подготвен да заигра против Манчестер јунајтед во среда на реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите ...

Робен: Притисокот е врз Манчестер Јунајтед

24Фудбал - 06.04.2010

Лига на Шампиони Ѕвездата на Баерн Минхен, Аријен Робен инсистира дека притисокот е врз Манчестер Јунајтед во пресрет на утрешниот реванш натпревар во Лигата ...

Руни го пропушти тренингот во пресрет на дуелот со Баерн

24Фудбал - 06.04.2010

Лига на Шампиони По се изгледа Манчестер Јунајтед на дуелот со Баерн Минхен ќе настапи без Вејн Руни откако напаѓачот денеска го прескокан тренингот на тимот ...

Вејн Руни се опоравува

Црнобело - 06.04.2010

Се претпоставуваше дека ќе биде надвор од фудбалските терени речиси две недели, но желбата да заигра во реванш натпреварот од Лигата на... ...

Сер Алекс: Нема да ризикуваме со Руни на дуелот со Баерн

24Фудбал - 06.04.2010

Лига на Шампиони Сер Алекс Фергусон потврди дека тие нема да ризикуваат со Вејн Руни па затоа напаѓачот нема да настапи на дуелот со Баерн Минхен Медиумите од ...

Фергусон: Вејн Руни не е подготвен за Баерн Минхен

Спортски - 06.04.2010

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон и официјално соопшти дека Вејн Руни сигурно нема да игра во реваншот против Баерн Минхен во ЛШ.

Баерн (М) плаќа за повредата на Руни

Вечер Прес - 06.04.2010

Се очекува голгетерот на Манчестер Јунајтед да му помогне на тимот да ја анулира негативата од еден гол и да се избори за полуфинале Со или без услугите на ...

ЛШ:Вејн Руни сепак нема да игра

eReporter - 06.04.2010

Најдобриот фудбалер на Манчестер јунајтед Вејн Руни, сепак, нема да биде во состојба да настапи за својата екипа на утрешниот реванш четврт-финален натпревар ...

Руни се враќа за реваншот со Баерн

А1 - 05.04.2010

Вејн Руни би можел да настапи за Манчестер в среда на реваншот против Баерн, на изненадување на сите по прогнозите дека повредата ќе го остави надвор од ...

Франција допрва ќе зоврие во шампионската трка

Кирилица - 05.04.2010

Оксер не успеа да избие на првото место, па три клуба со по 57 бода ја предводат француската фудбалска Лига 1 по комплетирањето на 31 коло, во кое првакот ...

Руни би можел да настапи против Баерн Минхен?

24Фудбал - 05.04.2010

Лига на Шампиони Според медиумите од Англија, Вејн Руни има брз прогрес во опоравувањето од повредата и 40% шанси за настап против Баерн Минхен во Лигата на ...

Анчелоти: На Јунајтед му недостасува Руни

24Фудбал - 05.04.2010

Англија Карло Анчелоти верува дека повредата на Вејн Руни му овозможила на Челзи важна предност во однос на Манчестер Јунајтед во трката за титулата во Премиер ...

Видео: Руни скришум се обидува да пие пиво

24Фудбал - 05.04.2010

Видео Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни се обидува да пие пиво но не сакаше никој да дознае за неговиот ’мал престап’ Англискиот интернационалец ...

Руни игра со Баерн?

Алфа - 05.04.2010

Рехабилитацијата на напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни очигледно оди побрзо отколку што предвидуваа лекарите.

Анчелоти: Манчестер е сосема друг тим без Руни

Спортски - 05.04.2010

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти изјави дека Јунајтед не е истиот тим без Руни затоа што тој е фантастичен фудбалер и нема играч кој може да ја замени ...

Робен и Ван Бујтен ќе патуваат за Манчестер

24Фудбал - 05.04.2010

Лига на Шампиони Екипата на Баерн Минхен потврди дека Аријен Робен и Даниел ван Бујтен ќе бидат дел од составот што ќе патува за Манчестер за реванш дуелот од ...

ЛШ: Руни се враќа за реваншот со Баерн

eReporter - 05.04.2010

Вејн Руни би можел да настапи за Манчестер в среда на реваншот против Баерн на изненадување на сите по прогнозите дека повредата ќе го остави надвор од теренот ...