TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево и многу топло, УВ индекс 8

Факултети - 17.06.2012

Во Македонија денес ке биде сончево и многу топло. Слаб северозападен ветар,а во западните предели ке дува доумерен североисточен ветар.

Сончево и топло време, попладне локална облачност

Алфа - 17.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 26 до 36 степени.

Сончево и топло време, попладне со мала локална облачност

Сител - 17.06.2012

Времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе достигне до 36 степени, а УВ индексот ќе биде 8.

Жешко време со висок УВ индекс

Sky - 17.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и потопло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. УВ-индексот ќе биде висок, со вредност 8.

Сочево време со температура до 36 степени

Нетпрес - 17.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Подобро не излегувајте: Температурите пеколни - УВ индексот со вредност 8

Press24 - 17.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и потопло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. Максималната температура во Македонија ќе се искачи до 36.

Пеколни температури, УВ индексот е 8

БезПардон - 17.06.2012

Времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе достигне до 36 степени, а УВ индексот ќе биде 8.

Време: Сончево со температура до 36 степени

Денешен - 17.06.2012

Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе достигне до 36 степени, а УВ индексот ќе биде 8.

Пеколно топло време во наредниот период

А1 On - 16.06.2012

Пеколно топло време, и во наредниот период, велат синоптичарите. Нашето подрачје ќе биде под влијание на висок воздушен притисок кој ќе услови и натаму стабилно и суво време, а температурите повторно ...

Пристигнуваат тропски температури, подгответе се за температури до 39 степени

Факултети - 16.06.2012

Во следните денови, многу сонце и тропски температури ке го зафатат секој дел од нашата држава, каде се очекуваат температури од 29°C до 39°C.

Сончево и топло со локална облачност

Дневник - 16.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од девет до 19, а дневната од 27 до 34 ...

Чешката влада ја регулира употребата на клима уредите

Н.Македонија - 16.06.2012

Чешката влада со посебен амандман ја регулира употребата на клима уредите во канцелариите за да сењ избегнат караниците на вработените поради летните горештини.

Во наредните три дена сончево и многу топло

Дневник - 16.06.2012

Времето во Македонија во следните три дена ќе биде сончево и многу топло, со висок УВ индекс . Според најавите од УХМР, под влијание на многу топла и сува воздушна маса што доаѓа од северна Африка, ...

Сончево со температури до 36 степени, од утре пекол

Дневник - 16.06.2012

Времето ќе биде сончево и топло, а попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец . Максималната температура ќе достигне до 36 степени, а УВ индексот ќе биде 8.

Денеска тропска горештина

+инфо - 16.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со слаб северозападен, а во западните предели североисточен ветар. Утринските температури се движат од 8 до 19 степени, а максималните дневни ...

Чешката влада ја регулира употребата на клима-уредите

+инфо - 16.06.2012

Со доаѓањето на летото се зголемуваат и караниците во канцелариите и заедничките простории кога вработените не можат да се усогласат на колку степени треба да биде приспособен клима-уредот.

Топол викенд

Кирилица - 16.06.2012

Денес не очекува претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 24 до 34 степени. Во Скопје температура до 32 степени. УВ индекс 8.

Температурите до 34 степени

Либертас - 16.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Во Чешка со амандман ќе се регулира на колку степени треба да бидат вклучени клима уредите

Сител - 16.06.2012

Со доаѓањето на летото се зголемуваат и караниците во канцелариите и заедничките простории кога вработените не можат да се усогласат на колку степени треба да биде приспособен клима уредот.

Во Чешка ќе се регулира на колку степени треба да бидат вклучени клима уредите

МРТ - 16.06.2012

Со доаѓањето на летото се зголемуваат и караниците во канцелариите и заедничките простории кога вработените не можат да се усогласат на колку степени треба да биде приспособен клима уредот.

Пеколно време денеска во Македонија

Сител - 16.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од девет до 19, а дневната од 27 до 34 ...

Времето утре пожешко од денеска

Либертас - 16.06.2012

Можен е слаб до умерен ветер од променлив правец. Максимумот дневните температури утре ќе го постигнат на повисоко скалило отколку денеска.

Сончево време со пеколни температури

Sky - 16.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе достигне до 34 степени, слично време и во Скопје и околината со температура до 31 ...

Тропски горештини во Македонија - пеколни 39 степени

Press24 - 16.06.2012

Многу сонце и тропски температури ке ја зафатат Македонија во наредниот период. Се очекуваат температури од 29 до 39 степени.

Се расправате околу клима уредот со колегите? - Владата ќе ви каже на колку степени да го ставите

Press24 - 16.06.2012

Со доаѓањето на летото се зголемуваат и расправиите во канцелариите и заедничките простории кога вработените не можат да се усогласат на колку степени треба да биде приспособен клима уредот.

Од утре тропски горештини

БезПардон - 16.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, а дневните температури ќе се движат од 27 до 34 степени. Во Скопје и околината температурата ќе достигне до 32 степени.

Во Чешката со закон ќе се регулира на колку степени да работат климите

Курир - 16.06.2012

Со зголемувањето на температурите се зголемуваат и караниците во канцелариите и заедничките простории кога вработените не можат да се усогласат на колку степени треба да биде приспособен клима уредот.

Тропско лето и големи горештини од утре

Sky - 16.06.2012

Многу топла и сува воздушна маса од северна Африка, од утре ќе ја зафати земјава. Како последица на топлата маса не очекуваат високи температури кои од средината на неделата во југоисточниот дел на ...

Утре сончево и топло со температура до 36 степени

Sky - 16.06.2012

Утре не очекува сончево и топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, а температурата ќе достигне до 36 степени.

Сончево и топло до 34 степени, попладне дожд и грмежи

А1 On - 27.06.2020

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне претежно во западните делови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 27 до 34 степени.

Врeмето денес: Сончево

БркајРабота - 15.06.2012

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, јавуваат од УХМР.

Денес сончево и топло со температура до 34 степени, од понеделник тропски денови

Факултети - 15.06.2012

Во петок на Балканот ке биде претежно сончево со максимални дневни температури кои ке се движат од 25°C до 34°C. Во Македонија ке биде сончево, топло и ветровито.

Топло време денес, но и за викендот

Штипка - 15.06.2012

Времето и денес и преку викендов продолжува во истото ’топло темпо‘... Слично на вчера, денес ќе има силно сонце, но со умерен ветер од северозападен и североисточен правец.

Од понеделник доаѓаат тропски денови

Хитпортал - 15.06.2012

Д али се навикнавте на високите температури кои ги имаме овој период? Доколку не, тогаш испланирајте од понеделник да избегате некаде каде што има плажа и вода затоа што ни доаѓаат тропски денови.

Денес топло, викендов уште потопло

+инфо - 15.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Уште еден сончев и топол ден

Кирилица - 15.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денеска времето сончево и топло со температури до 34 степени

Либертас - 15.06.2012

Сончево и топло време со температури до 34 Целзиусови степени денеска се очекуваат во Македонија. Метеоролозите предвидуваат ваквото време да преовладува и во деновите од викендот, а од понеделник се ...

Подгответе се: Доаѓа африкански топлотен бран!

Канал5 - 15.06.2012

Од викендов па во наредните 10тина дена Македонија ќе ја зафатат тропски горештини. Од недела земјава ќе биде под влијание на топла и сува воздушна маса од Северна Африка.

Сончево и топло време, температурата до 34 степени

Точка - 15.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончево и топловреме, температурата до 34 степени

Нетпрес - 15.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончево и топло, и денеска и викендов

eReporter - 15.06.2012

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од северен правец, најавуваат за денеска метеоролозите.

Времето денес: Сончево со максимални 34 степени

Sky - 15.06.2012

Метеоролозите за денес најавуваат дека времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Времето денес: Сончево и топло

Фама - 15.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната температурата ќе се движи од 22 до 34 степени.

Денеска топло, од понеделник пекол

БезПардон - 15.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончево и топло време, попладне локална облачност

Макфакс - 17.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 26 до 36 степени.

Време: Сончево и топло со температура до 34 степени

Денешен - 15.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денеска конечно благо опаѓање на температурата

Утрински - 14.06.2012

Времето утре ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Ветер ќе ги намали температурите за неколку степени

Дневник - 14.06.2012

Времето во земјава денеска ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата . Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Сончево и топло, со мал пад на температурите

А1 On - 14.06.2012

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, ветровито и со мал пад на температурите. Ќе дува доумерен засилен северозападен ветар.

Времето денес: сончево, со мал пад на температурата

Штипка - 14.06.2012

Денес, според најдобриот портал во Македонија за временска прогноза Weather4all , се очекува на територијата на целиот Балкан да биде умерено облачно со услови за локален дожд.

Сончево и топло со мал пад на температурите

Факултети - 14.06.2012

Во Македонија во четврток ке биде претежно сончево, ветровито и со мал пад на температурите. Ке дува доумерен засилен северозападен ветар.

Времето денес сончево со слаб и умерен ветер

Капитал - 14.06.2012

Времето денес ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Сончево и за нијанса намалена жештина

Кирилица - 14.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Време: Благо опаѓање на температурата

Сител - 14.06.2012

Времето утре ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Благ пад на температурите

Вечер Прес - 14.06.2012

Времето утре ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Денеска не очекува мало температурно освежување

Либертас - 14.06.2012

Според метеоролозите, денеска се најавува сончево и топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб доумерен ветер од северен правец, кој ќе биде поизразен долж Повардарието.

Мало заладување, температурата денеска само до 30 степени

Точка - 14.06.2012

По неколкуте дена пеколни температури и до 38 степени, денеска кончено малку посвежо време. Управата за хидрометеоролошки работи за денеска најавува сончево и топло време со мала локална облачност.

Време: Сончево со температура до 33 степени

Курир - 14.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Мало заладување, температурата денеска само до 30 степени

Нетпрес - 14.06.2012

По неколкуте дена пеколни температури и до 38 степени, денеска кончено малку посвежо време. Управата за хидрометеоролошки работи за денеска најавува сончево и топло со мала локална облачност.

Денес малку посвежо време

Sky - 14.06.2012

Денеска не очекува малку посвежо време, по неколку дена пеколни температури. Управата за хидрометеоролошки работи за денеска најавува сончево и топло со мала локална облачност.

Пеколните температури опаѓаат - денеска конечно заладување

Press24 - 14.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата во Македонија ќе се движи од 22 до 33 степени.

Посвежо време со максимални 33 степени

Фама - 14.06.2012

Топлото време продолжува но денеска малку посвежо. Пеколните температури кои достигнаа до 38 степен нема да ги почувствуваме денеска.

Благо опаѓање на температурите – денеска до 33 степени

БезПардон - 14.06.2012

Времето денес ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Времето и деновиве пекол - викендов благ пораст на температурите

Press24 - 14.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончево време со слаб ветер од северозападен правец

Макфакс - 14.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Временска прогноза - Сончево и топло со температура до 36. степени и УВ индекс 8

Inpress - 17.06.2012

Скопје, 17. јуни 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и потопло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец.

Сончево време, температури до 33 степени

Денешен - 14.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Денеска тропски теператури над 38 степени

Утрински - 13.06.2012

Избегнувајте сонце, УВ-зрачењето ќе биде многу високо Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец.

Сончево и многу топло – зголемен УВ-индексот

А1 On - 13.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува доумерен југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури ќе се движат од 10 до 19 степени, а максималните дневни ...

И денес со температури до 37 степени

Факултети - 13.06.2012

Во Македонија денес ке биде сончево и многу топло. Ке дува доумерен југоисточен и југозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен југозападен и западен ветар.

Утре со крема за сончање: Температури до 40 и висок УВ индекс

+инфо - 13.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 40 степени.

Конечно мало разладување

+инфо - 13.06.2012

Времето утре ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата, која ќе се движи од 22 до 33 степени.

Денес скријте се од сонцето! Температурата 40, УВ зрачењето 9!

Кирилица - 13.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 40 степени.

Времето денеска пеколно топло со високо УВ зрачење

Либертас - 13.06.2012

Метеоролозите за денеска предвидуваат сончево и многу топло време со температури до 38 Целзиусови степени и УВ индекс 9.

Сончево и топло време, температура до 38 степени и висок УВ индекс

Точка - 13.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 27 до 38 степени.

Време: Утре рекордни 40 степени и исклучително висок УВ индекс

Press24 - 13.06.2012

Докторите препроачуваат хронично болните да не излегуваат од дома во периодот меѓу 10 и 18 часот Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен ...

ВРЕМЕ: Денска уште еден од оние денови кои ќе ја "пржат" Македонија

eReporter - 13.06.2012

Уште еден пеколно жежок ден прогнозираат за денеска синоптичарите во Македонија. Тие велат дека денеска ќе биде „сончево и многу топло“, а ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец.

Сончево и топло време, температура до 38 степени и висок УВ индекс

Нетпрес - 13.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 27 до 38 степени.

И денеска не очекува пекол жешко време

Sky - 13.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени.

Време: 38 степени со алармантно висок УВ индекс

Press24 - 13.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени.

Топол ден – Очила за сонце, капа и крема со заштитен фактор

БезПардон - 13.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 27 до 38 степени.

Временска прогноза - Сончево и топло со температура до 34. степен

Inpress - 15.06.2012

Скопје, 16. јуни 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе се искачи до 34. степен, во Скопје до 31. степен.

Многу топло време со зголемен УВ- индекс

Денешен - 13.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени.

Жештините ќе траат до четврток

Утрински - 12.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.

Сончево и топло време со температури до 37 степени

Факултети - 12.06.2012

Во Македонија во вторник ке биде сончево и топло. Ке дува доумерен југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури од 10°C до 17°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 37°C.

Времето денес ќе биде сончево и многу топло

Капитал - 12.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.

Денес температурите до 37°C

Штипка - 12.06.2012

И денес продолжуваат високите температури, со многу сонце и топлотни удари. Утринските температури се движеа од 10-тиот, па се до 17-тиот степен, за да максималните дневни се искачат од 26 па се до ...

Денеска и до крајот на неделата – сончево, до 37 степени

+инфо - 12.06.2012

Пеколно сонце, доумерен ветер од југозападен и југоисточен правец, температури до 37 степени Целзиусови и УВ индекс на зрачење 7 – вакво ќе биде времето денеска, како и во текот на наредните денови.

Внимание: Денес ќе биде многу топло, со високо УВ зрачење!

Кирилица - 12.06.2012

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 ...

Денеска максимални 38 степени

Вечер Прес - 12.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени ...

Денеска пеколно топло со високо УВ зрачење, не излегувајте без капа и очила за сонце

Либертас - 12.06.2012

Денеска и утре во Македонија ќе биде многу топло со ветер од променлив правец и со температури до 38 Целзиусови степени. Благ пад на температурите се очекува од четврток.

Денеска бегајте од сонцето, УВ зрачењето на максимум

Точка - 12.06.2012

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.

Денеска бегајте од сонцето, УВ зрачењето на максимум

Нетпрес - 12.06.2012

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.

Времето денес: Сончево и жешко

Sky - 12.06.2012

Метеоролозите за денес во Македонија предвидуваат сончево и топло време со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени.

И денеска пеколно време - температури до 37 степени

Press24 - 12.06.2012

Денеска во Македонија не очекува топол и сончев ден. Ќе дува доумерен југоисточен и југозападен ветер. Утринските температури од 10°C до 17°C, а максималните дневни ќе се движат од 26°C до 37°C.

Времето денес - Сончево и многу топло

Канал 77 - 12.06.2012

Во Македонија во вторник ке биде сончево и топло. Ке дува доумерен југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури од 10°C до 17°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 37°C.

Сончев и многу топол ден

Фама - 12.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Дневната температура ќе се движи од 35 до 38 степени. Во Скопје температурата ќе достигне до 35 степени.

Денеска бегајте од сонцето, УВ зрачењето на максимум

Таратур - 12.06.2012

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.

Внимавајте! Тропски горештини и високо УВ зрачење

БезПардон - 12.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени ...

Време: Пеколно топло до 38 степени

Денешен - 12.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.

Времето топло и сончево

Р.С.Европа - 11.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува доумерен слаб југоисточен и југозападен ветар. Утринската температура се движи од девет до 17 степени, а максималните дневни ќе се движат од 25 до 36 ...

Денеска температури до 38 степени

МКД - 11.06.2012

Температури и до 38 степени и УВ индекс со вредност од 9, најавуваат за денеска метеоролозите. Температурата во најголемиот дел од земјава ќе се задржи на 30 степени, а во Повардарието ќе се движи од ...

Времето денес: Сончево умерен југозападен ветар

БркајРабота - 11.06.2012

Времето денес ќе биде сончево и топло со умерен западен и југозападен ветер. Попладне во источните делови ќе има изолиран развој на нестабилна облачност.

Сончево со температура до 36 степени

Дневник - 11.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува доумерен слаб југоисточен и југозападен ветар. Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени, а максималните дневни ќе се ...

Подгответе се за уште едно жешко лето во Република Македонија!

Факултети - 11.06.2012

Деновиве, иако сеуште календарски е пролет (летото почнува на 22 јуни), температурите на воздухот во градовите низ Република Македонија се искачија и до 38 степени целзиусови.

Време: продолжуваат тропските температури

Штипка - 11.06.2012

Од претходниот викенд летните високи температури на големо не внесоа во летото, истото жешко време продолжува.... Денес живата во термометарот ќе се искачи до 17-тиот степен во утринските часови, а ...

Повторно пеколно време

А1 On - 11.06.2012

Во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува доумерен југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури ќе се движат од 11°C до 19°C, а максимланите дневни температури ке ...

Внимавајте, утре УВ-зрачењето екстремно високо!

+инфо - 11.06.2012

Сончево и многу топло време ќе имаме утре, со екстремно висок УВ-индекс, со вредност 9, најавуват метеоролозите за утре.

Утре пеколни температури

+инфо - 11.06.2012

УВ индекс со вредност од 9, се најавува за утре, кога се очекува да биде сончево и многу топло. Температурата во најголемиот дел од земјава ќе се задржи на 30 степени, а во Повардарието ќе се движи ...

По дождот доѓа сонце

Кирилица - 11.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен југоисточен и југозападен ветар. Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени, а максималните дневни ќе се ...

Сончево време со температури до 36 степени

Либертас - 11.06.2012

Утринската температура се движеше од 9 до 17 Целзиусови степени, а максималните дневни температури ќе се движат од 25 до 36 степени. Времето денеска ќе биде сончево и топло.

Утре надвор само со капа и наочари, УВ индексот 9!

Либертас - 11.06.2012

Температурата во емјава ќе се биде околу 30 Целзиусови степени, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 Целзиусови степени, со наместа слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Сончево време со температура до 36 степени

Точка - 17.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината, информира УХМР. Утринската температура ќе се дижи од 6 до 14, а дневната од 28 до 36 степени. Поради високите температури утре вдолж Повардарието ќе биде активиран жолт ...

Високи температури до среда, потоа следува минимално освежување

Точка - 11.06.2012

Многу топло време со температура која во најголемиот дел од земјата ќе надминува 30 степени, а во Повардарието ќе биде меѓу 35 и 38 степени, најавува Управата за хидрометеоролошки работи за следните ...

Утре се' ќе гори на рекордни 38 степени

Sky - 11.06.2012

Времето утре ќе биде сончево и топло. Ќе дува доумерен слаб југоисточен и југозападен ветар. Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени, а максималните дневни ќе се движат од 25 до 38 ...

Сончево време со температура до 36 степени

Нетпрес - 31.08.2019

Времето денеска во Македонија ќе биде сончесо со доумерена облачност, а температурата ќе достигне максимална вредност од 36 степени Целзиусови. Утрово температурите се движат помеѓу 9 и 17 степени, додека во текот на денот ќе бидат меѓу 26 и 36 ...

Времето денеска: Сончево и топло со максимални 36 степени

Фама - 11.06.2012

Сонцето не разбуди и денеска. Така ќе биде и во текот на целиот ден, сончево и топло. Ќе дува слаб југоисточен и југозападен ветар.

Денес продолжува жешкото време

Sky - 11.06.2012

Времето денес ќе биде сончево и топло со умерен западен и југозападен ветер. Попладне во источните делови ќе има изолиран развој на нестабилна облачност.

Сончево со високи температури

Канал 77 - 11.06.2012

Во Македонија во понеделник ќе биде сончево и многу топло, со утрински температури меѓу 11 и 19 Целзиусови степени, додека максималните дневни темепратури ќе се движат од 27 до 38 Целсиусови степни ...

Сонце и температури до 36 степени

БезПардон - 11.06.2012

Времето денес ќе биде сончево и топло. Ќе дува доумерен слаб југоисточен и југозападен ветар. Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени, а максималните дневни ќе се движат од 25 до 36 ...

Високи температури до среда, потоа следува минимално освежување

Нетпрес - 11.06.2012

Многу топло време со температура која во најголемиот дел од земјата ќе надминува 30 степени, а во Повардарието ќе биде меѓу 35 и 38 степени, најавува Управата за хидрометеоролошки работи за следните ...

Апел: Останете дома, УВ индексот денес ќе биде со вредност 9

Sky - 11.06.2012

УВ индекс со вредност од 9, е најавено за денес, а се очекува да биде сончево и многу топло. Температурата во најголемиот дел од земјава ќе се задржи на 30 степени, а во Повардарието ќе се движи од ...

Сончево со високи температури

Макфакс - 11.06.2012

Во Македонија во понеделник ќе биде сончево и многу топло, со утрински температури меѓу 11 и 19 Целзиусови степени, додека максималните дневни темепратури ќе се движат од 27 до 38 Целсиусови степни ...