TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аргентина втора во групата, и Уругвај се уште се надева

Дневник - 15.07.2004

КОПА АМЕРИКА Аргентина со триумфот од 4-2 над соседот Уругвај се избори за четврт-финалето од Копа Америка, каде што ќе се сретне со домаќинот Перу. Во истата група, Мексико ја задржа првата позиција со победата над Еквадор. Мексико го совлада со 2-1 Еквадор, кој остана на дното од групата Б, без ...

Аргентина избегна рана пресметка со Бразил

А1 - 14.07.2004

Фудбалската репрезентација на Аргентина избегна рана пресметка со Бразил и ќе игра со домаќинот Перу, во четврфтиналето на 41-от Копа Америка. Покрај неа, уште Мексико и Уругвај се пласираа во четвртфиналето од групата „Б“. Со головите на Ајала, на Гонзалес и со двата погодока на Фигероа, гаучосите ...

Аргентина загуби и од Мексико

Време - 12.07.2004

ФУДБАЛ - КОПА АМЕРИКА Притисокот за оставка повторно е во игра за аргентинскиот селектор Марсело Биелса, откако во вториот меч од Б-групата на Копа Америка во Перу, „гаучосите“ загубија со 0-1 од Мексико. Во вториот меч Уругвај со 2-1 го победи Еквадор.

Мексико казнува и од две шанси

Дневник - 12.07.2004

ФУДБАЛ - КОПА АМЕРИКА Првиот фаворит за титулата на фудбалскиот шампионат Копа Америка, Аргентина, загуби со 0-1 од Мексико, во второто коло од Б-групата, додека актуелниот првак Колумбија, која е во А-групата, е првата репрезентација, што обезбеди место во четврт-финалето по победата над Боливија ...