TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Променливо облачно со слаб дожд

МКД - 12.11.2017

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд претежно на запад во претпладневните часови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, а по котлините ќе има услови за појава на магла.

Какво време ќе имаме во наредните денови?

Тера - 24.01.2018

Преку ноќта и утринава има значителна облачност на север и на запад, а кон југоисток е претежно сончево со мала до умерена локална облачност. Понекаде утринава дува слаб северозападен ветер.

Променливо облачно со слаб дожд

Република - 12.11.2017

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд претежно на запад во претпладневните часови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, а по котлините ќе има услови за појава на магла.

Облачно со повремен слаб дожд

Newsroom - 12.11.2017

Променливо облачно со повремен слаб дожд претежно на запад и претпладне. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Претпладне по котлините ќе има услови за појава на магла. Дневните температури ќе се движат во интервал од 9 до 18 степени, во Скопје до 15 ...

Дожд и во текот на наредната седмица

OhridNews - 12.11.2017

Во текот на наредната седмица времето во Охрид ќе биде облачно, со интензивни врнежи од дожд и повремени грмотевици. Дневната температура ќе биде од 9 до 13 степени, а минималната од 4 до 8 степени.

Време; Облачно со повремен дожд и ветер

Алсат-М - 11.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во јужните и западните делови, каде се предвидува локално да наврнат над ...

Облачно со повремен дожд и ветер

МКД - 11.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во јужните и западните делови, каде се предвидува локално да наврнат над ...

Временска прогноза - облачно со повремени врнежи

Р.С.Европа - 11.11.2017

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер, ќе биде времето денеска во Македонија. Нешто пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во западните делови.

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Либертас - 13.11.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со локален карактер. Во јужните, а особено во југоисточните делови, ќе има услови врнежите да бидат поројни и со појава на грмежи.

Облачно време со врнежи од дожд

Кајгана - 11.11.2017

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, особено во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 8 до 14 степени.

Облачно со дожд и ветер

+инфо - 02.05.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, врнежите ќе се задржат до недела, а од ...

Облачно со повремен дожд и ветер

ТВ21 - 13.11.2019

Претежно облачно време со слаб до умерен ветер ќе преовладува денеска во државата. Претпладне особено на истокот од државата ќе има врнежи од дожд и повремено ќе дува засилен југоисточен ветер.

Облачно со повремен дожд и ветер

Сител - 13.11.2019

Претежно облачно време со слаб до умерен ветер ќе преовладува денеска во државата. Претпладне особено на истокот од државата ќе има врнежи од дожд и повремено ќе дува засилен југоисточен ветер.

Облачно со повремен дожд и ветер

Канал5 - 13.11.2019

Претежно облачно време со слаб до умерен ветер ќе преовладува денеска во државата. Претпладне особено на истокот од државата ќе има врнежи од дожд и повремено ќе дува засилен југоисточен ветер.

Облачно време со врнежи од дожд

Макфакс - 14.12.2019

Утринава врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет има во западните и јужните делови. Дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. Претпладне ќе се задржи облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, температури до 13 степени

А1 On - 11.11.2017

Денеска во Македонија ќе преовладува претежно променливо облачно време со повремени врнежи од дожд проследени со слаб до умерен југоистечен ветер. Се очекува во текот на ноќта врнежите да станат пообилни, особено во јужните и западните делови од ...

Облачно со повремен дожд и ветер...

Н.Македонија - 11.11.2017

Облачно со повремен дожд и ветер Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во јужните и западните делови, каде што ...

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Тера - 11.11.2017

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, особено во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 8 до 14 степени.

Облачно со повремен дожд и ветер

Алфа - 03.10.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, а во текот на денот од југ ќе има слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 19 до 25 степени.

Времето денеска облачно со врнежи од дожд

Скопје инфо - 08.04.2019

Времето во земјава ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места се очекува да бидат пообилни (над 20 л/м2), а локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Утринската температура ќе се движи од два до 11 степени, а дневната температура ...

Облачно време со врнежи од дожд

Точка - 14.12.2019

Утринава врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет има во западните и јужните делови. Дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. Претпладне ќе се задржи облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Облачно со повремен дожд и ветер

Слободен Печат - 13.11.2019

Дневната температура ќе се движи во интервал од 12 до 19 степени. Претежно облачно време со слаб до умерен ветер ќе преовладува денеска во државата. Претпладне особено на истокот од државата ќе има врнежи од дожд и повремено ќе дува засилен ...

Обилни врнежи од дожд и силен ветер - доаѓа и снегот

Press24 - 11.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во јужните и западните делови, каде се предвидува локално да наврнат над ...

Времето денеска облачно со повремен дожд и ветер

Кумановски м. - 11.11.2017

loading... Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во јужните и западните делови, каде се предвидува локално да ...

Облачно време со врнежи од дожд

Вечер - 05.03.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од слаб дожд кои ќе започнат претпладне во западните делови, а на највисоките планините ќе се од повремен слаб снег, информира УХРМ. Од пладневните часови врнежите ќе се прошират кон исток, а ...

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Мета - 21.03.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне. Повеќе врнежи ќе има во северозападните делови каде локално се очекува да наврнат над 15 литри на квадратен метар.

Облачно со повремен дожд и ветер

Нетпрес - 13.11.2019

Претежно облачно време со слаб до умерен ветер ќе преовладува денеска во државата. Претпладне особено на истокот од државата ќе има врнежи од дожд и повремено ќе дува засилен југоисточен ветер.

Денес облачо со врнежи од дожд

Денар - 11.11.2017

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, особено во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 8 до 14 степени.

Облачно време со врнежи од дожд

Скопје24 - 11.11.2017

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, особено во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 8 до 14 степени.

Времето денеска ќе биде облачно со повремен дожд и ветер

Курир - 11.11.2017

Во Скопје слично време, променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Република - 11.11.2017

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Нешто пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во западните делови. Дневните температури ќе се движат во интервал од 5 до 13 степени, во Скопје до 10 ...

Облачно со повремени врнежи од дожд

Newsroom - 02.12.2017

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат поинтензивни на запад и исток, а кон југ и со услови за грмежи. На планините над 2000 м.н.в. ќе има повремен слаб снег. Дневните температури ќе бидат во интервал од 5 до 13 степени, во ...

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, температури до 13 степени

Орбис - 11.11.2017

Денеска во Македонија ќе преовладува претежно променливо облачно време со повремени врнежи од дожд проследени со слаб до умерен југоистечен ветер. Се очекува во текот на ноќта врнежите да станат пообилни, особено во јужните и западните делови од ...

Какво време не очекува? Синоптичарите најавуваат ПРОМЕНИ

Sky - 11.11.2017

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд претежно на запад и претпладне. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Претпладне по котлините ќе има услови за појава на магла. Дневната температура ќе се движи од 9 до 18 степени.

Врнежи од дожд и силен ветер!

Пулс24 - 11.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во јужните и западните делови, каде се предвидува локално да наврнат над ...

Подгответе се за снег!

Sky - 11.11.2017

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, особено во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 8 до 14 степени.

Одложено судењето за „Тотал“ и Латас побара да снимаат рочиштата

еМагазин - 07.12.2017

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди.

Облачно со повремен дожд и ветер

Exclusive.mk - 11.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во јужните и западните делови, каде се предвидува локално да наврнат над ...

Утре променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Канал5 - 10.11.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Нешто пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во западните делови. Температурата ќе се движи од пет до 13 степени.

Очекувајте обилни врнежи од дожд и снег – ЕВЕ ОД КОГА

Sky - 09.11.2017

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини со појава на утринска магла. Во вечерните ќе има зголемување на облачноста. Дневната температура ќе се движи до 10 до 18 степени.

Времето денеска: Облачно со повремен дожд

24 Вести - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Времето денеска, Облачно со повремен дожд

Алсат-М - 28.11.2018

Во Македонија ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Попладне во источните делови врнежите ќе бидат поројни. Максималната температура ќе се движи до 15 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 12 ...

Облачно и дождливо

МКД - 20.11.2019

Денеска времето во целата земја ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со појава на грмежи и засилен ветер (над 60 км/час).

Викендов нè очекува променливо облачно и врнежливо време

Кајгана - 08.11.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено на запад и во југоисточните делови на Македонија, соопшти УХМР. Ќе дува умерен, на места повремено засилен југоисточен ветер.

Облачно со повремени врнежи од дожд

Либертас - 08.11.2017

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од осум до 14 Целзиусови степени.

Дождливо и облачно со слаб ветер

Макфакс - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Облачно со повремен дожд

А1 On - 24.07.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд и ретки грмежи, особено во крајните западни и источни делови. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер.

Облачно со повремен дожд

ТВ21 - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно со повремен дожд

Популарно - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Облачно со повремен дожд

Сител - 22.11.2019

По котлините, особено долж Повардарието преку целиот ден ќе се задржи значителна ниска облачност. Во останатите делови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во текот на денот облачноста ќе се зголемува.

Облачно со повремен дожд

Канал5 - 22.11.2019

По котлините, особено долж Повардарието преку целиот ден ќе се задржи значителна ниска облачност. Во останатите делови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во текот на денот облачноста ќе се зголемува.

Дождлив есенски ден – до кога ќе врне?

Gotvi.mk - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.Температурата ќе се движи од осум до 14 ...

Времето облачно, со повремени врнежи од дожд...

Н.Македонија - 08.11.2017

Времето облачно, со повремени врнежи од дожд Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Облачно со повремен дожд

Тера - 28.05.2020

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, попладне со ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Температурите од 13 до 23 степени.

Викендов нè очекува променливо облачно и врнежливо време

Точка - 08.11.2017

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено на запад и во југоисточните делови на Македонија, соопшти УХМР. Ќе дува умерен, на места повремено засилен југоисточен ветер.

Времето денес променливо облачно и врнежливо

Денар - 08.11.2017

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено на запад и во југоисточните делови на Македонија, соопшти УХМР. Ќе дува умерен, на места повремено засилен југоисточен ветер.

Денеска облачно со повремен дожд

Шеталиште - 21.02.2018

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд, на некои повисоки места и на планините од снег. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови од земјава, особено попладне и во ноќните часови.

Облачно со повремен дожд

Алфа - 28.12.2017

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег.

Силен ветер и дожд беснееја во Штип – циклонот доаѓа и во Скопје

Репортер - 08.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип ветерот дуваше со брзина од 45 километри на час.

Дожд и ветер во текот на целиот ден

Вечер - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Дождливо и облачно со слаб ветер

Точка - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Облачно со повремен дожд

Орбис - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Мета - 08.03.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините врнежите ќе бидат од снег, особено во западните делови на земјава каде се очекува да наврнат над 15 литри на метар квадратен воден талог.

Облачно со повремен дожд

Скопје24 - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Облачно со повремен дожд

Слободен Печат - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Време: Облачно со повремен дожд

Стандард - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Обилни врнежи од дожд - циклон од Медитеранот ја зафати Македонија

Press24 - 08.11.2017

Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. УХРМ соопшти дека врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет ќе има и утре во текот на денот.

Облачно со повремен дожд

Курир - 24.07.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд и ретки грмежи, особено во крајните западни и источни делови. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер.

Денеска не очекува тмурен есенски ден

Press24 - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Облачно со повремен дожд

Локално - 24.07.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд и ретки грмежи, особено во крајните западни и источни делови. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер.

Облачно со повремени врнежи од дожд

Мета - 08.11.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со услови за слаб локален дожд и со слаб североисточен ветер. Во северозападните и во југоисточните делови на земјата се очекуваат почести врнежи од дожд.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно време со повремени врнежи од дожд

Sky - 08.11.2017

Времето денеска ќе биде облачно, со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови од земјава. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 8 до 14 Целзиусови степени.

Времето со ново изненадување – еве што прогнозираат синоптичарите за од понеделник

Sky - 08.11.2017

Времетоќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено на запад и во југоисточните делови на Македонија, соопшти УХМР. Ќе дува умерен, на места повремено засилен југоисточен ветер.

Облачно со повремен дожд

Канал 77 - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Времето денес облачно и врнежливо

Пулс24 - 08.11.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

НОВА ПРОГНОЗА: Еве што велат метеоролозите за наредниве денови

Sky - 08.11.2017

Утре во текот на денот ќе биде облачно, со врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Локално ќе има пообилни врнежи, кои понекаде да надминат 25 л/м2, особено во западните и југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Метео предупредување – еве со каква информација излезе УХМР

Sky - 08.11.2017

Денес времето ќе биде блачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови, каде локално се очекува да наврнат над 25л/м2. Утре и во петок ќе има преодно стабилизирање на времето, по одделни котлини со појава на утринска ...

Времето облачно, со повремени врнежи од дожд

Exclusive.mk - 08.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Од ноќеска поинтензивни врнежи од дожд

Телма - 07.11.2017

Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. УХРМ соопшти дека врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет ќе има и утре во текот на денот.

Променливо облачно со локални врнежи од дожд на запад

МКД - 07.11.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

Време: Променливо облачно со повремен дожд

24 Вести - 07.11.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Температурите ќе се движат од 9 до 16 степени.

Од ноќеска поинтензивни врнежи од дожд

Алсат-М - 07.11.2017

Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. УХРМ соопшти дека врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет ќе има и утре во текот на денот.

Променливо облачно во текот на денот, вечерва дожд

Макфакс - 07.11.2017

Променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Во текот на ноќта почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и ќе се ...

Локални врнежи од дожд, во Штип ветер со брзина од 45 километри на час

Идивиди - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот бил со брзина од 45 километри на час.

Променливо облачно во текот на денот, вечерва дожд

Кајгана - 07.11.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Во текот на ноќта почнувајќи од западните делови врнежите ќе се ...

УХМР најавува нестабилност во целата земја: Еве што ќе се случува во следните денови!

Сител - 07.11.2017

Денес во западните и југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Во текот на ноќта кон среда почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и в среда ќе се прошират и кон исток, соопшти УХМР.

Викендов нè очекува променливо облачно и врнежливо време

Макфакс - 07.11.2017

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено на запад и во југоисточните делови на Македонија, соопшти УХМР. Ќе дува умерен, на места повремено засилен југоисточен ветер.

Променливо облачно со повремен дожд

Либертас - 28.05.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, попладне со ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, особено изразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13, а ...

Локални врнежи од дожд, во Штип ветер со брзина од 45 километри на час

Сител - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот бил со брзина од 45 километри на час.

Локални врнежи од дожд, во Штип ветер со брзина од 45 километри на час

ТВ21 - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот бил со брзина од 45 километри на час.

Променливо облачно со повремен дожд

Сител - 11.02.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со услови за изолирана појава на повремен локален дожд и со умерен до засилен ветер, претежно од југозападен и западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18 степени.

Во Штип ќе дува ветер со брзина од 45 километри на час

+инфо - 07.11.2017

Според УХРМ, утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни со над 25 л/м2. Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен ...

Облачен и дождлив ден

+инфо - 07.02.2018

високите планини од снег. Повеќе врнежи ќе има попладне, особено во западните делови каде ќе наврнат од 10 до 15 л/м2. Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег.

Од ноќеска поинтензивни врнежи од дожд

Либертас - 07.11.2017

Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. УХРМ соопшти дека врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет ќе има и утре во текот на денот.

УХМР: Од ноќеска поинтензивни врнежи од дожд

Сител - 07.11.2017

Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. УХРМ соопшти дека врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет ќе има и утре во текот на денот.

Локални врнежи од дожд, во Штип ветер со брзина од 45 километри на час

А1 On - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот бил со брзина од 45 километри на час.

Од ноќеска поинтензивни врнежи од дожд

Канал5 - 07.11.2017

Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. УХРМ соопшти дека врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет ќе има и утре во текот на денот.

Утре облачно со повремени врнежи од дожд

Канал5 - 07.11.2017

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Од ноќеска ќе истура дожд

+инфо - 07.11.2017

Во следните два дена ќе има преодно стабилизирање на времето. Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток.

Променливо облачно со повремен дожд

А1 On - 17.07.2018

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, најпрво во западните делови. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи. Локално се можни поинтензивни процеси со обилен пороен дожд особено ...

Локални врнежи од дожд, во Штип ветер со брзина од 45 километри на час

Канал5 - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот бил со брзина од 45 километри на час.

Метео: Облачно време со повремени врнежи од дожд

МРТ - 07.11.2017

Максималната температура ќе достигне до 14, а во Скопје се очекува температура до 12 степени. Утре во Македонија ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд на места пообилни, над 25 литри на метар квадратен.

Временска прогноза: Се враќа дождот

Gotvi.mk - 07.11.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет.Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Температурите ќе се движат од 9 до 16 степени.

Променливо облачно со дожд

Тера - 16.08.2018

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните и југозападните делови. УВ=7 Т-мин. од 12 до 21 а т-макс. 25 до 33 степени. Според информациите од УХМР, во петок и сабота условите за ...

Облачно со повремени локални врнежи од дожд

Newsroom - 07.11.2017

Променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 9 до 17 степени, во Скопје до 15 степени.

Денес врнежи од дожд во некои делови од земјата

Денар - 07.11.2017

Утре во западните и југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Во текот на ноќта кон среда почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и в среда ќе се прошират и кон исток, соопшти УХМР.

Променливо облачно со локален дожд

Мета - 30.07.2019

Времето во земјава претпладнево ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието каде повремено ќе засилува.

Променливо облачно во текот на денот, вечерва дожд

Точка - 07.11.2017

Променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Во текот на ноќта почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и ќе се ...

Невреме на Истокот: Во Штип ветер со брзина од 45 километри на час

Телевизија Нова - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот бил со брзина од 45 километри на час.

УХМР најавува нестабилност во целата земја: Еве што ќе се случува во следните денови!

Орбис - 07.11.2017

Денес во западните и југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Во текот на ноќта кон среда почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и в среда ќе се прошират и кон исток, соопшти УХМР.

Локални врнежи од дожд, во Штип ветер со брзина од 45 километри на час

Алфа - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот бил со брзина од 45 километри на час.

Тргна невремето... од Штип кон Скопје

Вечер - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот бил со брзина од 45 километри на час.

Циклон во Штип, невремето доаѓа кон Скопје

Вечер - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот дуваше со брзина од 45 километри на час.

Променливо облачно со повремен дожд

Алфа - 02.01.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, рано изутрина и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Времето денеска ќе биде п роменливо облачно, рано изутрина и кон крајот на денот ќе има ...

Променливо облачно време, на некои места врнежи од дожд

Шеталиште - 07.11.2017

Променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ...

Променливо облачно со повремен дожд

Скопје24 - 07.11.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Температурите ќе се движат од 9 до 16 степени.

УХМР: Од ноќеска поинтензивни врнежи од дожд

Орбис - 07.11.2017

Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. УХРМ соопшти дека врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет ќе има и утре во текот на денот.

УХМР: Од ноќеска поинтензивни врнежи од дожд

МК News - 07.11.2017

Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. УХРМ соопшти дека врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет ќе има и утре во текот на денот.

Променливо облачно со повремен дожд

Слободен Печат - 10.02.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните и северните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер. Минималните утрински температури ќе бидат до минус шест, а максималните дневни до 17 степени.

Од ноќеска поинтензивни врнежи од дожд

Кумановски м. - 07.11.2017

loading... Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. УХРМ соопшти дека врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет ќе има и утре во текот ...

Од ноќеска поинтензивни врнежи од дожд

Слободен Печат - 07.11.2017

Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. УХРМ соопшти дека врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет ќе има и утре во текот на денот.

Силен ветар и дожд во Штип, невремето доаѓа во Скопје

Република - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот бил со брзина од 45 километри на час.

Локални врнежи од дожд, во Штип ветер со брзина од 45 километри на час

Орбис - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот бил со брзина од 45 километри на час.

Локални врнежи од дожд, ветер со брзина од 45 километри на час

Нетпрес - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот бил со брзина од 45 километри на час.

Не очекуваат обилни врнежи – циклон од Медитеранот вечерва ќе ја зафати Македонија

Република - 07.11.2017

Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. УХРМ соопшти дека врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет ќе има и утре во текот на денот.

Толку од сонцето - влажен бран, спремете се за дожд

Press24 - 07.11.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Температурите ќе се движат од 9 до 16 степени.

Силен ветер во Штип - циклонот доаѓа кон Скопје

Press24 - 07.11.2017

Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип ветерот дуваше со брзина од 45 километри на час.

Од ноќеска поинтензивни врнежи од дожд

Алфа - 07.11.2017

Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд кои од запад ќе се прошируваат кон исток. Под влијание на циклон од Медитеранот во текот на ноќта во Македонија се очекуваат поинтензивни ...

Итензивни врнежи

OhridNews - 07.11.2017

Во текот на ноќва почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошируваат кон исток. Утре во текот на денот ќе биде облачно, со врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет.

Циклон доаѓа кон Македонија - подгответе се за значителна промена на времето

Скопје инфо - 07.11.2017

Денес во источните делови ќе преовладува променливо облачно време, а во западните и јужните претежно облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен југоисточен ветер.

Локални врнежи од дожд, во Штип ветер со брзина од 45 километри на час

Курир - 07.11.2017

Во текот на денот времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет во западните и југозападните делови. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

Променливо облачно со повремен дожд

Орбис - 16.04.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер, а температурата ќе се движи од 13 до 22 Целзиусови степена.

Времето денеска променливо облачно со повремен дожд

Кумановски м. - 07.11.2017

loading... Во западните делови од државата утринава и во текот на ноќта имаше слаби локални врнежи од дожд и дуваше слаб до умерен југоисточен ветер. Во Штип, ветерот бил со брзина од 45 километри на час.

Променливо облачно со повремен дожд

Курир - 17.07.2018

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи. Локално се можни поинтензивни процеси со обилен пороен дожд особено во западните и јужните делови ...

Не чека дожд - температурите ова утро

Press24 - 07.11.2017

Времето денеска студено, облачно и со повремен дожд. Ова се утринските температури низ ...

Циклон доаѓа кон Македонија - подгответе се за значителна промена на времето

Press24 - 07.11.2017

Денес во источните делови ќе преовладува променливо облачно време, а во западните и јужните претежно облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен југоисточен ветер.

Времето носи нови изненадувања – еве што најавува УХМР

Sky - 07.11.2017

Променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Во текот на ноќта почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и ќе се ...

Времето денес променливо облачно со повремен дожд

Пулс24 - 07.11.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

Времето денеска: Променливо облачно со повремен дожд

Канал 77 - 16.04.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер, а температурата ќе се движи од 13 до 22 степена. Во Скопје слично време со температура до 20 степени.

УХМР објави нова прогноза – еве какво ќе биде времето наредниве денови

Sky - 07.11.2017

УХМР објави нова прогноза – еве какво ќе биде времето наредниве денови Во текот на ноќва почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошируваат кон исток. Утре во текот на денот ќе биде облачно, со врнежи од дожд со слаб до ...

УХМР најавува нестабилност во целата земја: Еве што ќе се случува во следните денови!

Exclusive.mk - 07.11.2017

Денес во западните и југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Во текот на ноќта кон среда почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и в среда ќе се прошират и кон исток, соопшти УХМР.

Променливо облачно со повремен дожд

Exclusive.mk - 07.11.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Температурите ќе се движат од 9 до 16 степени.

Метео: Утре променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

МРТ - 06.11.2017

Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец. Во Скопје температурата ќе достигне до 15, а максималната на југоисток до 17 степени. Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со повремени послаби локални врнежи од ...

Од утре врнежи од дожд во некои делови од Македонија

Макфакс - 06.11.2017

Утре во западните и југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Во текот на ноќта кон среда почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и во среда ќе се прошират и кон исток, соопшти УХМР.

Утрово -1 во Битола

Тера - 05.12.2017

Утрово најстудено со -5 во Берово, Маврово, -4 Лазарополе, Крушево, Ѓуриште, -3 Кр. Паланка, -2 Виница, Пожаране, Куманово, Охрид, Тополчани, Прилеп, Скопје Петровец, -1 Битола, Скопје, Претор, Струмица, 0 Штип, Дебар, Д.

УХМР најавува нестабилност во целата земја: Еве што ќе се случува во следните денови!

Скопје24 - 06.11.2017

Денес во западните и југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Во текот на ноќта кон среда почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и в среда ќе се прошират и кон исток, соопшти УХМР.

Од утре врнежи од дожд во некои делови од Македонија

Точка - 06.11.2017

Утре во западните и југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Во текот на ноќта кон среда почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и в среда ќе се прошират и кон исток, соопшти УХМР.

Толку од убавото време, од утре промена

Press24 - 06.11.2017

Утре во западните и југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Во текот на ноќта кон среда почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и в среда ќе се прошират и кон исток, соопшти УХМР.

Од утре врнежи од дожд во некои делови од Македонија

МК News - 06.11.2017

Утре во западните и југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Во текот на ноќта кон среда почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и в среда ќе се прошират и кон исток, соопшти УХМР.

Моментални температури пред полноќ: Спремете се за дожд

Press24 - 08.02.2018

Вечерва стабилно и суво време, но под влијание на циклонска активност и на студена воздушна маса која ќе се спушта од северните географски широчини за време на викендот кој ни доаѓа во нашата држава ќе има врнежи од дожд на ниските и врнежи од снег ...

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: УХМР предмалку излезе со следнава информација за тоа што ќе се случува со времето во следните ...

Sky - 06.11.2017

Утре во западните и југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Во текот на ноќта кон среда почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и во среда ќе се прошират и кон исток Локално се очекуваат ...

Крај на убавото време, еве од утре што не очекува

Пулс24 - 06.11.2017

Утре во западните и југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Во текот на ноќта кон среда почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и в среда ќе се прошират и кон исток, соопшти УХМР.