TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдињо: Каде се сега оние кои велеа дека моето време поминало?!

Курир - 26.07.2013

Фудбалскиот волшебник Роналдињо блескаше од среќа по завршувањето на реванш дуелот од финалето во Копа Либертадорес и по освоената шампионска титула во Јужна Америка.

Роналдињо освои сè што може да се освои

Телеграф - 26.07.2013

По триумфот во Либертадорес-купот, поранешниот најдобар фудбалер во светот има трофеи од сите најзначајни натпреварувања Поранешниот најдобар играч во светот – Роналдињо влезе во светската фудбалска ...

Никој како Роналдињо

Спортклуб - 26.07.2013

По освојувањето на Копа Либертадорес со Атлетико Минеиро, Роналдињо Гаучо стана единствениот фудбалер во историјата на фудбалот којшто покрај најпрестижното латиноамериканско клупско натпреварување ...

Атлетико Минеиро првпат е првак на Јужна Америка

Н.Македонија - 26.07.2013

Бразилски Атлетико Минеиро првпат во клупската историја е победник во Копа Либертадорес, континенталното фудбалско клупско натпреварување на Јужна Америка, пандан на европската Лига на шампиони КОПА ...

Роналдињо со Атлетико Минеиро го освои Купот Либертадорес

Утрински - 25.07.2013

Во реваншот, Атлетико на свој терен, со идентични 2:0 како на првиот меч го победи парагвајскиот Олимпија Асунсион, по што славеше на пенали со 4:3 Екипата на Атлетико Минеиро го постигна најголемиот ...

(ВИДЕО) Роналдињо со Атлетико Минеиро го освои Копа Либертадорес

Спортклуб - 25.07.2013

Екипата на Атлетико Минеиро успеа да ја надополни негативата од два гола од првиот финален натпревар против Олимпија Асунсион и ја освои титулата во Копа Либертадорес.

Атлетико Минеиро и Роналдињо го освоија Копа Либертадорес

Оff.net - 25.07.2013

Бразилскиот фудбалски клуб Атлетико Минеиро предводен од Роналдињо на пенали го совладаа парагвајскиот клуб Олимпија и за прв пат во историјата го освоија Копа Либертадорес (јужноамериканската ...

Роналдињо ја освои титулата во Копа Либертадорес

Оn.net - 25.07.2013

Предводени од извонредниот Роналдињо, екипата на Атлетико Минеиро ја надополни негативата од два гола против парагвајската Олимпија и по подобро изведување на пенали со 4:3 ја освои најзначајната ...

Роналдињо и другарите најдобри во Копа Либертадорес

Дерби - 25.07.2013

Бразилскиот тим Атлетико Минеиро за прв пат во својата историја ја освои титулата во Копа Либертадорес. Тие во вториот финален меч успеаја да ја надокнадат негативата од првиот дуел против ...

Роналдињо со Атлетико М. е освојувач на Либертадорес купот

Телеграф - 25.07.2013

Бразилскиот тим за првпат во клупската историја е шампион на Јужна Америка Екипата на Атлетико Минеиро го постигна најголемиот успех во клупската историја, откако триумфираше во најзначајното клупско ...

Роналдињо: А, ми велеа дека сум завршил со фудбалот...

Спортклуб - 25.07.2013

Бразилскиот ас и некогашен најдобар светски фудбалер Роналдињо си ја исполни најголемата желба откако ноќеска со својот Атлетико Минеиро триумфираше во Копа Либертадорес, јужноамериканската Лига на ...

Атлетико Минеиро шампион на Јужна Америка (видео)

ЗаЗабава - 25.07.2013

Екипата на Атлетико Минеиро ја освои титулата во Копа Америка, откако во реваншот славеше над Олимпија од Парагвај со 2-0, па победникот беше одлучен по изведувањето пенали.

Роналдињо го освои Копа Либертадорес и стана еден од седумте величенствени

Екипа - 25.07.2013

Бразилскиот фудбалски волшебник Роналдињо со тимот на Атлетико Минеиро го освои трофејот во Копа Либертадорес и стана само еден од седумте фудбалери на кои им успеало да ги обединат титулите, заедно ...

Бернард се поблиску до Арсенал

Нетпрес - 25.07.2013

Репрезентативецот на Бразил и стандарден првотимец во дресот на Атлетико Минеиро, Бернард, кој веќе подолг временски период важи за голема желба на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, веднаш по ...

Атлетико Минеиро преку пенали до Купот Либертадорес

А1 On - 25.07.2013

Бразилскиот вицепрвак Атлетико Минеиро синоќа на свој терен на пенали го победи парагвајскиот тим Олимпија Асунсион и го освои шампионскиот трофеј во Купот Либертадорес.

Прекрасни дриблинзи на Роналдињо и Шаќири

Дерби - 25.07.2013

Тимот на Атлетико Минеиро по прв пат во својата историја ја освои титулата во Копа Либертадорес. Еден од најзаслужните за успехот на тимот од Бело Хоризонте е Роналдињо кој уште еднаш ја покажа ...

Роналдињо и Минеиро го освоија Копа Либертадорес

Алфа - 25.07.2013

На вчерашниот меч Атлетико Минеиро славеше со 2:0, но со истиот резултат триумфираше и Олимпија во првиот дуел, па откако немаше погодоци во продолженијата одлучуваа ударите од белата точка.

Роналдињо, уште си најдобар

СуперСпорт - 25.07.2013

Бразилецот со освојувањето на Копа Либертадорес испрати јасна порака до сите критичари. Прославениот бразилски фудбалер влезе во историјата, кога го освои трофејот во Копа Либертадорес.

Видео: Атлетико Минеиро триумфираше во Копа Либертадорес

24Фудбал - 25.07.2013

На првиот натпревар што минатата недела се одигра во Асунсион, Олимпија забележа победа од 2-0 и се чинеше дека клубот од Паргвај е многу блиску до триумф во Лигата на Шампионите на Јужна Америка.

Копа Либертадорес за Атлетико Минеиро

Сител - 25.07.2013

Вицепрвакот на Бразил Атлетико Минеиро ја освои Копа Америка откако во финалето на пенали ја победи Олимпија Асунсион по изведување пенали.

Бернард: Имам понуди од неколку англиски клубови

24Фудбал - 25.07.2013

20-годишниот фудбалер беше дел од тимот на Алтетико Минеиро кој ноќеска дојде до триумф во Копа Либертадорес. Бернард во последниот период е следен од многу европски скаути и речиси е сигурно дека од ...

Роналдињо шести фудбалер кој станал и европски и јужноамерикански првак (ВИДЕО)

МКД - 25.07.2013

Бразилски Атлетико Минеиро е нов јужноамерикански шампион откако во финалето на Купот Либертадорес на пенали ја победи Олимпија од Парагвај со 4-3 на пенали, откако Бразилците во реваншот ја ...

Видео: Роналдињо и дружината ја освоија Копа Либертадорес

Спортски - 25.07.2013

Екипата на Атлетико Минеиро ја освои титулата во Копа Америка, откако во реваншот славеше над Олимпија од Парагвај со 2-0, па победникот беше одлучен по изведувањето пенали.

Видео: Роналдињо и дружината ја освоија Копа Либертадорес

Таратур - 25.07.2013

Екипата на Атлетико Минеиро ја освои титулата во Копа Америка, откако во реваншот славеше над Олимпија од Парагвај со 2-0, па победникот беше одлучен по изведувањето пенали.

Бразилскиот вицепрвак преку пенали до Купот Либертадорес

Курир - 25.07.2013

Бразилскиот вицепрвак Атлетико Минеиро синоќа на свој терен на пенали го победи парагвајскиот тим Олимпија Асунсион и го освои шампионскиот трофеј во Купот Либертадорес.

ВИДЕО Атлетико Минеиро преку пенали до Купот Либертадорес

+инфо - 25.07.2013

Бразилскиот вицепрвак Атлетико Минеиро, синоќа, на свој терен на пенали го победи парагвајскиот тим Олимпија Асунсион и го освои шампионскиот трофеј во Купот Либертадорес.

Атлетико Минеиро го освои Копа Либертадорес по изведување на пенали (видео)

Локално - 25.07.2013

Бразилскиот клуб Атлетико Минеиро драматично го освои најпрестижниот јужноамерикански турнир "Копа Либертадорес" за прв пат во историјата.

Атлетико Минеиро триумфираше во Копа Либертадорес

Либертас - 25.07.2013

Бразилскиот вицепрвак Атлетико Минеиро синоќа на свој терен на пенали го победи парагвајскиот тим Олимпија Асунсион и го освои шампионскиот трофеј во Копа Либертадорес.

Роналдињо е фудбалски крал на Јужна Америка (видео)

Република - 25.07.2013

Роналдињо Гаучо е фудбалски крал на Јужна Америка, а на тронот се искачи со својот клуб Атлетико Минеиро по победата во финалето на Копа Либертадорес против парагвајска Олимпија.

Атлетико Минеиро преку пенали до Купот Либертадорес

Бриф - 25.07.2013

Бразилскиот вицепрвак Атлетико Минеиро синоќа на свој терен на пенали го победи парагвајскиот тим Олимпија Асунсион и го освои шампионскиот трофеј во Купот Либертадорес.

Атлетико Минеиро преку пенали до Купот Либертадорес

Идивиди - 25.07.2013

Бразилскиот вицепрвак Атлетико Минеиро синоќа на свој терен на пенали го победи парагвајскиот тим Олимпија Асунсион и го освои шампионскиот трофеј во Купот Либертадорес.

Роналдињо пред реванш-мечот во финалето на Копа Либертадорес: Треба да ја нападнеме Олимпија

Локално - 24.07.2013

Ѕвездата на Атлетико Минеиро, Роналдињо изјави дека неговиот тим мора да напаѓа од првата минута, во реваншот со парагвајскиот клуб Олимпија. "Не треба да се плашиме од тоа да нападнеме.

Бешикташ испрати официјална понуда за Роналдињо

Спортклуб - 23.07.2013

Турскиот гигант Бешикташ е сериозен во намерата во својот тим да го донесе некогашниот најдобар светски фудбалер Роналдињо.

Бернард молчи за Арсенал

Локално - 23.07.2013

Халфот на Атлетико Минеиро, Бернард не потврди, но и не ги негираше гласините кои го поврзуваат него со трансфер во Арсенал.

Арсенал ќе го купи дриблерот Бернард

Екипа - 22.07.2013

Арсенал е на прагот да го доведе првото големо засилување ова лето, бразилскиот репрезентативец Бернард, кој игра во Атлетико Минеиро, има 20 години, и важи за одличен дриблер.

Арсенал ја добива трката за Бернард

24Фудбал - 22.07.2013

20 годишниот офанзивен фудбалер важи зе еден од поголемите таленти во Јужна Америка, и го привлече вниманието на голем број клубови од Европа, помеѓу кои Тотенхем, Арсенал, Ливерпул, Порто, Борусија ...

Видео: Бразилскиот „вундеркинд“ се сели во Арсенал

Спортски - 22.07.2013

Еден од најталентираните бразилски фудбалери во моментов, Бернард беше мета на многу европски гиганти, но медиумите на Островот пренесуваат дека Арсенал веќе го комплетирал трансферот.