TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денот на дрвото го одложува приведувањето на Заев

МКД - 27.11.2015

Акцијата Денот на дрвото ќе се одржува на 2 декември, па Основниот суд Скопје 1 информира дека сите судење закажани за овој ден, меѓу кои и рочиштето „Пуч“ со четвртообвинетиот Зоран Заев, ќе бидат одложени и презакажани за друг ден.

Поради акцијата „Ден на дрвото“, 2-ри декември е неработен ден

OhridNews - 27.11.2015

Поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина“ среда, 2-ри декември 2015 година ќе биде неработен ден за сите граѓани, информираше Министерството за труд и социјална политика.

Денот на дрвото го спаси Заев од приведување

Вечер Прес - 27.11.2015

На последното рочиште за „Пуч", на кое повторно не се појави Заев, беше најавено, ако не се појави на следното ќе биде стражарно приведен Од Основниот суд Скопје 1 информира дека сите судење закажани за 2 декември, (кој е неработен, поради Денот на ...

Во среда е Денот на дрвото

Kumanovo News - 27.11.2015

Владата на Република Македонија одлучи во среда, 2 декември, да се одржи традиционална акција „Ден на дрвото“. Три милиони садници на површина поголема од илјада хектари, ќе бидат засадени во рамките на 16- та по ред акција „Ден на дрвото“.

Денот на дрвото го спаси Заев од приведување

еМагазин - 27.11.2015

Од Основниот суд Скопје 1 информира дека сите судење закажани за 2 декември, (кој е неработен, поради Денот на дрвото), меѓу кои и рочиштето „Пуч“ со четвртообвинетиот Зоран Заев, ќе бидат одложени и презакажани за друг ден.

Денот на дрвото го одложува приведувањето на Заев

Бриф - 27.11.2015

Од Основниот суд Скопје 1 информира дека сите судење закажани за 2 декември, (кој е неработен, поради Денот на дрвото), меѓу кои и рочиштето „Пуч“ со четвртообвинетиот Зоран Заев, ќе бидат одложени и презакажани за друг ден.

„Денот на дрвото“ - 2 декември неработен ден

Канал5 - 26.11.2015

Втори декември (среда) е неработен ден поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина“, информира денеска Министерството за труд и социјална политика. Одлуката е согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република ...

Приведувањето на Заев одложено поради Денот на дрвото

Фокус - 26.11.2015

Рочиштето за „Пуч“ одложено поради Денот на дрвото. Основниот суд Скопје 1 денеска ја информираше јавноста дека сите рочишта кои се закажани за втори декември, меѓу кои и случајот „Пуч“ во кој е обвинет и Зоран Заев, ќе бидат презакажани за друг ден.

„Деното на дрвото“ - 2 декември неработен ден

Утрински - 26.11.2015

Втори декември (среда) е неработен ден поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина“, информира денеска Министерството за труд и социјална политика. Одлуката е согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република ...

„Деното на дрвото“ - 2 Декември неработен ден

МРТ - 26.11.2015

Одлуката е согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република Македонија одржана на 21.11.2015 година... Втори декември (среда) е неработен ден поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина“, информира денеска ...

Среда неработен ден за сите граѓани - два неработни денови до крајот на годината

Press24 - 26.11.2015

Во периодот што следи, почетокот на декември, се прогласени два неработни денови и тоа едниот Ден на дрвото во среда на 2 декември, а другиот е христијанскиот празник Свети Климент Охридски кој се паѓа на 8 декември во вторник.

Денот на дрвото е неработен ден

Нетпрес - 26.11.2015

Согласно со Заклучокот од седницата на Владата на Република Македонија одржана на 21.11.2015 година, поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина” , 2 декември 2015 година, е неработен ...

„Деното на дрвото“ – 2 декември неработен ден

А1 On - 26.11.2015

Втори декември (среда) е неработен ден поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина“, информира денеска Министерството за труд и социјална политика. Одлуката е согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република ...

Рочиштето за „Пуч“ се одложува поради Ден на дрвото

А1 On - 26.11.2015

Главната расправа по предметот на „Пуч“, која требаше да се одржи на 2-ри декември, ќе се одложи затоа што денот е неработен поради одржување на акцијата Ден на дрвото. На овој шестти обид да стартува судењето по овој предмет, се најавуваше ...

Се одложи судењето за Заев поради „Ден на дрвото“

Макфакс - 26.11.2015

Судското рочиште за случајот „Пуч“, во којшто четвртообвинет е лидерот на СДСМ, Зоран Заев, се одложува поради одржување на акцијата „Ден на дрвото“ кој ќе биде неработен ден за сите граѓани.

Судењето за „Пуч“ одложено поради Денот на дрвото

Телеграф - 26.11.2015

Заради одржување на акцијата Ден на дрвото на 02 декември, кој ќе биде неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, ја информираме јавноста дека сите судења во Основниот суд Скопје 1 – Скопје закажани за овој ден, ќе бидат одложени и ...

Среда е неработен ден

Курир - 26.11.2015

Втори декември (среда) е неработен ден поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина“, информира денеска Министерството за труд и социјална политика. Одлуката е согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република ...

Рочиштето за „Пуч“ се одложува поради Ден на дрвото

Репортер - 26.11.2015

Главната расправа по предметот на „Пуч“, која требаше да се одржи на 2-ри декември, ќе се одложи затоа што денот е неработен поради одржување на акцијата Ден на дрвото. На овој шестти обид да стартува судењето по овој предмет, се најавуваше ...

Се одложи судењето за Заев поради „Ден на дрвото“

Кајгана - 26.11.2015

Судското рочиште за случајот „Пуч“, во којшто четвртообвинет е лидерот на СДСМ, Зоран Заев, се одложува поради одржување на акцијата „Ден на дрвото“ кој ќе биде неработен ден за сите граѓани.

Поради Денот на дрвото се одлага рочиштето за „Пуч“

+инфо - 26.11.2015

Главната расправа по предметот на „Пуч“, која требаше да се одржи на 2-ри декември, ќе се одложи затоа што денот е неработен поради акцијата Ден на дрвото, соопшти Основниот суд Скопје 1 – Скопје.

Среда е неработен ден

Сител - 26.11.2015

Втори декември (среда) е неработен ден поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина“, информира денеска Министерството за труд и социјална политика. Одлуката е согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република ...

Наредната среда неработен ден

Фактор - 26.11.2015

Втори декември (среда) е неработен ден поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина“, информира денеска Министерството за труд и социјална политика. Одлуката е согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република ...

„Денот на дрвото“ – 2 декември неработен

Република - 26.11.2015

Втори декември (среда) е неработен ден поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото ­Засади ја својата иднина“, информира денеска Министерството за труд и социјална политика. Одлуката е согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република ...

Денот на дрвото го одложи рочиштето за случајот „Пуч“

Локално - 26.11.2015

Поради акцијата „Ден на дрвото“, сите судења во Основниот суд Скопје 1, закажани за 2 декември, меѓу нив и рочишето за случајот „Пуч“, се одложени и пезакажани за друг ден, соопштија попладнево од судот.

Остануваат два неработни дена за во декември

Бизнис Вести - 26.11.2015

До крајот на годината ни остануваат два неработни дена. Едниот е Ден на дрвото и тој ќе биде во среда на 2 декември, а другиот е христијанскиот празник Свети Климент Охридски кој се паѓа на 8 декември во вторник.

2-ри декември неработен ден, повторно „Ден на дрвото“

Локално - 26.11.2015

Согласно со Заклучокот од седницата на Владата на Република Македонија одржана на 21.11.2015 година, поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина”, 2 декември 2015 година (среда), е неработен ден, соопшти Министерството за ...

Среда неработен ден за сите граѓани – 2 неработни денови до крајот на годината

МК News - 26.11.2015

Во периодот што следи, почетокот на декември, се прогласени два неработни денови и тоа едниот Ден на дрвото во среда на 2 декември, а другиот е христијанскиот празник Свети Климент Охридски кој се паѓа на 8 декември во вторник.

„Денот на дрвото“ – 2 декември неработен ден

Денешен - 26.11.2015

Втори декември (среда) е неработен ден поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина“, информира денеска Министерството за труд и социјална политика. Одлуката е согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република ...

Среда е неработен ден!

Пулс24 - 26.11.2015

Втори декември (среда) е неработен ден поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина“, информира денеска Министерството за труд и социјална политика. Одлуката е согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република ...

„Денот на дрвото“ – 2 декември неработен ден

Lider - 26.11.2015

Втори декември (среда) е неработен ден поради спроведување на акцијата „Ден на дрвото-Засади ја својата иднина“, информира денеска Министерството за труд и социјална политика. Одлуката е согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република ...

Уште кои денови се неработни годинава?

МК News - 24.11.2015

За оваа година која беше полна со неработни денови и продолжени викенди на кои многу им се радувавме, ни остана уште еден неработен ден Неработен ден е 8-ми декември кога е “Св. Климент Охридски”, а се паѓа во ден-вторник.

Денот на дрвото е неработен ден

Кумановски м. - 24.11.2015

Според одлуката на Владата на Република Македонија, следната среда, односно 2-ри декември е прогласен за ден кога ќе се одржи традиционалната акција за пошумување „Ден на дрвото“. Околу три милиони садници ќе бидат засадени на површина поголема од ...

Наскоро последниот неработен ден годинава - кога ќе одмориме?

Press24 - 23.11.2015

За оваа година која беше полна со неработни денови и продолжени викенди на кои многу им се радувавме, ни остана уште еден неработен ден. Неработен е 08 декември кога е “Св. Климент Охридски”, а се паѓа во ден-вторник.

Уште кои денови се неработни годинава?

Курир - 23.11.2015

За оваа година која беше полна со неработни денови и продолжени викенди на кои многу им се радувавме, ни остана уште еден неработен ден. Неработен ден е 8-ми декември кога е “Св. Климент Охридски”, а се паѓа во ден-вторник.

Уште колку НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ ни остануваат годинава?

Пулс24 - 23.11.2015

За оваа година која беше полна со неработни денови и продолжени викенди на кои многу им се радувавме, ни остана уште еден неработен ден. Неработен ден е 8-ми декември кога е “Св. Климент Охридски”, а се паѓа во ден-вторник.

Следната среда неработен ден: Ќе се одбележува Денот на дрвото

Вечер Прес - 23.11.2015

Владата на Република Македонија на вчерашна седница донела одлука следната среда (2-ри декември) да се одржи традиционална акција "Ден на дрвото", дознава Скопјеинфо од извори во Министерството за труд и социјална политика.

Наскоро последниот неработен ден годинава!

Вечер Прес - 23.11.2015

Неработен е 08 декември кога е "Св. Климент Охридски", а се паѓа во ден-вторник. За оваа година која беше полна со неработни денови и продолжени викенди на кои многу им се радувавме, ни остана уште еден неработен ден.

Уште кои денови се неработни годинава?

Денешен - 23.11.2015

За оваа година која беше полна со неработни денови и продолжени викенди на кои многу им се радувавме, ни остана уште еден неработен ден. Неработен ден е 8-ми декември кога е “Св. Климент Охридски”, а се паѓа во ден-вторник.

Следната среда неработен ден: ќе се одбележува Денот на дрвото

Скопје инфо - 23.11.2015

Владата на Република Македонија на вчерашна седница донела одлука следната среда (2-ри декември) да се одржи традиционална акција "Ден на дрвото", дознава Скопјеинфо од извори во Министерството за труд и социјална политика.