TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црвенковски во скопските села Бујковци и Миладиновци

А1 - 21.03.2010

Рафинеријата ОКТА не престанува да не загадува. Жителите на Миладиновци и околината му се жалеа на лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски дека со години никој не ...

Црвенковски: Нема решение без преговори

Форум - 21.03.2010

Претседателот на СДСМ Бранко Црвенквски не очекува многу од скорашната средбата на премиерот Никола Груевски со грчкиот премиер Јоргос Папандреу и смета дека ...

Црвенковски: Груевски да си замине бидејќи ги влошува меѓуетничките односи

Алсат-М - 21.03.2010

Бранко Црвенковски го обвини денеска премиерот Груевски дека поради неговата политика се влошени меѓуетничките односи во земјата.

Груевски ги пишува, Црвенковски ги чека уставните измени

Канал5 - 21.03.2010

Црвенковски уште ги чека написмено предлозите за промена на Уставот. Груевски пак, и по десеттина од последната лидерска средба ги немал напишано.

Црвенковски во посета на скопските села Бујковци и Миладиновци

Нетпрес - 21.03.2010

Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска напладне ќе ги посети селата Бујковци и Миладиновци во скопската општина Илинден, информираат од партијата.

Црвенковски: Без преговори, премиерските средби не можат да најдат решение за името

Нетпрес - 21.03.2010

Средбите меѓу премиерите на Македонија и Грција се добри, меѓутоа таквите средби не можат ништо посебно да направат ако во меѓувреме не се одвиваат преговори, ...

Црвенковски: Времето ни е скапо

Макфакс - 21.03.2010

Времето ни е скапо. Ние сме тие кои трпиме штети, ние сме надвор од НАТО Алијансата, ние не можеме да ги почнеме преговорите со ЕУ.

Црвенковски ќе ги посети селата Бујковци и Миладиновци во општина Илинден

Inpress - 21.03.2010

Скопје, 21. март (ИНПРЕС) Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Бранко Црвенковски, денеска ќе ги посети селата Бујковци и Миладиновци во ...

Црвенкоски - ОКТА директно го загрозува здравјето на луѓето

Inpress - 21.03.2010

Скопје, 21. март (ИНПРЕС) Рафинеријата ОКТА, и покрај обврската што произлегува од Законот за животна средина, се уште ја нема обезбедено интегрираната A ...

Црвенкоски ја поздрави средбата Груевски-Папандреу

Inpress - 21.03.2010

Скопје, 21. март (ИНПРЕС) Цената која што ја плаќаме како држава, како граѓани е многу повисока, неспоредливо повисока од она што го плаќа Грција.

Македонија - Отчет пред граѓаните не пред Црвенковски

Време - 19.03.2010

Премиерот Никола Груевски вчера ја одби поканата на лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски да се појави на телевизиски дуел со него образложувајќи дека нема ...

Сатанизацијата на Црвенковски

Утрински - 19.03.2010

Конечно, можеме да здивнеме сите. Откриен е и анатемисан непријателот број еден на Македонија. Бранко Црвенковски е виновен за сите зла што не' снајдоа во ...

СДСМ упорно бара ТВ дуел Груевски - Црвенковски

Форум - 19.03.2010

„Никола Груевски не само што бил страшливец, туку бил и плачко“, стои во писменото соопштение на опозицискиот СДСМ, кој реагира на денешната прес-конференција ...

СДСМ: Груевски не само што бил страшливец, туку бил и плачко

eReporter - 19.03.2010

Писмена реакција на прес конференцијата на ВМРО ДПМНЕ Почитувани, Никола Груевски не само што бил страшливец, туку бил и плачко.

Груевски не прифаќа ТВ дуел

А1 - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски не го прифаќа барањето на Црвенковски за ТВ-дуел. Смета дека нема потреба од соочување со опозицијата, оти бил доволно транспарентен ...

Струмичката администрација во контра протест

Р.С.Европа - 18.03.2010

Општинската администрација во Струмица денеска излезе на полчасовен мирен протест во знак на несогласување со вчерашниот протест на група земјоделци против ...

Груевски отфрла ТВ дуел со Црвенковски

Р.С.Европа - 18.03.2010

Македонскиот премиерот Никола Груевски изјави денеска дека наскоро очекува нова идеја од медијаторот на Обединетите Нации, Метју Нимиц.

И без ТВ-дуели имаме партиска тортура

Утрински - 18.03.2010

Индиректното одбивање на поканата на Бранко Црвенковски упатена до Никола Груевски да излезат на телевизиско соочување, на кое би зборувале за приватизациите, ...

Протести со трактори против Црвенковски

Утрински - 18.03.2010

БИТОЛА, СТРУМИЦА - Дваесетина пелагониски земјоделци со трактори, поддржани од уште толку граѓани на Битола, го блокираа центарот на градот пред зградата на ...

Груевски не прифаќа тв-дуел со Црвенковски

Телма - 18.03.2010

Јулијана Левковска Премиерот Никола Груевски не прифаќа телевизиски дуел со лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.

„Жртвите на транзицијата“ бесплатно позираат

Н.Македонија - 18.03.2010

Доброволно и без надомест во платениот оглас на ВМРО-ДПМНЕ се појавувале луѓето што со лични судбини сведочат за негативните последици од времето на владеењето ...

Груевски повторно одбегнува ТВ-дуел

Н.Македонија - 18.03.2010

Не е првпат Никола Груевски да одбегне телевизиско соочување со своите политички противници, обвини вчера СДСМ откако Груевски го одби барањето на Бранко ...

И струмичките земјоделци против Црвенковски

Н.Македонија - 18.03.2010

Струмички земјоделци со трактори вчера протестираа во центарот на Струмица, против поранешната политика на Бранко Црвенковски во земјоделството Тие предизвикаа ...

Груевски: Одговарам пред граѓаните, не пред Црвенковски

Алфа - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски ја одбива поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски дуел.

Груевски: Одговарам пред граѓаните, не пред Црвенковски

Шпиц - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски ја одбива поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски дуел.

Груевски не прифаќа дуел со Црвенковски

Форум - 18.03.2010

Поврзани вести Фицџералд: Не постои воена пречка за влез на Македонија во НАТО ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски ја уништи економијата Црвенковски го кани Груевски на ...

Одговарам пред граѓаните, не пред Црвенковски

Идивиди - 18.03.2010

Скопје, 18 март (МИА) - Премиерот Никола Груевски ја одбива поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски дуел.

Груевски не прифаќа ТВ дуел

Алфа - 18.03.2010

Никола Груевски нема да излезе на ТВ дуел со Бранко Црвенковски. Лидерот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ категорички ја отфрли понудата од челникот на СДСМ да се ...

Груевски: Одговарам само пред граѓаните

Алсат-М - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски ја одби понудата која пред два дена му ја упати неговиот политички противник Бранко Црвенковски за соочување во телевизиска дебата ...

Црвенковски ја уништи македонската економија

МРТ - 18.03.2010

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска го обвини лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски за нанесување ненадоместлива штета на македонската економија во периодот на ...

ВМРО-ДПМНЕ создава искривена слика за реалноста

МРТ - 18.03.2010

Во партијата и Владата со кои раководи Никола Груевски постои искривена реалност за вистината во Македонија што ја сочинуваат бедата, сиромаштијата и маки на ...

Груевски одби ТВ дуел со Црвенковски

Кирилица - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски ја одбива поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски дуел, посоочувајќи дека тој како политичар одговара пред ...

Груевски: Одговарам пред граѓаните, не пред Црвенковски

Сител - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски ја одбива поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски дуел.

СДСМ: Груевски избегнува соочување со граѓаните

Кирилица - 18.03.2010

Избегнувањето на телевизиски дуел на премиерот Никола Груевски со Бранко Црвенковски е избегнување на соочување со граѓаните, сметаат од СДСМ - Одговорните ...

Груевски му рече НЕ на Црвенковски за ТВ дуел

Канал5 - 18.03.2010

Груевски ниту ќе се сретнел на ТВ дуел со Црвенковски, ниту пак размислувал за барањата на Ахмети целата држава да биде една изборна единица.

Одговарам пред граѓаните, а не пред Црвенковски

Вечер - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски вчера го одби повикот за ТВ-дуел на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.

Премиерот Груевски не прифаќа ТВ дуел со Црвенковски

Нетпрес - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски денеска му одговори на лидерот на СДСМ, Црвенковски дека не прифаќа телевизиски дуел со него.

СДСМ:Груевски е должен да дебатира со опозицијата

eReporter - 18.03.2010

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Бранко Црвенковски го повика Премиерот Груевски на ТВ дуел не за да дебатираат за приватни работи, ...

За СДСМ одбивањето на Груевски еизбегнување на соочување со граѓаните

Нетпрес - 18.03.2010

СДСМ одбивањето на премиерот Груевски за телевизиски соочување со нивниот челник го смета за избегнување на соочување со граѓаните.

Груевски: Не прифаќам ТВ дуел со Црвенковски

Макфакс - 18.03.2010

Лидерот на владеачката ВМРО-ДПМНЕ денеска децидно ја отфрли поканата за ТВ дуел со лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски, наведувајќи дека не гледа за што би ...

СДСМ: Груевски избегнува да се соочи со граѓаните

Макфакс - 18.03.2010

Избегнувањето на телевизиски дуел, всушност е избегнување на соочување со граѓаните. Вака реагира опозицијата откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ...

Груевски не сака да го преслушува Црвенкоски

Inpress - 18.03.2010

Скопје, 18. март (ИНПРЕС) Лидерот на ВМРО ДПМНЕ и македонски премиер Никола Груевски ја одбил поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски ...

Протести со трактори против Бранко

А1 - 17.03.2010

Дел од струмичките земјоделци со триесетина трактори денеска излегоа на улиците на градот. Протестираа против, како што рекоа, лагите и манипулациите на Бранко ...

Земјоделци протестираа пред просториите на СДСМ во Битола

А1 - 17.03.2010

Педесетина пелагониски земјоделци по вчерашната блокада на зградата на СДСМ во Новаци, денеска протестираа пред просториите на оваа партија во Битола.

СДСМ: Груевски повторно избегнува ТВ-дуели

А1 - 17.03.2010

СДСМ уште еднаш го обвини премиерот Никола Груевски дека избегнува ТВ-дуели со своите политички противници, почнувајќи од Бучковски, а завршувајќи со ...

Жртви на транзицијата или политички инструменти?

А1 - 17.03.2010

ВМРО-ДПМНЕ крева раменици. Не одговараат каква е поврзаноста меѓу партиската кампања „Да не се заборави“ и таканаречените жртви на транзицијата.

Македонија - Црвенковски му нуди дуел на Груевски

Време - 17.03.2010

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски вчера јавно го повика премиерот Никола Груевски да се соочат на телевизиски дуел пред целата македонска јавност.

Политичарите се почесто меѓу земјоделците

Р.С.Европа - 17.03.2010

,,Мириса на избори" коментираат земјоделците од Пелагонија, откако изминативе недели ги посетија речиси сите лидери од поголемите политички партии, ветувајќи ...

Протест и контра-протест во Струмица

Р.С.Европа - 17.03.2010

Со трактори и тракторски приколки, земјоделци од неколку села од општина Босилово и Василево, денеска продефилираа низ центарот на Струмица, протестирајки ...

Црвенковски: Груевски сака да се самозапалиме

Утрински - 17.03.2010

„Господине Груевски, јавно ве повикувам да престанете да ја уништувате денешнината и да се коцкате со иднината на земјата.

„Жртвите на транзицијата“ нападнаа новинари

Дневник - 17.03.2010

Протестантите од Граѓанската иницијатива „Жртвите на транзицијата“, кои вчера се собраа пред седиштето на опозицискиот СДСМ, се обидоа да се пресметаат со ...

Црвенковски го кани Груевски на ТВ-дуел

Дневник - 17.03.2010

Претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски, го повика премиерот Никола Груевски на телевизиски дуел.

Црвенковски бара ТВ-дуел со Груевски

Н.Македонија - 17.03.2010

Бранко Црвенковски го повикува Никола Груевски на телевизиско соочување. Тој побара од Груевски да покаже храброст и да излезе на ТВ-дуел, оставајќи притоа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски ја уништи економијата

Форум - 17.03.2010

“Кога Бруто домашниот производ(БДП) во земјите од регионот вртоглаво растеше во земјава тој доживуваше рекордна стагнација и негативен пад“, рече на денешната ...

СДСМ бара дуел, во ВМРО-ДПМНЕ навредени

Алсат-М - 17.03.2010

СДСМ денеска го повтори барањето за ТВ дуел меѓу нивниот лидер Бранко Црвенковски и премиерот Никола Груевски.

Груевски не сака соочување

Алфа - 17.03.2010

Наместо да се соочи со политичките опоненти, Груевски е коркач и бега од дебата со аргументи пред јавноста, го обвинија премиерот од СДСМ повикувајќи го уште ...

Струмички земјоделци протестираа против Црвенковски

Кирилица - 17.03.2010

Со трактори и тракторски приколки, земјоделци од неколку села од општина Босилово и Василево, денеска продефилираа низ центарот на Струмица, изразувајќи го ...

СДСМ: Груевски избегнува дуел со Црвенковски

Кирилица - 17.03.2010

СДСМ денеска го обвини премиерот Никола Груевски дека избегнува ТВ-дуели со своите политички противници Пратеникот на СДСМ Јани Макрадули на прес-конференција ...

Битолски земјоделци со трактори пред седиштето на СДСМ

Канал5 - 17.03.2010

Група земјоделци од битолските села со трактори се собраа денеска напладне пред општинската организација на СДСМ во Битола.

Пајакот на Заев против тракторите на земјоделците

Вечер - 17.03.2010

Црвенковски три пати беше премиер и ни даваше лажна надеж дека ќе ни помогне, а потоа кога ние протестиравме тој не не примаше, па дури праќаше полиција да не ...

ВМРО: Црвенковски и СДСМ се непоправливи

eReporter - 17.03.2010

СДСМ и Бранко Црвенковски и нанесоа ненадомeстлива штета на македонската економија во периодот на транзицијата.

ВМРО ДПМНЕ: Во времето на Црвенковски БДП имаше рекордна стагнација

Нетпрес - 17.03.2010

Нискиот и негативен БДП е показател за драстичното назадување на македонската економија и мултиплицирањето на сиромаштијата во периодот на транзицијата на ...

Црвенковски - Ки разговарале за уставните измени

Нетпрес - 17.03.2010

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и амбасадорот на Велика Британија во Македонија, Ендру Ки денеска разговарале за евентуалните уставни измени во делот на ...

Груевски фрли крпа во политичкиот ринг - пред нозете на Црвенкоски!?

Inpress - 17.03.2010

Скопје, 17. март (ИНПРЕС) Кога еден премиер во демократска земја на тлото на Европа, па уште и боксер, ја одбие понудата за дуел со противникот, па макар бил и ...

Црвенковски имал средба со британскиот амбасадор Ендру Ки

Inpress - 17.03.2010

Скопје, 17. март (ИНПРЕС) Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски, денеска се сретнал во партиското седиште со амбасадорот на Велика Британија во Македонија, ...

Опасен развој на политичката ситуација во земјата

Inpress - 17.03.2010

Скопје, 17. март (ИНПРЕС) Ситуацијата во земјата последниве денови тргна во опасен развој и ако не се реагира брзо може да излезе од контрола и да поприми ...

Црвенковски: Го повикувам Груевски на ТВ дуел

А1 - 16.03.2010

Кравата, фотелјата, паркот на наводните жртви на транзицијата, протестот на власта против опозицијата за лидерот на СДСМ невидена хистерија и уникатна состојба ...

„Жртвите на транзицијата“ со закани кон новинарите

А1 - 16.03.2010

Таканаречените жртви на транзицијата, наместо со опозицијата, пред чие седиште денеска се собраа - тие се судрија со медиумите.

Пари - Во партиски ножици

Време - 16.03.2010

„Бранко гробар на земјоделците“ и во „Бранково време земјоделците немаа земја“, беа само дел од транспарентите закачени на тракторите со кои педесетина ...

СДСМ бара ТВ дуел, ВМРО бара одговори

Р.С.Европа - 16.03.2010

Лидерот на опозициската партија СДСМ, Бранко Црвенковски денеска го повика премиерот Никола Груевски на телевизиско соочување.Тој изјави дека е подготвен да ...

Кавадаречките лозари со празни џебови

Утрински - 16.03.2010

КАВАДАРЦИ - Лозарите од Кавадаречко се жалат дека останале со празни џебови затоа што парите за ланското грозје се' уште не се исплатени од винарските визби.

Колку трае транзицијата на Владата?

Утрински - 16.03.2010

Македонската Влада никако да ја заврши својата транзиција од опозиција во власт. Поминаа четири години откако ВМРО-ДПМНЕ е на власт, а се' уште се однесуваат ...

Црвенковски: Груевски да ја смени професијата

Утрински - 16.03.2010

Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски вчера му порача на премиерот Никола Груевски да ја смени професијата доколку не може да ги решава проблемите на ...

Црвенковски го повика Груевски на ТВ дуел

Алфа - 16.03.2010

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска го повика премиерот Никола Груевски на ТВ дуел. “Подготвен сум да разговараме за се, и за транзицијата, но и за ...

Црвенковски го кани Груевски на дуел

Форум - 16.03.2010

„Јавно Ве повикувам на телевизиско соочување, на ТВ дуел. Јас и Вие, секој со своите аргументи пред целата македонска јавност! Подготвен сум да разговараме за ...

Црвенковски барa ТВ дуел со Груевски

Идивиди - 16.03.2010

Скопје, 16 март (МИА) - Лидерот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски денеска го повика премиерот Никола Груевски на телевизиско соочување.

Црвенковски барa ТВ дуел со Груевски

Алсат-М - 16.03.2010

Лидерот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски денеска го повика премиерот Никола Груевски на телевизиско соочување.

Димовски: Црвенковски прво да одговори што се случуваше додека беше премиер

Форум - 16.03.2010

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска излегоа со реплика на прес-конференцијата на Бранко Црвенковски , потсетувајќи го дека досега трипати беше премиер и, според нив, покажал ...

Жртвите на транзицијата со закани кон медиумите

Алфа - 16.03.2010

Самопрогласените жртви на транзицијата иако станаа лица од рекламаната кампања на ВМРО-ДПМНЕ – да не се заборави владеењето на Црвенковски, на денешните ...

Црвенковски бара ТВ дуел

Алфа - 16.03.2010

Бранко Црвенковски му ја фрли ракавицата на Никола Груевски. Лидерот на СДСМ го предизвика премиерот на ТВ дуел.

Земјоделците од Пелагонија на протест пред СДСМ воНоваци

Форум - 16.03.2010

Пелагониските земјоделци се сомневаат во искреноста на лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковкси и неговата наводна голема загриженост за нив што ја покажува со ...

Црвенковски ги уништи лозарите

МРТ - 16.03.2010

Владеачката ВМРО - ДПМНЕ денеска го обвини лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски дека продолжува да оди во посета на луѓето кој што ги со години ги уништуваше и ...

„Жртвите на транзицијата“ протестираат пред СДСМ

Кирилица - 16.03.2010

На изјавата на Бранко Црвенковски дека не се протестира за работа од пред 15 години, Папарковски му одговара дека нив транзицијата и мафијашката приватизација ...

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците од транзицијата на Црвенковски граѓаните се уште ги чувствуваат

Кирилица - 16.03.2010

Нивото на странски инвестиции во периодот на транзицијата на Бранко Црвенковски и СДСМ беше минимално и запрепастувачки ниско Македонија стагнираше и тонеше во ...

Црвенковски го повика Груевски на ТВ дуел

Кирилица - 16.03.2010

Лидерот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски денеска го предизвика премиерот Никола Груевски на телевизиско соочување - Подготвен сум да разговараме за се ...

Црвенковски го кани Груевски на ТВ дуел

Канал5 - 16.03.2010

Црвенковски го кани Груевски на ТВ дуел. Опозицискиот лидер го повика премиерот да не се криел зад крави, телиња, да не се коцкал со иднината на земјата, да не ...

Потонавме во времето на Црвенковски

Вечер - 16.03.2010

Додека Бранко Црвенковски и СДСМ беа на власт нивото на странски инвестиции беше на минимално и запрепастувачко ниско, обвинија од ВМРО-ДПМНЕ.

Да не се повтори

Вечер - 16.03.2010

- Транзицијата и мафијашката приватизација ни отчукува во главите и стомакот секој ден. Вака од Здружението "Жртви на транзицијата" вчера му реплицираа на ...

ВМРО ДПМНЕ: Во времето на Бранко Црвенковски Македонија тонеше во сиромаштија

Нетпрес - 16.03.2010

Додека Бранко Црвенковски и СДСМ беа на власт нивото на странски инвестиции беше на минимално и запрепастувачко ниско, обвинуваат од ВМРО ДПМНЕ.

Црвенковски јавно го повикува Груевски на ТВ дуел

Нетпрес - 16.03.2010

“Господине Груевски јавно ве повикувам на телевизиско соочување, на ТВ дуел. Јас и вие и секој со своите аргументи пред целата македонска јавност“, изјави ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со Црвенковски, Македонија тонеше

eReporter - 16.03.2010

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ - САШО СТЕФАНОСКИ, ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО-ДПМНЕ 16.03.2010 Почитувани, Нивото на странски инвестиции во периодот на транзицијата на Бранко ...

Црвенковски го повика Груевски на ТВ дуел

Макфакс - 16.03.2010

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска го повика премиерот Никола Груевски на ТВ дуел. “Подготвен сум да разговараме за се, и за транзицијата, но и за ...

"Жртви на транзицијата" на мирен протест пред седиштето на СДСМ

Inpress - 16.03.2010

Скопје, 16. март (ИНПРЕС) Граѓанската иницијатива "Жртви на транзицијата" денеска пред седиштето на СДСМ на улицата "Бихаќка" во Скопје ќе одржи мирен протест.

Црвенкоски со драматично патетична понуда до Груевски

Inpress - 16.03.2010

Скопје, 16. март (ИНПРЕС) Лидерот на СДСМ и на опозицијата Бранко Црвенкоски, денеска од прес конференција во седиштето на партијата, уште еднаш побара од ...

„Скопје 2014“ поддржан од жртвите на транзицијата

А1 - 15.03.2010

Таканаречените „жртви на транзицијата“ го поддржуваат проектот Скопје 2014. Ако Бранко Црвенковски уривал, Никола Груевски градел.

Црвенковски кај лозарите

А1 - 15.03.2010

Со жолта ракија и сирење за мезе, жителите на кавадаречки Сопот го пречекаа денеска Црвенковски. Му се жалеа дека лозарството е пред колапс.

„Жртви на транзицијата“ да платат за користење на паркот

Форум - 15.03.2010

Ваквиот став СДСМ го изрази преку својот кандидат за градоначалник на Општина Центар на последните избори, адвокатот Мирослав Вујиќ .

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски во посета на лозарите што ги лажел

Форум - 15.03.2010

„Овие луѓе протестираа затоа што СДСМ и Бранко Црвенковски не инвестираа во лозарството. Овие луѓе протестираа затоа што Бранко Црвенковски и СДСМ ги ...

Црвенковски: Лозарите не се исплатени за лани

Форум - 15.03.2010

„Денеска се уверивме дека и во делот на лозаропроизводството ситуацијата е скоро катастрофална. Прво, цените на грозјето кое беше откупувано беа многу пониски ...

Протест на земјоделците пред СДСМ-Св.Николе

Алфа - 15.03.2010

Рекламите кои оделе на телевизија биле причина денес земјоделците од Свети Николе со своите трактори да протестираат пред општинската организација на СДСМ.

Секој вторник ден на гневот кон Црвенковски

Кирилица - 15.03.2010

Нашата борба против транзицискиот политичар Црвенковски е поддржана од огромен број граѓани. Поддржани сме од 200.000 луѓе кои тој ги остави без работа - велат ...

Вујиќ: Надлежните да го чуваат паркот пред „Бристол“

Кирилица - 15.03.2010

Поранешниот кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, денеска побара надлежните комунални инспектори да реагираат за, како што вели, узурпацијата на ...

Црвенковски кај кавадаречките лозари

Сител - 15.03.2010

Проблемите на земјоделците и сточарите не се од пред 15 години, тие се актуелни сега и треба да ги реши премиерот Груевски.

Продолжи протестот на жртвите на транзицијата

Сител - 15.03.2010

Жртвите на транзицијата и денеска на протести во паркот на транзицијата, посветен на лидерот на опозицијата.

Хероин за Црвенковски, понудија Жртвите на транзицијата

Канал5 - 15.03.2010

- Зошто досега овој шут не е отстранет и не се изречени казни за прекршителите. Одговорот на ова прашање треба да го дадат наделжните во МВР и градоначалниците ...

Секој вторник на протест пред СДСМ

Вечер - 15.03.2010

Членовите на здружението Жртви на транзицијата" секој вторник ќе се собираат во импровизираниот парк спроти хотелот Бристол" во ценатарот на Скопје за да го ...

Црвенковски продава лицемерие

Вечер - 15.03.2010

Посетата на лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, на лозарите во Кавадаречко е израз на лицемерите, смета ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски ги уништи лозарите

Макфакс - 15.03.2010

Владеачката ВМРО - ДПМНЕ денеска го обвини лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски дека продолжува да оди во посета на луѓето кој што ги со години ги уништуваше и ...

Црвенковски денеска во посета на кавадаречки Сопот

Inpress - 15.03.2010

Скопје, 15. март (ИНПРЕС) Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Бранко Црвенковски, денеска ќе гo посети селото Сопот, во општина ...