TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прва европска титула за Хрватска во ватерполо

А1 - 12.09.2010

Ватерполистите на Хрватска со победата од 7:3 (2:2; 1:0; 2:0; 2:1) синоќа во финалето на Европското првенство што се одржа во Загреб за првпат ја освоија европската титула.

Прва европска титула за Хрватска во ватерполо

Алсат-М - 12.09.2010

Ватерполистите на Хрватска со победата од 7:3 (2:2; 1:0; 2:0; 2:1) синоќа во финалето на Европското првенство што се одржа во Загреб за првпат ја освоија европската титула.

Прва европска титула за Хрватска во ватерполо

Сител - 12.09.2010

Ватерполистите на Хрватска со победата од 7:3 (2:2; 1:0; 2:0; 2:1) синоќа во финалето на Европското првенство што се одржа во Загреб за првпат ја освоија европската титула.

Хрватска- европски шампион во ватерполо

Канал5 - 12.09.2010

Хрватска е новиот шампион на стариот континент во ватерполо. Во пеколна атмосфера на базенот Младост во Загреб, Хрватска ја искористи предноста од домашниот базен и во финалето ја совлада селекцијата ...

Хрватска е новиот Европски првак во ватерполо

Inpress - 12.09.2010

Загреб, 12. септември 2010 (ИНПРЕС) Хрватската ватерполо репрезентација го освои златниот медал на Европското првенството во Загреб, откако во финалето ја совлада репрезентацијата на Италија со 7:3 ...

Србија го освои третото место на ЕП во ватерполо

А1 - 11.09.2010

Уште еден голем спортски настан е пред епилог.По триумфот над Унгарија со 10-8, ватерполистите на Србија ја освоија бронзата на Европскиот шампионат во Загреб.

Хрватските ватерполисти златни на Европското првенство во Загреб

Спортнет - 11.09.2010

Ватерполо репрезентација на Хрватска го освои златниот медал на првенството на Европа во Загреб, откако денеска во финалето ја совлада селекцијата на Италија со 7:3 (2:2, 1:0, 2:0, 2:1).

Хрватска и Италија во финалето на ЕП во ватерполо

Утрински - 11.09.2010

Ватерполо-репрезентациите на домаќинот Хрватска и на Италија ќе се сретнат во финалето на 29. Европско првенство што ќе се одигра вечерва од 21 ч. во базенот „Младост“ во Загреб.

Колапс

Утрински - 11.09.2010

Во само десетина дена љубителите на спортот во Македонија не видоа бел ден. Пораз до пораз на меѓународната сцена. Црната серија ја отвори кошаркарската репрезентација на 29 август со поразот во ...

Ватерполистите на Хрватска и Италија финалисти на ЕП

Дневник - 11.09.2010

Домаќинот на ЕП во ватерполо, Хрватска, во борбата за злато ќе игра против Италија. Хрватска во неизвесен натпревар го победи светскиот шампион Србија со 10-9, додека Италија ја совлада Унгарија со ...

Перчиниќ: Добро почнавме, а потоа целосно разочаравме

Н.Македонија - 11.09.2010

Хрватска и Италија се финалисти на ЕП во ватерполо, а Македонија е последна Селекциите на Хрватска и на Италија ќе играат денеска (од 21 ч.) во финалето на 29.

Русинките ја одбранија европската титула во ватерполо

Алсат-М - 11.09.2010

Женската репрезентација на Русија со победата од 11:6 против Грција во финалето на Европското првенство во ватерполо што се одигра синоќа во Загреб ја одбрани титулата европски шампион.

Хрватска и Италија во финале на ЕП во ватерполо

Форум - 11.09.2010

Вечерва во базенот „Младост“ во Загреб ќе се случи конечнта разврска на ЕП во ватерполо Во големото финале од 21 часот за европската ватерполо круна ќе се борат домаќинот Хрватска и репрезентацијата ...

Хрватска конечно европски ватерполо шампион

Форум - 11.09.2010

Хрватските ватерполисти во сабота навечер во Загреб беа подобри во финалето од италијанските освојувајќи го првпат пехарот што им недостигаше, а бронзата ја освои Србија која ја совлада Унгарија со ...

Вечерва Европа ќе го добие континенталниот ватерполо владетел

Кирилица - 11.09.2010

Домаќинот Хрватска или некогашниот шампион Италија е изборот за нов континентален владетел, кој Европа ќе го добие вечерва по финалето на 29.

Русија ја одбрани европската титула во ватерполо во женска конкуренција

Сител - 11.09.2010

Женската репрезентација на Русија со победата од 11:6 против Грција во финалето на Европското првенство во ватерполо што се одигра синоќа во Загреб ја одбрани титулата европски шампион.

Хрватска европски ватерполо првак!

Кирилица - 11.09.2010

Репрезентацијата на Хрватска конечно дочека да ја освои европската ватерполо титула, откако вечерва во големото финале на 29.

Финале на ЕП во ватерполо

Макфакс - 11.09.2010

Вечерва во базенот „Младост“ во Загреб ќе се случи конечната разврска на ЕП во ватерполо. Во големото финале од 21 часот за европската ватерполо круна ќе се борат домаќинот Хрватска и ...

Ватерполистите на Србија бронзени на ЕП во ватерполо

Макфакс - 11.09.2010

Ватерполо репрезентацијата на Србија го освои бронзениот медал на ЕП во Загреб. Во малото финале, Србија ја совлада Унгарија со 10:8 (3:1, 2:2, 2:1, 3:4).

Хрватска е нов европски првак во ватерполо

Макфакс - 11.09.2010

Ватерполистите на Хрватска, на домашен терен, во базенот „Младост“, во Загреб ја освоија европската титула. Во големото финале на ЕП, Хрватска ја совлада Италија со 7:3 (2:2, 1:0, 2:0, 2:1).

Хрватска и Италија финалисти на ЕП во ватерполо

А1 - 10.09.2010

Со победите во синоќешните полуфинални дуели на ЕП во ватерполо, репрезентациите на домаќинот Хрватска и на Италија се изборија за учество во финалниот натпревар на шампионатот што се одржува во ...

Познат пласманот од 5. до 10. место на ЕП во ватерполо

Спортнет - 10.09.2010

На Европското првенство во ватерполо кое се одржува во Загреб денеска се одиграа мечевите за пласман од 5. до 10. место. Во мечот за 5.

Хрватска против Италија на ватерполо шампионатот во Загреб

Форум - 10.09.2010

Ватерполо репрезентациите на Хрватска и Италија ќе играат во финалето на ЕП во Загреб Домаќинот Хрватска на патот до финалето го елиминира актуелниот светски првак Србија со 10:9 (2:1, 4:4, 2:2, 2:2).

Хрватска и Италија финалисти на ЕП во ватерполо

Идивиди - 10.09.2010

Со победите во синоќешните полуфинални дуели на ЕП во ватерполо, репрезентациите на домаќинот Хрватска и на Италија се изборија за учество во финалниот натпревар на шампионатот што се одржува во ...

Хрватска и Италија финалисти на ЕП во ватерполо

Алсат-М - 10.09.2010

Со победите во синоќешните полуфинални дуели на ЕП во ватерполо, репрезентациите на домаќинот Хрватска и на Италија се изборија за учество во финалниот натпревар на шампионатот што се одржува во ...

Ватерполистите последни на ЕП, Нонковиќ најави оставка

Н.Македонија - 10.09.2010

Македонската ватерполо-репрезентација е последна на 29. Европско првенство (ЕП), кое се одржува во хрватската престолнина Загреб, откако вчера во борбата за 11.

ЕП во ватерполо: Хрватска - Италија во финалето

Кирилица - 10.09.2010

Селекциите на домаќинот Хрватска и на Италија ќе играат во финалето на 29. Европското првенство во ватерполо кое се одржува во Загреб, на кое од вчера Македонија е последна на овој континентален ...

Хрватска и Италија финалисти на Европското првенство во ватерполо

Сител - 10.09.2010

Со победите во синоќешните полуфинални дуели на ЕП во ватерполо, репрезентациите на домаќинот Хрватска и на Италија се изборија за учество во финалниот натпревар на шампионатот што се одржува во ...

Последни на ЕП во Загреб – проектот ватерполо репрезентација издиша!

Канал5 - 10.09.2010

На проектот ватерполо репрезентација на Македонија се чини му се ближи крајот. Идејата кај нас да никне национален тим во спорт несвојствен за нас со увоз на странски играчи , беше сосема пристојно ...

Хрватска против Италија на ватерполо шампионатот во Загреб

Макфакс - 10.09.2010

Ватерполо репрезентациите на Хрватска и Италија ќе играат во финалето на ЕП во Загреб. Домаќинот Хрватска на патот до финалето го елиминира актуелниот светски првак Србија со 10:9 (2:1, 4:4, 2:2, ...

ЕП во ватерполо, финале Хрватска - Италија

Inpress - 10.09.2010

Загреб, 10. септември 2010 (ИНПРЕС) Во драматичен меч со 10:9 ватерполистите на Хрватска го победија актуелниот светски првак и победник на светската лига Србија, и изборија пласман во финалето на ...

Ватерполистите го освоија последното 12.место

А1 - 09.09.2010

Македонската ватерполо репрезентација заврши на последното 12-то место на европскиот шампионат во Загреб. Во седмиот натпревар на турнирот, нашите ватерполисти утрово го претрпеа шестиот пораз.

Хрватските ватерполисти ја победија селекцијата на Србија

А1 - 09.09.2010

Селекцијата на Хрватска пред малку стана прв финалист на првенството во Загреб, откако победи во дербито против Србија. Во драматичен меч со 10:9 го победи актуелниот светски првак и победник на ...

Македонија 12. на ЕП во Загреб

Спортнет - 09.09.2010

Ватерполо репрезентцијата на Македонија со пораз од 5:4 од Русија ги заврши настапите на Евроксото првенство во Загреб, Хрватска.

Хрватска против Италија во финалето на ЕП во ватерполо

Спортнет - 09.09.2010

Репрезентациите на Хрватска и Италија ќе играат во финалето на Европското првенство во ватерполо кое се одржува во Загреб.

ЕП ваперполо-пораз од русија,последно 12 место за Македонија

Телма - 09.09.2010

Денешниот пораз од Русија ја закотви македонската ватерполо репрезентација на последното 12 место. Русија се реваншираше за поразот во групата и во меч за 11 место ја порази македонската селекција со ...

Македонија против Русија во борба за 11-то место

Идивиди - 09.09.2010

Скопје, 9 септември 2010 (МИА) - Ватерполо репрезентацијата на Македонија денеска го игра последниот натпревар на Европското првенство во Загреб, противник во натпреварот за 11.место ќе и биде ...

Македонија против Русија во борба за 11.место на ЕП во ватерполо

Алсат-М - 09.09.2010

Ватерполо репрезентацијата на Македонија денеска го игра последниот натпревар на Европското првенство во Загреб, противник во натпреварот за 11.место ќе и биде селекцијата на Русија.

Македонија 12-та на ЕП во Хрватска

Алфа - 09.09.2010

Со пораз македонската ватерполо репрезентација се прости од Европското првенство во Хрватска. Утринава во борба за 11-то мето нашите избраници беа совладани од селекцијата на Русија со 5:4 по што ...

Ватерполо - Македонија поразена од Русија

Алсат-М - 09.09.2010

Со пораз македонската ватерполо репрезентација го заврши настапот на Европското првенство во Загреб откако претпладнево во натпреварот за 11.место загуби од Русија со 5:4 (1:2; 2:0; 1:0; 1:2).

Македонија против Русија во борба за 11.место на ЕП во ватерполо

Сител - 09.09.2010

Ватерполо репрезентацијата на Македонија денеска го игра последниот натпревар на Европското првенство во Загреб, противник во натпреварот за 11.место ќе и биде селекцијата на Русија.

Македонија поразена од Русија во натпреварот за 11.место на ЕП во ватерполо

Сител - 09.09.2010

Со пораз македонската ватерполо репрезентација го заврши настапот на Европското првенство во Загреб откако претпладнево во натпреварот за 11.место загуби од Русија со 5:4 (1:2; 2:0; 1:0; 1:2).

Македонија 12-та на ЕП во ватерполо

Кирилица - 09.09.2010

Со пораз македонската ватерполо репрезентација го заврши настапот на Европското првенство во Загреб откако претпладнево во натпреварот за 11-то место загуби од Русија со 5:4 По овој пораз Македонија ...

Неочекувано, загубивме од Турција

Спортнет - 08.09.2010

Ватерполо репрезентација на Македонија попладнево во Загреб загуби со 9-6 од Турција, која до денешниот натпревар ги загуби сите пет средби на Континенталниот шампионат.

На ЕП во ватерполо елиминиран бранителот на трофејот

Идивиди - 08.09.2010

Загреб, 8 септември 2010 (МИА) - Ватерполистите на Србија во последниот натпревар одигран синоќа во Загреб на Европското првенство во ватерполо со победата од 6:5 против Црна Гора го елиминираа ...

Елиминиран европскиот првак во ватерполо!

Кирилица - 08.09.2010

Селекцијата на Црна Гора, актуелниот европски првак во ватерполо е елиминиран и нема да се бори за медал откако во суперчетвртфиналето загуби од светскиот првак Србија со 6-5 на 29.

На ЕП во ватерполо елиминиран бранителот на трофејот

Сител - 08.09.2010

Ватерполистите на Србија во последниот натпревар одигран синоќа во Загреб на Европското првенство во ватерполо со победата од 6:5 против Црна Гора го елиминираа европскиот шампион, кој нема да може ...

Познати полуфиналистите на ЕП во ватерполо

Inpress - 08.09.2010

Загреб, 8. септември 2010 (ИНПРЕС) Репрезентацијата на Србија во четвртфиналето на Европското првенство ја порази Црна Гора со 6:5 и во полуфиналето ќе игра против Хрватска.

Македонските ватерполисти денес против Турција

А1 - 07.09.2010

Ватерполистите на Македонија до крајот на шампионатот ќе разигрува за пласман од 7 до 12 место, а во 15 часот за противник ќе ја има селекцијата на Турција.

Повторно пораз на Македонија во разигрувањето од Турција

А1 - 07.09.2010

Македонската ватерполо репрезентација засилено јуриша кон самото дно на европскиот шампионат во Загреб. Наместо да ги продолжи шансите да се бори за седмото место, денеска загуби од турција со 9-6, ...

Спорт - Отпорот траеше едно полувреме

Време - 07.09.2010

Македонската репрезентација во ватерполо со пораз ги заврши настапите во групната фаза на Европското првенство во Загреб.

ЕП ватерполо:турција славеше над МАКЕДОНИЈА

Телма - 07.09.2010

ЕП ЗАГРЕБ ТУРЦИЈА-МАКЕДОНИЈА 9:6 Турција, спаринг партнерот на македонскиот тим од подготвителниот период, изненади со победа од 9-6,откако на претходните пријателски натпревари избраниците на ...

Турција и Романија на патот кон 8. место

Дневник - 07.09.2010

Македонските ватерполисти мора да победат две репрезентации на ЕП Загреб за да го повторат или да го подобрат успехот од минатото ЕП во 2008 Турција е следниот противник на Македонија на ЕП во ...

Ватерполистите на мегдан со Турција

Алфа - 07.09.2010

Денеска стартува вториот дел од европското првенство во ватерполо во Хрватска. Македонија од 15 часот игра против убедливо најслабата репрезентација на турнирот Турција, доколку триумфираме наш ...

Македонија - Турција денеска на ЕП во ватерполо

Н.Македонија - 07.09.2010

Македонската ватерполо-репрезентација денеска од 15 часот ќе игра против Турција во меч за пласман од 7. до 12. место на Европското првенство во Загреб (Хрватска).

Ватерполистите денеска од Турција тргнуваат во атак кон подобар пласман на ЕП

Кирилица - 07.09.2010

Македонската ватерполо репрезентација денеска против апсолутно најслабата селекција на 29. Европско првенство во Загреб, Турција ќе тргнат кон што подобар пласман на континенталниот шампионат Дуелот ...

Македонија против Турција на Европското првенство во ватерполо

Сител - 07.09.2010

По вчерашниот слободен ден, денеска македонската ватерполо репрезентација ги продолжува натпреварите на Европското првенство во ватерполо во Загреб.

Македонија загуби од Турција на ЕП во ватерполо

Сител - 07.09.2010

Македонската ватерполо репрезентација попладнево во Загреб претрпе пораз од Турција која до денешниот натпревар ги загуби сите пет средби на шампионатот.

Женското ватерполо стана хит кај Хрватите

eReporter - 07.09.2010

Хрватите стануваа вистински вљубеници во женското ватерполо , а натпреварите на домашните ватерполистки добија бројна и верна публика....

Македонските ватерполисти денес против Турција

Макфакс - 07.09.2010

Денес, во Загреб, продолжуваат натпреварите на ЕП во ватерполо. Репрезентацијата на Македонија која до крајот на шампионатот ќе разигрува за пласман од 7 до 12 место, во 15 часот за противник ќе ја ...

Ништо ново, ватерполистите повторно загубија

Макфакс - 07.09.2010

Нов, овојпат неразбирлив пораз на ватерполо репрезентацијата на Македонија, на ЕП во Загреб. Во борбата за пласман од 7 до 12 место, Македонија попладнево загуби од Турција со 6:9.

Започнуваат четвртфиналните пресметки на ЕП во ватерполо

Inpress - 07.09.2010

Загреб, 7. септември 2010 (ИНПРЕС) Македонските ватерполисти денеска против Турција ќе ја започнат битката за подобар пласман на шампионатот, а победникот од овој дуел ќе го избегне последното место ...

Се тенчи составот на Македонија во Загреб

Дневник - 06.09.2010

По заминувањето на повредениот Ивовиќ, сега во нашиот состав на ЕП во ватерполо и Бркиќ има проблеми со здравјето Македонската ватерполо-репрезентација, исто како и другите учеснички на ЕП во Загреб, ...

Ватерполистите во борба за пласман од 7. до 12. место

Н.Македонија - 06.09.2010

Македонската ватерполо-репрезентација ќе игра за пласман од 7. до 12. место на Европското првенство што се игра во Загреб (Хрватска).

Заврши првата фаза на Европското првенство во ватерполо

Сител - 06.09.2010

Со натпреварите од петтото коло кои се одиграа на базенот „Младост“ во Загреб синоќа заврши фазата по групи, а во следните денови на програмата ќе бидат натпреварите за пласман на Европското ...

Ватерполо:Унгарија 7 – Македонија 4

Канал5 - 06.09.2010

Македонската ватерполо репрезетација со очекуван пораз од олимпискиот шампион Унгарија 7-4,го заокружи настапот во групната рунда на 29 европски шампионат во Хрватска.

Слободен ден на ЕП во ватерполо, Македонија утре против Турција

Макфакс - 06.09.2010

На ЕП во ватерполо денес е слободен ден, натпреварите продолжуваат утре. Репрезентацијата на Македонија ќе се бори за пласман од 7-12 место, противник на нашите ватерполисти утре, од 13 часот ќе биде ...

Македонските ватерполисти повторно поразени

Inpress - 06.09.2010

Загреб, 6. септември 2010 (ИНПРЕС) Македонските ватерполисти загубија од Унгарија во последниот меч од групната фаза на 29.