TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдените човечки коски биле земени од гробница

Време - 11.08.2004

ПРИЛЕПСКА ПОЛИЦИЈА Човечките коски што беа најдени во саботата покрај патот Битола-Прилеп биле земени од гробница во близина на прилепската црквата „Свето Благовештание“. Полициската истрага утврдила дека момчиња од Радовиш, студенти на Економскиот факултет во Прилеп, ги зеле коските и ги чувале ...

Најдени делови од човечки скелет

Вест - 10.08.2004

НА ЛОКАЛНИОТ ПАТ ПРИЛЕП-БИТОЛА Човечки коски, во саботата попладне биле пронајдени на локалниот пат Прилеп- Битола, во непосредна близина на фабриката "Сигурносно стакло". Засега не се знае чии се пронајдените коски. Неофицијално дознаваме дека од првичниот увид било утврдено дека коски се стари ...

Остатоци од човечки коски најдени во Прилепско

Време - 10.08.2004

НА ДИВА ДЕПОНИЈА Двајца прилепчани викендов нашле остатоци од човечки коски додека пребарувале по депонија крај стариот пат што ги поврзува Битола и Прилеп. Како што велат од прилепската полиција, случајот бил пријавен во саботата околу 17.30 часот.

Деца пронашле делови од човечки скелет

Дневник - 10.08.2004

ПРИЛЕП Полицијата засилено истражува дали станува збор за стар или нов леш Деца пронашле делови од човечки череп и коски, играјќи се на ливада во близината на бензинската станица на "Макпетрол" на излезот од Прилеп, во саботата, информираше вчера МВР.

Пронајдени остатоци од човечко тело во прилепско

А1 - 09.08.2004

Остатоци од човечко тело се пронајдени изминатиот викенд во близина на стариот пат Прилеп- Битола, кај фабриката „Сигурносно стакло“, соопшти денеска македонското Министерство за внатрешни рабати (МВР). Портпаролот на Министерството Горан Павловски за Макфакс изјави дека останките биле пронајдени ...

Остатоци од човечко тело пронајдени во прилепско

Канал5 - 09.08.2004

Остатоци од човечко тело се пронајдени изминатиот викенд во близина на стариот пат Прилеп- Битола, кај фабриката ”Сигурносно стакло”, соопшти денеска македонското Министерство за внатрешни рабати (МВР). Портпаролот на Министерството Горан Павловск Остатоци од човечко тело се пронајдени изминатиот ...