TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Наутро магла, попладне сонце

Телеграф - 03.11.2013

Во Скопје и околината претпладне се очекува да има магла и ниска облачност, а во попладневните часови ќе биде сончево со мала до умерена облачност Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до ...

Сончево време со утринска магла по котлините

Сител - 03.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево претежно стабилно и суво време со магла по одделни котлини и речните долини, а во крајниот северозападен дел ќе има услови за зголемување на облачноста и за ...

Магла го скри Скопје утринава

+инфо - 03.11.2013

Во Скопје и околината денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер - информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре стабилно, од вторник ќе плисне дожд

+инфо - 03.11.2013

Времето во Македонија утре ќе биде претежно стабилно, сончево и суво, со појава на магла по одделни котлини и во речните долини, а во крајниот северозападен дел ќе има услови за зголемување на ...

Температурите паѓаат се најавува и дожд - еве какво ќе биде времето во наредната недела

Press24 - 03.11.2013

Во Македонија во понеделник во утринските часови ќе има појава на слаба магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито.

Магла по котлините, попладне услови за дожд

Скопје инфо - 03.11.2013

Во котлините и долж речните корита низ државата утринава има појава на магла. Попладне се очекува видливоста постепено да се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Наутро магла, од вторник и дожд

Либертас - 03.11.2013

Денеска во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност долж котлините и речните долини. Според УХМР, попладне постепено видливоста насекаде ќе се зголеми и ќе дува слаб до умерен ветер ...

Утре сончево, од вторник дождови

Sky - 03.11.2013

Времето во Македонија утре ќе биде стабилно, сончево и суво со појава на магла по одделни котлини и во речните долини. Во крајниот северозападен дел ќе има услови за зголемување на облачноста и за ...

Температурите паѓаат се најавува и дожд - еве какво ќе биде времето во наредната недела

Sky - 03.11.2013

Во Македонија во понеделник во утринските часови ќе има појава на слаба магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито.

И утре сонце, од задутре дожд

Н.Македонија - 03.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево претежно стабилно и суво со магла по котлините, а во крајниот северозападен дел ќе има услови за зголемување на облачноста и за краткотраен дожд ...

Времето од утре облачно, а од вторник дожд

24 Вести - 02.11.2013

Сончево време со мала доумерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови за локален ...

Во следните два дена облачно, од вторник дожд

Алсат-М - 02.11.2013

Сончево време со мала доумерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови за локален ...

Во следните два дена облачно, од вторник дожд

Канал5 - 02.11.2013

Сончево време со мала доумерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови за локален ...

Времето денеска: сончево со магла во котлините и температура до 23 степени

24 Вести - 02.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево, претежно стабилно и суво време со магла по одделни котлини и речните долини, а во крајниот северозападен дел ќе има услови за зголемување на облачноста и за ...

Во следните два дена облачно, од вторник дожд

Алфа - 02.11.2013

Сончево време со мала доумерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови за локален ...

Денеска и утре стабилно време од втроник дожд

А1 On - 02.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и релативно топло. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови ...

Во следните два дена облачно, од вторник дожд

А1 On - 02.11.2013

Сончево време со мала доумерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови за локален ...

Од сабајле магла, поручек сончево и топло

Сител - 02.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла. Температурата ќе се движи од еден до осум, а дневната од 18 до 24 степени.

Во следните два дена облачно, од вторник дожд

Сител - 02.11.2013

Сончево време со мала доумерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови за локален ...

Сонце уште денес, од утре дожд

+инфо - 02.11.2013

Сончево време со мала доумерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови за локален ...

Викендов сончево со мала умерена облачност

OhridNews - 02.11.2013

Денеска во Охрид ќе биде сончево со мала умерена облачност, а ќе дува слаб ветер од јужен правец. По котлините, ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Времето денес и прогноза за викендот што следи

Факултети - 02.11.2013

Во Македонија во четврток ќе биде претежно сончево и ветровито. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Уште еден убав есенски викенд

А1 On - 02.11.2013

Во Македонија времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. По котлините ќе има услови за слаба утринска магла. Дневните температури ќе се движат од 17 до 24 ...

Толку од сонцето - од вторник дожд

Press24 - 02.11.2013

Сончево време со мала доумерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови за локален ...

Густа магла го покри Скопје

Курир - 02.11.2013

Во утринските часови ќе биде претежно тивко со појава на магла и ниска облачност долж котлините и речните долини. Попладне постепено видливоста насекаде ќе се зголеми и ќе дува слаб до умерен ветер ...

Следува облачно време, од вторник дожд

Курир - 02.11.2013

Сончево време со мала доумерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови за локален ...

Магла и облаци - крај за убавото есенско време

Кирилица - 02.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и релативно топло. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови ...

Уште утре сончево и топло, во понеделник облачно, од вторник дожд

Кирилица - 02.11.2013

Сончево време со мала доумерена облачност ќе преовладува утре во Македонија. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови за локален ...

Утре сончево но посвежо време

Press24 - 02.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и релативно топло. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми особено во крајните северозападни делови каде ќе има ...

Густа магла го покри Скопје

Вечер Прес - 02.11.2013

Во утринските часови ќе биде претежно тивко со појава на магла и ниска облачност долж котлините и речните долини. Попладне постепено видливоста насекаде ќе се зголеми и ќе дува слаб до умерен ветер ...

Следува облачно време, од вторник дожд

Вечер Прес - 02.11.2013

Сончево време со мала доумерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови за локален ...

Во следните два дена облачно, од вторник дожд

Денешен - 02.11.2013

Сончево време со мала доумерена облачност ќе преовладува утре во Македонија. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови каде ќе има услови за локален ...

Утре облачно, со можност за врнежи од дожд

Република - 02.11.2013

Утре во Македонија ќе преовалдува сончево време со мала доумерена облачност, која попладне ќе се зголеми. Ќе има услови за локален краткотраен дожд. Во утринските часови ќе има појава на магла долж ...

Не очекува топол есенски ден

Денешен - 02.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла. Температурата ќе се движи од еден до осум, а дневната од 18 до 24 степени.

Од сабајле магла, попладне сончево и топло

Вечер Прес - 02.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла. Температурата ќе се движи од еден до осум, а дневната од 18 до 24 степени.

Нека не ве плаши утринската магла – нѐ очекува убав сончев ден

Република - 02.11.2013

Појава на слаба магла во дел од котлините и речните долини, особено долж југот на Повардарието, е можна во раните утрински часови, пишува Метеопро . Сепак, и денес ќе имаме сончево време и мала ...

Утре и задутре облачно, во вторник дожд

Н.Македонија - 02.11.2013

Сончево време со мала до умерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. Кон крајот на денот, облачноста ќе се зголеми, особено во крајните северозападни делови, каде ќе има услови за локален ...

Сончев викенд со температура до 24 степени

Канал5 - 01.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло. Претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла. Температурата ќе се движи од еден до осум, а дневната од 18 до 24 степени.

Претпладне магла по котлините , попладне сончево со температура до 24 степени

Канал5 - 01.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла. Температурата ќе се движи од еден до осум, а дневната од 18 до 24 степени.

Уште еден сончев викенд

+инфо - 01.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло, а претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла. Температурата ќе се движи од еден до осум, а дневната од 18 до 24 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Утринска магла и температури до 24 степени

Телеграф - 01.11.2013

Утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневната од 17 до 24 степени. Во Скопје слично време, со утринска температура до седум и со дневна до 21 степен Времето во Македонија ќе биде ...

Сончево време, температури до 24 степени

Курир - 29.10.2020

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а дневната од 17 до 24 степени.

Викенд временска прогноза: Сончево но посвежо

Press24 - 01.11.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува слаб ...

Сончевото и топло време продолжува и за време на викендот

Кирилица - 01.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Не очекува уште еден сончев и топол есенски викенд

МКД - 01.11.2013

Денеска, како и утре и задутре не очекува сончево и стабилно време со температури над 20 Целзиусови степени. Утринските температури во земјава се движат од 2 во Берово до 11 степени во Виница, во ...

Времето сончево до крајот на неделава

Р.С.Европа - 01.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Сончев ден со умерен ветер и температури до 24 степени

+инфо - 01.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Какво време не’ очекува за претстојниот викенд?

Нетпрес - 01.11.2013

За време на викендот ќе се задржи стабилно, суво и топло време, најавуваат метеоролозите. Во утринските часови е можна појава на магла по котлините. Во текот на утрешниот ден температурите ќе се ...

Времето и утре сончево и топло

А1 On - 01.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло. Претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла. Температурата ќе се движи од еден до осум, а дневната од 18 до 24 степени.

Надвор вистинска пролет иако е ноември - и утре сонце во Македонија

Press24 - 01.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло. Претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла. Температурата ќе се движи од еден до осум, а дневната од 18 до 24 степени.

Какво време не’ очекува за претстојниот викенд?

Точка - 01.11.2013

За време на викендот ќе се задржи стабилно, суво и топло време, најавуваат метеоролозите. Во утринските часови е можна појава на магла по котлините. Во текот на утрешниот ден температурите ќе се ...

Денеска и за време на викендот сончево време

Либертас - 01.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Викендов пролет, од понеделник есен!

Sky - 01.11.2013

Во Македонија времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. По котлините ќе има услови за слаба утринска магла. Дневните температури ќе се движат од 17 до 24 ...

Времето за викенд сончево и посвежо

Скопје инфо - 01.11.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува слаб ...

И утре сончево и топло во Македонија

Press24 - 31.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Сончево и топло време со повремено наоблачување

Кирилица - 31.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 19 до 24 степени.

Сончево време со мала локална облачност и слаб ветер

Сител - 31.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 19 до 24 степени.

Топло време со блага облачност и слаб ветер

Курир - 31.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 19 до 24 ...

Време: Денеска пролетно - од следната недела дожд

Press24 - 31.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 19 до 24 степени.

Времето утре во Македонија ќе биде сончево

А1 On - 31.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Сончево време со умерена облачност и температура до 24 степени

Нетпрес - 31.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб ветер. Дневните температури ќе се движат од 17 до 24 степени.

Сончево со умерена облачност и температура до 24 степени

Нетпрес - 31.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Дневните температури ќе се движат од 17 до 24 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со ...

Сончево и топло време и денеска

+инфо - 31.10.2013

Денеска нè очекува сончево време со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер. Утринската температура се движеше од 1 до 7 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува од 19 до 24 степени.

Сончево и топло на почетокот на ноември - уживајте!

Press24 - 31.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневната од 17 до 24 ...

Сончево време со мала локална облачност и слаб ветер

Вечер Прес - 31.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 19 до 24 степени.

Денеска сончево со локална облачност

Либертас - 31.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 1 до 7, а дневната од 19 до 24 степени.

Сончево време со умерена облачност и температура до 24 степени

Точка - 31.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб ветер. Дневните температури ќе се движат од 17 до 24 степени.

Сончево со умерена облачност и температура до 24 степени

Точка - 31.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Дневните температури ќе се движат од 17 до 24 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со ...

И утре ќе имаме сончев ден - дождот доаѓа од понеделник

Канал5 - 30.10.2013

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 22 степени.

Времето денеска: сончево и топло со температура до 28 степени

24 Вести - 30.10.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, релативно топло и со слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од 24 до 28 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ...

Сончево тивко и релативно топло

Макфакс - 30.10.2013

Претежно сончево тивко и релативно топло. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Дневните температури ќе се движат од 22 до 27 Целзиусови степени.

Сончево време во текот на целиот ден

Inpress - 30.10.2013

Скопје, 30. октомври 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде сончево и релативно топло. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Температурите ќе се движат од 20 до 27 степени Целзиусови.

Сончево и топло со температура до 27 степени

Курир - 30.10.2013

Сончево, тивко и релативно топло време ќе преовладува денеска во Македонија. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла. Управата за хидрометеролошки работи информира дека ...

Уште малку сончеви денови, од следната недела облаци и дожд

Нетпрес - 30.10.2013

До недела времето ќе биде стабилно, суво и релативно топло, најавуваат метеоролозите. Во утринските часови ќе има појава на утринска магла, но во текот на денот ќе настапи разведрување и сончево и ...

Времето денес, претежно сончево и топло

Press24 - 30.10.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, релативно топло и со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 24 до 28 степени.

Времето утре сончево и ветровито

А1 On - 30.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 19 до 24 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Релативно топло со слаб ветер

Телеграф - 30.10.2013

Во Скопје времето ќе биде сончево и релативно топло, со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 25 степени Времето во Македонија ќе биде претежно ...

Времето сончево и топло, температура до 27 степени

Денешен - 30.10.2013

Сончево, тивко и релативно топло време ќе преовладува денеска во Македонија. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла. Управата за хидрометеролошки работи информира дека ...

Уште малку сончеви денови, од следната недела облаци и дожд

Точка - 30.10.2013

До недела времето ќе биде стабилно, суво и релативно топло, најавуваат метеоролозите. Во утринските часови ќе има појава на утринска магла, но во текот на денот ќе настапи разведрување и сончево и ...

Денеска сончево и топло до 27 степени

Бриф - 30.10.2013

Сончево, тивко и релативно топло време ќе преовладува денеска во Македонија. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла. Управата за хидрометеролошки работи информира дека ...

И денеска сончево со температура до 27 степени

Република - 30.10.2013

Сончево, тивко и релативно топло време ќе преовладува денеска во Македонија. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла. Управата за хидрометеролошки работи информира дека ...

И денеска убаво време

Sky - 30.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 19 до 24 ...

Промена на времето од наредната недела

Н.Македонија - 30.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец, пренесува МИА Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 19 ...

Утре сончево време, температура до 28 степени

Канал5 - 29.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево, релативно топло и со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 24 до 28 степени.

Сончево со мала до умерена локална облачност

Бизнис Инфо - 29.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 17 до 24 степени.

Уште еден сончев и топол ден

Бизнис Инфо - 29.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, тивко и релативно топло. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Дневните температури ќе се движат од 22 до 27 степени.

Повторно сончев и топол ден утре

+инфо - 29.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево, релативно топло и со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од 1 до 6 Целзиусови степени, а дневната од 24 до 28 степени.

Од зимата нема абер: Метеоролозите прогнозираат сончеви и топли денови

Press24 - 29.10.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Ќе дува слаб јужен и југоистпочен ветер, а во западните предели ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сабајле магла, попладне сонце

Телеграф - 29.10.2013

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 26 степени Времето во Македонија ќе биде сончево, релативно топло и ...

Сончев и топол вторник

Press24 - 29.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, топло и претежно тивко. Во утринските и во претпладневните часови ќе има појава на магла по одделни котлини, особено во јужните делови на земјава.

Сончево, топло и тивко време

Курир - 29.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево, топло и претежно тивко. Во утринските и во претпладневните часови ќе има појава на магла по одделни котлини, особено во јужните делови на земјава.

И денеска ќе уживаме во сонцето

+инфо - 29.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево, релативно топло и претежно тивко. Во утринските и во претпладневните часови ќе има појава на магла по одделни котлини, особено во јужните делови на земјава.

Продолжува топлото време, денес максимални 28 степени

Кирилица - 29.10.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево, релативно топло и претежно тивко. Во утринските и во претпладневните часови ќе има појава на магла по одделни котлини, особено во јужните делови на земјава.

И утре убаво време

А1 On - 29.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево, релативно топло и со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 24 до 28 степени.

Продолжуваат есенските сончеви денови

Република - 29.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево, релативно топло и претежно тивко. Во утринските и во претпладневните часови со појава на магла по одделни котлини, особено во јужните делови на земјава.

ВЕЧНА ПРОЛЕТ: Што се случува со времето!?

Sky - 29.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево, релативно топло и со слаб јужен ветер, а од зимата нема ниту абер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 24 до 28 ...

Времето утре сончево со температура до 28 степени

Бриф - 29.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево, релативно топло и со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 24 до 28 степени.

И денеска сончево и топло

Sky - 29.10.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, релативно топло и со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од 24 до 28 степени.

Утре сончево и потопло со температура до 28 степени

Канал5 - 28.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево, релативно топло и претежно тивко. Во утринските и во претпладневните часови ќе има појава на магла по одделни котлини, особено во јужните делови на земјава.

Сончево и топло време со темпераура до 28 степени

Нетпрес - 28.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде топло со мала до умерена локална облачност. Температурите ќе се движат од 23 до 28 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до ...

Уште една недела со топло време, температури над 25 степени

Inpress - 28.10.2013

Скопје, 28. октомври 2013 (ИНПРЕС) Метеоролозите најавуваат дека и во наредните денови ќе се задржи топло време, речиси до крајот на неделава. Денеска времето ќе биде сончево, релативно топло, со ...

До среда сончево и топло

+инфо - 28.10.2013

Сончево и топло време, со температури до 27 степени Целзиусови, не очекува денеска. Мала облачност ќе има во северната половина од Македонија. Ветерот ќе биде слаб, од променлив правец.

Уште една недела исполнета со сонце и пријатни температури

Нетпрес - 28.10.2013

И во следните денови ќе преовладува стабилно и топло време, најавуваат метеоролозите. Во утринските часови ќе има појава на утринска магла по котлините, но во текот на денот ќе биде стабилно, суво и ...

Продолжува сончевото и натпросечно топло време

Факултети - 28.10.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на утринска магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло. Слаб северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ...

Време: Летен ден на крајот од октомври

Press24 - 28.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. По одделни котлини ќе има појавана слаба утринска магла.

Може да го заборавиме снегот - метеоролозите прогнозираат „вечна“ пролет во Македонија

Press24 - 28.10.2013

На Балканот ќе продолжи сончевото и топло време, па така во понеделник ќе биде сончево и топло. Силен ветер ќе дува во Јадранско и Јонско море. Максималните дневни температури ќе се движат од 20°С до ...

Сончево и топло до среда

МКД - 28.10.2013

Македонија и натаму е под влијание на јужното воздушно струење кое изминатата недела, а и во наредните три дена ни носи стабилно, топло и сончево време.

Какво време не очекува оваа недела ... Од четврток пад на температурите

Факултети - 28.10.2013

На Балканот ќе продолжи сончевото и топло време, па така во понеделник ќе биде сончево и топло. Силен ветер ќе дува во Јадранско и Јонско море. Максималните дневни температури ќе се движат од 20°С до ...

Топол и пријатен есенски ден пред нас

Нетпрес - 28.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Температурите ќе се движат од 19 до 27 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 25-от степен.

Со куси ракави до декември

Република - 28.10.2013

Оваа есен на целиот Балкан според метеоролозите ќе биде сончева, односно сите три есенски месеци ќе бидат надпросечно топли. Неиздржлив студ нема да почувствуваме ниту во текот на зимата.

Денеска сончево до 28 степени

Бриф - 28.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. По одделни котлини ќе има појавана слаба утринска магла.

Сончево и топло време со темпераура до 28 степени

Точка - 28.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде топло со мала до умерена локална облачност. Температурите ќе се движат од 23 до 28 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до ...

Уште еден сончев и топол ден

Денешен - 28.10.2013

Денес не очекува сончев и топол ден, температурите ќе се искачат до 27°С. Мала облачност ќе имаме во северната половина од Македонија. Ветерот ќе биде слаб, од променлив правец.

Топол и пријатен есенски ден пред нас

Точка - 28.10.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Температурите ќе се движат од 19 до 27 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 25-от ...

Уште една недела исполнета со сонце и пријатни температури

Точка - 28.10.2013

И во следните денови ќе преовладува стабилно и топло време, најавуваат метеоролозите. Во утринските часови ќе има појава на утринска магла по котлините, но во текот на денот ќе биде стабилно, суво и ...

Времето утре ќе биде сончево топло и тивко

Бриф - 28.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево, релативно топло и претежно тивко. Во утринските и во претпладневните часови ќе има појава на магла по одделни котлини, особено во јужните делови на земјава.

Со куси ракави до декември

Тера - 28.10.2013

Оваа есен на целиот Балкан според метеоролозите ќе биде сончева, односно сите три есенски месеци ќе бидат надпросечно топли. Неиздржлив студ нема да почувствуваме ниту во текот на зимата.

Уште еден сончев и топол ден

Скопје инфо - 28.10.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на утринска магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло. Слаб северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ...

Наместо мисрис на снег Маедонија во вечна пролет

Локално - 28.10.2013

На Балканот ќе продолжи сончевото и топло време, па така во понеделник ќе биде сончево и топло. Силен ветер ќе дува во Јадранско и Јонско море. Максималните дневни температури ќе се движат од 20°С до ...

„Пролетта“ никако да си замине

Sky - 28.10.2013

Времето во Македонија утре ќе биде сончево, релативно топло и претежно тивко. Во утринските и во претпладневните часови ќе има појава на магла по одделни котлини, особено во јужните делови на земјава.

„Пролетта„ никако да си замине

Н.Македонија - 28.10.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево, релативно топло и претежно тивко. Во утринските и во претпладневните часови ќе има појава на магла по одделни котлини, особено во јужните делови на ...

Денеска топло до 28 степени

Н.Македонија - 28.10.2013

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец По одделни котлини ќе има појавана слаба утринска магла.