TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убиената заболекарка - ќерка на судија во Уставниот суд

Вест - 13.09.2002

ТЕТОВСКОТО УБИСТВО - ПОРАКА ВО МАФИЈАШКИ СТИЛ Татакото на Беса Азизи, која пред два дена ладнокрвно беше убиена среде бел ден во ординацијата каде што работела, како судија на основен суд, пред неколку години го осудил братот на убиецот на долгогодишен зат Заболекарката Беса Азизи, која пред два ...

Заболекарката била убиена заради крвна одмазда стара 12 години!?

Дневник - 12.09.2002

ПО СВИРЕПОТО УБИСТВО ВО ТЕТОВО Причина за завчерашното убиство на заболекарката во Тетово била крвна одмазда, неофицијално дознава "Дневник". Во гостиварската чаршија се шпекулира дека Беса Азизи (28) била убиена од членови на албанско семејство што одамна се скарало со семејството на жртвата и ...

Заболекарка ладнокрвно убиена во нејзината ординација

Дневник - 11.09.2002

КРВАВ ИНЦИДЕНТ ВО ТЕТОВО Пред околу еден месец, непосредно до ординацијата детонирала подметната бомба, при што била предизвикана голема материјална штета Дваесет и осумгодишна заболекарка вчера била застрелана со девет куршуми во нејзината ординација "Сара дент", која се наоѓа на улицата ...

Убиена заболекарка во ординација

Вест - 11.09.2002

СРЕДЕ БЕЛ ДЕН ВО ТЕТОВО Муамед Сеферин од Шипковица, од се уште неутврдени мотиви, влегол во приватната ординација "Сарадент" и буквално го испразнил пиштолот во Беса Азизи, заболекарка во ординацијата, и побегнал во непознат пра Вчера среде бел ден, со неколку куршуми од пиштол, Муамед Сеферин ја ...

Застрелана заболекарка во Тетово

А1 - 10.09.2002

Заболекарката Беса Азизи (32) од Гостивар изутринава околу 11 часот во забната амбуланта „Сарадент“ во Тетово била застрелана од Мухамед С. со повеќе куршуми од автоматско оружје, соопштија полициски извори. Напаѓачот влегол во амбулантата која се наоѓа во близина на Шарената џамија во Тетово и ...