TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трпчески и Лондонскиот оркестар величествени и во саемска хала

Вечер Прес - 12.12.2010

Слабата акустичност на салата, заслепувачката светлина над сцената, чкрипењето на вратите во позадина и напати ѕвонењето на мобилните, не ја намалија неповторливоста на нивната изведба Познатиот ...

Јубилеен концерт на Симон Трпчевски со Лондонската филхармонија

А1 - 11.12.2010

Познатиот македонски и светски пијанист Симон Трпчески синоќа настапи во „Метрополис арената“ во Скопје, заедно со Лондонскиот филхармониски оркестар, предводени од диригентот Владимир Јуровски.

Јубилеен концерт на Симон Трпчевски

Алсат-М - 11.12.2010

Познатиот македонски и светски пијанист Симон Трпчески синоќа настапи во „Метрополис арената“ во Скопје, заедно со Лондонскиот филхармониски оркестар, предводени од диригентот Владимир Јуровски.

Совршен концерт на маестро Трпчевски со Лондонската филхармонија

Кирилица - 11.12.2010

Познатиот македонски и светски пијанист Симон Трпчески синоќа настапи во „Метрополис арената“ во Скопје, заедно со Лондонскиот филхармониски оркестар, предводени од диригентот Владимир Јуровски ...

Јубилеен концерт на Симон Трпчевски со Лондонската филхармонија

Алфа - 11.12.2010

Познатиот македонски и светски пијанист Симон Трпчески синоќа настапи во „Метрополис арената“ во Скопје, заедно со Лондонскиот филхармониски оркестар, предводени од диригентот Владимир Јуровски.

Јубилеен концерт на Симон Трпчевски со Лондонската филхармонија

Сител - 11.12.2010

Познатиот македонски и светски пијанист Симон Трпчески синоќа настапи во „Метрополис арената“ во Скопје, заедно со Лондонскиот филхармониски оркестар, предводени од диригентот Владимир Јуровски.

Совршен концерт на Симон Трпчевски и Лондонската филхармонија

Точка - 11.12.2010

Македонската публика имаше ретка можност на сцената на Метрополис арената да види светски пијанист, Симон Трпчевски, светски диригент Владимир Јуровски и светски оркестар Лондонската ...

Лондонската филхармонија вечерва во Скопје

А1 - 10.12.2010

Лондонската филхармонија, еден од трите најдобри оркестри во светот, вечерва гостува во Скопје. Како солист ќе настапи македонскиот музички виртоуз, Симон Трпчески.

Музички сон со Лондонската филхармонија и со Трпчески

Дневник - 10.12.2010

Ќе имаме можност да уживаме во убав, искрен, хомоген звук на оркестарот, длабочина во визијата, со многу софистициран манир на лидерство, на водење, рече пијано-виртуозот Софистицираноста, ...

Култура - Верувам ќе уживате и ќе имате со што да се гордеете

Вест - 10.12.2010

Диригентот Владимир Јуровски најави дека концертот ќе му го посветат на Сергеј Прокофјев, чија Симфонија бр. 3 е на програмата, зашто неговиот пријател синот на Прокофјев Свјетослав, на 86 години ...

Прочуениот Лондонски оркестар вечерва во Скопје

Утрински - 10.12.2010

Лондонскиот филхармониски оркестар, македонскиот пијанист Симон Трпчески и маестро Владимир Јуровски, вечерва на македонската публика, во „Метрополис арената“ во 20 часот, ќе и подарат несекојдневно ...

Вечерва Симон Трпчески со Лондонскиот филхармониски оркестар во Скопје

Канал5 - 10.12.2010

Најпознатиот македонски пијанист вечерва настапува во Метрополис арената.Концертот кој маестро Трпчески ќе го одржи со Лондонскиот филхармониски оркестар,е под диригентската палка на Владимир ...

Трпчески ја одушеви лондонската публика

Курир - 10.12.2010

Македонскиот пијанист Симон Трпчески беше поздравен со овации за изведбата на бис на „Скопско оро“ по неговиот синоќешен настап во угледниот лондонски културен центар „Барбикан“.

Трпчески го донесе дома Лондонскиот филхармониски оркестар

Шпиц - 10.12.2010

Настапот на македонскиот пијанист со еден од најпознатите светски ансамбли е во рамките на петдеценискиот златен јубилеј на фестивалот Охридско лето.

Симон Трпчески ја воодушеви лондонската публика

Кирилица - 10.12.2010

Македонскиот пијанист Симон Трпчески беше поздравен со овации за изведбата на бис на „Скопско оро“ по неговиот синоќешен настап во угледниот лондонски културен центар „Барбикан“ Навикната од неговите ...

Концерт на Лондонскиот филхармониски оркестар со Симон Трпчески и диригентот Владимир Јуровски

Сител - 10.12.2010

Познатиот македонски пијанист Симон Трпчески вечер ќе настапи во „Метрополис арената“ во Скопје, заедно со Лондонскиот филхармониски оркестар, предводени од диригентот Владимир Јуровски.

Симон Трпчески и Лондонската филхармонија ја воодушевија македонската публика

Курир - 10.12.2010

Долгоочекуваниот концерт на познатиот македонски пијанист Симон Трпчески заедно со Лондонскиот филхармониски оркестар, предводени од диригентот Владимир Јуровски, се оддржа вечерва во „Метрополис ...

Вечерва концерт на Симон Трпчевски и Лондонската филхармонија

Inpress - 10.12.2010

Скопје, 10. декември 2010 (ИНПРЕС) Вечерва вистински празник за почитувачите на класичната музика. Лондонскиот филхармониски оркестар, во „Метрополис арената“ заедно со маестро Симон трпчевски ќе се ...

Концерт на Лондонскиот филхармониски оркестар со Симон Трпчески

Алфа - 10.12.2010

Познатиот македонски пијанист Симон Трпчески вечер ќе настапи во „Метрополис арената“ во Скопје, заедно со Лондонскиот филхармониски оркестар, предводени од диригентот Владимир Јуровски.

Концерт на Лондонскиот филхармониски оркестар со Симон Трпчески и диригентот Владимир Јуровски

МРТ - 10.12.2010

Познатиот македонски пијанист Симон Трпчески вечер ќе настапи во „Метрополис арената“ во Скопје, заедно со Лондонскиот филхармониски оркестар, предводени од диригентот Владимир Јуровски.

Концерт на Лондонскиот филхармониски оркестар со Трпчески

Идивиди - 10.12.2010

Скопје, 10 декември 2010 (МИА) - Познатиот македонски пијанист Симон Трпчески вечер ќе настапи во „Метрополис арената“ во Скопје, заедно со Лондонскиот филхармониски оркестар, предводени од ...

Лондонската филхармонија и Трпчески ќе гостуваат во Скопје

А1 - 09.12.2010

Дури отпосле ќе сфатиме каков настан ни се случил - ова преку видео снимка попладнево го порача македонскиот виртуоз на пијано Симон Трпчески, за спектакуларниот концерт на Лондонската филхармонија ...

Концерт на Симон Трпчески и Лондонскиот филхармониски оркестар

Сител - 09.12.2010

Познатиот македонски пијанист Симон Трпчески утревечер ќе настапи во „Метрополис арената“ во Скопје, заедно со Лондонскиот филхармониски оркестар, предводени од диригентот Владимир Јуровски.

Концерт на Симон Трпчески и Лондонскиот филхармониски оркестар

Курир - 09.12.2010

По повод утрешниот концерт на Лондонскиот филхармониски оркестар под диригентската палка на Владимир Јуровски и пијанистот Симон Трпчески, денеска беше одржана прес-конференција.

Трпчески и Лондонскиот оркестар ќе свират за македонската публика

Вечер Прес - 09.12.2010

Нашиот виртуоз на пијано Симон Трпчески и Лондонскиот филхармониски оркестар вечерва ќе свират за публиката во Македонија.

Концерт на Симфонискиот оркестар на ФМУ

МРТ - 06.12.2010

Свечен концерт вечер во Дом на АРМ ќе одржи Симфонискиот оркестар на Факлутетот за музичка уметност со кој традиционално се одбележува денот на основањето на Факултетот.

Симфонискиот оркестар на ФМУ ќе одржи концерт

Курир - 06.12.2010

Симфонискиот оркестар на Факултетот за музичка уметност вечер ќе одржи концерт во Домот на АРМ, со што традиционално ќе го одбележи денот на основањето на факултетот.

Концерт по повод основањето на ФМУ

Н.Македонија - 06.12.2010

­Свечен концерт на Симфонискиот оркестар на Факултетот за музичка уметност со кој традиционално се одбележува денот на основањето на факултетот ќе се одржи вечерва во 20 часот, во Домот на АРМ ...