TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кралското семејство им се заблагодари на сите за венчавката

Популарно - 20.05.2018

Британското кралско семејство им се заблагодари на сите кои дојдоа или ја гледаа свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кои сега официјално се војводата и војвотката од Сасекс. – Им благодариме на сите кои дојдоа во Виндзор и на сите оние ...

Венчаницата на Меган Маркл чини 400.000 долари

ЗаЗабава - 20.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл вчера стапија во брак. Се зборува дека фустанот чинел неверојатни 400.000 долари. „Можеби звучи прескапо но тоа е венчавка на годината и стотина часови се вложени во рачната изработка на овој прекрасен фустан“, рекоа од ...

Британското кралско семејство: Ви благодариме на сите што ја следевте венчавката!

Сител - 20.05.2018

Британското кралско семејство им се заблагодари на сите кои дојдоа или ја гледаа свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кои сега официјално се војводата и војвотката од Сасекс. - Им благодариме на сите кои дојдоа во Виндзор и на сите оние ...

Кралското семејство им се заблагодари на сите за венчавката

+инфо - 20.05.2018

На синоќешниот приватен прием, на кој домаќин беше таткото на Хари, принцот Чарлс, невестата носела прстен со смарагди кој и припаѓал на мајката на Хари, покојната принцеза Дајана. Британското кралско семејство им се зблагодари на сите кои дојдоа ...

Хари и Меган го одложија медениот месец поради роденденот на принцот Чарлс

Популарно - 20.05.2018

Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одложија медениот месец за да можат да присуствуваат на роденденот на принцот Чарлс, кој е само неколку дена по нивната венчавка. Хари и Меган на 22 мај ќе присуствуваат на 70. роденден на принцот Чарлс.

Ова е причината зошто кралицата Елизабета не ја пееше химната на кралската венчавка

ЗаЗабава - 20.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаa во капелата Свети Џорџ, а церемонијата ја следеа милиони гледачи ширум светот. Церемонијата траеше околу еден час, а содржеше и пеење на химната, која ја пееја сите освен кралицата.

По венчавката се огласи и таткото на Меган на кој му беше забрането присуство

Сител - 20.05.2018

По кралската венчавка се огласи и таткото на Меган Маркл на кој му беше забрането присуство, поради болест. Тој бил истовремено среќен и тажен. - Моето бебе беше преубаво и среќно. Би сакал да сум таму до неа, но гледав на ТВ, вели Томас, пренесе ...

Кралското семејство им се заблагодари на сите за венчавката

А1 On - 20.05.2018

Британското кралско семејство им се зблагодари на сите кои дојдоа или ја гледаа свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кои сега официјално се војводата и војвотката од Сасекс. – Им благодариме на сите кои дојдоа во Виндзор и на сите оние ...

Хари и Меган го одложија медениот месец поради роденденот на принцот Чарлс

А1 On - 20.05.2018

Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одложија медениот месец за да можат да присуствуваат на роденденот на принцот Чарлс, кој е само неколку дена по нивната венчавка. Хари и Меган на 22 мај ќе присуствуваат на 70. роденден на принцот Чарлс.

ВИДЕО: Меган блесна во втората венчаница

А1 On - 20.05.2018

По свечената церемонија одржана во замокот Виндзор, британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл отидоа на забавата по повод венчавката во резиденцијата Фрогмор хаус. Втората креација, која го носи потписот на Стела Мекартни беше ...

Тогаш и сега: Кралските свадби на Дијана, Кејт и Меган

Црнобело - 20.05.2018

По вчерашната свадба на принцот Хари и Меган Маркл, направена е споредба помеѓу трите најпопуларни свадби досега, односно со онаа на принцезата Дијана и на Кејт Мидлтон. Погледнете ги свадбите на трите дами од повеќе ...

Најужасниот момент од кралската венчавка: Светот труби за оваа глетка!

Сител - 20.05.2018

Социјалните мрежи трубат за најужасниот момент од кралската венчавка, кога зад Меган во венчаница, се појави едно дете. Имео, иако на кралската венчавка нема спонтан момент и нема ни момент кој не е внимателно исцениран и промислен, се наоѓаат ...

Подароци и за оние кои само ја гледаа кралската свадба

+инфо - 20.05.2018

Торбата беше полна со чоколади, вода, колачиња, купон од 20 отсто во продавницата на замокот и магнет на кој пишува „Свадбата на Хари и Меган". На илјадници луѓе поканети во замокот Виндзор да ја прследат венчавката на принцот Хари и Меган Маркл им ...

Принцот Хари ги расплака гостите на приватната забава по венчавката

Кајгана - 20.05.2018

Кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл заврши со приватна забава за најблиските во Фрогмор Хаус, во близина на замокот Виндзор. Околу 200 најблиски пријатели и членови на семејствата на Хари и Меган присуствуваа на забавата што ја ...

Видео-Фото: Скромната Меган повторно воодушеви

Канал5 - 20.05.2018

Уште едно воодушевувачко издание на војвотката од Сесакс, Меган Маркл на приемот по венчавката. Американската актерка Меган Маркл , од вчера и официјално сопруга на британскиот принц Хари и војвотка од Сесакс уште еднаш ја воодушеви јавноста со ...

Бившите девојки на принцот Хари меѓу најдобро облечените гости на венчавката

Кајгана - 20.05.2018

Вчерашната кралска венчавка ќе остане запаметена по многу работи. Британскиот принц Хари се венча со американската актерка Меган Маркл на раскошна свеченост што имаше карактеристики и на британската и на афроамериканската култура, а меѓу гостите ...

Хари и Меган прво на роденден на принцот Чарлс па на меден месец

+инфо - 20.05.2018

Хари и Меган на 22 мај ќе присуствуваат на 70.роденден на принцот Чарлс. Тоа ќе биде прв кралски настан на кој тие официјално ќе се појават како војвода и војвотка од Сасекс. Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одложија медениот месец за да ...

Фотографија на Меган Маркл од младоста го освои Twitter

Кајгана - 20.05.2018

Социјалната мрежа Twitter соопшти дека во периодот од петокот до саботата вечерта по повод кралската венчавка на британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл биле споделени дури 6.604.498 твитови, од кои 5,2 милиони биле под хаштаг ...

Празно место во црквата за принцезата Дијана: Целиот свет говори за овој детаљ!

Убавина и Здравје - 20.05.2018

Сепак сѐ е дел од протоколот Во капелата Свети Џорџ во која принцот Хари (33) и поранешната актерка Меган Маркл (36) се венчале вчера, имало еден детаљ кој на сите им падна во очи. Празното место во првиот ред на церемонијата предизвикало лавина од ...

Најтажната глетка на венчавката на годината: Ниедна невеста не треба да го доживее ова!

Убавина и Здравје - 20.05.2018

Не поминало сѐ онака како што било планирано Светската јавност не престанува да ги средува впечатоците од вчерашната кралска венчавка на принцот Хари и Меган Маркл. Иако оваа свадба по многу работи се издвојува од останатите свадби во славната ...

Дали празното место до кралицата било наменето за принцезата Дијана?

+инфо - 20.05.2018

Оваа информација не е точна. Местото пред кралицата секогаш мора да биде празно“, напиша репортерката Ребека на социјалната мрежа. Еден детаљ од венчавката на принцот Хари и Меган предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Кој плаќа за кралската венчавка?

Кајгана - 20.05.2018

Од избирање торта, до цветни декорации и музика, секој кој некогаш планирал свадба знае дека сѐ чини пари. Многу пари. Кога станува збор за кралска свадба, со сите ВИП гости, обезбедување и дополнителна екстравагантност, сметката добива уште неколку ...

Три кралски венчавки (ВИДЕО)

+инфо - 20.05.2018

Станува збор за венчавките на двата принца и на нивниот татко со мајка им Дијана. Медиумите направија споредба на три венчавки во кралското семејство на Велика Британија по вчерашната на принцот Хари и Меган Маркл.

Хари и Меган го одложија медениот месец поради роденденот на принцот Чарлс

Н.Македонија - 20.05.2018

Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одложија медениот месец за да можат да присуствуваат на роденденот на принцот Чарлс, кој е само неколку дена по нивната венчавка. Хари и Меган на 22 мај ќе присуствуваат на 70.роденден на принцот Чарлс.

Кралското семејство им се заблагодари на сите за венчавката

Н.Македонија - 20.05.2018

Британското кралско семејство им се заблагодари на сите кои дојдоа или ја гледаа свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кои сега официјално се војводата и војвотката од Сасекс. – Им благодариме на сите кои дојдоа во Виндзор и на сите оние ...

Принцот Хари ѝ шепна на Меган пред олтарот: Прекрасно изгледаш, ми недостасуваше!

Орбис - 20.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот принц Чарлс.

Како од бајките: Погледнете како изгледаа принцезата Дијана и Меган Маркл на денот на нивната венчавка (Видео)

Lady - 20.05.2018

Британската кралица Елизабета на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по вчерашната венчавка, ја доби титулата војвотка од Сасекс.

Свадба на годината и модерна бајка: Кога Хари ја сретна Меган…

Вечер - 20.05.2018

Надбискупот ги прогласи венчани, по што се заколнаа дека „ќе се сакаат и ќе се грижат еден за друг додека смртта не ги раздели“, а црквата беше украсена со бели рози, омиленото цвеќе на покојната мајка на Хари, принцезата Дајана Британскиот принц ...

Кралското семејство им се заблагодари на сите за венчавката

Локално - 20.05.2018

Британското кралско семејство им се зблагодари на сите кои дојдоа или ја гледаа свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кои сега официјално се војводата и војвотката од Сасекс. – Им благодариме на сите кои дојдоа во Виндзор и на сите оние ...

Меган Маркл блесна во венчаница на „Живанши“

Независен - 20.05.2018

Англија - Дизајнерите како Ралф&Русо, Ердем, Оскар дела Рента и Барбери беа на приоритетните листи на прогнози, но наспроти нив – Меган Маркл за најважниот ден од својот живот, на свадбата во замокот Виндзор, избра венчаница од Живанши.

По кралската венчавка се огласи таткото на Меган Маркл

Репортер - 20.05.2018

По кралската венчавка се огласи и таткото на Меган Маркл, кој не дојде на церемонијата поради болест. Тој бил истовремено среќен и тажен. „Моето бебе беше преубаво и среќно. Би сакал да сум таму до неа, но гледав на ТВ“, рекол Томас, за Дејли Меил.

Најужасниот момент од кралската венчавка: Светот не престанува да збори за оваа глетка (ВИДЕО)

Курир - 20.05.2018

Социјалните мрежи трубат за најужасниот момент од кралската венчавка, кога зад Меган во венчаница, се појави едно дете. Имено, иако на кралската венчавка нема спонтан момент и нема ни момент кој не е внимателно исцениран и промислен, се наоѓаат ...

Принцот Хари ги расплака гостите на приватната забава по венчавката

Скопје24 - 20.05.2018

Кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл заврши со приватна забава за најблиските во Фрогмор Хаус, во близина на замокот Виндзор. Околу 200 најблиски пријатели и членови на семејствата на Хари и Меган присуствуваа на забавата што ја ...

Хари и Меган во шизички стил заминаа на забава

Репортер - 20.05.2018

По прекрасната церемонија, новото кралско семејство, принцот Хари и неговата сопруга Меган ги поканија своите најблиски и пријатели во Фрогмор Хаус. Не беше тајна дека Војвотката од Сасекс ќе го смени нејзиниот фустан за свадбениот прием.

(КРАЛСКА СВАДБА) Како ѝ се оддаде почит на покојната принцеза Дијана?

Фактор - 20.05.2018

Кралската репортерка Ребека Инглиш појасни дека празниот стол на венчавката не бил наменет за принцезата Дијана. Наместо тоа, таа рече дека тоа е протокол-седиштето пред кралицата секогаш да биде празно.

Бившите на Хари меѓу најдобро облечените на свадбата

Репортер - 20.05.2018

Кралска венчавка ќе остане запаметена по многу работи. Британскиот принц Хари се венча со американската актерка Меган Маркл, На свеченоста имаше карактеристики и на британската и на афроамериканската култура, а меѓу гостите доминираа познати ...

Како принцот Хари го одбележа сеќавањето на мајка си на неговата свадба

Локално - 20.05.2018

Свадбата на принцот Хари и Меган Маркел стана центар на вниманието на милиони луѓе ширум светот кои со трепет ја проследија прекрасната свечена церемонија, која се одржа денеска во Виндзор.

(ФОТО) Момент за кој се зборува: Меган „нападната“ од Дракула!

Екран - 20.05.2018

Социјалните мрежи не престануват да коментираат за „најезивиот“ момент од кралската венчавка, кога зад Меган, кога излегуваше од автомобилот се појавило ова момче. Имено, иако на кралската венчавка нема спонтан момент и нема ниту момент кој не е ...

(Фото галерија) Најважни моменти од венчавката на принцот Хари и Меган Маркле

Екран - 20.05.2018

Вчера точно на пладне (по англиско време) во капелата „Свети Џорџ“ во замокот Виндзор се венчаа принцот Хари и американската,поранешна, глумица Меган Маркле. И покрај многуте скандали кои ги приреди семејството на Меган, оргнизацијата на венчавката ...

(ФОТО) Први снимки од Меган и принцот Хари по венчавката

Екран - 20.05.2018

Војводата и војвотката од Сасекс, титулите кои кралицата Елизабета Втора им ги подари на принцот Хари и Меган Маркле, по официјалниот дел, ручекот во организација на кралицата, се упатиле и на специјалната вечера на која присуствувале само 200.

На него му беше забрането присуство: По кралската венчавка се огласи таткото на Меган Маркл

Курир - 20.05.2018

По кралската венчавка се огласи и таткото на Меган Маркл на кој му беше забрането присуство, поради болест. Тој бил истовремено среќен и тажен. Моето бебе беше преубаво и среќно. Би сакал да сум таму до неа, но гледав на ТВ, вели Томас, пренесе ...

Ако Хари беше галички зет

Репортер - 20.05.2018

По вчерашната еуфорија околу свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кој и официјално станаа маж и жена, твитерџиите и овој пат инспиративни. Кралската брачна двојка ја облекоа во македонската традиционална носија, типична за реканскиот ...

(ВИДЕО+ФОТО) Шокирал и насмеал: Бискупот Кари бил ѕвезда на кралската венчавка!

Екран - 20.05.2018

Принцот Вилијам изгледал како дека „ќе пукне“ кога проповедникот рекол дека „огинот ни овозможи да испраќаме пораки и да твитеруваме“… Контроверзниот американски бискуп на венчавката на принцот Хари (33) и Меган Маркле (36) кај многумина предизвикал ...

Twitter: 3,4 милиони твитови за кралската венчавка

USB - 20.05.2018

За кралската свадба на принцот Хари и американската актерка Меган Маркл беа посветени 3,4 милиони статуси на Twitter, во период помеѓу два часот после полноќ и 15.30, соопшти социјалнате мрежа.

Тогаш и сега: Кралските свадби на Дијана, Кејт и Меган (ВИДЕО)

Скопје24 - 20.05.2018

По вчерашната свадба на принцот Хари и Меган Маркл, направена е споредба помеѓу трите најпопуларни свадби досега, односно со онаа на принцезата Дијана и на Кејт Мидлтон. Погледнете ги свадбите на трите дами од повеќе аспекти.

(Галерија) Без шапка не се оди на кралска свадба

Репортер - 20.05.2018

На свадбата на принцот Хари и Меган најголемо внимание привлекоа шапките, задолжтелен детаљ за кралската свадба, но и фустаните и смокинзите. Кралицата Елизабета Втора беше облечена во фустан и шапка од омилените креатори Стивен Парвин и Анџела Кели ...

(Фото) Ова е вториот фустан на Пријанка Чопра за вечерната забава на свадбата!

Женски магазин - 20.05.2018

Пријанка Чопра е многу добра пријателка со Меган Маркл. Еве како изгледаше на венчавката. Имено за вечерната забава сите имаа нов стајлин, а Пријанка се појави во блескава тоалета што ги засени ...

(Фото) Кои славни гости дојдоа на свадбата на Хари и Меган?

Независен - 20.05.2018

Англија- Познатата американска телевизиска ѕвезда Опра Винфри, фудбалската ѕвезда Дејвид Бекам и неговата сопруга Викторија, актерот Џорџ Клуни и сопругата Амал, актерката Пријанка Чопра, актерот Идриз Елба, тренисерката Серена Вилијамс, пејачите ...

Вториот фустан кој Меган Маркел го облече на свадбената прослава

Локално - 20.05.2018

Секоја свадба мора да има своја свадбена забава! По прекрасната церемонија, новото кралско семејство, принцот Хари и неговата сопруга Меган ги поканија своите најблиски и пријатели во Фрогмор Хаус.

Овие се сите начини на кои кралската двојка и оддаде почит на принцезата Дијана

Женски магазин - 20.05.2018

Кралската репортерка Ребека Инглиш појасни дека празниот стол на венчавката не бил наменет за принцезата Дијана. Наместо тоа, протоколот е седиштето пред кралицата секогаш да е празно. Но, дури и со празното столче на страна, имаше многу почит за ...

Хари ќе биде галички зет – Галичка свадба со кралската двојка

Република - 20.05.2018

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ќе бидат младите кои годинава ќе бидат младоженци за Галичка свадба. Секако ова е само добра шега на досетливите ...

(ФОТО)Најинтересниот момент од Кралската свадба според социјалните мрежи

Фактор - 20.05.2018

Помина и венчавката на принот Хари и Меган Маркл, а јавноста беше поделена со позитивни и негативни мислења. Ова е најинтересниот момент на свадбата којшто го издвоија социјалните медиуми.

(ФОТО) Фановите мислеле дека празното место е за Лејди Ди…

Екран - 20.05.2018

„Не можам да верувам колку е убав овој гест. Ова навистина ме расплака“ коментирале обожавателите кога забележале дека покрај членовите на кралското семејство има празно место.Сепак, се’ е предвидено со протокол… Во капелата Свети Џорџ во кој ...

Празно место во црквата за принцезата Дијана: Целиот свет говори за овој детаљ, апсолутен хит: Елтон Џон и Дејвид Бекам ...

Скопје24 - 20.05.2018

Буквално цел свет ја следеше спектакуларната церемонија на кралската венчавка во саботата во капелата на дворецот Виндзор, каде присуствуваа многубројни славни личности. Помеѓу најпознатите биле Елтон Џон и Дејвид Бекам, чија средба ги возбуди ...

Од прва рака: Како Меган Маркл се подготвуваше за големиот ден: „Тоа утро беше совршено“!

Фактор - 20.05.2018

Меган Маркл изгледаше како беспрекорна принцеза за нејзината свадба, и конечно беше откриено како таа се подготви за големиот ден. За магазинот People, стилстот за коса на Меган, Серж Нормант открива: „Ние се разбудивме рано, пиевме малку кафе, а ...

(ВИДЕО+ФОТО) Зошто мајка и на Меган седеше сама?

Екран - 20.05.2018

Дориа Регланд била единствена членка на семејството на Меган Маркле која присуствувала на нејзината венчавка со британскиот принц Хари. Таа за време на одржувањето на церемонијата во капелата Свети Џорџ сето време била сама.

Од прва рака: Како Меган Маркл се подготвуваше за големиот ден: „Тоа утро беше совршено“!

Женски магазин - 20.05.2018

Меган Маркл изгледаше како беспрекорна принцеза за нејзината свадба, и конечно беше откриено како таа се подготви за големиот ден. За магазинот People, стилстот за коса на Меган, Серж Нормант открива: „Ние се разбудивме рано, пиевме малку кафе, а ...

Хари ќе биде галички зет – Галичка свадба со кралската двојка, Меган стана кралска снаа па сега и се забранети овие ...

Скопје24 - 20.05.2018

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ќе бидат младите кои годинава ќе бидат младоженци за Галичка свадба. Секако ова е само добра шега на досетливите твитерџии. Откако Меган стана кралска снаа, за тоа мора да плати одредена цена, па сега и се ...

Најужасниот момент од кралската венчавка

Пулс24 - 20.05.2018

Социјалните мрежи трубат за најужасниот момент од кралската венчавка, кога зад Меган во венчаница, се појави едно дете. Имено, иако на кралската венчавка нема спонтан момент и нема ни момент кој не е внимателно исцениран и промислен, се наоѓаат ...

По венчавката се огласи и таткото на Меган на кој му беше забрането присуство

Press24 - 20.05.2018

По кралската венчавка се огласи и таткото на Меган Маркл на кој му беше забрането присуство, поради болест. Тој бил истовремено среќен и тажен. - Моето бебе беше преубаво и среќно. Би сакал да сум таму до неа, но гледав на ТВ, вели Томас, пренесе ...

(ВИДЕО) ГОРАТ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Можно ли е ?! Еве што и рече принцот Хари на Меган

Маркукуле - 20.05.2018

Цел свет ја следеше спектакуларната церемонија на кралската венчавка во капелата на дворецот Виндзор, па некои луѓе забележале дека Хари пред почетокот на венчавката и дошепнал на својата невеста, Меган Маркл.

Фото: Урнебесен момент од кралската свадба - цел свет зборува за овој кадар

Press24 - 20.05.2018

Ова е најсмешниот момент од свадбата на Меган и ...

Видео: Кралската невеста во раскошен фустан - погледнете како дојде до олтар

Press24 - 20.05.2018

Венчавката на принцот и Меган следете ја во живо. Убавата меган стигна во раскошен ...

Фото: Меган го изненади светот со венчаницата

Press24 - 20.05.2018

Меган Маркл го изненади целиот свет со венчаницата. Венчаницата е дизајнирана од Клер Вејт келер, британската дизајнерка. Таа носи и специјална ...

Видео: Принцот се сврте кон Меган и го рече ова - сите се „стопија"

Press24 - 20.05.2018

Британски Телеграф објави видео од венчавката на Меган и прингот Хари. Моментот во кој тој и вели извгледаш преубаво, ги стопи ...

Фото: Принцезата се пресоблече - погледнете ја венчаницата за вечерната прослава

Press24 - 20.05.2018

Меган Маркл и принцот Хари вчера пред очите на свестската јавност кажаа ДА, и предизвикаа овации. Меган носеше преубав фустан од Живанши, а вечерта за прославата облече друга венчаница. Венчаницата е дизајнирана од Стела ...

Фото: Кога му се приближи татко му принцот изненади со она што го кажа - светот зборува за ова

Press24 - 20.05.2018

Со оглед на тоа дека татко и на Меган е многу болен, до олтар ја испрати Чарлс, а потоа принцот Хари понесен од емоции кажа нешто што предизвика полемики. - Фала ти тато, беше неговиот коментар, а тоа предизвика дискусии бидејќи на членовите на ...

Венчавката на принцот Хaри и Меган Маркл точно на пладне

Фокус - 19.05.2018

Гостите почнуваат да пристигнуваат на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Идрис Елба, Опра Винфри, Дејвид и Викторија Бекам, Џорџ и Амал Клуни, Серена Вилијамс, Џејмс Блант, се само дел од ѕвездите што ќе бидат гости.

Кралската свадба во ЖИВО

Фокус - 19.05.2018

Гостите почнаа да пристигнуваат на кралската свадба на Хари и Меган, која се пренесува во живо. Двојката ќе се венча во капелата St George’s Chapel, Windsor Castle. Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган по патеката до олтарот, а 600 гости ќе ...

Меган остави свој печат на кралската свадба: Едноставноста и сигурноста во себе – добитна комбинација

Фокус - 19.05.2018

Милионски аудиториум со интересирање денес ја следеше кралската венчавка на принцот Хари и неговата избраничка, актерката Меган Маркл. И ако многумина очекуваа гламур и раскош, Меган му покажа не светот дека доволна е само елеганцијата и сигурноста ...

Принцот Хари денес ќе се венча со актерката Меган Маркл

24 Вести - 19.05.2018

Во 13 часот треба да започне свадбата на принцот хари и актерката Меган маркл. Како што веќе е објавено, таткото на младоженецот, принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот, соопшти кралското семејство.

Кралска венчавка: Церемонијата започна во дворецот Виндзор

Нова ТВ - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска се венчаваат во капелата во дворецот Виндзор, на која присуствуваат околу 600 гости. Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата.

Илјадници луѓе во Виндзор за Кралската свадба

Алсат-М - 19.05.2018

Илјадници луѓе се собраа во англискиот град Виндзор за кралската свадба на британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл. Двојката е подготвена да стапи во брак во замокот Виндзор, западно од Лондон, на раскошна церемонија , која се ...

Гостите почнаа да доаѓаат на кралската свадба во Виндзор (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 19.05.2018

Гостите почнуваат да пристигнуваат на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Идрис Елба, Опра Винфри, Дејвид и Викторија Бекам, Џорџ и Амал Клуни, Серена Вилијамс, Џејмс Блант, се само дел од ѕвездите што ќе бидат гости.

Денеска е венчавката на принцот Хари и Меган Маркл

24 Вести - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица. Најголемо медиумско внимание последните денови предизвика веста кој ќе ја испрати Меган до олтарот.

Официјално: Меган Маркл и принцот Хари се венчаа (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 19.05.2018

Во 13:40 часот Хари and Меган се венчаа. Архиепископoт на Кентбери Џастин Велби ги прогласи „маж и жена“. Надвор од капелата се слушаа поздрави и честитки. Кралските свадбеници беа почастени од парада на познати личности од висока класа од двете ...

Кралска венчавка – екслузивно интервју за Телма со Колин Харис, поранешен портпарол на принцот Чарлс

Телма - 19.05.2018

Во Лондон се оддржа Кралската венчавка на принцот Хари и американската актерка Меган Маркл. Меган носеше венчаница на креаторката на Живанши, со тијара што ѝ ја позајми кралицата Елизабета Втора и прстен од велшко злато.

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

Популарно - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. – Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

ВО ЖИВО: Гледајте ја кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл

Либертас - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица, а преку телевизија целиот свет. Венчавката почнува во 12 часот.

Свадбена церемонија на принцот Харин и Меган Маркл

ТВ21 - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс.

Кралска венчавка: Славните гости пристигнуваат во Виндзор

Кајгана - 19.05.2018

Лондон, 19 мај 2018 (МИА) - Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица, а преку телевизија целиот свет.

СУДБОНОСНО КРАЛСКО „ДА“: Британија доби војвода и војвотка од Сасекс

Популарно - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот принц Чарлс.

Кога Хари и Меган кажаа „да“ запреа и авионите на небото ВИДЕО + ФОТО

+инфо - 19.05.2018

Во Лондон, за време на венчавката, 15 минути немаше прелети на авиони, со цел да се обезбеди гарантиран мир и тишина во текот на свадбената церемонија. Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата ...

Британија доби војвода и војвотка од Сасекс

А1 On - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот принц Чарлс.

(Во живо) Кралската свадба на принцот Хари и Меган

Макфакс - 19.05.2018

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на ...

Напладне почнува свадбата на принцот Хари и Меган

+инфо - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денес се подготвуваат за венчавка, која ќе се емитува низ целиот свет. Двојката ќе се венча денес, во историското окужување на капелата St George’s Chapel, Windsor Castle, на церемонијата која започнува во 12 часот.

(Видео) Сe е подготвено за спектакуларната кралска венчавка

Макфакс - 19.05.2018

Камерите и фотоапаратите на светските медиуми викендов се свртени кон најголемиот настан за кралското семејство, венчавката на принцот Хари и неговата избраничка, актерката Меган Маркл. Принцот Хари и Меган ќе се венчаат денеска во 12 часот во ...

ИСТОРИСКИ НАСТАН: Денешната кралска свадба во очите на светската јавност

Популарно - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица, а преку телевизија целиот свет. Венчавката ќе почне во 12 часот по локално време.

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

А1 On - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. – Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

Бројни гости пристигнуваат на спектакуларната свадба на принцот Хари и Меган

Макфакс - 19.05.2018

Бројни гости пристигнуваат на спектакуларната свадба на принцот Хари и Меган Маркл која што ќе се одржи денеска. Идрис Елба, Опра Винфри, Дејвид и Викторија Бекам, Џорџ и Амал Клуни, Серена Вилијамс, Џејмс Блант, се само дел од ѕвездите кои што ...

Меган со венчаница на славната Клер и позајмена тиара од кралицата Елизабета

+инфо - 19.05.2018

Американката Меган Маркл се венчава со британскиот принц Хари. Венчавката е во тек, а медиумите ги објавија првите фотографии од Меган како оди кон катедралата во Виндзор. Таа носи венчаница на британската дизајнерка Клер Вејт Келер, креативна ...

Кралската венчаница ала Одри Хепберн чини баснословни 400.000 долари

+инфо - 19.05.2018

Неофицијано, венчаницата на невестата Меган чини неверојатни 400.000 долари. -Можеби звучи прескапо но тоа е венчавка на годината и стотина часови се вложени во рачната изработка на овој прекрасен фустан, рекоа од кралското семејство.

Принцот Хари ѝ шепна на Меган пред олтарот: Прекрасно изгледаш

Кајгана - 19.05.2018

Виндзор, 19 мај 2018 (МИА) – Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот принц Чарлс.

ВИДЕО: Следете ја во живо свадбата на принцот Хари и Меган Меркл

Таратур - 19.05.2018

Настанот ќе се одржи во Сент Џорџ капелата, а принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. Следете ја цермонијата во живо: ...

Видео: Кралски костими за капење

Канал5 - 19.05.2018

Додека светот го очекува стартот на венчавката на годината, меѓу британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл британските трговци секојдневно исфрлаат производи поврзани со венчавката.

Следете ја во живо кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл (видео)

Црнобело - 19.05.2018

Дојде денот кога Меган Маркл официјално ќе стане дел од Британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи во Сент Џорџ капелата, а принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас ...

Во ЖИВО кралската свадба

+инфо - 19.05.2018

Гостите почнаа да пристигнуваат на кралската свадба на Хари и Меган, која се пренесува во ...

Официјална титула на Принцот Хари и Меган од денес ќе гласи Duke & Duchess of Sussex!

Divian Arts - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денес се подготвуваат за венчавка, која ќе се емитува низ целиот свет. Двојката ќе се венча денес, во историското окужување на капелата St George’s Chapel, Windsor Castle, на церемонијата која започнува во 12 часот.

Хари и Меган ги добија титулите – ќе бидат војвода и војвотка од Сасекс

Сакам да кажам - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл ќе добијат свои титули по завршувањето на свадбата и тие ќе бидат војвода и војвотка од Сасекс. Ова беше официјално потврдено од палатата Кенсингтон неколку часа пред почетокот на венчавката и Меган ќе биде првата која ќе ...

Холивуд дојде во кралството на свадбата на Хари и Меган (фотогалерија)

Сакам да кажам - 19.05.2018

Политичари не добија покана, но британска кралска свадба не може да помине без славни личности. Холивудската ѕвезда Џорџ Клуни со сопругата Амал, Опра Винфри, Дејвид и Викторија Бекам, тениската ѕвезда Серена Вилијамс, британскиот глумец Идрис Елба, ...

Венчавката на годината почнува точно на пладне!!

Канал5 - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл ќе се венчаат денеска во капелата во дворецот Виндзор, точно на пладне. Свечената церемонија на лице место ќе ја следат 600 специјални гости на младенците, а преку ТВ екраните венчавката на ...

Фановите ги преплавија возовите од Лондон до Виндзор за кралската свадба на Хари и Меган

Сакам да кажам - 19.05.2018

Обожавателите на кралското семејство утрово ги преплавија првите возови од Лондон до Виндзор, упатувајќи се кон венчавката на принцот Хари и поранешната американска актерка Меган Маркл. На станицата во Сло, една од најпрометните точки за патниците ...

ВО ЖИВО: Се е подготвено за кралската венчавка, Хари и Меган ќе танцуваат на песната која сите ја обожаваат

Сител - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл ќе се венчаат денеска во капелата на дворецот во Виндзор, а самата церемонија на самото место ќе ја следат 600 луѓе, а преку ТВ целиот свет. Венчавката ќе почне во 12.00 часот на пладне.

ВИДЕО: Венчавката на принцот Хари и Меган Маркл

А1 On - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор. На церемонијата се повикани 600 гости, а 2640 лица се избрани директно од местото да ја следат венчавката. Настанот преку камерите ќе го гледа целиот свет.

Торта со вкус на бозел прави револуција

Deutsche Welle - 19.05.2018

Свадбената торта на кралските свадби не се раздава. Но, кај Хари и Меган ќе биде поинаку. Секој ќе може да ја проба. Така тортата со вкус на лимон и бозел ќе стане симбол на промени. Во периодот пред кралската венчавка разни детали поврзани со ...

Шок на кралската венчавка: Меган не се надеваше на ова, Хари си ги викнал и бившите

Сител - 19.05.2018

На венчавката на принцот Хари и Меган Маркл се повикани бројни гости, а меѓу нив има и многу познати личности. Сепак вниманието го привлекоа две поранешни девојки на принцот Хари. Во фустан со весели бои на венчавката пристигна Кресида Бонас.

Принцот Хари ја доби титулата војвода од Сасекс

А1 On - 19.05.2018

Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по денешната венчавка, ќе ја добие титулата војвотка ...

Илјадници луѓе во Виндзор за Кралската свадба

Р.С.Европа - 19.05.2018

Илјадници луѓе се собраа во англискиот град Виндзор за кралската свадба на британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл. Двојката е подготвена да стапи во брак во замокот Виндзор, западно од Лондон, на раскошна церемонија , која се ...

Принцот Хари пристигна заедно со неговиот кум, принцот Вилијам (фото)

Црнобело - 19.05.2018

Гостите на свадбата на Хари и Меган, која долго се очекуваше, веќе се собрани во црквата Сент Џорџ. Помеѓу нив имавме можност да ги видиме Бекамови, Амал и Џорџ Клуни, Опра Винфри, Елтон Џон и уште многу други познати.

Ги пленија погледите, ги засенија младенците: Дејвид и Викторија Бекам повторно покажаа дека се кралеви на модата

Сител - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаваат денеска во капелата на дворецот во Виндзор, а само церемонијата на самото место ја следат илјадници луѓе, додека пред малите екрани таа можност ја имаат милиони гледачи ширум светот.

Американска принцеза: Први фотографии од венчаницата на Меган Маркл

Кајгана - 19.05.2018

Американката Меган Маркл денеска се венчава со британскиот принц Хари. Венчавката е во тек, а медиумите ги објавија првите фотографии од Меган како оди кон катедралата во Виндзор. Таа носи венчаница на британската дизајнерка Клер Вејт Келер со долг ...

Дејвид и Викторија Бекам најeлегантни на кралската свадба

+инфо - 19.05.2018

Дејвид и Викторија Бекам се појавија во беспрекорна комбинација на кралската свадба на Хари и Меган. Брачниот пар собра многу лајкови и комплименти на социјалните мрежи како еден од најубаво облечените на ...

Први фотки од Меган Маркл како пристигнува пред олтарот, каде ја чека принцот Хари (фото)

Црнобело - 19.05.2018

Откако сите гости пристигнаа и милиони луѓе во живо ја следат кралската венчавка, Меган Маркл конечно се појави во совршено белата венчаница. До влезот на Сент Џорџ капелата, Меган пристигна со кралски автомобил заедно со својата мајка.

Меган Маркл носи венчаница на Живанши!

Fashionel - 19.05.2018

По многуте претпоставки и пресметки за тоа чиј потпис ќе стои на венчаницата на новата кралска невеста Меган Маркл, што беше под прашалник до последен момент – конечно љубопитноста на светската јавност е задоволена.

Меган во венчаница на британската дизајнерка Вајт Келер, директорка на „Живанши“

Сакам да кажам - 19.05.2018

Меган Маркл носи венчаница на британската дизајнерка Клер Вајт Келер, која лани стана уметничка директорка на модната куќа „Живанши“. За венчавката со принцот Хари во капелата „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор Меган одбра елегантна венчаница, со долг ...

Меган Маркл со долг превез со чипка и тиара што ѝ ја позајми кралицата Елизабета

Макфакс - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл во венчаница на британската дизајнерка Клер Вејт Келер, креативна директорка на „Живанши“, со долг превез со чипка и тиара што ѝ ја позајми кралицата Елизабета Втора се појави во катедралата во Виндзор, каде е во ...

Хари и Меган и официјално се венчаа, принцот едвај ги задржал солзите

Сакам да кажам - 19.05.2018

Надбискупот од Кантербери Џастин Велби и официјално ги прогласи принцот Хари и Меган Маркл за маж и жена, откако тие ги разменија брачните завети пред 600 гости, 40 минути по почнувањето на свадбената церемонија во капелата Сент Џорџ во замокот ...

Меган во бело блесна пред црквата: Еве како изгледа венчаница од 400.000 долари

Сител - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска стапија во брак. Капелата Свети Џорџ во Виндзор е подготвена за церемонијата која започна попладнево, а во неа се наоѓаат 600 столчиња што е максимален капацитет.

Кралска венчавка: Хари и Меган кажаа „да“

Кајгана - 19.05.2018

Британскиот принц Хари официјално се венча со американската актерка Меган Маркл на свечена венчавка во замокот Виндзор. Меган носеше венчаница на креативната директорка на „Живанши“, а до олтарот на однесе таткото на Хари, принцот Чарлс.

Видео: Романтично, што и кажа Хари и Меган пред олтарот

Канал5 - 19.05.2018

Романтична изјава на Хари непосредно пред склопувањето на бракот со Меган. Принцот Хари и Меган Маркл се венчаа денеска на свечена церемонија со 600 гости во црква во дворецот Виндзор во Лондон.

Првиот официјален бакнеж на принцот Хари и Меган Маркл

Црнобело - 19.05.2018

Заврши церемонијата од свадбата на новиот кралски пар и сега принцот Хари и Меган Маркл се официјално во брак. При излегувањето од црквата, пред да одат низ градот да ги поздрават луѓето кои долго чекаа да ги видат, имавме можност кратко да го ...

Во Лондон нема прелети на авиони за време на венчавката на принцот Хари

Сител - 19.05.2018

Во Лондон, за време на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, 15 минути нема прелети на авиони, со цел да се обезбеди гарантиран мир и тишина во текот на свадбената церемонија. Како што е соопштено, раководството на аеродромот Хитроу се согласи ...

Свадбарите во Виндзор ќе потрошат пола милион фунти ФОТО

+инфо - 19.05.2018

Според некои проценки, кралската свадба на принцот Хари и Меган ќе чини околу 500.000 фунти Од набљудувачите беше побарано да не фрлаат конфети додека поминува кочијата со младоженците, со образложение дека тоа претставува потенцијален ризик, а и ...

Меган Маркл и Принцот Хари кажаа „ДА“!

Fashionel - 19.05.2018

„Изгледаш фантастично" – со овие зборови Принцот Хари ја пречека својата сопруга Меган Маркл пред олтарот во St George's Chapel во Замокот Виндзор. Тие денеска пред околу 2000 гости и пред милионската публика ширум светот, го кажаа судбоносното „Да" ...

Меган Маркл елегантна и софистицирана во венчаница на Клер Вејт Келер за „Живанши“

Stylist - 19.05.2018

Меган Маркл денеска се венча со британскиот принц Хари во капелата „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор, облечена во елегантна венчаница дизајнирана од Клер Вејт Келер, креативната директорка на „Живанши“.

Принцот Хари И Меган Маркл се венчаа пред милионска публика

Сакам да кажам - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се погледнаа во очи и се заколнаа на вечна љубов, откако се венчаа во капелата Сент Џорџ во замокот Виндзор пред стотици гости, вклучувајќи и славни личности, но и пред милиони гледачи низ целиот свет.

ВИДЕО: Меган Маркл и Принцот Хари кажаа „ДА“!

Либертас - 19.05.2018

Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс. Церемонијата почна откако британската кралица Елизабета Втора, во придружба на принцот Филип, и принцот Чарлс и војвотката Камила пристигнаа во црквата.

Модерна бајка: Кралската венчавка на Хари и Меган низ фотографии

Кајгана - 19.05.2018

Британија денес доби американска принцеза – Меган Маркл се венча со британскиот принц Хари. Венчавката беше главна тема на медиумите од повеќе причини – мешаното афроамериканско потекло на Маркл, фактот дека од целото нејзино семејство на венчавката ...

Шапките се клучни на кралските свадби (фотогалерија)

Сакам да кажам - 19.05.2018

Како и секоја гламурозна кралска свадба, вниманието на свадбата на принцот Хари и Меган беше свртено кон шапките, фустаните и смокинзите. Славниот ирски дизајнер Филип Трејси креирал шапки за 20-ина гости, меѓу кои за Опра Винфри, Пријанка Чопра и ...

Фото: Кралската венчавка низ слики

Канал5 - 19.05.2018

Кој се беше меѓу 600 гости, како изгледаше венчавката, ... Денеска во капелата во дворецот Виндзор во Лондон се одржа венчавката на годината во светот. Судбинското „Да“ си го кажаа британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл.

Сите славни личности кои присуствуваа на кралската свадба (фото)

Црнобело - 19.05.2018

Свадбата на Меган и принцот Хари без сомневање беше најголема и најпопуларна свадба годинава која долго ќе се памети. Помеѓу гостите се најдоа голем број на пријатели на парот и на целото кралско семејство, но и ѕвезди како Опра Винфри, Џејмс Блант, ...

Фустанот на Меган Маркл беше различен од предвидувањата

МакМода - 19.05.2018

Во месеците пред свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, растеше љубопитството за тоа каков ќе биде невестинскиот фустан на Меган Маркл? Денес, видовме – венчаницата беше различна од оние кои беа предвидувани или очекувани.

Викторија и Дејвид Бекам на кралската свадба

ЗаЗабава - 19.05.2018

Викторија и Дејвид Бекам беа поканети на кралската свадба. Парот, кој присуствуваше и на свадбата на принцот Вилијам и војвотката Кетрин, се појави пред замокот Виндзор со складни стајлинзи.

Како изгледа свадбената торта на принцот Хари и Меган Маркл?

ЗаЗабава - 19.05.2018

Кенсингтонската палата објави фотографија од свадбената торта на принцот Хари и Меган Маркл. Тортата ќе биде послужена на вечерната прослава. Слаткиот десерт со лимон е дизајниран од Клер Птак, а во него има и сируп од бозел направен од дрвјата на ...

Кралската свадба во „Винздор“ - Принцот Хари се ожени со Меган Маркл

Факултети - 19.05.2018

Денес Велика Британија е во фокусот на светската јавност. Во замокот Виндзор стапија во брак принцот Хари и американската актерка Меган Маркл. Фото: Getty Images Меган Маркл носеш венчаница од модното дуо „Ралф и Русо“, во вредност од околу 100.000 ...

ВИДЕО: Хари и Меган контра Вилијам и Кејт

А1 On - 19.05.2018

Колку се разликуваа или беа слични венчавките на принцот Вилијам со Кејт и принцот Хари со ...

Човекот кој ја засени кралската венчавка со говорот за љубовта

Кајгана - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и Американката Меган Маркл денеска го кажаа судбоносното „да“ под будното око на светската јавност. Ова беше поинаква венчавка од повеќе аспекти: принцот се ожени со Американка со мешано расно потекло, меѓу гостите имаше ...

Бекам излезе од редот на кралската свадба да се слика со тинејџерка која го преживеа нападот во Манчестер

Сакам да кажам - 19.05.2018

Пред да влезе во капелата Сент Џорџ за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, Дејвид Бекам застана да се фотографира со тинејџерка која лани го преживеа бомбашкиот напад во „Манчестер арена“, кога загинаа 22 лица.

Невестинскиот стајлинг на Меган Маркл

ЗаЗабава - 19.05.2018

Убавата невеста носеше едноставна венчаница со чисти линии дизајнирана од Клер Вејт Келер, која од неодамна е на чело на модната куќа Живанши. „Г-ѓа Маркл и г-ѓа Вејт Келер имаа блиска соработка за дизајнот.

Обетките и нараквицата кои ги носеше Меган Маркл се достапни во продажба во Картие

МакМода - 19.05.2018

Меган Мркл за својата венчавка одбра елегантна, класична и минималистичка венчаница од Живанши, но таа сепак одлучи да додаде сериозен, блескав накит за да го нагласи свечениот изглед. Маркл избра да носи обетки од познатата марка „Картие“.

Меган се преоблече во Стела Макартни за забавата по свадбата

Сакам да кажам - 19.05.2018

Војвотката од Сасекс се преоблече во долга елегантна тоалета на Стела Макартни за забавата после свадбата, која во чест на младоженците, принцот Хари и Меган Маркл ја организира принцот Чарлс.

Поглед на вториот невестински фустан на Меган Маркл

МакМода - 19.05.2018

Меган Маркл и нејзиниот сопруг, принцот Хари, откако го напуштија замокот Виндзор, се упатија на вечера во Фрогмор Хаус, на забава хостирана од принцот Чарлс и Камила Паркер Боулс. По денот поминат во формалност и традиција, двојката беше јасно ...

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

Н.Македонија - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. – Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

Денеска е свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл

Тера - 19.05.2018

Венчавката на принцот Хари и на американската актерка Меган Маркл ќе се одржи во капелата „Сент Џорџ“, по што ќе следи поворка со кочија низ Виндзор, за прославата да продолжи во Виндзорската палата.

Светот ја очекува кралската свадба, принцот Хари се жени со Меган Маркл

AKO - 19.05.2018

Денеска Велика Британија ќе биде во фокусот на светската јавност, бидејќи во замокот Виндзор се жени принцот Хари (32) со разведената американска актерка Меган Маркл (35). Венчањето е закажано во 12 часот, во капелата Свети Јурја.

Свадбена церемонија на принцот Хари и Меган Маркл

Н.Македонија - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс.

Свечената церемонија на кралската венчавка – од „Сент Џорџ“ до „Фрогмор хаус“

Н.Македонија - 19.05.2018

Венчавката на принцот Хари и на американската актерка Меган Маркл ќе се одржи во капелата „Сент Џорџ“, по што ќе следи поворка со кочија низ Виндзор, за прославата да продолжи во Виндзорската ...

Меган Маркл и принцот Хари се венчаа

Тера - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во дворецот Виндзор. Принцот Чарлс до олтарот ја отпрати сега веќе поранешната американска актерка, која носеше бел фустан од британската дизајнерка Клер Вајт ...

Бекамови беа ,,елеганција во движење“ на кралската свадба

AKO - 19.05.2018

Англискиот фудбалска легенда Дејвид Бекам беше вистинска “елеганција во движење” на кралската свадба на принцот Хари и Меган. Заедно со својата сопруга Викторија, изгледаа одлично и го привлекуваа вниманието на присутните и на медиумите.

„Бритиш ервајс“ на свој начин ја одбележува кралската венчавка

Бриф - 19.05.2018

Компанијата „Бритиш ервајс“ на свој начин ќе ја одбележи венчавката. Имено денекса на летот од Лондон до Торонто работи екипаж чии членови се викаат Хари или Меган. Принцот Хари и Меган Маркл денеска се венчаа во капелата во дворецот во Виндзор, а ...

ВО ЖИВО: Започна кралската свеченост- голем број славни лица гости на венчавката на Хари и Меган (ВИДЕО)

Курир - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица, а преку телевизија целиот свет. Венчавката ќе почне во 12 часот по локално време.

(Галерија) Холивуд на кралската свадба

Репортер - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица, а преку телевизија целиот свет. Венчавката веќе е почната Во Виндзор пристигнаа гостите, меѓу кои Опра ...

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

Бриф - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. – Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

Принцот Хари ја доби титулата војвода од Сасекс

Локално - 19.05.2018

Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по денешната венчавка, ќе ја добие титулата војвотка ...

Принцот Хари ѝ шепна на Меган пред олтарот: Прекрасно изгледаш, ми недостасуваше!

Скопје24 - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот принц Чарлс.

(Во живо) Кралската свадба на принцот Хари и Меган

Точка - 19.05.2018

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на ...

(ВО ЖИВО) Кралската свадба на принцот Хари и Меган Маркл

Бриф - 19.05.2018

Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по денешната венчавка, ќе ја добие титулата војвотка ...

Венчаницата чини неверојатни 400.000 долари: Меган Маркл без шминка блесна пред црквата (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска стапија во брак. Капелата Свети Џорџ во Виндзор е подготвена за церемонијата која започна попладнево, а во неа се наоѓаат 600 столчиња што е максимален капацитет.

Свадбата на принцот Хари и Меган Маркл чини околу 500 000 фунти

Вечер - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс.

(Во живо) Кралската свадба на принцот Хари и Меган

Репортер - 19.05.2018

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на ...

Следете ја во живо венчавката на принцот Хари и Меган

Република - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл ќе се венчаат денеска точно на пладне во капелата на дворецот во Виндзор, а самата церемонија на самото место ќе ја следат 600 луѓе, а преку ТВ целиот свет. Уште рано утрово во Виндзор се собраа илјадници обожаватели, но и ...

Меган Маркл до олтарот нема да ја испрати таткото, туку свекорот, принцот Чарлс

Вечер - 19.05.2018

Венчавката со принцот Хари иМеган Маркл ќе се случи денеска, а најголемо медиумско внимание последните денови предизвика веста кој ќе ја испрати Меган до олтарот. Кралското семејство соопшти дека таткото на младоженецот, британскиот ...

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

Вечер - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. – Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

Принцот Хари стана војвода од Сасекс

Вечер - 19.05.2018

Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по денешната венчавка, ќе ја добие титулата војвотка ...

Ги засенија младенците на кралската венчавка: Бекамови покажаа дека се модни професори (ФОТО)

Курир - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаваат денеска во капелата на дворецот во Виндзор, а само церемонијата на самото место ја следат илјадници луѓе, додека пред малите екрани таа можност ја имаат милиони гледачи ширум светот.

Венчаницата чини неверојатни 400.000 долари: Меган Маркл без шминка блесна пред црквата (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Курир - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска стапија во брак. Капелата Свети Џорџ во Виндзор е подготвена за церемонијата која започна попладнево, а во неа се наоѓаат 600 столчиња што е максимален капацитет.

BBC откри какво ќе биде времето за кралската свадба

Фактор - 19.05.2018

BBC Weather вели дека времето „не може да биде подобро за кралска свадба". Иако денот почна свежо, температурите се очекува да се зголемат на 20 до 21 степени целзиусови. Се очекува цел ден да има ...

Прва фотка од невестата: Меган Маркл тргна кон катедралата, изгледа преубаво!

Фактор - 19.05.2018

Меган Маркл со мајка си се упати кон катедралата каде за нешто помалку од половина час ќе стапи во брак со љубовта на својот живот Хари. Целиот текст овде ...

(ВИДЕО) Следете ја во живо свадбата на принцот Хари и Меган Меркл

iPortal - 19.05.2018

Настанот ќе се одржи во Сент Џорџ капелата, а принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. Следете ја цермонијата во ...

Меган не се надевала на ова: Принцот Хари ги повикал своите поранешни девојки на венчавката

Точка - 19.05.2018

На венчавката на принцот Хари и Меган Маркл се повикани бројни гости, а помеѓу нив има и многу познати личности. Сепак вниманието на јавноста го привлекоа две поранешни девојки на принцот.

Принцот Хари ја доби титулата војвода од Сасекс

Стандард - 19.05.2018

Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по денешната венчавка, ќе ја добие титулата војвотка ...

Брачната двојка Бекам со софистициран изглед на прославата во Винздор

Локално - 19.05.2018

На свадбената церемонија на Принцот Хари и Меган Маркл, пристигна еден од најубавите брачни парови, двојката Бекам. Социјалните мрежи се преполни со коментари за изгледот на Викторија и Дејвид кој е многу елегантен и софистициран.

Во ЖИВО кралската свадба

МК News - 19.05.2018

Гостите почнаа да пристигнуваат на кралската свадба на Хари и Меган, која се пренесува во живо. Двојката ќе се венча во капелата St George’s Chapel, Windsor Castle. Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган по патеката до олтарот, а 600 гости ќе ...

Во венчаница на британска дизајнерка и тијарата на Елизабета, Меган стана принцеза

Репортер - 19.05.2018

Меган Маркл носи венчаница на британската дизајнерка Клер Вајт Келер, која лани стана уметничка директорка на модната куќа „Живанши“. За венчавката со принцот Хари во капелата „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор Меган одбра елегантна венчаница, со долг ...

(Фото) Принцот Хари едвај ги задржа солзите

Репортер - 19.05.2018

Хари и Меган и официјално денес се венчаа во капелата Сент Џорџ во замокот во Виндзор. Покрај првиот бакнеж, фотографија за која сите зборуваат, британските медиуми забележаа дека Меган била многу поопуштена за време на церемонијата од принцот Хари.

Еве што и кажа Хари на Меган пред олтарот

Шеталиште - 19.05.2018

Романтична изјава на Хари непосредно пред склопувањето на бракот со Меган. Принцот Хари и Меган Маркл се венчаа денеска на свечена церемонија со 600 гости во црква во дворецот Виндзор во Лондон.

Во Лондон беа забранети прелети на авиони за време на венчавката на принцот Хари

Вечер - 19.05.2018

Во Лондон, за време на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, 15 минути немаше прелети на авиони, со цел да се обезбеди гарантиран мир и тишина во текот на свадбената церемонија. Како што е соопштено, раководството на аеродромот Хитроу се согласи ...

BBC откри какво време ја очекува кралската свадба

Женски магазин - 19.05.2018

BBC Weather вели дека времето „не може да биде подобро за кралска свадба". Иако денот почнасвежо, температурите се очекува да се зголемат на 20 до 21 степени целзиусови. Се очекува да има сонце цел ...

(Фото) Ова е мајката на Меган Маркл, неколку часа пред свадбата

Женски магазин - 19.05.2018

Мајката Дорија на Меган Маркл вчера пристигна во хотелот „Cliveden House“, каде заедно со ќерка си ја преноќија вечерта пред кралската свадба. Тие беа на чај со кралицата Елизабета Втора и се упатија да одморат пред големиот ден.

Редослед по минути: Како ќе се одвива кралската свадба?

Фактор - 19.05.2018

Како ќе се одвива кралската свадба: 10:30 часот Свадбените гости пристигнуваат во кружната кула во замокот Виндзор со автобус и ќе влезат во капелата на Св.Џорџ. Сите не-кралски гости треба да пристигнат до 12:00 часот.

Точно напладне почнува вечнавката на Хари и Меган

Репортер - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл ќе се венчаат денес во замокот во Виндзор, а на церемонијата ќе присуствуваат 600 гости. Настанот ќе и преку телевизија низ целиот свет. Венчавката ќе започне во 12 часот.

Ова никој не го очекуваше: Откриено кој ќе ја испрати Меган до олтарот, нема да верувате

NetZabava - 19.05.2018

Долго вреше се шпекулираше кој ќе ја испрати Меган Маркл до олаторт на денешната нејзина венчавка со принцот Хари. Вчера се потврди официјално дека тоа нема да биде нејзиниот такто. Тој нема да биде присутен на венчавката.

Се е подготвено за спектаклот: Започнува кралската венчавка, сите чекаат да го видат ова (ВИДЕО)

Курир - 19.05.2018

Британскиот принц 33 годишниот Хари, внук на кралицата Елизабета, денеска ќе се ожени со американската актерка, 36 годишната Меган Маркл. Венчавката ќе започне во 12 часот. Нумерата „Stand By Me“ ќе биде една од песните кои ќе бидат на репертоарот ...

Илјадници фанови на улиците во Британија за свадбата на Хари и Меган

Локално - 19.05.2018

Се собираат илјадници фанови и обожаватели на кралското семејство за да ја проследат свадбената церемонија на Принцот Хари и Меган Маркл. Свеченостите кои ќе бидат следена од целата земја, ќе се одржи во приградската резиденција на британските ...

Редослед по минути: Како ќе се одвива кралската свадба?

Женски магазин - 19.05.2018

Како ќе се одвива кралската свадба: 10:30 часот Свадбените гости пристигнуваат во кружната кула во замокот Виндзор со автобус и ќе влезат во капелата на Св.Џорџ. Сите не-кралски гости треба да пристигнат до 12:00 часот.

Две третини од Британците не се заинтересирани за свадбата на Меган и Хари

Стандард - 19.05.2018

Две третини од Британците не се заинтересирани за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, покажува истражувањето на YouGov, цитирано од Ројтерс и нарачано од антимонархистичката организација Republic.

Невидени мерки на безбедност за свадбата: Британската полиција им го забрана ова на гостите набљудувачи!

Женски магазин - 19.05.2018

Британската полиција ги зајакна безбедносните мерки околу замокот Виндзор поради венчавката на принцот Хари и Меган Маркл. Полицијата направи барикади за да ги одврати напаѓачите со возила како оној што влегол во толпата луѓе на Вестминстер мост ...

(ВО ЖИВО) Гледајте ја свадбата на Меган Маркел и принцот Хари во Виндзор

Локално - 19.05.2018

Венчавката на внукот на кралицата Елизабет, Елизабет Втори, принцот Хари и американската актерка Меган Маркол се одржува во англискиот град Виндзор. Свеченостите кои ќе бидат следена од целата земја, ќе се одржи во приградската резиденција на ...

(Фото) Еве како пристигнаа пријателките на Меган: Серена Вилијамс и Пријанка Чопра!

Женски магазин - 19.05.2018

Од 10.30 часот веќе почнаа да пристигнуваат сите поканети гости на свадбата на годината. Имен меѓу нив има и многу познати личности, пријатели на младоженците. Како едни од добрите пријателки на Меган Маркл се тенисерката Серена Вилијамс и актерката ...

КРАЛСКАТА СВАДБА ВО ЖИВО: Еве линк!

Женски магазин - 19.05.2018

Денеска е денот кога сите очи и уши се насочени кон еден настан- големата кралска венчавка на принцот Хари и неговата избраничка Меган Маркл. За нешто помалку од половина час започува официјалната церемонија, а гостите веќе пристигнаа.

Прва фотка од невестата: Меган Маркл тргна кон катедралата, изгледа преубаво!

Женски магазин - 19.05.2018

Меган Маркл со мајка си се упати кон катедралата каде за нешто помалку од половина час ќе стапи во брак со љубовта на својот живот Хари. Ова е првата фотка на која може да забележиме дека Меган има класичен фустан, собрана коса со вел преку.

(ФОТО) Ги зближија семејните трагедии: Принцот Хари и глумицата Меган Маркле во минатото доживеале сешто!

Екран - 19.05.2018

До кралската венчавка останаа уште само неколку часови, а очите на светот се вперени во принцот Хари и неговата свршеничка Меган Маркле. Се следеше секој нивен чекор, како и на нивните семејства,а се’ не можело да мине без скандали во кои е вклучено ...

Каков ефект ќе има кралската свадба врз британската економија?

Стандард - 19.05.2018

„Кралската свадба ќе даде голем поттик за економијата“ е омилен наслов на британските таблоиди. Некои од нив самоуверено тврдат дека церемонијата во сабота ќе придонесе за стотици милиони фунти.

(Фото) Први фотографии од Меган Маркл

Репортер - 19.05.2018

Кралската свадба е во тек. Вниманието на јавноста е свртено кон долгоочекуванта кралска свадба на принцот Хари и актерката Меган Маркл. Први фотографии од невестата во дворецот во ...

Први фотки од принцот Хари: ПРЕКРАСЕН!

Женски магазин - 19.05.2018

Принцот Хари придружуван од својот брат принцот Вилијам пристигна и ги поздрави набљудувачите. Облечен во посебен војнички костум, навистина изгледа преубаво! Доби многу ...

Шок за невестата на кралската венчавка: Принцот си ги покани своите поранешни девојки (ФОТО)

Курир - 19.05.2018

На венчавкатана принцот Хари и Меган, за која долго се најавуваше, зборуваше и пишуваше, се појавии поранешната девојка на Хари, Кресенда Бонас. Тој со манекенката се забавуваше со принцот од 2012 до 2014 година.

Принцот Хари на свадбата пристигна со братот Вилијам кој му е и кум

Вечер - 19.05.2018

Принцот Хари на свадбата пристигна во друштво на својот брат и кум истовремено, принцот Вилијам. Нивното доаѓање е проследено со огромен интерес од присутните, кои ја следат церемонијата. FOTO: SCREENSHOT YOUTUBE / ...

Меган се венчава со Хари

Репортер - 19.05.2018

Принцот Чарлс ја донесе својата снаа, Меган Маркл кај принцот Хари. Во катедралта започнува венчавката која во живо ја следат илјадници ...

Кралицата со стил

Репортер - 19.05.2018

Пристигна и кралицата Елизабета во катедралата каде ќе се венча нејзиниот внук Хари со актерката Меган Маркл. Меган, секој момент треба да пристигне. Таа ја носи тијарата на принцезата ...

Меган се венчава со Хари

МК News - 19.05.2018

Во тек е кралската венчавка на Хари и Меган – во живо следете на следниот линк Во ЖИВО кралската ...

Бекамови импресионираа на свдбата на принцот Хари и Меган

Стандард - 19.05.2018

Поранешната фудбалски ѕвезда Дејвид Бекам и неговата сопруга Викторија се меѓу официјалните гости на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Тие веќе пристигнаа во готскиот храм „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор, во близина на Лондон, каде што ќе се ...

Меган носи прстен од велшко златo

Локално - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. – Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

(Фото) Меган и Хари не можат да ги тргнат очите еден од друг во тек на венчавањето!

Женски магазин - 19.05.2018

Во тек е венчавањето на принцот Хари и Меган Маркл, тие веќе го кажаа судбоносното „да“ и сега држејќи се рака за рака го следат останатиот дел од церемонијата. Двајцата емоционални, не можат да ги тргнат очите еден од ...

Принцот Хари и Меган Маркл кажаа судбоносно “да“

Вечер - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл изговрија судбоносно “да“во црквата Сент Џорџ кај дворецот Виндзор. Архибискупот од Кентербери и официјално ги прогласи за мажи жена.

(Фото) Мајката на Меган сосема сама, не прекина да плаче на венчавката!

Женски магазин - 19.05.2018

Дорија, мајката на Меган Маркл ја испрати ќерка си на венчавката и имаше седиште од нејзината лева страна. Гордата мајка, со никој друг покрај себе, не можеше да ги сокрие солзите од ...

Први фотографии од кралската свадба помеѓу принцот Хари и Меган Маркл

Среќа.mk - 19.05.2018

Денеска се одржува кралската свабда помеѓу Принцот Хари и Меган Маркл во капелата „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор. Ова се првите моменти од свадбената ...

(ФОТО) Официјално во брак: Еве го ПРВИОТ БАКНЕЖ НА ХАРИ И МЕГАН!

Женски магазин - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл конечно стапија во брак. По прекрасната церемонија, тие излегоа од катедралата и се бакнаа за прв пат како ...

Клуни, Бекамови, Опра, Елтон Џон…и уште многу ѕвезди на кралската свабда!

Среќа.mk - 19.05.2018

Денеска се одржува кралската свабда помеѓу Принцот Хари и Меган Маркл во капелата „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор. Сите најголеми британски ѕвезди се присутни, а кога невестата е актерка, тоа значи и присуство на уште голем број на славни личности.

ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО: Меган Маркл и Принцот Хари кажаа „ДА“!

Орбис - 19.05.2018

Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс. Церемонијата почна откако британската кралица Елизабета Втора, во придружба на принцот Филип, и принцот Чарлс и војвотката Камила пристигнаа во црквата.

Фотографии од церемонијата: Принцот Хари и Меган Маркел си кажаа „Да“ во Виндзор

Локално - 19.05.2018

Пред само половина час заврши церемонијата во замокот во Виндзор на која Меган Маркел и принцот Хари си ветија вечна љубов. Церемонијата започна на пладне и траеше еден час, а гостите започнаа да пристигнуваат рано изутрината.

(ФОТО) Што облекоа гостите на кралската свадба

Локално - 19.05.2018

Во моментов, светот е жеден за деталите за еден од најзначајните ѕвездени настани во 2018 година – кралската свадба. Принцот Хари и Меган Маркел официјално станаа сопружници пред неколку минути, а нивната свадба собра на едно место аристократи, ...

(ФОТО/ВИДЕО) Принцот Хари и Меган Маркл го изговорија судбоносното „да“

Независен - 19.05.2018

Во капелата на замокот Виндзор, принцот Хари и Меган Маркл го изговорија судбоносното „да“ во присуство на 600 гости. Додека присутните во капелата ја пееја британската химна, единствено кралицата не го правеше тоа, бидејќи химната ѝ е посветена на ...

Меган Маркл вистински изненади со својата венчаница

Шеталиште - 19.05.2018

Сите погледи се во кралското венчавање и нејзината венчаница која со месеци се чуваше во тајност. Денес, таа изненади со нејзината отменост, класика и едноставност. Вистинска дама за во кралското семејство.

Уникатната свадбена торта на Хари и Меган само за избраните

Вечер - 19.05.2018

Тортата од лимун и сируп од бозел ќе им биде послужена на гостите присутни на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Свадбената торта која треба да се служи на приемот е дизајнирана е од Клер Птак и , направена е во резиденцијата на кралицата во ...

Сите ја пееја химната освен кралицата: Еве зошто единствено Елизабета молчеше во текот на кралската венчавка

Курир - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаа денеска во капелата Свети Џорџ, а церемонијата ја следеа милиони гледачи ширум светот. Церемонијата траеше околу еден час, а содржеше и пеење на химната, која ја пееја сите освен кралицата.

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот го украдоа вниманието на кралската свадба (Фото)

Lady - 19.05.2018

Таа може да биде само 3 години, но кралското дете има таква етика. Чудесниот дете служеше како една од десетте деверуши на венчавката во саботата, каде што нејзиниот чичко принц Хари се ожени со Меган Маркл во многу очекуваниот публикуван настан.

Вистинско богатство: Колку чини кралската венчавка? Ќе ве шокира што е најскапо

Точка - 19.05.2018

Трошоците за свадбата ќе ги плати Кенсингтонската палата, а се очекува сумата да изнесува вртоглави 32 милиони фунти. Обезбедувањето ќе биде најскапо и најважно. На него ќе се потрошат околу 30 милиони фунти.

Бекам, Серена, Клуни… меѓу 600-те гости на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Вечер - 19.05.2018

Меѓу славните личности кои денеска присуствуваат на свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл има голем број на познати лица. Меѓу поканетите освен Опра Винфри која пристигна прва, беа и актерот Идрис Елба, како и холивудската икона Џорџ ...

(ФОТО) Ова е мајката на Меган Маркл

Независен - 19.05.2018

Дориа Рагланд, мајка на Меган Маркл, е жената која исто така исплива во центарот на вниманието по денешната венчавка на нејзината ќерка со британскиот принц Хари. Дориа е афроамериканка. Нејзините предци потекнуваат од робовите на плантажите со ...

Викторија Бекам во конзервативен фустан за кралската свадба

Шеталиште - 19.05.2018

Викторија Бекам за кралска свадба избра елегантно темно-сина облека со сопствен потпис. Всушност станува збор за прилично конзервативен фустан, но неговите детали и малото деколте сепак зборуваат за друго нешто или можеби по малку откриваат сексабил.

Британија доби војвода и војвотка од Сасекс

Стандард - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот принц Чарлс.

За оваа венчаница фантазирало речиси секое девојче кое сонувало за својот принц

Точка - 19.05.2018

Меган Маркл за најважниот ден во својот живот избрала венчаница со потпис на француската куќа Живанши. Медиумите одамна шпекулираа колку изнесува фустанот, а се претпоставува дека за него се издвоени помеѓу 420 и 510 илјади евра.

Војвотката Кетрин на кралската свадба во креација на Александар Меквин

Вечер - 19.05.2018

Војвотката Кетрин и овојпат беше во беспрекорно издание на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл. и принцот Вилијам. Таа и Вилијам пристигнаа одделно на церемонијата бидејќи тој го придружуваше својот брат на кој истовремено му е и кум.

(Фото) Прва фотка од СВАДБЕНАТА ТОРТА на Меган и Хари!

Женски магазин - 19.05.2018

Тортата на принцот Хари и Меган Маркл е готова! Кенсингстоновата палата ја сподели првата фотографија на тортата од главната церемонија. Клери Птак, сопственичка на Violet Cakes, органска пекарница во Лондон, е одговорна за свадбениот десерт, кој е ...

Хари и Меган го прекршија ова кралско правило за време на венчавката!

Женски магазин - 19.05.2018

Принцот Хари и Механ Маркл официјално станаа Војвода и Војвотка од Сасекс, но во текот на нивниот голем ден прекршија одреден кралски протокол. Церемонијата се очекуваше да скрши некои правила и традиции, но кралската двојка неколку пати скрши едно ...

(ВИДЕО+ФОТО) Кога пристапила на олтарот принцот Хари на Меган и кажал нешто што „ќе ви го растопи срцето“

Екран - 19.05.2018

Принцот Хари не можел да ги скрие емоциите на венчавката со Меган Маркле, а кога убавата невеста пристапила на олтарот, Хари и рекол нешто што на многумина им „го растопило срцето“ „Изгледаш неверојатно.

Џорџ Клуни потфрли, Бекам го украде вниманието, Серена Вилијамс и Опра беспрекорни… – Кралска свадба (ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаа денеска во капелата на дворецот во Виндзор, а само церемонијата на самото место ја следеа илјадници луѓе, додека пред малите екрани таа можност ја имаа милиони гледачи ширум светот.

(Фото) Вториот невестински фустан на Меган и новиот костим на Хари!

Женски магазин - 19.05.2018

По едноставниот бел невестински фустан кој конечно го видовме денеска, Меган Маркл и Принцот Хари го променија својот стајлинг за вечерната забава. Имено новата принцеза повторно избра едноставна комбинација, исто како и Хари кој избра елегантен ...

Меган Маркл ја облече втората венчаница, оваа е за забавата (фото)

Скопје24 - 19.05.2018

По денешната венчавка одржана во замокот Виндзор, британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл се подготовени за вечерашната прослава во резиденцијата Фрогмор хаус. На прославата ќе има 200 гости, а Меган треба да одржи говор, пишува „Дејли ...

Започна кралската свеченост- голем број славни лица гости на венчавката

Пулс24 - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица, а преку телевизија целиот свет. Венчавката ќе почне во 12 часот по локално време.

ВО ЖИВО Кралската венчавка на Хари и Меган

24Инфо - 19.05.2018

Започнува кралската венчавка Британскиот принц 33 годишниот Хари, внук на кралицата Елизабета, денеска ќе се ожени со американската актерка, 36 годишната Меган Маркл. Венчавката ќе започне во 12 часот.

Шок за невестата: Принцот ги покани своите поранешни девојки

Пулс24 - 19.05.2018

На венчавкатана принцот Хари и Меган, за која долго се најавуваше, зборуваше и пишуваше, се појавии поранешната девојка на Хари, Кресенда Бонас. Тој со манекенката се забавуваше со принцот од 2012 до 2014 година.

Сите ја пееја химната на венчавката освен кралицата: Зошто Елизабета молчеше?

Пулс24 - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаа денеска во капелата Свети Џорџ, а церемонијата ја следеа милиони гледачи ширум светот. Церемонијата траеше околу еден час, а содржеше и пеење на химната, која ја пееја сите освен кралицата.

(СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО) Кралска венчавка помеѓу принцот Хари и актерката Меган Маркл

еМагазин - 19.05.2018

Принцот Хари и актерката Меган Меркл денеска се венчаваат во капелата St.Georg во замокот Виндзор. Во продолжение може да го погледнете видеото од венчавката во ...

Впечатливата Меган: Нежна и убава како ангел (ФОТО)

Поглед - 19.05.2018

Буквално пред минута принцот Хари и неговата избраничка на срцето Меган Меркел си разменија брачни клетви во капелата “Сеинт Џорџ“. Невестата го остави помладиот син на Lady Diana и сите гости и гледачи останаа без здив поради изборот на нејзината ...

НАЈМОРНИЧАВИОТ МОМЕНТ ОД КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Цел свет зборува за оваа фотографија !

Маркукуле - 19.05.2018

Социјалните мрежи се исполнети со најморничавиот момент на венчавката, кога позади Меган се појави момче. Имено, иако на кралската венчавка нема спонтани моменти и нема ниту момент кој не е внимателно исцениран и промислен, се случуваат и настани ...

Како изгледаше венчавката која ја очекуваше целиот свет: Меган со неодолива насмевка и прекрасна венчаница (ФОТО+ВИДЕО)

Маркукуле - 19.05.2018

Во капелата Св. Џорџ денеска се одржува кралската венчавка помеѓу принцот Хари и Меган Маркл. Невестата излегла од автомобилот, а сето тоа било проследено со аплаузи. Меган Маркл на венчавката носела долг вел, а целиот свет чекаше да види како ...

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Глас на Америка - 18.05.2018

Медиумите пренесуваат дека тој ќе ја придружува до одреден момент, по што се очекува да продолжи сама ВАШИНГТОН — Принцот Чарлс, таткото на принц Хари, ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот, јави Кесингтонската палата раноутрово.

Меган и Хари - спој на кралски норми и хуманитарна работа

Глас на Америка - 18.05.2018

Утре, настанот на деценијата, се очекува го следат милиони гледачи ВАШИНГТОН — Подготовките за утрешната кралска свадба во Британија се во тек. Во меѓувреме, историчарите, новинарите и експертите разговараат за кралските норми, и како поранешната ...

Како професорките на Меган ја опишуваат идната британска принцеза?

Глас на Америка - 18.05.2018

Самодовербата и достоинството ја прават Меган да се издвои од другите, се сеќаваат во нејзиното родно место ВАШИНГТОН — Патот на Меган Маркл до кралското семејство почнува од соседство во Лос Анџелес, Калифорнија, каде што завршила католичко средно ...

Меган и Хари пробале се` што ќе се јаде на свадбата

Глас на Америка - 18.05.2018

Триесет готвачи во кујните на замокот Виндзор ќе го подготвуваат менито, на кое се очекува да има и американски хот-дог Кралската свадба на Меган и Хари се очекува да донесе и големи трошоци за посетителите и за гостите во кафулињата, кои се ...

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

ЗаЗабава - 18.05.2018

Таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари, соопшти кралското семејство. Имено, Маркл била таа која го замолила идниот свекор да ја придружува на ...

Готови се подготовките за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

ЗаЗабава - 18.05.2018

Организаторите на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за денешната проба пред венчавката, без невестата и младоженецот. Пробата има за цел да ги финализира деталите за главната свеченост, која ќе се одржи во сабота во капелата ...

МАРКЛ: Татко ми нема да присуствува на венчавката

Популарно - 18.05.2018

Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на нејзината венчавка. Тој дефинитивно нема да биде таму. – „За жал, мојот татко нема да присуствува на нашата свадба“, соопшти Маркл пред британските медиуми.

На кој начин принцезата Дајана ќе биде дел од венчавката на нејзиниот син и Меган Маркл

ЗаЗабава - 18.05.2018

Кога принцот Хари и Меган ја донесоа одлуката дека ќе се венчаат во капелата Свети Ѓорѓија во Виндзор, јавноста веднаш претпостави дека кралското семејство и тоа како ќе го почувствува отсуството на принцезата Дајана.

Во Лондон уапсено момче под сомнение за тероризам

Сител - 18.05.2018

Британската полиција соопшти дека утрово уапсила 18-годишно момче во Лондон под сомнение дека подготвувал терористички напад. Момчето е уапсено во северниот дел на Лондон. Во соопштението на полицијата се наведува дека апсењето не е поврзано со ...

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Популарно - 18.05.2018

Таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари, соопшти кралското семејство. Имено, Маркл била таа која го замолила идниот свекор да ја придружува на ...

Ова е причината зашто британското кралско семејство секогаш го чува свадбениот врв од тортата

ЗаЗабава - 18.05.2018

Принцот Хари и актерката Меган Маркл утре ќе стапат во брак, а светот со нетрпение ја очекува кралската венчавка. Една од традициите кога се во прашање свадбените церемонии се и традиционалните свадбени овошни торти кои се дел од кралската трпеза.

Во Лондон уапсено момче под сомнение за тероризам

Либертас - 18.05.2018

Британската полиција соопшти дека утрово уапсила 18-годишно момче во Лондон под сомнение дека подготвувал терористички напад. Момчето е уапсено во северниот дел на Лондон. Во соопштението на полицијата се наведува дека апсењето не е поврзано со ...

Свекорот ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

+инфо - 18.05.2018

– На принцот од Велс ќе му биде чест на овој начин да и посака добредојде на Меган Маркл во кралското семејство - се наведува во соопштението на Кенсингтонската палата. Британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот ...

Пред 21 година пееше на погребот на принцезата Дајана, а утре во нејзина чест ќе ги забавува присутните гости на ...

Сител - 18.05.2018

Британија со нетрпение се подготвува за кралската венчавка која ќе се одржи утре. Принцот Хари и идната принцеза Меган Маркл утре ќе се венчаат, а возбудата се повеќе расте и кај јавноста и кај кралското семејство.

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

А1 On - 18.05.2018

Таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари, соопшти кралското семејство. Имено, Маркл била таа која го замолила идниот свекор да ја придружува на ...

Маркл: Татко ми нема да присуствува на венчавката

+инфо - 18.05.2018

Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на нејзината венчавка. Тој дефинитивно нема да биде таму. Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на нејзината венчавка.

Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган до олтарот

Либертас - 18.05.2018

Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган Маркл до олтарот во капелата Сент Џорџ во Виндзор, соопшти денеска Кралската палата, пишува Дојче веле. Одлуката е соопштена откако таткото на Меган се разболе на само неколку дена пред свадбата.

Маркл: Татко ми нема да присуствува на венчавката

А1 On - 18.05.2018

Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на нејзината венчавка. Тој дефинитивно нема да биде таму. – 3а жал, мојот татко нема да присуствува на нашата свадба, соопшти Маркл пред британските медиуми.

Официјално од Кензингтонската палата: Кој ќе ја однесе Меган до олтарот?

Црнобело - 18.05.2018

По драмата со фотките и здравствената состојба на нејзиниот татко, се шпекулираше дека тој ѝ дал благослов на нејзината мајка да ја испрати до олтарот. Но, Кензингтонска палата има друг план кој го сподели со јавноста преку официјално известување.

Кралска венчавка: Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Кајгана - 18.05.2018

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс ќе биде тој кој утре ќе ја одведе Меган Маркл до олтарот на венчавката со принцот Хари, соопшти денеска кралското семејство. Како што се пренесува во официјалното соопштение кое го даде кралското ...

На ова не се надевавме: Откриено кој ќе ја испрати Меган до олтарот, нема да верувате

Сител - 18.05.2018

На прашањето кој ќе ја испрати Меган Меркл до олтарот на утрешната кралска венчавка со принцот Хари, сега кога е потврдено дека нејзиниот татко нема да биде присутен, конечно е разрешено. Во соопштението од кралската палата се наведува дека Меган ...

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган до олтарот

Макфакс - 18.05.2018

Принцот Чарлс на кралската венчавка ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот, објавија од Кенсингтонската палата. Таткото на американската глумица, Томас Маркл (73), поради здравствени причини не е во можност да дојде на венчавката.

Венчавката на Хари и Меган ќе чини околу 40 милиони евра!?

Канал5 - 18.05.2018

Британските медиуми започнаа да шпекулираат со информацијата колку ќе чини свадбата на годината во светот, на принцот Хари и американската актерка Меган Маркл во Виндзор. На 19 мај во сабота наместо нејзиниот татко Меган пред олтарот ќе ја изведе ...

Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган до олтарот

Deutsche Welle - 18.05.2018

Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган Маркл до олтарот во капелата Сент Џорџ во Виндзор, соопшти денеска Кралската палата. Одлуката е соопштена откако таткото на Меган се разболе на само неколку дена пред свадбата.

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Сакам да кажам - 18.05.2018

Откако нејзиниот татко и официјално потврди дека нема да дојде на утрешната свадба, палатата Кенсингтон објави дека принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот. Томас Маркл, кој живее во Мексико, го откажал доаѓањето затоа што заздравува од ...

Каков е дрес кодот за гостите на кралската венчавка на Меган и Хари?

Fashionel - 18.05.2018

Британската, но и светската јавност е во исчекување на кралската венчавка на Принцот Хари и Меган Маркл, закажана за утре. Медиумите се преполни со информации за секој детаљ за претстојната церемонија, од лични информации за младенците до тоа кои се ...

11 знаци дека Меган Маркл веќе се чувствува „заробено“ од кралскиот живот

Црнобело - 18.05.2018

Меган постојано ја споредуваат со принцезата Дијана и со Кејт Мидлтон и нејзиниот живот повеќе нема така безгрижен тек како порано. Соништата на Меган Маркл да биде дел од кралското семејство се остваруваат, но покрај сиот гламур и раскош, не е сè ...

Најдено е решение- принцот Чарлс ќе ја допрати Меган Маркл до олтарот

Канал5 - 18.05.2018

На еден ден до кралската венчавка , најдено е решение за проблемот со отсуството на таткото на Меган Маркл. Принцот Чарлс утре ќе ја води до олтарот Меган Маркл на венчавката со неговиот син , принцот Хари.

Во Лондон финални подготовки за утрешната венчавка

Кајгана - 18.05.2018

Во Лондон моментално се во тек финалните подготовки за утрешната кралска венчавка помеѓу принцот Хари и актерката Меган Маркл. Мајката на Меган Маркл, Дорија Регланд, ќе се сретне со кралицата Елизабета Втора во текот на денот за прв пат во замокот ...

Во Лондон уапсено момче под сомнение за тероризам

Н.Македонија - 18.05.2018

Британската полиција соопшти дека утрово уапсила 18-годишно момче во Лондон под сомнение дека подготвувал терористички напад. Момчето е уапсено во северниот дел на Лондон. Во соопштението на полицијата се наведува дека апсењето не е поврзано со ...

„Бритиш ервејс“ со посебен екипаж за кралската свадба

Н.Македонија - 18.05.2018

Авиокомпанијата „Бритиш ервејс“ соопшти дека утре ќе ја одбележи венчавката на принцот Хари и на актерката Меган Маркл на тој начин што на летот од Лондон до Торонто сите членови на екипажот ќе се викаат Хари или Меган.

Маркл: Татко ми нема да присуствува на венчавката

Н.Македонија - 18.05.2018

Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на нејзината венчавка. Тој дефинитивно нема да биде таму. – 3а жал, мојот татко нема да присуствува на нашата свадба – соопшти Маркл пред британските медиуми.

Меган потврди дека татко ѝ нема да дојде на свадбата

Репортер - 18.05.2018

Меган Маркл конечно јавно кажа дека нејзиниот татко нема да присуствува на венчавката во сабота. „3а жал, мојот татко нема да присуствува на нашата свадба“, соопшти Маркл пред британските медиуми.

Таткото на Меган Маркл нема да присуствува на венчавката

Слободен Печат - 18.05.2018

Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на венчавката. -За жал, мојот татко нема да присуствува на нашата свадба – соопшти Маркл пред британските медиуми.

(Во живо) Кралска свадба: Принцот Хари се жени со Меган Маркл

Независен - 18.05.2018

Денеска точно напладне почнува официјалната церемонија на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл. Таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс, ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари, соопшти ...

Маркл: Татко ми нема да присуствува на венчавката

Бриф - 18.05.2018

Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на нејзината венчавка. Тој дефинитивно нема да биде таму. – 3а жал, мојот татко нема да присуствува на нашата свадба, соопшти Маркл пред британските медиуми.

Уапсено момче во Лондон под сомнение за тероризам

Слободен Печат - 18.05.2018

Осумнаесетгодишно момче е уапсено во Лондон утрово под сомнение дека подготвувал терористички напад, соопшти британската полиција. Во соопштението на полицијата се наведува дека апсењето не е поврзано со утрешната венчавка на британскиот принц Хари ...

(ФОТО) ХАРИ И МЕГАН УТРЕ СЕ ВЕНЧАВААТ: Улиците на Лондон се украсени вака

Фактор - 18.05.2018

Кралската венчавка на Меган Маркл и принцот Хари привлече огромно внимание на целиот свет, и додека сите се нестрпливи да видат како ќе изгледаат деталите на самата прослава , тие вчера одржале генерална проба.

Кралска венчавка: Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Локално - 18.05.2018

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс ќе биде тој кој утре ќе ја одведе Меган Маркл до олтарот на венчавката со принцот Хари, соопшти денеска кралското семејство. Како што се пренесува во официјалното соопштение кое го даде кралското ...

ДЕТАЛИ ЗА ВЕНЧАВКАТА: Утре стапуваат во брак принцот Хари и актерката Меган Маркл

Фактор - 18.05.2018

Привршуваат последните подготовки за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Мајката на Меган Маркл, Дорија Регланд, ќе се сретне со кралицата Елизабета Втора во текот на денот за прв пат во замокот Виндзор, заедно со својата ќерка и идниот зет.

Во Лондон уапсено момче под сомнение за тероризам

Курир - 18.05.2018

Британската полиција соопшти дека утрово уапсила 18-годишно момче во Лондон под сомнение дека подготвувал терористички напад. Момчето е уапсено во северниот дел на Лондон. Во соопштението на полицијата се наведува дека апсењето не е поврзано со ...

(ФОТО) Повеќе од две милијарди луѓе ќе ја следат венчавката на принцот Хари и Меган Маркле: Како минала првата проба?

Екран - 18.05.2018

Кралската венчавка на Меган Маркл и принцот Хари привлекува огромно внимание во целиот свет, па се очекува директниот пренос од настанот да го следат повеќе од две милијарди луѓе ширум светот, барем толку ја следеле венчавката на принцот Вилијам и ...

Без што Меган Маркл не влегува во авион?

Женски магазин - 18.05.2018

Идната Војвотка Меган Маркл сака едноставни производи за нега на кожата, како и светла шминка која никогаш не ја носи премногу. Кога станува збор за патување, особено во авионот, Маркл не се грижи за шминката, но само нејзините раце и лице да се ...

Познато кој ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Курир - 18.05.2018

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот на венчавката со принцот Хари, соопшти денеска кралското семејство. Меган Маркл го замолила принцот Чарлс да ја испрати на нејзината венчавка со неговиот син, принцот ...

Пред 21 година пееше на погребот на принцезата Дајана, а утре во нејзина чест ќе ги забавува присутните гости на ...

Курир - 18.05.2018

Британија со нетрпение се подготвува за кралската венчавка која ќе се одржи утре. Принцот Хари и идната принцеза Меган Маркл утре ќе се венчаат, а возбудата се повеќе расте и кај јавноста и кај кралското семејство.

Принцот Чарлс ќе ја одведе Меган Маркл до олтарот

Репортер - 18.05.2018

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс ќе ја одведе Меган Маркл до олтарот, бидејќи нејзиниот татко нема да дојде на свадбата. Според британските медиуми Меган го замолила принцот Чарлс да ја придружува до олтарот во капелата Сент Џорџ.

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Стандард - 18.05.2018

Таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари, соопшти кралското семејство. Имено, Маркл била таа која го замолила идниот свекор да ја придружува на ...

Целиот свет чека да ги види овие датали: Хари и Меган утре се венчаат, а се појавиле и првите фотографии

Точка - 18.05.2018

Кралската венчавка на Меган Маркл и принцот Хари привлекла огромно внимание во целиот свет, и додека сите нетрпеливо чекаат да видат како ќе изгледаат деталите од самата прослава, тие вчера одржале генерална проба.

Што ќе се јаде и кој ќе готви на утрешната кралска свадба?

Женски магазин - 18.05.2018

Кралската свадба ќе се одржи оваа сабота, утре, на 19-ти мај, а љубителите на британското кралско семејство неуморно се прашуваат за венчаницата Меган Маркл, гостите на славните кои пристигнуваат и храната што ќе им служи.

(Видео) Објавена снимка од креветот на Хари и Меган

Женски магазин - 18.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл целосно го освоија светот со нивната љубовна приказна. Една недела пред големата кралската свадба филмот Harry & Meghan: The Royal Love Story'. конечно ја виде светлината на денот и ги затреси социјалните мрежи.

(ФОТО) Официјално соопштено:Еве кој ќе ја испрати Меган Маркле до олтарот!

Екран - 18.05.2018

Иако со денови се нагаѓало дека бившата глумица во рацете на принцот Хари ќе ја предаде Дориа Рагланд, мајка и на Меган, денес од палатата пристигнало службено соопштение кое открива кому му припаднала таа чест.

Кралска свадба во замокот „Виндзор“: Хари се жени со Меган

Независен - 18.05.2018

Англија- Утре Велика Британија ќе биде во фокусот на светската јавност. Во замокот Виндзор се жени принцот Хари (32) со разведената американска актерка Меган Маркл (35). Свадбата ќе чини околу 32 милиони фунти, според сервисот за планирање свадби ...

(ФОТО) Кралското семејство во пресрет на венчавката на принцот Хари и Меган Маркле направило непростлива грешка!

Екран - 18.05.2018

Кралската венчавка на Меган Маркле и принцот Хари последните денови се претворила во вистинска семејна драма. Веднаш по објавата на свршувачката минатата година, полусестрата Саманта почнала да ја напаѓа во медиумите, а ниту нејзиниот брат Томас не ...

(ФОТО) Во Лондон се во тек финалните подготовки за утрешната венчавка на принцот Хари и Меган Маркле

Екран - 18.05.2018

Мајката на Меган Маркле, Дорија Регланд, заедно со својата ќерка и идниот зет, денес во текот на денот, во замокот Виндзор, првпат ќе се сретне со кралицата Елизабета Втора. Таа веќе се сретнала со принцевите Чарлс и Вилијам.

И децата на принцот Вилијам ќе имаат функција на кралската венчавка

ЗаЗабава - 17.05.2018

Децата на принцот Вилијам и принцезата Кејт Мидлтон- Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и актерката Меган Маркл. Меѓу деверушуте и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на ...

Елтон Џон потврди дека ќе пее на кралската венчавка

А1 On - 17.05.2018

Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота. Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година.

ПРЕД КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Официјална проба без принцот Хари и Меган Маркл

Популарно - 17.05.2018

Организаторите на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за денешната проба пред венчавката, без невестата и младоженецот. Пробата има за цел да ги финализира деталите за главната свеченост, која ќе се одржи в сабота во капелата Сент ...

Елтон Џон потврди дека ќе пее на кралската венчавка

+инфо - 17.05.2018

Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година. Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота.

Драма пред кралската свадбата – таткото на невестата во тешка здравствена состојба?

Хитпортал - 17.05.2018

Ќе дојде или не? На само три дена до свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, таткото на невестата е причина за иритации. Фановите на кралското семејство имаат разбирање за двојката. Нов пресврт во драмата со таткото на Меган Маркл пред свадбата.

Уште една несреќа пред кралската свадба - сестрата на Меган итно однесена во болница

Сител - 17.05.2018

Во семејството Меган Маркел постојано има некои несреќи. Откако таткото на идната невеста на принцот Хари имаше срцев удар, нејзината полусестра, Саманта Грант, беше хоспитализирана. Причината – жената се нашла во сообраќајна несреќа, откако се ...

Пред кралската венчавка: Проба без принцот Хари и Меган Маркл (ВИДЕО)

+инфо - 17.05.2018

Пробата има за цел да ги финализира деталите за главната свеченост, која ќе се одржи в сабота во капелата Сент Џорџ близу замокот Виндзор. Организаторите на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за денешната проба пред венчавката, ...

10 докази дека Хари и Меган секогаш ќе си го чуваат грбот

Ladybook - 17.05.2018

Кралската свадба на принцот Хари и Меган Маркл е речиси тука! Прекрасната двојка ќе се венчат во капелата во замокот Виндзор во сабота, 19 мај, а цел свет ќе го гледа тоа. Како што се приближува денот кога кралската двојка ќе каже „ДА“ да се ...

10 најиконски кралски невестински фустани на сите времиња

Црнобело - 17.05.2018

Во исчекување на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, одлучивме да се потсетиме на најиконските кралски невестински фустани. Се разбира, оние на принцезата Дијана и Кејт Мидлтон се меѓу ...

Пред кралската венчавка: Проба без принцот Хари и Меган Маркл

А1 On - 17.05.2018

Организаторите на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за денешната проба пред венчавката, без невестата и младоженецот. Пробата има за цел да ги финализира деталите за главната свеченост, која ќе се одржи в сабота во капелата Сент ...

Фото: Уникатен подарок за венчавката на годината

Канал5 - 17.05.2018

Мини произведе уникатен „Мини купер С“ само за принцот Хари и Меган. Иако не привлекува такво внимание како венчавката на неговиот брат Принцот Вилијам и војвотката од кембриџ Кејт Мидлтон, склопувањето на брак на британскиот принц Хари и ...

Генералната проба за кралската венчавка ги наполни улиците во Виндзор

Кајгана - 17.05.2018

Заедно со генералната проба на кралската венчавка, почнува и одбројувањето. Одбројувањето до кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл и официјално започна, а во гратчето Виндзор одржана е генерална проба на свадбената поворка.

Пред кралската свадба напијте се едно „мегхаричино“

Сакам да кажам - 17.05.2018

Како што се ближи денот на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, така и Велика Британија е во сѐ поголема еуфорија. Таа ќе се одржи в сабота во замокот Виндзор и една локална слаткарница го искористи моментот и почна да служи специјален вид на ...

Пред кралската свадба: Што прави Меган Маркл за да остане во топ форма?

Црнобело - 17.05.2018

Кралската венчавка е на прагот, а очекувањата од невестата се навистина големи. Таа е решена дента да изгледа совршено. За таа цел, свршеницата на принцот Хари се потпира на старата добитна формула.

Актерите од „Suits“ пристигнаа во Лондон за кралската венчавка

Fashionel - 17.05.2018

На само два дена пред долгоочекуваната кралска венчавка, познатите пријатели на поранешната актерка и вереница на принцот Хари, Меган Маркл, пристигнаа во Лондон. Нејзината најдобра пријателка Џесика Мулрони пристигна меѓу првите, заедно со ќерката ...

Официјално: Таткото на Меган Маркл нема да присуствува на венчавката

Кајгана - 17.05.2018

Идната сопруга на принцот Хари, Меган Маркл, официјално потврди дека нејзиниот татко нема да биде присутен на кралската венчавка во сабота, пренесува „BBC“. Маркл наведе дека секогаш се грижела за својот татко и се надева дека тој ќе има доволно ...

Меган Маркл сподели тажна вест – татко и сепак не доаѓа на кралската венчавка

Канал5 - 17.05.2018

На само два дена до кралската венчавка , Меган маркл објави и официјално дека татко и нема да дојде . Иако медиумите пишуваа дека таткото на невестата , Томас Маркл не е посакуван гостин на кралската венчавка в сабота , Меркл објави дека тој нема да ...

Може ли да се предвиди венчалниот фустан на Меган Маркл?!

Stylist - 17.05.2018

Во сабота, на 19 мај, во Виндзор ќе се одржи кралската свадба меѓу британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл, додека траат подготовките се редат скандалите со семејството Маркл, се евидентираат списоците на гости, се објавуваат ...

Елтон Џон ќе пее на кралската венчавка

Н.Македонија - 17.05.2018

Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота. Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година.

Кралска свадба се подготвува во замокот Виндзор

Н.Македонија - 17.05.2018

Венчавката на принцот Хари и на американската актерка Меган Маркл е закажана за 19 мај во капелата „Сент Џорџ“, а оттаму прославата ќе биде продолжена во Виндзорската палата. Церемонијата ќе почне во 12 часот и ќе биде спроведена од страна на ...

Џорџ и Шарлот деверчиња на венчавката на Хари

Репортер - 17.05.2018

Децата на принцот Вилијам и на војвотката Кејт, принцот Џорџ и принцезата Шарлот, ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и актерката Меган Маркл. Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите ...

Децата на принцот Вилијам ќе бидат деверчиња на венчавката на Хари

Орбис - 17.05.2018

Децата на принцот Вилијам – Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и глумицата Меган Маркл. Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на Меган Маркл, пренесуваат ...

Елтон Џон потврди дека ќе пее на кралската венчавка

Бриф - 17.05.2018

Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота. Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година.

Елтон Џон потврди дека ќе пее на свадбата на Хари и Меган

Независен - 17.05.2018

Англија - Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота. Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година.

По скандалот со фотографиите таткото на Меган Маркле завршил на операција и за се’ го обвинил синот

Орбис - 17.05.2018

Драмата во семејството на Меган Маркле неколку дена пред нејзината венчавка со принцот Хари го доживува својот врв.Откако во јавност се појавиле информации дека соработувал со папараци, Томас Маркле ненадејно одлучил дека нема да оди на венчавката ...

Солзите сами ќе ви течат- еве на кој начин принцезата Дајана ќе биде дел од венчавката на нејзиниот син и Меган Маркл

Скопје24 - 17.05.2018

Кога принцот Хари и Меган ја донесоа одлуката дека ќе се венчаат во капелата „Свет Ѓорѓија“ во Виндзор, јавноста веднаш претпостави дека кралското семејство и тоа како ќе го почувствува отсуството на принцезата Дајана.

Уште една несреќа пред кралската свадба: Сестрата на Меган Маркл итно однесена во болница

Курир - 17.05.2018

Во семејството Меган Маркл постојано има некои несреќи. Откако таткото на идната невеста на принцот Хари имаше срцев удар, нејзината полусестра, Саманта Грант, беше хоспитализирана. Причината – жената се нашла во сообраќајна несреќа, откако се ...

ГЕНЕРАЛНА ПРОБА: Финишираат подготовките за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Курир - 17.05.2018

Организаторите на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за денешната проба пред венчавката, без невестата и младоженецот. Пробата има за цел да ги финализира деталите за главната свеченост, која ќе се одржи во сабота во капелата ...

Британското кралско семејство секогаш го чува свадбениот врв од тортата- причината ќе ве остави без зборови

Скопје24 - 17.05.2018

Принцот Хари и актерката Меган Маркл оваа сабота ќе стапат во брак, а светот со нетрпение ја очекува кралската венчавка. Една од традициите кога се во прашање свадбените церемонии се и традиционалните свадбени овошни торти кои се дел од кралската ...

Генерална проба пред кралската венчавка

Репортер - 17.05.2018

Организаторите на кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за проба пред церемонијата без невестата и младоженецот. Тие деннес ќе ги финализираат деталите од гала венчавката, кoја ќе се одржи во сабота во капелата на црквата ...

Маркл официјално ја потврди причината за отсуството на татко и на венчавката

Локално - 17.05.2018

Меган Меркл потврди дека татко и Томас нема да дојде во Лондон поради лошата здравствена состојба. Во своето прво официјално соопштение , издадено од Бакингамската палата, Меган им се заблагодари на сите на пораките со поддршка и објасни зошто татко ...

Елтон Џон потврди дека ќе пее на кралската венчавка

Стандард - 17.05.2018

Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота. Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година.

Британското кралско семејство секогаш го чува свадбениот врв од тортата- причината ќе ве остави без зборови

Курир - 17.05.2018

Принцот Хари и актерката Меган Маркл оваа сабота ќе стапат во брак, а светот со нетрпение ја очекува кралската венчавка. Една од традициите кога се во прашање свадбените церемонии се и традиционалните свадбени овошни торти кои се дел од кралската ...

Британија се подготвува за големиот ден: Генерална проба на венчавката

Локално - 17.05.2018

Организаторите на кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за проба пред церемонијата без невестата и младоженецот. Планерите на венчавката ќе ја искористат денешната проба за да ги финализираат деталите од гала венчавката, ...

Солзите сами ќе ви течат- еве на кој начин принцезата Дајана ќе биде дел од венчавката на нејзиниот син и Меган Маркл

Курир - 17.05.2018

Кога принцот Хари и Меган ја донесоа одлуката дека ќе се венчаат во капелата „Свет Ѓорѓија“ во Виндзор, јавноста веднаш претпостави дека кралското семејство и тоа како ќе го почувствува отсуството на принцезата Дајана.

(Фото) Меган има долга листа на поранешни момчиња, меѓу кои и порно актер

Женски магазин - 17.05.2018

Поранешниот актер ја доби наградата за најдобар геј соло видео ТВ-ѕвезди, латински тајкуни и голи мажи се само дел од тајната листа на пореншни момчиња на идната принцеза Меган Маркл. 36-годишната Меган е на само два дена до свадбата, и се повеќе и ...

Поради ризик од напади: 30 милиони фунти ќе чини обезбедувањето на свадбата на Хари и Меган

Независен - 17.05.2018

Англија - Започна финалното одбројување до свадбата на годината. В сабота принцот Хари во замокот Виндзор ќе се ожени со разведената американска актерка Меган Маркл во Виндзор. Свадбата ќе чини околу 32 милиони фунти, според сервисот за планирање ...

Колку чини спектаклот на годината: КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА?

Фактор - 17.05.2018

Поаѓајки оттаму дека во сабота(19 мај) во Обединетото Кралство ќе се одржи најголемиот спектакл на годината-Кралската венчавка помеѓу принцот Хари и Меган Маркл, медиумите почнаа да објавуваат колку чини овој настан.

(ФОТО) Ова не се случува без причина: Кој сака да ја саботира Меган Маркле?

Екран - 17.05.2018

Се чини дека фактот дека е дете на разведени родители, со друга боја на кожата, одгледувана во друга вера, глумица по професија, но и три години постара од принцот Хари, е и повеќе од доволно јавноста да ја земе Меган Маркле на заб.Откако е објавена ...

И сестрата на Меган Маркел во болница поради сообраќајна несреќа

Локално - 17.05.2018

Во семејството Меган Маркел постојано има некои несреќи. Откако таткото на идната невеста на принцот Хари имаше срцев удар, нејзината полусестра, Саманта Грант, беше хоспитализирана. Причината – жената се нашла во сообраќајна несреќа, откако се ...

Солзи сами течат: И принцезата Дајана “ќе биде дел” од венчавката на нејзиниот син и Меган Маркл

Маркукуле - 17.05.2018

Кога принцот Хари и Меган ја донесоа одлуката дека ќе се венчаат во капелата „Свет Ѓорѓија“ во Виндзор, јавноста веднаш претпостави дека кралското семејство и тоа како ќе го почувствува отсуството на принцезата Дајана.

На кого Меган Маркл ја довери фризурата за свадбата?

ЗаЗабава - 16.05.2018

Само неколку денови остануваат до свадбата на принцот Хари и Меган Маркел. Сите се прашуваат каква фризура ќе избере таа за пред олтар. Додека фановите на Меган се прашуваат кој ќе биде авторот на венчаница – Ralph & Russo, Marchesa или Erdem во ...

Децата на принцот Вилијам ќе бидат деверчиња на венчавката на Хари

Популарно - 16.05.2018

Децата на принцот Вилијам – Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и глумицата Меган Маркл. Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на Меган Маркл, пренесуваат ...

Децата на принцот Вилијам ќе бидат деверчиња на венчавката на Хари

Сител - 16.05.2018

- Децата на принцот Вилијам - Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и глумицата Меган Маркл. Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на Меган Маркл, пренесуваат ...

Децата на принцот Вилијам ќе бидат деверчиња на венчавката на Хари

А1 On - 16.05.2018

Децата на принцот Вилијам – Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и глумицата Меган Маркл. Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на Меган Маркл, пренесуваат ...

Драма пред свадбата – таткото на Меган имал срцев удар?

Либертас - 16.05.2018

Ќе дојде или не? На само три дена до свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, таткото на невестата е причина за иритации. Фановите на кралското семејство имаат разбирање за двојката. Нов пресврт во драмата со таткото на Меган Маркл пред свадбата.

Свадбени правила кои Меган Маркл мора да ги почитува

Црнобело - 16.05.2018

Ако мислевте дека на „обичните“ невести им е тешко, замислете колку правила треба да следи кралската невеста, во случајов Меган Маркл. Додека секоја жена може да одбере што ќе носи, каква торта и покани ќе има за венчавката, Меган мора да го следи ...

Принцот Хари и Меган направени од пандишпан - Успешен обид за кралска торта?

Црнобело - 16.05.2018

Пред помалку од недела, Мадам Тисо во Лондон ги откри восочните фигури на принцот Хари и неговата идна сопруга, Меган Маркл. Сега, една девојка од Велика Британија, која професионално се занимава со изработка на торти и колачи, реши да го направи ...

Скандал по скандал: Кој сака да ја саботира Меган Маркл?

Хитпортал - 16.05.2018

Само неколку дена останаа до венчавката на годината, а идните младоженци не престануваат да се соочуваат со скандали кои им ги рушат потребниот мир и среќа. Принцот Хари и актерката Меган Маркл постојано се главна тема во сите светски медиуми.

Децата на принцот Вилијам ќе бидат деверчиња на венчавката на Хари

+инфо - 16.05.2018

Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на Меган Маркл, пренесуваат британските медиуми. Децата на принцот Вилијам – Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и ...

И вештачката интелигенција ќе биде вклучена во британската кралска венчавка

Таратур - 16.05.2018

Како што пренесува Sky News, на кралската венчавка помеѓу принцот Хари и Меган Маркл ќе се користи софтвер со вештачка интелигенција (AI) за препознавање на лица за време на преносот од свадбата на 19-ти мај.

Таткото на Меган Маркл се жали на срцев удар, ни полу-сетрата и братот нема да дојдат на свадбата!

МакМода - 16.05.2018

Последните денови пред свадбата на Меган Маркл, иако требаше да бидат исполнети со детаљи околу организацијата на големиот ден, наместо тоа, Меган се занимава со неочекувана семејна драма.

Драма пред свадбата - таткото на Меган имал срцев удар?

Deutsche Welle - 16.05.2018

Ќе дојде или не? На само три дена до свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, таткото на невестата е причина за иритации. Фановите на кралското семејство имаат разбирање за двојката. Нов пресврт во драмата со таткото на Меган Маркл пред свадбата.

И децата на принцот Вилијам ќе имаат функција на кралската венчавка- еве како ќе го свртат медиумското внимание кон ...

Курир - 16.05.2018

Децата на принцот Вилијам и принцезата Кејт Мидлтон- Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и актерката Меган Маркл. Меѓу деверушуте и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на ...

Идната принцеза во тага: Нема кој да ја испрати до олтар, таткото на Меган и најблиското семејство нема да дојдат на ...

Курир - 16.05.2018

Последните денови пред свадбата на Меган Маркл, иако требаше да бидат исполнети со детаљи околу организацијата на големиот ден, наместо тоа, Меган се занимава со неочекувана семејна драма.

Како воопшто заработува кралската фамилија и кој ја плаќа венчавката на годината?

Женски магазин - 16.05.2018

Во сабота ќе се случи долгоочекуваната британска кралска венчавка помеѓу принцот Хари и американската актерка Меган Маркл. Во пресрет на големиот настан, „Си-ен-ен“ објави сторија околу тоа кој ги подмирува трошоците околу кралските венчавки.

По скандалот со фотографиите таткото на Меган Маркле завршил на операција и за се’ го обвинил синот

Скопје24 - 16.05.2018

Драмата во семејството на Меган Маркле неколку дена пред нејзината венчавка со принцот Хари го доживува својот врв.Откако во јавност се појавиле информации дека соработувал со папараци, Томас Маркле ненадејно одлучил дека нема да оди на венчавката ...

СЕ ЗА КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Вештачка интелигенција ќе биде вклучена на свадбата

Фактор - 16.05.2018

Според она што го пишува Sky News, на големиот спекталк-кралската венчавка помеѓу принцот Хари и Меган Маркл ќе се користи софтвер со вештачка интелигенција (AI) за препознавање на лица за време на преносот од свадбата на 19-ти мај.

Фотографии од детството на Меган Маркл

Репортер - 16.05.2018

Неколку дена пред свадбата на Меган Маркл и принцот Хари во јавноста се појавија неколку фотки од детството на актерката. „Меган беше многу нормално воспитана, но секогаш знаевме дека е родена за големи работи.

Идната принцеза во солзи: Нема кој да ја испрати до олтар, татко и на денот на свадбата ќе биде на операција

Женски магазин - 16.05.2018

Таткото на Меган Маркл (36), Томас (73), изјави дека нема да дојде на свадбата на неговата ќерка со британскиот принц Хари (33). Постојат две причини за ова. Првата беше благ срцев удар кој му се случи пред една недела поради стрес.

Taткото на Меган Маркел ја пропушта свадбата поради операција на бубрег

Локално - 16.05.2018

Таткото на Меган, Марк, на крај сепак нема да присуствува на венчавката на неговата ќерка, бидејќи ќе подлежи на операција на срцето. Уште еднаш, таткото на невестата на принцот Хари, рече дека нема да биде на свадбата, која ќе се одржи во среда.

Меган Маркел растроена пред свадбата

Локално - 16.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркел побараа разбирање и почит откако нејзиниот татко одби да присуствува на свадбената церемонија, објавија светските новински агенции. Изјава на палатата Кенсингтон за “оваа тешка ситуација” не ја потврди веста која беше ...

Грејс Кели најубавата принцеза на сите времиња

Локално - 16.05.2018

Актуелната свадба на Меган Маркл и принцот Хари предизвика големо внимание кај медиумите. Секојдневно се пишува како ќе изгледа идната невеста, каков невестински фустан ќе носи, стилистите кои ќе стојат позади неа.

(ВИДЕО) Таткото на Меган Маркле завршил на операција и за се’ го обвинил синот

Екран - 16.05.2018

Драмата во семејството на Меган Маркле неколку дена пред нејзината венчавка со принцот Хари го доживува својот врв.Откако во јавност се појавиле информации дека соработувал со папараци, Томас Маркле ненадејно одлучил дека нема да оди на венчавката ...

Присуството на таткото на Меган Маркл на венчавката неизвесно

+инфо - 15.05.2018

Американскиот портал ТМЗ објави дека Томас Маркл нема да присуствува на свадбата, по скандалот и тврдењата дека тој правел фотографии за една папарацо агенција. Британската кралска палата не потврди, ниту, пак, негираше дали таткото на Меган Маркл ...

„Бритиш ервејс“ со екипаж со имиња Хари и Меган на 19 мај ќе ја одбележи венчавката

+инфо - 15.05.2018

Авиокомпанијата „Бритиш ервејс“ соопшти дека на 19 мај ќе ја одбежи венчавката на принцот Хари и актерката Меган Маркл на тој начин што на летот од Лондон до Торонто сите членови на екипажот ќе се викаат Хари или Меган.

Кои познати личности ќе присуствуваат на кралската свадба?

Црнобело - 15.05.2018

Се одбројуваат денови до свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, но дали знаете дека сите членки на групата Spice Girls се поканети на кралската свадба? Се разбира, Викторија ќе присуствува заедно со Дејвид Бекам.

Ријана е гостинка на свадбата на Хари и Меган

ЗаЗабава - 15.05.2018

Ријана е една од гостинките на претстојната свадба на принцот Хари и Меган Маркл. На церемонијата што ќе се одржи следната сабота, луѓе од светската политичка елита не се поканети. Наместо тоа, на свадбата на брачната двојка во замокот Виндзор ќе ...

Таткото на Меган нема да присуствува на кралската венчавка заради срцев удар и наместените фотки

Црнобело - 15.05.2018

Томас Маркл, таткото на Меган Маркл, за TMZ изјавил дека нема да присуствува на кралската венчавка и нема да ја испрати својата ќерка до олтарот, заради контроверзните наместени папарацо фотки.

Присуството на таткото на Меган Маркл на венчавката неизвесно

А1 On - 15.05.2018

Британската кралска палата не потврди, ниту, пак, негираше дали таткото на Меган Маркл ќе присуствува на венчавката в сабота, односно дали ќе ја испрати својата ќерка до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари.

Сепак не доаѓа? Таткото на Меган местото на свадбената церемонија го препушта на сопругата

+инфо - 15.05.2018

Томас Маркл (73), смета дека неговата поранешна сопруга Дорија Рагланд треба да ја придружува нивната ќерка Меган на нејзиниот пат до олтарот на венчавката со британскиот принц Хари в сабота.

Поглед во кралската кујна каде се приготвува храната за Меган и Хари (ВИДЕО)

+инфо - 15.05.2018

На што би личела кралска свадба без божествена гозба? Како што се приближува свадбата на Меган Маркл и принцот Хари, вработените во кујната на Виндзор замокот се зафатени со подготвки за свадбата.

Таткото на Меган Маркл сепак ја пропушта венчавката?

Кајгана - 15.05.2018

Британското семејство не потврди, но ниту ги негираше информациите дека таткото на Меган Маркл ќе ја пропушти венчавката на својата ќерка во сабота, односно останува неизвесно дали ќе ја испрати до олтарот на венчавката со принцот Хари во дворецот ...

Објавено е видео од принцот Хари и Меган во кревет: Како реагирало кралското семејство?

Убавина и Здравје - 15.05.2018

Беше прашање на време кога новата романса во кралското семејство ќе добие своја филмска приказна Откако излезе најавното видео од 20 секунди за филмот, најголемите обожаватели на кралското семејство со нетрпение ја очекуваат премиерата на филмот ...

Досега невидени фотки од безгрижното и скромно детство на Меган Маркл

Црнобело - 15.05.2018

Постојат многу теории и претпоставки за лошиот однос помеѓу Меган Маркл и нејзиниот татко. Последните случувања со лажните папарацо фотки исто така беа скандал во јавноста, како и последната информација дека тој нема да присуствува на свадбата ...

„Бритиш ервејс“ со посебен екипаж за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

А1 On - 15.05.2018

Авиокомпанијата „Бритиш ервејс“ соопшти дека на 19 мај ќе ја одбежи венчавката на принцот Хари и актерката Меган Маркл на тој начин што на летот од Лондон до Торонто сите членови на екипажот ќе се викаат Хари или Меган.

Кој ќе ја допрати Меган Маркл до олтарот на кралската венчавка?

Канал5 - 15.05.2018

Томас Маркл , таткото на Меган , нема да дојде на кралската венчавка за да ја отпрати ќерка си до олтарот. Откако се откри скандалот со папараците , таткото на Меган нема да дојде на кралската венчавка в сабота.

Си-ен-ен: Кој ќе ја плати кралската венчавка?

Fashionel - 15.05.2018

Уште три дена до долгоочекуваната британска кралска венчавка помеѓу принцот Хари и американската актерка Меган Маркл. В пресрет на големиот настан, „Си-ен-ен“ објави сторија околу тоа кој ги подмирува трошоците околу кралската/ските венчавка/и.

Таткото на Маркл своето место на свадбената церемонија го препушта на сопругата

Н.Македонија - 15.05.2018

Томас Маркл, таткото на Меган Маркл, смета дека неговата поранешна сопруга Дорија Рагланд треба да ја придружува нивната ќерка до олтарот на венчавката со британскиот принц Хари во сабота, јавува „Дејли Меил“, повикувајќи се на неименуван извор.

Кралската венчавка „продава“ смешни, чудни и непотребни производи

Н.Македонија - 15.05.2018

Боенки со ликовите на принцот Хари и на Меган Маркл, хартиени исечоци, маски и кукли со ликовите на среќниот пар, обетки, храна, како и облека за домашни миленици, се меѓу производите инспирирани од кралската венчавка што ќе се одржи в сабота, а кои ...

Нови детали од минатото на идната принцеза: Меган била во врска со порно глумец

Вечер - 15.05.2018

Меган Маркл својот поранешен љубовен живот го крие како змијата што ги крие нозете, а откако врската со принцот Хари стана јавна и дека таа ќе биде идната принцеза постојано испливуваат нови детали од нејзиното минато.

Нови детали од минатото на идната принцеза: Меган била во врска со глумец на филмови за возрасни (ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 15.05.2018

Меган Маркл својот поранешен љубовен живот го крие како змијата што ги крие нозете, а откако врската со принцот Хари стана јавна и дека таа ќе биде идната принцеза постојано испливуваат нови детали од нејзиното минато.

Нови детали од минатото на идната принцеза Меган

Курир - 15.05.2018

Меган Маркл својот поранешен љубовен живот го крие како змијата што ги крие нозете, а откако врската со принцот Хари стана јавна и дека таа ќе биде идната принцеза постојано испливуваат нови детали од нејзиното минато.

Присуството на таткото на Меган Маркл на венчавката неизвесно: Добил срцев удар од страв дека нема да биде поканет?!

Бриф - 15.05.2018

Британската кралска палата не потврди, ниту, пак, негираше дали таткото на Меган Маркл ќе присуствува на венчавката в сабота, односно дали ќе ја испрати својата ќерка до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари.

„Бритиш ервејс“ со посебен екипаж за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Локално - 15.05.2018

Авиокомпанијата „Бритиш ервејс“ соопшти дека на 19 мај ќе ја одбежи венчавката на принцот Хари и актерката Меган Маркл на тој начин што на летот од Лондон до Торонто сите членови на екипажот ќе се викаат Хари или Меган.

(ФОТО) Меган вовела обичај кој не му се допаѓа на кралското семејство!

Екран - 15.05.2018

Меган Маркле во сабота ќе стане членка на британското кралско семејство. Се’ е подготвено за венчавката на годината, а британските новинари со денови се натпреваруваат кој ќе објави повеќе непознати детали за љубовната врска на британскиот принц и ...

Ќе прави проба со фризерот- Целиот свет зборува фризурата на идната принцеза Меган Маркл

Курир - 15.05.2018

Само неколку денови остануваат до свадбата на принцот Хари и Меган Маркел. На островот, сите се прашуваат каква фризура ќе избере таа за пред олтар. Додека фановите на Меган се прашуваат кој ќе биде авторот на венчаница – Ralph & Russo, Marchesa или ...

Таткото на Меган Маркл нема да присуствува на свадбата?

Локално - 15.05.2018

Британската кралска палата не потврди, ниту негираше дали таткото на Меган Маркл ќе присуствува на венчавката в сабота, односно дали ќе ја испрати ќерката до олтарот. До венчавката остнаа уште три дена, а америкнаксиот магазин TMZ објави дека Томас ...

Пресврт: Кој ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот?

Точка - 15.05.2018

Според последните информации од Велика Британија, таткото на Меган Маркл нема да присуствува на кралската венчавка после непријатностите кој ги доживеа околу монтираните фотографии и дека му продавал папарацо фотографии на "жолтата штампа".

(ФОТО) Таткото на Меган Маркле повторно и приредува непријатност: Не доаѓа на венчавката!

Екран - 15.05.2018

Томас Маркле вели дека нема да дојде на венчавката на својата ќерка Меган бидејќи пред шест дена имал инфаркт, а не сака да и создава дополнителни непријатности поради фотографии за кои добил пари… Во последните денови пред венчавката Меган Маркле ...

(ФОТО) После скандалот со татко и се огласила и’ Меган Маркле!

Екран - 15.05.2018

После скандалот со татко и за целата ситуција одлучила да се огласи и’ Меган Маркле. Само неколку дена пред венчавката на годината Меган Маркле била шокирана со веста за срцевиот удар кој го доживел нејзиниот татко, Томас Маркле, а идната членка на ...

Авиокомпанија на необичен начин ќе ја обележи кралската венчавка

Курир - 15.05.2018

Компанијата Бритиш ервејс во сабота на свој начин ќе ја обележи венчавката на британскиот принц Хари и актерката Меган Маркл, односно на летот од Лондон за Торонто ќе работи екипаж во кој сите членови се викаат Хари или Меган.

Авио-компанија со посебен лет ја одбележува кралската венчавка

Локално - 15.05.2018

Авио-компанијата „Бритиш ервејс“ во сабота на свој начин ќе го одбележи венчавањето на новата кралска двојка принцот Хари и Меган Маркл – со лет од Лондон до Торонто чии членови на посадата ќе се викаат Хари или Меган.

Драма со кралската свадба – таткото на Меган нема да дојде

Стандард - 15.05.2018

Таткото на американската актерка Меган Маркл требаше да ја испрати до олтарот оваа сабота, кога целиот свет ќе ја следи во живо нејзината свадба со принцот Хари. Излегува, сепак, дека срцето на 73-годишниот Томас нема да го издржи напорот.

Тажните слики се лажни: Како татко ѝ си поигра со чувствата на Меган Маркл?

Црнобело - 14.05.2018

Од ден во ден, господинот Томас Маркл ги собираше симпатиите на светот, откако во јавноста почнаа да се појавуваат папарацо фотки од неговите припреми за големата свадба. А, вистината била сосема поинаква. За жал.

Кралицата ќе мора да замижи: Жешки секс сцени во филмот за Меган и принцот Хари (фото)

Црнобело - 14.05.2018

Само неколку дена пред Меган Маркл и принцот Хари да стапат во брак, Lifetime објавува 2,5-милионски филм кој ја раскажува нивната љубовна врска. Повеќе од очигледно е дека кралицата Елизабета ќе мора да ги затвори очите, со оглед на тоа што во ...

Нов скандал пред венчавката! Таткото на Меган Маркл ја шокираше јавноста!

Хитпортал - 14.05.2018

Странските медиуми објавија папарацо фотографии од Томас Маркл, таткото на идната снаа во британското кралско семејство.Тој е фотографиран на проба кај кројач како и во кафуле додека на интернет ги пребарува најновите вести за венчавката на својата ...

На свадбата на Хари и Меган ќе се јадат локални производи

Deutsche Welle - 14.05.2018

Готвачите во дворецот Виндзор се подготвени за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Менито се држи во тајност. Шефот на кујната Марк Фланаган вели дека сега подготовките се концентрираат на начинот на презентација на храната: „Сѐ е нивна одлука.

Принцот Хари и Меган Маркл во различни хотели ноќта пред свадбата

А1 On - 14.05.2018

Принцот Хари и неговата вереница Меган Маркл ќе бидат сместени во различни хотели ноќта пред нивната свадба, соопшти прес-службата на кралското семејство. На принцот Хари во хотелот друштво ќе му прави неговиот постар брат принцот Вилијам, кој ...

Скандал во пресрет на венчавката: И таткото на Меган Маркл ги крши правилата, подметнал лажни слики (фото)

Канал5 - 14.05.2018

Томас Маркл, таткото на најпозната невеста, заработил 100.000 фунти на лажни папарацо фотографии кои ги продал на таблоидите. Имено, во “жолтиот печат“ во Америка и Велика Британија се појавиле фотографии од таткото на Меган Маркл додека бил на ...

Принцот Хари и Меган Маркл во различни хотели ноќта пред свадбата

Популарно - 14.05.2018

Принцот Хари и неговата вереница Меган Маркл ќе бидат сместени во различни хотели ноќта пред нивната свадба, соопшти прес-службата на кралското семејство. На принцот Хари во хотелот друштво ќе му прави неговиот постар брат принцот Вилијам, кој ...

Таткото на Меган Маркл не доаѓа на свадбата откако бил фатен како мести папарацо фотографии

Сакам да кажам - 14.05.2018

Таткото на Меган Маркл можеби нема да се појави на нејзината свадба, што ќе се одржи оваа сабота во Лондон. Томас Маркл им ја најавил ваквата можност на новинарите во Мексико, каде што живее, додавајќи дека не сакал да ѝ приреди непријатности на ...

Принцот Хари и Меган Маркл во различни хотели ноќта пред свадбата

Н.Македонија - 14.05.2018

Принцот Хари и неговата вереница Меган Маркл ќе бидат сместени во различни хотели ноќта пред нивната свадба, соопшти прес-службата на кралското семејство. На принцот Хари, во хотелот друштво ќе му прави неговиот постар брат, принцот Вилијам, кој ...

7 работи кои ги прави Меган Маркл за да остане во форма

Женски магазин - 14.05.2018

Американската актерка наскоро ќе стане членка на британското кралско семејство, но и покрај фактот што свадбата е се поблиску, Меган Маркл ги одржува своите ритуали за вежбање. Нејзината мајка е тренер за јога, така што јогата ја практикува на ...

Маркл и Хари пред првата брачна ноќ во различни хотели

Локално - 14.05.2018

Принцот Хари и неговата вереница Меган Маркл ќе бидат сместени во различни хотели ноќта пред нивната свадба, соопшти прес-службата на кралското семејство. На принцот Хари во хотелот друштво ќе му прави неговиот постар брат принцот Вилијам, кој ...

(ВИДЕО+ФОТО) Кралското семејство загрижено поради филмот за Меган и Хари: „Има премногу секс!“

Екран - 14.05.2018

Менхај Худа, режисер на филмот „Хари и Меган: Кралска романса“, минатата недела открил дека официјални лица од Бакингамската палата наводно се „сериозно загрижени поради сексуалните сцени во приколката“ Принцот Хари (33) и бившата глумица Меган ...

СКАНДАЛ: Таткото на Меган Маркл подметнал лажни фотографии

Курир - 14.05.2018

Томас Маркл, таткото на најпознатата невеста заработил 100.000 фунти на лажно папарацо фотографии кои ги продавал на таблоидите. Во жолтиот печат во САД и Велика Британија осамнаа фотографии како таткото на Меган Маркл е кај кројач, во кафуле додека ...

Нови детали од минатото на идната принцеза: Меган била во врска со порно глумец

Точка - 14.05.2018

Меган Маркл својот поранешен љубовен живот го крие како змијата што ги крие нозете, а откако врската со принцот Хари стана јавна и дека таа ќе биде идната принцеза постојано испливуваат нови детали од нејзиното минато.

Братот на Меган Маркл испрати ново писмо после кое сите занемеа

Скопје24 - 14.05.2018

Бидејќи мина недела откако испрати отворено писмо до принцот Хари во кое вели дека не треба да се ожени со неговата сестра, Томас Маркл помладиот напишал уште едно отворено писмо, овој пат за својата сестра Меган.