TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интер на чело во Италија, деби за Санчез

ТВ21 - 15.09.2019

Интер се искачи на првото место на табелата во Италија по победата од 1:0 над Удинезе. Стрелец на голот за домашната екипа беше Стефано Сенсеи во 44 минута. Сепак, треба да се напомене дека гостите играа во намален состав повеќе од 55 минути по ...

Интер на чело во Италија, деби за Санчез

А1 On - 15.09.2019

Интер се искачи на првото место на табелата во Италија по победата од 1:0 над Удинезе. Стрелец на голот за домашната екипа беше Стефано Сенсеи во 44 минута. Сепак, треба да се напомене дека гостите играа во намален состав повеќе од 55 минути по ...

Зошто Сенси заврши во Интер, а не во Милан

24Фудбал - 15.09.2019

Стефано Сенси блеска во дресот на Интер во првите кола од Серија А, синоќа им донесе три бода на нероазурите против Удинезе, па италијанските медиуми пишуваат како Милан пропушти да го ангажира.

Конте задоволен од победата – прокоментира и за повредениот на Лукаку

Спортклуб - 15.09.2019

Антонио Конте беше задоволен од победата на Интер против Удинезе (1:0). Со оваа победа Интер го превзеде врвот од Јувентус на табелата, што е одлична увертира за оваа возбудлива сезона која не очекува во Серија А.

Саки има сериозна замерка за Конте и Интер

Дерби - 15.09.2019

Интер има перфектен скор од три победи на три натпревари во Серија А, со што тимот предводен од Антонио Конте јасно ги навести своите амбиции во борбата за шампионската титула. Легендарниот Ариго Саки во оценката за игрите на Интер ги пофали ...

Сенси го реши Удинезе, па посочи што Интер мора да поправи

Точка - 15.09.2019

Екипата на Интер ја прокнижи и третата победа во новата сезона со што го задржа 100 процентниот учинок во Серија. „Нероаѕурите“ вечерва славеа со 1-0 над Удинезе и тоа со погодокот на 24-годишниот Стефано Сенси во финишот на првото полувреме.

Интер на чело во Италија, деби за Санчез

MTM - 15.09.2019

Интер се искачи на првото место на табелата во Италија по победата од 1:0 над Удинезе. Стрелец на голот за домашната екипа беше Стефано Сенсеи во 44 минута. Сепак, треба да се напомене дека гостите играа во намален состав повеќе од 55 минути по ...

Интер на чело во Италија, деби за Санчез

Либертас - 15.09.2019

Интер се искачи на првото место на табелата во Италија по победата од 1:0 над Удинезе. Стрелец на голот за домашната екипа беше Стефано Сенсеи во 44 минута. Сепак, треба да се напомене дека гостите играа во намален состав повеќе од 55 минути по ...

Интер на чело во Италија, деби за Санчез

Опсервер - 15.09.2019

Интер се искачи на првото место на табелата во Италија по победата од 1:0 над Удинезе. Стрелец на голот за домашната екипа беше Стефано Сенсеи во 44 минута. Сепак, треба да се напомене дека гостите играа во намален состав повеќе од 55 минути по ...

Серија А: Интер на чело, деби за Санчез

Денешен - 15.09.2019

Интер се искачи на првото место на табелата во Италија по победата од 1:0 над Удинезе. Стрелец на голот за домашната екипа беше Стефано Сенсеи во 44 минута. Сепак, треба да се напомене дека гостите играа во намален состав повеќе од 55 минути по ...

Интер на чело во Италија, деби за Санчез

MakPress - 15.09.2019

Интер се искачи на првото место на табелата во Италија по победата од 1:0 над Удинезе. Стрелец на голот за домашната екипа беше Стефано Сенсеи во 44 минута. Сепак, треба да се напомене дека гостите играа во намален состав повеќе од 55 минути по ...

Капело со коментар за Лукаку: Тој е модерен напаѓач кој…

Дерби - 14.09.2019

Италијанскиот фудбалски стратег, Фабио Капело го искоментира трансферот на Ромулу Лукаку во таборот на Интер. Клубот од Милано долго време преговараше со Манчестер Јунајтед за да на крајот конечно двете страни си подадат рака за зделка вредна 65 ...

Интер триумфално и со Удинезе, Несторовски без минутажа

Екипа - 14.09.2019

Интер продолжува со максималниот ефект на стартот од сезоната во Серија А, славејќи во 3. коло пред своите навивачи против Удинезе минимално со 1-0. Стрелец на единствениот погодок вреден три бода за „нераѕурите“ беше Стефано Сенси во 44.

Најнискиот играч даде гол со глава и му донесе победа на Интер (видео)

SportMedia - 14.09.2019

Екипата на Удинезе претрпе пораз на гостувањето кај Интер со 1:0 во последниот меч од саботната програман на 5.коло во италијанската Серија А. Тренерот Игор Тудор не сакаше да ризикува и да игра офанзивно (играше со еден истурен напаѓач), меѓутоа во ...

Најнискиот играч на теренот даде гол со глава за победа на Интер (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.09.2019

Интер запиша три нови бода и го продолжи перфектниот старт на новата сезона, тимот на Конте со минимални 1-0 го совлада Удинезе. Интер ја забележа и третата победа во Серија А, Удинезе голем дел од мечот играше со фудбалер помалку, се носеше добро ...

Де Пол го остави Удинезе на цедило, Интер останува перфектен (Видео)

Дерби - 14.09.2019

Интер стигна и до третата победа со која има максимален учинок за врвот на табелата во Серија А, а вечерва на домашен терен го совлада Удинезе со 1:0. Решавачки момент се чини беше црвениот картон на Родриго Де Пол пред крајот на првото полувреме, ...

Сенси го реши Удинезе, па посочи што Интер мора да поправи

Дерби - 14.09.2019

Екипата на Интер ја прокнижи и третата победа во новата сезона со што го задржа 100 процентниот учинок во Серија. „Нероаѕурите“ вечерва славеа со 1-0 над Удинезе и тоа со погодокот на 24-годишниот Стефано Сенси во финишот на првото полувреме.

Интер и Наполи со победи дома, Јуве ремизираше на гости

Нетпрес - 14.09.2019

Тројцата претенденти на титулата во италијанското фудбалско првенство во саботата ги одиграа своите дуели од третото коло, по кои Интер со домашната победа над Удинезе се искачи моментално на врвот на Серија А, а домашна победа од 2:0 над Сампдорија ...

Три од три за Интер, победа и против Удинезе (ВИДЕО)

МКД - 14.09.2019

Интер запиша три нови бода и го продолжи перфектниот старт на новата сезона, тимот на Конте со минимални 1-0 го совлада Удинезе. Интер ја забележа и третата победа во Серија А, Удинезе голем дел од мечот играше со фудбалер помалку, се носеше добро ...

Алексис: Пристигнав во Јунајтед во погрешно време

А1 On - 14.09.2019

Напаѓачот на Интер, Алексис Санчез, го коментираше неговиот неуспешен престој во Манчестер Јунајтед. Чилеанецот смета дека главната причина за неуспехот да се докаже на „Олд Трафорд“ е тоа што тој пристигнал во клубот во погрешно време.

Санчез: Трансферот во Јунајтед беше во погрешно време!

Спортски - 14.09.2019

Напаѓачот на Интер, Алексис Санчез смета дека причина за неговиот неуспех на „Олд Трафорд“ фактот што пристигнал во клубот во „погрешно време“. „Лукаку и јас трениравме прилично добро, но ни требаше повеќе време на теренот за да го достигнеме нашиот ...

Лукаку е модерен напаѓач

TopSport - 14.09.2019

Анализирајќи ја новата сезона во Серија А, легендарниот тренер Фабио Капело меѓу другото говорел и за Ромелу Лукаку. Тој смета дека Белгиецот е комплетен напаѓач. Капело рекол дека Интер добиле тешка група во Лигата на шампионите во која се ...

Алексис: Пристигнав во Јунајтед во погрешно време

Опсервер - 14.09.2019

Напаѓачот на Интер, Алексис Санчез, го коментираше неговиот неуспешен престој во Манчестер Јунајтед. Чилеанецот смета дека главната причина за неуспехот да се докаже на „Олд Трафорд“ е тоа што тој пристигнал во клубот во погрешно време.

Лукаку не сака ниту да помисли на враќање во Англија

24Фудбал - 13.09.2019

Белгиецот веќе погоди на два меча по ред во Серија А, тој тврди дека летово бил перфектен момент за да ја напушти Англија, за што додава дека никогаш не би се вратил повеќе на Островот. Ромелу Лукаку вели дека Интер е тимот кој може да му помогне во ...

Мурињо: Алексис Санчез беше тажен човек во Манчестер

TopSport - 13.09.2019

Жозе Мурињо вели дека секогаш имал впечаток дека Алексис Санчез е „тажен човек“ додека му беше тренер во Манчестер јунајтед, но се надева дека тој може да ја врати формата во Интер. Чилеанскиот напаѓач дојде од Арсенал во јануари 2018 додека Мурињо ...

Мурињо со објаснување зошто Алексис Санчез не успеал на „Олд Трафорд“

Спортклуб - 13.09.2019

Жозе Мурињо го доведе Алексис Санчез во редовите на Манчестер Јунајтед во јануари 2018. година. На Чилеанецот му истекуваше договорот со Арсенал, „Специјалниот“ се согласи на трампа со „Топчиите“, па кон Северен Лондон го испрати Хенрик Мхитарјан.

Конте: Санчез е моќен играч, тој ќе ја…

Дерби - 13.09.2019

Едно од летните засилувања за Интер е Алексис Санчез кој пристигна на „Џузепе Меаца“ по лошата епизода во Манчестер Јунајтед каде комплетно ја загуби самодовербата и формата која го красеше во претходните клубови.

Санчез: Нема никаде да најдете друг играч како Лукаку

Спортски - 13.09.2019

Во Интер оваа сезона пристигнаа две засилувања од Манчестер Јунајтед. Станува збор за Ромелу Лукаку и Алексис Санчез, фудбалерите кои на „Олд Трафорд“ добиваа многу критики, посебно Чилеанецот.

Алексис ги издвои двете причини поради кои тој и Лукаку потонаа на „Олд Трафорд“

Дерби - 13.09.2019

Алексис Санчез се уште чека на официјалното деби во Серија А како член на Интер, клуб кој ова лето сериозно пазареше на „Олд Трафорд“, бидејќи покрај Чилеанецот, го ангажираше и некогашниот прв напаѓач на Жозе Мурињо, Ромелу Лукаку.

Лукаку: Зошто заминав од Манчестер Јунајтед? Затоа што бев „грдото пајче“

Спортски - 13.09.2019

Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку се пресели ова лето од Манчестер Јунајтед во Интер и откри која е главната причина за неговото заминување. Лукаку како што изјави заминал затоа што бил обвинуван за се што е лошо во Јунајтед.

Алексис полн со комплименти за Лукаку: Никаде нема да најдете како него

Спортклуб - 13.09.2019

Алексис Санчес го очекува своето деби во дресот на Интер каде ќе игра во тандем со својот поранешен соиграч од Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку. По сопствено признание, тој го одбрал Интер токму на инсистираше на Белгиецот и со нетрпение очекува да ...

Лукаку: Отидов бидејќи бев „грдото пајче“

Екипа - 13.09.2019

Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку откри зошто летово премина од редовите на Манчестер Јунајтед во Интер. Тој вели дека го напушти „Олд трафорд“ бидејќи менаџерот на „црвените ѓаволи“ Оле Гунар Солскјер му наметнал чувство на вина.

Лукаку: Интер е вистинскиот клуб за мене, не можев да останам во Јунајтед ниту минута повеќе

Локално - 13.09.2019

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку смета дека гигантот од Милано е тимот што му бил потребен откако не сакал да остане ниту една минута подолго во Манчестер Јунајтед. Белгиецот премина на „Меаца“ по голема летна сага и на крајот се очекува да биде ...

Алексис ги издвои двете причини поради кои тој и Лукаку потонаа на „Олд Трафорд“

Точка - 13.09.2019

Алексис Санчез се уште чека на официјалното деби во Серија А како член на Интер, клуб кој ова лето сериозно пазареше на „Олд Трафорд“, бидејќи покрај Чилеанецот, го ангажираше и некогашниот прв напаѓач на Жозе Мурињо, Ромелу Лукаку.

Роналдо, Де Лихт и Лукаку се најплатени фудбалери во Италија

24 Вести - 12.09.2019

Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ го објави списокот со најплатени играчи во Серија А. Покрај напаѓачот на Интер, Ромелу, во осумте најдобри седум играчи се од Јувентус. Првото место, како што се очекуваше, го зазема напаѓачот на Јувентус, ...

Најплатени фудбалери во Серија А: Роналдо пред новајлиите

Sport 1 - 12.09.2019

Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ го објави списокот со најплатени играчи во Серија А. Покрај напаѓачот на Интер, Ромелу, во осумте најдобри седум играчи се од Јувентус. Првото место, како што се очекуваше, го зазема напаѓачот на Јувентус, ...

Лукаку: Не можев веќе во Јунајтед, Интер се совршен клуб за мене

Макфакс - 12.09.2019

Ромелу Лукаку вели дека Интер се „клубот кој му е потребен“, додавајќи дека веќе едноставно не сакал да биде фудбалер на Манчестер јунајтед. Лукаку беше главната мета на новиот тренер Антонио Конте, и по долго убедување и преговарање со Јунајтед, ...

Роналдо, Де Лихт и Лукаку се најплатени фудбалери во Италија

+инфо - 12.09.2019

Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ го објави списокот со најплатени играчи во Серија А. Покрај напаѓачот на Интер, Ромелу, во осумте најдобри седум играчи се од Јувентус. Првото место, како што се очекуваше, го зазема напаѓачот на Јувентус, ...

Роналдо, Де Лихт и Лукаку се најплатени фудбалери во Италија

А1 On - 12.09.2019

Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ го објави списокот со најплатени играчи во Серија А. Покрај напаѓачот на Интер, Ромелу, во осумте најдобри седум играчи се од Јувентус. Првото место, како што се очекуваше, го зазема напаѓачот на Јувентус, ...

Ова се најплатените фудбалери во Италија

Курир - 12.09.2019

Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ го објави списокот со најплатени играчи во Серија А. Покрај напаѓачот на Интер, Ромелу, во осумте најдобри седум играчи се од Јувентус. Првото место, како што се очекуваше, го зазема напаѓачот на Јувентус, ...

Лукаку: Не можев веќе во Јунајтед, Интер се совршен клуб за мене

TopSport - 12.09.2019

Ромелу Лукаку вели дека Интер се „клубот кој му е потребен“, додавајќи дека веќе едноставно не сакал да биде фудбалер на Манчестер јунајтед. Лукаку беше главната мета на новиот тренер Антонио Конте, и по долго убедување и преговарање со Јунајтед, ...

Роналдо, Де Лихт и Лукаку се најплатени фудбалери во Италија

Република - 12.09.2019

Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ го објави списокот со најплатени играчи во Серија А. Покрај напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, во осумте најплатени, седум играчи се од Јувентус. Првото место, како што се очекуваше, го зазема напаѓачот на ...

Роналдо, Де Лихт и Лукаку се најплатени фудбалери во Италија

Опсервер - 12.09.2019

Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ го објави списокот со најплатени играчи во Серија А. Покрај напаѓачот на Интер, Ромелу, во осумте најдобри седум играчи се од Јувентус. Првото место, како што се очекуваше, го зазема напаѓачот на Јувентус, ...

Роналдо, Де Лихт и Лукаку се најплатени фудбалери во Италија

MakPress - 12.09.2019

Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ го објави списокот со најплатени играчи во Серија А. Покрај напаѓачот на Интер, Ромелу, во осумте најдобри седум играчи се од Јувентус. Првото место, како што се очекуваше, го зазема напаѓачот на Јувентус, ...

(ВИДЕО) Кој не скока, бјанконеро… А, Конте?

Спортклуб - 11.09.2019

Италијанскиот прволигаш Интер синоќа ја претстави третата гарнитура дресови за новата сезона и тоа пред неколку илјади свои навивачи. Фудбалерите и фановите се дружеа неколку часа, владееше одлично расположение, фотографии и по некоја закачка за ...

Тифозите на Интер го начекаа Конте: Кој не скока, тој е за Јуве (Видео)

Дерби - 11.09.2019

Антонио Конте доби безброј критики ова лето поради што ја прифати понудата која ја доби од Интер, клуб кој во реалност би требал да се бори со Јувенус за шампионската титула во Серија А. Конте како легенда на „старата дама“ разочара многу фанови на ...

Прогноза на Ван Дер Мејде: Лукаку лесно ќе го победи Роналдо

Дерби - 11.09.2019

Поранешниот холандски репрезентативец и некогашен член на Ајакс, Интер и Евертон, Енди Ван Дер Мејде верува дека Ромелу Лукаку може да ја добие битката со Кристијано Роналдо за најдобар стрелец во Серија А.

Навивачите на Интер скандираа: Кој не скока тој е бјанконеро…Што правеше Конте? (ВИДЕО)

Спортски - 11.09.2019

Aнтонио Конте ова лето го превзема Интер и засега одлично му оди со оглед на тоа дека има максимален учинок од почетокот на новата сезона во Серија А. Интер вчера во Милано ја претстави третата гарнитура на дресови пред голем број навивачи.

Навивачите на Интер запеаја против Јувентус: Како реагираше Конте?

СуперСпорт - 11.09.2019

Антониот Конте ова лето го превзеде Интер и за сега одлично му оди со обзир на максималниот учинок на почетокот од новата сезона на Серија А. Интер синоќа во Милано ја претстави третата гарнитура на дресови пред неколку илјади свои навивачи.

Тифозите на Интер го начекаа Конте: Кој не скока, тој е за Јуве

Точка - 11.09.2019

Антонио Конте доби безброј критики ова лето поради што ја прифати понудата која ја доби од Интер, клуб кој во реалност би требал да се бори со Јувенус за шампионската титула во Серија А. Конте како легенда на „старата дама“ разочара многу фанови на ...

Лукаку: Конте е најзаслужен за мојата форма

Точка - 11.09.2019

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку изјави дека напорните тренинзи со Антонио Конте веќе започнале да вродуваат со плод. „Конечно работам со Конте, тренерот кој долго време се обидуваше да ме доведе во клубот.

Прогноза на Ван Дер Мејде: Лукаку лесно ќе го победи Роналдо

Точка - 11.09.2019

Поранешниот холандски репрезентативец и некогашен член на Ајакс, Интер и Евертон, Енди Ван Дер Мејде верува дека Ромелу Лукаку може да ја добие битката со Кристијано Роналдо за најдобар стрелец во Серија А.

Рекордно високи плати во Серија „А“ оваа сезона

А1 On - 10.09.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо е најплатен играч во италијанското првенство. Португалецот заработува 31 милиони евра годишно. Новиот додаток на „бјанконерите“, Матаис де Лихт е втор на листата – дефанзивецот добива по 8 милиони евра по ...

Кои клубови најмногу трошат и кои фудбалери најмногу заработуваат во Серија А

24Фудбал - 10.09.2019

„Газета дело Спорт“ открива кои клубови имаат најголем буџет за плати и кои фудбалери најмногу заработуваат во Серија А. Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо е најплатениот фудбалер во Италија со 31 милиони евра по сезона.

Затоа е на врвот: Јувентус за плати издвојува двојно повеќе од Интер (ФОТО)

Sport 1 - 10.09.2019

Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ денеска ги објави буџетите за плати на италијанските фудбалски клубови. Очекувано на врвот е тимот, што доминира во Серија А изминативе осум години - Јувентус.

„Газета дело Спорт“ открива кој колку заработува во Серија А

МКД - 10.09.2019

Познато е кои клубови имаат најголем буџет за плати и кои фудбалери најмногу заработуваат во Серија А. Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо е најплатениот фудбалер во Италија со 31 милиони евра по сезона.

Лукаку: Јас сум убиец на теренот

Дерби - 10.09.2019

Ромелу Лукаку продолжи да ги тресе мрежите на стартот на новата сезона, па така откако погоди за Интер во првите две кола во Серија А тој стрелаше и за националниот тим и тоа на пресметката со Шкотка во квалификаците за Европското првенство.

Роналдо најплатен во Серија А, Елмас има милионска плата

TopSport - 10.09.2019

Јувентус издвојува најмногу за плати во Серија А, а Кристијано Роналдо е водечки во тој сегмент во Италија. Според објавените податоци Португалецот годишно од Јувентус добива 31 милиони евра.

Играчите на Јувентус со највисоки плати во Серија А

Кајгана - 10.09.2019

На листата најплатени играчи во италијанската Серија А доминираат фудбалери на Јувентус – од првите 11 дури 10 се од редовите на „Старата дама“. Највисока плата има Кристијано Роналдо – годишно заработува 31 милион евра, а далеку зад него на второ ...

Рекордно високи плати во Серија „А“ оваа нова сезона

Курир - 10.09.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо е најплатен играч во италијанското првенство. Португалецот заработува 31 милиони евра годишно. Новиот додаток на „бјанконерите“, Матаис де Лихт е втор на листата – дефанзивецот добива по 8 милиони евра по ...

Рекордно високи плати во Серија „А“ оваа нова сезона

Либертас - 10.09.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо е најплатен играч во италијанското првенство. Португалецот заработува 31 милиони евра годишно. Новиот додаток на „бјанконерите“, Матаис де Лихт е втор на листата – дефанзивецот добива по 8 милиони евра по ...

Рекордно високи плати во Серија „А“ оваа нова сезона

Опсервер - 10.09.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо е најплатен играч во италијанското првенство. Португалецот заработува 31 милиони евра годишно. Новиот додаток на „бјанконерите“, Матаис де Лихт е втор на листата – дефанзивецот добива по 8 милиони евра по ...

Рекордно високи плати во Серија „А” оваа нова сезона

Вечер Прес - 10.09.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо е најплатен играч во италијанското првенство. Португалецот заработува 31 милиони евра годишно. Новиот додаток на „бјанконерите”, Матаис де Лихт е втор на листата – дефанзивецот добива по 8 милиони евра по ...

Лукаку: Јас сум убиец на теренот

Точка - 10.09.2019

Ромелу Лукаку продолжи да ги тресе мрежите на стартот на новата сезона, па така откако погоди за Интер во првите две кола во Серија А тој стрелаше и за националниот тим и тоа на пресметката со Шкотка во квалификаците за Европското првенство.

Рекордно високи плати во Серија „А” оваа нова сезона

iPortal - 10.09.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо е најплатен играч во италијанското првенство. Португалецот заработува 31 милиони евра годишно. Новиот додаток на „бјанконерите”, Матаис де Лихт е втор на листата – дефанзивецот добива по 8 милиони евра по ...

Рекордно високи плати во Серија „А“ оваа нова сезона

MakPress - 10.09.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо е најплатен играч во италијанското првенство. Португалецот заработува 31 милиони евра годишно. Новиот додаток на „бјанконерите“, Матаис де Лихт е втор на листата – дефанзивецот добива по 8 милиони евра по ...

Лукаку многу се променил после трансферот во Интер

Спортски - 09.09.2019

Селекторот на Белгија забелжува нови работи кај својот напаѓач. Белгија вечерва игра против Шкотска во рамките од шестото коло во групата. Тимот на Роберто Мартинез засега е максимален, во претходното коло запишаа очекувана победа против Сан Марино ...

Санчез не планира да се враќа во Манчестер Јунајтед

Спортски - 09.09.2019

Алексис Санчез веќе донел одлука да не се враќа во Манчестер Јунајтед и сака да остане за постојано во Интер, тврдат италијансите медиуми. 30-годишниот Чилеанец ова лето пристигна на „Џузепе Меаца“ на едногодишна позајмица од Манчестер Јунајтед, но ...

Алексис Санчез не планира да се врати во Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 09.09.2019

Алексис Санчез одлучил дека позајмицата во Интер сака да ја претвори во перманентен трансфер и посочил дека не сака да се враќа во Манчестер Јунајтед. Чилеанецот помина катастрофални 18 месеци на „Олд Трафорд“ и конечно најде излез од клубот кога за ...

Лаутаро го пофали Лукаку, а додаде дека е изненаден од едно нешто од Белгиецот

24Фудбал - 09.09.2019

Аргентинецот јавно упати пофалби до својот колега во нападот на „Нероаѕурите“ за брзата адаптација во новиот тим, меѓутоа додаде дека е воедно и изненаден од едно нешто од Белгиецот. Лаутаро Мартинез не крие дека неговиот нов соиграч во нападот на ...

Мартинез за Лукаку: Тој е напаѓач со извонредни карактеристики, без изненаден од…

Дерби - 09.09.2019

Ромелу Лукаку имаше одличен старт во новата средина и постигна два гола за Интер на првите два меча во италијанската Серија А. Со ова Белгиецот најави дека ќе биде квалитетно засилување за „нероаѕурите“, односно дека ќе може да одговори на новите ...

Новото засилување на Интер откри која е главната цел на клубот во оваа сезона

Дерби - 09.09.2019

Калчолигашот Интер донесе неколку нови имиња во летниот преоден рок, а едно од нив е австрискиот репрезентативец, Валентино Лазаро. Тој во Милано дојде до таборот на Херта Берлин за сума од 22 милиони евра и се очекува да биде одлично освежување на ...

Лукаку: Ако повторно слушнам расистички навреди, ќе одговорам на мој начин

Gol.mk - 09.09.2019

Ромелу Лукаку беше жртва на расистички навреди пред да го изведе пеналот на гостувањето кај Каљари. Белгискиот напаѓач, кој од ова лето настапува во Интер, вели дека при слична ситуација во иднина, ќе даде соодветен одговор.

Роберто Мартинез за Лукаку: Конечно е среќен и слободен…

Дерби - 09.09.2019

Селекторот на репрезентацијата на Белгија, Роберто Мартинез упати провокација кон Манчестер Јунајтед поврзана со напаѓачот Ромелу Лукаку. Имено, Мартинез истакна дека конечно неговиот фудбалер се чувствува слободен и во моментов е многу среќен по ...

Кориере дело Спорт: Санчез ќе им рече „Чао Манчестер!“ на ѓаволите

Спортклуб - 09.09.2019

Алексис Санчез донел наводно одлука која силно била заснована на негово останување и идната сезона во Интер. Тој допрва треба да го забележи своето деби и да остави сериозни траги во новиот клуб, па дури подоцна да размислува за некоја си иднина.