TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нико Ковач: Немаат почит кон мене!

TopSport - 26.10.2019

Тешки денови за хрватскиот тренер на клупата на Баерн Минхен, Нико Ковач. Тој на прес конференцијата пред денешниот дуел во Бундеслигата против Унион Берлин видно вознемирен одговараше на коментарот на претседателот на Баерн кој рече дека екипата ...

Дерби во Милано за потписот на Милер

24Фудбал - 26.10.2019

Извесно е дека Милер е на излезна врата од Минхен, откако извесен период се шпекулира дека не е задоволен со својот статус во тимот под кормилото на Ковач, тој има две опции во „Серија А“.

Салихамиџиќ директно одговори дали Милер ќе си замине од Баерн

Дерби - 26.10.2019

Еден од играчите на Баерн Минхен за кој често се зборува во изминатиов период е Томас Милер, а причината за тоа не се неговите партии туку можноста да си замине од „Алијанц Арена“. Самиот Милер јасно порача дека не е среќен со сегашниот статус, ...

Незадоволниот Милер прави трансфер во Серија А!?

Слободен Печат - 25.10.2019

Неколку екипи ги посакуваат услугите на германскиот фудбалер, а помеѓу нив е и калчолигашот Интер. Германецот сака да го напушти Баерн Минхен, планира да си замине од германскиот шампион, а со сето внимание европските клубови ја следат неговата ...

Баерн приморан во јануари да доведе дефанзивец, а стигнува репрезентативецот на Шпанија

СуперСпорт - 25.10.2019

Минхенски Баерн е приморан во јануари да бара засилувања во одбраната. Откако се повреди Никлас Шуле и Лукас Хернандез, Нико Ковач остана „краток“ со дефанзивците, па Баерн можеби и непланирано ќе мора да купува во јануари.

Нико Ковач не се плаши од отказ

TopSport - 25.10.2019

Нико Ковач не верува дека е блиску до отказ од Баерн Минхен, откако беше критикуван од претседателот на клубот, Карл-Хајнц Румениге, иако признава дека неговиот тим мора да игра подобро. Баерн стигна до 3:2 победа над Олимпијакос за да го заддржат ...

Баерн купува дефанзивец – прва цел играчот на Барселона!

Спортски - 25.10.2019

Баерн Минхен во јануарскиот преоден рок како примарна цел ќе има да доведе засилување за одбраната. Имено по повредите на Никлас Суле, Лука Хернандес , Баерн Минхен е во потрага по централен дефанзивец бидејќи имаат дефицит на таа позиција.

По Ајакс, и Интер го сака Милер

SportMedia - 25.10.2019

Откако на почетокот на месецов германски Билд обелодени дека Томас Милер размислува да го напушти Баерн Минхен, клубот во кој ја мина целата своја кариера поради проблеми со тренерот Нико Ковач, голем број европски клубови пројавија интерес за него.

„Билд“ пренесува дека Манчестер Јунајтед е заинтересиран за играч на Баерн Минхен

СуперСпорт - 25.10.2019

Пред околу еден месец излезе информација дека Томас Милер незадоволен од статусот на резерва во Баерн Минхен побарал да си замине од клубот во јануари. Баварците одбиле да го продадат играчот, меѓутоа тој преку неговиот агент ќе инсистира на ...

Нунез ќе ја засили одбраната на Баерн

SportMedia - 25.10.2019

Баерн Минхен е принуден во јануари да купува дефанзивни играчи со оглед на тоа дека по повредите на Никлас Зиле и Лукас Хернандез, Нико Ковач има проблеми со одбранбената линија. Желбата на тимот од Минхен е 22-годишниот фудбалер на Атлетик Билбао, ...

Не е само Интер опција: Милер може и во Премиер лигата

Спортски - 25.10.2019

Пред околу еден месец излезе информација дека Томас Милер незадоволен од статусот на резерва во Баерн Минхен побарал да си замине од клубот во јануари. Баварците одбиле да го продадат играчот, меѓутоа тој преку неговиот агент ќе инсистира на ...

Бразилецот почна да „глуми лудило“: Кутињо лошо се однесува на тренинзите!

Sport 1 - 25.10.2019

Бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо летово ја напушти Барселона и се пресели во редовите на Баерн Минхен. Кутињо требаше да биде големо засилување за Барселона, но не успеа да се снајде во каталонскиот клуб, а по нешто повеќе од една година реши да ...

Хернандез опериран, Баерн остана без стопери

SportMedia - 25.10.2019

Лукас Хернандез, стоперот на Баерн Минхен, претрпе операција откако ги повреди лигаментите на зглобот за време на натпреварот против Олимпијакос во Лигата на шампионите. Хернандез ќе паузира најмалку два месеци, и се чини дека за него полусезоната е ...

Томас Милер во јануари се сели во Милано

Спортски - 24.10.2019

„Билд“ пишува дека ѕвездата на Баерн, Томас Милер е спремен да го напушти Минхен поради нарушениот однос со тренерот Нико Ковач. Човекот кој цела кариера ја помина во Баерн и освои се што можеше да се освои не крие дека е разочаран од третманот кај ...

Екс германски фудбалер со критики кон Кутињо: Ништо не направи, ми изгледа загубен, Баерн доби пола играч

SportMedia - 24.10.2019

И покрај тоа што се претпоставуваше дека Баерн Минхен доби големо засилување во своите редови со доведувањето на Кутињо. Меѓутоа не се сите среќни што Бразилецот е дел од Баерн, особено од тоа што во моментов (не) го покажува.

Хаман удри по Кутињо: Не паметам да направил нешто добро, Баерн доби половина фудбалер

Екипа - 24.10.2019

Легендата на германскиот фудбал, Дитмар Хаман удри по Кутињо велејќи дека Бразилецот е само еден просечен полуфудбалер. Тој смета дека Кутињо е половина фудбалер бидејќи не прави разлика во нападот, а исто така нема никакво влијание во одбраната.

„Баерн има чуден странец, Кутињо не прави ништо посебно за тимот“

Gol.mk - 24.10.2019

Баерн Минхен по одличниот старт на сезоната игра променливо во овој период, па веќе започнаа критиките на адресите на фудбалерите на германскиот шампион. Ако Нико Ковач и Хасан Салихамиџиќ се одушевени од настапите на најголемото летно засилување, ...

Кутињо ја доби првата сериозна критика од легенда: Баерн има чуден странец во тимот!

Дерби - 24.10.2019

Филипе Кутињо на првите неколку натпревари успеа да ги воодушеви Нико Ковач и Хасан Салихамиџиќ, но во ситуација кога Баерн Минхен почна да остварува доста променливи резултати во изминатите неколку недели, Бразилецот ја дочека и првата сериозна ...

Хаман: Баерн во Кутињо добија „пола фудбалер“

TopSport - 24.10.2019

Поранешниот фудбалер на Баерн Минхен, Дитмар Хаман, ги критикувал клупските челници поради ангажманот на Фелипе Кутињо. Хаман смета дека Бразилецот е „пола фудбалер“ и дека не е човек што може да направи разлика во нападот и дека нема никакво ...

Милер на 30 години ќе го прави трансферот на кариерата

Спортманија - 24.10.2019

Германскиот репрезентативец во јануари може да заигра во тим кој се бори за титулата во Серија А. Томас Милер уште како 11-годишно дете дојде во Баерн Минхен и речиси две децении е во германскиот гигант.

Германската легенда „плука“ по Кутињо: Не се сеќавам да направам ништо како што треба, тие добија половина играч

Sport M - 24.10.2019

Поранешниот германски фудбалер, и членот на Ливерпул и Баерн Минхен, Дитмар Хаман, прилично многу го „исплука“ фудбалерот на Баварците, Филипе Кутињо. За него, засилувањето на екипата од Минхен во моментов е половина играч, бидејќи тој не прави ...

Томас Милер се сели во Интер?

Точка - 24.10.2019

Милер веќе подолго време не е во добри односи со тренерот на Баерн, Нико Ковач, па се чини дека Германецот наскоро ќе ги напушти Баварците. Како што пренесува германски „Кикер“, голема желба на Милер била да заигра за милански Интер, а наводно веќе ...

Кутињо ја доби првата сериозна критика од легенда: Баерн има чуден странец во тимот!

Точка - 24.10.2019

Филипе Кутињо на првите неколку натпревари успеа да ги воодушеви Нико Ковач и Хасан Салихамиџиќ, но во ситуација кога Баерн Минхен почна да остварува доста променливи резултати во изминатите неколку недели, Бразилецот ја дочека и првата сериозна ...

Во Баерн се незадоволни и кога победуваат – Салихамиџиќ: Полудев од нервоза

Спортманија - 23.10.2019

Нико Ковач повторно е под голем притисок, иако Баерн победува во Лигата на шампионите Во Баерн се незадоволни и кога тимот победува, а на мета на критики повторно е тренерот Нико Ковач. Баварците вчера ја забележаа и третата победа во три кола во ...

Главоболки за Ковач, на мечот со Олимпијакос се повреди Лукас Ернандес

TopSport - 23.10.2019

Францускиот фудбалер Лукас Ернандес нема да му биде на располагање на тренерот Нико Ковач во минхенски Баерн во наредниот период поради повреда на зглобот која ја заработи синоќа во Пиреја, на меч од ЛШ против Олимпијакос.

Баерн Минхен ја пронајде замената на Нојер

Sport M - 23.10.2019

Актуелниот договор на 33-годишникот со Баерн важи до 2021 година, а шампионите во Бундеслигата се надеваат на уште две години. Александар Нубел, 23-годишниот голман на Шалке, се смета како можна замена за Мануел Нојер.

Голем удар за „Баварците“: Ернандез неколку седмици вон стројот

24Фудбал - 23.10.2019

Германскиот првак славеше на гостувањето кај Олимпијакос и така запиша максимален ефект од три победи во својата група од Лигата на шампионите, меѓутоа остана без еден од своите клучни играчи во синоќешната пресметка.

Лукас Хернандез повторно се повреди, Баерн остана без половина одбрана

Gol.mk - 23.10.2019

Францускиот интернационалец Лукас Хернандез нема среќа со повредите. На вчерашниот меч против Олимпијакос без дуел падна на земја и во 58. минута мораше да биде изнесен од теренот. Левиот бек скина лигаменти во скочниот зглоб и се очекува да биде ...

Нојер: Проблемот за Баерн е во тоа што за да победи треба да постигне три гола

А1 On - 23.10.2019

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, по гостинската победата над Олимпијакос во 3. коло од Лигата на шампионите (3:2), го потенцира проблемот на својот тим. – Сами си го отежнавме животот. Немаме доволно доверба во нашата игра.

Главоболки за Ковач, на мечот со Олимпијакос се повреди Лукас Ернандес

Макфакс - 23.10.2019

Францускиот фудбалер Лукас Ернандес нема да му биде на располагање на тренерот Нико Ковач во минхенски Баерн во наредниот период поради повреда на зглобот која ја заработи синоќа во Пиреја, на меч од ЛШ против Олимпијакос.

Нојер го стигна легендарниот Кан и испиша историја

Спортклуб - 23.10.2019

Баерн синоќа на гостувањето кај Олимпијакос успеа да слави со 3:2. Ова беше натпревар во кој Мануел Нојер влезе во историјата со оглед на тоа дека го запиша својот 103. настап во Лигата на шампионите и така се израмни со легендарниот Оливер Кан како ...

Баерн остана без Лукас Хернандез до крајот на 2019

Екипа - 23.10.2019

Германскиот првак Баерн Минхен победи на гостувањето против Олимпијакос (2-3) во Лигата на шампионите, но плати голем „данок“ со повреди на фудбалерите. Дефанзивецот Лукас Хернандез заработи сериозна повреда на скочниот зглоб, го напушти стадионот ...

Хулиганите на Олимпијакос предизвикаа страшен инцидент на сред натпревар: Повредија четворица фанови на Баерн Минхен ...

Дерби - 23.10.2019

Натпреварот од младинската Лига на шампионите помеѓу Олимпијакос и Баерн Минхен беше прекинат откако луди фанови на грчкиот тим се пресметаа со навивачите на Баерн. Четворица фанови претрпеле потешки повреди откако околу 50 маскирани ултраси на ...

И ВО ПРАВО Е: Нојер го откри главниот „проблем“ на Баерн Минхен! (ФОТО)

Слободен Печат - 23.10.2019

Баварскиот гигант во вторникот забележа тешка, но и важна победа на гостувањето против Олимпијакос во рамките од третото коло во Лигата на шампионите. Голманот на Баерн Минхем, Мануел Нојер после завршувањето на натпреварот во Атина имаше една ...

Баерн Минхен остана без важен фудбалер по триумфот против Олимпијакос

Sport 1 - 23.10.2019

Баерн Минхен во третото коло од Лигата на шампиони го победи Олимпијакос со 3-2, но остана без најскапото засилување во историјата на клубот. Лукас Ернандез, кој летово беше платен околу 80 милиони евра во дуел со грчкиот тим доби силен удар во ...

Баерн останува без Лукас Хернандез

Sport M - 23.10.2019

Баерн Минхен ќе биде и без дефанзивецот Лукас Хернандез во наредните недели, потврди германскиот гигант преку официјалната страница. Ернандез се повреди синоќа во победата од 2-3 над Олимпијакос во Лигата на шампионите.

Нојер: Проблемот за Баерн е во тоа што за да победи треба да постигне три гола

Локално - 23.10.2019

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, по гостинската победата над Олимпијакос во 3. коло од Лигата на шампионите (3:2), го потенцира проблемот на својот тим. – Сами си го отежнавме животот. Немаме доволно доверба во нашата игра.

Нојер: Немаме доволно доверба во нашата игра

iPortal - 23.10.2019

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, по гостинската победата над Олимпијакос во 3. коло од Лигата на шампионите (3:2), го потенцира проблемот на својот тим. – Сами си го отежнавме животот. Немаме доволно доверба во нашата игра.

Нојер: Проблемот за Баерн е што за победa треба да постигне три гола

Денешен - 23.10.2019

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, по гостинската победата над Олимпијакос во 3. коло од Лигата на шампионите (3:2), го потенцира проблемот на својот тим. – Сами си го отежнавме животот. Немаме доволно доверба во нашата игра.

Нојер: Проблемот за Баерн е во тоа што за да победи треба да постигне три гола

Опсервер - 23.10.2019

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, по гостинската победата над Олимпијакос во 3. коло од Лигата на шампионите (3:2), го потенцира проблемот на својот тим. – Сами си го отежнавме животот. Немаме доволно доверба во нашата игра.

Нојер: Проблемот за Баерн е во тоа што за да победи треба да постигне три гола

MakPress - 23.10.2019

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, по гостинската победата над Олимпијакос во 3. коло од Лигата на шампионите (3:2), го потенцира проблемот на својот тим. – Сами си го отежнавме животот. Немаме доволно доверба во нашата игра.

Маскирани и вооружени хулигани го прекинаа мечот меѓу Олимпијакос и Бајерн (ВИДЕО)

Канал5 - 22.10.2019

Тежок инцидент се случи во јуниорската Лига на шампионите , кога натпреварот во Атина меѓу екипите на Олимпијакос и Бајерн беше прекинат од вооружени и маскирани хулигани. Хулиганите кои го следат Олимпијакос , во 88-та минута од натпреварот во ...

Скандал во Грција, маскирани хулигани со палки ги испотепаа навивачите на Баерн (ФОТО и ВИДЕО)

МКД - 22.10.2019

Голем скандал се случи попладнево во јуниорската Лига на шампиони на мечот помеѓу Олимпијакос и Баерн, домашни навивачи се појавија со палки на теренот и ги нападнаа гостинските. Голем пропуст во организацијата на мечот меѓу младите екипи на ...

Не може без проблеми во ЛШ: Прекинат мечот Олимпијакос – Баерн Минхен

Спортклуб - 22.10.2019

Натпреварот од младинската лига на шампиони помеѓу Олимпијакос и Баерн Минхен не заврши до крај според планираното. Имено во 84. минута кога се случи инцидентна ситуација, Баварците веќе водеа со 0:4, а незадоволни грчки хулигани влетаа на терен и ...

Ковач смета дека Олимпијакос е многу силен ривал за Баерн

А1 On - 22.10.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач, очекува тежок дуел против Олимпијакос во Лигата на шампионите. – Баерн се обидува да победи на секој натпревар. Исто така знаеме дека ќе играме против многу силен противник, кој беше во можност да го победи ...

Хулигани влегоа на терен и го прекинаа мечот меѓу Олимпијакос и Баерн Минхен (ВИДЕО)

СуперСпорт - 22.10.2019

Средбата од третото коло во групната фаза од јуниорската Лига на шампиони помеѓу Олимпијакос и Баерн Минхен не помина како што сите очекуваа, зашто во еден момент мечот беше прекинат. Група маскирани хулигани наеднаш се појавија на теренот и тргнаа ...

ВИДЕО: Се тресе Караискаки – Олимпијакос го отвори Баерн Минхен

Спортклуб - 22.10.2019

По 23 минути игра во Пиреа, Атина, Олимпијакос води против фаворитот Баерн Минхен со 1;0. Голот за водство против бундеслигашката екипа го отвори Ел Араби. Мануел Нојер се обиде да ја извади топката од голот, но таа со целиот обем навлезе во нивниот ...

Хаос во Атина: Летаа палки и тупаници на меч од ЛШ за младинци

Екипа - 22.10.2019

Огромен скандал се случи за време на дуелот од ЛШ за младинци меѓу Олимпијакос и Баерн Минхен откако група грчки хулигани влета на трибините и се пресмета со германските фанови кои ги бодреа младите фудбалери на Баерн.

Маскирани и вооружени хулигани го прекинаа мечот меѓу Олимпијакос и Баерн

Курир - 22.10.2019

Тежок инцидент се случи во јуниорската Лига на шампионите , кога натпреварот во Атина меѓу екипите на Олимпијакос и Баерн беше прекинат од вооружени и маскирани хулигани. Хулиганите кои го следат Олимпијакос , во 88-та минута од натпреварот во ...

Баерн Минхен ќе купува уште еден фудбалер на Барселона

СуперСпорт - 22.10.2019

Откако го обезбеди потписот на Фелипе Кутињо кој пристигна на едногодишна позајмица, Баерн Минхен сака да обезбеди уште еден фудбалер на Барселона. Имено по повредата на Никлас Суле, Баерн Минхен е краток на позицијата централен бек и ќе се обидат ...

Првиот човек на Баерн до Bild: Неверојатно е со какви сра*а се служите

Кајгана - 22.10.2019

На првиот човек на Баерн Ули Хенес „му пукна филмот“ и жестоко реагираше на кампањата на германски Bild кој по секоја цена сака да се врати Томас Милер во минхенската екипа. Познато е дека во изминативе неколку недели Bild жестоко ги критикуваше ...

Маскирани хулигани го прекинаа мечот меѓу Олимпијакос и Баерн (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.10.2019

Средбата од третото коло во јуниорската Лига на шампиони меѓу Олимпијакос и Баерн Минхен беше прекинат во еден момент, откако група маскирани хулигани се појавија на теренот. Фудбалерите почнаа да бегаат од хулиграните, но сепак на крајот ...

Скандал во Грција, хулигани на Олимпијакос повредиле навивачи на Баерн

TopSport - 22.10.2019

Натпреварот во младинската Лига на шампиони меѓу Олимпијакос и Баерн Минхен кој се играше во Пиреја, Грција е прекинат поради инцидент предизвикан од домашните навивачи. Баварците водеа со 4-0 кога во 84 минути од мечот настана хаос.

СКАНДАЛ: Навивачите на Олимпијакос ги нападнаа фановите на Баерн! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 22.10.2019

Во моментите кога баварскиот гигант водеше со убедлива разлика на теренот во Атина се случи немил настан... Натпреварот од младинската фудбалска Лига на шампионите помеѓу екипите на Олимпијакос и Баерн го одбележа инцидент кој што сигурно УЕФА ...

Маскирани хулигани со палки влегоа на мечот меѓу јуниорите на Олимпијакос и Баерн, играчите бегаа по теренот (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.10.2019

Мечот меѓу Олимпијакос и Баерн Минхен во јуниорската Лига на шампионите во еден момент беше прекинат откако на теренот влегоа маскирани хулигани. Голем пропуст во организацијата на мечот меѓу младите екипи на Олимпијакос и Баерн Минхен, маскирани ...

Маскирани и вооружени хулигани на Олимпијакос го прекинаа мечот во Атина (ВИДЕО)

Локално - 22.10.2019

Мечот меѓу Олимпијакос и Баерн Минхен во младинската Лига на шампионите во еден момент беше прекинат откако на теренот влегоа маскирани хулигани. При резултат 0:4 за баварците, грчките навивачи влетаа на терен, а потоа сакаа да се пресметаат со ...

Ковач смета дека Олимпијакос е многу силен ривал за Баерн

Опсервер - 22.10.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач, очекува тежок дуел против Олимпијакос во Лигата на шампионите. – Баерн се обидува да победи на секој натпревар. Исто така знаеме дека ќе играме против многу силен противник, кој беше во можност да го победи ...

Прекинат мечот во младинската Лига на шампиони, хулигани влетаа на терен (ВИДЕО)

iPortal - 22.10.2019

Мечот меѓу Олимпијакос и Баерн Минхен во младинската Лига на шампионите во еден момент беше прекинат откако на теренот влегоа маскирани хулигани. При резултат 0:4 за баварците, грчките навивачи влетаа на терен, а потоа сакаа да се пресметаат со ...

Румениге даде оценка за досегашниот престој на Кутињо во Баерн

Точка - 22.10.2019

Бразилскиот репрезентативец, Филипе Кутињо во актуелнава сезона е дел од бундеслигашот Баерн Минхен каде игра како позајмен играч од Барселона. Кутињо не се снајде на „Камп Ноу“, па му се отвори можност за преселба во Германија која ја прифати и ...

Ковач смета дека Олимпијакос е многу силен ривал за Баерн

Либертас - 22.10.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач, очекува тежок дуел против Олимпијакос во Лигата на шампионите. – Баерн се обидува да победи на секој натпревар. Исто така знаеме дека ќе играме против многу силен противник, кој беше во можност да го победи ...

Ковач: Олимпијакос е многу силен ривал за Баерн

Денешен - 22.10.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач, очекува тежок дуел против Олимпијакос во Лигата на шампионите. – Баерн се обидува да победи на секој натпревар. Исто така знаеме дека ќе играме против многу силен противник, кој беше во можност да го победи ...

Ковач смета дека Олимпијакос е многу силен ривал за Баерн

MakPress - 22.10.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач, очекува тежок дуел против Олимпијакос во Лигата на шампионите. – Баерн се обидува да победи на секој натпревар. Исто така знаеме дека ќе играме против многу силен противник, кој беше во можност да го победи ...

Румениге даде оценка за досегашниот престој на Кутињо во Баерн

Дерби - 21.10.2019

Бразилскиот репрезентативец, Филипе Кутињо во актуелнава сезона е дел од бундеслигашот Баерн Минхен каде игра како позајмен играч од Барселона. Кутињо не се снајде на „Камп Ноу“, па му се отвори можност за преселба во Германија која ја прифати и ...

Румениге: Баерн е презадоволн од Кутињо!

Макфакс - 21.10.2019

Извршниот директор на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге вели дека сите во Баварија се „презадоволни“ од трансферот на Филипе Кутињо од Барселона, фалејќи го Бразилецот дека совршено се адаптирал на животот во Германија и на бундеслигашкиот фудбал.

Нојер искрен: Не сме арогантни и неодговорни, но ова не личи на Баерн Минхен

Gol.mk - 21.10.2019

Германскиот шампион Баерн Минхен не бележи резултати според очекувањата во новата сезона во Бундеслигата. Две кола не знае за победа, а по вчерашното реми на гости кај Аугсбург , незадоволството кај капитенот Мануел Нојер беше големо.

Румениге: Баерн се презадоволни од Кутињо!

TopSport - 21.10.2019

Извршниот директор на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге вели дека сите во Баварија се „презадоволни“ од трансферот на Филипе Кутињо од Барселона, фалејќи го Бразилецот дека совршено се адаптирал на животот во Германија и на бундеслигашкиот фудбал.