TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вратите на "Хемпден парк" отворени за Реал М и Баер Л

Утрински - 04.05.2002

По победите над Манчестер ј. и Барселона во полуфиналето на Лигата на шампионите Вратите на "Хемпден парк" во Глазгов на 15 мај, кога треба да се одигра финалето на најреномираното фудбалско натпреварување, Лигата на шампиони ќе бидат отворени за германскиот претставник Баер Леверкузен и шпанскиот ...

Реал и Баер Л. се финалистите во Лигата на шампионите

А1 - 02.05.2002

Реал Мадрид и Баер од Леверкузен ќе играат во финалето на Лигата на шампионите. Во вчерашниот втор 1/2 финален натпревар кралскиот клуб пред своите гледачи играше 1:1 со Барселона и на 15 мај на Хемпден Парк во Глазгов ќе се обиде да стигне до 9-тата титула во најеминентното европско клубско ...

Баер Л. е првиот финалист во Лигата на шампионите

А1 - 01.05.2002

Баер стигна прв до големото финале откако одигра храбро нерешено и во реваншот со англискиот шампион и поради голот повеќе во гости на 15 мај во Глазгов ќе го очекува победникот од вечерашното шпанско полуфинале меѓу Реал Мадрид и Барселона.

Се очекуваат финалистите во фудбалската Лига на шампионите

А1 - 30.04.2002

Малата „Бај арена“ во Леверкузен ќе го промовира вечерва првиот учесник во големото финале од фудбалската лига на шампионите. Баер е во предност пред Манчестер Јунајтед, поради поволниот резултат 2:2 од првата средба на „Олд Трафорд“.

Топмелер: "Судбината веќе не е во наши раце"

Утрински - 30.04.2002

Пораз на Баер Леверкузен во дуелот со Нирнберг од 1:0 Борусија (Д) во резултатски тесен и неизвесен натпревар на гостувањето во Хамбург славеше над домашниот Хамбургер со 4:3 и на едно коло пред крајот во германското фудбалско првенство изби на водечката позиција на бундеслигашката табела.

Фергусон: Ќе ја казниме предвремената радост на Германците

Утрински - 30.04.2002

Баер Леверкузен и Реал Мадрид во реваншот ги пречекуваат Манчестер Ј и Барселона Баер Леверкузен и Реал Мадрид влегуваат во реванш средбите од најреномираното натпреварување Лигата на шампионите со добри резултати остварени во првите мечеви во гости против Манчестер јунајтед и Барселона.