TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вечерва митинг на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата

Телма - 29.05.2011

Пред Владата на Република Македонија денеска со почеток во 19 часот ќе се одржи централен митинг на коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во скопје

Телма - 29.05.2011

Вечерва на просторот пред зградата на Владата митинг одржа ВМРО-ДПМНЕ со коалициските партнери. Митингот беше масовен, а премиерот Груевски оцени дека се работи за собир кој според посетеноста и ...

ВМРО-ДПМНЕ одржа митинг во Скопје

Алсат-М - 29.05.2011

Од владејачката ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржаа предизборен митинг пред Владата во Скопје. Побараа нов мандат за да продолжат со, како што рекоа, реформите во Македонија.

Груевски: Да ставиме крај на транзициските политичари

Алфа - 29.05.2011

Оваа вечер ме потсетува на вечерта кога Македонија ја славеше независноста. Тогаш огромна бројка луѓе, рекоа за самостојноста на државата.

ВМРО–ДПМНЕ ја довлечка цела Македонија во Скопје

+инфо - 29.05.2011

Со звуците на македонската химна, точно во 19 часот започна митингот на владејачката ВМРО–ДПМНЕ пред владата, во Скопје.

Георгиевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе добие само 40 пратеници

+инфо - 29.05.2011

Илјадници граѓани на митингот на вистинското ВМРО присуствуваат вечерва во Охрид, пренесе порталот Sky.mk Централниот митинг на преполниот плоштад во Охрид, почна пред 40 минути.

Митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ во Прилеп

Сител - 29.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вчера одржа предизборен митинг во Прилеп. Лидерот Никола Груевски се осврна на економијата потенцирајќи оти пресвртот на економскиот ...

Вечерва централен митинг на коалицијата „За подобра Македонија“

МРТ - 29.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во 19 часот ќе одржи централен митинг пред Владата на Република Македонија.

Груевски пак со писмо и пак крив Бранко

Sky - 29.05.2011

Премиерот Груевски во пресрет на изборите со писмо напишано на владин меморандум им се обраќа на првите три ешалони на извршната власт, политички функционери на ВМРО ДПМНЕ.

Ноќни подготовки за централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ пред Влада

Press24 - 29.05.2011

Просторот на во околината на Владата на Илинднска веќе е блокиран за сообраќај поради утрешниот централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ.

Вечерва централен митинг на Коалицијата за подобра Македонија

Курир - 29.05.2011

Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во 19 часот ќе го одржи централниот митинг пред Владата на РМ, каде ќе го презентира „Манифестот за реформи и развој“.

Коалицијата “За подобра Македонија“ вечер ќе го одржи својот централен митинг

Нетпрес - 29.05.2011

Коалицијата “За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во 19 часот пред Владата на Република Македонија ќе го одржи својот централен митинг.

Илија Димовски ќе го тужи Георгиев

Курир - 29.05.2011

Пред Владата на Република Македонија денеска со почеток во 19 часот ќе се одржи централен митинг на коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Коалицијата “За подобра Македонија“ вечер ќе го одржи својот централен митинг

Sky - 29.05.2011

Коалицијата “За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во 19 часот пред Владата на Република Македонија ќе го одржи својот централен митинг.

Коалицијата “За подобра Македонија“ вечерва на централен митинг

Press24 - 29.05.2011

Коалицијата “За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во 19 часот пред Владата на Република Македонија ќе го одржи својот централен ...

Осум до десет илјади на митингот на ВМРО ДПМНЕ во Скопје

Sky - 29.05.2011

Осум до десет илјади административци и членови, со закани и присила носени во автобуси, присуствуваат на митингот на ВМРО ДПМНЕ. Пред малку започна митингот на оваа партија, кој е централен.

50% повеќе се за ВМРО- ДПМНЕ отколку за СДСМ

Курир - 29.05.2011

Коалицијата за подобра Македонија на чело со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата од изборната единица 1, Никола Груевски, вечерва го започна централниот митинг пред Владата на РМ, каде се ...

ФОТО: Започна централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 29.05.2011

Коалицијата за подобра Македонија на чело со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата од изборната единица 1, Никола Груевски, вечерва го започна централниот митинг пред Владата на РМ.

Голем сенароден митинг на ВМРО - Народна во Охрид

Sky - 29.05.2011

На митингот на ВМРО Народна партија во Охрид, илјадници граѓани пристигнауваат од сите страни да му оддадат поддршка на оваа партија и нејзиниот лидер Љубчо Георгиевски.

Груевски зборуваше исклучиво за Црвенковски

Sky - 29.05.2011

Вечерва на просторот пред зградата на Владата митинг одржа ВМРО-ДПМНЕ со коалициските партнери. Митингот беше масовен, а премиерот Груевски оцени дека се работи за собир кој според посетеноста и ...

Георгиевски: ВМРО ДПМНЕ е на рамниште со партијата на југословените

Sky - 29.05.2011

Илјадници граѓани на митингот на вистинското ВМРО присуствуваат вечерва во Охрид. Централниот митинг на преполниот плоштад во Охрид, започна пред дваесетина минути.

Груевски: Победуваме!

Курир - 29.05.2011

Коалицијата за подобра Македонија на чело со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата од изборната единица 1, Никола Груевски, вечерва одржа централниот митинг пред Владата на РМ, каде ќе го ...

Груевски: Нема место за оние кои добија шанса, а не ја искористија

А1 - 28.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ заслужи нов мандат, за и во следните 4 години да ја води државата, порача премиерот Никола Груевски на синоќешниот митинг во скопски Карпош.

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Карпош

Телма - 28.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа изборен митинг во скопската општина Карпош. - На 5 јуни ќе победат тие што работат, ветуваат и остваруваат, рече лидерот на ...

СДСМ: Груевски изборно диктира преку владино писмо

Телма - 28.05.2011

Портпаролот на Изборниот штаб на СДСМ Гордан Георгиев денеска на прес-конференција обвини дека ВМРО-ДПМНЕ ги користи институциите за партиска промоција.

Не заборавај, ако можеш

Дневник - 28.05.2011

Неизвесноста се зголемува, опозициското расположение расте... Тоа веќе не може да се скрие. Влегуваме во последната недела од изборната кампања со многу нервоза, тензии, навреди...

ИЗБОРИ ‘11 Груевски: Опозицијата ќе доживе најжесток пораз

Дневник - 28.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа изборен митинг во скопската општина Карпош . - На 5 јуни ќе победат тие што работат, ветуваат и остваруваат - рече лидерот ...

Груевски: Tранзиционите политичари да ги испратиме во пензија

Алфа - 28.05.2011

Премиерот Груевски во пресрет на изборите со писмо напишано на владин меморандум им се обраќа на првите три ешалони на извршната власт, политички функционери на ВМРО ДПМНЕ.

СДСМ: Груевски ја става Владата во функција на кампања на ВМРО-ДПМНЕ

Форум - 28.05.2011

СДСМ денеска обвини дека ВМРО-ДПМНЕ ги користи институциите за партиска промоција и оти се обидува да ја приватизира државата „Последниот случај е скандалозен.

ВМРО-ДПМНЕ со предизборен митинг во Прилеп

Алсат-М - 28.05.2011

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ својата програма вечерва им ја претстави на граѓаните на Прилеп. Високите партиски функционери им порачаа на граѓаните да гласаат според она што политичарите го реализираат.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги користи институциите за партиски цели

Дневник - 28.05.2011

Портпаролот на Изборниот штаб на СДСМ Гордан Георгиев денеска на прес-конференција обвини дека ВМРО-ДПМНЕ ги користи институциите за партиска промоција.

СДСМ: На Груевски ќе му се повтори „Панорама“

+инфо - 28.05.2011

Зачудени сме од дрскоста на Груевски и ДПМНЕ. Со кој образ се осмелуваат да обвинуваат било кој друг за врбување на гласачи? Целата јавност е згрозена од огромниот скандал со списоците на ...

Скандал: На Митинг во Мичурин народот избега кога се појави Поповска

+инфо - 28.05.2011

Скандал се случи на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во скопската населба Мичурин, кој тукушто заврши. Имено, пред само 50 граѓани на бината продефилираа неколкумина говорници, но по се изгледа народот не беше ...

ВМРО-ДПМНЕ вчера одржа митинг во општина Карпош

Сител - 28.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вчера одржа изборен митинг во скопската општина Карпош. - На 5 јуни ќе победат тие што работат, ветуваат и остваруваат, рече лидерот на ...

ВМРО ДПМНЕ во Прилеп: Пресвртот во животот на македонските граѓани почна кога СДСМ замина од власт

Канал5 - 28.05.2011

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски побара од граѓаните 62 пратенички места. Сигурен е во победа, како што е сигурен дека по 5 јуни Бранко Црвенковски и неговата тајфа ќе заминат од ...

СДСМ: Груевски и пишал на администрацијата- да им стави крај на транзициските политичари

Press24 - 28.05.2011

Груевски и ДПМНЕ во очај и паника од неминовниот пораз кој им следи на 5 јуни очигледно не знаат да направат разлика помеѓу држава и партија, велат од СДСМ.

СДСМ: На Груевски ќе му се повтори „Панорама“

Sky - 28.05.2011

Зачудени сме од дрскоста на Груевски и ДПМНЕ. Со кој образ се осмелуваат да обвинуваат било кој друг за врбување на гласачи? Целата јавност е згрозена од огромниот скандал со списоците на ...

Георгиев: Груевски го злоупотребува владиниот меморандум

Курир - 28.05.2011

Претседателот на изборен штаб на СДСМ, Гордан Георгиев денес го обвини премиерот Груевски дека го злоупотребува владиниот меморандум за свои партиски цели.

Му избегаа сите членови на ВМРО ДПМНЕ во Мичурин

Sky - 28.05.2011

Скандал се случи на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во скопската населба Мичурин, кој тукушто заврши како што јавува Плусинфо. Имено, пред само 50 граѓани на бината продефилираа неколкумина говорници, но по ...

Започна митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Курир - 28.05.2011

Владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ го започна предизборниот митинг во центарот на Прилеп, пред големиот број на симпатизери.

Екстремно слаб одзив на митингот на ДПМНЕ во Прилеп

Sky - 28.05.2011

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски побара од граѓаните 62 пратенички места вечерва пред Прилепчани, кои го бојкотираа настапот на премиерот.

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ги користат институциите за партиска промоција

еФакт - 28.05.2011

Скопје - Груевски и ДПМНЕ во очај и паника од неминовниот пораз кој им следи на 5 јуни очигледно не знаат да направат разлика помеѓу држава и партија, изјави денес портпаролот на изборниот штаб на ...

СДСМ - Груевски на владин меморандум наложува како администрацијата да се однесува за време на изборите

Inpress - 28.05.2011

Скопје, 28. мај 2011 (ИНПРЕС) Груевски и ДПМНЕ во очај и паника од неминовниот пораз кој им следи на 5 јуни очигледно не знаат да направат разлика помеѓу држава и партија.

СДСМ - Зачудувачка е дрскоста на Груевски да обвини друг за врбување на гласачи

Inpress - 28.05.2011

Скопје, 28. мај 2011 (ИНПРЕС) Зачудени сме од дрскоста на Груевски и ДПМНЕ. Со кој образ се осмелуваат да обвинуваат било кој друг за врбување на гласачи? Целата јавност е згрозена од огромниот ...

Груевски бил новиот Александар Македонски

А1 - 27.05.2011

Премиерот Никола Груевски ниту на синоќешниот митинг во Берово, не одговори на повиците на Црвенковски и Шеќеринска ја јавно предизборно соочување, на ТВ дуел.

Колку ги чини граѓаните митинг на ВМРО-ДПМНЕ?

А1 - 27.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ чисти се пред себе. За неполни 15 минути го испразни паркингот во скопски Карпош 3 - каде вечерва партијата ќе одржи митинг.

Македонија - „Манифестот“ се загуби во навредите

Време - 27.05.2011

Ана Анастасовска По пет години власт, од кои две и пол години апсолутна власт, очигледно е дека владејачката ВМРО-ДПМНЕ нема веќе што ново да им понуди на граѓаните и токму затоа го одбра моделот на ...

„Пајаци“ креваа коли за митингот на ВМРО ДПМНЕ

Алфа - 27.05.2011

Пајаците во служба на ВМРО ДПМНЕ.Возилата на пајак службата три часа го чистеа паркингот кај трговскиот центар ,,Лептокарија,, во Карпош поради вечерашниот митинг на владеачката партија.

ИЗБОРИ ‘11 Груевски: Финтите на Црвенковски веќе не поминуваат

Дневник - 27.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва одржа митинг во скопската општина Ѓорче Петров на кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски порача дека финтите и маалските трикови на Бранко Црвенковски ...

ВМРО-ДПМНЕ одржа митинг во општина Карпош

Алсат-М - 27.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа изборен митинг во скопската општина Карпош. - На 5 јуни ќе победат тие што работат, ветуваат и остваруваат, рече лидерот на ...

Два часа без струја остана Румунска заради митингот на ВМРО - ДПМНЕ

+инфо - 27.05.2011

Со пајаци и полиција за десетина минути, ВМРО - ДПМНЕ го испразни паркингот во Карпош 3 каде вечерва партијата ќе одржи митинг.

Груевски: Бранко на 5 јуни ќе го доживее најголемиот пораз

+инфо - 27.05.2011

Уште само 8 дена не делат од победата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ и уште само 8 дена не делат од најголемиот пораз на Бранко Црвенковски кој го доживеал во политичката кариера.

Црвенковски: За Груевски вистинските казни ќе дојдат по 5 јуни

+инфо - 27.05.2011

Пет години Груевски владее, а мене од уста не ме вади. Пуштете телевизор, во вмровските спотови и мене ме гледате. На сите вмровски медиуми се врти само моето име.

Коалицијата „За подобра Македонија“ на митинг во општина Ѓорче Петров

Сител - 27.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва одржа митинг во скопската општина Ѓорче Петров на кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски порача дека финтите и маалските трикови на Бранко Црвенковски ...

Митинг ВМРО-ДПМНЕ во Берово

Канал 77 - 27.05.2011

Бранко Црвенковски го избегна најголемиот дуел на 5 јуни, дуелот со народот. Не прифати да биде носител на листата и на тој начин да се соочи со граѓаните, истакна лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола ...

Болница останала без струја заради митинг на ВМРО ДПМНЕ

Sky - 27.05.2011

Според локалните жители на Карпош 3, кабли со струја за озвучувањето биле обезбедувани од блиската трафостаница поради што болницата останала 2 часа без струја јавува Плусинфо.

Груевски: Бранко нема веќе трикови!

Курир - 27.05.2011

Премиерот Никола Груевски и носителот на листа од Изборна единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, Гордана Јанкулоска, ја презентираа својата предизборна програма „Манифест за ...

Груевски нервозен на митингот во Ѓорче Петров

Sky - 27.05.2011

Со осет на нервоза во говорот на лидерот на ДПМНЕ - Никола Груевски, како и многу говор на омраза према опозицијата која веќе пет години е надвор од извршната власт.

ВМРО-ДПМНЕ од Карпош: Не проаѓаат маалските муабети и финти на Бранко

Press24 - 27.05.2011

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија одржа митинг во скопски Карпош. - Тоа што во 90-тите изгледаше забавно и штосно денеска не поминува. Ова се други времиња.

Целиот народ е на нозе, Црвенковски порача: За Груевски вистинските казни ќе дојдат по 5 јуни

Sky - 27.05.2011

Цела Крива Паланка вечерва беше на нозе. Народот се дигна против хаотичната, криминална и власт која го навредува сопствениот граѓанин. Пет години Груевски владее, а мене од уста не ме вади.

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Ѓорче Петров

еФакт - 27.05.2011

Скопје - ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија денес ќе одржи митинг во Ѓорче Петров. Митингоит ќе се подржи во 17:30 часот карши црквата „Св. Петар и Павле“.

Груевски: Црвенковски ќе замине во политичката историја

Македонија24 - 27.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Груевски: Црвенковски ќе замине во политичката историја, Носителот на листа од Изборна единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија Гордана Јанкулоска, ...

Груевски:Останаа 8 дена до победа на ВМРО-ДПМНЕ

Македонија24 - 27.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Груевски:Останаа 8 дена до победа на ВМРО-ДПМНЕ, Коалицијата за подобра Македонија предводена од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата од изборната единица 1, ...

Груевски: За време на кризата се направи максимум

А1 - 26.05.2011

Груевски на митингот во Велес побара 62 мандати, за да не може никој да не ги опструира за да ги продолжат реформите и да ги реализираат заложбите од Манифестот.

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Велес

Телма - 26.05.2011

Оваа коалиција на 5 јуни ќе ја добие довербата на народот со 62 пратеника, затоа што знае да ја води цврсто државата, порача лидерот на ВМРО–ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг на Коалицијата.

ИЗБОРИ ‘11 Груевски: Црвенковски лаже дека е државник

Дневник - 26.05.2011

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски побара од велешани да ја поддржат реформски ориентиранта Влада, која со завршувањето на Светската економска криза, имала широко поле за работа и нови успеси во ...

ИЗБОРИ `11 СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ им им се потмева на вистинските стечајци

Дневник - 26.05.2011

Покрај тоа што се трошат милиони евра за билборди, огласи и реклами, сега ВМРО-ДПМНЕ им се потмева на вистинските стечајци, Гордан Георгиев, обвини портпаролот на изборниот штаб на СДСМ.

Митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ во Делчево

Алсат-М - 26.05.2011

На 5 јуни Бранко Црвенковски и неговата тајфа од СДСМ ќе доживеат дебакл не само во Делчево и Берово, туку во цела Македонија бидејќи народот трипати му даваше шанса, а тој трипати ја злоупотреби ...

ВМРО-ДПМНЕ во Берово, СДСМ во Струмица

+инфо - 26.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува два митинга - во Делчево и во Берово, од кои првиот во 17.30 часот а вториот во 20.30 часот.

СДСМ: Стечајците на Груевски се докажани насилници (ФОТО)

+инфо - 26.05.2011

Изминативе пет години Македонија стана чудна држава. Груевски и ДПМНЕ измислија нов изум, досега невиден во политиката. Се изнагледавме се и сешто, од креирање на лажни жртви на транзицијата до ...

ВМРО-ДПМНЕ во Берово не носи „туристи“, ама деца носат партиски знамиња и маички

+инфо - 26.05.2011

На половина час пред почетокот на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Берово, кој треба да се одржи на плоштадот, репортерот на „Плус Инфо“ забележа како пристигнува и група од дваесетина деца, облечени во ...

Предизборен митинг на коалицијата предводена од ВМРО – ДПМНЕ во Велес

Сител - 26.05.2011

Оваа коалиција на 5 јуни ќе ја добие довербата на народот со 62 пратеника, затоа што знае да ја води цврсто државата, порача лидерот на ВМРО–ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг на Коалицијата ...

Митинг на Коалицијата „За подобра Македонија“ во Македонска Каменица

Сител - 26.05.2011

Попладнево во Македонска Каменица се одржа митинг на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. На граѓаните им се обрати кандидатката за пратеник од оваа општина Лилјана ...

Митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ во Делчево

Сител - 26.05.2011

На 5 јуни Бранко Црвенковски и неговата тајфа од СДСМ ќе доживеат дебакл не само во Делчево, туку во цела Македонија бидејќи народот трипати му даваше шанса, а тој трипати ја злоупотреби довербата.

ВМРО ДПМНЕ во Берово: Црвенковски го избегна најголемиот дуел- да се соочи со народот на 5 јуни

Канал5 - 26.05.2011

Бранко Црвенковски го избегна најголемиот дуел на 5 јуни, дуелот со народот. Не прифати да биде носител на листата и на тој начин да се соочи со граѓаните, истакна лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола ...

Груевски пак со обвинувања кон Бранко

Sky - 26.05.2011

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Велес кој штотуку заврши Груевски зборуваше само 30 минути, што за него е апсолутно невообичаено, бидејќи на претходните митинзи говореше најмалку по еден час.

ВМРО-ДПМНЕ од Велес: 10 дена до финалниот дебакл на Црвенковски

Press24 - 26.05.2011

Оваа коалиција на 5 јуни ќе ја добие довербата на народот со 62 пратеника, затоа што знае да ја води цврсто државата, порача лидерот на ВМРО–ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг на Коалицијата ...

Влатко Ѓорчев на повеќе средби со граѓаните

Курир - 26.05.2011

Носителот на ВМРО-ДПМНЕ во третата изборна единица, Влатко Ѓорчев денеска ќе оствари повеќе средби со граѓаните и ќе присуствува на митинзи во повеќе населени места.

СДСМ: Лажни стечајци во кампањата на ДПМНЕ

eReporter - 26.05.2011

Изминативе пет години Македонија стана чудна држава. Груевски и ДПМНЕ измислија нов изум, досега невиден во политиката. Се изнагледавме се и сешто, од креирање на лажни жртви на транзицијата до ...

СДСМ: Јованче Ацески е еден од тепачите на деца на градскиот плоштад

Press24 - 26.05.2011

СДСМ тврди дека ликовите искористени во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ се лажни стечајци кои профитирале од ВМРО-ДПМНЕ. Изминативе пет години Македонија стана чудна држава.

СДСМ: Стечајците на Груевски се докажани насилници

Sky - 26.05.2011

Изминативе пет години Македонија стана чудна држава. Груевски и ДПМНЕ измислија нов изум, досега невиден во политиката. Се изнагледавме се и сешто, од креирање на лажни жртви на транзицијата до ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ креира лажни жртви на транзицијата

Курир - 26.05.2011

СДСМ на денешната прес-конференција обвини дека жртвите на транзицијата се всушност платеници на Никола Груевски. Во продолжение следува интегрален текст.

ВМРО-ДПМНЕ: На 5 јуни Црвенковски и СДСМ ќе доживеат дебакл

Курир - 26.05.2011

На 5 јуни Бранко Црвенковски и неговата тајфа од СДСМ ќе доживеат дебакл не само во Делчево, туку во цела Македонија бидејќи народот трипати му даваше шанса, а тој трипати ја злоупотреби довербата.

Груевски: Нема да има дилеми на 5-ти јуни

Курир - 26.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва на митинг во Берово ја презентираше својата предизборна програма „Манифест за реформи и развој“.

СДСМ: Валканата кампања на ВМРО-ДПМНЕ станува се повулгарна

еФакт - 26.05.2011

Скопје - Изминативе пет години Македонија стана чудна држава. Груевски и ДПМНЕ измислија нов изум, досега невиден во политиката.

СДСМ - Типичната црна и валкана кампања на ДПМНЕ станува се’ повулгарна и повалкана

Inpress - 26.05.2011

Скопје, 26. мај 2011 (ИНПРЕС) Изминативе пет години Македонија стана чудна држава. Груевски и ДПМНЕ измислија нов изум, досега невиден во политиката.

Беровчани ги поддржаа реформите

Македонија24 - 26.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Беровчани ги поддржаа реформите, Пред насобраните граѓаните на плоштадот во Берово, коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва го презентираше „Манифест за реформи и ...

ВМРО-ДПМНЕ во Струга

А1 - 25.05.2011

На митингот во Струга лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше за тоа како изгледала македонската политичка сцена пред неговото појавување на чело на партијата. „2006.

Груевски не се откажува од борбата со криминалот

Утрински - 25.05.2011

Битола - "Македонија на 5 јуни ќе има можност да избира помеѓу една промакедонска и една прогрчка коалиција", порача од плоштадот „Магнолија" во Битола лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струга

Телма - 25.05.2011

На 5 јуни Бранко Црвенковски и неговата тајфа ќе доживеат катастрофален пораз. Народот и овојпат довербата ќе ја даде на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, порача вечерва на митингот ...

Груевски: Народот ќе избира меѓу промакедонска и прогрчка коалиција

Дневник - 25.05.2011

Народот на 5 јуни ќе има можност да избира меѓу една промакедонска и една прогрчка коалиција, порача од предизборниот митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ во Битола претседателот на ...

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ ќе почне со алкохол и полни автобуси од земјава

+инфо - 25.05.2011

Според добро утврдено сценарио пред секој митинг на ВМРО-ДПМНЕ и оваа вечер пред митингот во Велес кој ќе почне за половина час над 50 автобуси од разни делови на Македонија истоварија членови и ...

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Велес бездушен

+инфо - 25.05.2011

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Велес кој штотуку заврши Груевски зборуваше само 30 минути, што за него е апсолутно невообичаено, бидејќи на претходните митинзи говореше најмалку по еден час.

ВМРО ДПМНЕ во Струга: Нема да прифатиме промена на Уставот како решение за смена на името

Канал5 - 25.05.2011

Струга не заборава за она што се случуваше во 2004 година, кога заедно се боревме и демонстриравме против Бранко Црвенковски, која ја продаде Струга за една фалсификувана фотеља.

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ во Струга

Сител - 25.05.2011

На 5 јуни Бранко Црвенковски и неговата тајфа ќе доживеат катастрофален пораз. Народот и овојпат довербата ќе ја даде на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, порача вечерва на митингот ...

ВМРО ДПМНЕ во Велес: Груевски вети рекорден економски раст

Канал5 - 25.05.2011

На 5 јуни ќе освоиме 62 мандати, му одговори претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски на полиитичкиот ривал од СДСМ Бранко Црвенковски.

Избор(и)

Окно - 25.05.2011

Македонија на 5 јуни ќе има можност да избира помеѓу една промакедонска и една прогрчка коалиција. Никола Груевски , на митинг во Битола; Утрински весник, 25.05.11.

Велешани во очи со „Манифестот“

Курир - 25.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ тукушто го започна својот митинг во Велес. Голем број велешани се собраа да ја искажат својата поддршка на досега сработеното кон Владата ...

Масовна поддршка во Велес за ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 25.05.2011

Огромен број на велешани денес присуствуваа на митингот на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Коалицијата „За подобра Македонија“ на митинг во Струга

Македонија24 - 25.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Коалицијата „За подобра Македонија“ на митинг во Струга, Со честитка за верскиот и државен празник „Свети Кирил и Методиј“, лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за ...

„За подобра Македонија“ со митинг пред велешани

Македонија24 - 25.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , „За подобра Македонија“ со митинг пред велешани, Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ денес одржа свој предизборен митинг во Велес, пред огромен ...

Груевски: Ќе продолжиме со уште посилни полициски акции

А1 - 24.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ ако остане на власт, ќе продолжи со уште посилни полициски акции, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од Битола, вели дека се тоа акции против криминалот и корупцијата, од што нема да се ...

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

Телма - 24.05.2011

Владејачката партија ВМРО- ДПМНЕ и коалициските партнери, вечерва на плоштадот „Магнолија“ во Битола на својот предизборен митинг ја претставија програмата „Манифест за реформи и развој“ и ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ во Битола и Демир Хисар

Алсат-М - 24.05.2011

Владејачката партија ВМРО- ДПМНЕ и коалициските партнери, вечерва на плоштадот „Магнолија“ во Битола на својот предизборен митинг ја претставија програмата „Манифест за реформи и развој“ и ...

ВМРО ДПМНЕ во Струга

Алсат-М - 24.05.2011

Измина и деветтиот ден од изборната кампања. Карванот на ВМРО ДПМНЕ вечерва беше во Струга. Претседателот на партијата Груевски го обвини Бранко Црвенковски дека го продал градот за да си обезбеди ...

Груевски: Бранко и тајфата на 5 јуни ќе доживеат катастрофален пораз

+инфо - 24.05.2011

Лидерот на ВМРО–ДПМНЕ во Струга вечерва ги повтори говорите од Кочани пред неколку дена и од вчерашниот митинг во Битола. Ги повтори петте стратешките приоритети на владата предводена од ДПМНЕ.

СДСМ во Делчево: Груевски не сака ТВ дуел да не се откријат катастрофалните резултати од преродбата

Канал5 - 24.05.2011

Груевски не сака да излезе на ТВ дуел бидејќи ќе се соголи пред целата македонска јавност, затоа што ќе се открие вистината за катастрофалните резултати од преродбата за најкриминалната приватизација ...

Митинзи на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ во Битола и Д. Хисар

Сител - 24.05.2011

Владејачката партија ВМРО- ДПМНЕ и коалициските партнери, вчера на плоштадот „Магнолија“ во Битола на својот предизборен митинг ја претставија програмата „Манифест за реформи и развој“ и кандидатите ...

Покана за ТВ дуел до Груевски од Црвенковски

Канал 77 - 24.05.2011

Покана за ТВ дуел до Груевски од Црвенковски пристигна и од Делчево. Груевски не сака да излезе на ТВ дуел бидејќи се плаши дека ќе се соголи пред целата македонска јавност, затоа што ќе се открие ...

Масовна поддршка на ВМРО-ДПМНЕ од Стружани

Курир - 24.05.2011

Партискиот караван на Коалцијата за подобра Македонија предводена од владеачката ВМРО-ДПМНЕ денес пристигна во Струга, каде пред голем број на граѓани го претставува Манифестот за реформи и развој.

Груевски: СДСМ ќе доживее катастрофален пораз

Курир - 24.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, одржа митинг во Струга, каде го презентираше Манифестот за реформи и развој.

Груевски од Струга: СДСМ ќе доживее катастрофален пораз

Press24 - 24.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, одржа митинг во Струга, каде го презентираше Манифестот за реформи и развој.

Голем народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струга

Inpress - 24.05.2011

Струга, 24. мај 2011 (ИНПРЕС) ВМРО-ДПМНЕ денеска од 20:30 часот, кај кружниот тек кај Пливалиште во Струга ќе одржи Голем народен митинг.

Груевски: Шеќеринска колку чини името?

Македонија24 - 24.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Груевски: Шеќеринска колку чини името?, И покрај врнежите од дожд ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите пртнери одржаa огромен митинг на плоштадот Магнолија во Битола.

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

Телма - 23.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на градскиот плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица одржа централен предизборен митинг под мотото „Реформите ќе победат“.

ИЗБОРИ ’11 Груевски: Нема решение за името без референдум

Дневник - 23.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на градскиот плоштад во Струмица одржа централен предизборен митинг под мотото „Реформите ќе победат“ .

Коалицијата „За подобра Македонија“ во Струмица и Радовиш

Алсат-М - 23.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на градскиот плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица одржа централен предизборен митинг под мотото „Реформите ќе победат“.

Црвенковски: Груевски ништо да не правеше, помалку зијан на Македонија ќе и направеше

+инфо - 23.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ во Делчево секако ќе губи, но треба да бидат среќни ако го заземаат бронзениот медал, односно третото место. Бронзените споменици, лавовите, скулптурите ја наполнија Фиренца и половина ...

Митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ во Струмица и Радовиш

Сител - 23.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, вчера на градскиот плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица одржа централен предизборен митинг под мотото „Реформите ќе победат“.

ВМРО-ДПМНЕ во Струмица: Плоштадот само еднаш бил убав- денеска

Press24 - 23.05.2011

Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на градскиот плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица одржа централен предизборен митинг под мотото „Реформите ќе победат“.

Груевски: Сигурно победуваме на изборите

Курир - 23.05.2011

Кoалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, ја претстави својата предизборна програма пред многубројните граѓани во Струмица.

Плоштадот Магнолија претесен за симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 23.05.2011

Партискиот караван на владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ денес пристигна во Битола каде што одржува митинг пред големиот број граѓани.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не го забораваат ТАТ

Курир - 23.05.2011

Изборниот караван на владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ денес пристигна во Битола каде што одржa митинг пред големиот број граѓани.

Дневна агенда на политичките партии и коалициите

еФакт - 23.05.2011

Носителот на листа од Изборна единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија м – р Гордана Јанкулоска, ќе присуствува на поставување на камен темелник на повеќенаменско спортско ...

Груевски: Потребна ни е убедлива победа за да ги зачуваме националните интереси

Македонија24 - 23.05.2011

Македонија - Македониjа 24, , Груевски: Потребна ни е убедлива победа за да ги зачуваме националните интереси, Зголемување на платите во јавната администрација, покачување на пензиите, повеќе ...