TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обединувањето на Европа без Балканот не е можно

Идивиди - 03.10.2013

Скопје, 2 октомври 2013 (МИА) - Европската унија е најуспешен актуелен мировен проект, но обединувањето на Европа без Балканот како интегрален дел не е можно, порача вечерва премиерот Никола Груевски ...

Мировен фестивал на 2-ри октомври

MMM.com.mk - 03.10.2013

Фестивалот беше најавен преку церемонија на градскиот плоштад, каде група танчери имаа перформанс на песни за мирот и истовремено парадираа на плоштадот.

Субрата Рој предложи закон за идеално семејство и делба на граѓани од прв и втор ред, како и одземање на правото на ...

Либертас - 03.10.2013

Во продолжение ви го пренесуваме обраќањето на контроверзниот индиски бизнисмен Субрата Рој на Самитот на мир на Сахара Балканскиот мировен фестивал: И покрај тоа што ова е Балкански фестивал на ...

Субрата Рој: Бог ни дал мозок, ум, срце и душа - со нивна помош може да постигнеме се’

Точка - 03.10.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој вчеравечер имаше свое обраќање на Самитот на мирот во Скопје, по повод првиот Балкански фестивал на мирот што се организира токму во нашата земја.

Груевски | Обединувањето на Европа без Балканот не е можно

Кукурику - 03.10.2013

Европската унија е најуспешен актуелен мировен проект, но обединувањето на Европа без Балканот како интегрален дел не е можно, порача вечерва премиерот Никола Груевски од Самитот за мир што се ...

Груевски: Балканот и ЕУ не се целосни без членство на Македонија во ЕУ

Таратур - 03.10.2013

ЕУ е најголем мировен проект и без Балканот Европа не е целосна, а Балканот не е целосен без Македонија како членка на Унијата. Ова е пораката која премиерот Груевски ја упати на втората вечер на ...

Субрата Рој: Бог ни дал мозок, ум, срце и душа- со нивна помош може да постигнеме се’

Нетпрес - 03.10.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој вчеравечер имаше свое обраќање на Самитот на мирот во Скопје, по повод првиот Балкански фестивал на мирот што се организира токму во нашата земја.

Субрата Рој: Бог ни дал мозок, ум, срце и душа- со нивна помош може да постигнеме се’

Орбис - 03.10.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој вчеравечер имаше свое обраќање на Самитот на мирот во Скопје, по повод првиот Балкански фестивал на мирот што се организира токму во нашата земја.

Груевски: Обединувањето на Европа без Балканот не е можно

Денешен - 03.10.2013

Европската унија е најуспешен актуелен мировен проект, но обединувањето на Европа без Балканот како интегрален дел не е можно, порача вечерва премиерот Никола Груевски од Самитот за мир што се ...

Почна Сахара Балканскиот мировен фестивал

24 Вести - 02.10.2013

Денеска во рамките на Сахара Балканскиот мировен фестивал ќе биде одржан добротворен мировен самит. Организаторите најавуваат присуство на педесетина светски лидери, поранешни претседатели, премиери, ...

Груевски: ЕУ и Балканот не се целосни без Македонија како членка на ЕУ

24 Вести - 02.10.2013

ЕУ е најголем мировен проект и без Балканот Европа не е целосна а Балканот не е целосен без Македонија како членка на Унијата. Ова е пораката која премиерот Груевски ја упати на втората вечер на ...

Почна Сахара Балканскиот мировен фестивал

Р.С.Европа - 02.10.2013

Со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија, синоќа на плоштадот Македонија почна Сахара Балканскиот мировен фестивал, организиран по повод одбележувањето на ...

Лидерство од светските државници за одблокирање на евроинтеграциите

Р.С.Европа - 02.10.2013

Она што можеби е неопходно за придвижување на Република Македонија на планот на евроатлантската интеграција е поголемо лидерство од страна на европските и светски државници во насока на обезбедување ...

Груевски: Македонија има потреба од светско лидерство

Нова ТВ - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски вечерва на прославата на Првиот балкански мировен фестивал кој го организира индискиот контроверзен бизнисмен Субрата Рој, кој во својата земја се гони за корупција и ...

Започна „Сахара Балканскиот мировен фестивал“

Телма - 02.10.2013

Со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија, вечерта на плоштадот „Македонија“ започна Сахара Балканскиот мировен фестивал, организиран по повод одбележувањето на ...

ФОТО: Почна Сахара Балканскиот мировен фестивал

Утрински - 02.10.2013

Со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија, вечерва на плоштадот Македонија почна Сахара Балканскиот мировен фестивал, организиран по повод одбележувањето на ...

Со песната Мајка започна Сахара балканскиот мировен фестивал (ФОТО)

МКД - 02.10.2013

Сината боја за мир во светот e основниот мотив што следните два дена ќе биде присутен за време на одржувањето на Сахара балканскиот мировен фестивал. Со изведбата на песната Мајка испеана од ...

Груевски: Обединувањето на Европа без Балканот не е можно

Утрински - 02.10.2013

Премиерот вечерва се обрати на Самитот за мир што се одржува во рамки на Сахара Балканскиот мировен фестивал Европската унија е најуспешен актуелен мировен проект, но обединувањето на Европа без ...

Започна Сахара Балканскиот мировен фестивал

Алфа - 02.10.2013

Со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија, доцна синоќа на плоштадот Македонија започна Сахара Балканскиот мировен фестивал, организиран по повод одбележувањето ...

Почнува Сахара Балканскиот мировен фестивал

Капитал - 02.10.2013

Со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија вчера започна Сахара Балканскиот мировен фестивал, организиран по повод одбележувањето на роденденот на Махатма Ганди и ...

Сахара фестивалот продолжува, ќе говори и Тони Блер

Алсат-М - 02.10.2013

Педесетина светски лидери - поранешни претседатели, премиери, министри, амбасадори, меѓу кои кои и поранешниот британски премиер Тони Блер ќе присуствуваат на добротворен мировен самит, што ќе се ...

Груевски на Самитот на мир во рамки на Балканскиот мировен фестивал

А1 On - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски попладнево во 18:30 ќе се обрати на настанот „Самит на мир“. Самитот е дел од манифестацијата Балкански мировен фестивал што се ...

Груевски: Обединувањето на Европа без Балканот не е можно

Н.Македонија - 02.10.2013

Европската унија е најуспешен актуелен мировен проект, но обединувањето на Европа без Балканот како интегрален дел не е можно, порача вечерва премиерот Никола Груевски од Самитот за мир што се ...

Груевски: Обединувањето на Европа без Балканот не е можно

А1 On - 02.10.2013

Европската унија е најуспешен актуелен мировен проект, но обединувањето на Европа без Балканот како интегрален дел не е можно, порача вечерва премиерот Никола Груевски од Самитот за мир што се ...

Со песната „Мајка“ синоќа започна Сахара Балканскиот мировен фестивал

Фактор - 02.10.2013

Со изведбата на песната „Мајка“ од познатиот Шајмак Давар, вчеравечер започна одржувањето на првиот Сахара Балкански мировен фестивал. Точно на полноќ, претседателот на Сахара Групацијата, Субрата ...

Груевски: Европските и светските државници да ни обезбедат рамноправен пристап во интеграциите

+инфо - 02.10.2013

Блокадата наметната од јужниот сосед како резултат на ирационалниот спор за името на нашата држава не кореспондира со декларираните заложби за интеграција и просперитет на овој дел од Европа.

Отворен Сахара Балкански мировен фестивал

Канал5 - 02.10.2013

Со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија, синоќа на плоштадот Македонија почна фестивалот организиран по повод одбележувањето на роденденот на Махатма Ганди и на ...

Сахара Балканскиот фестивал продолжува со мировен самит на кој ќе говори Тони Блер

Сител - 02.10.2013

Педесетина светски лидери - поранешни претседатели, премиери, министри, амбасадори, меѓу кои кои и поранешниот британски премиер Тони Блер ќе присуствуваат на добротворен мировен самит, што ќе се ...

Тони Блер е во Скопје на мировниот фестивал на Субрата Рој

Кирилица - 02.10.2013

Педесетина светски лидери - поранешни претседатели, премиери, министри, амбасадори, меѓу кои кои и поранешниот британски премиер Тони Блер ќе присуствуваат на добротворен мировен самит, што ќе се ...

Сахара Балканскиот фестивал продолжува со мировен самит на кој ќе говори Тони Блер

Канал5 - 02.10.2013

Педесетина светски лидери - поранешни претседатели, премиери, министри, амбасадори, меѓу кои кои и поранешниот британски премиер Тони Блер ќе присуствуваат на добротворен мировен самит, што ќе се ...

Сахара Балканскиот фестивал продолжува со мировен самит на кој ќе говори Тони Блер

Вечер - 02.10.2013

Педесетина светски лидери - поранешни претседатели, премиери, министри, амбасадори, меѓу кои кои и поранешниот британски премиер Тони Блер ќе присуствуваат на добротворен мировен самит, што ќе се ...

Груевски: Македонците имале можност да го почуствуваат отсуството на мирот затоа знаат колку тој вреди

Сител - 02.10.2013

Синоќа шефот на македонската Влада Никола Груевски се обрати пред публиката на Сахара Балканскиот фестивал. - Мирот е вредност кон која отсекогаш се стремеле прогресивните сили на човештвото.

Сахара Балканскиот мировен фестивал почна со спектакл

Сител - 02.10.2013

Македонија за прв пат стана домаќин на Сахара Балкански мировен фестивал. Пораки за ширење на мирот меѓу сите луѓе , беа испратени вчеравер од плоштадот во главниот град.

Премиерот Груевски на Самитот на мир во рамки на Балканскиот мировен фестивал

Сител - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски попладнево во 18:30 ќе се обрати на настанот „Самит на мир“. Самитот е дел од манифестацијата Балкански мировен фестивал што се ...

Груевски: Обединувањето на Европа без Балканот не е можно

Либертас - 02.10.2013

Европската унија е најуспешен актуелен мировен проект, но обединувањето на Европа без Балканот како интегрален дел не е можно, порача вечерва премиерот Никола Груевски од Самитот за мир што се ...

Во Боливуд стил, отворен Сахара Балкански мировен фестивал

Телеграф - 02.10.2013

Фестивалот официјално за отворен го прогласи премиерот, нагласувајќи дека Македонија има обврска да го гради светскиот мир Триесетина танчери од Индија и од Македонија заедно со музичката ѕвезда ...

Груевски на отворањето на Балканскиот мировен фестивал

Точка - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски синоќа присуствуваше на отворањето на Балканскиот мировен фестивал организиран од групацијата Сахара. Покрај премиерот Груевски, на отворањето присуствуваа и бројни министри ...

Со песната Мајка започна Сахара Балканскиот мировен фестивал

Точка - 02.10.2013

Со изведбата на песната Мајка испеана од познатиот Шајмак Давар започна одржувањето на првиот Сахара Балкански мировен фестивал. Точно на полноќ Претседателот на Сахара Групацијата Субрата Сахара Рој ...

Сахара Балканскиот фестивал продолжува со мировен самит на кој ќе говори Тони Блер

Бриф - 02.10.2013

Светски лидери – поранешни претседатели, премиери, министри, амбасадори, меѓу кои кои и поранешниот британски премиер Тони Блер ќе присуствуваат на добротворен мировен самит, што ќе се одржи денеска ...

СКОПЈЕ: Тони Блер на вечерашниот мировен самит

Телеграф - 02.10.2013

Сахара Балканскиот мировен фестивал почна синоќа на плоштадот „Македонија“ со перформанси на танчери од Индија Педесетина светски лидери – поранешни претседатели, премиери, министри, амбасадори, меѓу ...

Започна Сахара Балкански мировен фестивал

Тера - 02.10.2013

Манифестацијата Балкански мировен фестивал чиј донатор е индискиот бизнисмен Субрата Рој, а покровител Владата на Република Македонија, започна ноќта во вторникот кон средата со перформанс на ...

ФОТО: Груевски на отворањето на Балканскиот мировен фестивал

Курир - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски вечерва присуствува на отворањето на Балканскиот мировен фестивал организиран од групацијата Сахара.

ФОТО: Груевски на отворањето на Балканскиот мировен фестивал

Нетпрес - 02.10.2013

ФОТО: КУРИР Премиерот Никола Груевски синоќа присуствуваше на отворањето на Балканскиот мировен фестивал организиран од групацијата Сахара. Покрај премиерот Груевски, на отворањето присуствуваа и ...

ФОТО: Перформанс на танчери од Индија на плоштад Македонија

Скопје инфо - 02.10.2013

Со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија, вечерва на плоштадот Македонија почна Сахара Балканскиот мировен фестивал, организиран по повод одбележувањето на роденденот на Махатма ...

Почна Сахара Балканскиот мировен фестивал

Кукурику - 02.10.2013

Со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија, вечерва на плоштадот Македонија почна Сахара Балканскиот мировен фестивал, организиран по повод одбележувањето на ...

Добротворен мировен самит во рамки на Сахара Балканскиот мировен фестивал

Press24 - 02.10.2013

Вчера започна Сахара Балканскиот мировен фестивал на плоштадот "Македонија". Настапот започна со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија.

Погледнете како помина првата вечер од „Сахара Балканскиот мировен фестивал"

Press24 - 02.10.2013

Вчера започна Сахара Балканскиот мировен фестивал на плоштадот "Македонија". Настапот започна со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија.

На Сахара Балканскиот фестивал ќе говори Тони Блер

еВести - 02.10.2013

Педесетина светски лидери – поранешни претседатели, премиери, министри, амбасадори, меѓу кои кои и поранешниот британски премиер Тони Блер ќе присуствуваат на добротворен мировен самит, што ќе се ...

Груевски: Поради минатото, Македонците знаат колку вреди мирот

Курир - 02.10.2013

Мирот е вредност кон која отсекогаш се стремеле прогресивните сили на човештвото. Складноста, балансот и хармонијата се негови главни одлики кои претставуваат главен двигател на развојот и ...

ФОТО: Погледнете дел од атмосферата на вчерашниот Сахара Балканскиот мировен фестивал

За Се - 02.10.2013

На Плоштадот Македонија вчера започна Сахара Балканскиот мировен фестивал. Настапот започна со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија.

Груевски: Македонскиот народ отсекогаш го красела мирољубивост

Нетпрес - 02.10.2013

Со изведбата на песната Мајка испеана од познатиот Шајмак Давар започна одржувањето на првиот Сахара Балкански мировен фестивал. Точно на полноќ Претседателот на Сахара Групацијата Субрата Сахара Рој ...

Со песната Мајка започна Сахара Балканскиот мировен фестивал

InfoSpot - 02.10.2013

Со изведбата на песната Мајка испеана од познатиот Шајмак Давар започна одржувањето на првиот Сахара Балкански мировен фестивал. Точно на полноќ Претседателот на Сахара Групацијата Субрата Сахара Рој ...

Спектакл на градскиот плоштад: Започна Сахара Балкански мировен фестивал

Популарно - 02.10.2013

Синоќа на плоштадот Македонија започна првиот Сахара Балкански мировен фестивал кој се одржува по повод одбележувањето на роденденот на Махатма Ганди и на Меѓународниот ден против насилството.

Тони Блер денес во Скопје на добротворен мировен самит

Курир - 02.10.2013

Педесетина светски лидери - поранешни претседатели, премиери, министри, амбасадори, меѓу кои кои и поранешниот британски премиер Тони Блер ќе присуствуваат на добротворен мировен самит, што ќе се ...

Груевски: Македонците имале можност да го почуствуваат отсуството на мирот затоа знаат колку тој вреди

Press24 - 02.10.2013

Синоќа шефот на македонската Влада Никола Груевски се обрати пред публиката на Сахара Балканскиот фестивал. - Мирот е вредност кон која отсекогаш се стремеле прогресивните сили на човештвото.

Груевски на Самитот на мир во рамки на Балканскиот мировен фестивал

Курир - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски попладнево во 18:30 ќе се обрати на настанот „Самит на мир“. Самитот е дел од манифестацијата Балкански мировен фестивал што се ...

Со песната „Мајка“ започна Сахара Балканскиот мировен фестивал

RadioMk - 02.10.2013

Со изведбата на песната „Мајка“ испеана од познатиот Шајмак Давар започна одржувањето на првиот Сахара Балкански мировен фестивал. Точно на полноќ Претседателот на Сахара Групацијата Субрата Сахара ...

Груевски: Обединувањето на Европа без Балканот не е можно

Курир - 02.10.2013

Европската унија е најуспешен актуелен мировен проект, но обединувањето на Европа без Балканот како интегрален дел не е можно, истакна вечерва премиерот Никола Груевски од Самитот за мир што се ...

Придружбата на Субрата (ФОТО)

Република - 02.10.2013

Индискиот бизнисмен во Скопје го организира првиот „Сахара – Балкански мировен фестивал“ и по тој повод веќе неколку дена престојува во нашата земја. По синоќешниот спектакл на плоштадот ...

Груевски: ЕУ не е целосна без Македонија

Република - 02.10.2013

Обединувањето на Европа без Балканот како интегрален дел на европската конструкција едноставно не е можно, порача премиерот Груевски на втората вечер на Балканскиот фестивал на мирот.

Груевски: Обединувањето на Европа без Балканот не е можно

Press24 - 02.10.2013

Европската унија е најуспешен актуелен мировен проект, но обединувањето на Европа без Балканот како интегрален дел не е можно, порача вечерва премиерот Никола Груевски од Самитот за мир што се ...

Започна Сахара Балкански мировен фестивал

Макфакс - 02.10.2013

Манифестацијата Балкански мировен фестивал чиј донатор е индискиот бизнисмен Субрата Рој, а покровител Владата на Република Македонија, започна ноќта во вторникот кон средата со перформанс на ...

Почна Сахара Балканскиот мировен фестивал

Lider - 02.10.2013

Со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија, вечерва на плоштадот Македонија почна Сахара Балканскиот мировен фестивал, организиран по повод одбележувањето на ...

Фото: Почна Сахара Балканскиот мировен фестивал

Денешен - 02.10.2013

Со перформанс на танчери од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија, вечерва на плоштадот Македонија почна Сахара Балканскиот мировен фестивал, организиран по повод одбележувањето на ...

Македонците знаат колку вреди мирот

Денешен - 02.10.2013

Мирот е вредност кон која отсекогаш се стремеле прогресивните сили на човештвото. Складноста, балансот и хармонијата се негови главни одлики кои претставуваат главен двигател на развојот и ...

Премиерот Груевски на Самитот на мир на Балканскиот мировен фестивал

Денешен - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски попладнево во 18:30 ќе се обрати на настанот „Самит на мир“ . Самитот е дел од манифестацијата Балкански мировен фестивал што се ...

Груевски: Македонците за жал имале прилика да ги почувствуваат последиците од отсуството на мирот

Maxim - 02.10.2013

Синоќа шефот на македонската Влада Никола Груевски се обрати пред публиката на Сахара Балканскиот фестивал. - Мирот е вредност кон која отсекогаш се стремеле прогресивните сили на човештвото.

Започнува Сахара мировниот фестивал- но, без штафета

Нова ТВ - 01.10.2013

Заради временските услови најавената штафета на мирот, организаторот Сахара Групација ја откажува со оглед на тоа дека штафетата беше предвидено да ја носат и деца спортисти.

Вечерва почнува големиот спектакуларен перформанс

МКД - 01.10.2013

Сината боја за мир во светот е основниот мотив што следните два дена ќе биде присутен за време на одржувањето на Сахара Балканскиот мировен фестивал. Голем спектакуларен перформанс со танчари од ...

Спектакуларно шоу вечерва на плоштад Македонија

КадеВечер - 01.10.2013

Голем спектакуларен перформанс со танчари од Индија и од Македонија вечерва ќе се одржи по 23 часот на плоштадот Македонија во Скопје. За оваа цел од Индија доаѓаат танчари од светски познатото ...

Вечерва со Сахара балканскиот мировен фестивал, штафетата откажана

Н.Македонија - 01.10.2013

Македонија за прв пат е домаќин на Сахара балканскиот мировен фестивал, кој вечерва се организира по повод одбележувањето на роденденот на Махатма Ганди и Меѓународниот ден против насилството.

Вечерва започнува Сахара Балканскиот мировен фестивал

Фактор - 01.10.2013

Голем спектакуларен перформанс со танчари од Индија и од Македонија вечерва ќе се одржи по 23 часот на плоштадот Македонија во Скопје. За оваа цел од Индија доаѓаат танчари од светски познатото ...

Вечерва започнува Сахара Балканскиот мировен фестивал

Сител - 01.10.2013

Сахара Балканскиот мировен фестивал, организиран по повод одбележувањето на роденденот на Махатма Ганди и Меѓународниот ден против насилството, ќе започне вечерва по 23 часот на плоштадот Македонија ...

Штета нема штафета !

Локално - 01.10.2013

Заради временските услови најавената штафета на мирот, организаторот Сахара Групација ја откажува со оглед на тоа дека штафетата беше предвидено да ја носат и деца спортисти.

Штета нема штафета – поради времето откажана штафетата на Субрата

МК News - 01.10.2013

Заради временските услови најавената штафета на мирот, организаторот Сахара Групација ја откажува со оглед на тоа дека штафетата беше предвидено да ја носат и деца спортисти, пренесува Локално.мк ...

Вечерва започнува Сахара Балканскиот мировен фестивал

Точка - 01.10.2013

Голем спектакуларен перформанс со танчари од Индија и од Македонија вечерва ќе се одржи по 23 часот на плоштадот Македонија во Скопје. За оваа цел од Индија доаѓаат танчари од светски познатото ...

Вечерва започнува Сахара Балканскиот мировен фестивал

Нетпрес - 01.10.2013

Голем спектакуларен перформанс со танчари од Индија и од Македонија вечерва ќе се одржи по 23 часот на плоштадот Македонија во Скопје. За оваа цел од Индија доаѓаат танчари од светски познатото ...

Вечерва започнува Сахара Балканскиот мировен фестивал - еве кој ќе ја забавува публиката

Press24 - 01.10.2013

Сахара Балканскиот мировен фестивал започнува вечерва по 23 часот на плоштадот Македонија. Манифестацијата ќе започне со перформанс на танчари од студиото на Шајмак Давар од Индија и од Македонија.

Вечерва започнува Сахара Балканскиот мировен фестивал

RadioMk - 01.10.2013

Голем спектакуларен перформанс со танчари од Индија и од Македонија вечерва ќе се одржи по 23 часот на плоштадот Македонија во Скопје. За оваа цел од Индија доаѓаат танчари од светски познатото ...

Поради временските услови откажана штафетата на Субата Рој

За Се - 01.10.2013

Поради временските услови најавената штафета на мирот, организаторот Сахара Групација ја откажува со оглед на тоа дека штафетата беше предвидено да ја носат и деца спортисти, пренесува Локално.мк ...

Утре и задутре Скопје домаќин на „Сахара Балкански мировен фестивал“

Алфа - 30.09.2013

Факелот на мирот утре напладне ќе мине низ Скопје. Со тоа ќе биде отворен првиот „Сахара Балкански мировен фестивал“. На полноќ на Камениот мост и на плоштадот Македонија ќе биде изведен перформанс ...

Почнува Сахара Балкански мировен фестивал во Скопје - полноќен настап на индиски танчери

Канал5 - 30.09.2013

Вечерва по 23 часот на плоштадот во Скопје ќе настапат танчери на Шајмак Давар. Тој соработувал со Стинг, Брајан Адамс и Еди Грант, а соработка има со Опра Винфри, Том Круз, Ричард Гир, Вил Смит, ...

Утре и задутре Скопје домаќин на „Сахара Балкански мировен фестивал“

Локално - 30.09.2013

Утре напладне со ф акелот на мирот кој ќе мине низ Скопје, ќе биде отворен првиот „Сахара Балкански мировен фестивал“. На полноќ на Камениот мост и на плоштадот Македонија ќе биде изведен перформанс ...