TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Деактивиран експлозивoт во станот на убиецот од Колорадо

Утрински - 22.07.2012

Полициските експерти ги деактивираа сите експлозиви во станот на масовниот убиец од Колорадо. Претставник на полицијата изјави дека во зградата во денверското предградие Аурора веќе е обновен ...

Полицијата ги деактивира експлозивите во станот на масовниот убиец од Колорадо

24 Вести - 22.07.2012

Полициските експерти ги деактивираа сите експлозиви во станот на масовниот убиец од Колорадо. Претставник на полицијата изјави дека во зградата во денверското предградие Аурора веќе е обновен ...

Oсомничениот убиец од Денвер - срамежлив, љубезен и тешко вооружен

Deutsche Welle - 22.07.2012

По крвопролевањето во Аурора, кај Денвер, Американците се обидуваат да ги откријат причините на младиот човек кој на премиерата на филмот „Бетмен“ уби 12 луѓе и рани уште 60 други.

12 убиени на премиерата на Бетмен во Колорадо

Вест - 22.07.2012

ДЕНВЕР, 21 јули (Ројтерс) - Маскирано вооружено лице уби 12 луѓе дојдени на полноќната проекција на новиот филм за Бетмен во предградие на Денвер, предизвикувајќи паника и ужас кога испуштил боца со ...

Отстранет експлозивот во домот на Холмс

Канал5 - 22.07.2012

Полицијата во Колорадо успешно ги отстрани сите експлозивни направи од домот на Џејмс Холмс, кој уби 12 луѓе за време на премиерата на филмот „Бетмен“ во градот Аурора.

Полицијата го деактивираше експлозивот во домот на убиецот од Колрадо

Алфа - 22.07.2012

Со контролирана експлозија што ја предизвикала специјална полициска единица, била детонирана експлозивната направа која се наоѓала во станот на осомничениот за масакрот во киното во предградието ...

Полицијата ги деактивира експлозивите во станот на масовниот убиец од Колорадо

МРТ - 22.07.2012

Полициските експерти ги деактивираа сите експлозиви во станот на масовниот убиец од Колорадо. Претставник на полицијата изјави дека во зградата во денверското предградие Аурора веќе е обновен ...

Обама ќе ги посети семејствата на жртвите во Колорадо

+инфо - 22.07.2012

Б елата куќа соопшти дека американскиот претседател Барак Обама ќе патува во Колорадо да ги посети семејствата на жртвите на нападот во киното. При нападот загинаа 12 луѓе, а 58 се повредени.

Полицијата го деактивираше експлозивот во домот на убиецот од Колoрадо

Макфакс - 22.07.2012

Со контролирана експлозија што ја предизвикала специјална полициска единица, била детонирана експлозивната направа која се наоѓала во станот на осомничениот за масакрот во киното во предградието ...

Полицијата упадна во станот на „Џокер“, преполн со смртоносни замки (ВИДЕО)

МКД - 22.07.2012

Полицискиот тим за демонтирање бомби успешно активира една контролирана помала експлозија во станот на Џејмс Холмс, кој е осомничен за убиство на најмалку 12 лица во киното во Аурора, во ...

Обама ќе ги посети семејствата на жртвите во Колорадо

Р.С.Европа - 22.07.2012

Белата куќа соопшти дека американскиот претседател Барак Обама ќе патува во Колорадо да ги посети семејствата на жртвите на нападот во киното. При нападот загинаа 12 луѓе, а 58 се повредени.

Деактивирани експлозивите во станот на масовниот убиец од Колорадо

Press24 - 22.07.2012

Полициските експерти ги деактивираа сите експлозиви во станот на масовниот убиец од Колорадо. Во зградата во денверското предградие Аурора веќе е обновен протокот на електрична енергија, кој ...

ФОТО+ВИДЕО: Полицијата упадна во станот на убиецот од Колорадо

Press24 - 22.07.2012

Ова е упадот на полицијата во станот на 'Џокер' кој изврши масакр во Колорадо на премиерата на Бетмен. Follow ...

“Бетмен“ згрозен од убиствата на премиерата на филмот

Нетпрес - 22.07.2012

Актерот Кристијан Бејл, кој го толкува ликот на Бетмен во новото продолжение на серијалот, изјавил дека е ужаснат од пукањето во Колорадо, во кое во текот на премиерата се убиени 12, а ранети околу ...

Деактивирани бомбите во станот на убиецот од Колорадо

Курир - 22.07.2012

Полициските експерти ги деактивираа сите експлозиви во станот на масовниот убиец од Колорадо. Претставник на полицијата изјави дека во зградата во денверското предградие Аурора веќе е обновен ...

Полицијата ги деактивира експлозивите во станот на масовниот убиец од Колорадо

Сител - 22.07.2012

Полициските експерти ги деактивираа сите експлозиви во станот на масовниот убиец од Колорадо. Претставник на полицијата изјави дека во зградата во денверското предградие Аурора веќе е обновен ...

Затвореници сакаат да го убијат Џејмс Холмс

Нетпрес - 22.07.2012

Осомничениот за масакрот на проекцијата на филмот за Бетмен, Џејмс Холмс, во моментот се наоѓа во затворот во Колорадо. Еден од поранешните затвореници, кој неодамна е пуштен на слобода, открил дека ...

Најмладата жртва на „Џокер“ имала само 6 години

+инфо - 22.07.2012

Идентификувани се телата на жртвите од нападот на премиерата на новиот филм за Бетмен во градот Аурора во сојузната американска држава Колорадо, јавува Си-Ен-Ен.

Полицијата ги деактивира експлозивите во станот на “Џокерот“

Нетпрес - 22.07.2012

Полициските експерти ги деактивираа сите експлозиви во станот на масовниот убиец од Колорадо. Претставник на полицијата изјави дека во зградата во денверското предградие Аурора веќе е обновен ...

„Бетмен“ згрозен од масакрот во Аурора

Курир - 22.07.2012

Актерот Кристијан Бејл, кој ја толкува улогата на Бетмен даде официјална изјава по повод масакрот во американскиот град Аурора на премиерата на филмот „Воздигнувањето на мрачниот витез“.

Џокер ја земал истата дрога од која умре Хит Леџер?

Курир - 22.07.2012

Момчето што го изврши маскарот во кино салата во Аурора, го планирал нападот и собирал оружје и муниција со месеци, а полицијата верува дека бил зависник од дрога.

Холмс не се кае, другите затвореници сакаат да го убијат

Макфакс - 22.07.2012

Џејмс Холмс, 24-годишниот студент осомничен за убиството на 12 лица на премиерната проекција на новиот филм за Бетмен во предградие на Денвер, не покажува каење, а во ќелијата за изолација во која е ...

Масакрот на премиерата на „Бетмен“ го извел само „Џокер“

Либертас - 22.07.2012

Според полицијата од Аурора, Денвер, Џејмс Холмс (24) дејствувал сам кога убивал во киното „Сенчери 16“ на премиерната проекција на новиот филм за Бетмен - „The Dark Knight Rises“ (Воздигнувањето на ...

Затвореници сакаат да го убијат Џејмс Холмс

Точка - 22.07.2012

Осомничениот за масакрот на проекцијата на филмот за Бетмен, Џејмс Холмс, во моментот се наоѓа во затворот во Колорадо. Еден од поранешните затвореници, кој неодамна е пуштен на слобода, открил дека ...

Деактивирани бомбите во станот на Џокер

Вечер Прес - 22.07.2012

Полициските експерти ги деактивираа сите експлозиви во станот на масовниот убиец од Колорадо. Претставник на полицијата изјави дека во зградата во денверското предградие Аурора веќе е обновено ...

Деактивирани експлозивите во станот на убиецот од Колорадо

Н.Македонија - 22.07.2012

Властите соопштиле дека по декативирањето на сите смртоносни материјали во станот на Холмс, евакуираните жители на зградата ќе можат да се вратат во своите домови Полициските експерти ги деактивирале ...

Минатиот месец избегнала масакр во Канада, но на „Бетмен“ смртно застрелана

Дневник - 21.07.2012

Џесика Гави преживеала еден оружен напад минатиот месец, но синоќешната проекција на „Бетмен“ била кобна и последна за неа Џесика Гави, млада спортска новинарка, пред само еден месец успеала жива да ...

Напаѓачот од Колорадо поставил замки со експлозив во својот стан

Дневник - 21.07.2012

Замки со подметнат експлозив се поставени во станот на напаѓачот кој утрово во кино во близина на Денвер, Колорадо, уби најмалку 12-мина на премиера на филмот „Бетмен: Подем на мрачниот витез“.

САД во шок по атентатот од Аурора

Deutsche Welle - 21.07.2012

Крвопролевањето за време на премиерата на „Бетмен“ длабоко ги потресе САД. Американскиот претседател Барак Обама, во знак на жалост, нареди знамињата да се симнат на половина копје и ја прекина ...

Убиецот од Аурора: Јас сум Џокер

Канал5 - 21.07.2012

Џејмс Холмс кој уби 12 и рани речиси 60 посетители на премиерата на новиот филм за Бетмен во американскиот град Аурора, на сослушувањето себе си се нарекол Џокер, противникот на Бетмен.

САД ги засилија безбедносните мерки во кино-салите по вчерашниот напад во Колорадо

24 Вести - 21.07.2012

САД воведоа засилени безбедносни мерки во домашните кино-сали по вчерашниот вооружен напад во кино во градот Аурора во сојузната држава Колрадо, при што беа убиени 12 лица, а 59 беа ранети.

Јас сум Џокерот

24 Вести - 21.07.2012

24-годишниот Џејмс Холмс, напаѓачот од киното во Денвер кој уби 12 и повреди 60-тина луѓе, на сослушувањето во полиција изјавил дека е Џокер.

Убиецот од денвер се нарекол себеси Џокер - противник на Бетмен

Телма - 21.07.2012

Џејмс Холмс (24) кој убил 12, а ранил речиси 60 посетители на премиерата на новиот филм за Бетмен, на сослушувањето во полицијата изјавил – Јас сум Џокер, противникот на Бетмен.

Крвава премиера на „Бетмен“

Дневник - 21.07.2012

Младо момче влегло во киносалата носејќи на себе гас-маска и панцир, а потоа како во мрачен филм во салата фрлило гасна бомба по што почнало да пука врз луѓето меѓу кои имало и малолетни деца ...

(ВИДЕО) Хорор во Колорадо: Напаѓач уби 12-мина на премиерата на „Бетмен“

Дневник - 21.07.2012

Најмалку 12 лица загинаа, а околу 50 се повредени утринава кога маскиран напаѓач отвори оган врз присутните на премиерата за филмот „Бетмен - Подем на Мрачниот витез“ во гратчето Аурора во близина на ...

Откажана премиерата на новиот „Бетмен“ во Париз

Дневник - 21.07.2012

Откажана е официјалната, гламурозна проекција на новиот филм „Бетмен - подемот на Мрачниот витез“ која требаше да се одржи во Париз.

Убиецот од Аурора: Јас сум Џокер!

Курир - 21.07.2012

Денвер Холмс кој уби дванаесетмина, а повреди околу 60 посетители на премиерата на новиот филм за Бетмен, на сослушувањето пред полицијата себе си’ се нарекол Џокер.

Една од жртвите во Колорадо, минатиот месец го преживеала нападот во Торонто

МРТ - 21.07.2012

Дваесет и четиригодишната Џесика Гави од Тексас, која беше меѓу 12-те убиени при вчерашниот напад пред премиерата на филмот „Бетмен - Подем на мрачниот витез“ во кино-салата во градот Аурора во ...

САД ги засилија безбедносните мерки во кино-салите по нападот во Колорадо

Сител - 21.07.2012

САД воведоа засилени безбедносни мерки во домашните кино-сали по вчерашниот вооружен напад во кино во градот Аурора во сојузната држава Колoрадо, при што беа убиени 12 лица, а 59 беа ранети.

Убиецот кој изврши масакр во Колорадо бил паметно и мирно момче ?!

Press24 - 21.07.2012

24-годишникот кој уби 12 лица на премиерата на филмот „Бетмен“, Џејмс Холмс, бил мирно дете според раскажувањата на неговите пријатели и колеги.

Америка во жалост по трагедијата во Колорадо

Р.С.Европа - 21.07.2012

Американците жалат по дванаесетте лица кои загинаа, и педесет и осумте повредени во престрелката за време на премиерата на новиот филм Бетмен во филмскиот театар Аурора, во Колорадо.

САД во жалост поради убиствата во Аурора

Курир - 21.07.2012

Американците денес се во жалост поради дванаесетмината загинати во престрелката за време на премиерата на новиот филм Бетмен во филмскиот театар Аурора, во Колорадо.

Најмалку 14 убиени при напад на премиера на нов филм за Бетмен во Колорадо

МРТ - 21.07.2012

Најмалку 14 лица загинаа, а околу 50 се повредени утрово кога маскиран напаѓач отвори оган врз присутните на премиерата за филмот „Бетмен - Подем на мрачниот витез“ во градчето Аурора во близина на ...

Убиецот од Аурора: Јас сум Џокерот

Алфа - 21.07.2012

24-годишниот Џејмс Холмс, кој уби 12, а рани речиси 60 посетители на премиерата на новиот филм „Бетмен“, на сослушувањето, за себе кажал дека е Џокерот, лик кој е наголем противник на Бетмен.

Спортска новинарка го преживеала масакрот во Торнто, но не и пукотницата во Колорадо

А1 On - 21.07.2012

На полноќната проекција на филмот „Бетмен“ меѓу настраданите е и спортска новинарка, која само пред еден месец едвај спасила жива глава од маскрот во кандскиот трговски центар, кога вооружен маж уби ...

Париз ја откажа премиерата на Бетмен

А1 On - 21.07.2012

Поради ужасниот масакр во театарот во Денвер, Франција одлучи да ја откаже премиерата на новиот филм за Бетмен, што беше предвидена за минатата ноќ.

"Џокер" ги покосил фановите на "Бетмен" во Колорадо

Сител - 21.07.2012

Џејмс Холмс, кој уби 12 и рани речиси 60 посетители на премиерата на новиот филм за Бетмен во американскиот град Аурора, на сослушувањето себе си се нарекол Џокер, противникот на Бетмен.

Полицијата влезе во станот на „Џокер“

+инфо - 21.07.2012

Како што јавуваат странските агенции, полицијата успеа да влезе во станот на убиецот од премиерата на Бетмен, Џејмс Холмс и деактивирале една експлозивна направа.

Една од жртвите во киното во Колорадо го преживеала нападот во Торонто

Press24 - 21.07.2012

Дваесет и четиригодишната Џесика Гави од Тексас, која беше меѓу 12-те убиени при вчерашниот напад пред премиерата на филмот „Бетмен - Подем на мрачниот витез“ во кино-салата во градот Аурора во ...

Една од жртвите во киното во Колорадо, минатиот месец го преживеала нападот во Торонто

Сител - 21.07.2012

Дваесет и четиригодишната Џесика Гави од Тексас, која беше меѓу 12-те убиени при вчерашниот напад пред премиерата на филмот „Бетмен - Подем на мрачниот витез“ во кино-салата во градот Аурора во ...

Засилени безбедносните мерки во САД

Алфа - 21.07.2012

САД воведоа засилени безбедносни мерки во домашните кино-сали по вчерашниот вооружен напад во кино во градот Аурора во сојузната држава Колрадо, при што беа убиени 12 лица, а 59 беа ранети.

САД со засилени мерки во кино-салите

Курир - 21.07.2012

САД воведоа засилени безбедносни мерки во домашните кино-сали по вчерашниот вооружен напад во кино во градот Аурора во сојузната држава Колрадо, при што беа убиени 12 лица, а 59 беа ранети.

Новинарка која загина во Колорадо, го преживеала нападот во Торонто

Курир - 21.07.2012

Дваесет и четиригодишната новинарка Џесика Гави од Тексас, која беше меѓу 12-те убиени при вчерашниот напад пред премиерата на филмот „Бетмен - Подем на мрачниот витез“ во кино-салата во градот ...

САД ги засилуваат безбедносните мерки во кино-салите

Нетпрес - 21.07.2012

Соединетите Американски Држави воведуваат засилени безбедносни мерки во домашните кино-сали по вчерашниот вооружен напад во кино во градот Аурора во сојузната држава Колрадо, при што беа убиени 12 ...

Една од жртвите во киното во Колорадо, минатиот месец го преживеала нападот во Торонто

Алфа - 21.07.2012

Дваесет и четиригодишната Џесика Гави од Тексас, која беше меѓу 12-те убиени при вчерашниот напад пред премиерата на филмот „Бетмен - Подем на мрачниот витез“ во кино-салата во градот Аурора во ...

’Јас сум Џокерот’ им рече убиецот на полицајците

Таратур - 21.07.2012

Ноќта, четврток спроти петок, околу 00:30 часот по локално време, во гратчето Аурора во близина на Денвер, американската сојузна држава Колорадо, се случи вистински масакр.

Убиецот од Аурора изјавил во полиција: Јас сум Џокер! (ВИДЕО)

МКД - 21.07.2012

Џејмс Холмс (24) кој убил 12, а ранил речиси 60 посетители на премиерата на новиот филм за Бетмен, на сослушувањето во полицијата изјавил – Јас сум Џокер, противникот на Бетмен.

Убиецот од Колорадо на полицијата и се претставил како Џокер од Бетмен

Inpress - 21.07.2012

Аурора, 21. јули 2012 (ИНПРЕС) Џејмс Холмс, 24-годишникот кој со сачмарка и два пиштоли уби 12 лица на премиерата на филмот „Бетмен“, на полицијата и се претставил како Џокер, негативецот од филмот.

ФОТО+ВИДЕО: Убиецот кој изврши масакр во Колорадо се претставил како негативецот од Бетмен

Press24 - 21.07.2012

24-годишникот кој уби 12 лица на премиерата на филмот „Бетмен“, на полицијата и се претставил како негативецот од Бетмен, Џокер.

САД ги засилија безбедносните мерки во кино-салите по вчерашниот напад во Колорадо

+инфо - 21.07.2012

САД воведоа засилени безбедносни мерки во домашните кино-сали по вчерашниот вооружен напад во кино во градот Аурора во сојузната држава Колрадо, при што беа убиени 12 лица, а 59 беа ранети.

Напаѓачот од Колорадо слободно купил шест илјади куршуми

Макфакс - 21.07.2012

Напаѓачот кој беше уапсен по масакрот во киното во предградие на Денвер во сојузната американска држава Колорадо, преку интернет во последните два месеца купил повеќе од шест илјади куршуми, соопшти ...

Јас сум Џокер!

Оn.net - 21.07.2012

24-годишниот Џејмс Холмс, напаѓачот од киното во Денвер кој уби 12 и повреди 60-тина луѓе, на сослушувањето во полиција изјавил дека е Џокер.

Убиецот од Аурора: Јас сум Џокер

А1 On - 21.07.2012

Џејмс Холмс, кој уби 12, а рани речиси 60 посетители на премиерата на новиот филм за Бетмен, на сослушувањето, себеси се нарекува Џокер, противникот на Бетмен.

Убиецот од Колодаро: Јас сум Џокер!

Нетпрес - 21.07.2012

Дваесет и четиригодишниот Џејмс Холмс, кој убил 12, а ранил скоро 60 лица кои присуствувале на премиерата на новиот филм за Бетмен, на сослушувањето себе се нарекол Џокер, противникот на Бетмен.

САД ги засилуваат безбедносните мерки во кино-салите

Точка - 21.07.2012

Соединетите Американски Држави воведуваат засилени безбедносни мерки во домашните кино-сали по вчерашниот вооружен напад во кино во градот Аурора во сојузната држава Колрадо, при што беа убиени 12 ...

Убиецот од Колорадо: Јас сум Џокер!

Точка - 21.07.2012

Дваесет и четиригодишниот Џејмс Холмс, кој убил 12, а ранил скоро 60 лица кои присуствувале на премиерата на новиот филм за Бетмен, на сослушувањето себе се нарекол Џокер, противникот на Бетмен.

„Јас сум Џокер“- биле зборовите на убиецот од Колорадо

Sky - 21.07.2012

„Јас сум Џокер“- со овие зборови на полицијата и се претстави 24 годишниот напаѓач кој со салмарка и два пиштоли уби 12 лица на премиеарата на филмот Бетмен.

Идентификуван убиецот од Колорадо

Идивиди - 21.07.2012

24-годишниот Џејмс Холмс е убиецот во американското кино во Денвер, соопшти телевизијата Ен-Би-Си, повикувајќи се на ФБИ.

Во масакрот кај Денвер 14-мина загинати

Deutsche Welle - 20.07.2012

Во масовното убиство што се случи за време на филмска премиера во предградие на Денвер, убиени се најмалку 14 лица, а повредени се околу 50.

Денвер: најмалку 12 лица убиени на премиерата на нов филм за Бетмен

Телма - 20.07.2012

Најмалку 12 лица загинаа, а околу 50 се повредени кога маскиран напаѓач во американскиот град Денвер отвори оган кон присутните на премиерата за филмот „Бетмен - Подем на мрачниот витез“.

Крвава премиера на Бетмен во Колорадо – 12 лица убиени во кино сала

Канал5 - 20.07.2012

Масакр во кино сала во Денвер. На премиерата на Бетмен, убиени се 12, меѓу нив 6 деца, а 40 се ранети. Изненадени од пукотниците, очевидци велат дека најпрво помислиле оти истрелите се тонски ефекти ...

Смртта дојде со „Бетмен“...

Deutsche Welle - 20.07.2012

12 лица загинаа, а 50-тина се ранети, кога маскиран напаѓач отвори оган врз присутните на премиерата за филмот „Бетмен“ во градчето Аурора во близина на Денвер во американската сојузна држава ...

Хорор во Колорадо - кинопретстава на „Бетмен“ заврши крваво, со 12 убиени

Утрински - 20.07.2012

Човек со гас-маска на лицето отворил оган откако фрлил солзавец на полноќното прикажување на „Темниот витез“ Најмалку 12 лица се убиени, а 38 повредени во престрелката во кино во кое се прикажувал ...

Прва фотографија на маскираниот кој го изврши масакрот во киното во Денвер – 24 годишниот несуден доктор на науки Џејмс ...

Канал5 - 20.07.2012

Човекот кој уби 12 а рани 38 лица за време на кино проекција во Денвер е 24 годишниот Џејмс Холмс кој во јуни годинава се откажал од докторските студии од областа на неврологијата.

Масакар во Колорадо на премиерата на Бетмен убиени 14 луѓе

24 Вести - 20.07.2012

Најмалку 14 лица се убиени, а 50 се повредени кога маскиран напаѓач отворил оган во кино салата во градот Аурора во Колорадо, за време на премиерата на филмот за Бетмен.

Пукање на премиерата на филмот „Бетмен“ во Колорадо - Убиени 10 луѓе (Видео)

Inpress - 20.07.2012

Вашингтон, 20. јули 2012 (ИНПРЕС) Маскиран напаѓач започнал да пука на премиерата на филмот „Бетмен“ во американската држава Колорадо.

САД: на премиерата на Бетмен убиени 14 луѓе

Р.С.Европа - 20.07.2012

Најмалку 10 луѓе загинале, а 40 биле ранети во оружениот напад во текот на премиерата на најновото филмско продолжување на Бетмен во предградието на Денвер, Колорадо.

ФОТО+ВИДЕО: Масакр на премиера на Бетмен - 12 лица убиени, 40 ранети

Press24 - 20.07.2012

Најмалку 12 луѓе се убиени,а аоколу 40 се ранети во Колорадо, на проекцијата на филмот Бетмен. Како што јавуваат локалните медиуми, двајца напаѓачи отвориле оган на полноќната промоција на филмот во ...

14 луѓе убиени на премиера на филмот Бетмен

Алфа - 20.07.2012

Најмалку 14 луѓе се убиени и околу 50 се повредени откако маскиран напаѓач отворил оган во кино сала во сојузната американска држава Колорадо, за време на премиерата на филмот Бетмен.

ВИДЕО: Расте бројот на загинати и повредени во масакрот во киното во Колорадо

Нетпрес - 20.07.2012

Расте бројот на загинати и повредени во масакрот во киното во сојузната американска држава Колорадо, што се случи на премиерата на најновиот филм за Бетмен, што се одржа вчеравечер.

Масакр на премиерата на новиот филм за Бетмен во Колорадо

+инфо - 20.07.2012

Најмалку 14 луѓе загинале, а околу 40-тина биле повредени синоќа во вооружен напад кој се случил околу 20 часот по локално американско време во киното „Сенчри 16“ во Аурора во Колорадо.

ВИДЕО: 14 мртви, најмалку 50 повредени на премиерата на новиот „Бетмен“

А1 On - 20.07.2012

Последниот извештај на полицијата во колорадо соопшти дека според последниот извештај 14 мртви, а најмалку 50 лица се повредени на проекцијатана филмот за новиот Бетмен, филмот „The Dark Knight Rise“ ...

Масакр на премиерата на најновиот Бетмен – 14 мртви!

Таратур - 20.07.2012

Associated Press пренесува изјава од полицијата дека на премиерата од новото продолжение на Бетмен во Денвер (Колорадо) убиени се 14 луѓе.

14 луѓе убиени на премиера на филмот Бетмен

Кирилица - 20.07.2012

Најмалку 14 луѓе се убиени и околу 50 се повредени откако маскиран напаѓач отворил оган во кино сала во сојузната американска држава Колорадо, за време на премиерата на филмот Бетмен „The Dark Knight ...

Десет луѓе убиени на премиерата на нов филм за Бетмен во Колорадо

МРТ - 20.07.2012

Најмалку 12 лица се убиени, а 20 се повредени кога маскиран напаѓач отворил оган во една кино сала во градот Аурора во Колорадо, за време на премиерата на филмот за Бетмен „The Dark Knight Rises“.

Најмалку 14 лица се убиени на премиера на нов филм за Бетмен во Денвер

МРТ - 20.07.2012

Најмалку 14 лица загинаа, а околу 50 се повредени кога маскиран напаѓач во американскиот град Денвер отвори оган кон присутните на премиерата за филмот „Бетмен - Подем на мрачниот витез“.

Видео: Хаосот после пукањето на премиерата „Мрачниот Витез“

+инфо - 20.07.2012

Еден од фановите кои биле на премиерата во Колорадо, со својот мобилен телефон, успеал да ја сними атмосферата и хаосот по пукотниците.

Ужас во Колорадо

Глас на Америка - 20.07.2012

Ужас во Колорадо - 12 лица загинаа, а 59 се повредени кога маскирано лице отворило оган во кино-сала во градот Аурора близу Денвер.

Масакр на премиера на Бетмен во САД

Алфа - 20.07.2012

Најмалку 14 луѓе се убиени, а 50 се повредени кога маскиран напаѓач отворил оган за време на премиера на филмот “Бетмен“ во американската држава Колорадо.

Приведен осомничениот за масакрот на проекцијата на „Бетмен"

Макфакс - 20.07.2012

Американската полиција во петокот објави дека го привела осомничениот за убиството на најмалку 14 и ранување на 50-ина луѓе на премиерата на новиот филм од серијалот „Batman" во Денвер.

Се маскирал како негативецот од „Бетмен“, упаднал во киното и убил 14 луѓе! (ВИДЕО)

МКД - 20.07.2012

Полноќната премиера на „Подемот на Мрачниот витез“ во гратчето Аурора во американската држава Колорадо била сцена на ужасно злосторство.

Се појави првата аматерска снимка од масакрот во Колорадо

Нетпрес - 20.07.2012

На “Јутјуб“ се појави и првата аматерска снимка од масакрот во киното во градот Аурора, во сојузната американска држава Колорадо.

Обама е шокиран и натажен по убиствата во Колорадо

Р.С.Европа - 20.07.2012

Американскиот претседател Барак Обама вели дека е шокиран и натажен по вестите за пукањето во Филмскиот Театар во Колорадо при што 14 луѓе загинаа, а 50 беа повредени.

Крвав масакр на премиерата на „Бетмен“ во САД

Курир - 20.07.2012

Најмалку 12 лица се убиени, а 20 се повредени кога маскиран напаѓач отворил оган во една кино сала во градот Аурора во Колорадо, за време на премиерата на филмот за Бетмен „The Dark Knight Rises“.

Најмалку 14 убиени при напад на премиера на нов филм за Бетмен во Колорадо

Сител - 20.07.2012

Најмалку 14 лица загинаа, а околу 50 се повредени утрово кога маскиран напаѓач отвори оган врз присутните на премиерата за филмот „Бетмен - Подем на мрачниот витез“ во градчето Аурора во близина на ...

Идентификуван убиецот од Колорадо

Inpress - 20.07.2012

Денвер, 20. јули 2012 (ИНПРЕС) 24-годишниот Џејмс Холмс е убиецот во американското кино во Денвер, соопшти телевизијата Ен-Би-Си, повикувајќи се на ФБИ.

Уапсен осомничениот за нападот во Денвер

Р.С.Европа - 20.07.2012

Американската полиција соопшти дека денеска го привела 24 годишниот Џејмс Холмс под сомневање дека го извршил нападот во едно предградие на Денвер при што убил најмалку 12 луѓе, а пеесетина ранил.

Откажана премиерата за новиот „Бетмен“ во Париз

Курир - 20.07.2012

Премиерата на новиот филм Бетмен „The Dark Knight Rises“ во Париз, која беше закажана за вечерва е откажана поради крвавиот масакр кој се случи во Колорадо за премиерата на истоимениот филм.

Масакр на премиерата на Бетмен

Алфа - 20.07.2012

Ужас во Колорадо – најмалку 12 лица загинаа, а 38 се повредени кога маскирано лице отворило оган во кино-сала во градот Аурора близу Денвер.

Идентификуван убиецот од киното во Денвер

Оn.net - 20.07.2012

Напаѓачот кој го изврши нападот во киното во Денвер е идентификуван како 24-годишниот Џејмс Холмс. Полицијата соопшти дека бројот на загинати лица сепак е 12, а не 14.

Идентификуван убиецот од киното во Денвер

Макфакс - 20.07.2012

Осомничен за масакрот во киното во Денвер, во американската сојузна држава Колорадо, е 24-годишниот Американец Џејмс Холмс, пренесуваат локалните медиуми повикувајќи се на претставник на полицијата ...

ФОТО:Убиецот кој го изврши масакрот во киното во Денвер - 24 годишниот несуден доктор на науки Џејмс Холмс

Факултети - 20.07.2012

Човекот кој уби 12 а рани 38 лица за време на кино проекција во Денвер е 24 годишниот Џејмс Холмс кој во јуни годинава се откажал од докторските студии од областа на неврологијата.

По нападот во Колорадо откажана премиерата на новиот филм за Бетмен во Париз

А1 On - 20.07.2012

Премиерата на новиот филм од серијалот за Бетмен „Подем на мрачниот витез“ во Париз е откажана откако вооружен маж уби 12 лица на премиерата на филмот во градот Аурора во американската сојузна држава ...

Откажана премиерата на Бетмен во Париз поради масакрот во САД

Макфакс - 20.07.2012

Претпремиерата на новиот филм за Бетмен „Витезот на темнината: Легендата продолжува" во француската престолнина Париз е откажана по трагедијата што се случи во американскиот град Денвер, соопшти ...

Откажана париската премиера на новиот Бетмен

Р.С.Европа - 20.07.2012

Париската премиера на новиот дел на филмот за Бетмен е откажана по убиството на 12 луѓе за време на прикажувањето на овој филм во Денвер, Колорадо.

Десет луѓе убиени на премиерата на нов филм за Бетмен во Колорадо

Сител - 20.07.2012

Најмалку 12 лица се убиени, а 20 се повредени кога маскиран напаѓач отворил оган во една кино сала во градот Аурора во Колорадо, за време на премиерата на филмот за Бетмен „The Dark Knight Rises“.

Напаѓачот од киното во Аурора го минирал својот стан

Сител - 20.07.2012

Американската полиција денеска ги евакуираше станарите на пет згради од квартото во кој се наоѓа станот на напаѓачот од кино-салата во градот Аурора, откако открила дека апартманот е целосно миниран.

Обама се врати во Вашингтон

Глас на Америка - 20.07.2012

Претседателот на САД ја скрати политичката кампања во Флорида и се врати во Белата куќа по веста за трагедијата во кино салата во Аурора, Колорадо.

Крвава проекција на Бетмен: Најмалку 10 убиени во Колорадо

А1 On - 20.07.2012

Најмалку 10 луѓе се убиени и уште 20 се ранети во пукање, во текот на вечерната проекција на новиот филм за Бетмен, во локалниот трговски центар во Аурора, Колорадо.

Масакар на премиерата на Бетмен во Денвер - Убиени најмалку 12 лица

Факултети - 20.07.2012

Двајца напаѓачи почнале да пукаат во трговскиот центар во предградие на Денвер на премиерата на Бетмен "Витезот на темнината - Враќањето", а наводно се слушнала и експлозија, пренесува Ројтерс.

Најмалку 12 убиени на премиерата на „Подемот на Мрачниот витез“ во кино во Колорадо

МКД - 20.07.2012

Најмалку 12 луѓе биле убиени и 20 повредени во киносала во предградието на Денвер, Аурора, во Колорадо. Тие присуствувале на полноќна проекција на најновиот филм за Бетмен, „Подемот на Мрачниот ...

Масакр во Колорадо: На премиерата на Бетмен убиени 12 луѓе

Нетпрес - 20.07.2012

Најмалку 12 луѓе биле убиени во масакр во градот Аурора, во сојузната американска држава Колорадо, на премиерата на најновиот филм за Бетмен, што се одржа вчера вечер.

Десет мртви по пукање на кино-проекција во САД

Макфакс - 20.07.2012

Најмалку десет луѓе загинаа, а десетици се ранети во пукотници во градот Аурора, Колорадо, при проекција на „Бетмен" во киносала.

Масакр во Колорадо: На премиерата на Бетмен убиени 12 луѓе

Точка - 20.07.2012

Најмалку 12 луѓе биле убиени во масакр во градот Аурора, во сојузната американска држава Колорадо, на премиерата на најновиот филм за Бетмен, што се одржа вчера вечер.

Вознемирувачка содржина: Паника пред киното во Колорадо после масакрот (ВИДЕО)

Sky - 20.07.2012

На Јутјуб се појави првата аматерска снимка направена пред киното во градот Аурора во државата Колорадо САД, по масакрот на премиерата на "Бетмен".

Минатиот месец избегнала масакр во Канада, сега убиена на премиерата на „Бетмен“

Sky - 20.07.2012

Една од жртвите на масакрот во Аурора е идентификувана како Џесика Гави, млада спортска новинарка кој пред само еден месец за влакно преживеала сличен настан во трговски центар во Торонто, кога ...

Масакар за време на премиерата на филмот „Бетмен“ во Колорадо

Денешен - 20.07.2012

Најмалку 12 лица се убиени, а 20 се повредени кога маскиран напаѓач отворил оган во една кино сала во градот Аурора во Колорадо, за време на премиерата на филмот за Бетмен „The Dark Knight Rises“.

Во САД 12 убиени на премиера на „Бетмен“

Либертас - 20.07.2012

Двајца напаѓачи почнале да пукаат на посетителите на полноќната проекција а одекнала и експлозија. Најмалку 12 луѓе се убиени а 20 се ранети во напад во едно кино во градот Аурора во американската ...

Расте бројот на загинати и повредени во масакрот во киното во Колорадо

Точка - 20.07.2012

Расте бројот на загинати и повредени во масакрот во киното во сојузната американска држава Колорадо, што се случи на премиерата на најновиот филм за Бетмен, што се одржа вчеравечер.

Масакр на премиерата на Бетмен

Вечер Прес - 20.07.2012

Најмалку 14 лица се убиени, а околу педесетина се ранети во кино-салата во гратчето Аурора во државата Колорадо во САД, во пукотница со огнено оружје за која гледачите прво мислеле дека е дел од ...

Се појави првата аматерска снимка од масакрот во Колорадо

Точка - 20.07.2012

На “Јутјуб“ се појави и првата аматерска снимка од масакрот во киното во градот Аурора, во сојузната американска држава Колорадо.

Крвава проекција на премиерата на Бетмен- убиени најмалку 12 луѓе

Sky - 20.07.2012

На премиерата на најновиот филм за Бетмен, во градот Аурора во американската сојузна држава Аурора, убиени се најмалку 12 луѓе а 20 се ранети.

ПРОШИРЕНО / ВИДЕО: Најмалку 14 убиени во масакрот во кино во САД

Либертас - 20.07.2012

Човек со гас-маска на лицето отворил оган од автоматска пушка на посетителите на полноќната проекција на киното во трговски центар во гратчето, кое всушност е предградие на Денвер.

ВИДЕО: Џејмс Холмс осомничен за масакрот во Колорадо

Н.Македонија - 20.07.2012

Маскиран напаѓач уби 12 лица, а други 50 повреди утрово, на премиерата за филмот „Бетмен“ во градот Аурора близу Денвер во Колорадо Напаѓачот, според очевидци, носел гас-маска на главата, пушка, два ...

Десет луѓе убиени на премиерата на Бетмен во Колорадо

Н.Македонија - 20.07.2012

Најмалку 12 лица се убиени, а 20 се повредени кога маскиран напаѓач отворил оган во една кино сала во градот Аурора во Колорадо, за време на премиерата на филмот за Бетмен „Тхе Дарк Книгхт Рисес“ ...

Колеж во Колорадо-најмалку 12 убиени на премиера на новиот Бетмен

eReporter - 20.07.2012

Најмалку 12 луѓе се убиени а 20 се повредени за време на ноќешнатапремиера на новиот филм за Бетмен во сојузната државва Колорадо.

Прирачник за Бетмен

Црнобело - 19.07.2012

Ако сакате да го дочекате подготвени најновото продолжение за човекот-пајак насловено како „The Dark Knight Rises“, тогаш во продажба излезе прирачник за Бетмен и неговите возила, оружја, гаџети и ...

Бетмен не е скроз здрав

Оn.net - 19.07.2012

Трауматизиран е, повлечен, сака да им помага на луѓето, се бори против злото, малку е депресивен. Сè на сè, не е целосно психички здрав, тврди американски психолог.

ВИДЕО: Крај на трилогијата за „Бетмен“

Курир - 19.07.2012

Љубителите на сагата за Бетмен на Нолан не можат да дочекаат да дојде петок, 20 ти јули кога премиерно ќе биде прикажан „Воздигнувањето на мрачниот витез“ во кино – салите во САД.

Критичарите за Мрачниот Витез

Оff.net - 17.07.2012

Стигнаа рецензиите за The Dark Knight Rises, и критичарите се превртуваат наопаку од давање комплименти. На повеќе, оценките за третиот Бетмен на Нолан, без откривање на детали од филмот.

"The Dark Knight Rises" - воодушеви!

Точка - 17.07.2012

Првите критики за последното продолжение за Витезот на Темнината конечно се појавија. И тоа за режисерот Кристофер Нолан, но прилично задоволувачки.