TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ се брани со религиозна поука и со порака за Косово

Макфакс - 28.06.2020

Новак Ѓоковиќ првпат беше активен на социјалните мрежи по бурата критики кои ги доживеа по хаосот со организацијата на неговата тениска „Адрија турнеја“ по повот православниот празник Видовден, кој во Србија се одбележува како годишнина од славната ...

ФОТО: Наместо изолација, познатиот тенисер на журка со атрактивни хостеси- од нивното деколте ќе ви се заврти во умот

Курир - 28.06.2020

Се уште не се смируваат страстите по турнирот „Адриа Тур“ на кој неколку тенисери беа позитивни на Ковид-19. Ѓоковиќ. Чориќ, Троицки, Димитров имаа позитивни тестови, а и неколку тренери. Српскиот тенисер е на удар на јавноста бидејќи беше ...

Ѓоковиќ, по морбидните пораки, во свој стил им одговори на Хрватите!

СуперСпорт - 28.06.2020

По грознте напади, но и пораките за поддршка од Хрватска, следеше одговор од најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ. Неодамна во Сплит се појави морбидна порака испратена кон Ѓоковиќ.

Раониќ: На Ѓоковиќ ќе му треба подолго време за да ја врати довербата

Gol.mk - 28.06.2020

Канадскиот тенисер со црногорски корени, Милош Раониќ, вели дека Новак Ѓоковиќ беше многу ценет од страна на останатите тенисери, но сега, по „Адрија Купот“ ќе му треба многу време за да ја врати довербата.

Симон: Новак е непобедлив само кога...

Gol.mk - 28.06.2020

Французинот Жил Симон е еден од ретките кои застанаа на страна на Новак Ѓоковиќ во последните неколку недели. Српскиот тенисер беше осуден поради организацијата на турнири во период на пандемија.

Лопез реши да удри по Ѓоковиќ за ситуацијата со Адриа турнирот

Спортклуб - 28.06.2020

Шпанскиот тенисер Фелисијано Лопез, се осврна на последните случувања околу Новак Ѓоковиќ и она што се случуваше во Задар на Адриа турнирот. Лопез е тенисер кој секогаш има добар однос со светскиот рекет број 1, но овој пат, шпанскиот тенисер реши ...

Ѓоковиќ се брани со религиозна поука и со порака за Косово

TopSport - 28.06.2020

Новак Ѓоковиќ првпат беше активен на социјалните мрежи по бурата критики кои ги доживеа по хаосот со организацијата на неговата тениска „Адрија турнеја“ по повот православниот празник Видовден, кој во Србија се одбележува како годишнина од славната ...

Фудбал, забава: Ѓоковиќ мораше да испрати подобра слика на светот!

Слободен Печат - 28.06.2020

Шпанскиот тенисер Фелисијано Лопез вели дека Новак Ѓоковиќ мораше да му испрати на светот сосема поинаква слика, од онаа што ја создаде организацијата „Адриа тур“. И натаму стигнуваат нови критики за турнирот, чиј креатор е најдобриот тенисер на ...

Ѓоковиќ возврати на критиките: Не дозволувајте бродот да потоне! (ФОТО)

Sport 1 - 28.06.2020

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, изминатиов период претрпе остри критики од многумина, но овој пат им возврати на критичарите. Откако турнирот во Задар предизвика неколку заразени тенисери и членовите на нивните семејства, започнаа бројни ...

Ѓоковиќ им одговори на критичарите: Бродовите не тонат…(ФОТО)

Дерби - 28.06.2020

Најдобриот српски тенисер и светски рекет број еден, Новак Ѓоковиќ ги искористи социјалните мрежи и испрати порака до оние кои го критикуваа во изминатиов период. Ѓоковиќ беше организатор на „Адрија Тур“, се одиграа турнири во Белград и Задар со тоа ...

Ѓоковиќ возврати: Бродовите не тонат заради водата што ги опкружува, туку заради водата што влегува во нив

Sport M - 28.06.2020

„Бродовите не тонат заради водата што ги опкружува, туку заради водата што влегува во нив. Не дозволувајте тоа што ве опкружува да влезе и да ве влече на дното“, вака Новак Ѓоковиќ им возврати на сите оние кои последните период го критикуваат поради ...

Се огласи Ѓоковиќ по сите критики за „Адрија тур“, упати порака до своите фанови

Дриблинг - 28.06.2020

Новак Ѓоковиќ е во самоизолација откако неговиот тест беше позтивен на Ковид-19. Србинот трпи критики за организацијата на хуманитарниот турнир „Адрија тур“, Ѓоковиќ со симболична порака на Инстаграм им се обрати на своите фанови.

Ѓоковиќ со реакција на социјалните мрежи за критиките кои ги добива (ФОТО)

МКД - 28.06.2020

Новак Ѓоковиќ кој во моментов се опоравува од коронавирус, со пост на инстаграм стори им одговори на критиките. Лавина од критики стигнуваат од сите страни откако „Адрија Тур“ заврши неславно со неколку заразени тенисери од ковид-19.

Шпанец го критикуваше Ноле: Мораше да остави подобра слика пред светот!

Sport 1 - 28.06.2020

Шпанскиот тенисер Фелисијано Лопез го критикуваше Новак Ѓоковиќ и кажа дека морал да испрати подобра порака во светот. Критиките на сметка на турнирот, но и на Ѓоковиќ не престануваат поради ширењето на коронавирусот.

Конечно се огласи Ѓоковиќ и испрати моќна порака

Спортски - 28.06.2020

Новак Ѓоковиќ е мета на критики од целиот свет откако организираше турнир во Белград на кој се заразија неколку тенисери. Ѓоковиќ е позитивен на Ковид 19 и се наоѓа во самоизолација, а после неколку дена конечно се огласи преку социјалните мрежи.

ВИДЕО: Наместо изолација, познатиот тенисер на журка со атрактивни хостеси

Sport M - 28.06.2020

Се уште не се смируваат страстите по турнирот „Адриа Тур“ на кој неколку тенисери беа позитивни на Ковид-19. Ѓоковиќ. Чориќ, Троицки, Димитров имаа позитивни тестови, а и неколку тренери. Српскиот тенисер е на удар на јавноста бидејќи беше ...

Ѓоковиќ цитираше екс српски патријарх: Бродовите не тонат заради водата што...

Gol.mk - 28.06.2020

Новак Ѓоковиќ трпи секојдневни критики поради организацијата на „Адрија Купот“ за време на пандемија, кој на крај се откажа и донесе неколку позитивни учесници на коронавирус. Откако и самиот потврди дека е заразен на социјалните мрежи напиша дека ...

Уште двајца тенисери заразени со Ковид 19, играле на турнир во Белград

Вечер Прес - 28.06.2020

Хрватскиот тенисер Матеј Шабановиќ и Босанецот Томислав Бркиќ се заразија со коронавирус на турнир во Белград, во организација на српскиот тенисер Јанко Типсаревиќ. Станува збор за Првенството на Источна Европа во Белград, а веста за ваквиот исход ...

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

iPortal - 28.06.2020

Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на луѓето.

Лопез удри по Ѓоковиќ: Организирале фудбалски натпревар, оделе на забави …

Локално - 28.06.2020

Шпанскиот тенисер и директор на АТП турнирот во Мадрид, Фелисијано Лопез, разговараше на шпанска телевизија за првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ. Лопез упати неколку критики на сметка на првиот тенисер, по повод неодамна одржаниот „Адрија тур“.

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

24 Вести - 27.06.2020

Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на луѓето.

Контроверзниот Кирјос ја покажа неговата нова девојка (ФОТО)

Sport 1 - 27.06.2020

Контроверзниот Ник Кирјос, кој е познат по неговите глупости на тениските терени, има нова девојка, која реши да ја покаже на Инстаграм. Само неколку месеци откако се раздели со претходната девојка, Ана Калинскаја, Кирјос призна дека спие со ...

Кирјос се пофали со новата девојка: Контроверзниот тенисер е во врска со атрактивна Италијанка (ФОТО)

Спортски - 27.06.2020

Ник Кирјос е тенисер познат по своите контроверзии, а деновиве и констатно го критикува Новак Ѓоковиќ поради организацијата на „Адрија Тур“. Сега Кирјос, неколу месеци откако се раздели со претходната девојка, Ана Калинскаја призна дека е во врска ...

Нов напад врз Ѓоковиќ: Зарем мислеше дека сме сите глупави а само тој паметен?

Дриблинг - 27.06.2020

Илија Настасе е легенда во тенискиот свет, има 73 години, ја коментираше ситуацијата по хуманитарниот турнир „Адрија тур“. Организатор на турнирот беше Новак Ѓоковиќ, Србинот трпи сериозни критики откако се заразија неколку тенисери со Ковид-19, па ...

Ковид-19 му го уништи турнирот на Типсаревиќ: Откажани се голем број дуели!

Sport 1 - 27.06.2020

Иако пред само два дена Јанко Типсаревиќ кажа дека нема намера да се откаже шампионатот на Источна Европа, сепак Ковид-19 успеа да направи проблеми и на тојтурнир. Турнирот на кој учествуваат тенисери од Источна Еропа се одржува од 15 јуни на ...

ФОТО: Контроверзниот тенисер ја остави „новата Шарапова“ и се пофали со новата девојка

Sport M - 27.06.2020

Тенисерот Ник Кирјос, важи за контроверзен спортист, кој секогаш прави глупости на тениските терени, но доста внимание предизвикува и надвор од нив. Секогаш е присутен во медиумите поради неговите изјави без „влакна на јазикот“.

Тони Надал и Бекер застанаа во одбрана на Ѓоковиќ

Слободен Печат - 27.06.2020

Нападите кон Новак Ѓоковиќ поради организацијата на „Адриа тур“ не престануваат, но полека се зголемува и бројот на лица од тенискиот свет кои застануваат во негова одбрана. Американските медиуми се посебно лути на Ѓоковиќ бидејќи со позитивните ...

Бекер застана во одбрана на Ѓоковиќ: Критиките се неправедни

Sport 1 - 27.06.2020

Поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ и освојувач на шест гренслем-титули, Борис Бекер застана во одбрана на најдобриот тенисер во светот. Бекер го изнервираа критиките кон српскиот тенисер од Англија, па тој мораше да им одговори.

Ковид-19 се рашири на уште еден тениски турнир организиран од српски тенисер

Спортманија - 27.06.2020

По Адрија турнејата на Новак Ѓоковиќ, загрозен и турнирот кој огранизира пензионираниот Јанко Типсаревиќ Егзибициското тениско првенство на Источна Европа е под закана да биде прекинато откако двоцифрен број на учесници се позитивни на ковид-19.

Коронавирусот се појави и на турнирот организиран од Типсаревиќ

Дерби - 27.06.2020

На уште еден турнир организиран на овие простори се појавија случаи на КОВИД-19, односно по Адрија Тур на Новак Ѓоковиќ сега има проблеми на егзибициското тениско првенство на Источна Европа.

Врв на лудилото: Ѓоковиќ на суд поради Адрија тур!

Спортклуб - 27.06.2020

Сериозни проблеми може да си навлече најдобриот светски тенисер поради масовното ширење на корона вирусот за време на турнирите во Белград и ЗАдар од Адрија тур. Швајцарскиот весник Блик најавува тужба против Новак Ѓоковиќ за ставање во животна ...

Настасе со остри критики до Ѓоковиќ: Се правеше паметен, па зарем…

Дерби - 27.06.2020

Некогашниот светски рекет број еден и освојувач на 62 титули, Илие Настасе удри по српскиот ас Новак Ѓоковиќ, а причината за тоа е организаицијата на турнирите во Белград и Задар по кои се појавија неколку случаи на заразени со КОВИД-19.

Бекер во одбрана на Ноле: И јас имав 30 години и сакав да уживам со пријателите

TopSport - 27.06.2020

Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ со денови е мета на критики за организацијата на „Адрија тур“ кој беше откажам минатата недела откако меѓу учесниците се појавија заразени со коронавирус.

„Лицемерите го критикуваат Новак, а одат по плажи и слават титула на Ливерпул“

Екипа - 27.06.2020

Крајно лицемерно…Вака Јанко Типсаревиќ ги оценува критиките кон Новак Ѓоковиќ. Ова особено се однесува на бритaнските медиуми кои беа најжестоки кон првиот тенисер во светот кој заедно со уште неколкумина се зарази со COVID-19 за време на турнирите ...

Новак му се заблагодари на КК Задар: Да живее Задар, ви благодарам на гостопримството!

SportMedia - 27.06.2020

Луѓето од КК Задар беа едни од ретките, тука не ги сметаме Србите, кои му дадоа безрезервна поддршка на Новак Ѓоковиќ, кога тој објави дека е позитивен на Ковид-19. Да потсетиме дека поради корона проблемите прво со Димитров, а потоа и со останатите ...

Кирјос ликува што Ѓоковиќ и Иванишевиќ се позитивни на Ковид 19 (фото)

Макфакс - 27.06.2020

Австралискиот тенисер, Ник Кирјос обожува да фрла „отровни стрели“ на сметка на Новак Ѓоковиќ. Контроверзниот тенисер беше меѓу првите кои го прозваа Србинот кога тргна приказната за коронавирусот проширен на „Адрија тур“.

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

Независен - 27.06.2020

Cрбија – Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на ...

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

+инфо - 27.06.2020

Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на луѓето. Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“.

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

МКД - 27.06.2020

Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на луѓето.

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

А1 On - 27.06.2020

Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на луѓето.

Ѓоковиќ би можел да заврши на суд поради „Адриа Тур“ и ширењетo на коронавирусот

Sport M - 27.06.2020

Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на луѓето.

„Американците се против Ѓоковиќ бидејќи се плашат од неговото влијание...“

Gol.mk - 27.06.2020

Ретки се тенисерите кои застанаа во одбрана на Новак Ѓоковиќ поради неговата организација на „Адрија Тур“ турнирите за време на пандемијата со коронавирусот. Хуманитарните натпревари беа откажани откако беше потврдено дека Бугаринот Григор Димитров ...

Повторно тој Кирјос – сега удри ниско и безобразно и по Иванишевиќ

Спортклуб - 27.06.2020

Австралискиот тенисер Ник Кирјос, деновиве го торпедира со зборовите таборот на Новак Ѓоковиќ поради она што испадна од турнирот Адриа Тур. Сметајки дека вината ја гледа само и исклучиво кај Новак Ѓоковиќ како организатор, тој деновиве не штедеше ...

Кирјос ликува што Ѓоковиќ и Иванишевиќ се позитивни на Ковид 19 (фото)

TopSport - 27.06.2020

Австралискиот тенисер, Ник Кирјос обожува да фрла „отровни стрели“ на сметка на Новак Ѓоковиќ. Контроверзниот тенисер беше меѓу првите кои го прозваа Србинот кога тргна приказната за коронавирусот проширен на „Адрија тур“.

Кирјос ги исмева Ѓоковиќ и Иванишевиќ зашто имаат Ковид-19

СуперСпорт - 27.06.2020

Ник Кирјос, контроверзниот тенисер, повторно на непримерен начин го критикуваше Новак Ѓоковиќ, но и неговиот тренер Горан Иванишевиќ, а причината е повеќе од јасна. Откако беше откриено дека најдобриот тенисер во светот има коронавирус, сега заразен ...

Кирјос си се врати на старо, ги исмеа Ѓоковиќ и Иванишевиќ на социјалните мрежи: Водат 2:0 против…

Дерби - 27.06.2020

Контроверзниот австралиски тенисер, Ник Кирјос повторно го привлече вниманието на јавноста со еден непримерен коментар поврзан за Новак Ѓоковиќ и Горан Иванишевиќ кои се позитивни на коронавирусот по тенискиот турнир „Адрија Тур“.

Поранешниот тренер на Ѓоковиќ ја искоментира ситуацијата со коронавирусот

СуперСпорт - 27.06.2020

„Адрија тур“, хуманитарниот турнир кој го организираше Новак Ѓоковиќ, во последните денови е главна тема во светот на тенисот. Настанот беше откажат, зашто неколку учесници беа заразени од Ковид-19.

Хит – Хрватската телевизија титлуваше интервју со Ѓоковиќ (Видео)

Спортманија - 27.06.2020

Иако хрватскиот и српскиот јазик се практично исти, Хрватите имаа „потреба“ да преведат. Хрватската национална телевизија објави интервју со српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, а она што шокираше многумина е дека имаше превод.

Кирјос повторно го пецна Ѓоковиќ: Лидерите водат 2:0

Слободен Печат - 27.06.2020

Австралискиот тенисер Ник Кирјос повтоно се огласи на социјалните мрежи откако Горан Иванишевиќ откри дека е позитивен на коронавирус. Не требаше долго време да помине за Ник Кирјос да ја искористи можноста да го „поткачи“ Новак Ѓоковиќ кој кого ...

Чилиќ ги доби резултатите од вториот тест на Ковид-19

Sport 1 - 27.06.2020

Марин Чилиќ беше еден од учесниците на турнирот во Задар во рамки на „Адрија купот“ по кој позитивни на коронавирусот испаднаа Новак Ѓоковиќ, Григор Димитров, Борна Чориќ, Виктор Троицки, потоа двајца членови на струниот штаб на Ѓоковиќ, меѓу кои ...

Кирјос: Ѓоковиќ и Иванишевиќ водат 2:0 против коронавирусот

Спортски - 27.06.2020

Ник Кирјос продолжува да го критикува Новак Ѓоковиќ и неговиот тим поради ширењето на коронавирусот на „Адрија Тур“. Пред неколку дена беше потврдено дека Ѓоковиќ е заразен, а вчера и неговиот тренер Горан Иванишевиќ кој беше директор на турнирот ...

Богдановиќ: Не заборавајте што Новак направи за целиот свет, тој е шампион

Gol.mk - 27.06.2020

Новак Ѓоковиќ се најде најде на мета од критичарите откако го организираше егзибицискиот турнир „Адрија Тур“. Додека тенисерите се забавуваа и спортуваа, како бомба „одекна“ веста дека Григор Димитров е заразен, а потоа уште многу лица меѓу кои и ...

Бекер го брани Ѓоковиќ, се јави и Лука Дончиќ

Локално - 27.06.2020

Новак Ѓоковиќ со денови е мета на остри критики за неговата организација и однесување на „Адрија тур“, која беше откажана минатата недела откако се рашири коронавирусот меѓу играчите. Но, има и такви спортисти кои го поддржаа тенисерот број еден во ...

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

Вечер Прес - 27.06.2020

Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на луѓето.

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

Бриф - 27.06.2020

Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на луѓето.

Кирјос ликува што Ѓоковиќ и Иванишевиќ се позитивни на Ковид 19

MTM - 27.06.2020

Австралискиот тенисер, Ник Кирјос обожува да фрла „отровни стрели“ на сметка на Новак Ѓоковиќ. Контроверзниот тенисер беше меѓу првите кои го прозваа Србинот кога тргна приказната за коронавирусот проширен на „Адрија тур“.

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

Локално - 27.06.2020

Новак Ѓоковиќ, светскиот рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на луѓето.

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

Опсервер - 27.06.2020

Белград, 27 јуни 2020 () – Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно ...

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

Либертас - 27.06.2020

Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на луѓето.

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

Frontline - 27.06.2020

Во Белград и Задар, Новак одржа два турнира со публика без потребното растојание на трибините. Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“.

Кирјос ликува што Ѓоковиќ и Иванишевиќ се позитивни на Ковид 19

Точка - 27.06.2020

Австралискиот тенисер, Ник Кирјос обожува да фрла „отровни стрели“ на сметка на Новак Ѓоковиќ. Контроверзниот тенисер беше меѓу првите кои го прозваа Србинот кога тргна приказната за коронавирусот проширен на „Адрија тур“.

Ѓоковиќ пред тужба поради организирањето на „Адрија Тур“

Република - 27.06.2020

Новак Ѓоковиќ би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против српскиот тенисер можеби ќе се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на луѓето. пишува весникот.

Ѓоковиќ на суд поради „Адрија тур“?

MakPress - 27.06.2020

Новак Ѓоковиќ, светски рекет број еден во тенисот, би можел да се најде во сериозна неволја поради организацијата на „Адрија Тур“. Според швајцарскиот весник „Блик“, против Новак може да се поднесе тужба за индиректно нанесување штета на луѓето.

„Не може Ноле да се мери со Роџер, него цел свет го сака“

TopSport - 26.06.2020

Францускиот тенисер Жил Симон вели дека Новак Ѓоковиќ мора да се помири со фактот дека ништо не може да му помогне навивачите да го сакаат како што тоа го прават за Роџер Федерер. „Едноставно, морате да прифатите дека Роџер не е Роџер само за тенис, ...

Случајот Адриа Тур како голем знак прашалник за следните Гренд слем турнири

Спортклуб - 26.06.2020

Некогашниот германски тенисер Николас Кифер остро ја критикуваше одлуката да се одржи турнирот Адриа Тур, кој заврши со сериозно последици. Добар дел од тенисерите кои беа учесници на овој турнир, се заразија, а за тоа сите му се нафрлија на Новак ...

ФОТО: Нов поздрав за Ѓоковиќ од Хрватска, графит со поинаква содржина

Дриблинг - 26.06.2020

Новак Ѓоковиќ останува топ тема на балканот но и во Европа поради заразените тенисери и учесници на „Адрија Тур“ со Ковид-19. Откако во Сплит беше испишан графит на со кој му беше посакано на српскиот тениски ас да се зарази и да умре од Ковид-19, ...

Чориќ е посилен од коронавирус, позитивен, а веќе тренира

Слободен Печат - 26.06.2020

Хрватскиот тенисер Борна Чориќ кој пред четири дена беше позитивен на коронавирусот, веќе почна со тренинзи. Чориќ беше дел од „Адриа тур“ турнирот во Задар, на кој покрај Хрватот, позитивни на ковид-19 беа уште и Григор Димитров кој беше прв ...

ФОТО: Во Хрватска, сепак се најде некој да испише позитивен графит за Новак Ѓоковиќ

Sport M - 26.06.2020

Еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ е на удар на јавноста во изминатите неколку денови. Откако стана јасно дека турнирот „Адриа Тоур“ е жариште на коронавирус и дека од таму се заразија неколку тенисери, меѓу кои и Новак и неговата ...

И Даниел Кајмакоски се дружел со Ѓоковиќ и Димитров (фото)

Црнобело - 26.06.2020

Организацијата на Adria Tour, тенискиот хуманитарен натпревар, крена навистина голема прашина на Балканот, но и во целиот свет. Главната причина е дека во екот на пандемијата од корона вирусот, тенисерите, во организација на Новак Ѓоковиќ, играа ...

Дона Векиќ со поддршка за Ѓоковиќ: Жал ми е за Новак!

TopSport - 26.06.2020

Додека бројни светски медиуми го критикуваат најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ поради организирањето на „Адрија тур“ поради што неколкумина тенисери се заразени со коронавирусот, хрватската тенисерка, Дона Векиќ му пружи поддршка ...

Не престануваат критиките за Ѓоковиќ: Мислеше дека сите се глупави, а тој паметен

Спортски - 26.06.2020

И денес не стивнуваат критиките за Ѓоковиќ Во разговор за романските медиуми легендарниот тенисер и поранешен светски број еден Илија Настаса зборуваше за откажувањето на „Адрија Тур“ и го критикуваше Новак.

Навистина е чудно што американските тенисери го напаѓаат Ѓоковиќ

Слободен Печат - 26.06.2020

Францускиот тенисер Жил Симон кој е познат како човек без влакна на јазикот застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ. Симон е еден од првите тенисери кои застаа во одбрана на Ѓоковиќ кој е мета на критики во медиумите поради организацијата на „Адриа тур“ ...

Симон: Ѓоковиќ е непобедлив кога…

Дерби - 26.06.2020

Францускиот тенисер, Жил Симон смета дека Новак Ѓоковиќ никогаш нема да биде на нивото на Рожер Федерер, односно да биде толку ценет, сакан од публиката ширум светот без разлика што и да направи до крајот на кариерата.

Ни глас од Кајмакоски, а се гушкаше со Новак Ѓоковиќ и Григор Димитров во Белград! (ФОТО)

Слободен Печат - 26.06.2020

Пред неколку дена беше прекинат турнирот во тенис „Адриа тур“, кој се одржуваше во Белград и Задар, а кој го организираше најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ. Турниорт беше прекинат откако кај бугарскиот тенисер Григор Димитров беше откриено ...

„Новак, ти имаш срце планина и голем си човек, не заслужуваш критики“

Екипа - 26.06.2020

Украинската тенисерка Дајана Јастремска го поддржа Новак Ѓоковиќ по бројните критики кои ги доби поради организација на „Адриа тур“ на кој се заразија голем број од учесниците. „Секој тенисер годинава има многу планови и цели.

Легендарниот тенисер: Зар Ѓоковиќ нема доволно пари?

Sport M - 26.06.2020

Се повеќе и повеќе критики има најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ. Прекрасно замислената хуманитарна манифестација „Адрија Тур“ доживеа фијаско откако се појави корона на турнирот, а меѓу позитивните луѓе беа и тенисерите Новак Ѓоковиќ, Борна ...

Надал: Ѓоковиќ не требаше да организира турнир, кога си број 1 во светот, одговорноста е голема

Дриблинг - 26.06.2020

Се уште не стивнуваат реакциите повод позитивните на Ковид-19 од турнирот во Белград и Загреб, организатор беше Новак Ѓоковиќ кој трпи сериозни критики. Се огласи Тони Надал, чичкото на Рафа, тој смета дека турнирот не требаше да се одржи, ваква ...

Поранешниот рекет број 1: Што му требаше на Ѓоковиќ овој турнир, зар нема доволно пари?

Sport 1 - 26.06.2020

Откако „Адрија тур“ беше откажан откако тестирањето на Григор Димитров и Новак Ѓоковиќ се потврди како позитивно за коронавирусот, многу познати личности од тенискиот свет го дадоа своето мислење за целата ситуацијата.

Поранешен германски тенисер за Тим и Зверев: Со кој памет ја прифатија поканата на Ѓоковиќ

Дерби - 26.06.2020

Николас Кифер е добро познат поранешен германски тенисер, кој исто така има своја реакција за контроверзите на „Адрија Тур“, кој беше организиран од Новак Ѓоковиќ. Кифер вели дека она што се случи ги загрозува и претстојните грен-слем турнири, а ...

„Океј, сите сте против мене – сега ќе умрете, а јас ќе го е*ам“

Екипа - 26.06.2020

Францускиот тенисер Жил Симон света дека ништо не може да се случи Новак Ѓоковиќ да биде поценет од Роџер Федерер. Симон застана на страна на првиот тенисер во светот откако беше на мета на јавноста поради „Адриа тур“ кој го организираше во време на ...

Ништо не може да му помогне на Ѓоковиќ да биде поомилен од Федерер!

Спортклуб - 26.06.2020

Францускиот тенисер Жил Симон се обиде да ја објасни актуелната ситуација во светскиот тенис, откако речиси сите се свртеа против Новак Ѓоковиќ по ширењето на епидемијата од корона вирусот.

„Секој со здрав разум не би организирал тениски турнир среде пандемија...“

Gol.mk - 26.06.2020

Не престануваат критиките на сметка на организаторот на „Адрија Тур“ турнирите на Балканот, Новак Ѓоковиќ. Светски медиуми и тениски експерти го осудија однесувањето на српскиот тенисер и сите учесници на натпреварите во Белград и Задар.

Нов графит во Хрватска посветен на Ѓоковиќ, овој пат со поинаква порака

Слободен Печат - 26.06.2020

По вчерашниот графит со морбидна порака кој се појави во Сплит и беше наменет за Ѓоковиќ, денеска во Хрватска се појави уште еден графит, овој пат со поинаква порака. Ѓоковиќ кој се наоѓа на удар на хрватската јавност бидејќи на „Адриа тур“ ...

Хрватите со поддршка за Ноле

PressingTV - 26.06.2020

Откако Хрватите беа бесни што најдбориот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, им донесе корона вирус со турнирот во Задар, сега полека страстите се смирија. Извинувањето на Ноле дека имал добри намери и оти не сакал никој да се зарази вродија со плод.

Надал го брани Ѓоковиќ: Мерките не беа толку строги како во другите земји

Локално - 26.06.2020

Тони Надал, чичко и поранешен тренер на Рафаел Надал, вели дека Новак Ѓоковиќ направил грешка, што можело да се случи на секого. Во интервју за ЕСПН, Тони зборуваше за „Адрија тур“, однесувањето на тенисерите на овој турнир и најдобриот во светот – ...

Има ли крај? Горан Иванишевиќ е позитивен на коронавирус

Фактор - 26.06.2020

Хрватската тениска легенда и тренер на Новак Ѓоковиќ, Горан Иванишевиќ е позитивен на коронавирус, потврдено е од тимот на Новак. Според информациите, Иванишевиќ е во изолација, на што отиде откако вирусот меѓу тенисерите се појави на турнејата ...

Погледнете каква невкусна шега се шири на сметка на семејството Ѓоковиќ (ФОТО)

Фактор - 26.06.2020

фото: Alo/Masanori Jošida Анонимен автор мислел дека е потребно да се направи фотомонтажа на семејството на Новак Ѓоковиќ на смешен начин. На сликата се прикажани Новак, Јелена и синот Стефан како ја гушкаат вакцината, алудирајќи на став - спротивен ...

Никој не знае каде е: Кајмакоски беше во контакт со Ѓоковиќ

Женски магазин - 26.06.2020

По веста дека Ѓоковиќ е позитивен на коронавирус , многумина ги мачи каде е и зошто досега не се огласи Даниел Кајмаковски , кој беше во близок контакт со тенисерот. Имено, после одржаниот тениски турнир „Адриа тур“, на кој беше формиран кластер од ...

Сепак има добри луѓе: Во Хрватска осамна графит со поддршка за Ноле

Република - 26.06.2020

Откако Хрватите беа бесни што најдбориот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, им донесе корона вирус со турнирот во Задар, сега полека страстите се смирија. Извинувањето на Ноле дека имал добри намери и оти не сакал никој да се зарази вродија со плод.

Андрија Милошевиќ со поддршка за Новак: Го објави и резултатот од неговиот тест за Ковид-19

Женски магазин - 26.06.2020

Првиот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ доби нова поддршка, откако објави дека е позитивен на коронавирус , овојпат од актерот Андрија Милошевиќ. Актерот, кој беше дел од турнејата „Адриа Тур“ и работеше како судија на ревијалниот меч помеѓу Јелена ...

Андрија Милошевиќ се тестираше на коронавирус, а кога пристигнаа резултатите веднаш се обрати на Новак Ѓоковиќ

Вистина.мк - 26.06.2020

Актерот Андрија Милошевиќ се тестираше на коронавирус. Кога му пристигнаа резултатите тој ги објави на социјалните мрежи и веднаш се обрати на Новак Ѓоковиќ. Тој му испрати моќна порака полна со поддршка и пријателство.

Во Сплит осамна графит со морбидна порака за Ѓоковиќ, градските власти веднаш го избришаа (ФОТО)

МКД - 25.06.2020

Бурата од реакции за Новак Ѓоковиќ не спласнува, коментари пристигнуваат од сите страни, некои го бранат, други го напаѓаат. Една од најморбидните пораки кон него се најде на ѕид во Сплит.

Кирјос удри и по татко му на Ѓоковиќ: Немој да бегате од одговорност!

Sport 1 - 25.06.2020

Австралискиот тенисер со грчко потекло Ник Кирјос повторно го критикуваше семејството Ѓоковиќ, а овој пат негова „жртва“ беше таткото на Новак. Кирјос ја коментираше изјавата на Срѓан Ѓоковиќ, кој го обвини Григор Димитров за ширењето на Ковид-19.

Менаџерите на Тим и Димитров го нападнаа Ѓоковиќ

TopSport - 25.06.2020

Менаџерот на Доминик Тим, Хервинг Страка вели дека организаторите на „Адрија турнејата“ на Новак Ѓоковиќ тврделе дека ќе има само по 1.000 гледачи на стадионите и дека ќе се практицира социјално дистанцирање по фијаското со заразата со корона вирусо ...

Мајката на Ѓоковиќ се огласи: Ова што му го прават на мојот син е страшно

Спортклуб - 25.06.2020

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ се соочува со сериозни критики откако го организираше Адрија Тур кој предизвика голем број позитивни случаи на коронавирус. Голем број тенисери, тренери, менаџери и новинари упатија тешки зборови кон Ѓоковиќ ...

Експресно отстранет морбидниот графит посветен на Ѓоковиќ (фото)

Спортманија - 25.06.2020

Градските власи на Сплит реагираа и ја отстранија грозната порака Во центарот на Сплит се појави графит наменет за Новак Ѓоковиќ со морбидна и грозна порака. Непознат сторител му посака на српскиот тенисер да умре од ковид-19, откако се потврди дека ...

Ведрана Рудан: Ѓоковиќ на крст

Оff.net - 25.06.2020

Ние малите народи имаме два непријатела. Едниот е Запад кој нè доживува само како дивјаци и робови способни единствено да ги чистат нивните гомна. Другиот непријател ни е многу поголем, политичарите кои со децении систематски нè убиваат со глад, ...

ФОТО: Ситуацијата отиде предалеку, во центарот на Сплит осамна морбиден графит за Ѓоковиќ

Sport M - 25.06.2020

Новак Ѓоковиќ со денови трпи негативни критики од сите страни поради организацијата на турнирот „Адриа Тоур“. Прво се одржа во Белград, а потоа почна во Задар, но беше откажан откако е откриено дека бугарскиот тенисер Григор Димитров е позитивен на ...

(ФОТО) И Шпанците удрија по Ѓоковиќ: Себичен незнајко!

Спортклуб - 25.06.2020

Американците, Англичаните и Французите претходните три дена го извадија цел арсенал навреди кон првиот светки рекет Новак Ѓоковиќ. Кога тие завршија, на сцена стапија Шпанците, односно најтиражниот спортски весник во оваа земја Марка.

Кирјос сега го критикува таткото на Ѓоковиќ: Човеку, не бегајте од одговорност!

Спортски - 25.06.2020

Ник Кирјос овој период не пропушта редовно да испраќа критики на сметка на Новак Ѓоковиќ. Австралискиот тенисер одново го критикуваше семејството на најдобриот светски тенисер поради организацијата на Адрија Тур.

Сега и „Марка“ му направи карикатура на Ѓоковиќ

Слободен Печат - 25.06.2020

Критиките кон српскиот тенисер продолжуваат но несмалено темпо поради тоа што се случи на „Адриа Тур“. Новск Ѓоковиќ е на удар на светската спортска јавност бидејќи хуманитарните турнири „Адриа тур“ се прекинати по појавувањето на коронавирусот.

Матиќ со писмо до Ноле: Не се извинувај, глувците ќе се вратат во своите дупки набрзо!

Sport 1 - 25.06.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се соочува со огромни критики од светската јавност во последните денови, откако објави дека има позитивен тест на коронавирус, поради кој мораше да го прекине „Адрија Тур“.

Матиќ го брани Ѓоковиќ: Ноле, глувците ќе се вратат во дупките и ќе ти се извинуваат!

Спортски - 25.06.2020

Немања Матиќ испрати писмо на поддршка до Новак Ѓоковиќ. Деновиве Ѓоковиќ е мета на огромни критики од спортската јавност, причината е организацијата на „Адрија Тур“ каде што почнувајќи од Димитров се заразија неколку тенисери и други учесници.

ФОТО: По Л’Екип, сега и „Марка“ со карикатура од Новак Ѓоковиќ

Sport M - 25.06.2020

Престижниот шпански весник „Марка“ објави карикатура од Новак Ѓоковиќ, на која е прикажан со круна од коронавирус. Претходно нешто слично направи и француски Л’екип. Ова доаѓа откако неколку тенисери, тренери, но и самиот Ѓоковиќ имаа позитивен тест ...

Тренерот на Вавринка го нападна Ѓоковиќ: Не може пониско од ова (ФОТО)

Дерби - 25.06.2020

И понатаму топ тема во светот на тенисот се случувањата на „Адрија тур“, односно неславниот крај на турнирите откако се појавија неколку позитивни случаи на КОВИД-19. Во таа група беше и Новак Ѓоковиќ кој сега како организатор трпи многу критики, но ...

Тиспаревиќ: Криво ми е поради Новак, но не сакам да го сожалувам

Дриблинг - 25.06.2020

Поранешниот осми тенисер на светот, Јанко Типсаревиќ изјави не му е сеедно на критиките кои стигаат на адреса на Новак Ѓоковиќ, бидејќи имал најдобра намера со организацијата на Адриа Тур.

„Ѓоковиќ е единствен виновник и само тој треба да се извини!“

СуперСпорт - 25.06.2020

Хервиг Страка го обвини директно Новак Ѓоковиќ за неодговорност и хаос кој се создаде на „Адрија Тур“, откако неколку тенисери имаа позитивни тестови на Ковид-19. Откако Доминик Тим призна дека однесувањето на манифестацијата било премногу ...

Доминик Тим: Ѝ верувавме на владата на Србија и бевме премногу еуфорични

Независен - 25.06.2020

Австрискиот тенисер Доминик Тим на Инстаграм изјави дека му е жал што некои играчи и луѓе кои имале врски со „Адрија тур“ се заразени со вирусот на корона. Тој вели дека тој и другите учесници биле премногу еуфорични.

И шпанската „Марка“ со навредлива карикатура за Ѓоковиќ (фото)

Спортманија - 25.06.2020

Што ли мислеше тенискиот гениј, себичниот незнајко Реномираниот француски лист „Л’екип“ пред неколку дена објави карикатура претставувајќи го Новак Ѓоковиќ како дворски шут со име „Ѓоковид“, откако неговиот Адрија турнир го рашири корона-вирусот во ...

Типсаревиќ: Нема да го сожалувам Новак, знам какво срце има!

СуперСпорт - 25.06.2020

Пријателот на Ѓоковиќ, Јанко Типсаревиќ испрати порака по тоа што се случи на „Адрија Тур“, каде што неколку тенисери се заразија со Ковид-19. На пензионираниот тенисер не му е лесно поради тоа што му се случува на Ѓоковиќ, но имаше порака со ...

Уште еден напад: Виновен е единствено Ѓоковиќ!

Спортклуб - 25.06.2020

Доминик Тим играше на турнирите од Адрија Тур, но и покрај тоа неговиот агент Хервиг Штрака смета дека само Новак Ѓоковиќ е виновен за ширењето на епидемијата со корона вирусот. „Турнирот беше замислен како хуманитарен, но од почетокот тргна во лоша ...

Доминик Тим: Лично се тестирав петпати, негативен сум!

TopSport - 25.06.2020

Еден од најдобрите светски тенисери во моментов, Австриецот Доминик Тим кој беше меѓу учесниците на „Адрија тур“ турнирот во Србија се огласи на социјалната мрежа Инстаграм откако се испостави дека неколкумина негови колеги беа заразени со ...

ФОТО: Марка удри по Ѓоковиќ додека Надал е невнимателен на Ибица

Дриблинг - 25.06.2020

Шпанските медиуми се приклучија кој критиките по однос на одлуката на Новак Ѓоковиќ да организира турнири во Србија и Хрватска. „Марка“ го нарече Ѓоковиќ игнорантен незнајко и егоист но во истовреме заборави да го спомене однесувањето на Рафаел ...

Матиќ со порака до Ѓоковиќ: Многу брзо мачката ќе биде на терен, а глувците во дупка

Дриблинг - 25.06.2020

После големиот број на напади врз Новак Ѓоковиќ поради заразените тенисери кои беа дел од Адриа Тур во негова одбрана излезе фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Немања Матиќ. Тој испрати соопштение во медиумите на кое дава поддршка на српскиот ас.

ФСС: Ноле, ти си наша икона, после овие удари, ќе се вратиш посилен!

Слободен Печат - 25.06.2020

Новак Ѓоковиќ е на мета на критики поради ширењето на Ковид-19 на тениската регионална турнеја „Адриа тур“. И првите луѓе на српскиот фудбал се запознаа со ситуацијата во која се најде најдобриот тенисер на светот.

Тим: Погрешивме, бевме многу еуфорични и верувавме во владата на Србија

Екипа - 25.06.2020

Најдобриот австриски тенисер, Доминик Тим оцени дека учесниците на „Адриа тур“ погрешиле бидејќи биле премногу еуфорични. „Бев шокиран кога ги слушнав вестите од „Адриа тур“. Игравме без публика доста време пред турнирот, што бевме навистина среќни ...

Матиќ застана во одбрана на Ѓоковиќ: Ти замерувам само за една работа

Дерби - 25.06.2020

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Немања Матиќ застана во одбрана на неговиот сонародник Новак Ѓоковиќ кој во изминативе денови добива голем број на критики, а причината за тоа се турнирите кои ги организираше и по кои се појавија случаи на ...

ФОТО: Мареј игра во Лондон, а го критикува Ѓоковиќ за Адриа Тур

Дриблинг - 25.06.2020

Поранешниот прв светски рекет во тенис, Енди Мареј испрати низа на критики поради одржувањето на Адриа Тур, а притоа самиот тој игра мечеви во Лондон, како подготовка за УС Опен. Британецот загуби од својот сонародник Кајл Едмунд, но и покрај тоа ...

Писмо за Ѓоковиќ од Манчестер: „Ноле, зошто им се извинуваш на глувците?“

Екипа - 25.06.2020

Случајот со „Адрија тур“ организиран од страна на Новак Ѓоковиќ веќе со денови е топ-тема во светот на спортот. Најдобриот светски тенисер се најде на жесток удар од активни спортисти, новинари, политичари, сите главно од Западот, кои со силни ...

Тони Надал со свој коментар за колапсот на Адрија тур: Ѓоковиќ како светски рекет број еден…..

Дерби - 25.06.2020

Рестартот на тениската сезона е закажан за средината на месец август, но она што требаше да претставува загревање за продолжување на возбудувањата, се претвори во голем хаос пропратен со неколку заболени играчи од коронавирусот.

Матиќ со поддршка за Ѓоковиќ: Глувците ќе избегаат во дупките, наскоро тебе ќе ти се извинуваат

МКД - 25.06.2020

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Немања Матиќ застана зад Новак Ѓоковиќ по критиките кои ги доби тенисерот за организирање на „Адрија Тур" во време на пандемија на коронавирус, вели дека наскоро луѓето ќе му се извинуваат на првиот рекет.

Чориќ испрати порака до фановите неколку дена по позитивниот тест на КОВИД-19

Дерби - 25.06.2020

Хрватскиот тенисер Борна Чориќ беше меѓу учесниците на контроверзната „Адрија Тур“ кој се заразија со коронавирусот, по што очекувано не ги коментираше останатите реакции додека е во самоизолација.

Таткото од Ѓоковиќ грубо го обвинува Димитров за коронавирус аферата која го потресе турнирот „Адриа“

Таратур - 25.06.2020

Таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ, малку грубо се нафрли со обвиненија врз бугарскиот тенисер Григор Димитров, сметајќи дека Бугаринот е виновникот што „Адриа Тур“ наместо спектакл заврши како извор на коронавирус.

Ѓоковиќ распнат на крст

Слободен Печат - 25.06.2020

Во белиот свет на „црнецот“ не му помага ни кога ќе прими пехар на Вимблдон. Напротив. Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, и екипата имаа прекрасен план. Да организираат средба на големи тенисери и да им помогнат на луѓето на овие простори да ги ...

Менаџерите на Тим и Димитров го нападнаа Ѓоковиќ

Макфакс - 25.06.2020

Менаџерот на Доминик Тим, Хервинг Страка вели дека организаторите на „Адрија турнејата“ на Новак Ѓоковиќ тврделе дека ќе има само по 1.000 гледачи на стадионите и дека ќе се практицира социјално дистанцирање по фијаското со заразата со корона вирусо ...

Менаџерот на Тим: Ѓоковиќ е единствен виновник и треба да се извини

Спортски - 25.06.2020

Менаџерот на Домоник Тим, Хервиг Страка директно го обвини Новак Ѓоковиќ за неодговорност и хаос кој се создаде на „Адрија Тур“, откако неколку тенисери имаа позитивни тестови на Ковид-19.

Морбидно, па и скандалозно: Во Сплит осамна графит – на Ѓоковиќ му посакаа да умре

Спортклуб - 25.06.2020

Новак Ѓоковиќ деновиве доби мноштво на критики, од кои повеќето беа со морбидни детали, односно посакување да фати Ковид19 или да умре. Таков е случајот кој ни доаѓа од Хрватска, кога низ сплитските улици осамна графит против Ѓоковиќ на кого му ...

Тренерот на Вавринка со низа критики кон Ѓоковиќ: „Не може пониско од ова“

СуперСпорт - 25.06.2020

Критките врз Новак Ѓоковиќ и неговиот тим продолжуваат. Фијаско на добро смислениот турнир организиран од српскиот тенисер предизвикува реакции од целиот свет, а сè беше дополнително „запалено“ од таткото на Ѓоковиќ, Срѓан, кој го впери прстот кон ...

Сега и Шпанците против Ѓоковиќ: „Што мислеше тој егоист, тој игнорантен незнајко..“

Gol.mk - 25.06.2020

Продолжуваат „бомбите“ на сметка на Новак Ѓоковиќ од страна на светските медиуми. По нападите од страна на француските спортски работници, сега на ред дојдоа и Шпанците. Реномираната „Марка“ за Србинот пишува дека е игнорантен незнајко и егоист.

Тренерот на Вавринка удри по Срѓан Ѓоковиќ: Зошто му давате внимание на британските медиуми?

Спортклуб - 25.06.2020

Несомнено дека со последните изјави поврзани со турнирот во Задар, таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ, го навлече гневот на многумина. Откако се случи расправија со агентот на Димитров, сега во сето тоа се вклучи и тренерот на Стан Вавринка.

Се јави уште еден од учесниците на „Адрија Тур“: Бевме премногу еуфорични, нашето однесување…

Дерби - 25.06.2020

Егзибициониот тениски турнир „Адрија Тур“ кој го организираше Новак Ѓоковиќ привлече големо внимание во светската јавност откако голем дел од учесниците на истиот беа тестирани за позитивни на Ковид- 19.

Морбидни пораки од Сплит: Ѓоковиќ, умри! (ФОТО)

Sport 1 - 25.06.2020

Навредите на сметка на организацијата на „Адрија Тур“, односно најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ не престанаа, а последната доаѓа од Сплит и дефинитивно е морбидна. Некој на еден ѕид во Сплит напишал „Да умреш од неа (корона), тоа ни е ...

Во Сплит се појави скандалозен графит за Ѓоковиќ (ФОТО)

Спортски - 25.06.2020

Новак Ѓоковиќ овие денови се наоѓа на удар на критики од јавноста и скандалозни напади, а до сега најлошиот доаѓа од Сплит кае што непознати сторители напишаа графит со кој му посакуваат дури и смрт на Ѓоковиќ.

ФОТО: Нечовечки графит во Сплит – „Да умреш од коронавирус, тоа ни е желба...“

Gol.mk - 25.06.2020

Навредите и критиките на сметка на Новак Ѓоковиќ се честа појава во последните неколку дена. Организаторот на „Адрија Тур“ турнирите на Балканот доби позитивни резултати на коронавирусот, а во изминатите недели често не ги почитуваше протоколите ...

ФОТО: Морбиден поздрав од Сплит за Новак Ѓоковиќ

Дриблинг - 25.06.2020

Зголемувањето на бројот на заразени со Ковид-19 во Хрватска е единственото објаснување за графитот кој се појави во Сплит. Дел од хрватска јавност не го оправда овој морничав чин со кој се испрати заканувачка порака до Ѓоковиќ со желба за негова ...

Графит со морбидна порака се појави во Сплит – „Да умреш Ѓоковиќ, тоа ни е желба…“ (ФОТО)

Екипа - 25.06.2020

Графит со морбидна порака на говор на омраза се појави во Сплит во која на Новак Ѓоковиќ му се посакува смрт од коронавирус, пренесуваат хрватските медиуми. Најдобриот тенисер во светот е цел на критики на јавноста, поради организацијата на „Адриа ...

Срамотен графит во Сплит: Морбидна порака за Ѓоковиќ (ФОТО)

Слободен Печат - 25.06.2020

Графит со навредлива порака упатена за Новак Ѓоковиќ се појави во Сплит. Навредите кон Новак Ѓоковиќ откако беше прекинат „Адриа тур“ денеска добија нова димензија. Откако позитивни на тестовите на коронавирус беа токму Ѓоковиќ, Борна Чориќ, Григор ...

Во Сплит испишан графит со морбидна порака до Ѓоковиќ

Макфакс - 25.06.2020

Сплитската полиција води истрага кој напишал морбидна порака до српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во центарот на градот, а се очекува во текот на денот ѕидот да се обои. На ѕидот на улицата Сињска во центарот на Сплит се појави натпис со кој се ...

Ѓоковиќ распнат на крст

МКД - 25.06.2020

Во белиот свет на „црнецот“ не му помага ни кога ќе прими пехар на Вимблдон. Напротив. Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, и екипата имаа прекрасен план. Да организираат средба на големи тенисери и да им помогнат на луѓето на овие простори да ги ...

Градската управа на Сплит експресно реагираше по срамниот графит за Ѓоковиќ (ФОТО)

Sport 1 - 25.06.2020

Во Сплит утринава се појави морбиен графит кој беше посветен на Новак Ѓоковиќ, а пораката беше „Да умреш од корона, тоа ни е желба, поздрав од Сплит. Ѓоковиќ, умри“. Сепак, од градската управа на хрватскиот град реагираа експресно и по кратко време ...

Грозен и морбиден графит наменет за Ѓоковиќ се појави во Сплит (Фото)

Спортманија - 25.06.2020

Ова се случува во родниот град на тренерот на Новак. Во центарот на хрватскиот град Сплит се појави морбиден графит испишан на една фасада од зграда, во кој на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ му се посакува да умре од корона-вирус.

Фото: Грозен и морбиден графит наменет за Ѓоковиќ се појави во Сплит

Курир - 25.06.2020

Ова се случува во родниот град на тренерот на Новак. Во центарот на хрватскиот град Сплит се појави морбиден графит испишан на една фасада од зграда, во кој на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ му се посакува да умре од корона-вирус.

Тим: Однесувањето на тенисерите во Белград беше премногу еуфорично

Локално - 25.06.2020

Најдобриот тенисер на Австрија, Доминик Тим, по повод заразените со коронавирус на „Адрија тур“ оцени дека тенисерите очигледно биле премногу оптимистични. „Бев шокиран кога ја слушнав веста од „Адрија тур“.

Морбиден графит во центарот на Сплит упатен кон Новак Ѓоковиќ (ФОТО)

Локално - 25.06.2020

На штета на одговорноста за ширење на коронавирусот од турнејата „Адрија“ во Задар, имаше многу навреди на социјалните мрежи, а сега може да се забележат и на ѕидовите во Сплит, пренесува далматински портал.

„Ноле не извинувај им се на глувците, ќе се вратат во дупките набрзо“: Матиќ испрати отворено писмо до Ѓоковиќ

Точка - 25.06.2020

Како што знаеме Новак Ѓоковиќ се најде на мета на критики и обвинувања поради турнирот во Задар сред пандемија. Хајката против Новак го погоди директно во срцето на уште еден спортски великан, Немања Матиќ, па застанал во одбрана на тенисерот број ...

Во Сплит осамна графит со морбидна порака за Ѓоковиќ (ФОТО)

Вечер Прес - 25.06.2020

Графит со порака на омраза на говор се појави во центарот на хрватскиот град Сплит. Во пораката на светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ му се посакува смрт од коронавирус. „Да умреш од неа тоа ни е желба, поздрав од Сплит.

Прерано се опуштивме: Биковиќ ги сподели резултатите од тестот за КОВИД-19

Женски магазин - 25.06.2020

Биковиќ реши да им го објасни на сите редоследот на настаните Актерот Милош Биковиќ беше тестиран за корона вирусот , откако беше во друштво на тенисерот Новак Ѓоковиќ, кој е позитивен на Ковид-19 .

Во Сплит испишан графит со морбидна порака до Ѓоковиќ

24Инфо - 25.06.2020

Сплитската полиција води истрага кој напишал морбидна порака до српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во центарот на градот, а се очекува во текот на денот ѕидот да се обои. На ѕидот на улицата Сињска во центарот на Сплит се појави натпис со кој се ...

Во Сплит испишан графит со морбидна порака до Ѓоковиќ

MTM - 25.06.2020

Сплитската полиција води истрага кој напишал морбидна порака до српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во центарот на градот, а се очекува во текот на денот ѕидот да се обои. На ѕидот на улицата Сињска во центарот на Сплит се појави натпис со кој се ...

Братот на Ѓоковиќ: Новак и Јелена се добро,плативме огромна цена

Канал5 - 24.06.2020

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се во добра состојба, откако беше потврдено дека се заразени со коронавирус. Најдобриот светски тенисер им се извини на сите, а откако зборуваше неговиот татко Срѓан, се огласи и братот Ѓорѓе, организатор на ...

Случај Ѓоковиќ: Колку може да се биде глупав?

Deutsche Welle - 24.06.2020

Во приказната околу инфекцијата на Новак Ѓоковиќ со коронавирусот, потресно е да се гледа колку наивно беше однесувањето на најдобриот тенисер во светот, смета уредникот на спортската редакција на ДВ, Андреас Штен-Цимонс На почетокот најпрво ова: ...

Дино Раѓа застана во одбрана на Ѓоковиќ: Човекот сакаше да ни помогне, а вие се натпреварувате кој повеќе ќе се*е ...

МКД - 24.06.2020

Легендарниот хрватски кошаркар, Дино Раѓа остро ги нападна неговите сонародници кои овие денови го обвинуваат Новак Ѓоковиќ за новите заразени во Задар. „Адрија тур“ од спектакл се претвори во извор на ковид-19.

Мајката на Ѓоковиќ разочара: Страшно е тоа што му го прават на син ми!

СуперСпорт - 24.06.2020

Откако Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена објавија дека се позитивни на коронавирусот, светската јавност е загрижена и почна да го напаѓа Србинот. Мајката на најдобриот тенисер во светот, Дијана Ѓоковиќ за српските медиуми кажа дека тие се ...

Таткото на Ѓоковиќ го впери прстот кон Димитров: Тој им нанесе штета на Србија и Хрватска

Gol.mk - 24.06.2020

Срѓан Ѓоковиќ, таткото на првиот рекет на АТП, Новак, го даде своето мислење за прекинувањето на „Адрија Купот“, низа турнири во Балканот кои беа во организација токму на неговиот син. Поради позитивни тенисери на коронавирус во Задар и Белград ...

Дијана, мајката на Новак Ѓоковиќ: Страшно е тоа што му го прават на мојот син

Спортклуб - 24.06.2020

Најдобриот тенисер на денешницата Новак Ѓоковиќ е во центарот на вниманието откако беше објавено дека тој и неговата сопруга Јелена се позитивни на коронавирусот. Реакциите од сите страни не стивнуваат, а многумина го осудуваат Србино, што секако ...

Џумхур: Ѓоковиќ има голема желба да дојде во Сараево

Sport M - 24.06.2020

Најдоброто бх. тенисерот Дамир Џумхур го поддржа Новак Ѓоковиќ. Во последниве денови, Ѓоковиќ беше под голем напад на јавноста, откако неколку тенисери, меѓу кои и самиот тој, се заразија со вирусот корона на турнејата Адрија.

Таткото на Ѓоковиќ го најде виновникот: Димитров им нанесе голема штета на син ми, на Хрватска и на Србија

SportMedia - 24.06.2020

Таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан го критикуваше најдобриот бугарски тенисер Григор Димитров за кого рече дека немало да настане овој хаос, ако тој не дошол болен меѓу тенисерите. Таткото на најдобриот светски тенисер изјави дека Димитров морал да се ...

Раџа во одбрана на Ѓоковиќ: Неверојатно е колку го*на се фрли кон Ноле!

Gol.mk - 24.06.2020

Хрватската кошаркарска легенда Дино Раџа застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ кој се наоѓа на голем атак поради организацијата на „Адрија Тур“, тениски турнир на кој се рашири коронавирусот и се заразија повеќе лица.

Мајката на Ѓоковиќ: Мојот син им смета, едвај чекаа ваква ситуација

Дриблинг - 24.06.2020

Мајката на Новак Ѓоковиќ застана во одбрана на својот син кој е нападнат од сите страни по хаосот со Коронавирусот кој се случи околу Адриа Тур. Таа вели дека Ноле и Јелена се добри и покрај тоа што се позитивни на КОВИД-19.

Мајката на Ѓоковиќ реагира: Страшно е ова што му го прават, докажаа дека им пречи!

Sport 1 - 24.06.2020

Светските медиуми со бес ја дочекаа веста за позитивниот тест на Новак Ѓоковиќ на Ковид-19, по што не престанаа со обвинуваа кон српскиот тенисер, кој го организираше „Адрија Тур“. Откако во јавност се појави таткото на Ѓоковиќ, сега реагираше и ...

Се огласи и мајката на Ѓоковиќ: Како едвај да чекаа вакво нешто

Спортски - 24.06.2020

Новак Ѓоковиќ е на удар на јавноста откако на „Адрија Тур“ турнирот кој го организираше се заразија неколку тенисери меѓу кои и самиот тој. Српскиот тенисер во Белград и Задар организираше турнир на кои присуствуваа голем број гледачи и каде што тие ...

Мајката на Ѓоковиќ: Многу е страшно тоа што го пишуваат

Sport M - 24.06.2020

По веста дека на турнејата Адрија се појави ширење на Ковид-19, целиот свет се сврте против Новак Ѓоковиќ, бидејки тој беше организаторот. Најдобриот тенисер на денешницата Новак Ѓоковиќ е на удар на јавноста.

“Новак им пречи,едвај дочекаа”: Дијана Ѓоковиќ со силна порака до душманите

Курир - 24.06.2020

После објавите дека Новак Ѓоковиќ е позитивен на Ковид-19, светските медиуми се натпреваруваа кој повеке ќе го критикува, заради организацијата Адриа Тоур. Напишани се и изјавени многу негативни коментари, а неговата мајка истакна дека се навикнати ...

ФОТО: Ѓоковиќ нападнат од цел „Запад“, само хрватската кошаркарска легенда го брани

Дриблинг - 24.06.2020

Легендарниот хрватски кошаркар Дино Раѓа застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ по бројните критики кои ги доби поради организацијата на Адриа Тур, прво во Белград, а потоа и во Задар. Comments are closed for this ...

Раѓа: Престанете да сер.те на Новак Ѓоковиќ!

Макфакс - 24.06.2020

Легендата на хрватската кошарка, Дино Раѓа преку својот Фејсбук профил застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ и „Адрија турнејата“, тениските турнири во Белград и Загреб, по кои Ѓоковиќ, неговата сопруга, Григор Димитров, Виктор Троицки и Борна Чориќ ...

Мајката на Ѓоковиќ: Страшно е тоа што го пишуваат, Новак очигледно им смета

Дерби - 24.06.2020

Новак Ѓоковиќ дефинитивно е во центарот на вниманието на тенската јавноста, а причината за тоа дефинитивно се турнирите кои во изминатиов период ги организираше по што се појавија позитивни случаи на коронавирусот.

Мареј, откако Ѓоковиќ го загрози УС Опен: Америка не е Србија или Хрватска

Sport M - 24.06.2020

Британскиот тенисер Енди Мареј признава дека УС Опен може да биде суспендиран поради инфекција на четворица тенисери кои учествувале на „Адрија Турнејата“ на Новак Ѓоковиќ, меѓутоа тој рече дека американската тениска асоцијација може да одлучи да не ...

Раџа во одбрана на Ѓоковиќ: Неверојатна количина с*ање има за Новак деновиве

Sport M - 24.06.2020

Дино РаЏа, легендата на кошарката во Хрватска, застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ. Критики кон Ноле пристигнуваат од сите страни низ целиот свет, по епидемиолошката катастрофа на Адрија турнејата, која сапочна во Белград, потоа се пресели во Задар ...

Станковиќ: Ноле, со тебе сум!

TopSport - 24.06.2020

Тренерот на белградска Црвена звезда, Дејан Станковиќ вели дека му пречат нападите кон најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ. Станковиќ неодамна присуствуваше на отварањето на тенискиот „Адрија тур“ каде се прошири заразата на Ковид ...

Не престануваат нападите врз Ѓоковиќ: Опасен е, мисли дека е поголем од Господ!

Спортклуб - 24.06.2020

И три дена по откажаното финале на турнирот од Адрија тур во Задар, речиси сите светски медиуми се обединети во нападите врз Новак Ѓоковиќ. Новинарите не се единствени, на критиките се приклучи и директорот на турнирот во Марсеј, Жан Франсоа Кожол ...

ФОТО: Ѓоковиќ доби поддршка од поранешниот европски фудбалски првак

Дриблинг - 24.06.2020

Од поодмана е познато дека Новак Ѓоковиќ и легендата на српскиот фудбал Дејан Станковиќ се одлични пријатели, а доказ за тоа е последната објава на сегашниот тренер на Црвена Звезда. Станковиќ застана во одбрана на Ноле, по низата на критики кои ...

За Бугарите Димитров не е виновен, туку забавата во Белград! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 24.06.2020

Бугарските медиуми се изненадени од хрватската и српската јавност дека се обвинува бугарскиот тенисер Григор Димитров дека е главната причина за проширувањето на коронавирусот на турнирот во Задар како дел од „Адриа тур“ организиран од страна на ...

Менаџерот на Димитров контра таткото на Ноле, вината e кај организаторите

TopSport - 24.06.2020

Таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан го обвини бугарскиот тенисер, Григор Димитров дека болен дошол на „Адрија тур“, по што следуваше одговор од Бугарија. Георги Стојменов, менаџерот на Димитров му реплицираше на Ѓоковиќ сениор.

Црногорците се ситат: Сега сме уште погорди сме што не дозволивме Ѓоковиќ да гостува

Sport 1 - 24.06.2020

Црна Гора која беше планирана да биде дел од „Адрија Тур“, тенискиот спектакл во организација на Новак Ѓоковиќ со хуманитарен карактер, не дозволи одржување на овој спектакл поради лошата епидемиолошка слика со коронавирусот во Србија.

Менаџерот на Димитров му одговори на Ѓоковиќ: Организаторите се задолжени…

Дерби - 24.06.2020

И понатаму има многу реакции и коментари за тоа што се случуваше на турнирите на „Адрија Тур“, односно за многуте заразени учесници со коронавирусот. Се започна со позитивниот тест на Григор Димитров за да потоа се изнаредат уште неколку тенисери, ...

Мареј: Не ме изненадува големиот број заразени на Адриа Тур

Дриблинг - 24.06.2020

Британскиот тенисер Енди Мареј и долгогодишен пријател, но и ривал на Новак Ѓоковиќ изјави дека не е изненаден од епилогот на заразени тенисери на Адриа Тур во Задар. За потсетување самио Новак, Чориќ, Троицки и Димитров се само дел од луѓето кои се ...

Димитров му одговори на Ѓоковиќ: Вината е кај организаторите

Спортски - 24.06.2020

Срѓан Ѓоковиќ, таткото на Новак гостуваше во РТЛ каде што за целата ситуација на „Адрија Тур“ го обвини Григор Димитров. Бугарскиот тенисер објави дека е позитивен на коронавирусот на пола час пред финалето на турнирот во Задар кој на крајот беше ...

Вистинска војна: Сега агентот на Димитров удри по она што го рече Срѓан Ѓоковиќ

Спортклуб - 24.06.2020

Централна тема деновиве е Адриа Тур во Хрватска и начинот на кој десетина тенисери и дел од нивните стручни штабови го добија вирусот Ковид. Откако таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан, го обвини Григор Димитров дека веројатно не ни дошол тестиран во ...

„Размислете двапати пред да осудите човек како Ѓоковиќ“

Екипа - 24.06.2020

Поранешниот австралиски тенисер Пол Мекнеми смета дека Новак Ѓоковиќ, поради се што направил во животот не заслужува да биде на мета на критики на јавноста. Мекнеми е свесен дека Новак погрешил, но не треба да биде осудуван бидејќи имал најдобри ...

Менаџерот на Димитров: Григор беше три месеци изолиран, не му нудеа тест!

Gol.mk - 24.06.2020

Бугарскиот тенисер Григор Димитров се најде на удар на семејството на Новак Ѓоковиќ затоа што прв беше тестиран како позитивен од коронавирус на „Адрија Турот“ кој се играше во Белград, па Задар.

Кирјос му врати на таткото на Новак: Човеку, не бегај од вина!

SportMedia - 24.06.2020

Ник Кирјос, австралискиот тенисер ја коментираше изјавата на Срѓан Ѓоковиќ, таткото на Новак, кој го обвини Григор Димитров за распростанување на вирусот на Адрија турнирот. Срѓан изјави дека Григор нанесе голема штета на Хрватска, Србија и на ...

Менаџерот на Димитров му одговори на таткото на Ѓоковиќ: Организаторот е одговорен за безбедноста на турнирот

МКД - 24.06.2020

Менаџерот на Григор Димитров, Георги Стоименов ја кажа нивната верзија откако бугарскиот тенисер жестоко беше нападнат од таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ дека тој е виновникот за ширењето на ковид-19.

Кирјос го „испегла“ и таткото на Ѓоковиќ кој пронајде друг виновник во одбрана на својот син (Фото)

Дерби - 24.06.2020

Срѓан Ѓоковиќ беше првиот кој јавно проговори за она што српските медиуми го пренесуваа како „теорија на заговор“ по неславниот крај на „Адрија тур“, посочувајќи го Григор Димитров како главен виновник за сето она што се случи на вториот турнир во ...

Се чини дека започна вистинска мала војна: Менаџерот на Димитров не му остана должен на Срѓан Ѓоковиќ

Sport M - 24.06.2020

Централна тема во светот на спортот деновиве е турнирот во Задар организиран од Новак Ѓоковиќ, кој тргна по патот на кој најмалку се надеваа. Пред финалниот натпревар беше објавено дека Бугаринот Григор Димитров има коронавирус, а тоа предизвика ...

Раѓа за Ѓоковиќ: „Човекот сакаше да ни помогне, а вие се натпреварувате кој повеќе ќе просере“

Таратур - 24.06.2020

Славниот хрватски кошаркар Дино Раѓа јавно застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ и се заложи за неговиот јавен имиџ, остро напаѓајќи ги неговите сонародници кои овие денови го обвинуваат за новите случаи на коронавирус во Задар.

Никој не го спушти таткото на Ѓоковиќ на земја како Ник Киргиос денес

Sport M - 24.06.2020

Австралискиот тенисер Ник Киргиос најмногу го критикуваше Новак Ѓоковиќ за скандалот предизвикан од појавувањето на коронавирусот на турнејата Адрија. Имено, пред неколку дена беше одложено финалето на турнејата „Адрија“ во Задар, бидејќи се покажа ...

„Ѓоковиќ има голема желба да дојде во Сараево“

Екипа - 24.06.2020

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ е на удар на јавноста поради организацијата на „Адриа тур“ по кој и самиот тој е заразен со коронавирус. Сите гласно ја критикуваа неговата рамнодушност и непочитувањето на протоколите во време на ...

Не плукајте по Ѓоковиќ, тоа го направи за својата земја- Биковиќ објави дека е негативен на корона и го оправда ...

ММС - 24.06.2020

Српскиот актер Милош Биковиќ данес потврди дека е негативен на корона, и веднаш се сврте во одбрана на светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој неодамна откри дека е заразен, како и неговата сопруга Јелена.

Се огласи таткото на Новак Ѓоковиќ: „Поради овој тенисер се соочуваме со низа навреди и обвинувања, тој е виновен за ...

Убавина и Здравје - 24.06.2020

Тоа што требаше да претставува вистинска забава и тениско уживање за фановите на Балканот, на крајот се претвори во вистински корона хаос, бидејќи „Адрија турот“ предводен и организиран од Новак Ѓоковиќ доживеа вистински колапс со неколку заразени ...

Дино Раџа во одбрана на Ѓоковиќ: Само натпреварувајте се кој повеќе ќе го посере

Нетпрес - 24.06.2020

Легендарниот хрватски кошаркар Дино Раџа застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ по бројните критики кои беа упатени кон првиот тенисер во светот поради организацијата на „Адриа тур“. „Неверојатна е количината ср**а по Новак овие денови.

“Новак им пречи, едвај дочекаа”: Дијана Ѓоковиќ со силна порака до критичарите

Скопје24 - 24.06.2020

После објавите дека Новак Ѓоковиќ е позитивен на тестирањето, светските медиуми се натпреваруваа кој повеке ќе го критикува, заради организацијата Адриа Тоур. Напишани се и изјавени многу негативни коментари, а неговата мајка истакна дека се ...

Станковиќ: Ноле, со тебе сум!

Макфакс - 24.06.2020

Тренерот на белградска Црвена звезда, Дејан Станковиќ вели дека му пречат нападите кон најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ. Станковиќ неодамна присуствуваше на отварањето на тенискиот „Адрија тур“ каде се прошири заразата на Ковид ...

Менаџерот на Димитров контра таткото на Ноле, вината e кај организаторите

Макфакс - 24.06.2020

Таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан го обвини бугарскиот тенисер, Григор Димитров дека болен дошол на „Адрија тур“, по што следуваше одговор од Бугарија. Георги Стојменов, менаџерот на Димитров му реплицираше на Ѓоковиќ сениор.

Ѓоковиќ: Го организиравме турнирот премногу рано, тоа беше грешка

Кајгана - 24.06.2020

Тој им се извини на сите оние кои се оштетени од турнирот и истакна дека верува оти сите здравствени протоколи се исполнети. – Длабоко им се извинувам на сите на кои турнирот им нанесе штета.

Таткото на Ѓоковиќ го откри виновникот за хаосот со коронавирус меѓу тенисерите: ТОЈ дојде болен од којзнае каде

Курир - 24.06.2020

Тоа што требаше да претставува вистинска забава и тениско уживање за фановите на Балканот, на крајот се претвори во вистински корона хаос, бидејќи „Адрија турот“ предводен и организиран од Новак Ѓоковиќ доживеа вистински колапс со неколку заразени ...

(Видео) Ѓоковиќ: Го организиравме турнирот премногу рано, тоа беше грешка

Sport M - 24.06.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ уште еднаш зборуваше за организацијата на хуманитарниот турнир „Адрија Тур“, објаснувајќи дека е организиран премногу рано, што било грешка. Тој им се извини на сите оние кои беа оштетени од турнирот и истакна дека ...

Таткото на Ѓоковиќ контра Димитров: Тој наштети на Хрватска, Србија и нашето семејство

Макфакс - 24.06.2020

Фијаското на тениската „Адрија турнеја“ и позитивните тестови на КОВИД-19 на Новак Ѓоковиќ, Борна Чориќ, Виктор Троицки и Григор Димитров предизвика „земјотрес“ во светот на тенисот и главната вина повеќето светски медиуми ја префрлија на светскиот ...

Новак Ѓоковиќ се огласи по веста дека е позитивен на коронавирусот: „Се надевам дека бројот на заболени нема да се ...

Убавина и Здравје - 24.06.2020

Откако ја потврди веста дека тој и сопругата Јелена Ѓоковиќ се позитивни на коронавирусот, додека, пак, нивните две деца, Стефан и Тара се негативни, најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се обрати до јавноста со пораката: Фото: ...

Таткото на Ѓоковиќ го посочи главниот виновник за колапсот на „Адрија тур“: Тој ни нанесе голема штета!

Дерби - 24.06.2020

Тоа што требаше да претставува вистинска забава и тениско уживање за фановите на Балканот, на крајот се претвори во вистински корона хаос, бидејќи „Адрија турот“ предводен и организиран од Новак Ѓоковиќ доживеа вистински колапс со неколку заразени ...

Нема мир за Ѓоковиќ: „Л’Екип“ го критикуваше на насловната страна (ФОТО)

Спортски - 24.06.2020

Новак Ѓоковиќ се извини на сите кои ги довел во опасност со организацијата на „Адрија Тур“, но и покрај тоа српскиот тенисер констатно добива големи критики. Откако најпрво се потврди дека Григор Димитров е позитивен на коронавирус следуваа ...

Реномираниот Л’Екип ја посвети насловната страна за неодговорниот Ѓоковиќ

СуперСпорт - 24.06.2020

Новак Ѓоковиќ им се извини на сите што ги стави во опасност организирајќи ја турнејата Адрија, но евидентно е дека преземениот ризик не се исплати и дека ѓаволот ја однел шега. Мини-тениската турнеја со филозофија „ќе играме малку, малку ќе се ...

Ѓоковиќ ќе ги трпи последиците – сам!

Спортклуб - 24.06.2020

Критиките на Адриа Тур не стивнуваат, овој пат се огласи бразилскиот тенисер Бруно Соареш. Тој го прокоментира егзибиционистичкиот турнир кој се одржа во Задар, во организација на Новак Ѓоковиќ, сметајки дека тоа било непотребен ризик кој го зел ...

Таткото на Ѓоковиќ: Новак не се чувствува добро

Дриблинг - 24.06.2020

Таткото на Нова Ѓоковиќ, Срѓан, во изјава за медиумите во Србија тврди дека неговиот син не се чувствува добро, Бугаринот Димитров им нанел голема штета. Срѓан Ѓоковиќ прстот го впери кон Григор Димитров, Бугаринот наводно знаел дека има сипмтоми на ...

И Германците удрија по Ѓоковиќ: Никогаш нема да биде голем шампион

Спортски - 24.06.2020

Германската новинска агенција ДПА е последната во низата светски медиуми кои го критикуваат Новак Ѓоковиќ поради одржаниот хуманитарен турнир во Белград и Задар. „Адрија Тур“ беше интересна идеја на првиот рекет во светот во време на кроонавирусот, ...

Ѓоковиќ со отворено обвинување за „виновникот“ Димитров

Спортклуб - 24.06.2020

Таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан, раскажа за медиумите во соседството како всушност се чувствува неговиот син по добивањето на Ковид19. Срѓан Ѓоковиќ смета дека на крајот сепак му е нанесена штета на Ѓоковиќ, но и на Србија и Хрватска, но истакна ...

Ѓоковиќ бара прошка: Не можам да опишам колку ми е жал

Спортманија - 24.06.2020

Првиот светски рекет се огласи преку „Твитер“. Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се позитивни на ковид-19, потврдија тестовите кои српскиот тенисер ги направи вчера веднаш по враќањето од Задар во Белград.

Таткото на Ѓоковиќ бесен: Тој е виновен, ни нанесе голема штета

Sport M - 24.06.2020

Срѓан Ѓоковиќ, татко на тенисерот Новак, е бесен и го нападна бугарскиот тенисер Григор Димитров за целата ситуација која се случува со коронавирусот. -Зошто тоа се случило. Затоа што човекот веројатно дошол болен, кој знае од каде.

Таткото на Ѓоковиќ контра Димитров: Тој наштети на Хрватска, Србија и нашето семејство

TopSport - 24.06.2020

Фијаското на тениската „Адрија турнеја“ и позитивните тестови на КОВИД-19 на Новак Ѓоковиќ, Борна Чориќ, Виктор Троицки и Григор Димитров предизвика „земјотрес“ во светот на тенисот и главната вина повеќето светски медиуми ја префрлија на светскиот ...

Таткото на Ѓоковиќ: Новак се чувствува очајно, Димитров е виновен – дојде болен од којзнае каде

Екипа - 24.06.2020

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се најде на удар на светската јавност поради организацијата на „Адрија тур“ кој место хуманитарен турнир со забава и уживање за фановите, се претвори во корона-хаос.

„Адрија Купот беше хорор шоу, вакви забави не треба да се прават ниту на Северниот Пол“

Gol.mk - 24.06.2020

Критиките на сметка на „Адрија Купот“ не стивнуваат. Откако се обелодени дека и Новак Ѓоковиќ е позитивен на коронавирус, бројни тениски работници го дадоа своето мислење за организацијата на тениски турнир во време на пандемија.

Светот го обвинува Ѓоковиќ, неговиот татко Бугаринот Димитров

Дриблинг - 24.06.2020

Не се смалува интензитеот на критиките кон Новак Ѓоковиќ, тенискиот свет е шокиран по ситуацијата на „Адриа тур“, хуманитарниот турнир во организација на најдобриот на светот го навлече гневот на светската јавност, ова откако неколку тенисери се ...

Германците удрија по Ноле: Никогаш нема да биде голем шампион!

Sport 1 - 24.06.2020

Новак Ѓоковиќ е главна тема и во германските медиуми поради неговиот „Адрија Тур“, но и поради информацијата дека е заразен од Ковид-19. Позитивниот тест на Ноле дополнително ги налути Германците, кои удрија по српскиот тенисер.

Таткото на Ѓоковиќ: Димитров му нанесе голема штета на моето семејство, Новак е очаен

+инфо - 24.06.2020

Ни нанесе голема штета на нас како семејство, но и на Србија и на Хрватска – рече Срѓан Ѓоковиќ во разговор за хрватски РТЛ. Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се најде на удар на светската јавност поради организацијата на „Адрија тур“, кој, ...

Таткото на Ѓоковиќ: Димитров е виновникот, нанесе голема штета на нашето семејство!

МКД - 24.06.2020

Таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ смета дека бугарскиот тенисер Григор Димитров е виновникот што „Адриа Тур“ наместо спектакл заврши како извор на коронавирус. Цел свет е бесен на Новак Ѓоковиќ поради лошата организација на турнирот.

Таткото на Ѓоковиќ го впери прстот кон Димитров

OhridNews - 24.06.2020

На тенискиот турнир „Адриа Куп“ во организација на Новак Ѓоковиќ се рашири вирусот Ковид -19 во „белиот спорт“. Позитивни на коронавирусот се тенисери, членови на стручните штабови и лица од техничката поддршка.

Таткото на Ѓоковиќ го обвини Димитров: Ни нанесе голема штета!

Спортски - 24.06.2020

Срѓан Ѓоковиќ, таткото на Новак гостуваше во РТЛ каде што за целата ситуација на „Адрија Тур“ го обвини Григор Димитров. Бугарскиот тенисер објави дека е позитивен на коронавирусот на пола час пред финалето на турнирот во Задар кој на крајот беше ...

Дино Раѓа во одбрана на Ѓоковиќ : Сакаше да ѝ помогне на Хрватска, а вие - се*ете по него!

Sport 1 - 24.06.2020

Фијаското што се случи пред самиот крај на тенискиот турнир „Адриа тур“ во Задар, чие финале не се одигра откако се дозна дека Григор Димитров е позитивен на Ковид-19, донесе серија напади од хрватските медиуми врз организаторот на овој настан, ...

Германците со остри критики кон Ноле: Тој никогаш нема да биде голем шампион

Gol.mk - 24.06.2020

„Адрија Купот“, кој беше во организација на Новак Ѓоковиќ, е главна тениска тема во последните неколку дена. Поради заразени тенисери, меѓу кои е и српскиот ас, вториот турнир од овој Куп во Задар не се доигра, а остра критика пристигна и од ...

Таткото на Ѓоковиќ гневен: Димитров нанесе штета на Хрватска, Србија и на нашето семејство …

СуперСпорт - 24.06.2020

Срѓан Ѓоковиќ, татко на најдобриот српски тенисер Новак, впери прст кон Григор Димитров. Бурата во соседството не се смирува поради откажувањето на Адриа тур, што ја организираше Ѓоковиќ. Паниката во Задар се појави откако се покажа дека Григор ...

Се јави таткото на Новак: Димитров е виновен

Слободен Печат - 24.06.2020

Срѓан Ѓоковиќ, таткото на Новак Ѓоковиќ кој вчера објави дека е позитивен на коронавирус со што се најде на удар на светската спортска јавност и на колегите тенисери, го обвини Григор Димитов за хаосот на „Адриа тур“.

Германците брутални кон Ноле: Срамота! Ти никогаш нема да бидеш голем шампион!

SportMedia - 24.06.2020

Откако вчера Новак Ѓоковиќ јавно призна дека е позитивен на Ковид-19, буквално сите светски медиуми си имаа “своја приказна“ за тоа како треба да се “удри“ кон најдобриот тенисер во светот. Се чини дека германските медиуми беа најбрутални.

Срѓан Ѓоковиќ е бесен на Димитров: Тој е виновен за ова!

Спортманија - 24.06.2020

Таткото на првиот светски рекет го обвинува бугарскиот тенисер за тоа што син му има корона-вирус. Веста дека најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е позитивен на корона-вирусот го „здрма“ светот, многумина фрлаат дрва и камења по Новак поради ...

Дино Раџа застана во одбрана на Ѓоковиќ – Само натпреварувајте се кој повеќе ќе го п*сере

Екипа - 24.06.2020

Легендарниот хрватски кошаркар Дино Раџа застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ по бројните критики кои беа упатени кон првиот тенисер во светот поради организацијата на „Адриа тур“. „Неверојатна е количината ср**а по Новак овие денови.

Хрватски тренер го брани Ѓоковиќ: Идејата беше генијална, премногу ми е жал

Sport 1 - 24.06.2020

Познатиот хрватски тениски тренер Никола Пилиќ застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ, откако најдобриот тенисер во светот го организираше „Адрија Тур“, но за жал се зарази со коронавирус, како уште неколку тенисери.

Ѓоковиќ сеуште под напад: Реномираниот Л’Екип ја посвети насловната на неодговорниот тенисер (ФОТО)

Sport M - 24.06.2020

Новак Ѓоковиќ им се извини на сите што ги стави во опасност со организирање на „Адрија турнејата“, но евидентно е дека преземениот ризик не се исплати и непријателот направи штета. Мини-тениската турнеја со филозофија „ќе играме малку, малку ќе ...

Дино Раѓа со жесток речник застана во одбрана на Новак

Дерби - 24.06.2020

Прославениот хрватски кошаркар, Дино Раѓа е еден од ретките кои застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ по цела збрка која се случи со организацијата на турнирот „Адрија Тур“. Откако Григор Димитров беше позитивен на коронавирусот, деталните испитувања ...

ФОТО: Л’Екип на насловна страна со „непослушниот бекхенд“ на Ѓоковиќ

Дриблинг - 24.06.2020

Престижниот француски магазин Л’Екип, по карикатурата со Новак Ѓоковиќ, сега на насловната страна го анализира Србинот и неговиот „непослушен бекхенд“. Л’Екип алудира дека Ѓоковиќ не смеел да организира турнир во ситуација кога коронавирусот е ...

Хрватска кошаркарска легенда во одбрана на Новак: Сите се натпреваруваат кој повеќе ќе плука по Ѓоковиќ, а тој сака да ...

Слободен Печат - 24.06.2020

Новак Ѓоковиќ се наоѓа под жестоки критики поради фијаското на задарскиот турнир кој е дел од „Адриа тур“ и каде не се одигра финалето поради позитивниот тест на Григор Димитров. Ѓоковиќ кој е организатор на хуманитарните турнири „Адриа тур“ вчера ...

Раѓа: Престанете да сер.те на Новак Ѓоковиќ!

TopSport - 24.06.2020

Легендата на хрватската кошарка, Дино Раѓа преку својот Фејсбук профил застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ и „Адрија турнејата“, тениските турнири во Белград и Загреб, по кои Ѓоковиќ, неговата сопруга, Григор Димитров, Виктор Троицки и Борна Чориќ ...

Дино Раѓа во одбрана на Ѓоковиќ: Доста се*ете по Ѓоковиќ!

СуперСпорт - 24.06.2020

По откажувањето на „Адрија Тур“ и позитивните тестови на дел од учесниците на хуманитарниот турнир, меѓу кои и организаторот Новак Ѓоковиќ, следеа бројни критики и навреди на сметка на српскиот тенисер.

Дино Раѓа го брани Ѓоковиќ: Фрлате сра*е кон него, а тој направи се да и помогне на Хрватска

Спортски - 24.06.2020

Деновиве главна тема во медиумите е „Адрија Тур“ турнирот кој го органзиираше Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ добива огромен број критики за одлуката во овој период да организира таков собир на луѓе.

Ѓоковиќ со јавно извинување за корона-мешаницата на „Адрија турнејата“

MTM - 24.06.2020

Откако беше поставен на „столбот на срамот“ од страна на медиумите и дел од колегите по низата позитивни тестови на корона вирус поради „Адрија турнејата“, тениските турнири кои тој ги организираше, светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ се јави ...

Биковиќ негативен на коронавирус, ја брани одлуката на Ѓоковиќ за организирање на турнирот

Локално - 24.06.2020

Актерот Милош Биковиќ на Твитер објави дека пристигнал резултатот од тестот за коронавирус и дека е негативен. Биковиќ беше тестиран затоа што беше во контакт со тенисерот Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена пред една недела, објави „Н1“.

Бил во контакт со Ѓоковиќ: Милош Биковиќ се тестираше за коронавирус

Женски магазин - 24.06.2020

фото:ANTONIO AHEL/ATA IMAGES Славниот актер, пред неколку дена беше во друштво на најдобриот тенисер на светот. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ вчера објави дека е заразен со коронавирус, како и неговата сопруга Јелена , а медиумите пишуваат дека ...

Таткото на Ѓоковиќ контра Димитров: Тој наштети на Хрватска, Србија и нашето семејство

Точка - 24.06.2020

Фијаското на тениската „Адрија турнеја“ и позитивните тестови на КОВИД-19 на Новак Ѓоковиќ, Борна Чориќ, Виктор Троицки и Григор Димитров предизвика „земјотрес“ во светот на тенисот и главната вина повеќето светски медиуми ја префрлија на светскиот ...

Ѓоковиќ прави импресивни обиди да ја добие наградата за идиот за 2020

Вечер Прес - 24.06.2020

Нема човек во светот кој не се заплеткал во сопствените грешки барем еднаш во животот и тоа само затоа што сакал да помогне некому. Токму тоа му се случи на светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ.

Дино Раџа во одбрана на Ѓоковиќ: Само натпреварувајте се кој повеќе ќе го п*сере

Република - 24.06.2020

Легендарниот хрватски кошаркар Дино Раџа застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ по бројните критики кои беа упатени кон првиот тенисер во светот поради организацијата на „Адриа тур“. Неверојатна е количината ср**а по Новак овие денови.

Се бара итна смена на Новак Ѓоковиќ

Фактор - 24.06.2020

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, по заразата на неколку играчи со коронавирусот на „Адриа тур“, вклучувајќи го и тој, е под притисок и барање да си даде оставка од позицијата претседател на Советот на играчи на АТП.

Бугаринот со жесток напад кон Новак: „Вие сте виновни за сè!“

Точка - 24.06.2020

„Ниту во Белград, ниту во Задар не му беше понудено, а не било ниту задолжително да се тестира на Ковид-19“ - изјавил тој. Георги Стоименов, менаџерот на Григор Димитров одговорил на обвиненијата на Срѓан Ѓоковиќ дека бугарскиот тенисер е ...

Се огласи таткото на Ѓоковиќ кој е заразен со коронавирус: Тоа е што е, од ова мора да излеземе посилни

Поглед - 24.06.2020

Тоа што требаше да претставува вистинска забава и тениско уживање за фановите на Балканот, на крајот се претвори во вистински корона хаос, бидејќи „Адрија турот“ предводен и организиран од Новак Ѓоковиќ доживеа вистински колапс со неколку заразени ...

Димитров нанесе голема штета на Хрватска, Србија и нас како семејство, вели таткото на Ѓоковиќ

Локално - 24.06.2020

Состојбата околу коронавирусот, кој се појави на хуманитарниот тениски турнир „Адрија Тур“ во Задар, сè уште не се смирува, а на крајот се јави и таткото на главниот организатор, Новак Ѓоковиќ.

Случај Ѓоковиќ: Колку може да се биде глупав?

Либертас - 24.06.2020

На почетокот најпрво ова: секако дека тоа што некој се заразил со коронавирусот не смее да биде повод за злоба. Останува да се надеваме дека сите оние кои се заразени во рамки на Адрија турнирот кој го организираше Новак Ѓоковиќ, ќе поминат без ...

Мајката на Новак ''скршена'' поради нападите: „Страшно е тоа што му го прават на син ми! Како одвај да дочекаа“

Точка - 24.06.2020

Бидејќи Новак и Јелена Ѓоковиќ објавија дека се позитивни на коронавирусот, мајката на најдобриот тенисер на светот, Дијана, вели дека се чувствува добро. Новак моментално е на удар на светските медиуми поради организацијата на тенискиот турнир, а ...

Јас правам глупости, но оваa на Новак е без конкуренција

Вечер Прес - 24.06.2020

Австралискиот тенисер Ник Кирјос, не ја испушти можноста да испрати остри критики кон најдобриот тенисер на денешницата, Новак Ѓоковиќ, откако беше обелоденето дека неколку учесници од „Адрија тур“ се заразени со Ковид 19.

Мареј за позитивниот тест на Ѓоковиќ: Воопшто не бев изненаден

Локално - 24.06.2020

Британскиот тенисер Енди Мареј не е изненаден од настаните и позитивните тестови на играчите по Адрија тур во Задар, пренесе „б92“. Тој турнир беше прекинат поради Григор Димитров, кој е позитивен.

Се огласи таткото на Ѓоковиќ и го откри виновникот кој го рашири коронавирусот: ТОЈ дојде болен од којзнае каде

Магазин - 24.06.2020

Откако вчера во јавноста излезе веста дека светскиот број еден тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се позитивни на коронавирус, се огласи и неговиот татко Срѓан Ѓоковиќ. Таткото на тенисерот често пати во јавноста знае да даде ...

Откако дозна дека е позитивен на коронавирус, македонската пејачка јавно упати поддршка до Новак Ѓоковиќ (фото)

Вистина.мк - 24.06.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и сопругата Јелена се позитивни на коронавирус, објавија српските медиуми, откако стигнаа резултатите од тестирањето. Ѓоковиќ, по откажување на финалето на турнирот во Задар откако беше откриено дека бугарскиот тенисер ...

Ѓоковиќ: Го организиравме турнирот премногу рано, тоа беше грешка

MakPress - 24.06.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ уште еднаш зборуваше за организацијата на хуманитарниот турнир „Адрија Тур“, објаснувајќи дека е организиран премногу рано, што било грешка. Тој им се извини на сите оние кои беа оштетени од турнирот и истакна дека ...

Таткото на Ѓоковиќ загрижен за синот: „Новак не се чувствува добро“

Вистина.мк - 24.06.2020

Веста дека најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ е позитивен на коронавирус го потресе спортскиот свет. Во текот на вчерашниот ден, Новак преку јавно соопштение потврди дека е позитивен на корона, исто како и неговата сопруга.

Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ е позитивен на Ковид – 19

Телма - 23.06.2020

Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ е позитивен на Ковид – 19. Иако избега од Хрватска, каде одби да биде тестиран, сега по бројните контакти на тенискиот тунир Адриа, ќе стави во изолација стотина луѓе.

Ѓоковиќ со позитивен тест на Ковид 19

Телма - 23.06.2020

Водечкиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е инфициран со Корона вирусот .Откажан е преостанатиот дел од турнејата Адрија Тур во Бања Лука и Сараево. Веднаш по пристигнувањето во Белград, отидовме на тестирање. Јас и Јелена сме позитивни.

ДИВАТА ЖУРКА БЕЗ ПРАВИЛА ЗАВРШИ СО ФИЈАСКО – СВЕТСКИТЕ МЕДИУМИ НЕМИЛОСРДНИ ПРОТИВ КОРОНА ЕГЗИБИЦИОНИЗМОТ НА ЃОКОВИЌ НА ...

Сакам да кажам - 23.06.2020

Серијата егзибициски тениски турнири Адрија тур заврши со фијаско откако и нивниот организатор Новак Ѓоковиќ денеска објави дека имал позитивен тест на коронавирус, заедно со сопругата Јелена.

Ѓоковиќ и неговата сопруга се позитивни на корона вирусот

Фокус - 23.06.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ кој е организатор на „Адриа Тур“ објави дека тој и неговата сопруга Јелена се позитивни на корорнавирус. Првиот турнир од „Адриа Тур“ серијата се одржа во Белград пред десетина дена, а финалето на вториот турнир во ...

Заразен е и Троицки , кој играл со Ѓоковиќ , како и неговата бремена сопруга

Канал5 - 23.06.2020

Српскиот тенисер Виктор Троицки синоќа потврди дека е заразен со коронавирус. Во таква состојба, тој играл на турнирот Адрија во Белград, во иста група со Новак Ѓоковиќ, чиј резултат од тестот се очекува ова попладне, кога првиот тенисер на светот ...

Новак Ѓоковиќ и сопругата позитивни на коронавирус

Сакам да кажам - 23.06.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и сопругата Јелена се позитивни на коронавирус, објавија српските медиуми. Ѓоковиќ, по откажување на финалето на турнирот во Загреб откако бугарскиот тенисер Григор Димитров беше заразен со коронавирус, стигна во ...

Новак Ѓоковиќ е позитивен на Ковид 19

24 Вести - 23.06.2020

Првиот светски тениски рекет во моментов, Србинот Новак Ѓоковиќ е позитивен на вирусот Ковид 19. Ѓоковиќ беше организатор на турнирот „Адрија Тур“ кој се одржуваше во Србија и во Хрватска.

Ѓоковиќ и сопругата позитивни на коронавирус

ТВ21 - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ, шампионот на Вимблдон и Австралија опен и моментно најдобар тенисер во светот, е позитивен на коронавирус. Светскиот рекет број еден веднаш по пристигнувањето од „Адрија тур“ во Задар, го посети својот лекар во Белград, каде што беше ...

Ѓоковиќ се зарази со коронавирус на тенискиот турнир што самиот го организираше

Сакам да кажам - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ објави дека неговиот тест за коронавирус е позитивен, исто како и на сопругата Јелена. Тој замина на тестирање во Белград веднаш откако во неделата беше откажано финалето на ревијалниот турнир Адрија тур во Задар, кога се дозна дека ...

Ѓоковиќ позитивен на коронавирус

Алсат-М - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ, шампионот на Вимблдон и Австралија опен и моментно најдобар тенисер во светот, е позитивен на коронавирус. Како што јави дописникот ...

Ѓоковиќ и сопругата позитивни на коронавирус

Deutsche Welle - 23.06.2020

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ денеска соопшти дека е позитивен на Ковид-19. Тој е четвртиот заразен тенисер по егзибицискиот Адриа турнир кој самиот го иницираше. Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се тестирале на коронавирусот вчера ...

Ѓоковиќ позитивен на коронавирус

Слободен Печат - 23.06.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ кој е организатор на „Адриа Тур“ објави дека тој и неговата сопруга Јелена се позитивни на корорнавирус. Првиот турнир од „Адриа Тур“ серијата се одржа во Белград пред десетина дена, а финалето на вториот турнир во ...

ФОТО: Ова е изјавата на Ѓоковиќ за Ковид -19 која го обиколи светот со „брзина на светлината“

Дриблинг - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ е пзитвен на Ковид-19, тој е жртва на турнирот кој го организраше, сега е под критика на целата светска спортска и не само спортска јавност. Србинот ја лиферуваше својата изјава на мајчин и на англиски јазик.

Пукна бомбата во Белград: Семејство Ѓоковиќ – позитивни на Ковид19!

Спортклуб - 23.06.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена, се позитивни на Ковид19. Такво нешто и се претпоставуваше откако српскиот тенисер одби да се тестира во Хрватска, тврдејки дека тоа ќе го направи откако ќе се врати во Белград.

Новак Ѓоковиќ позитивен на вирусот Ковид -19!

OhridNews - 23.06.2020

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ кој беше организиратор на тенискиот турнир „Адриа Куп“ и неговата сопруга Јелена се позитивни на вирусот на Ковид -19. Ѓоковиќ и Јелена се тестирале вчера во Белград, а денеска ги добиле резултатите кои ги ...

И Ѓоковиќ позитивен на КОВИД-19!

SportMedia - 23.06.2020

Тениската забава скапо го чинеше Новак Ѓоковиќ. Беше убаво да се види тенис после долга пауза, меѓутоа непочитувањето на здравствените мерки доведоа до хаос отпосле. Најдобрите тенисери на Балканот се дружеа во Белград, потоа отидоа во Задар, а ...

Ѓоковиќ е позитивен на коронавирус!

СуперСпорт - 23.06.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ги доби резултатите од неговиот тест на Ковид-19, кои се покажаа позитивни, а освен него позитивна на вирусот е и неговата сопруга Јелена. Ѓоковиќ, откако се врати во Белград, веднаш направи тест за Ковид-19, па ...

Шок: Троицки откри дека на корона е позитивна и трудната сопруга Александра

Sport M - 23.06.2020

По вестите дека српскиот тенисер Виктор Троицки е позитивен на коронавирус, за српските медиуми тој откри дека и неговата сопруга Александра и ќерка му Ирина се тестирале на вирусот. Резултатите на неговата бремена сопруга пристигнале и тие се ...

Ѓоковиќ и сопругата Јелена се позитивни на корона-вирус

Спортманија - 23.06.2020

Најдобриот светски тенисер има позитивен тест на ковид-19, но вели дека не чувствува никакви симптоми. Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена имаат позитивни тестови на ковид-19, но тенисерот вели дека не чувствува никакви симптоми.

Ѓоковиќ позитивен на ковид-19

360 степени - 23.06.2020

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ објави дека тој и неговата сопруга Јелена се позитивни на ковид-19, а нивните деца се негативни. По враќањето од Задар во Белград, вчера Ѓоковиќ и неговото семејство се тестираа на вирусот , иако претходно ...

Спортска новинарка се дружеше со Ѓоковиќ и заболе од Ковид-19!

Sport 1 - 23.06.2020

Тестот на Новак Ѓоковиќ на Ковид-19 беше позитивен, како и на неговата сопруга, но тие не се единствените заболени од вирусот, зашто хрватските медиуми објавија дека и спортската новинарка Мирна Зидариќ е болна од вирусот.

Се огласи и Ѓоковиќ: Жалам за сите заразени, останувам во самоизолација 14 дена, немам симптоми!

SportMedia - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ, како што и се претпставуваше, е позитивен на Ковид-19, како неколкуте негови колеги кои настапија на неговите “Адрија Тур“ турнирите во Србија и Хрватска. Веднаш откако беше објавено дека најдобриот светски тенисер е заразен со ...

Стигнаа резултатите: Ѓоковиќ е позитивен на COVID-19

Кајгана - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга се позитивни на коронавирусот, покажаа резултатите од тестовите направени вчера. Еден од најдобриот светски тенисери во моментов, Новак Ѓоковиќ, излезе позитивен на COVID-19.

Ѓоковиќ позитивен на коронавирус: Жалам што се случи ова, се надевам дека бројот на заразени нема да порасне

МКД - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ соопшти дека е позитивен на коронавирус, најдобриот тенисер на АТП листата изрази жалење за настанатата ситуација и изрази надеж дека бројот на заразени нема да порасне. Србинот изминатиов период напорно работеше на организирање на ...

Французите едвај дочекаа, карикатура ЃоКовид-19 (ФОТО)

Слободен Печат - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ се најде на удар јавноста поради организацијата на „Адриа Тур“ чии турнири во Белград и Задар се играа пред публика. По неделната објава на Димитров дека е позитивен на коронавирус, веднаш беше прекинат турнирот во Задар и експресно ...

Ѓоковиќ го загрози и своето семејство, не е единствен позитивен на Ковид-19 !

Дриблинг - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ е позитивен на Ковид-19, вест која го обиколи светот со неверојатна брзина. Покрај Ѓоковиќ, жртва на хуманитарниот турнир „Адрија тур“ е и неговата сопруга Јелена, таа се тестираше и резултатот е шокантен, позтивна е на Ковид-19.

Новак и Јелена Ѓоковиќ позитивни на коронавирусот

Fashionel - 23.06.2020

Новак и Јелена Ѓоковиќ се позитивни на коронавирусот, пренесуваат српските медиуми. Откако се потврди дека бугарскиот тенисер Григор Димитров е позитивен на коронавирусот, беше откажано финалето на „Адрија тур" во Задар, по што тенискиот ас, ...

Ѓоковиќ позитивен на Ковид-19

TopSport - 23.06.2020

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ објави дека е заразен со коронавирусот. Покрај него позитивна на Ковид-19 била и неговата сопруга Јелена, додека останатите членови на семејството и неговиот тим не биле заразени.

Прва изјава на Ѓоковиќ по потврдата дека е заразен со коронавирус

Спортски - 23.06.2020

Првиот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ денес потврди дека е позитивен на коронавирус. Освен Новак позитивен беше тестот и на неговата сопруга Јелена , додека децата се негативни. После се огласи и самиот тенисер кој беше организатор на „Адрија Тур“, ...

Погледнете што правеше заразениот Димитров во Задар! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 23.06.2020

Поранешниот трет тенисер во светот, Григор Димитров прв објави дека е заразен со коронавирус, а сега се појави и снимка каде што по мечот против Борна Чориќ одби да се ракува. Иако во медиумите прво се шпекулираше дека е повреден и поради тоа лесно ...

Димитров двапати одбил тестирање во Задар, иако не се чувствувал добро?

Gol.mk - 23.06.2020

Првиот тенисер кој беше констатирано дека има коронавирус, од друштвото на „Адрија Тур“ беше Григор Димитров . Бугарскиот играч настапуваше во Белград, пристигна во Задар, тренираше и се забавуваше со колегите, но мораше да го откаже настапот.

Братот на Ѓоковиќ: Не знаевме дека на Димитров му е лошо и дека има симптоми на ковид-19

Спортманија - 23.06.2020

Ѓорѓе Ѓоковиќ вели дека бугарскиот тенисер не пријавил дека имал симптоми на корона-вирусот. Ѓорѓе Ѓоковиќ, братот на тенискиот ас Новак, кој беше во организацискиот одбор на турнирот „Адрија“ вели дека Григор Димитров молчел дека му е лошо и дека ...

„Жал ми е, сѐ беше добронамерно“ – Новак и Јелена Ѓоковиќ позитивни на корона

Црнобело - 23.06.2020

Организацијата на Adria Tour заврши неславно откако беше откажано финалето заради позитивниот тест на Григор Димитров , а сега и Ноле и Јелена се позитивни, за што српскиот тенисер искажува посебна жалост и вели дека ова го направиле за да им ...

ФОТО: Светските медиуми „удрија“ по Новак Ѓоковиќ

Дриблинг - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ не го „избегна“ Коронавирусот и потврди дека е позитивен по вчерашните тестови кои му беа направени по враќањето во Белград. Големиот број на заразени лица кои беа од Адриа Тур направија, Новак да биде мета ширум светските медиуми што ...

„Адрија Тур“ е откажан: Нема да се одржи во БиХ!

Sport 1 - 23.06.2020

Откако беше објавена информацијата дека првиот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ заедно со сопругата Јелена се позитивни на Ковид-19, „Адрија Тур“ беше откажан. Натпреварувањето требаше да продолжи во Бања Лука на 3 и 4 јули, но тоа нема да се случи ...

Ѓоковиќ откако доби позитвен тест: Жалам што се случи ова!

Sport M - 23.06.2020

Преку соопштение Новак Ѓоковиќ се огласи откако тој и неговата сопруга добија позитивен тест на Ковид-19. Тој беше организатор и покровител на турнирот „Адриа Тоур“, каде Григор Димитров учествуваше иако беше заразен, а потоа позитивни тестови ...

Гаске го брани Новак: Тој со пушка ли ги натера надлежните да дозволат 5.000 гледачи?

Спортски - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ денес потврди дека и тој самиот е позитивен на коронавирус, а се зарази на турнирот кој тој го организираше „Адрија Тур“. На овој турнир се заразија неколку тенисери и други учесници.

Советот на играчи на АТП ќе го разреши неодговорниот Ѓоковиќ

Gol.mk - 23.06.2020

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ организира тениски турнир, но се зарази со коронавирус, а реакција има од Советот на играчи на АТП од каде бараат оставка на Србинот кој е претседател.

Ѓоковиќ: Многу ми е жал, сакав само да помогнам…

Екипа - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ не го крие разочарувањето по расплетот на „Адриа Тур“, истакнувајќи дека целокупната организација на овие турнири била од крајно позитивни мотиви. „Ова беше хуманитарен турнир, со желба да им помогнеме на тенисерите од регионот, да ...

Ѓоковиќ позитивен на коронавирус

А1 On - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ, шампионот на Вимблдон и Австралија опен и моментно најдобар тенисер во светот, е позитивенна коронавирус. Како што јави дописникот на МИА од Белград, светскиот рекет број еден веднаш по пристигнувањето од „Адрија тур“ во Задар, го ...

Тенисерот Ѓоковиќ позитивен на коронавирус

Р.С.Европа - 23.06.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е позитивен на коронавирус. Најдобро рангираниот тенисер соопшти дека и неговата сопруга е заразена со вирусот, додека тестовите на нивните деца се негативни.

Заразениот Ѓоковиќ со денови се журкал низ Белград со куп познати светски тенисери!

Sport 1 - 23.06.2020

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ се позитивни на Ковид-19, а тоа беше потврдено со денешните резултати. Бидејќи тие не знаеле дека се заразени, во текот на претходните недели имале голем број активности во ...

Критики за Ноле: Тениското шоу заврши како хорор филм што ќе ја загрози сезоната

Спортманија - 23.06.2020

По објавата дека и Ѓоковиќ е позитивен на Ковид-19, со уште тројца тенисери што играат на Адрија Тур има многу реакции од тенискиот свет Новак Ѓоковиќ покажа огромна незрелост и неодговорност, а ова со Адрија Тур, се претвори од тениско во хорор ...

Адрија турнејата, која требаше да се игра во Бања Лука и Сараево, официјално е откажана

Sport M - 23.06.2020

Новак Ѓоковиќ денес потврди дека е позитивен за коронавирусот. Ѓоковиќ ја започна турнејата Адрија, која прво се играше во Белград, а потоа и во Задар во последните денови. Финалето во Задар требаше да се одигра во недела, но беше откажано откако ...

Тенисерите бараат оставка од Ѓоковиќ!?

СуперСпорт - 23.06.2020

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ беше позитивен на коронавирус, а поради тоа што многу тенисери се заразија, сега тој се наоѓа под голем притисок. Американските медиуми објавија дека најдобриот тенисер во светот би можел да поднесе оставка ...

Ѓоковиќ направил „пуздер“ низ Белград - актерот Биковиќ следна „жртва“!?

Sport 1 - 23.06.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска откри дека е позитивен на Ковид-19, поради кој мораше да биде прекинат „Адрија Тур“, а очигледно Ноле направил поголем „хаос“ од што би му паднало на памет.

Тенисерите бараат оставка на Ѓоковиќ

Sport M - 23.06.2020

Проблемите за Новак Ѓоковиќ не запираат ова лето. Откако денеска објавија дека е позитивен за коронавирусот, странските медиуми доведуваат уште едно парче информации што веројатно нема да му се допаднат на Ноле.

ОФИЦИЈАЛНО: Адриа Тур е откажан, Бања Лука и Сараево „извисија“

Дриблинг - 23.06.2020

Регионалниот турнир Адриа Тур кој го организираше Новак Ѓоковиќ нема да го види својот крај по позитивниот тест на Србинот од КОВИД-19, но и на уште неколку тениски ѕвезди. Ова значи дека турнирот во Бања Лука нема да се одржи, но и егзибициониот ...

Кирјос твитна за заразениот Ѓоковиќ и ја разбесни цела Србија! (ФОТО)

Sport 1 - 23.06.2020

„Австралијанецот уште еднаш ја покажа својата нечовечност“, е само еден од насловите на српските медиуми, откако Ник Кирјос напиша твит веднаш по информацијата дека Новак Ѓоковиќ е позитивен на Ковид-19.

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга позитивни на Ковид-19

Макфакс - 23.06.2020

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ е позитивен на коронавирусот, објавија светските медиуми. Шампионот на Вимблдон и Австралија опен веднаш по пристигнувањето од „Адрија тур“ во Задар, го посетил својот лекар во Белград, каде што бил тестиран а ...

Тенисерите побарале оставка на Ѓоковиќ!

Спортски - 23.06.2020

Проблемите за Новак Ѓоковиќ не престануваат. Откако денес беше објавено дека Ѓоковиќ е позитивен на коронавирус, медиумите пишуваат за нов проблем на српскиот тенисер. Магазинот „Sports Iiustrated“ пишува дека тенисерите побарале Ѓоковиќ да поднесе ...