TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ланс ја торпедира Цементарница

Дневник - 17.10.2003

КУП НА УЕФА, 1. КОЛО, РЕВАНШ Македонскиот освојувач на Купот, Цементарница, со катастрофален пораз со 0-5 (0-2) на гости кај францускиот Ланс, во реваншот од првото коло на Купот на УЕФА, се прости од настапите во Европа за сезонава.

"Петарда" за Цементарница во Ленс

Вест - 17.10.2003

КУП НА УЕФА - 1. КОЛО ЛЕНС - ЦЕМЕНТАРНИЦА 55 5:0 (1:0) ЛЕНС. - Стадион "Феликс Болар". Гледачи: 22.671. Судија: Капитанис (Кипар). Жолт картон: Папе Сар (Л) и Бајрамовски (Ц). Стрелци: Коридон 14', Мореира 45', Утака 53' (п), Кулибали 58', Бакари 90'.

Неславен крај во историскиот настап

Утрински - 17.10.2003

Ленс во ревашот од Купот на УЕФА ја прегази Цементарница 55 - 5-0 По драматичната негативата од еден гол во Скопје, шансите на Цементарница 55 да направи нешто повеќе на реваншот против реномираниот Ленс се мереа во промили, па оттаму и збогувањето со историскиот настап во Купот на УЕФА во оваа ...

Македонија веќе нема претставници во фудбалска Европа

А1 - 16.10.2003

Македонија веќе нема претставници во фудбалска Европа. Вардар успеа пристојно да ги заврши настапите во континенталните купови, откако сензационално почна, капитулираше во Рим за да се поправи во Скопје. На Цементарница во финишот и откажа среќата што ја следеше на почетокот.

Цементарница растурена од Ленс

А1 - 15.10.2003

Екипата на Цементарница 55 доживеа вистинска катастрофа во Ленс, откако загуби на реваншот со 0:5. Вкупнио резултат од овој двомеч беше 0:6, откако Скопјани загубија дома со ...

Цементарница се надева на невозможното

А1 - 15.10.2003

Победникот на Купот на Македонија, Цементарница 55, вечерва (20,45 часот) во Ленс, Франција, го игра реванш мечот од првото коло од Купот на УЕФА, против истоимениот противник. На „цементарците“ им претстои „невозможна мисија“ да го елиминираат реномираниот противник, откако на првиот меч во ...

Цементарците го напаѓаат Ленс дома

Вест - 15.10.2003

КУП НА УЕФА- Вечерва Цементарница 55 му гостува на Ленс По несреќениот пораз од 0:1 со голот постигнат во судиското продолжение, фудбалерите на Цементарница 55 вечерва на реваншот против францускиот Ленс на теренот на противникот, ќе се обидат со храбра игра да извлечат поволен резултат.

Бајрамовски сака реприза од Катовице

Дневник - 15.10.2003

РЕВАНШ-СРЕДБА ОД 1. КОЛО НА КУПОТ НА УЕФА: ЛАНС - ВАРДАР - Французите не се вонземјани, вели бранителот на Цементарница, кој го постигна единствениот гол за Цементарница во квалификациското коло против Катовице Победникот на Купот на Македонија, Цементарница 55, вечерва (20.45 часот) во Ланс, ...

Надежта последна умира

Утрински - 15.10.2003

Цементарница 55 вечерва во Ленс ќе се обиде да го надомести голот негатива од Скопје Наум Котевски Цементарница 55 во вечерашниот реванш меч од Купот на УЕФА против Ленс во Франција (20.45) ќе влезе со некоја недефинирана состојба, со која може да се позанимаваат и ониромантите, а е наречена меѓу ...

Нема да му биде лесно на Ленс ниту на "Стад Болар"

Утрински - 14.10.2003

И покрај поразот од Французите во Скопје во Купот на УЕФА, "цементарците" убедени Наум Котевски Фудбалерите на Цементарница 55 денеска отпатуваа за Франција на реванш дуелот од првото коло од Купот на УЕФА против Ленс, со надеж дека утре (20.45ч) може да се корегира, како што во шега го нарекуваат, ...