TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачите на Црвена звезда со транспарент за загинатиот руски пилот (ФОТО + ВИДЕО)

SportMedia - 28.11.2015

Познатите „Делии“ покажаа солидарност со Русија, по нападот на турските авиони врз рускиот Сухој 24, а во кој на сириска територија беше убиен еден од двата руски пилота кои се катапултираа од леталото со цел да се спасат од воздухопловот кој беше ...

„Кралевите“ паднаа во Белград, Црвена Звезда му одаде почест на рускиот пилот (Видео)

Спортклуб - 28.11.2015

Црвена Звезда синоќа оствари голем и важен триумф против Реал Мадрид во Белград, што понатаму ги става во подобра ситуација за пласман во топ 16 фазата од Евролигата. Атмосферата во „Пионир“ синоќа беше пеколна, па падна и моќниот актуелен шампион ...

Голем гаф на „делиите": Му оддадоа почит на жив пилот

SportMedia - 28.11.2015

Сакајќи да му оддадат почит на неодамна загинатиот руски пилот во Турција, тие ги помешале имињата, па место за Олег Пешков, направија транспарент за Сергеј Румјанцев. Тој воопшто не бил во соборениот руски авион, туку заедно со Пешков бил ...

„Делиите“ го погрешиле името на загинатиот руски пилот (Видео)

Дерби - 28.11.2015

Навивачите на Црвена звезда вчера еуфорично ја прославија големата победа на нивната екипа над актуелниот европски шампион Реал Мадрид, а евролигашката средба ја искористија и за да му оддадат почит на загинатиот руски пилот чиј авион беше соборен ...

Белгиски научници ги побиваат турските изјави за предупредување на рускиот Су-24

Макфакс - 28.11.2015

Турција можеби доставила неточна информација за наводното предупредување на пилотите на соборениот во вторникот руски бомбардер „Су-24М“ во близина на сириско-турската граница поради наводното нарушување на турскиот воздушен простор, пишува научниот ...

Рускиот пилот во Сирија спасен со акцијата на иранскиот генерал!

Репортер - 28.11.2015

Иранскиот генерал Касем Сулејмани, командант на специјалната единица “ЕлнКудс“, според соопштението од Техеран, ја предводеше операцијата за спасување на рускиот пилот од рускиот бомбардер Су-24, пренесува Спутник.

Реал Мадрид поразен во Белград – Делиите му одадоа почест на загинатиот руски пилот (ВИДЕО)

Денешен - 28.11.2015

Црвена Звезда синоќа оствари голем и важен триумф против Реал Мадрид во Белград, што понатаму ги става во подобра ситуација за пласман во топ 16 фазата од Евролигата. Атмосферата во „Пионир“ синоќа беше пеколна, па падна и моќниот актуелен шампион ...

ФОТО: Ова е рускиот пилот кој го преживеа падот на авионот

Press24 - 26.11.2015

Рускиот претседател Владимир Путин потврдил дека сириската војска го спасила пилотот Александар Акхмадулина откако воениот авион беше срушен од страна на Турција, во близина на турско-сириската граница.

Ова е рускиот пилот кој го преживеа падот на авионот

Сител - 26.11.2015

Рускиот претседател Владимир Путин потврдил дека сириската војска го спасила пилотот Александар Акхмадулина откако воениот авион беше срушен од страна на Турција, во близина на турско-сириската граница.

Медиуми: Рускиот пилот бил убиен од борци на турска националистичка организација

Макфакс - 26.11.2015

Рускиот пилот кој се катапултирал откако неговиот авион „Су-24М“ во вторникот беше соборен на турско-сириската граница, бил убиен од припадниците на турската ултранационалистичка организација „Сиви Волци“ водена од Алпаслан Челик, пренесува ...

Сириската владина армија го нашла жив вториот руски пилот (видео)

Канал5 - 25.11.2015

Едниот од двајцата руски пилоти кои се катапултираа од авионот, кој го собори Турција, пронајден е од сириската војска и сега се наоѓа во руската база во Сирија, додека другиот бил повреден при спуштањето за потоа да го убијат џихадистите во таа ...

Преживеаниот пилот: Турците не не предупредија пред да го соборат авионот

Фокус - 25.11.2015

Тој тврди дека авионот во ниту еден момент не влегол во турскиот воздушен простор, ниту пат турските авиони испратиле предупредување до пилотите. Еден од двајцата пилоти на рускиот авион кој вчера беше соборен од страна на Турција, Константин ...

Дури и терористите имаат право на самоодбрана, но не и Сирија

Дневник - 25.11.2015

Турција и бунтовниците што таа ги поддржува во северна Сирија имаат право да се бранат против руските воздушни напади, изјави портпаролот на Стејт департментот, Марк Тонер, на прес- конференцијата во вторникот откако Турција собори руски борбен ...

Шојгу: Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

Вест - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу. - Операцијата успешно заврши.

Шојгу:Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

Телма - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу. - Операцијата успешно заврши.

Сириската војска го спасила вториот руски пилот

Телма - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Шојгу: Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

Утрински - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу. - Операцијата успешно заврши.

Сириската војска го спасила вториот руски пилот

Алсат-М - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Сириската војска го спасила вториот руски пилот

24 Вести - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот воен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција. - Еден од двајцата пилоти бил ранет кога со падобранот почнал ...

ВИДЕО: Сириската војска го спасила вториот руски пилот

Утрински - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Руски амбасадор потврди дека едниот од пилотите на Су-24 е на сигурно

Руска реч - 25.11.2015

Рускиот амбасадор во Париз Александар Орлов потврди дека сириската војска евакуирала еден пилот од соборениот ...

ВИДЕО: Војската на Асад спаси еден руски пилот - погледнете

Press24 - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти на соборениот руски авион, е спасен кога армијата на Сирија го пронајде, соопшти рускиот амбасадор во Франција. „Еден од двајцата пилоти беше ранет кога со падобран почна да се спушта и убиен на дивјачки начин од страна на ...

ВИДЕО: Вториот руски пилот е жив, го спаси сириската армија

А1 On - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Шојгу: Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

А1 On - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу. – Операцијата успешно заврши.

СОБОРЕН АВИОН: Вториот пилот преживеа, го спасила сириската војска (ВИДЕО)

Телеграф - 25.11.2015

Кога авионот бил соборен, двата пилота се катапултирале од леталото, од кои едниот најпрво повреден се спуштил со падобран, а потоа бил фатен од џихадистите кои се наоѓале во таа област, изјавил Орлов Еден од двајцата руски пилоти на соборениот ...

Навигаторот на урнатиот руски „Су-24“ спасен и вратен во базата

Макфакс - 25.11.2015

Руските и сириските специјалци успешно ја завршиле мисијата на спасува на навигаторот од рускиот бомбардер „Су-24“ кој во вторникот беше соборен од турски „F-16“ во Сирија, соопшти во средата рускиот министер за одбрана, генералот на армија, Сергеј ...

Еден од руските пилоти спасен од војската на Асад (видео)

Кајгана - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивното летало беше соборено од турската војска е спасен од армијата на Сирија, пренесува Russia Today. Според рускиот министер за одбрана, генералот Сергеј Шојгу, рускиот пилот е жив и здрав, а ...

Шојгу: Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

+инфо - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу.

Руски маринец убиен во акцијата за спасување на пилотите од авионот соборен од Турците (ВИДЕО)

МКД - 25.11.2015

Руски маринец бил застрелан од сириските бунтовници кога припукале кон неговиот хеликоптер за време на потрагата по двајцата пилоти од авионот што го соборија Турците. Сириската бунтовничка туркменистанска бригада вчера тврдеше дека едниот пилот од ...

Сириската војска го спаси вториот руски пилот

МРТ - 25.11.2015

Продолжуваат меѓусебните обвинувања на официјална Москва и Анкара по вчерашниот инцидент на турско- сириската граница, кога беше урнат руски воен авион. Претседателот Путин го квалификува како забивање нож во грбот од Турција.

Државни почести за руските пилоти кои управуваа со Су-24 авионот

Нова ТВ - 25.11.2015

Еден од двајцата руски пилоти кои вчера катапултираа по соборувањето на борбениот авион Су-24 е спасен во 12-часовна спасувачка операција која заврши утрово. Претседателот на Русија, Владимир Путин, потврди дека капетанот Константин Муратин бил ...

ФОТО: Ова е рускиот пилот кој го преживеа падот на авионот

Курир - 25.11.2015

Операцијата за спасување на животот на рускиот пилот е завршена, а тој безбедно е пристигнат во базата. Рускиот претседател Владимир Путин потврдил дека сириската војска го спасила пилотот Александар Акхмадулина откако воениот авион беше срушен од ...

Еден ден по уривањето на Су-24

Руска реч - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти на рускиот бомбардер Су-24 од страна на турските воено-воздушни сили беше спасен од руските и од сириските специјални сили, изјави министерот за одбрана на Русија. На командирот на екипажот постхумно му беше доделено звањето ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Погледнете што му направиле на рускиот пилот откако го заробиле!

Сител - 25.11.2015

На руските социјани мрежи се појави фотографија од Сергеј Румјанцев, пилотот за кој е потврдено дека настрадал при оборувањето на авионот Su-24. Сергеј Румјанцев е името на пилотот кој загина вчера кога турски воени авиони го оборија рускиот авион ...

(ВИДЕО) АСАД МУ ГО ВРАТИ ДОЛГОТ НА ПУТИН: Сириската војска го спаси вториот руски пилот

Репортер - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Спасувањето на рускиот пилот

Руска реч - 25.11.2015

Медиумите успеаја да дојдат до детали поврзани со спасувањето на рускиот капетан од бомбардерот Су-24 кој беше соборен од страна на руските воено-воздушни сили во вторникот на 24 ...

Сириската војска го спасила вториот руски пилот (ВИДЕО)

+инфо - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Сириската војска го спасила вториот руски пилот

Сител - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Шојгу: Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

Курир - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу. - Операцијата успешно заврши.

Шојгу: Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

Сител - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу. - Операцијата успешно заврши.

ВИДЕО: Пронајден жив вториот руски пилот

Курир - 25.11.2015

Едниот од двајцата руски пилоти кои се катапултираа од авионот, кој го собори Турција, пронајден е од сириската војска и сега се наоѓа во руската база во Сирија, додека другиот бил повреден при спуштањето за потоа да го убијат џихадистите во таа ...

ВТОРИОТ РУСКИ ПИЛОТ Е ЖИВ: Асадовата сириска владина армија го нашла

Репортер - 25.11.2015

Вториот пилот на соборениот од турските воздухопловни сили руски авион Су-24 е откриен од сириски владини војници, соопшти телевизијата “Ал Мајдин”. Засега нема потврда на оваа информација од официјален извор.

ВИДЕО: Спасувањето на вториот руски пилот

Курир - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Сириската војска го спасила вториот руски пилот

Алфа - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

РУСКИОТ АМБАСАДОР ТВРДИ: Еден од пилотите е убиен, другиот успеал да им побегне на џихадистите!

Фактор - 25.11.2015

Еден од двајцата руски пилоти, кои се катапултираа од воениот авион кој синоќа го собори Турција, понајден е од страна на сириската војска, изјавил рускиот амбасадор Александар Орлов. Во соопштението на рускиот амбасадор, се наведува дека пилотот ...

Шојгу: Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

Денешен - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу. – Операцијата успешно заврши.

ВИДЕО: Погледнете го спасувањето на рускиот пилот

Денешен - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

РЕКОНСТРУКЦИЈА: Еве како и каде бил урнат рускиот авион!

Пулс24 - 25.11.2015

Рускиот авион Су-24 се наоѓал на висина од 6.000 метри и бил оддалечен речиси еден километар од турската граница, што значи дека не го загрозувал воздушниот простор на Турција. Во тој момент му се приближил турски ловец Ф-16 и го срушил.

(ВИДЕО) Русите објавија мапа на летот на соборениот Су-24, турски авион влегол во Сирија и нападнал

еМагазин - 25.11.2015

Руското министерство за одбрана ја обелодени шемата на движење на соборениот авион Су-24 во Сирија. Според Русија, авионот и покрај убедувањата од турска страна не го повредил воздушниот простор на Турција.

ПРЕЖИВЕАНИОТ РУСКИ ПИЛОТ СТИГНАЛ во руската база во Сирија!

Фактор - 25.11.2015

Вториот пилот кој се катапултираше по урнувањето на воениот руски авион на турско-сириската границиа, стигнал во руската база во Сирија. „Операцијата за спасување е успешно завршена. Пилотот безбедно стигна во базата“, изјавил Сергеј Шојгу.

(ВИДЕО) Сириската војска го спаси едниот руски пилот

Локално - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Москва: Ќе ги уништиме убијците на нашиот пилот

Република - 25.11.2015

Терористите кој го убиле Сергеј Румјанцев, ќе бидат уништени, рече рускиот вицепремиер Александар Хлопонин, пренесоа агенциите. Со овие зборови еден од замениците на Дмитриј Медведев, ги коментира информациите за егзекуцијата на рускиот пилот на ...

Сирија: Стрелањето во рускиот пилот е доказ дека Ердоган му помага на тероризмот

Република - 25.11.2015

Стрелањето во рускиот пилот Сергеј Румјанцев во воздухот е криминал, рече сирискиот министер за надворешни работи Валид Муалем, пред ТАСС. Денес дипломатската централа на немирната блискоисточна земја го коментира случајот со соборениот руски борбен ...

(ВИДЕО) КАКО ИЗГЛЕДАШЕ СПАСУВАЊЕТО НА РУСКИОТ ПИЛОТ: Војската на Асад го извади од канџите на бунтовниците

Фактор - 25.11.2015

Телевизијата „ANNA-News“ објави, наводно, ексклузивно видео од спасувањето на рускиот пилот, кој успеал да им избега на џихадистите. Тие, веднаш откако се катапутирал од воениот авион, го пронашле и заробиле, меѓутоа, пилотот успеал да се ослободи ...

ВИДЕО: Сириските војници го спасија преживеаниот руски пилот!

Пулс24 - 25.11.2015

Сириската војска спаси еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16, соопшти рускиот амбасадор во Франција. „Еден од двајцата пилоти бил ранет кога со падобранот почнал да се спушта и убиен ...

ВИДЕО: Уште еден руски специалец убиен во спасувачката мисија на руските пилоти

Денешен - 25.11.2015

Сириската бунтовничка туркменистанска бригада вчера тврдеше дека едниот пилот од авионот го застрелале додека се спуштал со падобран. Другиот пилот е спасен од сириските специјалци и се наоѓа на безбедно.

ВИДЕО: Пронајден жив вториот руски пилот – го спасила војската на Асад

МК News - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

(ВИДЕО) Ова е рускиот херој што го преживеа нападот на Турција и падот на авионот!

Фактор - 25.11.2015

Рускиот претседател Владимир Путин потврди дека сириската војска го спасиал пилотот Александар Акхмадулин после соборувањето на авионот на турско-сириската граница. Официјалното соопштение на рускиот претседател следи после изјавата на рускиот ...

Убиецот на рускиот пилот е Алпаслан Селик од „Сиви волци“ (видео)

Република - 25.11.2015

Командантот на туркменскиот одред, Алпаслан Селик, се пофали дека тој го убил рускиот пилот од авионот Су-24. Тој е турски државјанин и член на групата „Сиви волци“. Селик најави дека пукал во руските пилоти за време на нивното слетување со падобран.

(ВИДЕО) Сирија: Колку “умерена” е опозицијата, која го уби рускиот пилот?

Локално - 25.11.2015

Вооружената сириска опозиција не треба да биде нарекувана умерена по егзекуцијата на рускиот пилот, изјави сирискиот министер за надворешни работи Валид Муалем по средбата со претседателот на рускиот парламент, Сергеј Наришкин, пренесоа агенциите.

Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

МК News - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу. – Операцијата успешно заврши.

Едниот руски пилот убиен, другиот спасен

еМагазин - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Ова е пилотот кој го преживеа падот на рускиот авион!

Вечер Прес - 25.11.2015

Рускиот претседател Владимир Путин потврди дека сириската војска го спасила пилотот Александар Акхмадулин после соборувањето на авионот на турско-сириската граница. Официјалното соопштение на рускиот претседател следи по изјавата на рускиот ...

ФОТО: Ова е рускиот пилот кој го преживеа падот на авионот

МК News - 25.11.2015

Операцијата за спасување на животот на рускиот пилот е завршена, а тој безбедно е пристигнат во базата. Рускиот претседател Владимир Путин потврдил дека сириската војска го спасила пилотот Александар Акхмадулина откако воениот авион беше срушен од ...

Сириските бунтовници собориле руски хеликоптер, Москва во Сирија носи С-300

Тера - 25.11.2015

Сириските сунитски бунтовници кои ги подржува Западот и Турција со ракета уништеле руски хеликоптер кој бил во спасувачка мисија во покраината Латакија, објави опозициската Сириска опсерваторија за човекови права (SOHR) со седиште во Лондон, а ...

Рускиот пилот бил пронајден благодарение на сигнал од радио преносник

Локално - 25.11.2015

12 часа по падот на рускиот авион Су-24 беше спроведена успешна акција на сириски и руски специјалци за спасувањето на вториот пилот кој не бил убиен при спуштањето со падобран. Тој веќе е во руската воена база во Латакија.

Вториот руски пилот е жив, го спаси сириската армија

Тера - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

Република - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу. ­ – Операцијата успешно заврши.

Сириската владина армија го нашла жив вториот руски пилот

Локално - 25.11.2015

Вториот пилот на соборениот од турските воздухопловни сили руски авион Су-24 е откриен од сириски владини војници, соопшти телевизијата “Ал Мајдин”. Засега нема потврда на оваа информација од официјален извор.

Русија потврди: еден од пилотите загинал уште во воздух

МК News - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти на рускиот авион Су­24, што денеска беше собрен со ракета од страна на турски ловец Ф­16, бил убиен уште додека по катапултирањето се спуштал кон земјата, соопшти вечерва началникот на Главната оперативна управа на ...

Вториот руски пилот го спасила сириската војска (видео)

Република - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски­ловец Ф­16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Сириската војска го спасила вториот руски пилот

Вечер Прес - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот ...

Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

Вечер Прес - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од ...

ТУРКЕМНИСТАНЦИ: Ние ги убивме руските пилоти, ќе ви ги покажеме телата!

МК News - 25.11.2015

По повод соборувањето на рускиот авион затоашто наводно упаднал во турскиот воздушен простор се огласија и Туркемнистанци кои делуваат во таа ...

Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

Идивиди - 25.11.2015

Москва, 25 ноември 2015 (МИА) - Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу.

Москва: Еден од соборените пилоти бил убиен уште во воздух

Lider - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти на рускиот авион Су-24, што вчера беше собрен со ракета од страна на турски ловец Ф-16, бил убиен уште додека по катапултирањето се спуштал кон земјата, соопшти вчера вечер началникот на Главната оперативна управа на ...

Шојгу: Пилотот пристигна во руската база жив и здрав

Lider - 25.11.2015

Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа од рускиот авион, што го собори турската војска, го спасија сириските и руските сили и тој е сега безбеден, изјави денеска министерот за одбрана Сергеј Шојгу. – Операцијата успешно заврши.

Видео: Сириската војска спаси еден од пилотите

365 - 25.11.2015

Едниот од двајцата руски пилоти на авионот што го собори турската армија беше брутално убиен од страна на џихадистите, додека другиот успеал да побегне. Имено, тој бил спасен од страна на сириската армија и во моментов е на пат кон руската база.

Сириската војска го спасила вториот руски пилот

Идивиди - 25.11.2015

Париз, 25 ноември 2015 (МИА) - Еден од двајцата пилоти кои се катапултираа откако нивниот борбен авион беше урнат од турски-ловец Ф-16 е спасен откако го пронашла сириската армија, соопшти рускиот амбасадор во Франција.

Турците урнаа руски авион

Фокус - 24.11.2015

И руските и турските служби го потврдија уривањето. Двајца пилоти најверојатно успеале да се катапултираат, и да го напуштат леталото пред експлозијата, а според некои информации едниот од пилотите го заробиле сириски бунтовници.

Сириски бунтовници тврдат дека погодиле руски хеликоптер

Утрински - 24.11.2015

Сириските бунтовници денеска погодија руски хеликоптер, поради што леталото принудно слетало во сириската провинција Латакија, соопшти Сирискиот центар за мониторинг на човековите права. - Група сириски бунтовници со американска противтенковска ...

Анкара: Соборените руски пилоти се живи

Утрински - 24.11.2015

Турција располага со информации дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи, соопшти вечерва во Анкара претставник на турската Влада, кој побарал ...

Москва тврди дека еден од пилотите е мртов, според Анкара двајцата се живи

Утрински - 24.11.2015

Еден од двајцата пилоти на рускиот авион Су-24, што денеска беше собрен со ракета од страна на турски ловец Ф-16, бил убиен уште додека по катапултирањето се спуштал кон земјата, соопшти вечерва началникот на Главната оперативна управа на ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Сириските бунтовници објавија снимка од рускиот пилот

Утрински - 24.11.2015

Група сириски бунтовници денеска објави видео снимка на која се гледа маж кој неподвижен лежи на земја и е тешко ранет, а за кој тврдат дека е мртов руски пилот. Од групата мажи кои се собрани околу него се слуша како некој вели „тоа е рускиот ...

Авионот урнат со ракета од земја, пилотите се катапултирале

Телма - 24.11.2015

Руското Министерство за одбрана соопшти дека руски воен авион од типот Су-24 е соборен на границата меѓу Турција и Сирија. Според прелиминарните извештаи, авионот е соборен со ракета од земја.

Руски воен авион Су-24 соборен на границата меѓу Турција и Сирија

Алсат-М - 24.11.2015

Руското Министерство за одбрана соопшти дека руски воен авион од типот Су-24 е соборен на границата меѓу Турција и Сирија. Според прелиминарните извештаи, авионот е соборен со ракета од земја.

Еден од руските пилоти на соборениот авион, во рацете на сиријските бунтовници

Нова ТВ - 24.11.2015

По утринската вест дека е соборен руски воен авион Су-24 и препукувањата помеѓу Русија и Турција дали авионот летал над турскиот или сиријскиот воздушен простор, неизвесна е и судбината на двајцата пилоти кои успеале да се катапултираат при паѓањето ...

Турција собори руски воен авион – еден од пилотите е мртов

Капитал - 24.11.2015

Сириска бунтовничка група пушти видео клип во кој се тврди дека еден од пилотите на денеска соборениот руски воен авион е мртов, пренесе Reuters. Агенцијата соопштува дека клипот го примила од група што дејствува во северозападниот дел на Сирија и ...

Анкара: Соборените руски пилоти се живи

Сител - 24.11.2015

Турција располага со информации дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи, соопшти вечерва во Анкара претставник на турската Влада, кој побарал ...

(ВИДЕО) Сириските бунтовници објавија снимка од рускиот пилот

Репортер - 24.11.2015

Група на сириски бунтовници објавија денеска видео снимка на која се прикажува мажот кој е тешко ранет и не мрда, а за кои тврдат дека е мртвиот руски пилот. Од групата мажи кои го имаат опколено, се слуша како некој вели „тоа е рускиот пилот“, а ...

Сириски бунтовници тврдат дека погодиле руски хеликоптер

+инфо - 24.11.2015

Сириските бунтовници денеска погодија руски хеликоптер, поради што леталото принудно слетало во сириската провинција Латакија, соопшти Сирискиот центар за мониторинг на човековите права. „Група сириски бунтовници со американска противтенковска ...

Обајцата руски пилоти убиени додека се спуштале со падобраните (ВИДЕО)

МКД - 24.11.2015

Туркменистанската милиција ги застрелала двајцата руски пилоти додека се спуштале со падобран над Сирија откако турската војска го собори нивниот борбен авион Су-24 на турско-сириската граница.

Бунтовниците ги убиле соборените руски пилоти

+инфо - 24.11.2015

Турски медиуми попладнево објавија дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 беше соборен со ракета истрелана од турски Ф-16, биле ликвидирани од припадници на туркменска бунтовничка група во Сирија.

ФОТО: Ова е убиениот руски пилот

Press24 - 24.11.2015

На Интернет се појави фотографија од Сергеј Румјанчев, пилотот за кој е потврдено дека го загуби животот при соборувањето на рускиот авион ...

(Фото) убиениот пилот од Сухој 24

Репортер - 24.11.2015

Руските медиуми го открија идентитетот на пилотот кој Турците го убиле денес со ракета директно во Сухој 24. Погина Сергеј Александровиќ Румјанцев, од градот Чељбинска. Тој е мајор на руското воздухопловство, тоа му е основна ...

ФОТО: Ова е убиениот руски пилот

Курир - 24.11.2015

На социјалните мрежи се појави фотографија од Сергеј Румјанчев, пилотот за кој е потврдено дека го загуби животот при соборувањето на рускиот авион Су-24. Румјанчев е името на пилот кој загина денес откако турски авиони го соборија рускиот, како што ...

ТЕЖОК ДЕН ЗА РУСИЈА: Соборен и руски хеликоптер кој трагал по пилотите? (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 24.11.2015

Според тврдења од претставници на локалните групи на сириските бунтовници, хеликоптерот бил соборен со противтенковски проектил „tow“ кој е од американско прoизводство Руски хеликоптер кој бил вклучен во потрага по пилотите од соборениот ловец СУ-24 ...

Туркменските бунтовници во Сирија тврдат дека ги ликвидирале двајцата руски пилоти

Press24 - 24.11.2015

Туркменските бунтовници во Сирија, кои тврдат дека ги ликвидирале двајцата руски пилоти, кои по катапултирањето на погодениот авион Су-24 се спуштиле со падобрани на дел од сириската територија под нивна контрола, главно се лоцирани во реонот покрај ...

Сириски бунтовници тврдат дека урнале руски воен хеликоптер (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 24.11.2015

Во одвоен инцидент, друга сириска бунтовничка група – Слободна сириска армија-Прва поморска дивизија – тврди дека урнала руски хеликоптер на планината Туркмен, кој го надлетувал местото на падот на рускиот воен авион, пренесува британски Телеграф .

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Движечка мета - Бунтовниците го убија рускиот пилот додека се спушташе со падобранот

Press24 - 24.11.2015

Сириските бунтовници ги објавија денеска неколку часа по соборувањето на рускиот авион, телата на двајцата убиени пилоти. На интернет се појави и снимка каде што сириските бунтовници пукаат на едниот од двата руски пилоти кои со падобран се спушташе ...

Турски владин функционер: Двајцата руски пилоти сè уште се живи, работиме да ги спасиме

МКД - 24.11.2015

И покрај претходните информации дека двајцата пилоти на рускиот борбен авион што беше соборен од Турција се убиени, турски функционер за Ројтерс рекол дека имаат информации дека тие се живи.

Турски медиуми: Соборените руски пилоти се живи

+инфо - 24.11.2015

Двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи и Турција се обидува да ги пронајде и евакуира, јавија турските медиуми.

Сириските милитанти изјавија дека ги убиле двата пилота на Су-24

Руска реч - 24.11.2015

Претставник на еден одред на „сириската опозиција“ изјави дека неговите луѓе ги убиле обајцата руски пилоти кои се катапултираа од погодениот авион ...

Турците тврдат: Руските пилоти се уште се живи

Репортер - 24.11.2015

Веруваме дека пилотите кои катапултираа од погодениот авион дека се и понатамуи живи. Работиме на нивното ослободување од сириските бунтовници, рекол за Ројтерс, неименуван турски ...

(ВИДЕО) ТУРКМЕНИСТАНЦИ: Ние ги убивме руските пилоти, ќе ви ги покажеме телата!

Репортер - 24.11.2015

По повод соборувањето на рускиот авион затоашто наводно упаднал во турскиот воздушен простор се огласија и Туркемнистанци кои делуваат во таа област. Заменик командантот на туркменистанските сили во Сирија, Алпаслан Челик изјави дека неговите луѓе ...

Сириските бунтовници собориле руски хеликоптер, Москва во Сирија носи С-300

Макфакс - 24.11.2015

Сириските сунитски бунтовници кои ги подржува Западот и Турција со ракета уништеле руски хеликоптер кој бил во спасувачка мисија во покраината Латакија, објави опозициската Сириска опсерваторија за човекови права (SOHR) со седиште во Лондон, а ...

Русија загуби и хеликоптер во Сирија

Руска реч - 24.11.2015

Хеликоптерот Ми-8 бил во потрага по пилотите на срушениот ...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Вака бунтовниците пукале на руските пилоти!

Репортер - 24.11.2015

Пилотите успеале да се катапултираат, но сириските бунтовници пукале во нив. Подоцна, Туркменистанците објавија дека тие ги убиле руските пилоти покажувајќи падобран кој му припаѓал на еден од нив.

ОБЈАВИЈА СНИМКА: Сиријци со американско оружје го уништија рускиот хеликоптер (ВИДЕО)

Телеграф - 24.11.2015

Сириските бунтовници објавија видео на кое наводно е прикажано уништувањето на еден од двата хеликоптери што биле во спасувачка мисија по пилотите на рускиот авион што претходно го собори Турција Сириските бунтовници со ракета уништија руски ...

Москва: Еден од соборените пилоти бил убиен уште во воздух

Алфа - 24.11.2015

Еден од двајцата пилоти на рускиот авион Су-24, што денеска беше собрен со ракета од страна на турски ловец Ф-16, бил убиен уште додека по катапултирањето се спуштал кон земјата Еден од двајцата пилоти на рускиот авион Су-24, што денеска беше собрен ...

(ВИДЕО) Русија го објави летот на соборениот Су-24: Tурскиот авион влегол во Сирија и нападнал

А1 On - 24.11.2015

Руското министерство за одбрана ја обелодени шемата на движење на соборениот авион Су-24 во Сирија. Според Русија, авионот и покрај убедувањата од турска страна не го повредил воздушниот простор на Турција.

Анкара: Двајцата руски пилоти се живи

Press24 - 24.11.2015

Турција располага со информации дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи, соопшти вечерва во Анкара претставник на турската Влада, кој побарал ...

Турските власти тврдат дека руските пилоти се живи?!

Нетпрес - 24.11.2015

Турција располага со информации дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи, соопшти вечерва во Анкара претставник на турската Влада, кој побарал ...

Анкара: Двајцата руски пилоти се живи

Курир - 24.11.2015

Турција располага со информации дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи, соопшти вечерва во Анкара претставник на турската Влада, кој побарал ...

Фатен еден од катапултираните руски пилоти

Кајгана - 24.11.2015

Еден од двајцата руски пилоти, кои управувале со авионот Су-24 што во вторник беше соборен од страна на турската војска, бил заробен од вооружена опозициона група во Сирија, јави AFP, повикувајќи се на турската телевизија CNN Turk.

Сириските бунтовници собориле руски хеликоптер, Москва во Сирија носи С-300

Кајгана - 24.11.2015

Сириските сунитски бунтовници кои ги подржува Западот и Турција, со ракета уништиле руски хеликоптер кој бил во спасувачка мисија во покраината Латакија, објави опозициската Сириска опсерваторија за човекови права (SOHR) со седиште во Лондон, а ...

Москва: Еден од соборените пилоти бил убиен уште во воздух

Press24 - 24.11.2015

Еден од двајцата пилоти на рускиот авион Су-24, што денеска беше собрен со ракета од страна на турски ловец Ф-16, бил убиен уште додека по катапултирањето се спуштал кон земјата, соопшти вечерва началникот на Главната оперативна управа на ...

Москва: Еден од соборените пилоти бил убиен уште во воздух

Сител - 24.11.2015

Еден од двајцата пилоти на рускиот авион Су-24, што денеска беше собрен со ракета од страна на турски ловец Ф-16, бил убиен уште додека по катапултирањето се спуштал кон земјата, соопшти вечерва началникот на Главната оперативна управа на ...

Москва: Еден од соборените пилоти бил убиен уште во воздух

А1 On - 24.11.2015

Еден од двајцата пилоти на рускиот авион Су-24, што денеска беше собрен со ракета од страна на турски ловец Ф-16, бил убиен уште додека по катапултирањето се спуштал кон земјата, соопшти вечерва началникот на Главната оперативна управа на ...

Џихадистите ги заробија руските пилоти од соборениот авион ВИДЕО

+инфо - 24.11.2015

Двајцата руски пилоти чиј авион денеска беше соборен од турската армија на границата меѓу Турција и Сирија паднале во рацете на џихадистите. Тие снимката ја објавија на социјалните мрежи. Според последните информации, пилотите ги фатиле Туркмените ...

Москва: Еден од соборените пилоти бил убиен уште во воздух

+инфо - 24.11.2015

Еден од двајцата пилоти на рускиот авион Су-24, што денеска беше собoрен со ракета од страна на турски ловец Ф-16, бил убиен уште додека по катапултирањето се спуштал кон земјата, соопшти вечерва началникот на Главната оперативна управа на ...

Москва: Еден од соборените пилоти бил убиен уште во воздух

Репортер - 24.11.2015

Еден од двајцата пилоти на рускиот авион Су-24, што денеска беше собрен со ракета од страна на турски ловец Ф-16, бил убиен уште додека по катапултирањето се спуштал кон земјата, соопшти вечерва началникот на Главната оперативна управа на ...

ВИДЕО: Ова е човекот кој нареди ликвидација на руските пилоти

Press24 - 24.11.2015

По повод соборувањето на рускиот авион затоашто наводно упаднал во турскиот воздушен простор се огласија и Туркемнистанци кои делуваат во таа област. Заменик командантот на туркменистанските сили во Сирија, Алпаслан Челик изјави дека неговите луѓе ...

(ВИДЕО) РУСИЈА ГО ОБЈАВИ ЛЕТОТ НА СОБОРЕНИОТ СУ-24: Tурскиот авион влегол во Сирија и нападнал

Репортер - 24.11.2015

Руското министерство за одбрана ја обелодени шемата на движење на соборениот авион Су-24 во Сирија. Според Русија, авионот и покрај убедувањата од турска страна не го повредил воздушниот простор на Турција.

Сириските бунтовници објавија снимка од рускиот пилот

Алфа - 24.11.2015

Група сириски бунтовници денеска објави видео снимка на која се прикажува маж кој неподвижно и тешко ранет лежи на земја, а за кој тврдат дека е мртов руски пилот. Група сириски бунтовници денеска објави видео снимка на која се прикажува маж кој ...

СИРИСКИ БУНТОВНИЦИ ТВРДАТ: Рускиот пилот ни падна в раце (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Телеграф - 24.11.2015

Од групата мажи кои се собрани околу него се слуша како некој вели „тоа е рускиот пилот“, а потоа „Господ е голем“ Група сириски бунтовници објави видеоснимка на која се прикажува маж кој неподвижно и тешко ранет лежи на земја, а за кој тврдат дека ...

Сириски бунтовници тврдат дека погодиле руски хеликоптер

А1 On - 24.11.2015

Сириските бунтовници денеска погодија руски хеликоптер, поради што леталото принудно слетало во сириската провинција Латакија, соопшти Сирискиот центар за мониторинг на човековите права. – Група сириски бунтовници со американска противтенковска ...

Русија децидна: Турција го сруши авионот кој не беше на нејзина територија

Press24 - 24.11.2015

На територијата на Сирија, како резултат на оган од земјата, беше соборен авион од руската авиогрупа во Сирија Су-24., пријавии “Интерфакс”, повикувајќи се на информации од Министерството за одбрана на Русија.

Сириски бунтовници тврдат дека погодиле руски хеликоптер

Нетпрес - 24.11.2015

Сириските бунтовници денеска погодија руски хеликоптер , поради што леталото принудно слетало во сириската провинција Латакија, соопшти Сирискиот центар за мониторинг на човековите права, пренесува МИА.

Турски медиуми: Бунтовниците ги убиле соборените руски пилоти

Press24 - 24.11.2015

Турски медиуми попладнево објавија дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 беше соборен со ракета истрелана од турски Ф-16, биле ликвидирани од припадници на туркменска бунтовничка група во Сирија.

Турски медиуми: Бунтовниците ги убиле соборените руски пилоти

А1 On - 24.11.2015

Турски медиуми попладнево објавија дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 беше соборен со ракета истрелана од турски Ф-16, биле ликвидирани од припадници на туркменска бунтовничка група во Сирија.

„Дејли Телеграф“: Туркменските бунтовници војуваат заедно со силите на Ал Нусра

А1 On - 24.11.2015

Туркменските бунтовници во Сирија, кои тврдат дека ги ликвидирале двајцата руски пилоти, кои по катапултирањето на погодениот авион Су-24 се спуштиле со падобрани на дел од сириската територија под нивна контрола, главно се лоцирани во реонот покрај ...

Турски медиуми: Бунтовниците ги убиле соборените руски пилоти

Сител - 24.11.2015

Турски медиуми попладнево објавија дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 беше соборен со ракета истрелана од турски Ф-16, биле ликвидирани од припадници на туркменска бунтовничка група во Сирија.

„Дејли Телеграф“: Туркменските бунтовници војуваат заедно со силите на Ал Нусра

Сител - 24.11.2015

Туркменските бунтовници во Сирија, кои тврдат дека ги ликвидирале двајцата руски пилоти, кои по катапултирањето на погодениот авион Су-24 се спуштиле со падобрани на дел од сириската територија под нивна контрола, главно се лоцирани во реонот покрај ...

Ова е убиениот руски пилот (ФОТО)

Нетпрес - 24.11.2015

На социјалните мрежи се појави фотографија од Сергеј Румјанчев, пилотот за кој е потврдено дека го загуби животот при соборувањето на рускиот авион Су-24. Румјанчев е името на пилот кој загина денес откако турски авиони го соборија рускиот, како што ...

Соборените руски пилоти се живи?!

Курир - 24.11.2015

Двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи и Турција се обидува да ги пронајде и евакуира, јавија турските медиуми.

Соборените руски пилоти се живи?!

Press24 - 24.11.2015

Двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи и Турција се обидува да ги пронајде и евакуира, јавија турските медиуми.

Двајцата руски пилоти се живи, тврдат турски медиуми

Телеграф - 24.11.2015

Претходно попладнево турски медиуми објавија дека двајцата пилоти биле ликвидирани од припадници на туркменска бунтовничка група во Сирија Двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета ...

Турција собори руски воен авион на границата со Сирија - видео

Макфакс - 24.11.2015

Турција собори руски воен авион, кој, како што тврдат властите во Анкара, го повредил нејзиниот воздушен простор. Reuters јавува дека воениот авион е соборен во Сирија во близина на турската граница.

Соборениот авион на сириско – турската граница е руски

Нетпрес - 24.11.2015

Авионот соборен на сириско – турската граница е руски. Руското министерство за одбрана соопшти дека руски авион од типот Su – 24 е соборен на границата помеѓу Турција и Сирија. Според првичните информации авионот е соборен со ракета од земја.

Руски воен авион Су-24 соборен на границата меѓу Турција и Сирија ВИДЕО

+инфо - 24.11.2015

Руското Министерство за одбрана соопшти дека руски воен авион од типот Су-24 е соборен на границата меѓу Турција и Сирија. Според прелиминарните извештаи, авионот е соборен со ракета од земја.

ВИДЕО: Џихадистите ги фатија руските пилоти чиј авион го собори армијата на Турција

Press24 - 24.11.2015

Двајцата руски пилоти чиј авион денеска беше соборен од турската армија на границата меѓу Турција и Сирија паднале во рацете на џихадистите. Тие снимката ја објавија на социјалните мрежи. Според последните информации пилотите ги фатиле Туркмените ...

Еден од катапултираните руски пилоти е фатен од сириските туркмени

Макфакс - 24.11.2015

Еден од двајцата руски пилоти, кои управувале со авионот Су-24 што во вторник беше соборен од страна на турската војска, бил заробен од вооружена опозициона група во Сирија, јави AFP, повикувајќи се на турската телевизија CNN Turk.

(Видео) руските пилоти паднаа во рацете на џихадистите – ги чека страшна судбина

Репортер - 24.11.2015

Според последните информации пилотите на Сухој биле фатени од наводно Туркмени, кои се борат во редовите на џихадистите. Судбината на пилотот уште не е позната и која точно група ги фатила.

Едниот руски пилот го заробиле сириските бунтовници (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 24.11.2015

Еден од двајцата пилоти на соборениот руски авион го заробиле сириските бунтовници, јави телевизијата Си-ен-ен Турк. Во планинската област во близина на турската граница, од спротивната страна на провинцијата Хатај на југ, пилотот е заробен од ...

(ВИДЕО) РУСКИОТ АВИОН ГО СОБОРИЈА ТУРЦИТЕ – Неверојатна снимка од падот на леталото

Репортер - 24.11.2015

Воениот авион се сруши во близина на турската граница со Сирија, но како се наведува во прашање е руско летало, кое Турција го соборила поради вмешување во нејзиниот воздушен простор. Така, нема податоци за жртви но е познато дека пилотите во ...

(ВО ЖИВО) ТУРЦИТЕ ГО СОБОРИЈА РУСКИОТ АВИОН – Еден пилот е мртов

Репортер - 24.11.2015

Рускиот авион Су-24 е соборен денеска на турско сириската граница од страна на турската војска, затоа што леталото го повредило воздушниот простор на Турција. Руското министерство за одбрана соопшти дека станува збор за нивен авион, но дека не е ...

Џихадистите го убиваат едниот руски пилот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Курир - 24.11.2015

Руското Министерство за одбрана соопшти дека руски воен авион од типот Су-24 е соборен на границата меѓу Турција и Сирија. Според прелиминарните извештаи, авионот е соборен со ракета од земја.

Двајцата руски пилоти сè уште се живи, работиме да ги спасиме

Тера - 24.11.2015

И покрај претходните информации дека двајцата пилоти на рускиот борбен авион што беше соборен од Турција се убиени, турски функционер за Ројтерс рекол дека имаат информации дека тие се живи.

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Сириски бунтовници информираа на кој начин го убиле пилотот на соборениот СУ-24

Локално - 24.11.2015

Член на екипажот на рускиот авион, соборен над северен сириски регион, е убиен во воздухот од пукање на бунтовници, додека се обидувал да го насочи падобранот кон територија под контрола на владата.

Исламистите соборија руски хеликоптер?

Денешен - 24.11.2015

Исламистите наводно срушиле руски хеликоптер. Откако утрово Турција собори руски авион, Исламистите наводно успеале да соборат руски хеликоптер кој бил по потрага на пилотите. Слободната сириска армија соопшти дека соборила руски хеликоптер кој бил ...

(ВИДЕО-ФОТО) СИРИСКИ БОНТОВНИЦИ: Пукавме во руските пилоти, еден убивме!

Фактор - 24.11.2015

Потпаролот на бунтовничката група во Сирија кој тврди дека фатиле еден од руските пилоти, Јахед Ахмад, тврди дека пилотот бил мртов при спуштањето на земја. Инаку, бунтовниците отвориле оган над пилотот при неговото слетување со падобран, а еден од ...

Руските пилоти де се живи де ликвидирани

Вечер Прес - 24.11.2015

Турција располага со информации дека двајцата руски пилоти кои се катапултирале откако беше соборен нивниот авион Су-24 со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи, соопшти вечерва претставник на турската Влада, кој побарал анонимност.

Вонреднo! Во Сирија е соборен руски хеликоптер

Локално - 24.11.2015

Една од воените групи на опозицијата, која војува против Башар Асад во Сирија изјавила дека соборила руски воен хеликоптер со противтенковски проектил, инфпрмира Reuters. Според неофицијални информации, тоа се случило неколку часа откако турските ...

НОВО ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Сириските бунтовници тврдат дека ги убиле двата руски пилоти

Денешен - 24.11.2015

Турција го собори рускиот борбен авион, како што соопштија леталото го нарушило нивниот воздушен простор. Анкара тврди дека дури десет пати упатила предупредување за нарушување на просторот, а од друга страна пак Руското министерство го демантира ...

(ВИДЕО) Турција собори руски воен авион на границата со Сирија

Бриф - 24.11.2015

Турција собори руски воен авион, кој, како што тврдат властите во Анкара, го повредил нејзиниот воздушен простор. Reuters јавува дека воениот авион е соборен во Сирија во близина на турската граница.

Руските пилоти се живи, јавуваат турските медиуми

Локално - 24.11.2015

Двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи и Турција се обидува да ги пронајде и евакуира, јавија турските медиуми.

ИЗВИКУВАЛЕ „АЛАХ АКБАР“ ДОДЕКА ВО ОГАН ГОРЕЛЕ РУСКИТЕ ПИЛОТИ: Видео кое го вознемири светот

Фактор - 24.11.2015

Сириските бунтовници денеска го гаѓале рускиот хеликоптер, кој поради тоа морал принудно да слета во сириската провинција Латакија, блиску до местата кои се под контрола на режимските сили, соопштила денеска Сириската опсерваторија за човекови права.

Двајцата руски пилоти се живи

Република - 24.11.2015

Двајцата руски пилоти се живи, соопшти Анкара. Турција располага со информации дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи, соопшти вечерва во ...

(ВИДЕО) Турција урна руски воен авион на границата меѓу Сирија и Турција

Локално - 24.11.2015

Во Сирија близу до границата се урна воен авион.а .пилотите се катапултира. По последните информации тој е соборен од ВВС на Турција. Некои агенции тврдат дека Турција го урнала руски авион на границата со Сирија, јави Ројтерс.

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Бунтовниците ги убиле соборените руски пилоти

Бриф - 24.11.2015

Турски медиуми попладнево објавија дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 беше соборен со ракета истрелана од турски Ф-16, биле ликвидирани од припадници на туркменска бунтовничка група во Сирија.

Официјално од Кремљ: Соборениот Су-24 не бил на небото над Турција!

Локално - 24.11.2015

Авионот летал во воздушниот простор на Сирија, категорични се од военото министерство на Русија На територијата на Сирија, како резултат на оган од земјата, беше соборен авион од руската авиогрупа во Сирија Су-24.

РУСКИ МЕДИУМИ: Зад соборувањето на рускиот Су-24 стои синот на Ердоган!

Пулс24 - 24.11.2015

Воениот авион што денес го собори Турција на границата со Сирија, е леталото Су-24 со руско производство, соопштија изворите од Турција, наведувајќи дека авионот е соборен во склад со турските прописи по што наводно бил повреден воздушниот простор ...

(ВИДЕО-ФОТО) ЗА НЕГО ПЛАЧЕ РУСИЈА: Овој пилот е гордост на ПУТИНОВАТА ВОЈСКА, а го убиле сириските бунтовници

Фактор - 24.11.2015

Сергеј Александрович Румјанчев од Челјабинск е еден од пилотите кој е убиен по падот на русиот авион, а кој го собори турската авиација. Тој заедно со својот колега се катапултирале од СУ-24, кој е погоден од ракета во ваздушниот простор помеѓу ...

Русија потврди: еден од пилотите загинал уште во воздух

Република - 24.11.2015

Еден од двајцата пилоти на рускиот авион Су­24, што денеска беше собрен со ракета од страна на турски ловец Ф­16, бил убиен уште додека по катапултирањето се спуштал кон земјата, соопшти вечерва началникот на Главната оперативна управа на ...

Едниот од пилотите загинал уште во воздух

Вечер Прес - 24.11.2015

Началникот на Главната оперативна управа на Генералштабот на руските Вооружени сили, Сергеј Рудско потврди дека пилотот бил убиен кога група сириски бунтовници стрелале кон него додека се призмејувал со падобранот Еден од двајцата пилоти на рускиот ...

Сириските бунтовници погодиле руски хеликоптер?

Вечер Прес - 24.11.2015

Сириските бунтовници денеска погодија руски хеликоптер, поради што леталото принудно слетало во сириската провинција Латакија, соопшти Сирискиот центар за мониторинг на човековите права Сириските бунтовници денеска погодија руски хеликоптер, поради ...

НОВО ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Сириските бунтовници тврдат дека ги убиле двата руски пилоти

МК News - 24.11.2015

Турција го собори рускиот борбен авион, како што соопштија леталото го нарушило нивниот воздушен простор. Анкара тврди дека дури десет пати упатила предупредување за нарушување на просторот, а од друга страна пак Руското министерство го демантира ...

Руски воен авион Су-24 соборен на границата меѓу Турција и Сирија

Денешен - 24.11.2015

Руското Министерство за одбрана соопшти дека руски воен авион од типот Су-24 е соборен на границата меѓу Турција и Сирија. Според прелиминарните извештаи, авионот е соборен со ракета од земја.

Руски Су-24 соборен над Сирија, не го нарушил турскиот простор

Тера - 24.11.2015

Руски борбен авион Су-24 е соборен во Сирија, соопшти рускиот министер за одбрана, додавајќи дека авионот не го нарушил турскиот воздушен простор и летал на висина од 6.000 метри. Пилотите успеале да се катапултираат од погодениот авион, соопшти ...

ВИДЕО: Турците го соборија рускиот борбен авион, а џихадистите ги заробија двата пилоти!

Денешен - 24.11.2015

Двајца руски пилоти се заробени од страна на џихадистите, а еден е мртов откако денеска Турција урна руски борбен авион во близина на турско- сириската граница. Според првичните информации два руски пилоти се фатени од припадниците на џихадистите.

ВИДЕО:Срушен рускиот хеликоптер кој требало да ги спаси пилотите од авионот!

МК News - 24.11.2015

Слободната сириска војска тврди дека го срушиле рускиот хеликоптер кој летал кон планината Туркмен за да им помогне на пилотите откако Турција го сруши нивниот воен авион. Веста сеуште не е службено потврдена, но медиумите јавуваат дека рускиот ...

(ВИДЕО) ДЕТАЛИ ЗА ПАДОТ НА СУ-24: Еве како турците го соборија рускиот авион

Фактор - 24.11.2015

Воениот руски авион од типот СУ-24 е соборен близу сириската граница, откако по 10 предупредувања не го напушти воздушниот простор на Турција – тврдат турските власти објаснувајќи го соборувањето на авионот.

НОВ СУДИР: Терористите соборија руски хеликоптер со американски проектил!

Пулс24 - 24.11.2015

Припадниците на сириската паравоена групација ССА, која има директна поддршка од САД, тврди дека денес собориле еден руски спасувачки хеликоптер. Хеликоптерот летал во близина на локацијата на падот на СУ-24, кој беше соборен од страна на Турција.

Соборените руски пилоти се живи?! – тврдат турски медиуми

МК News - 24.11.2015

Двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи и Турција се обидува да ги пронајде и евакуира, јавија турските медиуми.

(ВИДЕО) Кој го урна рускиот воен авион Су-24 на границата меѓу Турција и Сирија?

еМагазин - 24.11.2015

Руското Министерство за одбрана соопшти дека руски воен авион од типот Су-24 е соборен на границата меѓу Турција и Сирија. Според прелиминарните извештаи, авионот е соборен со ракета од земја.

Турците урнаа руски Сухој, џихадистите објавија видео - еден од пилотите е мртов!

Вечер Прес - 24.11.2015

Двајца руски пилоти кои денес беа соборени на сириско- турската граница биле фатени од џихадисти кои снимката од фаќањето на објавија на социјалните мрежи. Последните информации о турско-сирисклата граница говорат дека двајцата пилоти се фатени од ...

Еве го летот на соборениот Су-24; Турскиот авион влегол во Сирија и нападнал

Вечер Прес - 24.11.2015

Руското министерство за одбрана ја обелодени шемата на движење на соборениот авион Су-24 во Сирија. Според Русија, авионот и покрај убедувањата од турска страна, не го повредил воздушниот простор на Турција.

Анкара: Соборените руски пилоти се живи

Денешен - 24.11.2015

Турција располага со информации дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи, соопшти вечерва во Анкара претставник на турската Влада, кој побарал ...

СЕ ЗА РУСКИОТ АВИОН: Пилотите застрелани, живи или заробени?

Фактор - 24.11.2015

Многу теории, малку информации има за судбината на двајцата пилоти кои утрово беа соборени во воен авион од страна на турските власти. Несреќата се случи утринава кога два турски авиони го соборија урскиот СУ-24 над границата на Сирија.

ВИДЕО: Ова е човекот кој нареди ликвидација на руските пилоти

Вечер Прес - 24.11.2015

По повод соборувањето на рускиот авион затоашто наводно упаднал во турскиот воздушен простор се огласија и Туркемнистанци кои делуваат во таа област. Заменик командантот на туркменистанските сили во Сирија, Алпаслан Челик изјави дека неговите луѓе ...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Сириските бунтовници заробија руски пилот

еМагазин - 24.11.2015

Група сириски бунтовници денеска објави видео снимка на која се прикажува маж кој неподвижно и тешко ранет лежи на земја, а за кој тврдат дека е мртов руски пилот. Од групата мажи кои се собрани околу него се слуша како некој вели „тоа е рускиот ...

ВИДЕО: Евe кој наредил соборување на рускиот бомбардер!

Вечер Прес - 24.11.2015

Откако утринава Турција собори руски бомбардер Сухој Су-24, при што еден пилот загина, а по другиот се трага, бидејќи наводно упаднал во турскиот воздушен простор, се огласија и Туркемнистанците (поддржувани од Турција во борбата на Русија против ...

Сириски бунтовници тврдат дека погодиле руски хеликоптер (видео)

Република - 24.11.2015

Сириските бунтовници денеска погодија руски хеликоптер, поради што леталото принудно слетало во сириската провинција Латакија, соопшти Сирискиот центар за мониторинг на човековите права. Протестите во Сирија финансирани со американски пари – Група ...

Сириските бунтовници објавија снимка од рускиот пилот /видео

Lider - 24.11.2015

Група сириски бунтовници денеска објави видео снимка на која се прикажува маж кој неподвижно и тешко ранет лежи на земја, а за кој тврдат дека е мртов руски пилот. Од групата мажи кои се собрани околу него се слуша како некој вели „тоа е рускиот ...

Руски воен авион Су-24 соборен на границата меѓу Турција и Сирија

Идивиди - 24.11.2015

Москва, 24 ноември 2015 (МИА) - Руското Министерство за одбрана соопшти дека руски воен авион од типот Су-24 е соборен на границата меѓу Турција и Сирија. Според прелиминарните извештаи, авионот е соборен со ракета од земја.

Сиријци или Турци? Кој го урна рускиот авион?

365 - 24.11.2015

Воен авион се урна во Сирија во близина до границата на земјата со Турција. Според првичните извори пилотите успеале да се спасат, а сега „Си Ен Ен Турк“ јавува дека едниот од пилотите е киднапиран од страна на сириските бунтовници.

Анкара: Соборените руски пилоти се живи

Lider - 24.11.2015

Турција располага со информации дека двајцата руски пилоти, кои се катапултирале откако нивниот авион Су-24 денеска беше соборен со ракета истрелана од турски ловец Ф-16, се живи, соопшти вечерва во Анкара претставник на турската Влада, кој побарал ...

Сириските бунтовници објавија снимка од рускиот пилот

Идивиди - 24.11.2015

Лондон, 24 ноември 2015 (МИА) - Група сириски бунтовници денеска објави видео снимка на која се прикажува маж кој неподвижно и тешко ранет лежи на земја, а за кој тврдат дека е мртов руски пилот.

Турција загрижена од сириско-руската офанзива врз сириските региони со туркменско население

+инфо - 23.11.2015

Турција ги засили своите дипломатски напори за да ги заштити туркмените во северна Сирија од воздушните напади на руската армија и копнените операции на сириската армија во последните денови во близина на турско-сириската граница, информира весникот ...

Турција загрижена од сириско-руската офанзива врз сириските региони со туркменско население

А1 On - 23.11.2015

Турција ги засили своите дипломатски напори за да ги заштити туркмените во северна Сирија од воздушните напади на руската армија и копнените операции на сириската армија во последните денови во близина на турско-сириската граница, информира весникот ...

Турција загрижена од сириско-руската офанзива врз сириските региони со туркменско население

Сител - 23.11.2015

Турција ги засили своите дипломатски напори за да ги заштити туркмените во северна Сирија од воздушните напади на руската армија и копнените операции на сириската армија во последните денови во близина на турско-сириската граница, информира весникот ...