TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сеонгнам на Огненовски против Интер на Пандев

Канал5 - 12.12.2010

Освојувачот на Азиската лига на шампионите, јужнокорејскиот Сеонгнам чиј капитен е Австралиецот со македонско потекло, Саша Огненовски во полуфиналето на Светски клупски куп во Дубаи ќе игра против ...

Пандев против Огњеновски

Вечер Прес - 12.12.2010

Познати се 1/2 финалните двојки на годинашното издание на клупското светско првенство, што се одржува во Обединетите Арапски Емирати.

Мазембе во полуфинале на СП во фудбал за клубови

Канал5 - 11.12.2010

Светското клупско фудбалско првенство во Абу Даби ја доби првата полуфинална двојка. На шампионот на Копа Либертадорес Интернасионал ќе му се спротивстави африканскиот претставник Мазембе, кој ...

Огненовски со гол обезбеди дуел со Пандев на клупскиот Мундијал

Кирилица - 11.12.2010

Австралиецот со македонско потекло, Саша Огненовски, најдобриот фудбалер во оваа година во Азија по 19 години е прв Македонец што даде гол на најзначајната клупска смотра - Светското првенство за ...

Сеонгам во полуфинале

Алфа - 11.12.2010

Азискиот шампион Сеонгам избори пласман во полуфиналето од Светското клупско првенство откако со 4-1 славеше над Ал Вахда.

Мазембе против Интернационал во полуфиналето

А1 - 10.12.2010

Конгоанскиот тим Мазембе ќе му биде противник на бразилски Интернационал во полуфиналето на Светско клупско фудбалско првенство во Абу Даби.

Мазембе во полуфиналето на клупското СП, утре на ред Саша Огненовски

Кирилица - 10.12.2010

Екипата на Мазембе ТП од Конго е прв полуфиналист на клупскиот Мундијал кој стартуваше во средата во Обединетите Арапски Емирати, откако со 1-0 славеше во четвртфиналната пресметка против мексиканска ...

Мазембе најави сензација

Идивиди - 10.12.2010

ДЕНЕСКА СЕ ИГРА ПРВИОТ ЧЕТВРТФИНАЛЕН МЕЧ ВО СВЕТСКИОТ КЛУПСКИ ШАМПИОНАТ Африканскиот шампион Мазембе и првакот на Северна и Средна Америка Пачука ќе ги отворат четврфиналните дуели на Светскиот ...

Стартуваше Светското клупско првенство

Курир - 09.12.2010

Во првиот меч домашната Ал Вахда со 3:0 го совлада Хекари Јунајтед од Папуа Нова Гвинеја. Со дуелот помеѓу Ал Вахда и Хeкaри Јунајтед стартуваше Светското клупско првенство во Абу Даби.

Победа на домаќинот Ал -Вахда над Хекари Јунајтед

Inpress - 09.12.2010

Абудаби, 9. декември 2010 (ИНПРЕС) Домашната екипа на А-Вахда го победи претставникот од Папуа-Нова Гвинеја Хекари Јунајтед со 3-0 и се пласира во четвртфиналето од Светското клупско првенство,каде ...

Стартуваше Светското клупско натпреварување

Курир - 09.12.2010

Во првиот меч Ал Вахда со 3:0 го совлада Хакер Јунајтед од Нова Гвинеа. Со дуелот помеѓу Ал Вахда и Хакер Јунајтед стартуваше Светското клупско натпреварување во Абу Даби.

Стартува Светското клупско првенство 2010

А1 - 08.12.2010

Во Абу Даби попладнево ќе започне Светското клупско првенство 2010, на кое учество ќе земат шестте континентални шампиони и претставникот на домаќинот.

Клупско СП во фудбал

Алсат-М - 08.12.2010

Со реванш натпреварот за место во четвртфиналето помеѓу Ал Уадс и Хекари Јунајтед денеска почнува клупското Светско првенство во фудбал кое оваа година се одржува во Абу Даби, Обединетите Арапски ...

Стартува Светското клупско првенство 2010

Форум - 08.12.2010

Во Абу Даби во среда попладне ќе започне Светското клупско првенство 2010, на кое учество ќе земат шестте континентални шампиони и претставникот на домаќинот Шампионите на Европа и Јужна Америка, ...

Започнува светското клупско првенство во фудбал во ОАЕ

Inpress - 08.12.2010

Абу Даби, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Во Обединетите Арапски Емирати (Абу Даби) денеска попладне ќе започне Светското клупско првенство, на кое учество ќе земат шампионите на шестте континенти и ...

Почнува клупското СП со двајца Македонци во игра

Н.Македонија - 07.12.2010

Во Абу Даби од утре се игра седмото издание на клупското СП, во кое прв фаворит е Интер (на Горан Пандев), кој во полуфиналето може да се сретне со Сеонгнам (на Саша Огненовски) Со мечот утре помеѓу ...