TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Власта директно го крши правото на протест загарантирано со член 21 од Уставот

МКД - 03.12.2017

Власта директно го крши правото на протест загарантирано со член 21 од Уставот на Република Македонија, казнувајќи и изживувајќи се врз граѓани кои излегле мирно да протестираат и да го изразат својот револт од одредени политики, се вели во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Министерството за култура дало наредба да се бркаат сите кои учествувале на протестите

Фокус - 03.12.2017

Известувањето испратено од Министерството за култура до сите национални установи под негова контрола во кое им се наредува да ги избркаат од работа сите вработени, кои на било кој начин учествувале во протестите на „За заедничка Македонија“ е ...

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на приведените за настаните во Собранието од 27 април

Алсат-М - 03.12.2017

Почна протестниот марш, на кој повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ за поддршка за лицата, приведени во врска со настаните во Собранието од 27 април оваа година. Виското раководство на ВМРО-ДПМНЕ, партиски членови, пратеници, приврзаници се собраа пред ...

Ќе протестира ли Груевски и денеска сам?

Фокус - 03.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска најави нов протест, односно протестен марш кој ќе почне пред Министерството за правда. Иако и досегашните протести беа во организација на партијата, сепак од нејзиниот врв присуствуваа само лидерот во оставка, Никола Груевски, ...

(ФОТО) Од птичја перспектива масовноста на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 03.12.2017

Денешниот протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ заврши пред Владата каде обраќање имаше лидерот во оставка, Никола Груевски. Денеска имаше повеќе луѓе од изминатите денови, но сепак далеку од најдобрите денови на Груевски кога бројката се броеше во илјадници.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта директно го крши правото на протест загарантирано со член 21 од Уставот

Сител - 03.12.2017

Власта директно го крши правото на протест загарантирано со член 21 од Уставот на Република Македонија, казнувајќи и изживувајќи се врз граѓани кои излегле мирно да протестираат и да го изразат својот револт од одредени политики Република Македонија ...

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на приведените за настаните во Собранието од 27 април

Сител - 03.12.2017

Почна протестниот марш, на кој повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ за поддршка за лицата, приведени во врска со настаните во Собранието од 27 април оваа година. Виското раководство на ВМРО-ДПМНЕ, партиски членови, пратеници, приврзаници се собраа пред ...

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на приведените

+инфо - 03.12.2017

Меѓу учесниците се Емил Димитриев, Антонио Милошоски, Христијан Мицковски. Почна протестниот марш, на кој повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ за поддршка за лицата, приведени во врска со настаните во Собранието од 27 април оваа година.

Почна протестот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски во први редови

Кајгана - 03.12.2017

Пред Министерството за правда започна протестниот марш организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Во првите редови е лидерот на партијата, Никола Груевски. Насобраните граѓани извикуваат „Слобода, слобода“ и „Никола, Никола“.

ВМРО-ДПМНЕ: Актер е во затвор само затоа што си ја сака земјата, а другите актери кои го поддржаа се парично казнети

А1 On - 03.12.2017

„Република Македонија е заробена држава. Со Република Македонија владее хунта. Закани, уцени, казни и цензура се одликите хунтата која ја има заробено државата. Хунтата владее со ширење на страв и закани со казни.

ФОТО: Започна маршот на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 03.12.2017

Пред Министерствот за правда започна Маршот организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Насобраните граѓани извикуваат „слобода, слобода“ и „Никола, Никола“. Присутен е Никола груевски и екс функционери и членови на партијата, меѓу кои и Христијан Мицковски, Коце ...

Протестен марш на ВМРО - ДПМНЕ во 16,30 часот

+инфо - 03.12.2017

Синоќа ВМРО-ДПМНЕ и нивните приврзаници се собраа пред затворот во Шуто Оризари, каде протестираа против притворањето на учесниците .... ВМРО-ДПМНE вчера преку соопштение ги повика сите граѓани, патриоти, без разлика на нација, вера и припадност, ...

Петти ден протести на ВМРО-ДПМНЕ против апсењата за 27 април

Сител - 03.12.2017

Власта преку закани и пристисоци кон граѓаните се обидува да го ускрати правото на протест и револт од политичките случувања, обвини денеска ВМРО-ДПМНЕ откако вчера директорот на МНТ најави казни за актерите кои во знак на поддршка за својот колега ...

(Во живо) Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Влада

Макфакс - 03.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ пред Влада протестира во знак на револт за притворот на приврзаници и ексфункционери на партијата. ...

Почна протестот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски во први редови

Макфакс - 03.12.2017

Пред Министерството за правда започна протестниот марш организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Во првите редови е лидерот на партијата, Никола Груевски. На „Рекорд“ веќе се собрани неколку стотици граѓани. Извикуваат „Слобода, слобода“ и „Никола, Никола“.

ФОТО: Започна маршот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски на чело

А1 On - 03.12.2017

Пред Министерствот за правда започна Маршот организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Насобраните граѓани извикуваат „слобода, слобода“ и „Никола, Никола“. Маршот го предводи Никола Груевски. Присутни се повеќемина екс функционери и членови на партијата, меѓу кои ...

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на приведените за настаните во Собранието од 27 април

Канал5 - 03.12.2017

Почна протестниот марш, на кој повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ за поддршка за лицата, приведени во врска со настаните во Собранието од 27 април оваа година. Виското раководство на ВМРО-ДПМНЕ, партиски членови, пратеници, приврзаници се собраа пред ...

Околу 1.500 членови на ВМРО-ДПМНЕ од цела Македонија протестираа пред Владата

Сакам да кажам - 03.12.2017

Околу 1.500 граѓани од сите градови организирани од ВМРО-ДПМНЕ попладнево протестираа против притворањето на учесници во организираниот напад на Собранието на 27 април. На протестот присуствуваше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и ...

ВМРО-ДПМНЕ на марш против притворот на осомничените за Крвавиот четврток

Тера - 03.12.2017

Пред Министерството за правда започна протестниот марш организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Во првите редови е лидерот на партијата, Никола Груевски.Насобраните граѓани извикуваат „Слобода, слобода“ и „Никола, Никола“.

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на приведените за настаните во Собранието од 27 април...

Н.Македонија - 03.12.2017

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на приведените за настаните во Собранието од 27 април Почна протестниот марш, на кој повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ за поддршка за лицата, приведени во врска со настаните во Собранието од 27 април оваа година.

Загрозена демократијата во државата, нема кој да ги штити националните интереси

Курир - 03.12.2017

Политичкиот прогон кој го прави власта на СДСМ предводена од Зоран Заев кон оние кои не размислуваат како него и неговата партија, сериозно за загрозува демократијата во Македонија. Македонија можеби е единствена демократска држава во светот каде ...

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на приведените за настаните во Собранието од 27 април

МК News - 03.12.2017

Протестeн марш, на кој повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ за поддршка за лицата, приведени во врска со настаните во Собранието од 27 април оваа година. Протесниот марш го предводи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и членови на високото партиско ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ поради апсењата за настаните од 27 април во Собранието

Newsroom - 03.12.2017

Почна протестниот марш, на кој повика опозициската ВМРО- ДПМНЕ за поддршка за лицата, приведени во врска со настаните во Собранието од 27 април оваа година. Виското раководство на ВМРО-ДПМНЕ, партиски членови, пратеници, приврзаници се собраа пред ...

ВМРО-ДПМНЕ: Министерството за култура нареди да се избркаат сите кои учествувале на протестите на „За Заедничка ...

Стандард - 03.12.2017

Известувањето испратено од Министерството за култура до сите национални установи под негова контрола во кое им се наредува да ги избркаат од работа сите вработени, кои на било кој начин учествувале во протестите на „За заедничка Македонија“ е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта директно го крши правото на протест загарантирано со член 21 од Уставот

Алфа - 03.12.2017

Власта директно го крши правото на протест загарантирано со член 21 од Уставот на Република Македонија, казнувајќи и изживувајќи се врз граѓани кои излегле мирно да протестираат и да го изразат својот револт од одредени политики.

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на приведените за настаните во Собранието од 27 април

Алфа - 03.12.2017

Почна протестниот марш, на кој повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ за поддршка за лицата, приведени во врска со настаните во Собранието од 27 април оваа година. Почна протестниот марш, на кој повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ за поддршка за лицата, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта го крши загарантираното право на протест

Телевизија Нова - 03.12.2017

Република Македонија е заробена држава. Со Република Македонија владее хунта. Закани, уцени, казни и цензура се одликите хунтата која ја има заробено државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Хунтата владее со ширење на страв и закани со казни.

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на приведените за „крвавиот четврток“

Стандард - 03.12.2017

Почна протестниот марш, на кој повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ за поддршка за лицата, приведени во врска со настаните во Собранието од 27 април оваа година. Виското раководство на ВМРО-ДПМНЕ, партиски членови, пратеници, приврзаници се собраа пред ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта брутално го крши правото на протест

Нетпрес - 03.12.2017

Власта директно го крши загарантираното правото на протест, казнувајќи и изживувајќи се врз граѓани кои излегле мирно да го изразат својот револт од одредени политики, се вели во ракцијата на ВМРО-ДПМНЕ од неделата.

(Во живо) Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Влада

Вечер Прес - 03.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ пред Влада протестира во знак на револт за притворот на приврзаници и ексфункционери на партијата. извор: ...

Почна протестот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски во први редови

Вечер Прес - 03.12.2017

Пред Министерството за правда започна протестниот марш организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Во првите редови е лидерот на партијата, Никола Груевски. Насобраните граѓани извикуваат „Слобода, слобода“ и „Никола, Никола“.

(ФОТО) Од птичја перспектива масовноста на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 03.12.2017

Денешниот протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ заврши пред Владата каде обраќање имаше лидерот во оставка, Никола Груевски. Денеска имаше повеќе луѓе од изминатите денови, но сепак далеку од најдобрите денови на Груевски кога бројката се броеше во илјадници.

Ќе протестира ли Груевски и денеска сам?

iPortal - 03.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска најави нов протест, односно протестен марш кој ќе почне пред Министерството за правда. Иако и досегашните протести беа во организација на партијата, сепак од нејзиниот врв присуствуваа само лидерот во оставка, Никола Груевски, ...

Петти ден протести на ВМРО-ДПМНЕ против апсењата за 27 април

МК News - 03.12.2017

Власта преку закани и пристисоци кон граѓаните се обидува да го ускрати правото на протест и револт од политичките случувања, обвини денеска ВМРО-ДПМНЕ откако вчера директорот на МНТ најави казни за актерите кои во знак на поддршка за својот колега ...

(Во живо) Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Влада

Орбис - 03.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ пред Влада протестира во знак на револт за притворот на приврзаници и ексфункционери на партијата. Извор: Макфакс Powered by ...

Почна протестот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски во први редови

Орбис - 03.12.2017

Пред Министерството за правда започна протестниот марш организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Во првите редови е лидерот на партијата, Никола Груевски. На „Рекорд“ веќе се собрани неколку стотици граѓани. Извикуваат „Слобода, слобода“ и „Никола, Никола“.

(ФОТО) Од птичја перспектива масовноста на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 03.12.2017

Денешниот протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ заврши пред Владата каде обраќање имаше лидерот во оставка, Никола Груевски. Денеска имаше повеќе луѓе од изминатите денови, но сепак далеку од најдобрите денови на Груевски кога бројката се броеше во ...

Груевски што народот не го вадеше од уста, остана политичар без народ

Фактор - 03.12.2017

Никола Груевски на симпатичен начин го завршува претседателствувањето со ВМРО-ДПМНЕ со тоа што е меѓу „народот“ односно со преостанатите стотина верни поддржувачи кои заедно со него излегуваат секој ден на протести, де пред Кривичен, де пред Правда, ...

ВМРО-ДПМНЕ на марш против притворот на осомничените за Крвавиот четврток

Фактор - 03.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ и лидерот во оставка Никола Груевски го започнаа денешниот како што го нарекоа марш за правдината и татковината од пред Министерството за правда по што се упатија кон Владата на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Актер е во затвор само затоа што си ја сака земјата, а другите актери кои го поддржаа се парично казнети

Поглед - 03.12.2017

„Република Македонија е заробена држава. Со Република Македонија владее хунта. Закани, уцени, казни и цензура се одликите хунтата која ја има заробено државата. Хунтата владее со ширење на страв и закани со казни.

Протестантите на ВМРО ДПМНЕ пред Влада (ФОТО)

Поглед - 03.12.2017

Од Министерството за правда граѓаните кои излегоа вечерва на протест се упатија кон Владата. Протестот пред Влада е во знак на поддршка на притворените кои се осомничени за настаните во Собранието од 27 април оваа година.

Во живо од големиот протест на ВМРО пред Владата - Протестираат за притворените пратеници

Exclusive.mk - 03.12.2017

Во живо од големиот протест на ВМРО пред Владата - Протестираат за притворените ...

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред затворот во Шутка

Нова ТВ - 02.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ заедно со сцоите поддржувачи и симпатизери вечерва протестираа пред затворот во Шутка како поддршка за приведените учеснисници од настаните во Собранието на 27.април. На четвртиот протест по ред на партијата присуствуваа и лидерот на ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска на протест пред истражниот затвор во Шутка

МКД - 02.12.2017

Членовите и првиврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ протестираа и вчера пред Кривичниот суд и повторно укажаа дека на 27 април се бранел уставниот поредок на Република Македонија. „Оние браќа и сестри кои сега се притворени и се нарекуваат терористи, истите ја ...

ВМРО-ДПМНЕ денес ќе пртестирa пред „Шутка“

Фокус - 02.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да протестира се додека оваа криминална хунта се изживува со македонските патриоти, а од затвор пушта луѓе сторители на тешки кривични дела, велат од партијата. -ВМРО-ДПМНЕ, денес во 18 часот, ќе организира протест пред ...

ВМРО-ДПМНЕ најавува нови протести

Р.С.Европа - 02.12.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагира на вчерашното ослободување на осомничените за петкратното убиство кај Смиљковското Езеро и за тоа што истовремено режисерот Борис Дамовски и актерот Владо Јовановски се однесени во притвор, наместо во домашен притвор, ...

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред истражниот затвор во Шуто Оризари

24 Вести - 02.12.2017

Вечерва, опозициската ВМРО ДПМНЕ , во знак на револт од притворите , организираше протест пред истражниот затвор во Шуто Оризари. На протестот дојде и претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски, но не се обрати, а ги избегна и да одговори на ...

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред затворот во Шуто Оризари

А1 On - 02.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ заедно со своите поддржувачи вечерва се собраа пред затворот во Шутка како поддршка за приведените учеснисници од настаните во Собранието на 27 април. На четвртиот протест, покрај другите, беше и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред затворот во Шуто Оризари

Макфакс - 02.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ заедно со своите поддржувачи вечерва се собраа пред затворот во Шутка како поддршка за приведените учеснисници од настаните во Собранието на 27 април. Тие повторно побараа итно и безусловно запирање на сите процеси и ослободување на ...

Груевски денеска како никогаш досега ќе биде најблиску до Шутка

iPortal - 02.12.2017

На вчерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд беше најавено дека денеска протестот ќе се одржи пред истражниот затвор во Шуто Оризари каде се притворени осомничените за настаните на 27 април во Собранието.

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред затворот во Шуто Оризари

Орбис - 02.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ заедно со своите поддржувачи вечерва се собраа пред затворот во Шутка како поддршка за приведените учеснисници од настаните во Собранието на 27 април. На четвртиот протест, покрај другите, беше и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ...

Поддржувачите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе протестираат пред затворот во Шуто Оризари

Точка - 02.12.2017

По денешниот протест во организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ пред кривичниот суд, каде што повторно поддржувачите и симпатизерите изразуваа поддршка за приведените пратеници, утре во 18 часот тие ќе протестираат пред истражниот затвор во Шуто ...

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред затворот во Шуто Оризари

Вечер Прес - 02.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ заедно со своите поддржувачи вечерва се собраа пред затворот во Шутка како поддршка за приведените учеснисници од настаните во Собранието на 27 април. На четвртиот протест, покрај другите, беше и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ...

(ВИДЕО) Две жени се степаа на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 02.12.2017

На синоќешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот суд Скопје 1 имаше тепачка меѓу две жени. Не е позната причината за тепачката. Жените ги разделуваше и новинарот Цветин Чилиманов. Видео – ТВ ...

Вечерва опозициската ВМРО-ДПМНЕ пред истражниот затвор во Шуто Оризари: Груевски избегна да одговори кога ќе ја даде ...

Локално - 02.12.2017

Вечерва, опозициската ВМРО ДПМНЕ , во знак на револт од притворите , организираше протест пред истражниот затвор во Шуто Оризари, информира ТВ24 . На протестот дојде и претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски, но не се обрати, а избегна и да ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира пред затворот во Шутка

CivilMedia - 02.12.2017

„Судството под политички притисок вчера ослободи лица обвинети за тероризам. Како услов за да се бранат од слобода за грозоморното убиство на петте момчиња кај Смилковско езеро, судот им определи мерка два пати во неделата да се јавувале кај ...

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред затворот Шутка

Newsroom - 02.12.2017

Членови и приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ попладнево протестираа пред Истражниот затвор Шутка за да го искажат револтот од приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

Груевски со поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред затворот во Шутка

Фактор - 02.12.2017

Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираа пред затворот во Шутка. Друштво им правеше лидерот на партијата Никола Груевски, а меѓу присутните според дел од медиумите бил и Христијан Мицковски.

Протест на Вмро-Дпмне пред затворот во Шутка

Алфа - 02.12.2017

Вмро Дпмне , предводени од Никола Груевски вечерва излегоа на протест пред затворот во шутка како поддршка за приведените во врска со настаните во Собранието на република македонија на 27 Април.

ВМРО ДПМНЕ утре ќе протестира пред истражниот затвор во Шутка

Нова ТВ - 01.12.2017

ВМРО ДПМНЕ најави протест за утре во 18 часот пред истражниот затвор во Шутка, како поддршка за притворените поради настаните од 27 април. Денеска пред Кривичниот суд повторно се протестираше.

Пак протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичен суд

МКД - 01.12.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и вечерва одржа протест пред Кривичниот суд во Скопје во знак на револт од притворањето на пратеници од оваа партија и други лица за учество во настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април годинава.

ВМРО-ДПМНЕ продолжи со протестите пред Кривичен суд

Алсат-М - 01.12.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и вечерва одржа протест пред Кривичниот суд во Скопје во знак на револт од притворањето на пратеници од оваа партија и други лица за учество во настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април годинава.

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва на протест пред судот

24 Вести - 01.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва на протест пред Кривичниот суд, против притворите за учесниците во „Крвавиот четврток“. Меѓу стотината демонстранти беше и лидерот на партијата Никола Груевски, како и неколку пратеници, кои побара итно ослободување на ...

Лидерот во оставка Груевски и денеска протестираше пред Кривичниот суд

Фокус - 01.12.2017

Никола Груевски, кој денеска ја најави својата оставка од лидерската позиција на ВМРО-ДПМНЕ, и вечерва дојде на протест пред Кривичниот суд против притворањето на осомничените за настаните на 27 април.

Груевски утре ќе протестира пред затворот во Шутка

Фокус - 01.12.2017

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд беше најавено дека утре протестот ќе се одржи пред истражниот затвор во Шуто Оризари каде се притворени осомничените за настаните на 27 април во Собранието.

Две жени се степаа на протестот на ВМРО-ДПМНЕ ВИДЕО

+инфо - 01.12.2017

До инцидентот дошло кога жената која што е симпатизер на владејачката СДСМ реагирала на еден од говорите на протестот, по што била нападната. За време на вечерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд во Скопје, две постари жени се степаа.

Груевски и приврзаниците утре ќе протестираат пред затворот во Шутка

Либертас - 01.12.2017

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд беше најавено дека утре протестот ќе се одржи пред истражниот затвор во Шуто Оризари каде се притворени осомничените за настаните на 27 април во Собранието.

Се фатија за гуша: Женска тепачка на вечерашниот протест пред Кривичен (видео)

Таратур - 01.12.2017

За време на вечерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд во Скопје, дојде до тепачка помеѓу две повозрасни жени. Една од жената била симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ, а другата на СДСМ, а до инцидентот дојде кога жената која што е симпатизер на ...

Груевски и денеска се приклучи на протестот пред Кривичен суд

+инфо - 01.12.2017

На протестот се приклучи и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој не сакаше да коментира ништо дополнително по најавата дека ќе поднесе оставка. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и вечерва одржа протест пред Кривичниот суд во Скопје во знак на револт од ...

ВИДЕО: Две жени се степаа на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 01.12.2017

На вечерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот суд Скопје 1 имаше тепачка меѓу две жени. Не е позната причината за тепачката. Видео – ТВ ...

Груевски и вечерва на протестите пред судот

Макфакс - 01.12.2017

Никола Груевски вечерва повторно присуствуваше на протестите на ВМРО-ДПМНЕ пред кривичниот суд за притворањето 36 лица поврзани со настаните на 27 април. Тој не одговори на новинарските прашања кога ќе ја поднесе оставката од лидерската позиција што ...

Поддржувачите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе протестираат пред затворот во Шуто Оризари

Макфакс - 01.12.2017

По денешниот протест во организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ пред кривичниот суд, каде што повторно поддржувачите и симпатизерите изразуваа поддршка за приведените пратеници, утре во 18 часот тие ќе протестираат пред истражниот затвор во Шуто ...

ВИДЕО: Тепачка на две жени на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 01.12.2017

За време на вечерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд во Скопје, дојде до инцидентот откако две постари жени се степаа. Една од жената била симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ, а другата на СДСМ што најверојатно беше причина за тепачката, која за ...

Одговор од ОК на ВМРО ДПМНЕ

Тера - 01.12.2017

Во врска со прес конференцијата која се одржа пред нивната партија од ОК на ВМРО ДПМНЕ велат дека се работи за нелегитимни и неофицијални лица кои што не би можеле да кажат било што во врска со начинот на функционирање на ...

ВМРО-ДПМНЕ продолжи со протестите пред Кривичен суд...

Н.Македонија - 01.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжи со протестите пред Кривичен суд Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и вечерва одржа протест пред Кривичниот суд во Скопје во знак на револт од притворањето на пратеници од оваа партија и други лица за учество во настаните во Собранието на ...

Груевски и вечерва на протестите пред судот

Точка - 01.12.2017

Никола Груевски вечерва повторно присуствуваше на протестите на ВМРО-ДПМНЕ пред кривичниот суд за притворањето 36 лица поврзани со настаните на 27 април. Тој не одговори на новинарските прашања кога ќе ја поднесе оставката од лидерската позиција што ...

Денеска во 18 часот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Истражниот затвор во Шутка

Press24 - 01.12.2017

Протест во организација на ВМРО-ДПМНЕ, денеска со почеток во 18 часот, ќе сеодржи пред Истражниот затвор во Шуто Оризари како поддршка за неправедно притворените лица за настаните во Собранието на 27 април.

ВМРО-ДПМНЕ продолжи со протестите пред Кривичен

Newsroom - 01.12.2017

И вечерва пред Кривичниот суд во Скопје, опозициската ВМРО-ДПМНЕ одржа протест поради притворањето на пратеници и други лица кои беа вклучени во настаните во Собранието на 27 април годинава.

Груевски повторно учествуваше на протестите пред судот

Вечер Прес - 01.12.2017

Никола Груевски вечерва повторно присуствуваше на протестите на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд за притворањето на 36 лица поврзани со настаните на 27 април. Тој не одговори на новинарските прашаа кога ќе ја поднесе оставката од лидерската позиција ...

Груевски утре ќе протестира пред затворот во Шутка

МК News - 01.12.2017

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд беше најавено дека утре протестот ќе се одржи пред истражниот затвор во Шуто Оризари каде се притворени осомничените за настаните на 27 април во Собранието.

Протест во 18 часот пред Истражниот затвор во Шуто Оризари

Нетпрес - 01.12.2017

Со почеток во 18 часот денеска протест ќе се одржи пред Истражниот затвор во Шуто Оризари како поддршка за неправедно притворените лица за настаните во Собранието на 27-ми април. Протестот е во организација на ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски повторно учествуваше на протестите пред судот

Орбис - 01.12.2017

Никола Груевски вечерва повторно присуствуваше на протестите на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд за притворањето на 36 лица поврзани со настаните на 27 април. Тој не одговори на новинарските прашаа кога ќе ја поднесе оставката од лидерската позиција ...

Поддржувачите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе протестираат пред затворот Шуто Оризари

Вечер Прес - 01.12.2017

По денешниот протест во организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ пред кривичниот суд, каде повторно поддржувачите и симпатизерите изразуваа поддршка за приведените пратеници, утре во 18 часот тие ќе протестираат пред Истражниот затвор во Шуто Оризари.

Груевски утре ќе протестира пред затворот во Шутка

Орбис - 01.12.2017

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд беше најавено дека утре протестот ќе се одржи пред истражниот затвор во Шуто Оризари каде се притворени осомничените за настаните на 27 април во Собранието.

Фото: Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 01.12.2017

Започна уште еден протест на партијата ВМРО-ДПМНЕ за настаните во Собранието на 27. април, пред Основниот суд во Скопје. ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да протестира и да ги блокира крстосниците низ град Скопје се додека трае овој атак врз Македонија, ...

Протест утре во 18 часот пред Истражниот затвор во Шуто Оризари

Курир - 01.12.2017

Со почеток во 18 часот утре протест ќе се одржи пред Истражниот затвор во Шуто Оризари како поддршка за неправедно притворените лица за настаните во Собранието на 27 април. Протестот е во организација на ВМРО-ДПМНЕ.

ВИДЕО: Тепачка на две жени на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Поглед - 01.12.2017

За време на вечерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд во Скопје, дојде до инцидентот откако две постари жени се степаа. Една од жената била симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ, а другата на СДСМ што најверојатно беше причина за тепачката, која за ...

Денеска повторно протест и блокади на крстосници во организација на ВМРО-ДПМНЕ

Канал 77 - 01.12.2017

За денеска пред Основниот суд Скопје 1 – Скопје е закажан протест во организација на ВМРО-ДПМНЕ. На протестот, кој според најавите треба да започне во 18 часот, ќе има повеќе обраќања. Целата вест може да ја прочитате на ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичен

Алсат-М - 30.11.2017

По блокирањето на неколку крстосници во Скопје, приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ започнаа да се собираат пред Кривичниот суд каде ќе протестираат против неговите одлуки. ВМРО-ДПМНЕ најави блокирање на крстосниците од 15 до 17 часот во следните 30 ...

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред Кривичен суд

МКД - 30.11.2017

По блокирањето на неколку крстосници во Скопје, приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ одржаа протест пред Кривичниот суд. На вечерашниот протест пред насобраните граѓани говореше Оливер Андонов кој повтори дека се апсат луѓето кои си ја сакаат Македонија, а ...

Груевски и вечерва на протест со граѓаните

Сител - 30.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и вечерва присуствуваше на протестот пред Кривичниот суд Скопје, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

Заврши протестот пред Кривичен суд

ТВ21 - 30.11.2017

Предмалку заврши протестот на опозицијата пред Кривичниот суд во Скопје. ВМРО-ДПМНЕ повика на протести пред судот и утре од каде повторно ќе го изрази своето незадоволство од приведувањето на околу 30 лица, меѓу кои пратеници и поранешни функционери ...

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ се собираат пред кривичниот суд

Макфакс - 30.11.2017

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ се собираат пред кривичниот суд, од каде што ќе протестираат откако и денеска во периодот од 15 до 17 часот блокираа повеќе скопски крстосници. Опозицијата започна да протестира пред два дена по приведувањето триесетина ...

(Видео) Заврши протестот пред кривичниот суд, опозицијата најави нови протести и утре

Макфакс - 30.11.2017

Заврши протестот на опозицијата пред кривичниот суд во Скопје. ВМРО-ДПМНЕ повика на протести пред судот и утре, од каде што повторно ќе го изрази своето незадоволство од приведувањето 30-ина лица, меѓу кои пратеници и поранешни функционери од ...

ФОТО: Малкумина излегоа заедно со Груевски на дождот на третиот протест на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 30.11.2017

Кратко траеше вечерашниот трет протест на ВМРО-ДПМНЕ по апсењето на пратеници и функционери на партијата за случувањата на „крвавиот четврток“ – 27 април, односно упадот во Собранието. И вечерва на него присуствуваа малкумина демонстранти.

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред Кривичен

А1 On - 30.11.2017

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираа пред Кривичниот суд во Скопје, откако и денеска во периодот од 15 до 17 часот блокираа повеќе скопски крстосници. Опозицијата започна да протестира пред два дена по приведувањето на триесетина лица ...

ВМРО-ДМНЕ вечерва протестираше пред Кривичниот суд...

Н.Македонија - 30.11.2017

ВМРО-ДМНЕ вечерва протестираше пред Кривичниот суд Во организација на ВМРО-ДПМНЕ вечерва се одржа протест пред Кривичниот суд против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ се собираат пред Кривичен

Локално - 30.11.2017

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ се собираат пред Кривичниот суд од каде ќе протестираат, откако и денеска во периодот од 15 до 17 часот блокираа повеќе скопски крстосници. Опозицијата започна да протестира пред два дена по приведувањето на триесетина ...

Груевски на протест меѓу граѓаните, ВМРО – ДПМНЕ бара запирање на сите процеси на политички прогон (видео)

Вечер Прес - 30.11.2017

Ќе одиме до крај се додека не се пуштат оние кои се неправедно обвинети и притворени. Нивниот единствен грев е што си ја сакаат државата. Тие ниту се ниту некогаш ќе бидат терористи. Срам за Македонија е тие да се изедначат со терористите од Диво ...

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ се собираат пред Кривичен

Орбис - 30.11.2017

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ се собираат пред Кривичниот суд од каде ќе протестираат, откако и денеска во периодот од 15 до 17 часот блокираа повеќе скопски крстосници. Опозицијата започна да протестира пред два дена по приведувањето на триесетина ...

(Видео) Заврши протестот пред кривичниот суд, опозицијата најави нови протести и утре

Вечер Прес - 30.11.2017

Заврши протестот на опозицијата пред кривичниот суд во Скопје. ВМРО-ДПМНЕ повика на протести пред судот и утре, од каде што повторно ќе го изрази своето незадоволство од приведувањето 30-ина лица, меѓу кои пратеници и поранешни функционери од ...

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред Кривичен

Локално - 30.11.2017

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираа пред Кривичниот суд во Скопје, откако и денеска во периодот од 15 до 17 часот блокираа повеќе скопски крстосници, информира а1он. Опозицијата започна да протестира пред два дена по приведувањето на ...

Груевски и вечерва на протест со граѓаните (фото)

Press24 - 30.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и вечерва присуствуваше на протестот пред Кривичниот суд Скопје, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ се собираат пред Кривичен

Вечер Прес - 30.11.2017

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ се собираат пред Кривичниот суд од каде ќе протестираат, откако и денеска во периодот од 15 до 17 часот блокираа повеќе скопски крстосници. Опозицијата започна да протестира пред два дена по приведувањето на триесетина ...

Заврши протестот пред Кривичен, опозицијата најави нови протести и утре

Орбис - 30.11.2017

Заврши протестот на опозицијата пред Кривичниот суд во Скопје. ВМРО-ДПМНЕ повика на протести пред судот и утре од каде повторно ќе го изрази своето незадоволство од приведувањето на околу 30 лица, меѓу кои пратеници и поранешни функционери од ...

Заврши протестот пред Кривичен

Newsroom - 30.11.2017

Заврши протестот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд во Скопје. Приврзаниците на партијата и вечерва протестираа пред судот, откако од 15 до 17 часот блокираа повеќе скопски крстосници.

ФОТО: Груевски и вечерва на протест со граѓаните

Курир - 30.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и вечерва присуствуваше на протестот пред Кривичниот суд Скопје, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ се собираат пред Кривичен

Sky - 30.11.2017

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ се собираат пред Кривичниот суд од каде ќе протестираат, откако и денеска во периодот од 15 до 17 часот блокираа повеќе скопски крстосници. Опозицијата започна да протестира пред два дена по приведувањето на триесетина ...

Груевски и вечерва на протест со граѓаните

Пулс24 - 30.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и вечерва присуствуваше на протестот пред Кривичниот суд Скопје, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

Заврши протестот на ВМРО ДПМНЕ, најавен е нов утре

Нова ТВ - 29.11.2017

Заврши протестот на ВМРО ДПМНЕ пред Министерството за правда кој траеше само 45 минути. Влатко Ѓорчев им се заблагодари на сите кои вечерва присуствувале на овој протест и најави дека ќе продолжат исто утре во 18 часот пред Кривичниот суд.

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира и блокира раскрсници

24 Вести - 29.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ на протести пред судот . И денеска го изразуваат револтот од одлуката на судот да им определи мерки притвор на осомничените за упадот во Собранието . Освен тоа се блокираат и расксрници низ главниот град.

(ФОТО) На вториот ден протестирање на Груевски му се придружи Антонијо Милошоски

Фокус - 29.11.2017

Во 18 часот започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ против притворањето на обвинетите за настаните за 27 април во Собранието. Денешниот протест е пред Министерството за правда, а го предводи партискиот лидер Никола Груевски.

45 минути траеше протестот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски не доби поддршка од партискиот врв

Фокус - 29.11.2017

По 45 минути од почетокот заврши протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда. Партискиот лидер Никола Груевски поддршка доби само од Антонијо Милошоски и Влатко Ѓорчев и стотина партиски симпатизери.

Протест пред Министерство за правда

24 Вести - 29.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Министерството за правда од каде побараа укинување на притворот на лицата кои учествуваа во настаните од 27 април. Оттаму пред присутните порачаа да не се правеле неправди затоа што, како што кажаа дел од партиските ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда; Ѓорчев најави нови протести

Алсат-М - 29.11.2017

Започна протестот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда каде меѓу стотината присутни се лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и пратениците Антонио Милошовски и Владимир Ѓорчев.

Средба Заев – Груевски кај претседателот Иванов

24 Вести - 29.11.2017

Лидерот на опозицијата, Никола Груевски и Премиерот, Зоран Заев, доцна по полноќ, се соочија во вилата на Водно, по повик на шефот на државата, Ѓорѓе Иванов. Од неговиот кабинет информираа дека двајцата политички противници, со посредство на ...

ГАЛЕРИЈА: Стотина демонстранти на вториот протест на ВМРО-ДПМНЕ, покрај Груевски се појавија само Милошоски и Ѓорчев

Либертас - 29.11.2017

И денеска на повик на ВМРО-ДПМНЕ, се собраа стотина демонстранти, на вториот протест по апсењата на пратеници и други кои упаднаа во Собранието на 27 април на „крвавиот четврток“. Од видните членови на партијата, се појавија единствено лидерот ...

Педесетина демонстранти на протестот на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на скопје

Сакам да кажам - 29.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва организира протест пред Министерството за правда. Протестот е за поддршка на притворените учесници во организираниот напад на Собранието на 27 април. На протестот има педесетина поддржувачи.

Заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ, продолжува утре

Макфакс - 29.11.2017

Заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ, кој вечерва се одржа пред министерството за правда. Според најавите протестот ќе продолжи утре. Меѓу присутните на протестот, во првите редови беше лидерот на партијата, Никола Груевски, како и екс министерот за ...

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Министерството за правда

Канал5 - 14.12.2017

Учесниците на протестот бараат безусловно запирање на политичкиот прогон. ВМРО-ДПМНЕ повеќе од две недели организира протестира за правда за како што велат од партијата неправедно притворените граѓани за немилите настани на 27 април, кога граѓаните ...

Заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ, демонстрациите продолжуват и утре...

Н.Македонија - 29.11.2017

Заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ, демонстрациите продолжуват и утре Заврши протестот на опозициската ВМРО ДПМНЕ кој денеска се одржуваше пред Министерството за правда. Втората рунда на демонстрации кои ги предводи опозицијата траеа приближно еден час.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда...

Н.Македонија - 13.12.2017

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и вечерва со протест пред Министерството за правда побара ослободување на приведените пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

Заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ, продолжува утре

Орбис - 29.11.2017

Заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ, кој вечерва се одржа пред министерството за правда. Според најавите протестот ќе продолжи утре. Меѓу присутните на протестот, во првите редови беше лидерот на партијата, Никола Груевски, како и екс министерот за ...

Заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ, продолжува утре

Точка - 29.11.2017

Повикот за протестот, кој го упати лидеорот на ВМРО-ДПМНЕ, следеше по вчерашните приведувања на триесетина лица поради обвинеие за насилствата во Собрание од 27 април. Заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ, кој вечерва се одржа пред министерството за ...

Иако е претседател на ВМРО – ДПМНЕ, Груевски не доби поддршка од ИК за протестите

iPortal - 29.11.2017

По 45 минути од почетокот заврши протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда. И на вториот ден од протестите, партискиот лидер Никола Груевски не доби поддршка од Извршниот комитет на партијата, иако по логиката на нештата тоа ...

ВМРО-ДПМНЕ бара запирање на сите процеси на политички прогон (ВИДЕО)

Нетпрес - 29.11.2017

Ќе одиме до крај се додека не се пуштат оние кои се неправедно обвинети и притворени. Нивниот единствен грев е што си ја сакаат државата. Тие ниту се ниту некогаш ќе бидат терористи. Срам за Македонија е тие да се изедначат со терористите од Диво ...

Заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ, продолжува утре

Вечер Прес - 29.11.2017

Заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ, кој вечерва се одржа пред министерството за правда. Според најавите протестот ќе продолжи утре. Меѓу присутните на протестот, во првите редови беше лидерот на партијата, Никола Груевски, како и екс министерот за ...

ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред Министерството за правда (ВИДЕО)

Стандард - 29.11.2017

Обвинителството да не прави поделби меѓу луѓето, бидејќи обвинетите за настаните на 27 април во Собранието се неправедно приведени, порача вечерва пратеникот Антонијо Милошоски на протестот пред Министерството за правда, организиран од ВМРО-ДПМНЕ.

(ФОТО) На вториот ден протестирање на Груевски му се придружи Антонијо Милошоски

Локално - 29.11.2017

Во 18 часот започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ против притворањето на обвинетите за настаните за 27 април во Собранието. Денешниот протест е пред Министерството за правда, а го предводи партискиот лидер Никола Груевски.

45 минути траеше протестот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски не доби поддршка од партискиот врв

Локално - 29.11.2017

По 45 минути од почетокот заврши протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда. Партискиот лидер Никола Груевски поддршка доби само од Антонијо Милошоски и Влатко Ѓорчев и стотина партиски симпатизери.

Груевски повика на протести: Заеднички да ги спречиме ударите врз Македонија

Press24 - 29.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалните мрежи ги повика граѓаните на вечерашните протести. Груевски споделувајќи го соопштението на ВМРО-ДПМНЕ побара поддршка „ Заеднички да ги спречиме ударите врз ...

Скопје вечерва блокирано: Ова се улиците кои ќе бидат затворени поради протестите

Press24 - 29.11.2017

Клик за поголема верзија ВМРО-ДПМНЕ и за денеска најави протести за слобода за приведените за настаните во Собранието од 27 април. Од партијата најавија дека протестот ќе почне во 18 часот пред Министерството за правда.

(ВО ЖИВО) Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда

Локално - 29.11.2017

Следете го во живо протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда./извор ...

Терор врз народот во Македонија да не може да протестира

Курир - 29.11.2017

Врз македонскиот народ се врши терор за да не излага на протест. Силни притисоци, закани со отказ и заплашување на членови на ВМРО-ДПМНЕ и нивните семејства се случува овие денови. Голем дел на граѓани кои сакаа да бидат дел од вчерашните протести ...

Заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ - најавен нов за утре

Press24 - 29.11.2017

Пред Министерството за правда во Центарот на Скопје вечерва се одржа протест на ВМРО-ДПМНЕ за приведените за настаните од 27 април во Собранието. На протестот вечерва се појави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, Антонио Милошоски и Влатко ...

Груевски на протест со граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ бара запирање на сите процеси на политички прогон (ВИДЕО)

Курир - 29.11.2017

Ќе одиме до крај се додека не се пуштат оние кои се неправедно обвинети и притворени. Нивниот единствен грев е што си ја сакаат државата. Тие ниту се ниту некогаш ќе бидат терористи. Срам за Македонија е тие да се изедначат со терористите од Диво ...

Продолжува протестот пред Кривичниот суд во Скопје

Кумановски м. - 29.11.2017

loading... Пред Кривичниот суд Скопје се уште трае протестот на приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава.

ВМРО-ДПМНЕ најави протест пред Основен суд поради апсењата

Телма - 28.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ најави протест пред Основен суд, откако денеска беа приведени 36 лица, меѓу кои пратеници и функционери од опозицијата, за поврзаност со настаните на 27-ми април. Опозицијата ги повика симпаризерите на партијата и граѓаните кои не се ...

(ФОТО) Атмосфера пред Судот пред најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ - 28.11.2017

Во 13.30 часот пред Кривичниот суд е закажан протест на ВМРО-ДПМНЕ по апсењата на пратениците од оваа партија, поранешни функционери и граѓани кои за насилните протести на 27. април се осомничени за кривичното дело тероризам.

Протестот пред Кривичниот суд уште трае, блокирани неколку крстосници

Нова ТВ - 28.11.2017

Пред Кривичниот суд Скопје се уште трае протестот на приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава. Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски на прес конференција ...

Мицкоски: Имаме 3-4 сценарија, следните чекори ќе зависат од развојот на настаните

МКД - 28.11.2017

Следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ и на нивните приврзаници кои протестираат пред Кривичниот суд поради притворањето на пратеници и на учесници во настаните во Собранието од 27 април, ќе зависат од развојот на настаните, изјави генералниот секретар на ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд

Р.С.Европа - 28.11.2017

По повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, попладнево пред Кривичниот суд се одржува протест поради денешните приведувања на пратеници од нивната партија заради учество во настаните во Собранието на 27 април.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд

24 Вести - 28.11.2017

По повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, попладнево пред Кривичниот суд се одржува протест поради денешните приведувања на пратеници од нивната партија заради учество во настаните во Собранието на 27 април.

Груевски повика на протест пред Кривичен суд

МКД - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својот профил на „Фејсбук“ повика на протест пред Основниот суд Скопје 1, по денешните приведувања апсења на пратеници од партијата. „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната политика на ...

Протестантите се топлат со чај и музика пред суд

МКД - 28.11.2017

Собраните граѓани, членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ кои протестираат пред Основниот суд се загреваат со чај и македонски народни песни. ...

(ВИДЕО) Груевски на протест пред Судот

Алсат-М - 28.11.2017

Откако ја заврши прес конференцијата, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски им се придружи на демонстрантите кои бараа ослободување на приведените за насилствата во Собранието на Република Македонија од 27 ...

Груевски пред судот пречекан со извици „Никола, Никола“

МКД - 28.11.2017

Со извици „Никола, Никола“, ВМРО-ДПМНЕ, „Македонија, Македонија“, собраните граѓани пред Основниот суд Скопје 1 кои се одзваа на повикот на партијата за протест, го пречекаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Полиција, специјалци и воден топ околу Основниот суд Скопје 1 (ФОТО)

МКД - 28.11.2017

Засилено полициско обезбедување и специјалци се распоредени околу Основниот суд Скопје 1 пред почетокот на најавениот протест што го организира ВМРО-ДПМНЕ поради денешните приведувања на пратеници од партијата заради учество во насилството во ...

Груевски ги повика граѓаните на протест, тие му одговараат: Оди си сам ако ти гори под нозе!

Фокус - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски ги повика граѓаните на протест против политиките на СДСМ, денес во 13.30 часот пред основниот суд Скопје. Поканата ја сподели на својата официјална Фејсбук страница, но во дел од коментарите кои неговите ...

Протест пред Кривичниот суд, Груевски во првиот ред (ФОТО)

МКД - 28.11.2017

Пред Основниот суд Скопје 1 трае протестот што го организираше ВМРО-ДПМНЕ поради приведувањето на пратеници како дел од групата од 36 лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април.

Груевски меѓу демонстрантите пред Кривичен

24 Вести - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се појави на кратко меѓу демонстрантите пред Основниот суд 1 во Скопје откако претходно на прес конференција побара итно ослободување на приведените пратеници и други лица поради учество во настаните во ...

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Кривичен

Алсат-М - 28.11.2017

По повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, попладнево пред Кривичниот суд се одржува протест поради денешните приведувања на пратеници од нивната партија заради учество во настаните во Собранието на 27 април.

Никола Груевски на протест пред суд

МКД - 28.11.2017

Со извици „Никола, Никола", ВМРО-ДПМНЕ, „Македонија, Македонија", собраните граѓани пред Основниот суд Скопје 1 кои се одзваа на повикот на партијата за протест, го пречекаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ бараат Иванов да ги ослободи приведените

Р.С.Европа - 28.11.2017

Во Кривичниот суд се уште трае распитот на дел осомничени за крвавите настани на 27 април во Собранието, а пред судот во тек е и протестот на ВМРО-ДПМНЕ. Повремено на насобраните им се обраќаат пратеници и поддржувачи на партијата, а неколкумина од ...

Продолжува протестот пред Кривичниот суд во Скопје

Алсат-М - 28.11.2017

Пред Кривичниот суд Скопје се уште трае протестот на приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава. Протестот почна ппретпладнето на повик на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ бара помош од претседателот, тој вели мора да има одговорност

Р.С.Европа - 28.11.2017

Додека се уште трае распитот во Кривичниот суд, се јавува за блокади на крстосници на неколку места низ Скопје од поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ. Претседателот Ѓорге Иванов оцени дека за политичкото и за физичкото насилство за настаните од 27 април ...

Мицкоски за протестите пред Кривичен суд: Имаме 3-4 сценарија како ќе продолжиме

Либертас - 28.11.2017

Следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ и на нивните приврзаници кои протестираат пред Кривичниот суд поради притворањето на пратеници и на учесници во настаните во Собранието од 27 април, ќе зависат од развојот на настаните, изјави генералниот секретар на ...

Груевски преку фејсбук повикува на протест

Либертас - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својот профил на Фејсбук повикува на протест пред Основниот суд Скопје 1, по денешните апсења на лица од партијата. „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната политика на СДС да излезат ...

ГАЛЕРИЈА: Продолжува протестот пред Кривичниот суд, малкуте демонстранти се греат на запалени огнови

Либертас - 28.11.2017

Пред Кривичниот суд Скопје се уште трае протестот на приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава. Протестот почна ппретпладнето на повик на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Груевски повика на протест пред Кривичниот суд

Кајгана - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својот профил на Facebook повикува на протест пред Основниот суд Скопје 1, по денешните апсења на лица од партијата. „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната политика на СДС да излезат ...

Груевски се појави пред демонстрантите (ВИДЕО+ФОТО)

+инфо - 28.11.2017

Меѓу присутните на протестот беа и генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицковски, поранешниот градоначалник на Аеродром Ивица Коневски... Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се појави меѓу демонстрантите пред Основниот суд 1 во Скопје ...

Се вадат бекатонските плочки пред Судот за протестот на ВМРО-ДПМНЕ во 13:30

Сител - 28.11.2017

Полицијата која го обезбедува просторот пред Основниот суд Скопје 1 побара од Јавното претпријатие Улици и патишта да ги отстрани бекатонските плочки поставени пред судот каде за 13:30 часот е најавено одржување на протест за поддршка на уапсените ...

Барикади и воден топ околу Кривичен, полицијата се подготвува за протестите на опозицијата

Сител - 28.11.2017

Под големо полициско обезбедување започнаа подготовките за протестот што го најави опозицијата, откако утрово беа приведени 36 лица, меѓу кои функционери и пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, по повод настаните во Собранието на 27-ми април.

Барикади и силно полициско обезбедување пред протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред судот

А1 On - 28.11.2017

Големо полициско обезбедување може да се забележи околу судот, откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ најави протест по приведувањето на 36 лица, меѓу кои има и функционери и пратеници од партијата, во врска со настаните во Собранието од 27 април.

Членовите не го послушаа Груевски, потфрли протестот пред Кривичен

А1 On - 28.11.2017

Потфрли протестот пред Кривичниот суд, на кој повика ВМРО-ДПМНЕ и лидерот на партијата, Никола Груевски. Eкспремиерот на официјалната страница на Фејбук пред повеќе од 8 часа напиша „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната ...

Барикади и воден топ околу Кривичен, полицијата се подготвува за протестите на опозицијата

Макфакс - 28.11.2017

Под големо полициско обезбедување започнаа подготовките за протестот што го најави опозицијата, откако утрово беа приведени 36 лица, меѓу кои функционери и пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, по повод настаните во Собранието на 27-ми април.

Во живо од протестот пред кривичниот суд

Макфакс - 28.11.2017

Приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ протестираат пред Кривичниот суд, откако утрово беа упасени 36 лица, меѓу кои пратеници и функционери од опозицијата, за поврзаност со настаните во Собранието на 27 април.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд

ТВ21 - 28.11.2017

По повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, попладнево пред Кривичниот суд се одржува протест поради денешните приведувања на пратеници од нивната партија заради учество во настаните во Собранието на 27 април.

ФОТО: 30-тина на протест пред Судот. Меѓу нив и Соња Тарчуловска

Либертас - 28.11.2017

Пред судот во моментов се 30-тина граѓани кои се одѕваа на повикот на Груевски да излезат на протест против апсењата на осомничените, пренесе Нова. Меѓу нив е и сопругата на Јохан Тарчуловски, Соња Тарчуловска, иако засега од судот нема информација ...

Продолжува протестот пред Кривичниот суд во Скопје

Канал5 - 28.11.2017

Пред Кривичниот суд Скопје се уште трае протестот на приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава. Протестот почна ппретпладнето на повик на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Никола Груевски со повик на Фејсбук

Сител - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку својот профил на Фејсбук повика на протести денеска пред Кривичниот суд во ...

Барикади околу судот – полицијата се подготвува за протестите на опозицијата

Либертас - 28.11.2017

Под големо полициско обезбедување започнаа подготовките за протестот што огранизира ВМРО ДПМНЕ како реакција откако утрово беа приведени 36 лица, меѓу кои функционери и пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, по повод настаните во Собранието на 27-ми ...

Груевски повика на протест пред кривичниот суд

Макфакс - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својот профил на Фејсбук повикува на протест пред Основниот суд Скопје 1, по денешните апсења на лица од партијата. „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната политика на СДС да излезат ...

Врие полиција околу судот, пред протестот на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

+инфо - 28.11.2017

Движењето околу судот е строго контролирано и ограничено. Пред зградата на Основниот суд Скопје 1 има засилено присиство на полиција во пресрет на закажаниот протест во 13.30 часот од страна на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ најави протест пред Основен суд поради апсењата

Макфакс - 28.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ најави протест пред Основен суд, откако денеска беа приведени 36 лица, меѓу кои пратеници и функционери од опозицијата, за поврзаност со настаните на 27-ми април. Опозицијата ги повика симпаризерите на партијата и граѓаните кои не се ...

ВО ЖИВО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред судот во Скопје

А1 On - 28.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира пред основниот суд Скопје по повод приведувањето на лицата инволвирани во настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април, кога беа нападнати пратениците на парламентарното мнозинство.

ВИДЕО: Груевски пристигна на протестот пред судот

А1 On - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски пристигна на протестот пред судот, каде што ВМРО-ДПМНЕ ги повика своите членови и симпатизери против приведувањето на 36 лица, вклучени во настаните од 27 април во македонското Собрание.

Протест на ВМРО – ДПМНЕ пред Кривичниот суд

Канал5 - 28.11.2017

Членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ се на протест пред Кривичниот суд. Од таму беа повлечени и бекатон плочките за да се спречат инциденти . Откако на фејсбук испрати повик за протести, лидерот на партијата на прес конференција рече дека станува ...

ВО ЖИВО: Протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд

Либертас - 28.11.2017

Од видеото на Макфакс следете го во живо протестот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот суд Скопје ...

Пред судот собрани стотина граѓани, меѓу кои и Соња Тарчуловска (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 28.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги повика граѓаните и симпатизерите денеска на протест во 13.30 часот. Пред Основниот суд 1 во Скопје во моментов има околу стотина граѓани и зголемено полициско обезбедување. ВМРО-ДПМНЕ ги повика граѓаните и симпатизерите денеска на ...

(Видео) Груевски во првиот ред на барикадите на протестот пред кривичниот суд

Макфакс - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, им се приклучи на насобраните пред кривичниот суд кои протестираат по денешните апсења на функционери и членови на партијата. На протестот се присутни членови на опозициската партија и целата пратеничка група ...

Членови и приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Кривичниот суд

МРТ - 28.11.2017

Пред скопска единица протест организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Учесниците побараа судот да ги ослободи уапсените. Во првите редови, партискиот лидер Никола Груевски... Членови и приврзаници на ВМРО- ДПМНЕ протестираат пред Основниот суд како реакција на ...

Протести пред Кривичен, протестираше и Никола Груевски

ТВ21 - 28.11.2017

Против апсењето на поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков и уште други 35 лица, стотина граѓани протестираа пред Основниот суд Скопје. На демонстрантите им се придружи и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Потфрли протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред судот – членовите не го послушаа Груевски

Макфакс - 28.11.2017

Потфрли протестот пред кривичниот суд, на кој повика ВМРО-ДПМНЕ и лидерот на партијата, Никола Груевски. Eкспремиерот на официјалната страница на Фејбук пред повеќе од 8 часа напиша „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната ...

Протест на ВМРО – ДПМНЕ пред судот - Груевски повика на безусловно ослободување на притворените

Сител - 28.11.2017

Со протести пред Судот ВМРО-ДПМНЕ бара слобода за приведените граѓани и политичари во полициската акција утринава. Партискиот лидер, денеска на прес конференција рече дека акцијата на СДСМ е насочена против секој која ја критикува Владата и има за ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред судот во Скопје

Тера - 28.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира пред основниот суд Скопје по повод приведувањето на лицата инволвирани во настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април. Лидерот на партијата, Никола Груевски претходно ги повика сите членови и симпатизери ...

(Обновено) Груевски пристигна на протестот пред Кривичен...

Н.Македонија - 28.11.2017

(Обновено) Груевски пристигна на протестот пред Кривичен Околу 200 лица се собраа денеска пред Кривичниот суд за да протестираат по приведувањето на Митко Чавков и други триесетина лица, меѓу кои и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски и Жаклина ...

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Кривичен

Бриф - 28.11.2017

По повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, попладнево пред Кривичниот суд се одржува протест поради денешните приведувања на пратеници од нивната партија заради учество во настаните во Собранието на 27 април.

Мицкоски за протестите пред Кривичен суд: Имаме 3-4 сценарија како ќе продолжиме

Бриф - 28.11.2017

Следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ и на нивните приврзаници кои протестираат пред Кривичниот суд поради притворањето на пратеници и на учесници во настаните во Собранието од 27 април, ќе зависат од развојот на настаните, изјави генералниот секретар на ...

Груевски повика на протест пред кривичниот суд

Алфа - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својот профил на „Фејсбук“ повикува на протест пред Основниот суд Скопје 1, по денешните апсења на лица од партијата. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својот профил на „Фејсбук“ повикува на ...

Протест пред Кривичен на поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски најави присуство

Стандард - 28.11.2017

По повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, попладнево пред Кривичниот суд се одржува протест поради денешните приведувања на пратеници од нивната партија заради учество во настаните во Собранието на 27 април.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд, Груевски дел од протестот

Шеталиште - 28.11.2017

По повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, попладнево пред Кривичниот суд се одржува протест поради денешните приведувања на пратеници од нивната партија заради учество во настаните во Собранието на 27 април.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд

iPortal - 28.11.2017

По повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, попладнево пред Кривичниот суд се одржува протест поради денешните приведувања на пратеници од нивната партија заради учество во настаните во Собранието на 27 април.

Воден топ и барикади пред Кривичниот суд во Скопје

Вечер Прес - 28.11.2017

Кривичниот суд во Скопје е под големо полициско обезбедување поради протестот во 13,30 часот го најави ВМРО ДПМНЕ. Како што дознаваме, кон судот заминало возило со воден топ, а се поставуваат и барикади.

Барикади и воден топ околу кривичен, полицијата се подготвува за протестите на опозицијата

Точка - 28.11.2017

Под големо полициско обезбедување почнаа подготовките за протестот што го најави опозицијата откако утрово беа приведени 36 лица, меѓу кои функционери и пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, по повод настаните во Собранието на 27 април.

Мицкоски: Имаме 3-4 сценарија како ќе продолжиме!

Вечер Прес - 28.11.2017

Следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ и на нивните приврзаници кои протестираат пред Кривичниот суд поради притворањето на пратеници и на учесници во настаните во Собранието од 27 април, ќе зависат од развојот на настаните, изјави генералниот секретар на ...

(Фото) Груевски во првиот ред на барикадите на протестот пред кривичен суд

Актуелно24 - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, им се приклучи на насобраните пред кривичниот суд кои протестираат по денешните апсења на функционери и членови на партијата. На протестот се присутни членови на опозициската партија и целата пратеничка група ...

Продолжува протестот пред Кривичниот суд

Press24 - 28.11.2017

Пред Кривичниот суд Скопје се уште трае протестот на приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава. Протестот почна претпладнето на повик на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

ФОТО: Барикади и силно полициско обезбедување пред протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред судот

Шеталиште - 28.11.2017

Големо полициско обезбедување може да се забележи околу судот, откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ најави протест по приведувањето на 36 лица, меѓу кои има и функционери и пратеници од партијата, во врска со настаните во Собранието од 27 април.

Груевски пред Кривичниот суд, протестантите се топлат со чај

Слободен Печат - 28.11.2017

Околу 300 приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ денеска по повикот на протест од ВМРО-ДПМНЕ, се собраа пред Кривичниот суд во Скопје, поради приведувањето на пратеници и на други учесници во насилствата од 27 април.

Мицкоски: Имаме 3-4 сценарија како ќе продолжиме!

Република - 28.11.2017

Следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ и на нивните приврзаници кои протестираат пред Кривичниот суд поради притворањето на пратеници и на учесници во настаните во Собранието од 27 април, ќе зависат од развојот на настаните, изјави генералниот секретар на ...

Груевски повикува на протести пред Кривичен

Слободен Печат - 28.11.2017

Лидерот на опозицијата преку официјалниот профил на Фејсбук повика на протести пред Кривичен суд, по повод денешните апсења на членови од партијата. Тој ги повикува граѓаните да излезат и да протестираат против „антидржавната политика на СДС“.

ВМРО-ДПМНЕ најави протест пред Основен суд поради апсењата

Точка - 28.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ најави протест пред Основен суд откако денеска беа приведени 36 лица, меѓу кои пратеници и функционери од опозицијата, за поврзаност со настаните на 27 април. Опозицијата ги повика симпаризерите на партијата и граѓаните кои не се ...

ФОТО: Груевски во првиот ред на барикадите на протестот пред кривичен суд

Точка - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, им се приклучи на насобраните пред кривичниот суд кои протестираат по денешните апсења на функционери и членови на партијата. На протестот се присутни членови на опозициската партија и целата пратеничка група ...

Потрфли протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред судот – членовите не го послушаа Груевски

Орбис - 28.11.2017

Потфрли протестот пред кривичниот суд, на кој повика ВМРО-ДПМНЕ и лидерот на партијата, Никола Груевски. Eкспремиерот на официјалната страница на Фејбук пред повеќе од 8 часа напиша „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната ...

Протест пред Кривичен суд, присутна и Соња Тарчуловска

Слободен Печат - 28.11.2017

Стотици граѓани се собрани пред Основниот суд Скопје 1, повикани од страна на ВМРО-ДПМНЕ, по повод апсењето на повеќе учесници во „крвавиот четврток“. Меѓу собраните граѓани можеше да се забележи и Соња Тарчуловска, меѓутоа сè уште нема потврди за ...

Продолжува протестот пред Кривичниот суд во Скопје

CivilMedia - 28.11.2017

Пред Кривичниот суд Скопје сѐ уште трае протестот на приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава. Протестот почна претпладнето на повик на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Се вадат плочките пред Судот за протестот на ВМРО-ДПМНЕ (фото)

Вечер Прес - 28.11.2017

Полицијата која го обезбедува просторот пред Основниот суд Скопје 1 побара од Јавното претпријатие Улици и патишта да ги отстрани бекатонските плочки поставени пред судот каде за 13:30 часот е најавено одржување на протест за поддршка на уапсените ...

Во живо од протестот пред кривичниот суд

Точка - 28.11.2017

Приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ протестираат пред Кривичниот суд, откако утрово беа упасени 36 лица, меѓу кои пратеници и функционери од опозицијата, за поврзаност со настаните во Собранието на 27 април.

Мицкоски: Имаме 3-4 сценарија како ќе продолжиме

Позитив.мк - 28.11.2017

Следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ и на нивните приврзаници кои протестираат пред Кривичниот суд поради притворањето на пратеници и на учесници во настаните во Собранието од 27 април, ќе зависат од развојот на настаните, изјави генералниот секретар на ...

Груевски повика на протест пред кривичниот суд

Орбис - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својот профил на Фејсбук повикува на протест пред Основниот суд Скопје 1, по денешните апсења на лица од партијата. „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната политика на СДС да излезат ...

Продолжува протестот пред Кривичниот суд

Нетпрес - 28.11.2017

Пред Кривичниот суд Скопје се уште трае протестот на приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава. Протестот почна претпладнето на повик на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Се вадат плочките пред Судот за протестот на ВМРО-ДПМНЕ (фото)

Република - 28.11.2017

Полицијата која го обезбедува просторот пред Основниот суд Скопје 1 побара од Јавното претпријатие Улици и патишта да ги отстрани бекатонските плочки поставени пред судот каде за 13:30 часот е најавено одржување на протест за поддршка на уапсените ...

Барикади и воден топ околу Кривичен, полицијата се подготвува за протестите на опозицијата

Орбис - 28.11.2017

Под големо полициско обезбедување започнаа подготовките за протестот што го најави опозицијата, откако утрово беа приведени 36 лица, меѓу кои функционери и пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, по повод настаните во Собранието на 27-ми април.

Во живо од протестот пред кривичниот суд

Орбис - 28.11.2017

Приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ протестираат пред Кривичниот суд, откако утрово беа упасени 36 лица, меѓу кои пратеници и функционери од опозицијата, за поврзаност со настаните во Собранието на 27 април.

Груевски се приклучи на протестот, се крева бина пред Кривичен суд

Локално - 28.11.2017

Околу 300 приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ денеска по повикот на протест од ВМРО-ДПМНЕ, се собраа пред Кривичниот суд во Скопје, поради приведувањето на пратеници и на други учесници во насилствата од 27 април.

Мицкоски за протестите пред Кривичен суд: Имаме 3-4 сценарија како ќе продолжиме

Локално - 28.11.2017

???????????????????????????????????? Следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ и на нивните приврзаници кои протестираат пред Кривичниот суд поради притворањето на пратеници и на учесници во настаните во Собранието од 27 април, ќе зависат од развојот на ...

Груевски повика на протест пред кривичниот суд

Локално - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својот профил на Фејсбук повикува на протест пред Основниот суд Скопје 1, по денешните апсења на лица од партијата. „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната политика на СДС да излезат ...

ВМРО-ДПМНЕ најави протест пред Основен суд поради апсењата

Орбис - 28.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ најави протест пред Основен суд, откако денеска беа приведени 36 лица, меѓу кои пратеници и функционери од опозицијата, за поврзаност со настаните на 27-ми април. Опозицијата ги повика симпаризерите на партијата и граѓаните кои не се ...

(Фото) Груевски во првиот ред на барикадите на протестот пред кривичен суд

Вечер Прес - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, им се приклучи на насобраните пред кривичниот суд кои протестираат по денешните апсења на функционери и членови на партијата. На протестот се присутни членови на опозициската партија и целата пратеничка група ...

Потфрли протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред судот – членовите не го послушаа Груевски

Вечер Прес - 28.11.2017

Потфрли протестот пред кривичниот суд, на кој повика ВМРО-ДПМНЕ и лидерот на партијата, Никола Груевски. Eкспремиерот на официјалната страница на Фејбук пред повеќе од 8 часа напиша „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната ...

Продолжува протестот пред Кривичниот суд во Скопје

Курир - 28.11.2017

Пред Кривичниот суд Скопје се уште трае протестот на приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава. Протестот почна претпладнето на повик на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

ФОТО: Се вадат плочките пред Судот за протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 28.11.2017

Полицијата која го обезбедува просторот пред Основниот суд Скопје 1 побара од Јавното претпријатие Улици и патишта да ги отстрани бекатонските плочки поставени пред судот каде за 13:30 часот е најавено одржување на протест за поддршка на уапсените ...

ОК ВМРО ДПМНЕ Охрид се приклучува на протестот во Скопје

Република - 28.11.2017

Раководството на ОК ВМРО ДПМНЕ Охрид и членови на партијата од градот, ќе се приклуат на протестот што за попладне го најави партијата во Скопје. Како што информираат од ОК ВМРО ДПМНЕ, охриѓани на протестот ќе се приклучат подоцна во текот на денот.

Груевски се приклучи на протестот, се крева бина пред Кривичен суд

Позитив.мк - 28.11.2017

Околу 300 приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ денеска по повикот на протест од ВМРО-ДПМНЕ, се собраа пред Кривичниот суд во Скопје, поради приведувањето на пратеници и на други учесници во насилствата од 27 април, пренесува „Мета“.

Мицкоски: Во зависност од ситуацијата, ќе решиме што ќе правиме понатаму

Фактор - 28.11.2017

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ и на нивните приврзаници кои протестираат пред Кривичниот суд поради притворањето на пратеници и на учесници во настаните во Собранието од 27 април, ќе ...

Никола Груевски со повик на Фејсбук

МК News - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку својот профил на Фејсбук повика на протести денеска пред Кривичниот суд во ...

Груевски повика на протест пред кривичниот суд

Вечер Прес - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својот профил на Фејсбук повикува на протест пред Основниот суд Скопје 1, по денешните апсења на лица од партијата. „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната политика на СДС да излезат ...

ВМРО-ДПМНЕ најави протест пред Основен суд поради апсењата

Вечер Прес - 28.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ најави протест пред Основен суд, откако денеска беа приведени 36 лица, меѓу кои пратеници и функционери од опозицијата, за поврзаност со настаните на 27-ми април. Опозицијата ги повика симпаризерите на партијата и граѓаните кои не се ...

(Фото) Груевски во првиот ред на барикадите на протестот пред кривичен суд

Орбис - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, им се приклучи на насобраните пред кривичниот суд кои протестираат по денешните апсења на функционери и членови на партијата. На протестот се присутни членови на опозициската партија и целата пратеничка група ...

Потрфли протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред судот – членовите не го послушаа Груевски

Точка - 28.11.2017

Потфрли протестот пред кривичниот суд, на кој повика ВМРО-ДПМНЕ и лидерот на партијата, Никола Груевски. Eкспремиерот на официјалната страница на Фејбук пред повеќе од 8 часа напиша „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира пред судот во 13.30 часот

10без10 - 28.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги повика сите членови и симпатизери на партијата да излезат на протест пред Основниот суд Скопје денеска во 13.30 ...

Груевски на Facebook со повик до граѓаните

Press24 - 28.11.2017

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку својот профил на Facebook повика на протести денеска пред Кривичниот суд во 13:30. Груески го сподели партиското соопштение. Неколку десетици лица меѓу кои и пратеници и високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ ...

Груевски повика на протест пред Основниот суд

Курир - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку својот профил на Фејсбук повика на протести денеска пред Кривичниот суд во 13:30 часот. Тој ги повика сите граѓани кои не се согласуваат со антидржаната политика на СДС да излезат на протест.

Груевски ги повика симпатизерите на протест пред суд

Фактор - 28.11.2017

Никола Груевски преку својот Фејсбук профил го објави повикот до сите граѓани кои како што вели не се согласуваат со антидржаната политика на СДС да излезат на протест пред основниот суд Скопје во 13:30 часот.

Фото вест: Се вадат плочките пред Судот за протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 28.11.2017

Полицијата која го обезбедува просторот пред Основниот суд Скопје 1 побара од Јавното претпријатие Улици и патишта да ги отстрани бекатонските плочки поставени пред судот каде за 13:30 часот е најавено одржување на протест за поддршка на уапсените ...

Барикади и воден топ околу Кривичен, полицијата се подготвува за протестите на опозицијата

Вечер Прес - 28.11.2017

Под големо полициско обезбедување започнаа подготовките за протестот што го најави опозицијата, откако утрово беа приведени 36 лица, меѓу кои функционери и пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, по повод настаните во Собранието на 27-ми април.

Во живо од протестот пред кривичниот суд

Вечер Прес - 28.11.2017

Приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ протестираат пред Кривичниот суд, откако утрово беа упасени 36 лица, меѓу кои пратеници и функционери од опозицијата, за поврзаност со настаните во Собранието на 27 април.

Во живо пред суд од протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 28.11.2017

Во живо од пред суд. ВО ЖИВО ПРЕД ОСНОВЕН СУД 1 Во живот пред Основен Суд 1 каде се очекува да почнат протести на ВМРО-ДПМНЕ Posted by DW на македонски on вторник, 28 Ноември ...

Видео: Груевски пристигна на протест пред Судот

Press24 - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, пристигна пред Кривичниот Суд во Скопје. Народот се собира на протест за одлуката за приведување на Митко Чавков и уште 35 ...

Груевски најави прес-конференција, пред суд слаб одзив на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 28.11.2017

Пред речиси половина час почна протестот на ВМРО-ДПМНЕ против апсењата што од утрово полицијата го спроведува за лицата кои директно учествуваа во крвавите настани од 27 април во Собранието.

ОК ВМРО ДПМНЕ Охрид се приклучува на протестот во Скопје

Вечер Прес - 28.11.2017

Раководството на ОК ВМРО ДПМНЕ Охрид и членови на партијата од градот, ќе се приклуат на протестот што за попладне го најави партијата во ...

Воден топ и барикади пред Кривичниот суд во Скопје

Република - 28.11.2017

Кривичниот суд во Скопје е под големо полициско обезбедување поради протестот во 13,30 часот го најави ВМРО ДПМНЕ. Како што дознаваме, кон судот заминало возило со воден топ, а се поставуваат и барикади.

Соња Тарчуловска на протест пред судот

Репортер - 28.11.2017

Фолк-пејачката Соња Тарчуловска, сопруга на кандидатот за градоначалник Јохан Тарчуловски, е меѓу првите кои дојдоа пред кривичниот суд на закажаниот протест на ВМРО-ДПМНЕ. Нема информации дали и Јохан е во групата приведени.

ОК ВМРО ДПМНЕ Охрид ќе се приклучи на протестот во Скопје

OhridNews - 28.11.2017

Раководството на ОК ВМРО ДПМНЕ Охрид и членови на партијата од градот, ќе се приклуат на протестот што за попладне го најави партијата во Скопје. Како што информираат од ОК ВМРО ДПМНЕ, охриѓани на протестот ќе се приклулат подоцна во текот на денот.

Стотина симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ се собраа на протест пред судот

Мета - 28.11.2017

Во овие моменти пред Кривичниот суд во Скопје се собрани околу стотина граѓани, симпатизери на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои се одзваа на повикот на партијата за протест против апсењето на нивни членови, функционери и пратеници, во рамките на ...

Груевски пречекан со овации пред Кривичен суд

Слободен Печат - 28.11.2017

При доаѓањето на Никола Груевски на протестот пред Кривичен суд, се слушале извици како „Никола, Никола“, „ВМРО-ДПМНЕ“ и „Македонија“. Тој во моментот е меѓу толпата народ што излегоа на протест пред Кривичниот суд, за да им дадат поддршка на ...

Членство на ВМРО-ДПМНЕ протестира пред судот

Newsroom - 28.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира пред основниот суд Скопје, откако полицијата приведе 36 лица кои беа вмешани во настаните во Собранието на 27 април, кога беа нападнати пратениците на парламентарното мнозинство.

Груевски се појави пред Кривичен

Стандард - 28.11.2017

Претстедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се појави пред Кривичниот суд, каде претходно ги повика сите членови и симпатизери да излезат да му се придружат на протестот. Тој на прес-конференција побара безусловно запирање на сите процеси на ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Основен суд

CivilMedia - 28.11.2017

Граѓански новинар кој сакаше да остане анонимен до ЦИВИЛ Медиа испрати видео од протестот пред Основниот суд во Скопје. ВМРО-ДПМНЕ повика на протест откако Основното јавно обвинителство издаде наредба за апсење на 36 осомничени за насилствата од 27 ...

(ВИДЕО) Груевски дојде пред судот – каде пристигнуваат се повеќе демонстранти поради приведувањето на македонските ...

Алфа - 28.11.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се приклучи на протестот пред Основниот суд Скопје 1, каде што веќе неколку илјади граѓани протестираат против приведувањето на 36 лица Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се приклучи на протестот ...

Полицијата поставува барикади и ги вади плочките пред Кривичниот суд

Нетпрес - 28.11.2017

Полицијата поставува барикади и подготвува водени топови, откако претходно беа извадени бекатон плочките пред скопскиот Кривичен суд откако ВМРО-ДПМНЕ најави протест во 13,30 часот пред овој суд со кој ќе го искаже револтот и во одбрана на кои ...

Груевски се приклучи на протестот, се крева бина пред Кривичен суд

Мета - 28.11.2017

Околу 300 приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ денеска по повикот на протест од ВМРО-ДПМНЕ, се собраа пред Кривичниот суд во Скопје, поради приведувањето на пратеници и на други учесници во насилствата од 27 април.

ГАЛЕРИЈА - Громовци, гдомовци и тврдокорни меѓу главните на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 28.11.2017

На протестот пред Кривичен суд денеска се појавија повеќе политичари, членови на ВМРО-ДПМНЕ и симпатизери. Повеќето од нив се членови на различните неформални и формални здруженија, коалициони партнери и движења кои најжестоко го поддржуваа досега ...

Мицкоски за протестите пред Кривичен суд: Имаме 3-4 сценарија како ќе продолжиме

Мета - 28.11.2017

Следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ и на нивните приврзаници кои протестираат пред Кривичниот суд поради притворањето на пратеници и на учесници во настаните во Собранието од 27 април, ќе зависат од развојот на настаните, изјави генералниот секретар на ...

Се протестира на повеќе локации во Скопје

Press24 - 28.11.2017

Пред Кривичниот суд Скопје се уште трае протестот на приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава. Протестот тече во мирна атмосфера без никакво нарушување на ...

ВМРО-ДПМНЕ повикува на крв

CivilMedia - 28.11.2017

Познати фрази и повикување на радикализација, напуштање и бојкот на институциите, но и на „одбрана“, „борба“ и „крв“. Со жестока, потпалувачка реторика на протестот пред Кривичен суд во Скопје, пратеници и партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ се ...

Мицкоски за протестите пред Кривичен суд: Имаме 3-4 сценарија како ќе продолжиме

Sky - 28.11.2017

Следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ и на нивните приврзаници кои протестираат пред Кривичниот суд поради притворањето на пратеници и на учесници во настаните во Собранието од 27 април, ќе зависат од развојот на настаните, изјави генералниот секретар на ...

Груевски повика на протест пред кривичниот суд

Канал 77 - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својот профил на „Фејсбук“ повикува на протест пред Основниот суд Скопје 1, по денешните апсења на лица од партијата. „Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната политика на СДС да излезат ...

Барикади и воден топ околу кривичен, полицијата се подготвува за протестите на опозицијата

Sky - 28.11.2017

Под големо полициско обезбедување почнаа подготовките за протестот што го најави опозицијата откако утрово беа приведени 36 лица, меѓу кои функционери и пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, по повод настаните во Собранието на 27 април.

Потфрли протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред судот – членовите не го послушаа Груевски

Sky - 28.11.2017

Потфрли протестот пред кривичниот суд на кој повикаа ВМРО-ДПМНЕ и лидерот на партијата, Никола Груевски. Eкспремиерот на официјалната страница на „Фејбук“ пред повеќе од 8 часа напиша: „Повик до сите граѓани што не се согласуваат со антидржавната ...

Груевски се приклучи на протестот, се крева бина пред Кривичен суд

Sky - 28.11.2017

Околу 300 приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ денеска по повикот на протест од ВМРО-ДПМНЕ, се собраа пред Кривичниот суд во Скопје, поради приведувањето на пратеници и на други учесници во насилствата од 27 април.

(Фото) Груевски во првиот ред на барикадите на протестот пред кривичен суд

Sky - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, им се приклучи на насобраните пред кривичниот суд кои протестираат по денешните апсења на функционери и членови на партијата. На протестот се присутни членови на опозициската партија и целата пратеничка група ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд

Кумановски м. - 28.11.2017

loading... По повикот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, попладнево пред Кривичниот суд се одржува протест поради денешните приведувања на пратеници од нивната партија заради учество во настаните во Собранието на 27 април.

Во живо: Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред основниот суд во Скопје

Канал 77 - 28.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира пред основниот суд Скопје по повод приведувањето на лицата инволвирани во настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април, кога беа нападнати пратениците на парламентарното мнозинство.

Груевски сега повикува на протести, а по 27 април бараше сторителите на упадот да одговараат за стореното (видео)

Поглед - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски преку својот официјален facebook профил ги повика граѓаните да излезат на протест во 13 и 30 часот пред основниот суд во Скопје. Како што се вели во соопштението на партијата „протестот е против антидржавната ...

ФОТО: Врвот на ВМРО ДПМНЕ протестира пред Основен суд 1

Поглед - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со членови на најтесното партиско раководство се присутни на протестот пред Основен суд 1 Скопје. Присутни се Спиро Ристовски, д-р Сашо Стефаноски, Оливер Андонов, Ивица Коневски, секретарот на партијата ...

(ВИДЕО) Груевски во првите редови на протестот пред Кривичен

еМагазин - 28.11.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска беше во првите редови на протестите пред Кривичниот суд. Атмосферата од таму во видеото на Алсат ...

Груевски собра повеќе лајкови на ФБ отколку поддржувачи пред основен суд (ФОТО)

Поглед - 28.11.2017

Денешниот повик за протест пред основниот суд Скопје до граѓаните од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ е неуспешен. Имено, денеска по приведувањето и распитот на 36 луѓе меѓу кои и функционери и пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски ги повика сите граѓани кои ...

Најава на ВМРО-ДПМНЕ за протести

Алсат-М - 27.11.2017

Најавениот протест на 3 декември од ВМРО-ДПМНЕ за барање на правда сe организира за да се види влијанието и бројот на активисти кои му останале верни на актуелното раководство, вели поранешниот функционер на ова партија, Јове Кекеновски.