TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Футсал: Убедлив пораз и од Украина

Екипа - 27.10.2019

Футсал репрезентацијата на Македонија го загуби и третиот меч на квалификацискиот турнир што се одржа во нашата земја. Македонските футсалци загубија од Украина со 5-1. Противникот веќе по првото полувреме обезбеди предност од четири гола.

Очекуван пораз за последно место: Македонија доби футсал-лекција и од Украина

Sport 1 - 27.10.2019

Македонската футсал репрезентација имаше желба и цел да биде втора во мундијалската претквалификациска група, ама со вечерашниот пораз од првиот фаворит Украина како најслаба во групата во Скопје го завршува настапот за место на СП 2020 во ...

ЗАВРШИВМЕ СО НУЛА БОДОВИ: Убедлив пораз на футсалците од Украина

SportMedia - 27.10.2019

Македонија заврши на последното место во квалификациската група за СП во футсал откако вечерва во Скопје подобра од нашата селекција беше Украина. По поразите од Словенија и Косово, вечерва избраниците на Божовиќ беа тотално немоќни против силните ...

Футсал: Македонија со пораз од Украина го заврши турнирот во Скопје

Дерби - 27.10.2019

Македонската А футсал репрезентација загуби од Укрина со 5-1 во мечот од третото коло од квалификациите за елитната фаза за пласман на Светското првенство во Литванија. Македонскиот футсалци беа надиграни од фаворитот кој уште во првиот дел дојде до ...

Српскиот футсал голман во последните секунди ја зацрни Франција! (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.10.2019

Футсал репрезентацијата на Србија ја совлада Франција со 5-4 на гостински терен благодарение на голот на голманот Немања Момчиловиќ во последните секунди од натпреварот. Со овој неверојтен потег на голманот, нашиот северен сосед дојде до три победи ...

Божовиќ заминува од селекторското место на футсал репрезентацијата

SportMedia - 27.10.2019

По големиот неуспех на денеска завршениот квалификациски турнир за светското првенство во Скопје, досегашниот селектор на нашата футсал репрезентација, Иван Божовиќ, најавил заминување од селекторското место.

Фијаско во претквалификациите за СП: Македонските футсалци последни во Скопје

Нова ТВ - 27.10.2019

Македонската футсал репрезентација со три порази ги заврши настапите на претквалификацискиот турнир во Скопје за пласман на Светското првенство во 2021 година. Националниот тим, под водство на селекторот Иван Божовиќ, најави борба за второто место и ...

Пораз и од Косово за футсал репрезентацијата

Опсервер - 26.10.2019

Македонскиот национален тим во футсал, вечерва во „Јане Сандански“ загуби од Косово со 5:7, и со тоа го претрпе вториот пораз во претквалификациите за Светското првенство во Литванија 2020 година.

Пораз и од Косово за футсал репрезентацијата

MakPress - 26.10.2019

Македонскиот национален тим во футсал, вечерва во „Јане Сандански“ загуби од Косово со 5:7, и со тоа го претрпе вториот пораз во претквалификациите за Светското првенство во Литванија 2020 година.

Втор пораз на квалификацискиот турнир: Футсалците во финишот потклекнаа против Косово!

Дерби - 25.10.2019

Македонската А футсал репрезентација доживеа пораз и на вториот меч од квалификациите за елитната фаза за пласман на Светското првенство во 2020 година. Во текот на вчерашниот ден подобри од нас беа Словенците за да денеска загубиме од Косово со 7-5 ...

Футсалците го запишаа и вториот пораз на квалификацискиот турнир за СП

Спортски - 25.10.2019

Репрезентацијата на Македонија во футсал денес го претрпе и вториот пораз на квалификацискиот турнир во „Јане Сандаски“. После поразот од Словенија, денес нашите репрезентативци беа поразени со 7:5 од Косово.

Футсал репрезентацијата на Македонија поразена и од Косово

Sport M - 25.10.2019

Македонската репрезентација во футсал, вечерва во „Јане Сандански“ загуби од Косово со 5:7, и со тоа го претрпе вториот пораз во претквалификациите за Светското првенство во Литванија 2020 година.

Пораз од Словенија на стартот од квалификацискиот турнир за СП во футсал

Спортски - 25.10.2019

Вчера Македонија го одигра првиот натпревар во квалификациите за СП 2020 во футсал. За противник ја имавме Словенија за која немавме решение. Словенците во „СЦ Јане Сандански“ славеа со убедливи 6:1.

Македонските футсалци денеска против Косово

Сител - 25.10.2019

Македонската футсал репрезентација попладнево го игра и вториот меч во претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020. година. Нашата репрезентација која е домаќин на натпреварите од втората претквалификациска групата чии средби се играат во СЦ ...

Футсал репрезентацијата поразена и од Косово во квалификациите за СП

Екипа - 25.10.2019

Македонската футсал репрезентација загуби и од Косово 5-5 во вториот натпревар од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020 кој се игра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје. Косово повторно го отвори мечот.

И квалификациите за СП се недостижни за репрезентацијата во футсал

Спортманија - 25.10.2019

После убедливиот поразот од Словенија, дојде пораз и од Косово. Македонската футсал репрезентација вечерва загуби и од Косово, овојпат со 5-7, и со тоа ги загуби шансите за пласман во елитната фаза од квалификациите за Светското првенство.

И Косово си поигра со нас: Срамен пораз на македонските футсалци

Sport 1 - 25.10.2019

Македонската футсал селекција одигра уште еден разочарувачки натпревар во СЦ „Јане Сандански“, откако претрпе срамен пораз од Косово со 5-7. во натпревар од мундијалски претквалификации. „Црвено - жолтите“ во минатото лесно минуваа со селекции како ...

ФУТСАЛ РЕЗИЛ: И Косово стана пресилно за нас, дури и нивниот голман ни даде гол (фото+видео)

SportMedia - 25.10.2019

Селекцијата на Македонија запиша уште еден убедлив пораз во квалификациите за Светското првенство во футсал. По вчерашниот пораз од Словенија со 1:6, денеска нашата репрезентација изгуби од соодветната репрезентација на Косово со 5:7.

Словенија ја надигра нашата футсал репрезентација

Опсервер - 25.10.2019

Квалификациите за Светското првенство во футсал, почнаа лошо за македонската репрезентација, со пораз на домашен терен од 1:6 против Словенија. Во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, нашите репрезентативци поведоа со 1:0, но потоа гостите ...

Футсал репрезентацијата загуби и од Косово

Локално - 25.10.2019

Фото: ffm.mk Македонскиот национален тим во футсал попладнево во „Јане Сандански“ загуби од Косово со 5:7 што е втор пораз во претквалификациите за Светското првенство во Литванија во 2020 година.

Пораз и од Косово за футсал репрезентацијата

Либертас - 25.10.2019

Македонскиот национален тим во футсал, вечерва во „Јане Сандански“ загуби од Косово со 5:7, и со тоа го претрпе вториот пораз во претквалификациите за Светското првенство во Литванија 2020 година.

Футсал репрезентацијата загуби и од Косово

iPortal - 25.10.2019

Македонскиот национален тим во футсал попладнево во СЦ „Јане Сандански“ загуби од Косово со 5:7 што е втор пораз во претквалификациите за Светското првенство во Литванија во 2020 година. Косовскиот тим водеше со 4:2 по првото полувреме, македонската ...

ФОТО: Словенија немаше милост за Македонија

Вечер Прес - 25.10.2019

Убедлив пораз од 6:1 доживеа македонската футсал репрезентација од селекцијата на Словенија во првиот натпревар од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020 кој се игра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

Словенија ја надигра нашата футсал репрезентација

MakPress - 25.10.2019

Квалификациите за Светското првенство во футсал, почнаа лошо за македонската репрезентација, со пораз на домашен терен од 1:6 против Словенија. Во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, нашите репрезентативци поведоа со 1:0, но потоа гостите ...

Футсал: Поведовме, па ги налутивме Словенците! (ФОТО)

Слободен Печат - 24.10.2019

Во вториот меч од групата „2“ претходно селекцијата на Украина ја оправда фаворитската улога против Косово со 7:1. Во првиот натпревар од втората рунда во квалификациите за пласман на Светското првенство 2020 година, вечерва во СЦ „Јане Сандански“ – ...

Футсал: Висок пораз од Словенија на стартот на квалификациите за СП

TopSport - 24.10.2019

Словенија ја победи Македонија со 6:1 во првото коло од вториот квалификациски циклус за Светското првенство во футсал во 2020 година, за лош старт на натпреварувањето. Следен меч за македонската репрезентација е дуелот со Косово, чија ...

Словенија ја надигра нашата футсал репрезентација

А1 On - 24.10.2019

Квалификациите за Светското првенство во футсал, почнаа лошо за македонската репрезентација, со пораз на домашен терен од 1:6 против Словенија. Во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, нашите репрезентативци поведоа со 1:0, но потоа гостите ...

Футсалците загубија од Словенија во првиот квалификациски меч за СП

Дерби - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентација доживеа убедлив пораз од Словенија од 6-1 во првото коло од турнирот за пласман во елитната фаза квалификации за место на Светското првенство кое во 2020 ќе се одржи во Литванија.

По одбојкарите, фудбалерите, на ред се футсалците!

Слободен Печат - 24.10.2019

- Треба од почеток да бидеме трпеливи и да ја чекаме нашата прилика, но и доволно агресивни, посебно во одбрана - вели селекторот на мак-репрезентацијата, Левески. Бидете поддршка за македонската репрезентација во СЦ „Јане Сандански“.

Левески: Против Словенија трпеливо и агресивно во одбраната

А1 On - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентација вечерва од 20 часот против Словенија во СЦ „Јане Сандански“ ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020. година. Капитенот Зоран Левески вели дека против Словенија треба да се ...

Левески: Верувам дека имаме шанса против Словенија

Спортклуб - 24.10.2019

Македонската А футсал репрезентација вечерва од 20:00 часот против Словенија во СЦ „Јане Сандански“ ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020. година. Нашата селекција е во група со Словенија, Косово и Украина.

Капитенот Левески пред првиот меч со Словенија: Од нас очекувајте труд и големо залагање

Дерби - 24.10.2019

Македонската А футсал репрезентација вечерва од 20:00 часот против Словенија во СЦ „Јане Сандански“ ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020. година. Нашата селекција е во група со Словенија, Косово и Украина.

Словенија ја надигра нашата футсал репрезентација

Нетпрес - 24.10.2019

Квалификациите за Светското првенство во футсал, почнаа лошо за македонската репрезентација, со пораз на домашен терен од 1:6 против Словенија. Во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, нашите репрезентативци поведоа со 1:0, но потоа гостите ...

Футсал: Висок пораз од Словенија на стартот на квалификациите за СП

Макфакс - 24.10.2019

Словенија ја победи Македонија со 6:1 во првото коло од вториот квалификациски циклус за Светското првенство во футсал во 2020 година, за лош старт на натпреварувањето. Следен меч за македонската репрезентација е дуелот со Косово, чија ...

Левески: Треба да бидеме трпеливи, агресивни во одбраната

SportMedia - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентација вечерва (20 часот) против Словенија во СЦ „Јане Сандански“ ги започнува натпреварите од квалификацискиот турнир за пласман во елитна фаза квалификации за СП 2020. година.

Левески: Против Словенија трпеливо и агресивно во одбраната

Курир - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентација вечерва од 20 часот против Словенија во СЦ „Јане Сандански“ ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020. година. Капитенот Зоран Левески вели дека против Словенија треба да се ...

Футсалците тргнуваат со клучниот меч: Словенија нѝ ги отвора портите од главните квалификации

Sport 1 - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентација вечерва (20 часот) го игра клучниот меч за пласман во елитните квалификации за СП 2020 во Литванија, па победа против Словенија широко ќе ги отвори вратите за таков успех во претквалификациската група во која сме ...

Левески: Против Словенија за победнички старт на квалификациите

Екипа - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентација вечерва од 20 часот против Словенија во СЦ „Јане Сандански“ ги почнува натпреварите од квалификацискиот турнир за пласман во елитна фаза квалификации за СП 2020.

Македонските футсалци денеска ги започнуваат претквалификациите за СП

Сител - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентација вечерва ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020. година. Нашата репрезентација ќе биде домаќин на натпреварите од втората групата кои ќе се играат во СЦ „Јане Сандански“ Во ...

Вечерва во „Јане Сандански“ ги започнуваме квалификациите за СП во футсал

Спортски - 24.10.2019

Денес со почеток од 20:00 часот футсал репрезентацијата на Македонија ќе ги започне квалификациите за пласман на СП 2020 година. Прв противник ни е Словенија вечерва во 20:00 часот во „СЦ Јане Сандански“.

Македонските футсалци вечерва ги почнуваат квалификациите за СП

СуперСпорт - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентација вечерва од 20 часот ќе ги почне квалификациите за пласман на Светското првенство (СП) во 2020 година. Македонците најпрво ќе се соочат со Словенија од 20 часот во СЦ „Јане Сандански“, а во нашата група се уште ...

Футсал репрезентацијата поведе, па доживеа дебакл од Словенија во квалификациите за СП 2020

Екипа - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентација загуби убедливо со 1-6 од Словенија во првиот натпревар од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020 кој се игра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

Главната фаза е само пуст сон: Словенија ги распарчи македонските футсалци (ФОТО)

Sport 1 - 24.10.2019

Македонската футсал селекција го загуби клучниот мундијалски претквалификациски меч вечерва од Словенија со 1-6, па пласманот во главната фаза остана скоро недостижен. Иако Македонија прва поведе, Словенците набрзина дадоа два гола до полувремето, а ...

Футсалците поведоа, па застанаа, дебакл против Словенија

Спортманија - 24.10.2019

Лош почеток на квалификациите за Светското првенство. Македонија загуби од Словенија со 1-6 на стартот на квалификациите за Светското првенство во футсал. Во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, нашите футсал репрезентативци поведоа со 1-0, ...

Далеку е СП за Македонија- убедлив пораз од Словенија

Спортклуб - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентацијата со убедлив пораз ги отвори квалификациите за Светското првенство во 2020 година. Вечерва на домашен терен во воведниот дуел од турнирот поуспешна од „црвено-жолите“ беше селекцијата на Словенија која славеше со ...

Квалификации за СП: Футсалците со убедлив пораз од Словенија (1:6)

SportMedia - 24.10.2019

Дебакл на нашата футсал селекција во првиот меч од претквалификациската група за СП. Македонија вечерва во „Јане Сандански“ беше поразена од Словенија со 1:6. Словенците беа пресилни, а од момците на селекторот Иван Божовиќ секако дека се очекуваше ...

Словенија убедливо ги надигра македонските футсалци

Локално - 24.10.2019

Фото: ffm.mk Квалификациите за Светското првенство во футсал почнаа лошо за македонската репрезентација, со пораз на домашен терен од 1:6 против Словенија. Во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, нашите репрезентативци поведоа со 1:0, но ...

Левески: Против Словенија агресивно во одбраната

Денешен - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентација вечерва од 20 часот против Словенија во СЦ „Јане Сандански“ ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020. година. Капитенот Зоран Левески вели дека против Словенија треба да се ...

Словенија ја надигра нашата футсал репрезентација

Либертас - 24.10.2019

– Квалификациите за Светското првенство во футсал, почнаа лошо за македонската репрезентација, со пораз на домашен терен од 1:6 против Словенија. Во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, нашите репрезентативци поведоа со 1:0, но потоа ...

Словенија убедливо ги надигра македонските футсалци

iPortal - 24.10.2019

Квалификациите за Светското првенство во футсал почнаа лошо за македонската репрезентација, со пораз на домашен терен од 1:6 против Словенија. Во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје, нашите репрезентативци поведоа со 1:0, но потоа гостите ...

Левески: Против Словенија трпеливо и агресивно во одбраната

Опсервер - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентација вечерва од 20 часот против Словенија во СЦ „Јане Сандански“ ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020. година. Капитенот Зоран Левески вели дека против Словенија треба да се ...

Левески: Против Словенија трпеливо и агресивно во одбраната

MakPress - 24.10.2019

Македонската футсал репрезентација вечерва од 20 часот против Словенија во СЦ „Јане Сандански“ ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020. година. Капитенот Зоран Левески вели дека против Словенија треба да се ...

Македонската футсал репрезентација се соочува со проблеми поради повреди на Даниел и Петровиќ

Независен - 23.10.2019

Македонската футсал репрезентација утре ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на Светското првенство во 2020 година. Селекторот Иван Божовиќ се соочува со проблеми поради повреди на влијателните играчи Даниел Де Соуса и ...

Македонската футсал репрезентација се соочува со проблеми поради повреди на Даниел и Петровиќ

ММС - 23.10.2019

Македонската футсал репрезентација утре ги почнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на Светското првенство во 2020 година. Селекторот, Иван Божовиќ се соочува со проблеми поради повреди на влијателните играчи Даниел Де Соуса и ...

Македонската футсал репрезентација се соочува со проблеми поради повреди на Даниел и Петровиќ

Опсервер - 23.10.2019

Македонската футсал репрезентација утре ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на Светското првенство во 2020. година. Селекторот Иван Божовиќ се соочува со проблеми поради повреди на влијателните играчи Даниел Де Соуса ...

Македонската футсал репрезентација се соочува со проблеми поради повреди на Даниел и Петровиќ

MakPress - 23.10.2019

Македонската футсал репрезентација утре ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на Светското првенство во 2020. година. Селекторот Иван Божовиќ се соочува со проблеми поради повреди на влијателните играчи Даниел Де Соуса ...

Футсалците бркаат СП, против Словенија за второто место

Слободен Печат - 22.10.2019

- Нема да сметаме на Даниел Де Соуса и Драган Петровиќ, а тоа е сериозен удар - вели селекторот на националната селекција, Божовиќ. Македонската А футсал репрезентација в четврток ќе ги започне натпреварите од главната рунда во квалификациите за ...

ФУТСАЛ: Селекторот Божовиќ без Соуса и Петровиќ по позитивен резултат

SportMedia - 22.10.2019

Македонската А футсал репрезентација в четврток ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на Светското првенство во 2020. година. Нашата репрезентација отвора против Словенија во 17:30 во спортскиот центар „Јане Сандански“, ...

Футсалците сериозно ослабени, ама не се предаваат: Ќе дадеме сè за добар резултат со Словенија

Sport 1 - 22.10.2019

Македонската фудбалска репрезентација за два дена ги започнува мундијалските претквалификации за пласман на СП 2020 година со турнирот во Скопје на кој црвено-жолтите ќе бидат сериозно ослабени за двајца репрезентативци, но селекторот Иван Божовиќ ...

Футсал-репрезентацијата остана без двајца важни играчи

Екипа - 22.10.2019

Селекторот на македонската футсал-репрезентација, Иван Божовиќ, се соочи со неочекувани проблеми во пресрет на претквалификацискиот турнир за СП 2020, откако двајца важни играчи отпаднаа од комбинација за настап поради повреди.

Македонската футсал репрезентација остана без двајца важни играчи за турнирот за СП

Дерби - 22.10.2019

Македонската А футсал репрезентација в четврток ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на Светското првенство во 2020. година, а пред истиот селекторот Иван Божовиќ се соочува со проблеми затоа што нема да може да смета ...