TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стефанов втор стрелец во поразениот тим

Утрински - 07.11.2003

ЦСКА Москва - Монтепаски 84:71 во стартот од Евролигата Врбица Стефанов Екипата на Монтепаски Сиена, каде што настапува нашиот интернационалец Врбица Стефанов, го загуби првиот натпревар од новата сезона во кошаркарската Евролига, во гости против московска ЦСКА со 71:84 во рамките на Б-групата.

Стефанов и Антиќ стартуваа со порази

Вест - 07.11.2003

ЕВРОЛИГА Тимот на Врбица Стефанов, Монтепаски Сиена, загуби на гостувањето во Москва од ЦСКА со 71:84 (17:21; 18:10; 25:19; 11:24) во првото коло од новото првенство во Евролигата. Овој дуел, кој се играше во рамките на Б-групата, за Врбица и Монтепаски требаше да биде реванш за поразот во ...

Сиена поразена во финишот на мечот во Москва

Дневник - 07.11.2003

ЕВРОЛИГА улеб Порази на екипите во кои има македонски кошаркари, во завчерашните средби од првото коло во Евролигата на УЛЕБ. АЕК и Перо Антиќ загубија во Истанбул од Улкер со 69-75, а Монтепаски Сиена и Врбица Стефанов се поразени во Москва од силната ЦСКА со 71-84.

Кошарка: Порази за Монтепаски и за Аек во Евролигата

А1 - 06.11.2003

Порази на стартот од новата сезона во кошаркарската Евролига на Улеб, за Монтепаски и за Аек, двата тима за кои играат македонски репрезентативци. Врбица Стефанов имаше ефект од 11 поени, 3 асистенции и 2 скока на средбата што Монтепаски ја загуби од ЦСКА во Москва со 84:71.