TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пелегрини одговори на провокациите на Мурињо

Дерби - 17.01.2015

Жозе Мурињо вчера истакна дека голем дел од правилата на финансискиот фер плеј не важат за актуелниот шампион на Англија, а како пример за тоа го зема последното засилување кое пристигна на „Итихад“, Вилфред Бони.

Мурињо: Ако Џеко седи на клупата, ќе бидам задоволен

СуперСпорт - 17.01.2015

Манчестер Сити го донесе Вилфред Бони од Свонси. Тој дополнително ја закомплицира ситуацијата во нападот на Сити, каде Пелегрини има голем метеж. Един Џеко, Агуеро, Јоветиќ и сега Бони ќе се борат за место во првите 11.

Јувентус не се откажува од Јоветиќ (ВИДЕО)

МКД - 17.01.2015

Стеван Јоветиќ е во преговори со Јувентус за премин во Италија откако напаѓачот не успеа да се наметне кај Мануел Пелегрини во првиот тим на Манчестер Сити. Според реномираниот интернет сајт „Гоал“, Јуве доставил официјална понуда до Сити.

Сити до Старата Дама: Извини Јуве !

СуперСпорт - 17.01.2015

Манчестер Сити во својата редовна рубрика на официјалниот портал на интеренет ги пренесе новите шпекулации на странските и англиските медиуми за случувањата во клубот. Официјалниот сајт на Сити пренесува информации дека Јуве испратил официјална ...

УЕФА отвори истрага против Манчестер Сити

СуперСпорт - 17.01.2015

Како што е најавено, УЕФА наското ќе поткрене истрага против Манчестер Сити. Имено, спорен е трансферот на Вилфред Бони од Свонси, кој Сити вчера го официјализира. Бони ги чинеше Граѓаните 28 милиони фунти.

Јувентус со официјална понуда за Јоветиќ

Локално - 17.01.2015

Италијанскиот Јувентус направил официјална понуда за Стеван Јоветиќ од Манчестер Сити, откриваат извори на Goal. Јуве нуди 2,6 милиони евра за да го земе Јоветиќ на изнајмување до крајот на сезоната, плус обврската да плати уште 21,6 милиони за ...

Мурињо: Некои правила не важат за Сити

Дерби - 16.01.2015

Манчестер Сити пред два дена и официјално го комплетираше ангажманот на Вифред Бони, засилување кое и тоа како му беше потребно на менаџерот Мануел Пелегрини со оглед на безбројните повреди на неговите напаѓачи во досегашниот тек на сезоната.

Мурињо не пропушти можност да боцне: Правилата не важат за Манчестер Сити!

Спортски - 16.01.2015

Менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо не пропушти шанса да го „боцне“ главниот ривал во трката за шампионската титула, Манчестер Сити. Поводот за нападот на Португалецот беше трансферот на Вилфред Бони , за кого „граѓаните” платија 36 милиони евра.

Мурињо повторно даде изјава во свој стил

СуперСпорт - 16.01.2015

Тренерот на Челси, Жозе Мурињо на конференцијата пред натпреварот со Свонси по кој знае кој пат индиректно го повика Манчестер Сити. Прво „Посебниот“ одговори на прашањето за премин на Вилфред Бони во новиот клуб, а тогаш во свој стил додаде „уште ...

Бони направи проблем на Сити?

СуперСпорт - 16.01.2015

Покрај проблемите со ФФМ, доаѓањето на Бони придонесе да се постават уште некои прашања. Вилфред Бони стигна од Свонси за големи 28 милиони фунти. Иако Бони неспорно е одличен играч, што и докажа во дресот на Свонси, неговиот скап трансфер направи ...

Мурињо: Правилата не важат за Манчестер Сити

Локално - 16.01.2015

Менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо го нападна главниот ривал на својот тим во битката за титулата во Премиер лигата – Манчестер Сити. Поводот за нападот на Португалецот беше трансферот на Вилфред Бони, за кого “граѓаните” платија 28 милиони фунти.

Бони направи проблем во Сити

Спорт365 - 16.01.2015

Вилфред Бони пристигна од Свонси за високи 28 милиони фунти. Неспорно е дека Бони е одличен фудбалер, тоа впрочем и го докажа во дресот на Свонси, но неговиот прескап трансфер создаде нови проблеми кај Сити.

Мурињо повторно ,,кукаше’’ за трансферите во Премиер Лигата

Спорт365 - 16.01.2015

Португалскиот стратег со нова интересна изјава за медиумите. Тренерот на Челзи, Жозе Мурињо повторно ,,кукаше’’ за трансферите во Премиер Лигата и го одбегна новинарското прашање да проговори за трансфер-политиката на својот клуб.

Те молам, никогаш повеќе да не му дадеш гол на Ливерпул

Вест - 15.01.2015

Те молам, никогаш повеќе да не му дадеш гол на Ливерпул, пишуваше на сметката која еден англиски келнер, очигледно навивач на "црвените", му ја приложил на фудбалерот на Манчестер сити, Стеван Јоветиќ, по вечерата во еден лондонски ресторан.

Манчестер сити го сака и Џеј Родригез

Екипа - 15.01.2015

Англискиот првак Манчестер сити не застанува и покрај тоа што го обезбеди Вилфрид Бони како ново засилување во нападот. „Граѓаните“ го посакуваат и напаѓачот на Саутемптон, Џеј Родригез, за кој се подготвени да платат отштета од 20 милиони фунти.

Медиумите откриваат: Сити нуди пола милион евра за Меси

Хитпортал - 15.01.2015

Н еверојатна информација се појави во англиските медиуми. Познатиот британски весник „Sun“ во денешнот издание објави интересна вест која се најде и на насловната страна. Шампионот Манчестер Сити тргнал по потписот на Лионел Меси и подготвил ...

Пелегрини: Сега имаме 4 врвни напаѓачи

СуперСпорт - 15.01.2015

Чилеанскиот тренер, Пелегрини смета дека неговиот клуб, Сити сега има четири одлични напаѓачи. Сити во средата потпиша договор со Вилфред Бони од Свонси за 28 милиони фунти. „Против Бони е тешко да се игра бидејќи е многу силен и паметен.

Сити спреми половина милијарда евра за Меси

Спортски - 15.01.2015

Денешното издание на британски „Сан“пренесува дека Манчестер Сити со астроноска понуда тргнува по усугите на еден од најдобрите светски фудбалери, Аргентинецот Лионел Меси. Според весникот управата на „граѓаните“ е подготвена да издвои фантастични ...

Сити никогаш доста, имаат нова мета за напаѓач

Топки - 15.01.2015

Манчестер Сити подготвува понуда од 32 милиони евра за одличниот француски напаѓач. Иако само што потпишаа со Вилфрид Бони од Свонси, челниците на Сити наводно и понатаму бараат засилувања.

Бони: Сакам да ја освојам Лигата на Шампионите со Манчестер Сити

Локално - 15.01.2015

Новото засилување на Манчестер Сити, Вилфред Бони ја изрази својата желба да ја освои Лигата на Шампионите со екипата на “небесносините”. Бони беше привлечен за околу 28 милиони евра од Свонси, а по Купот на Африка ќе се приклучи на новиот тим, а ...

Медиумите откриваат: Сити нуди пола милијарда евра за Меси (ФОТО)

Спорт365 - 15.01.2015

Неверојатна информација се појави во англиските медиуми. Познатиот британски весник ,,Sun’’ во денешнот издание објави интересна вест која се најде и на насловната страна. Шампионот Манчестер Сити тргнал по потписот на Лионел Меси и подготвил ...

„Сан“: Сити нуди пола милијарда фунти за Меси

Република - 15.01.2015

Британскиот дневен весник „Сан“ во денешното издание излезе со информација дека Манчестер Сити со астроноска понуда тргнува по усугите на еден од најдобрите светски фудбалери Аргентинецот Лионел Меси.

БСК: Бони потпиша за Сити

24Фудбал - 14.01.2015

’Граѓаните’ десетина дена се во преговори со Свонси за преселба на напаѓачот на Етихад Стадионот и се верува дека двата клуба се многу блиску до постигнување на согласност за зделка вредна помеѓу 28 и 30 милиони фунти.

Официјално: Сити го комплетираше трансферот на Бони

24Фудбал - 14.01.2015

Фудбалската Федерација на Брегот на Слоновата Коска утрово пренесе дека Вилфред Бони денеска потпишал за Манчестер Сити. Во прв момент Свонси и ’Граѓаните’ ја негираа ваквата сторија, но актуелниот шампион на Англија попладнево го потврди трансферот.

Бони го комплетираше трансферот во Манчестер Сити

Дерби - 14.01.2015

Репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска, Вилфред Бони, денеска и официјално го комплетирал својот трансфер во редовите на Манчестер Сити. Актуелниот шампион на Англија изминативе две недели сериозно се поврзува со напаѓачот на Свонси, а ...

Вилфрид Бони стана „граѓанин“

Екипа - 14.01.2015

Досегашниот напаѓачот на Свонси, Вилфрид Бони, официјално е нов член на Манчестер сити, откако потпиша договор со актуелниот англиски првак до јуни 2019 година. Раководството на „граѓаните“ на Свонси му исплати 25 милиони фунти отштета, а уште ...

Свонси го сака Марио Гомез како замена за Бони

Екипа - 14.01.2015

Англискиот премиерлигаш Свонси е во интензивна потрага по нов напаѓач, откако ја прифати понудата од Манчестер сити вредна 30 милиони фунти за продажба на својот најдобар стрелец Вилфрид Бони.

Јувентус со понуда за Јоветиќ

Екипа - 14.01.2015

Италијанскиот првак Јувентус сака да ја засили навалната линија. Тренерот Масимилијано Алегри подолг период бара од раководството да му доведе „фантазиста“, офанзивен играч за врска, но очигледно дека тоа и не така лесна задача, посебно откако Весли ...

Бони потпиша за Сити

Утрински - 14.01.2015

Вилфред Бони и официјално е нов член на Манчестер сити. Трансферот на напаѓачот од Брегот на Слоновата Коска кај „граѓаните“ беше најважна во текот на вчерашниот ден кога се активностите на фудбалскиот пазар во прашање.

Манчестер Сити го засили нападот со Вилфред Бони

БркајРабота - 14.01.2015

Актуелниот англиски шампион Манчестер Сити го засили нападот со Вилфред Бони за кого одвои сума од 36 милиони евра. 26-годишниот напаѓач потпиша четири и пол годишен договор а н еговиот поранешен клуб Свонси ќе добие обесштетување од нешто повеќе од ...

Јуве испрати понуда до Сити !

СуперСпорт - 14.01.2015

Јувентус испратија официјална понуда за Јоветиќ, според италијанските медиуми. Јувентус е заинтересиран за Јоветиќ и ќе се обиде да го донесе во своите редови. Јасно им беше на сите дека за Јоветиќ ќе нема многу простор бидејќи во клубот стигнува ...

Бони е нов играч на Манчестер Сити

ЗаЗабава - 14.01.2015

Вилфред Бони е нов играч на Манчестер Сити, а веста ја на Твитер jа објави Фудбалскиот сојуз на Брегот на Слоновата Коска. ФС на Брегот на Слоновата Коска откри дека трансферот на 26-годишниот Бони од Свонси во Сити е завршена работа.

Бони од денеска нов играч на Манчестер Сити

СуперСпорт - 14.01.2015

Вилфред Бони од денеска е нов фудбалер на Манчестер Сити, а таа вест ја пренесе Фудбалскиот Сојуз на Брегот на Слоновата Коска преку својот Твитер профил. Фудбалскиот сојуз на БСК наведува дека напаѓачот на Свонси го завршил својот трансфер помеѓу ...

Манчестер Сити ги руши сите рекорди на трансфери: Стигнува одлично засилување

СуперСпорт - 14.01.2015

Манчестер Сити се спрема на големо купување. После тоа што на Итихад стигна напаѓачот Вилфред Бони, Граѓаните планираат да ја засилат и средината на теренот. Прва и единствена желба на менаџерот Мануел Пелегрини се вика Пол Погба и игра за Јувентус.

Официјално: Бони е нов играч на Манчестер Сити

Спортски - 14.01.2015

Репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска, Вилфред Бони и официјално е нов фудбалер на Манчестер Сити, откако „граѓаните“ постигнаа договор за трансфер со Свонси. Бони во моментов со својата репрезентација се наоѓа на Купот на Африка, но ...

Вилфред Бони, нов напаѓач на Манчестер Сити

The Men - 14.01.2015

Манчестер Сити веќе неколку дена е во преговори со Свонси за преселба на Вилфред Бони на Етихад. Двата клуба се блиску до постигнување на договор вреден околу 30 милиони фунти. Утрово, на профилот на твитер на Фудбалската Федерација на Брегот на ...

Официјално: Бони е нов играч на Манчестер Сити

МКД - 14.01.2015

Манчестер Сити го комплетираше трансферот на напаѓачот Вилфред Бони од Свонси за сума од 28 милиони фунти. Манчестер Сити соопшти дека го комплетирале трансферот на напаѓачот на Свонси, Вилфред Бони кој во моментов е на репрезентативна должност со ...

Бони: Со Јаја во тандем ќе бидам уште поопасен

СуперСпорт - 14.01.2015

Вилфред Бони во средата е официјално претставен како нов играч на Манчестер Сити, со кој потпиша договор до 2019 година. Тој во новиот клуб ќе го носи дресот со борј 14 и ќе заработува 100 000 фунти недлено, дупло повеќе отколку во претходниот клуб, ...

Бони се договори со Сити

Оn.net - 14.01.2015

Вилфред Бони официјално е нов играч на Манчестер Сити. Досегашниот центарфор на Свонси доаѓа на Етихад за сума од 25 милиони фунти плус три милиони евра кои „граѓаните“ ќе ги платат во наредните четири години.

Претставен Вилфред Бони, го задолжи бројот 14

СуперСпорт - 14.01.2015

После тоа што потпиша за Манчестер Сити, откриени се и првите детали од договорот на Вилфред Бони со Граѓаните. Имено, тој ќе го носи бројот 14, а месечно ќе прима 100 000 фунти, што е дупло повеќе отколку што заработуваше играјќи за Свонси.

Бони е нов играч на Манчестер Сити

Топки - 14.01.2015

Вилфред Бони стана нов играч на Манчестер Сити, а таа вест ја донесе официјалниот профил на Фудбалскиот Сојуз на Брегот на Слоновата коска на Твитер. Таму се наведува дека 26-годишниот напажач на Свонси го завршил својот трансфер и дека се е готово.

Бони потпиша со Сити

Алфа - 14.01.2015

Репрезентативецот на Брегот на слоновата коска и сега веќе поранешен напаѓач на Свонси, Вилфред Бони, и официјално е нов играч на Манчестер Сити откако потпиша четири ипол годишен договор со клубот.

ОФИЦИЈАЛНО: Бони потпиша за Манчестер сити

Телеграф - 14.01.2015

Британските медиуми пренесуваат дека трансферот е вреден 28 милиони фунти Фудбалерот на Свонси, Вилфред Бони, потпиша договор со екипата на Манчестер сити, а на тој начин беа официјализирани информациите што беа објавени уште пред неколку дена.

Јувентус нуди 18 милиони евра за Јоветиќ

Локално - 14.01.2015

Јувентус понудил 18 милиони евра за напаѓачот на Манчестер Сити, Стеван Јоветиќ, тврди “Спорт Медијасет”. 25-годишниот играч одамна е во видното поле на “Старата дама”, уште пред да премине на “Етихад” од Фиорентина во 2013 година.

Официјално: Бони во Манчестер Сити за 36 милиони евра!

Спорт365 - 14.01.2015

Пукна првата трансфер-бомба во зимскиот преоден рок. 26-годишниот напаѓач Вилфред Бони ги усогласи условите со англискиот шампион и потпиша четири ипол годишен договор. Она што во текот на претходните недели бурно се шпекулираше во среда наутро доби ...

Сити го претстави новото засилување

А1 On - 14.01.2015

Англискиот фудбалски шампион Манчестер Сити денеска пред медиумите го промовираше најновото засилување Вилфред Бони. Сега веќе поранешниот фудбалер на потпиша четиригодишен договор со „граѓаните“.

Свонси на убав начин се прости од Бони (ВИДЕО)

Спорт365 - 14.01.2015

Вилфред Бони и официјално стана член на Манчестер Сити, а Свонси се прости од својот досегашен напаѓач со компилација од сите негови постигнати голови. ...

Сити го претстави новото засилување

Канал5 - 14.01.2015

Англискиот фудбалски шампион Манчестер Сити денеска пред медиумите го промовираше најновото засилување Вилфред Бони. Сега веќе поранешниот фудбалер на потпиша четиригодишен договор со „граѓаните“.

Видео: Свонси објави видео со сите 34 голови на Бони

Волеј - 14.01.2015

Манчестер Сити конечно и официјално го потврди трансферот на репрезентативецот на Брегот на слоновата коска, сега веќе поранешниот напаѓач на Свонси, Вилфрид Бони. Одличниот напаѓач беше најдобар стрелец во Премиер лигата за изминатата календарска ...

Бјанконерите испратиле понуда за Јоветиќ

Точка - 14.01.2015

Според италијанските медиуми, од таборот на актуелниот италијански шампион Јувентус испратиле понуда на адреса на Манчестер Сити за услугите на Стеван Јоветиќ. Италијанските медиуми тврдат дека „Бјанконерите“ испратиле понуда на адреса на Сити за ...

Официјално: Вилфрид Бони е новиот “граѓанин“

Tip.com.mk - 14.01.2015

Вилфрид Бони официјано стана нов член на Манчестер Сити. Напаѓачот од Брегот на Слоновата коска е претставен и на официјалната страница на клубот од “Етихад“. “Чест ми е што ќе играм за еден од најголемите фудбалски клуба на светот.

Бони стигна во Манчестер, Сити го шокира Јуве!

Спорт365 - 14.01.2015

Трансферот и официјално е потврден, а Сити само се насмеа на понудата од Јувентус за Јоветиќ. Сега е веќе и официјално, Вилфред Бони потпиша договор со Манчестер Сити. Напаѓачот од Брегот на слонова коска е со репрезентацијата на првенството на ...

Сити има четири од петте најефикасни напаѓачи на Островот во 2014! (ФОТО)

SportMedia - 14.01.2015

Екипата на Манчестер сити официјално го ангажира напаѓачот на Свонси, Вилфред Бони и со тоа доби уште еден врвен фудбалер во своите редови. Сумата која „граѓаните“ ќе ја платат за Бони изнесува 30 милиони фунти, а интересно е што со ангажманот на ...

Официјално: Бони потпиша со Сити

Волеј - 14.01.2015

Манчестер Сити го ангажираше Вилфред Бони од Свонси на договор до 2019 година во трансфер вреден 25 милиони фунти. Во зависност од настапите на Бони сумата би можела да порасне и до 28 милиони фунти, а играчот ќе му се приклучи на својот нов тим ...

Сити и официјално се засили со Вилфред Бони

Точка - 14.01.2015

Актуелниот англиски шампион Манчестер Сити го засили нападот со Вилфред Бони за кого плати 36 милиони евра. Вилфред Бони и официјално е нов фудбалер на Манчестер Сити, потврдија „Граѓаните“ на социјалните мрежи.

Манчестер Сити алчни до небото: нова мета херојот на Лион

Спортклуб - 14.01.2015

Манчестер Сити се подготвува да понуди 32 милиони евра за одличниот француски напаѓач. Иако само што потпишаа со Вилфред Бони од Сити, челниците на тимот од Манчестер, наводно повторно се во потрага по напаѓачи.

Сити го претстави новиот напаѓач

Република - 14.01.2015

Англискиот фудбалски шампион Манчестер Сити денеска пред медиумите го промовираше најновото засилување Вилфред Бони. Сега веќе поранешниот фудбалер на потпиша четиригодишен договор со „граѓаните“.

Сити плаќа 28 милиони за Бони?!

Сител - 14.01.2015

Досегашниот фудбалер на Свонси, Вилфред Бони, потпишал договор со Манчестер Сити, соопшти Фудбалскиот сојуз на Брегот на Слонова коска. Бони во моментов со својата репрезентација се наоѓа на Купот на Африка, а како што пренесе BBC кога ќе бидат ...

Конечно заврши сагата – Бони потпиша за Манчестер Сити

Нетпрес - 14.01.2015

Во текот на денешниот ден постојано се појавуваа најразлични гласини и деманти околу евентуалниот трансфер на Вилфред Бони од Свонси во Манчестер Сити, но пред малку оваа информација беше и официјално потврдена.

Бони потпишува за Манчестер Сити, негова замена ќе биде Гомез ?!

Нетпрес - 14.01.2015

Неколку дена наназад раководните луѓе на Манчестер Сити и Свонси преговараа за трансфер на напаѓачот, а според Фудбалската федерација на Брегот на Слоновата коска трансферот е веќе реализиран.

Бони во Сити за 28 млн. фунти

Fox.mk - 14.01.2015

Досегашниот фудбалер на Свонси, Вилфред Бони, потпишал договор со Манчестер Сити, соопшти Фудбалскиот сојуз на Брегот на Слонова коска. Бони во моментов со својата репрезентација се наоѓа на Купот на Африка, а како што пренесе BBC кога ќе бидат ...

Вилфрид Бони е нов „граѓанин“

Шеталиште - 14.01.2015

И официјално, напаѓаот на Свонси и репрезентацијата на Брегот на Слонова коска, Вилфрид Бони е нов играч на Манчестер Сити. Ова на својата официјална веб-страна го потврди клубот од небесно-синиот дел на Манчестер.

Бони потпиша за Манчестер Сити

Спорт - 14.01.2015

26. годишниот напаѓач ги усогласи условите со англискиот шампион и потпиша четири ипол годишен договор. „Како играч секогаш е добро кога ќе се приклучиш на еден од најдобрите тимови во светски ракми.

Бони во Сити за 28 млн. фунти

Макфакс - 14.01.2015

Досегашниот фудбалер на Свонси, Вилфред Бони, потпишал договор со Манчестер Сити, соопшти Фудбалскиот сојуз на Брегот на Слонова коска. Бони во моментов со својата репрезентација се наоѓа на Купот на Африка, а како што пренесе BBC кога ќе бидат ...

ФОТО: Бони и официјално нов играч на Сити

Курир - 14.01.2015

Напаѓачот на Свонси Вилфред Бони и официјално во продолжението на сезоната ќе го носи дресот на Манчестер Сити. Трансферот на Твитер профилот го потврди Фудбалската асоцијација на Брегот на Слоновата Коска, а дури беше објавена фотографија од ...

Бони го облече дресот на Манчестер Сити

Вечер - 14.01.2015

Од продажбата на поранешниот фудбалер на Витезе, челниците на Свонси ќе заработат околу 28 мил. фунти, а со потпишувањето на понудениот четри и пол годишен договор, Бони си осигура неделна плата од 100 илјади фунти.

Сити го претстави новото засилување

Lider - 14.01.2015

Англискиот фудбалски шампион Манчестер Сити денеска пред медиумите го промовираше најновото засилување Вилфред Бони. Сега веќе поранешниот фудбалер на потпиша четиригодишен договор со „граѓаните“.

Јувентус испрати официјална понуда за Јоветиќ, на потег е Сити!

Спортски - 13.01.2015

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус е силно заинтересиран во зимскиот преоден рок да го донесе напаѓачот на Манчестер Сити, Стефан Јоветиќ и веќе испратил официјална понуда. Откако пропаднаа преговорите за Снајдер „старата дама“ се врте ...

Јувентус со понуда за Јоветиќ

Спорт365 - 13.01.2015

Јувентус во зимскиот преоден рок сака да се засили со напаѓачот на Манчестер Сити, Стефан Јоветиќ. Како што пренесуваат италијанските медиуми, „Старата дама“ веќе испрати и официјална понуда за црногорскиот репрезентативец.

Неочекуван потег на навивач на Ливерпул

Tip.com.mk - 13.01.2015

Интересна ситуација за играчот на Манчестерн Сити Јоветиќ. Една обична ноќ кога завршила вечерата во ресторанот Џек Бар, Јоветиќ побарал сметка од конобарот кој бил навивач на Ливерпул. Овој не се мислел премногу туку ја искористил приликата и му ...

Јувентус се сврти кон Јоветиќ

Спортски - 12.01.2015

Англиските медиуми пренесуваат дека со доаѓањето на Вилфред Вони, Манчестер Сити ќе му ја отвори вратата на Стефан Јоветиќ уште во зимскиот преоден рок. Трансферот на Вилфред Бони од Свонси за 35 милиони евра е пред реализација, па „грааните“ ќе ...

Челзи ја одбил можноста за ангажман на Бони

Волеј - 12.01.2015

Како што пренесува Скај Спортс, Свонси му го понудил Вилфред Бони на Челзи, но тимот од Стемфорд Бриџ не бил заинтересиран за ангажман на интернационалецот од БСК. Напаѓачот се наоѓа пред трансфер во Манчестер Сити откако двете страни се договорија ...

Кога келнер е навивач на Ливерпул, а гостин е Јоветиќ...

Точка - 12.01.2015

Црногорскиот репрезентативец и член на Манчестер Сити, Стеван Јоветиќ бил пријатно изненаден од еден келнер во бар во Лондон. Јоветиќ во саботата настапи за Сити на дуелот против Евертон, а еден ден подоцна отпатувал за Лондон.