TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слога ја зачува традицијата на непоразеност

Дневник - 15.03.2001

ФУДБАЛ - ПРВА ЛИГА: ПЕЛИСТЕР - СЛОГА ЈУГОМАГНАТ 0-2 (0-0) Арбен Нухији, со двата постигнати гола, и ја донесе победата на Слога Југомагнат во дербито на 16. коло на Првата македонска фудбалска лига против Пелистер, во Битола, и ја продолжи традицијата на својот тим, непоразен да ја напушта Битола.

Мацков: Вардар подобро игра кога е релаксиран

Дневник - 14.03.2001

Вести - Завчера имавме состанок на Управниот одбор (УО) и главниот спонзор, УФА Медија, на кој анализиравме некои состојби, а на Стручниот штаб и на тимот им беше дадена едногласна поддршка, и покрај поразот од Слога Југомагнат - изјави Борче Ристески, член на УО на Вардар.

Слога Југомагнат во Битола пет години нема пораз

Дневник - 14.03.2001

ДЕНЕСКА ВОНРЕДНО КОЛО Три дерби-средби, и тоа по една за врвот и за опстанокот, но и една на екипи од горниот и од долниот дел на табелата се карактеристика на денешното 16. коло (14 часот) од првенството на Македонија во фудбал.

Досега невидено обезбедување на фудбалската "војна"

Вест - 12.03.2001

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА Дербито Слога Југомагнат и Вардар од 15. коло на Првата фудбалска лига се одигра под досега досега невидени мерки на обезбедување. Тензијата која владееше пред натпреварот ги принуди органите за безбедност на максимална претпазливост.

Два момента на инспирација доволни Слога Ј. да триумфира

Дневник - 12.03.2001

СЛОГА ЈУГОМАГНАТ - ВАРДАР 2-0 (1-0) Македонскиот фудбалски шампион, Слога Југомагнат, му го нанесе првиот пораз на Вардар сезонава и му се доближи на само еден бод на табелата во Првата лига. Два момента на инспирација беа доволни за триумф на чаирчани - Арџенд Беќири во 15. мин.