TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колман: Белгија е фаворит за освојување на СП 2014

Екипа - 13.10.2013

Селекторот на фудбалската репрезентација на Велс, Крис Колман вели дека Белгија е еден од главните кандидати за освојување на Светското првенство кое следната година ќе се одржува во Бразил.

Македонија 20-годишнината ја одбележа со фенерот

Дневник - 13.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација вчера одбележа 20 години од одигрувањето на првиот меѓународен натпревар, во Kрањ против Словенија. Тргна победнички (4-1), но јубилејот го одбележа со ...

Србите во Јагодина: Да им се реваншираме на македонците

Сител - 13.10.2013

Српската фудбалска репрезентација уште од денеска е во Јагодина каде вечерва го одржа и првиот тренинг во пресрет на квалификацискиот дуел со Србија кој се игра во вторник.

Македонија ќе тренира во Ниш

Сител - 13.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација денеска одржа уште еден тренинг пред гостувањето во Јагодина каде во вторник ќе го одиграме последниот квалификациски дуел за СП во Бразил со домашната селекција ...

Патот кон Бразил е отворен

Deutsche Welle - 12.10.2013

Германската репрезентација ја совлада екипата на Ирска со 3:0 и се квалификуваше за Мундијалот во Бразил во 2014 година. Пласмсн обезбедија и Белгија и Швајцарија, а Македонија загуби од Велс во ...

Велс уште еднаш ни ја покажа старата рана: Фудбал без голови не бидува

Екипа - 12.10.2013

Повеќе од добро позната е нашата репрезентативна приказна која не прати долги години наназад. Противниците не не надиграле, ама ние бодови не сме освоиле.

Стратев: Велс знаеше да не казни

Утрински - 12.10.2013

В.д. селекторот на македонската репрезентација вели дека е задоволен од учинокот на Ерџан Алиоски и од Предраг Ранѓеловиќ По поразот од Велс на синоќешниот натпревар од квалификациите за Светското ...

Стратев: Велс знаеше да не казни

А1 On - 12.10.2013

По поразот од Велс на синоќешниот натпревар од квалификациите за Светското првенство, предводникот на македонската репрезентација вд селекторот Зоран Стратев на прес конфренцијата истакна дека во ...

Стратев: Велс знаеше да нè казни

+инфо - 12.10.2013

По поразот од Велс на синоќешниот натпревар од квалификациите за Светското првенство, предводникот на македонската репрезентација вд селекторот Зоран Стратев на прес-конфренцијата истакна дека во ...

Стратев: Велс знаеше да не казни

Локално - 12.10.2013

Стрелецот на единствениот гол вчеравечер – Сајмон Чрч/ Фото: theguardian.com По поразот од Велс на синоќешниот натпревар од квалификациите за Светското првенство, предводникот на македонската ...

Стратев: Велс знаеше да не казни

Бриф - 12.10.2013

По поразот од Велс на синоќешниот натпревар од квалификациите за Светското првенство, предводникот на македонската репрезентација вд селекторот Зоран Стратев на прес конфренцијата истакна дека во ...

ГОРАН ПОПОВ: Не жалам што не играм!

Телеграф - 12.10.2013

Левиот бек на ВБА и поранешен репрезентативец го следеше мечот Велс - Македонија од трибините на „Кардиф стејдиум“ Нашите репрезентативци на мечот со Велс поддршка имаа и од својот поранешен и ...

Стратев: Велс знаеше да не казни

Денешен - 12.10.2013

По поразот од Велс на синоќешниот натпревар од квалификациите за Светското првенство, предводникот на македонската репрезентација вд селекторот Зоран Стратев на прес конфренцијата истакна дека во ...

Фудбал: Македонија против Велс

24 Вести - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Кардиф ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Свесткото првенство во Бразил. Избраниците на в.д.

Наши репрезентативци, преку ремек дело нацртано од дечиња од Велс, вечно ќе го красат стадионот во Кардиф (ФОТО)

Екипа - 11.10.2013

ЕКИПА во Кардиф, Владимир Булатовиќ Интересен детал ги пречека македонските репрезентативци на „Кардиф стадионот“ во главниот град на Велс пред денешниот натпревар од мундијалските квалификации.

Празнично во Велс: За Македонија и за себе!

Екипа - 11.10.2013

ЕКИПА во Кардиф, Владимир Булатовиќ Без разлика колкаво е резултатско значење на поедини наши репрезентативни натпревари, јасно е дека националниот дрес и тоа како секогаш повикува на безусловен ...

Горан Попов ги бодри репрезентативците во Кардиф

Екипа - 11.10.2013

ЕКИПА во Кардиф, Владимир Булатовиќ Нашиот интернационалец од редовите на англискиот ВБА, Горан Попов, кој поради инцидентот од пред една година во репрезентативните редови изминатиов период не е во ...

Стратев: Не заслуживме пораз

Екипа - 11.10.2013

ЕКИПА во Кардиф, Владимир Булатовиќ Предводникот на македонскиот национален тим Зоран Стратев смета дека не заслуживме пораз на вечерашниот дуел во Кардиф, нагласувајќи дека е задоволен од играта на ...

Стратев има една дилема во средниот ред за пресметката со некомплетниот Велс

Телма - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација вечерва (петок) во Кардиф ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Свесткото првенство во Бразил.

„Рисовите“ гостуваат во Велс: Време е Пандев да го прекине постот, а Македонија да го освои Островот!

МКД - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација вечерва ќе го има можеби клучниот меч во овој квалификациски циклс, на гостувањето во Кардиф, кај Велс (20.45 часот) во обид да избегне најслаб резултат во ...

Македонија на мегдан против некомплетниот Велс

А1 On - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Кардиф ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Свесткото првенство во Бразил. Избраниците на вд селекторот Зоран Стратев синоќа ...

Ливерпул има “нов Бејл” во подмладокот

СуперСпорт - 11.10.2013

Селекторот на Велс, Крис Колмен, на списокот го стави и 16 годишниот фудбалер на Ливерпул Хари Вилсон, за кого стручњaците велат дека е наследник на Герет Бејл.

Македонските фудбалери му гостуваат на Велс

Кајгана - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за пласман на Светското првенство. „Црвено-жолтите“ во Кардиф ќе гостуваат на селекцијата на Велс, која ...

Стратев со една дилема за стартот против Велс

Дерби - 11.10.2013

По вчерашниот тренинг во Кардиф вд селекторот на Македонија, Зоран Стартев ги најави почетните 11 за вечерашниот дуел. Единствената дилема е во средниот ред каде Ранѓеловиќ според најавите би требало ...

Македонските фудбалери му гостуваат на Велс

СуперСпорт - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација, во петок, ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за пласман на Светското првенство. „Црвено-жолтите“, во Кардиф, ќе и гостуваат на селекцијата ...

Фудбалерите вечерва по бодови во Кардиф

Алфа - 11.10.2013

Шансата за пласман на Мундијалот веќе одамна е загубена, а целта на последните две средби е што подобар пласман по крајот на квалификации во кои сеуште постои шанса за завршување и на третата ...

Македонија денеска против некомплетниот Велс

Хитпортал - 11.10.2013

М акедонската фудбалска репрезентација вечерва во Кардиф ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Свесткото првенство во Бразил. Избраниците на вд селекторот Зоран Стратев синоќа ...

Македонските фудбалери му гостуваат на Велс

БркајРабота - 11.10.2013

Вечерва со почеток во 20.45 минути македонската фудбалска репрезентација ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за СП 2014 во Бразил против селекцијата на Велс.

„Бличер рипорт“ прогнозира 1:1 во Кардиф, Пандев стрелец

Дерби - 11.10.2013

Фудбалските репрезентации на Велс и Македонија вечерва ќе одиграат нерешено 1:1 во мундијалските квалификации, предвидува американскиот спортски портал „Бличер рипорт“.

Македонија вечерва на мегдан против Велс

+инфо - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација, вечерва, во Кардиф ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Свесткото првенство во Бразил. Избраниците на в.д.

Вечерва играат Македонија-Велс

Либертас - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Кардиф ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Свесткото првенство во Бразил. Избраниците на в.д.

Македонија вечерва излегува против некомплетниот Велс

Локално - 11.10.2013

Од мечот во Скопје/ Фото: mkd.mk Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Кардиф ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Свесткото првенство во Бразил.

Талент на Ливерпул ќе го крши рекордот на Бејл

Локално - 11.10.2013

Талентот на Ливерпул, Хари Вилсон може да стане најмладиот фудбалер кој играл за националниот тим на Велс, ако вечерва се појави во игра против Македонија.

Македонија на мегдан против некомплетниот Велс

МРТ - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Кардиф ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Свесткото првенство во Бразил. Избраниците на вд селекторот Зоран Стратев синоќа ...

Македонија на мегдан против некомплетниот Велс

Бриф - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Кардиф ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Свесткото првенство во Бразил. Избраниците на вд селекторот Зоран Стратев синоќа ...

СП КВАЛИФИКАЦИИ: Со двајца дебитанти ќе го напаѓаме Велс

Телеграф - 11.10.2013

Ранѓеловиќ и Алиоски се фудбалерите кои за прв пат ќе го почуствуваат вкусот на предизвикот за А селекцијата на еден официјален меч Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Кардиф ќе го игра ...

Горан Попов ќе ја бодри Македонија во Кардиф

Телеграф - 11.10.2013

Левиот бек ги посетил своите репрезентативни другари и кога веќе не може да им помогне на теренот, ќе навива од трибините Еден од најдобрите македонски фудбалери, Горан Попов се наоѓа во Кардиф, каде ...

Македонија со изменет состав атакува на три бода во Кардиф

Нетпрес - 11.10.2013

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Зоран Стратев го исполни даденото ветување дека ќе направи неколку измени во почетниот состав кој денеска ќе се обиде да оствари позитивен ...

„Рисовите“ вечерва на мегдан со некомплетниот Велс

Курир - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Кардиф ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Свесткото првенство во Бразил. Избраниците на вд селекторот Зоран Стратев синоќа ...

Македонските фудбалери му гостуваат на Велс

Portal - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација денеска ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за пласман на Светското првенство. „Црвено-жолтите“, во Кардиф, ќе ѝ гостуваат на селекцијата на ...

Македонските фудбалери му гостуваат на Велс

Хајд Парк - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација, во петок, ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за пласман на Светското првенство. „Црвено-жолтите“, во Кардиф, ќе и гостуваат на селекцијата ...

Велс ќе биде нападнат со Пандев, Ибраими и со Ивановски

Нетпрес - 11.10.2013

Иако има уште неколку часа до официјалниот старт на квалификацискиот натпревар во групата "А", дуелот во Кардиф помеѓу репрезентациите на Велс и Македонија, в.д селекторот на нашиот национален тим ...

Македонските фудбалери му гостуваат на Велс

Макфакс - 11.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација, во петок, ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за пласман на Светското првенство. „Црвено-жолтите“, во Кардиф, ќе и гостуваат на селекцијата ...

Фудбалерите на мегдан против селекцијата на Велс

Inpress - 11.10.2013

Кардиф, 11. октомври 2013 (ИНПРЕС) Вечерва со почеток во 20.45 минути македонската фудбалска репрезентација ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за СП 2014 во Бразил против ...

Пачовски нека се пази од тинејџерот на Ливерпул

Оff.net - 10.10.2013

Има само 16 години и веќе го споредуваат со Герет Бејл. Талентираниот фудбалер на Ливерпул, Хари Вилсон кој настапува за селекцијата на Велс за играчи до 17 години доби повик од селекторот Крис ...

Репрезентацијата пристигна во Кардиф: Зошто не до триумф? (ФОТО)

Екипа - 10.10.2013

ЕКИПА во Кардиф, Владимир Булатовиќ Македонската репрезентација попладнево, некаде околу 14:30 часот по македонско време, пристигна во Кардиф каде утре од 20:45 часот ја очекува претпоследниот ...

Стратев ги откри картите за утрешниот меч: Со Ранѓеловиќ и Алиоски во првиот тим против Велс

Екипа - 10.10.2013

ЕКИПА во Кардиф, Владимир Булатовиќ Онака како што навести новиот македонски селектор Зоран Стратев со извесни промени во стартниот тим ќе им се спротистави на Велшаните на утрешниот претпоследен ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Одработен последниот тренинг во Кардиф

Екипа - 10.10.2013

ЕКИПА во Кардиф, Владимир Булатовиќ Македонските репрезентативци вечерва на Градскиот стадион во Кардиф го одработија официјалниот тренинг во очекување на утрешниот дуел против Велс во квалификациите ...

Во Кардиф по позитивен резултат

А1 On - 10.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација денеска во 10 часот со чартер лет патува за Кардиф, каде утре ќе игра против Велс на нашиот претпоследен натпревар од квалификациите за Светското првенство во ...

Во Кардиф по позитивен резултат

Идивиди - 10.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација денеска во 10 часот со чартер лет патува за Кардиф, каде утре ќе игра против Велс на нашиот претпоследен натпревар од квалификациите за Светското првенство во ...

Ретко победуваме на гости, но Велс и Србија може да паднат

Н.Македонија - 10.10.2013

Македонија победи шест пати на вкупно 49 квалификациски меча на гости, сите против ривали со послаб квалитет (Андора двапати, Естонија, Ерменија, Малта и Лихтенштајн), но може да се надеваат на успех ...

Џејмс Колинс се враќа за Македонија

Спортклуб - 10.10.2013

Искусниот дефанзивец на Вест Хем кој настапува за репрезентацијата на Велс, Џејмс Колинс, ќе игра против Македонија. Оваа одлука ФА на Велс ја соопшти утрово, кога на официјалниот сајт објави дека ...

Фудбалерите пристигнаа во Кардиф

А1 On - 10.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација со чартер лет директно од Скопје пристигна во Кардиф каде утре, петок во 20:45 го игра квалификацискиот дуел со селекцијата на Велс.

Македонија со сите сили против Велс

Дерби - 10.10.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија од попладенво е во Кардиф, каде утре го игра претпоследниот дуел од квалификациите за Светското првенство. Македонските репрезентативци очекуваат позитивен ...

Во Кардиф по позитивен резултат

+инфо - 10.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација денеска во 10 часот со чартер лет патува за Кардиф, каде утре ќе игра против Велс на нашиот претпоследен натпревар од квалификациите за Светското првенство во ...

Македонската репрезентација заминува за Велс

Либертас - 10.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација денеска заминува за Кардиф каде утре ќе игра против Велс на претпоследниот натпревар од квалификациите за Светското првенство во Бразил.

Македонија против Велс по нови бодови

Сител - 10.10.2013

Фудбалска репрезентација на Македонија денеска во 10 часот патува за Кардиф каде утре ќе игра против Велс. До крајот на квалификациите за СП во Барзил нашата репрезентација ќе одигра уште два ...

Македонија во Кардиф по позитивен резултат

Локално - 10.10.2013

На мечот со Велс во Скопје/ Фото: ffm-mk.com Македонската фудбалска репрезентација денеска во 10 часот со чартер лет патува за Кардиф, каде утре ќе игра против Велс на нашиот претпоследен натпревар ...

Фудбалерите заминаа во Кардиф по позитивен резултат

Кирилица - 10.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација денеска во 10 часот со чартер лет патува за Кардиф, каде утре ќе игра против Велс на нашиот претпоследен натпревар од квалификациите за Светското првенство во ...

ВИДЕО: Селекторот на Велс повика 16 годишник за дуелот со Македонија

Сител - 10.10.2013

Селекторот на Велс Крис Колман за дуелот со Македонија го повика 16-годишниот член на Ливерпул Хари Вилсон. Против нашата селекција утре најверојатно шанса за настап ќе добие талентот Хари Вилсон.

„Рисовите“ пристигнаа во Кардиф

Сител - 10.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација по 3,5 часовен лет со чартер директно од Скопје пристигна во Кардиф каде утре, петок во 20.45 го игра квалификацискиот дуел со селекцијата на Велс.

ВИДЕО:Стратев со една дилема пред дуелот со Велс

Сител - 10.10.2013

Фудбалската репразентација на Македонија го одржа единствениот тренинг вечерва на Градскиот стадион во Кардиф каде утревечер се игра квалификацискиот дуел селекцијата на Велс.

Репрезентацијата стигна во Кардиф

Телеграф - 10.10.2013

Националите вечерва во 20 часот ќе го имаат единствениот тренинг на стадионот „Кардиф Сити“ пред утрешниот „судир“ со Велшаните Македонската фудбалска репрезентација околу 15 часот по македонско ...

Македонија ќе игра максимално офанзивно на гостувањето во Велс

Нетпрес - 10.10.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска отпатува за Кардиф каде утре ќе го одигра претпоследниот квалификациски натпревар за престојниот Мундијал во Бразил, против селекцијата на Велс.

Во Кардиф по победа

Курир - 10.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација денеска во 10 часот со чартер лет патува за Кардиф, каде утре ќе игра против Велс на нашиот претпоследен натпревар од квалификациите за Светското првенство во ...

Хари Вилсон, 16 годишниот фудбалер на Ливерпул дебитира против Македонија

Нетпрес - 10.10.2013

Селекторот на фудбалската репрезентација на Велс, Крис Колмен, ја изненади фудбалската јавност со поканата за настап на последните два квалификациски натпревари која ја испрати до 16-годишниот ...

ВИДЕО: Велс со 16-годишник против Македонија

Курир - 10.10.2013

Селекторот на Велс Крис Колман за дуелот со Македонија го повика 16-годишниот член на Ливерпул Хари Вилсон. Против нашата селекција утре најверојатно шанса за настап ќе добие талентот Хари Вилсон.

Новески очекува Македонија да освои три бода во Кардиф

Нетпрес - 10.10.2013

Не само в.д. селекторот, Зоран Стратев, и централниот дефанзивец на германскиот бундеслигаш Мајнц, Николче Новески е убеден дека нашиот национален тим има и повеќе од реални шанси да слави на ...

Видео: 16 годишник од Велс ќе игра против Македонија

Република - 10.10.2013

Против нашата селекција за настап ќе добие талентот Хари Вилсон. Селекторот на Велс Крис Колман одлучи да го повика 16-годишното момче, кој го импресионирал со неговите настапи за селекцијата за ...

16-годишниот Хари Вилсон ќе игра против Македонија на фудбалскиот натпревар со Велс

Популарно - 10.10.2013

Селекторот на Велс Крис Колман за дуелот со Македонија го повика 16-годишниот член на Ливерпул Хари Вилсон. Против нашата селекција утре најверојатно шанса за настап ќе добие талентот Хари Вилсон.

Македонските фудбалери слетаа во Велс, очекуваат победа

Република - 10.10.2013

Македонската репрезентација попладнево, некаде околу 14:30 часот по македонско време, пристигна во Кардиф каде утре од 20:45 часот ја очекува претпоследниот натпревар од квалификациите за СП 2014 ...

Во Кардиф по позитивен победа

Денешен - 10.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација денеска во 10 часот со чартер лет патува за Кардиф, каде утре ќе игра против Велс на нашиот претпоследен натпревар од квалификациите за Светското првенство во ...

Одредени цените за дуелите на Македонија со Велс и Србија

24 Вести - 09.10.2013

Фудбалските федерации на Велс и Србија ги одредија цените за натпреварите против Македонија во последните две кола од квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014 година.

Пред утрешното заминување за Велс: Подготвени за предизвикот кој не чека во Кардиф

Екипа - 09.10.2013

Македонската репрезентација денеска го одработи последниот тренинг во нашиот главен град пред утрешното заминување за Кардиф каде во петок од 19:45 часот не очекува претпоследниот натпревар од ...

На тренинг во Ниш, пред дуелот со Србија во Јагодина

Екипа - 09.10.2013

Од фудбалскиот клуб Јагодина денеска лиферуваа информација дека нивниот стадион е веќе подготвен за последниот квалификациски натпревар од Групата А за пласман на СП 2014 меѓу Србија и Македонија.

Селекторот на Велс повика 16-годишно момче за дуелот в петок против Македонија

Екипа - 09.10.2013

Селекторот на фудбалската репрезентација на Велс, Крис Колмен, најверојатно излуден од екстремниот број повредени фудбалери и откази, повика 16-годишно момче за претстојниот квалификациски натпревар ...

Ќе ги нападнеме во Кардиф, ама внимателно

Идивиди - 09.10.2013

„Нема дефанзива. Победата ќе ја бараме со офанзива, но исто така ќе бидеме претпазливи. Сакаме да се пласираме погоре на табелата и ќе дадеме сè од себе да оствариме два добри резултати“, рече ...

Велс со 16-годишен играч против Македонија!

Дерби - 09.10.2013

Членот на младинската академија на Ливерпул, талентираниот Хари Вилсон, може да стане најмладиот фудбалер во историјата на велшката фудбалска репрезентација.

Победивме во Скопје, зошто не и во Kардиф

Дневник - 09.10.2013

Македонската фудбалска експедиција денеска заминува за Kардиф, каде што утре (20.45 ч.) против домашниот тим на Велс ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациската група за СП-2014.

Одредени цените за дуелите на Македонија со Велс и Србија

Локално - 09.10.2013

Фудбалските федерации на Велс и Србија ги одредија цените за натпреварите против Македонија во последните две кола од квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014 година.

Стратев: Можеме да ги победиме Велс и Србија

Курир - 09.10.2013

В.Д. селекторот на македонската фудбалска репрезентација Зоран Стратев најави офанзивна игра и освојување на бодовите на двата последни квалификациски натпревари за Мундијалот во Бразил идната година.

Стратев: На победа во Кардиф

Оn.net - 08.10.2013

В.Д. селекторот на македонската фудбалска репрезентација Зоран Стратев е оптимист пред гостувањето во петок во Кардиф против селекцијата на Велс во рамките на квалификациите за СП 2014.

Велшаните останаа без дури деветмина првотимци

Вест - 08.10.2013

По првичното откажување на Герет Бејл и уште тројца негови колеги од националниот тим на Велс, селекторот Крис Колмен последниве неколку дена остана без уште петмина првотимци.

Стратев: Офанзивно во Кардиф

Екипа - 08.10.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија од денеска е комплетна, се приклучија и капитенот Горан Пандев и младиот Давид Бабунски, па в.д.селекторот Зоран Стратев има детален увид со силите со кои ...

Велс со проблеми во составот за натпреварите со Македонија и Белгија

Телма - 08.10.2013

Селекторот на фудбалската репрезентација на Велс, Крис Колмен има големи проблеми со составување на тимот. Поради повреди во репрезентацијата нема да се појават уште пет играчи, а секако најзвучно ...

ФОТО: Стратев најави офанзива во Велс и во Србија

Утрински - 08.10.2013

Пандев ќе биде поблиску до голот во двете последни средби од квалификациите за СП Вршителот на должност селектор на фудбалската репрезентација на Македонија, Зоран Стратев, оптимистички гледа на двет ...

Стратев најави атак на бодови кај Велс и Србија

Телма - 08.10.2013

В.Д. селекторот на македонската фудбалска репрезентација Зоран Стратев најавува офанзивна игра и освојување на бодовите на двата последни квалификациски натпревари за Мундијалот во Бразил идната ...

Глигоров: Да одиграме тимски како во Скопје

Дерби - 08.10.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија до крајот на квалификациите за Мундијалот во Бразил ја очекуваат уште два натпревара. Првиот е во петок против Велс во Кардиф, репрезентација која на ...

Селекторот на Велс, Колмен со проблеми околу составот

А1 On - 08.10.2013

Со сериозни проблеми околу составот за претстојните натпревари се соочува селекторот на фудбалската репрезентација на Велс Крис Колмен. Поради повреди во репрезентацијата нема да се појават уште пет ...

Велс во проблеми пред дуелот со Македонија: Колмен повика девет нови фудбалери

Хитпортал - 08.10.2013

С електорот на репрезентацијата на Велс, Крис Колмен беше принуден да повика девет нови фудбалери за претстојните натпревари против Македонија и Белгија откако осум толку играчи претходно го одбија ...

Селекторот на Велс, со проблеми околу составот

Идивиди - 08.10.2013

Со сериозни проблеми околу составот за претстојните натпревари се соочува селекторот на фудбалската репрезентација на Велс Крис Колмен. Поради повреди во репрезентацијата нема да се појават уште пет ...

Очекувам да одиме на победа на двете средби

Н.Македонија - 08.10.2013

Најдобрите македонски фудбалери во добро расположение го поминаа вчерашниот прв собир на репрезентацијата во Скопје, во пресрет на важните дуели со Велс в петок во Кардиф и со Србија четири дена ...

Македонија оптимистички оди на Велс и Србија

Спортклуб - 08.10.2013

Репрезентацијата на Македонија овој месец, на последните два квалификациски натпревари ќе се бори за триумф на гостувањата кај Велс и Србија. Иако за нас, квалификацискиот циклус е готов и шансите за ...

Стратев со Пандев во шпицот ќе го напаѓа Велс

Кајгана - 08.10.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија со две гостувања ќе го заокружи циклусот квалификации за пласман на Светското првенство во Бразил. Македонија, на 11.октомври, во Кардиф, ќе му гостува на ...

Ставрев: Со дисциплинирана игра до победа

Спортски - 08.10.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, со две гостувања, ќе го заокружи циклусот квалификации за пласман на Светското првенство во Бразил. Македонија, на 11-ти октомври, во Кардиф, ќе му гостува ...

Стратев со офанзивна игра против Велс и Србија

Н.Македонија - 08.10.2013

Зоран Стратев, в.д. селекторот на македонската фудбалска репрезентација најавува офанзивна игра и освојување на бодовите на двата последни квалификациски натпревари за Мундијалот во Бразил идната ...

Стратев ќе оди на три бода против Велс

А1 On - 08.10.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, со две гостувања, ќе го заокружи циклусот квалификации за пласман на Светското првенство во Бразил 2014 година. На 11.

Стратев со Пандев во шпицот ќе го напаѓа Велс

СуперСпорт - 08.10.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, со две гостувања, ќе го заокружи циклусот квалификации за пласман на Светското првенство во Бразил. Македонија, на 11.октомври, во Кардиф, ќе му гостува на ...

Стратев верува во две победи против Велс и против Србија

Идивиди - 08.10.2013

В.Д. селекторот на македонската фудбалска репрезентација Зоран Стратев најавува офанзивна игра и освојување на бодовите на двата последни квалификациски натпревари за Мундијалот во Бразил идната ...

Стратев: Очекуваме позитивни резултати со Велс и Србија

Алфа - 08.10.2013

Шансите за пласман на Мундијалот се загубени но од последните две средби сеуште постои теоретската можност за третата позиција и најдобриот пласман досега.

Одредени цените за дуелите на Македонија со Велс и Србија

Н.Македонија - 08.10.2013

Фудбалските федерации на Велс и Србија ги одредија цените за натпреварите против Македонија во последните две кола од квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014 година, пренесува МИА ...

Одредени цените за дуелите на Македонија со Велс и Србија

А1 On - 08.10.2013

Фудбалските федерации на Велс и Србија ги одредија цените за натпреварите против Македонија во последните две кола од квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014 година.

Велс остана и без капитенот Вилијамс

Дерби - 08.10.2013

Велшката фудбалска репрезентација остана без уште еден влијателен фудбалер во пресрет на квалификацискиот натпревар против Македонија. Селекторот Крис Колмен денеска потврди дека последниот преглед ...

Преку Kардиф до најдобриот пласман

Дневник - 08.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација во комплетен состав ги одработува планираните четири тренинзи пред да тргне во мисија за бегство од последната позиција во А-квалификациската група за СП 2014.

Селекторот на Велс со проблeми околу составот

+инфо - 08.10.2013

Со сериозни проблеми околу составот за претстојните натпревари се соочува селекторот на фудбалската репрезентација на Велс Крис Колмен. Поради повреди во репрезентацијата нема да се појават уште пет ...

Стратев верува во победи против Велс и против Србија

+инфо - 08.10.2013

В.Д. селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Зоран Стратев најавува офанзивна игра и освојување на бодовите на двата последни квалификациски натпревара за Мундијалот во Бразил идната ...

Македонија-Велс 24 евра, Македонија-Србија до 8 евра

+инфо - 08.10.2013

Фудбалските федерации на Велс и Србија ги одредија цените за натпреварите против Македонија во последните две кола од квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014 година.

Колмен со откази и нови играчи

Сител - 08.10.2013

Селекторот на Велс Крис Колмен се соочува со сериозни проблеми во составот за претстојните натпревари со Македонија на 11.октомври и со Белгија на 15.октомври.

Селекторот на Велс, Колмен со пробелми околу составот

МРТ - 08.10.2013

Со сериозни проблеми околу составот за претстојните натпревари се соочува селекторот на фудбалската репрезентација на Велс Крис Колмен. Поради повреди во репрезентацијата нема да се појават уште пет ...

Стратев: Македонија може до две победи

Сител - 08.10.2013

Во пресрет на квалификациските дуели со Велс и Србија, в.д селекторот Зоран Стратев одржа прес конференција на која изрази оптимизам пред завршните квалификациски дуели.

Стратев верува во две победи против Велс и против Србија

Либертас - 08.10.2013

В.Д. селекторот на македонската фудбалска репрезентација Зоран Стратев најавува офанзивна игра и освојување на бодовите на двата последни квалификациски натпревари за Мундијалот во Бразил идната ...

Одредени цените за дуелите на Македонија со Велс и Србија

Сител - 08.10.2013

Фудбалските федерации на Велс и Србија ги одредија цените за натпреварите против Македонија во последните две кола од квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014 година.

Нов отказ за селекторот на Велс

Сител - 08.10.2013

Крис Колмен никако да ги реши проблеми со отказите. Денеска се соочи со десеттиот отакз откако и капитенот Ешли Вилијамс отпадна од комбинација. Настапот на Вилијамс беше неизвесен откако и менаџерот ...

Стратев и Новески оптимисти за Велс

Вечер - 08.10.2013

Сппоред в.д. селекторот, реални се шансите за победа на гостувањето во Кардиф, иако дефанзивецот на Мајнц потсети дека противникот има тим составен од искусни и квалитетни фудбалери Само два тренинга ...

Колмен повика дури девет нови фудбалери

Вечер - 08.10.2013

Најскапо купениот фудбалер на денешницата, ѕвездата на Реал (М), Герет Бејл, нема да биде единствениот стандарден репрезентативец на Велс кој поради повреда ќе го пропушти квалификацискиот натпревар ...

Селекторот на Велс, Колмен со пробелми околу составот

Бриф - 08.10.2013

Со сериозни проблеми околу составот за претстојните натпревари се соочува селекторот на фудбалската репрезентација на Велс Крис Колмен. Поради повреди во репрезентацијата нема да се појават уште пет ...

Репрезентацијата се комплетираше

Телеграф - 08.10.2013

Пандев и Бабунски се приклучија на репрезентацијата, а Иван Тричковски му откажа на Стратев поради повреда Денеска македонската фудбалска репрезентација ќе биде комплетирана, со приклучувањето на ...

Стратев: Одиме по триумф во Кардиф

Телеграф - 08.10.2013

Селекторот и фудбалерите оптимистички најавуваат три бода од пресметката во Кардиф в петок и пласман погоре на табелата Со голема доза оптимизам, македонската фудбалска репрезентација го очекува ...

Стратев верува во две победи против Велс и против Србија

Бриф - 08.10.2013

В.Д. селекторот на македонската фудбалска репрезентација Зоран Стратев најавува офанзивна игра и освојување на бодовите на двата последни квалификациски натпревари за Мундијалот во Бразил идната ...

Одредени цените за дуелите на Македонија со Велс и Србија

Бриф - 08.10.2013

Фудбалските федерации на Велс и Србија ги одредија цените за натпреварите против Македонија во последните две кола од квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014 година.

Велс со девет нови играчи против Македонија

Курир - 08.10.2013

Со сериозни проблеми околу составот за претстојните натпревари се соочува селекторот на фудбалската репрезентација на Велс Крис Колмен. Поради повреди во репрезентацијата нема да се појават уште пет ...

Без Тричковски против Велс и Србија

Курир - 08.10.2013

Македонската А репрезентација вчера ги започна подготовките за двата последни натпревари против Велс и Србија од квалификациите за Светското првенство 2014 година.

Стратев со Пандев во шпицот ќе го напаѓа Велс

Portal - 08.10.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, со две гостувања, ќе го заокружи циклусот квалификации за пласман на Светското првенство во Бразил. Македонија, на 11-ти октомври, во Кардиф, ќе му гостува ...

Стратев со проблеми пред дуелите со Србија и Велс

Канал 77 - 08.10.2013

В.Д. селекторот на македонската репрезентација, Зоран Стратев, за престојните два квалификациски натпревари протви Велс и Србија нема да може да смета на услугите на Иван Тричковски, откако заработи ...

Македонија ќе кроти „змаеви“ од Велс и „орли“ од Србија

Република - 08.10.2013

На македонската фудбалска репрезентација и останаа уште два квалификациски меча, против Велс во Кардиф на 11 октомрви, а четири дена подоцна одиме на гости кај нашиот сосед Србија.

Ставрев: Со дисциплинирана игра до победа

Таратур - 08.10.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, со две гостувања, ќе го заокружи циклусот квалификации за пласман на Светското првенство во Бразил. Македонија, на 11-ти октомври, во Кардиф, ќе му гостува ...

Србија – Македонија во Јагодина за 3 евра

Република - 08.10.2013

Фудбалските федерации на Велс и Србија ги одредија цените за натпреварите против Македонија во последните две кола од квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014 година.

Македонија-Велс 24 евра, Македонија-Србија од 3 до 8 евра

Курир - 08.10.2013

Фудбалските федерации на Велс и Србија ги одредија цените за натпреварите против Македонија во последните две кола од квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014 година.

Стратев со Пандев во шпицот ќе го напаѓа Велс

Макфакс - 08.10.2013

Фудбалската репрезентација на Македонија, со две гостувања, ќе го заокружи циклусот квалификации за пласман на Светското првенство во Бразил. Македонија, на 11.октомври, во Кардиф, ќе му гостува на ...

Репрезентативците се подготвуваат за претстојните дуели

Inpress - 08.10.2013

Скопје, 8. октомври 2013 (ИНПРЕС) Привремениот селектор на македонската фудбалска репрезентацијата Зоран Стратев, за престојните два квалификациски дуели против Велс и против Србија не ќе може да ...

Колмен со пробелми околу составот

Денешен - 08.10.2013

Со сериозни проблеми околу составот за претстојните натпревари се соочува селекторот на фудбалската репрезентација на Велс Крис Колмен. Поради повреди во репрезентацијата нема да се појават уште пет ...

Тричковски ги пропушта Велс и Србија

Оn.net - 07.10.2013

Македонскиот репрезентативен напаѓач Иван Тричковски заради повреда нема да биде во составот за последните два квалификациски натпревари за СП 2014 против Велс и Србија.

Ивановски на местото од Тричковски

24Фудбал - 07.10.2013

Иван Тричковски се повреди на дуелот помеѓу Беверен и Остенде, па нема да може да биде дел од селекцијата на Македонија за престојните квалификациски натпревари. В.Д.

Тричковски отпадна поради повреда, Стратев на негово место го повика Даниел Ивановски

Екипа - 07.10.2013

Напаѓачот на белгискиот клуб Васланд Беверен, Иван Тричковски, поради повреда нема да може да одговори на повикот на в.д.селекторот на националниот тим Зоран Стратев.

Велшаните во криза со повреди, Колмен повика девет дополнителни фудбалери

Екипа - 07.10.2013

Селекторот на Велс, Крис Колмен, се соочува со огромни проблеми при изборот на составот за квалификациските мечеви со Белгија и со Македонија, откако во последните неколку дена се соочи со низа нови ...

Квалификации за СП: започнуваат подготовките за средбите со Велс и Србија

Телма - 07.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација денеска ги започнува подготовките за средбите со Велс ( 11.10 ) и Србија ( 15.10 ) , последни две во мундијалските квалификации кои ги играме на гости, во Кардиф ...

Тричковски отпадна поради повреда, Стратев го замени со дефанзивец

МКД - 07.10.2013

Македонскиот интернационалец од белгиски Мехелен, Иван Тричковски нема да биде дел од завршните мундијалски квалификации на гостувањата кај Велс (петок) и Србија (идниот вторник) поради повреда, по ...

Квалификации за сп: отпадна Иван Тричковски на негово место повикан Даниел Ивановски

Телма - 07.10.2013

Иван Тричковски поради повреда нема да настапи на гостувањата против Велс и Србија во мундијалските квалификации, Тричковски е повреден а на негово место в.д.

Промени во репрезентацијата: Ивановски го замени повредениот Тричковски

Спортклуб - 07.10.2013

Селекторот Зоран Стратев, непосредно пред квалификациските дуели со Велс и Србија направи принудна промена во составот. Поради повреда, надвор од комбинација за настап ќе остане крилниот играч Иван ...

Проблеми за Стратев, Ивановски го менува Тричковски

Дерби - 07.10.2013

В.Д. селекторот на македонската репрезентација, Зоран Стратев, за престојните два квалификациски натпревари протви Велс и Србија нема да може да смета на услугите на Иван Тричковски, откако заработи ...

Македонија без Тричковски против Србија

СуперСпорт - 07.10.2013

Вршителот на должноста селектор на нашата репрезентација Зоран Стратев со соочува со првите кадровски проблеми, пред завршните мечеви од квалификациите за СП, против Велс и Србија.

Тричковски повреден, нема да игра против Велс и Србија

Кајгана - 07.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација, ги започна подготовките за натпреварите со Велс и Србија, со кои ќе го заврши квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Бразил. В.Д.

Велс десеткуван пред дуелот со Македонија

Дерби - 07.10.2013

Откажувањето на Герет Бејл и уште тројца негови колеги од националниот тим на Велс, очигледно беше само почетен проблем за селекторот Крис Колмен. Денеска велшката федерација потврди дека во пресрет ...

Велс во проблеми пред дуелот со Македонија: Колмен повика девет нови фудбалери

Спортклуб - 07.10.2013

Селекторот на репрезентацијата на Велс, Крис Колмен беше принуден да повика девет нови фудбалери за претстојните натпревари против Македонија и Белгија откако осум толку играчи претходно го одбија ...

Даниел Ивановски место Тричковски

Сител - 07.10.2013

В.Д. селекторот на репрезентацијата на Македонија Зоран Стратев, за престојните два квалификациски натпревари протви Велс и против Србија нема да може да смета на Иван Тричковски.

Тричковски повреден, нема да игра против Велс и Србија

Макфакс - 07.10.2013

Македонската фудбалска репрезентација, ги започна подготовките за натпреварите со Велс и Србија, со кои ќе го заврши квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Бразил. В.Д.