TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не ми се симнуваше од сцена

Вест - 29.11.2015

Целиот нејзин пат, од тинејџ дебитантка до поп-ѕвезда на домашната музичка сцена, Тамара Тодевска го раскажа на фантастичниот, прв нејзин концерт, во петокот во арената "Борис Трајковски".

ФОТО Спектакуларно концертно крштевање на Тамара Тодевска во „Борис Трајковски“

+инфо - 29.11.2015

Поп-пејачката Тамара Тодевска во петокот вечерта во преполната арена „Борис Трајковски“ го одржа својот прв солистички концерт во кариерата, кој ги заслужи сите пофалби, овации, аплаузи , љубовта и убавата енергија која ја сподели со ...

Тијана Дапчевиќ: „Срцето ми е полно…“

Убавина и Здравје - 29.11.2015

По спектакуларниот концерт што Тамара Тодевска го одржа во петокот во салата „Борис Трајковски“, се огласи нејзината постара сестра Тамара Дапчевиќ со честитки упатени на адресата на својата помала сестра.

ФОТО: Тамара блесна во „Борис Трајковски“

Утрински - 28.11.2015

Пејачката во спортската сала го одржа својот прв солистички концерт Тамара Тодевска синоќа во спортската сала „Борис Трајковски“ го одржа својот прв солистички концерт. Песните „Тажна љубов, среќна песна“, „Тешко без тебе“, „Брод што тоне“, беа дел ...

ФОТО: Спектакуларен прв концерт на Тамара Тодевска!

Курир - 28.11.2015

Македонската поп сензација Тамара Тодевска оваа година дефинитивно ќе има по што да ја памети. Покрај бројните хитови, таа стапи во брак, очекува бебе, настапи во ревијалниот дел на Скопски фестивал, недела дена пред концертот со ДНК ја добија ...

ФОТО: Спектакуларен концерт на Тамара Тодевска

Press24 - 28.11.2015

Македонската поп сензација Тамара Тодевска оваа година дефинитивно ќе има по што да ја памети. Покрај бројните хитови, таа стапи во брак, очекува бебе, настапи во ревијалниот дел на Скопски фестивал, недела дена пред концертот со ДНК ја добија ...

Првиот самостоен концерт на Тамара помина совршено!

ЗаЗабава - 28.11.2015

Едната од најуспешните македонски поп пејачки, Тамара Тодевска, вчера го одржа својот прв концерт во салата „Борис Трајковски“, по околу 15 годишна кариера. Таа речиси три часа заедно со многу бројните музички гости се обиде да им ја пренесе сета ...

ТАМАРА АЛА СЕВЕРИНА: Пејачката блесна на сцената во „Борис Трајковски“ (ФОТО)

Телеграф - 28.11.2015

Со стајлинг ала Северина, Тамара на почетокот од концертот блесна во провокативно издание дизајнирано од креаторката Ивана Кнез Ми се оствари сонот, ова го чекав долго време – со овие зборови се обрати Тамара Тодевска на синоќешниот прв солистички ...

(ФОТО+ВИДЕО) Тамара го одржа својот прв самостоен концерт

Локално - 28.11.2015

Едната од најуспешните македонски поп пејачки, Тамара Тодевска, вчера го одржа својот прв концерт во салата „Борис Трајковски“, по околу 15 годишна кариера. Таа речиси три часа заедно со многу бројните музички гости се обиде да им ја пренесе сета ...

ФОТО: Спектакуларен прв концерт на Тамара Тодевска!

Lider - 28.11.2015

Македонската поп сензација Тамара Тодевска оваа година дефинитивно ќе има по што да ја памети. Покрај бројните хитови, таа стапи во брак, очекува бебе, настапи во ревијалниот дел на Скопски фестивал, недела дена пред концертот со ДНК ја добија ...

Оваа фотографија од концертот на Тамара Тодевска и нејзиниот опис ќе ве наежат!

Вистина.мк - 28.11.2015

Вчеравечер (27.11) Тамара Тодевска одржа спектакуларен концерт во спортскиот центар Борис Трајковски. Поп дивата го даде и последниот атом енергија од себе, а публиката беше во делириум. Денес на социјалните мрежи осамна фотографија каде Тамара е на ...

Го оствари сонот: Спектакуларен прв концерт на Тамара Тодевска!

Вистина.мк - 28.11.2015

Македонската поп сензација Тамара Тодевска оваа година дефинитивно ќе има по што да ја памети. Покрај бројните хитови, таа стапи во брак, очекува бебе, настапи во ревијалниот дел на Скопски фестивал, недела дена пред концертот sо ДНК ја добија ...

Сензационален прв концерт на Тамара Тодевска

365 - 28.11.2015

Македонската поп ѕвезда Тамара Тодевска вчера го одржа својот прв концерт во спортската сала „Борис Трајковски“. Таа концертот го започна со песната „Тешко без тебе“ со која ја загреа публиката, а потоа се редеа големите хитови како „Тажна љубов ...

Тамара вечерва со прв концерт во Скопје

Вест - 27.11.2015

Поп-ѕвездата Тамара Тодевска ќе го одржи својот прв солистички концерт вечерва во арената "Борис Трајковски" од 21 часот. Тамара, која објави дека е во 4. месец од бременоста и носи девојче, деновиве е посветена на пробите со својот бенд и гостите ...

Тамара Тодевска вечерва со концерт во „Борис Трајковски“

+инфо - 27.11.2015

Поп-пејачката Тамара Тодевска вечерва ќе одржи солистички концерт во арената „Борис Трајковски“ со почеток во 21 часот, во организација на „Горила продукција“. На оваа музичка дружба со нејзините фанови, Тамара ќе ги изведе своите најголеми хитови, ...

Никогаш пожешка! Тамара Тодевска откри кое е нејзиното најсилно оружје пред концертот! (ФОТО)

Курир - 27.11.2015

Преостанаа само неколку часа до големиот концерт на Тамара Тодевска кој ќе се случи вечерва, петок (27-ми Ноември) во Арената „Борис Трајковски“. Ова ќе биде првиот солистички концерт на нашата популарна пејачка исполнет со нејзините најголеми ...

Тамара Тодевска порача пред концертот: „Не си облечен доколку не носиш насмевка“

Убавина и Здравје - 27.11.2015

Очигледно нашата поп-пејачка Тамара Тодевска е добро расположена пред претстојниот концерт, кој ќе се случи вечерва, во арената „Борис Трајковски“. Инаку, ова ќе биде првиот солистички концерт на нашата популарна пејачка исполнет со нејзините ...

Никогаш пожешка! Тамара откри кое е нејзиното најсилно оружје пред концертот! (ФОТО)

Вистина.мк - 27.11.2015

Преостанаа само неколку часа до големиот концерт на Тамара Тодевска кој ќе се случи вечерва, петок (27-ми Ноември) во Арената „Борис Трајковски“. Ова ќе биде првиот солистички концерт на нашата популарна пејачка исполнет со нејзините најголеми ...

ВИДЕО: Новиот спот на Тамара за пеење и смеење

Курир - 26.11.2015

Пред големиот утрешен концерт на Тамара Тодевска, како одличен маркетиншки потег, продукцијата Горила одлучи да го пушти новиот спот. Спотот за „Баш на тебе“ е сниман во Скопје, а оние кои ја познаваат Тамара велат дека таа е претставена томку таква ...

ВИДЕО Тамара пред концертот го промовираше спотот за „Баш на тебе“

+инфо - 26.11.2015

Поп-пејачката Тамара Тодевска која утревечер во арената „Борис Трајковски“ ќе го одржи својот голем солистички концерт, на музичкиот канал го промовираше својот најнов видео-запис за темата „Баш на тебе“ која се најде на нејзиниот последен албум ...

Ова не се очекуваше: Македонската пејачка ја стави Дунавка во спот (ВИДЕО)

Press24 - 26.11.2015

По видеото за Дунавка кое крена голема прашина, се случи нешто што никој не очекуваше. Тамара Тодевска ја стави во спот! Диџејот Зоки Бејбе, инаку добар пријател на Тамара Тодевска, денес на социјалните мрежи откри дека во нејзиниот нов спот „Баш на ...

ПРЕМИЕРА: Тамара Тодевска го објави спотот за „Баш на тебе“ во кој „се појавува“ и Дунавка (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 26.11.2015

Спотот за „Баш на тебе“ е сниман во Скопје, а оние што ја познаваат Тамара Тодевска велат дека таа е претставена томку таква каква што е. Особено во делот во кој гостува сестра ѝ Тијана . Меѓутоа, посебно внимание во него привлекува движењето на ...

Тамара со нов спот за „Баш на тебе“ и најава за неповторлив концерт

А1 On - 26.11.2015

Петнаесет години по објавувањето на нејзиниот прв сингл, овој петок, 27-ми ноември, денот на големиот концерт на Тамара Тодевска во СЦ „Борис Трајковски“! Изненадувања, емоции и хит рефрени – ќе бидат лајтмотив на претстојниот концерт.

(ВИДЕО) ГИ ШОКИРАШЕ СИТЕ – Која македонска пејачка ја стави Дунавка во спот?

Репортер - 26.11.2015

По видеото за Дунавка кое крена голема прашина, се случи нешто што никој не очекуваше. Тамара Тодевска ја стави во спот! Диџејот Зоки Бејбе, инаку добар пријател на Тамара Тодевска, денес на социјалните мрежи откри дека во нејзиниот нов спот „Баш на ...

Видео: Новиот спот на Тамара, за пеење и смеење

Денешен - 26.11.2015

Пред големиот утрешен концерт на Тамара Тодевска, како одличен маркетиншки потег, продукцијата Горила одлучи да го пушти новиот спот. Спотот е сниман во Скопје, а оние кои ја познаваат Тамара велат дека таа е претставена томку таква каква што е.

Тамара има нов спот и топ и е!

Вечер Прес - 26.11.2015

Петнаесет години по објавувањето на првиот сингл, Тамара утревечер ќе има концерт! А во пресрет на дружбата со фановите стигна и новото видео за "Баш на тебе". Станува збор за песна за која музиката и стиховите ги напиша Игор Џамбазов, додека ...

Тамара Тодевска: Подобро втора, отколку заборавена

Република - 26.11.2015

Многу убави енергии ќе се спојат на едно место! Кога ќе се соберат толку многу убави души на едно место, сешто може да се случи! Ќе се забавуваме, ќе играме, па и понекоја солза ќе капне, баш како во еден живот.

ВИДЕО: Новиот спот на Тамара, за пеење и смеење

Вистина.мк - 26.11.2015

Пред големиот утрешен концерт на Тамара Тодевска, како одличен маркетиншки потег, продукцијата Горила одлучи да го пушти новиот спот. Спотот е сниман во Скопје, а оние кои ја познаваат Тамара велат дека таа е претставена томку таква каква што е.

Е ова никој не го очекуваше: Тамара Тодевска ја стави Дунавка во спот!

Вистина.мк - 26.11.2015

Прашината околу Дунавка не стивнува. Диџејот Зоки Бејбе, инаку добар пријател на Тамара Тодевска, денес на социјалните мрежи откри дека во нејзиниот нов спот „Баш на тебе“ токму на зборот „случајно“ сосема не случајно во видеото е вметнат еден од ...

Тамара Тодевска: Едно е свадба, а друго концерт… Второто ми е многу поинтимно

Убавина и Здравје - 25.11.2015

Поп-пејачката Тамара Тодевска ги привршува подготовките за големиот концерт, кој ќе го одржи на 27 ноември, во салата „Борис Трајковски“ во Скопје. Популарната Пејачка за порталот vistina.mk откри како се чувствува пред големиот солистички концерт: ...

Документарецот за Тамара наскоро на веб-локацијата на „Телма“

+инфо - 25.11.2015

Телевизија „Телма“ го емитуваше документарниот филм „Кога здравствениот систем убава дете“ за малата Тамара Димовска од Велес, која имаше сериозен деформитет на ’рбетниот столб и почина чекајќи одобрение за седмата операција.

БАШ НА ТЕБЕ: Погледнете го новиот спот на Тамара Тодевска (ВИДЕО)

Телеграф - 25.11.2015

Во спотот се појавува и младиот актер Атанас Атанасовски, а мала улога има и сестра ѝ на Тамара, Тијана Тамара Тодевска сними спот за песната „Баш на тебе“. По, неколкуте балади, „Баш на тебе“ има брз и забавен ритам, а спотот има комична содржина.

Документарецот за Тамара наскоро и на веб-страницата на „Телма“

Локално - 25.11.2015

Телевизија „Телма“ го објави документарниот филм „Кога здравствениот систем убава дете“ за малата Тамара Димовска од Велес, која имаше сериозен деформитет на ’рбетниот столб и почина чекајќи одобрение за седмата операција.

Таткото на Тамара: „Подобро ќерка ми да е ку*ва отколку лезбејка!“

Вистина.мк - 25.11.2015

По разните обвинувања на Тамара и Станија во реалното шоу „Фарма“, конечно се огласи таткото на Тамара, кој ја одбрани својата миленичка. Како што е случај со старлетите, тие меѓусебно се обвинуваа за проституција, а таткото на Тамара изјави дека не ...

Тамара и Д.Н.К. и го свртеа грбот на публиката на МАРС… Еве го резултатот!

Вистина.мк - 25.11.2015

Во вторникот (24 ноември 2015 година) се одржа Македонскиот радиски фестивал во Македонската опера и балет. На овој фестивал две статуетки понесоа Тамара Тодевска и Д.Н.К. Нивната песна „Фрази љубовни“ беше прогласена за „Апсолутен радиски хит“, а ...

ТАМАРА ТОДЕВСКА: Сигурно ќе се појавам на мојот концерт!

Вистина.мк - 25.11.2015

Подготовките за големиот концерт на Тамара Тодевска се при крај и атмосферата е се пожешка и пожешка! Во организација на Горила продукција, во петок, на 27. Ноември, во Арената „Борис Трајковски“ поп дивата Тамара ќе одржи голем концерт, кој ќе биде ...

Документарец посветен на Тамара: Кога здравствениот систем убива дете (видео)

Кумановски м. - 24.11.2015

Продукција ТЕЛМА денес го објави документарниот филм за смртта на малата Тамара Димовска од Велес која почина по ненавремената операција во странство, откако целата постапка заглави во правната процедура.

Маж и на концертот ќе ја бодри од првите редови!

Вечер Прес - 24.11.2015

Тамара Тодевска, која деновиве интензивно се подготвува за претстојниот концерт закажан за в петок во арената "Борис Трајковски" во Скопје вели дека најголема поддршка во животот и е сопругот Александар Димитриевски - Мачка, со кого чекаат и бебе.

Тамара Тодевска: Најдобрите ноќи се најчесто непланирани и спонтани

Убавина и Здравје - 23.11.2015

Поп-пејачката Тамара Тодевска , нејзината блиска пријателка, популарната актерка Весна Петрушевска и шоубиз-полицаецот Боки 13 , по завршувањето на шестата гала-вечер на музичкото реално шоу „На иста адреса“, заминаа во ноќна забава.

СЕКСИ ДАМИ: Кога Весна Бејби и Тамара одат во град, паѓаат сочни муабети! (фото)

Вистина.мк - 23.11.2015

Во вчерашната епизода на македонското реално музичко шоу „На иста адреса“ Весна Петрушевска ја видовме во нејзината стандардна улога како дел од жирито, а гостин во шоуто беше Тамара Тодевска.