TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: И Стево како и Заев лаже

24 Вести - 07.04.2019

Стево Пендаровски и Зоран Заев се исти 102.5%. Зоран Заев ветуваше дека се додека дише нема да го промени уставното име на државата. Зоран Заев го промени името на државата. Зоран Заев излажа. И Стево како и Заев лаже.

Пендаровски: Не мислам дека Албанците се под 20%, исто како што знам дека Македонците не се 64%

Фокус - 07.04.2019

Како држава од давање повеќе права на граѓани може само да профитираш. Со одземање права што претходно сте ги имале создавате само конфликтност, само расправии, вели претседателскиот кандидат на 31 партија, Стево Пендаровски, во интервју за МИА, на ...

ВМРО-ДПМНЕ: И Стево како и Заев лаже

Канал5 - 07.04.2019

Стево Пендаровски и Зоран Заев се исти 102.5%. Зоран Заев ветуваше дека се додека дише нема да го промени уставното име на државата. Зоран Заев го промени името на државата. Зоран Заев излажа. И Стево како и Заев лаже.

Пендаровски за МИА: Нема да барам поголеми надлежности за претседателот, но ќе се спротивставам на обидите за ...

ТВ21 - 07.04.2019

Речиси е сигурно дека ќе има втор круг претседателски избори бидејќи праговите поставени за евентуална победа во првиот се нереално поставени, вели во интервју за МИА, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

ВМРО-ДПМНЕ: И Стево како и Заев лаже

ТВ21 - 07.04.2019

Стево Пендаровски и Зоран Заев се исти 102.5%. Зоран Заев ветуваше дека се додека дише нема да го промени уставното име на државата. Зоран Заев го промени името на државата. Зоран Заев излажа. И Стево како и Заев лаже.

Пендаровски во скопски Чаир и во Шишево

Канал5 - 07.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска од трибината ви скопско Чаир порачаа дека нашата сила е сплотени, нашата иднина се НАТО и ЕУ.

Пендаровски на трибина во Кисела Вода: Сите заедно напред за европска иднина!

Канал5 - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина во Кисела Вода говореше за европската перспектива, за нови вработувања и за подобар и просперитетен живот. „Од 2016 година има нови политичари кои се зафатија да ги решаваат најтешките ...

Заев и Пендаровски од Чаир: Нашата сила е сплотени, нашата иднина се НАТО и ЕУ, затоа, масовно на гласање и Заедно ...

Канал5 - 07.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и канидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски денеска зборуваа на трибина со граѓаните на скопската општина Чаир. Пораките и на премиерот Заев и претседателскиот кандидат Пендаровски, и на ...

Пендаровски: Се согласувам дека Владата не испорача сè што вети во 2016 година, а и некои кадровски решенија не беа ...

Фокус - 07.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, вели дека е оправдано незадоволството кај дел од граѓаните од владината коалиција. Владата на коалиционите партнери, кои го кандидираат, вели тој, не испорачала се што ветила пред две ...

Пендаровски: Јас не изгубив од Иванов, туку луѓето беа натерани да гласаат за него

Фокус - 07.04.2019

Промената на демократскиот амбиент е една од причините зошто професорот Стево Пендаровски, одлучил да се кандидира повторно за претседател на државата. Тој вели дека во 2014 не изгубил, туку резултатот се должел на изборниот фалсификат, за кој, вели ...

Пендаровски за Шарената револуција: Срушивте автократски режим без насилство, без капка крв, без испукан куршум

Фокус - 07.04.2019

Консензуалниот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска се обрати на отворената младинска трибина насловена „Get up, stand up“, која се одржа во Македонската опера и балет. -Пред три години, препознавам многу лица од тоа време, бевме ...

Пендаровски: „со Преспанскиот Договор го сочувавме идентитетот кој е и меѓународно гарантиран

24 Вести - 07.04.2019

Кандидатот на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска има средби со граѓаните на Сарај, Чаир, Кисела Вода и Карпош. П ендаровски имаше средби и со Здружението на пензионери. Од синоќешните средби со граѓаните Пендаровски порача дека со ...

Пендаровски во Чаир, со поздрав на албански – „Заедно треба да чекориме кон ЕУ и НАТО“

ТВ21 - 07.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски кампањата ја продолжи во Чаир. За разлика од другите пати, Пендаровски вечерва средбата ја почна со поздрав на албански јазик. Тој дури рече дека не треба да правиме разлика меѓу луѓето на етничка или ...

Граѓанска трибина на Пендаровски во Карпош

Канал5 - 07.04.2019

Кандидатите за претседател на државата и денеска, седми ден во низа, ја продолжија кампањата со средби со граѓани, трибини и митинзи.. Кандидатот на СДСМ и Коалицијата, Стево Пендаровски вечерва одржа граѓанската трибина во скопската општина ...

Пендаровски: Оваа генерација политичари ги решава најголемите проблеми на државата

Канал5 - 07.04.2019

Оваа генерација македонски политичари во овој мандат ги решава најголемите проблеми на оваа држава од независноста до денес. Како што гледате сите ние предводени во тие процеси од Зоран Заев успеваме сега еден по еден да ги решаваме и да ги отвораме ...

Пендаровски со пензионерите: Патот кон ЕУ и НАТО единствен за добар живот на пензионерите и младите

Press24 - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, на средба со пензионерите рече дека напредокот што политиките на актулената Влада го обезбедуваат мора да продолжи затоа што тоа е вистинскиот пат до подобар живот за пензинерите но и за младите ...

Пендаровски: Патот кон ЕУ и НАТО е единствениот што ќе донесе подобар живот

Нетпрес - 07.04.2019

Напредокот што политиките на актуелната Влада го обезбедуваат мора да продолжи затоа што тоа е вистинскиот пат до подобар живот за пензинерите, но и за младите истовремено. Ова денеска го истакна кандидатот за претседател на СДСМ и Коалицијата Стево ...

Пендаровски: Албанците не се под 20 посто

Press24 - 07.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, во интервју за МИА, говореше и за пописот. - Не мислам дека е неопходен пописот, од аспект на оние кои го бараат гласно, некои од политичарите.

Стево Пендаровски вечерва во Сарај, Кисела Вода и Карпош

Сител - 07.04.2019

Заедно да одиме напред, независно од вера и нација, независно од тоа дали се работи за помлади или повозрасни. Заедно да овозможиме нови перспективи за вас, младите, за образование, пракса, патување, школување, работа.Ова денеска го порача ...

(ВИДЕО) Пендаровски на трибина со младите: За европска иднина, напред заедно!

А1 On - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, или како што младите рекоа нивниот најголем сојузник и поборник за реализација на нивните права и европска иднина, учествуваше на отворената младинска трибина насловена „Get up, stand up“.

Пендаровски во Шишево: Доста беа делби, обединети сме

Макфакс - 07.04.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на жителите на Шишево им порача дека го застапува концептот на единство и заедништво. Доста беа делби, обединети, треба сите заедно да гледаме напред и за младите да направиме европска држава и иднина, е ...

Пендаровски во Шишево: Доста беа делби, обединети сме, да гледаме напред и за младите да обезбедиме европска иднина

А1 On - 07.04.2019

Кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии, на жителите на Шишево им порача дека го застапува концептот на единство и заедништво. Доста беа делби, обединети, треба сите заедно да гледаме напред и за младите да направиме ...

(ВИДЕО) Заев и Пендаровски од Чаир: Нашата сила е сплотени, нашата иднина се НАТО и ЕУ

А1 On - 07.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и канидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски денеска зборуваа на трибина со граѓаните на скопската општина Чаир. Пораките и на премиерот Заев и претседателскиот кандидат Пендаровски, и на ...

Заев: Чаир е пример за убавината на мултиетничка држава

Макфакс - 07.04.2019

Нашата сила е сплотени, нашата иднина се НАТО и ЕУ, порачаа претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на трибина со граѓаните во Чаир. „Здраво, Mirdita, доаѓам во мојата опптина и во моето маало“, го ...

(ВИДЕО) Заев и Пендаровски од Битола: Да гласаме за иднината на младите луѓе во европска држава!

А1 On - 07.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Битола апелираа граѓаните да ги поддржат отворените перспективи во ЕУ и НАТО, затоа што тоа е глас за иднината на младите луѓе во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е жртвуван од владејачката партија

А1 On - 07.04.2019

Да знаеше Оливер Спасовски дека СДСМ има барем минимална шанса да добие поддршка од граѓаните на претседателските избори, тогаш ќе опстоеше во намерата да се кандидира, реагира ВМРО-ДПМНЕ.

Пендаровски: Или сите ќе имаме исти права, или нема среќа за никој од нас

Нетпрес - 07.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска беа на трибина во Чаир. На трибина со граѓаните на скопската општина Чаир, беа потврдени клучните заложби на Пендаровски, да продолжи изградбата „Едно ...

Пендаровски: За две години, од режим дојдовме до НАТО и чекаме во јуни датум за ЕУ

Макфакс - 07.04.2019

За две години, од режим дојдовме до НАТО и чекаме во јуни датум за ЕУ, порача заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски од трибината во Кисела Вода, каде говореше за европската перспектива, за нови вработувања и подобар и просперитетен ...

ВМРО-ДПМНЕ: И Стево како и Заев лаже

Сител - 07.04.2019

Стево Пендаровски и Зоран Заев се исти 102.5%. Зоран Заев ветуваше дека се додека дише нема да го промени уставното име на државата. Зоран Заев го промени името на државата. Зоран Заев излажа. И Стево како и Заев лаже.

Пендаровски на трибина во Кисела Вода: Сите заедно напред за европска иднина!

А1 On - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина во Кисела Вода говореше за европската перспектива, за нови вработувања и за подобар и просперитетен живот во Република Северна Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски и Заев се исти, ветувањата им се лага

МКД - 07.04.2019

„Стево Пендаровски и Зоран Заев се исти 102.5% Зоран Заев ветуваше дека се додека дише нема да го промени уставното име на државата. Зоран Заев го промени името на државата. Зоран Заев излажа.

Пендаровски на трибина во Кисела Вода: Сите заедно напред за европска иднина!

Сител - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина во Кисела Вода говореше за европската перспектива, за нови вработувања и за подобар и просперитетен живот во Република Северна Македонија.

Пендаровски со закани кон поддржувачите: Ако не победиме, не ми излегувајте пред очи!

Курир - 07.04.2019

Стево Пендаровски, ќе биде запишан во историјата по бројот на гафови во една политичка кампања. Дополнителен коментар не е ...

Пендаровски: Да се обединиме со една цел, за подобра иднина за следните генерации

МКД - 07.04.2019

За две години, од режим дојдовме до НАТО и чекаме во јуни датум за ЕУ, порача заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски од трибината во Кисела Вода, каде говореше за европската перспектива, за нови вработувања и подобар и просперитетен ...

Седми ден предизборна кампања, кандидатите на средби со граѓани

Сител - 07.04.2019

Кандидатите за претседател на државата и денеска ја продолжуваат кампањата и на средби со граѓани, трибини и митинзи ќе ги претстават своите изборни програми. На седмиот ден од кампањата, Блерим Река, кој е поддржан од Алијансата на Албанците и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев

А1 On - 07.04.2019

„Стево Пендаровски и Зоран Заев се исти 102.5%. Зоран Заев ветуваше дека се додека дише нема да го промени уставното име на државата. Зоран Заев го промени името на државата. Зоран Заев излажа. И Стево како и Заев лаже.

(Видео) Заев во Битола: Да гласаме за Стево за да не им го уништиме просперитетот на младите генерации

Макфакс - 07.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер Заев и претседателскиот кандидат Пендаровски од Битола: Да гласаме одговорно, за иднината на младите луѓе во европска држава, Заедно Напред! Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Гласот за Мицкоски е глас за меѓународниот апаш од Будимпешта

А1 On - 07.04.2019

Претседателскиот кандидат поддржан од СДСМ, Стево Пендаровски, утрово одржа средба со пензионерите пред Домот на АРМ во Скопје. Пендаровски пред присутните рече дека изборот на 21 април и 5 мај не е само избор за претседател, туку за избор на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски лаже исто како Заев пред избори

Макфакс - 07.04.2019

Секое ветување на Стево Пендаровски е лага исто како што и секое ветување на Зоран Заев пред избори гледаме дека е лага, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Во интервју за бугарска телевизија само неколку недели пред да го смени името, Заев кажуваше колку е ...

Пендаровски: Без млади на улиците немаше да го решиме режимот на Груевски

Press24 - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, или како што младите рекоа нивниот најголем сојузник и поборник за реализација на нивните права и европска иднина, учествуваше на отворената младинска трибина насловена „Get up, stand up“.

Пендаровски на трибина со младите: Благодарение на вас го срушивме режимот, сега да продолжиме по европскиот пат

Макфакс - 07.04.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, учествуваше на отворената младинска трибина насловена „Get up, stand up“, на која како што информираат од неговиот штаб, младите нагласиле дека тој е нивниот најголем сојузник и поборник за реализација ...

(Видео) Пендаровски: Гласот за Мицкоски е глас за меѓународниот апаш од Будимпешта

Макфакс - 07.04.2019

Претседателскиот кандидат поддржан од СДСМ, Стево Пендаровски, утрово одржа средба со пензионерите пред Домот на АРМ во Скопје. Пендаровски пред присутните рече дека изборот на 21 април и 5 мај не е само избор за претседател, туку за избор на ...

Пендаровски на трибина со младите „Get up, stand up“: Без куршум урнавте режим

+инфо - 07.04.2019

Заедно да одиме напред, независно од вера и нација, независно од тоа дали се работи за помлади или повозрасни. Заедно да овозможиме нови перспективи за вас, младите, за образование, пракса, патување, школување, работа.Ова денеска го порача ...

Пендаровски призна дека Владата на СДСМ нема испорачано се што им вети на граѓаните

Курир - 07.04.2019

Во дебата кога се судрија кандидатите за претседатели, Стево Пендаровски рече дека можеби можело подобар договор да се оствари со Грција, но немало подобри услови. По оваа изјава денеска Пендаровски за интервју на МИА рече: И јас имам забелешки за ...

Пендаровски: Јас не изгубив од Иванов, туку луѓето беа натерани да гласаат за него

Press24 - 07.04.2019

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател на СДСМ, во интервју за МИА говореше за претстојните избори за претседател и за претходните избори кога тој загуби. – Во меѓувреме се смени демократскиот амбиент комплетно.

„Со Заев, Спасовски, Пендаровски и нивниот крими картел, никој не се чувствува безбеден на улиците“

Курир - 07.04.2019

Да знаеше Спасовски дека СДСМ има барем минимална шанса да добие поддршка од граѓаните на претседателските избори, тогаш ќе опстоеше во намерата да се кандидира. Спасовски знае дека нивната неспособност и криминогеност се препознаени и затоа заедно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е жртвуван од владејачката партија

Макфакс - 07.04.2019

Да знаеше Оливер Спасовски дека СДСМ има барем минимална шанса да добие поддршка од граѓаните на претседателските избори, тогаш ќе опстоеше во намерата да се кандидира, реагира ВМРО-ДПМНЕ.

Пендаровски во скопски Чаир и во Шишево

Сител - 07.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска од трибината ви скопско Чаир порачаа дека нашата сила е сплотени, нашата иднина се НАТО и ЕУ.

ВМРО-ДПМНЕ: Република Македонија нема потреба од нов Заев, Стево и Зоран се исти!

Курир - 07.04.2019

Стево Пендаровски и Зоран Заев се исти 102.5%. Зоран Заев ветуваше дека се додека дише нема да го промени уставното име на државата. Зоран Заев го промени името на државата. Зоран Заев излажа. И Стево како и Заев лаже, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Пендаровски: Претседателот треба да биде на чело на националната безбедност

+инфо - 07.04.2019

Доколку ја добие довербата од граѓаните, претседателскиот кандидат нема намера да бара повеќе надлежности за институцијата претседател, но вели дека жестоко ќе се спротивстави на евентуални обиди да се намалат тие надлежности.

Пендаровски: Патот кон ЕУ и НАТО е единствениот што ќе донесе подобар живот и за пензионерите и за младите

Сител - 07.04.2019

Напредокот што политиките на актуелната Влада го обезбедуваат мора да продолжи затоа што тоа е вистинскиот пат до подобар живот за пензинерите, но и за младите истовремено. Ова денеска го истакна кандидатот за претседател на СДСМ и Коалицијата Стево ...

Пендаровски: Нашата сила е сплотени, нашата иднина се НАТО и ЕУ

Вечер Прес - 07.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска од трибината ви скопско Чаир порачаа дека нашата сила е сплотени, нашата иднина се НАТО и ЕУ.

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е жртвуван од владејачката партија

24Инфо - 07.04.2019

Да знаеше Оливер Спасовски дека СДСМ има барем минимална шанса да добие поддршка од граѓаните на претседателските избори, тогаш ќе опстоеше во намерата да се кандидира, реагира ВМРО-ДПМНЕ.

Пендаровски: Без младите на улица не можевме да го срушиме режимот со пенкало

Либертас - 07.04.2019

Консензуалниот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска се обрати на отворената младинска трибина насловена „Get up, stand up“, која се одржа во Македонската опера и балет. -Пред три години, препознавам многу лица од тоа време, бевме ...

Заев: Чаир е пример за убавината на мултиетничка држава

24Инфо - 07.04.2019

Нашата сила е сплотени, нашата иднина се НАТО и ЕУ, порачаа претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на трибина со граѓаните во Чаир. „Здраво, Mirdita, доаѓам во мојата опптина и во моето маало“, го ...

Заев: Чаир е пример за убавината на мултиетничка држава

Либертас - 07.04.2019

Нашата сила е сплотени, нашата иднина се НАТО и ЕУ, порачаа претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на трибина со граѓаните во Чаир. „Здраво, Mirdita, доаѓам во мојата опптина и во моето маало“, го ...

Пендаровски: Не мислам дека Албанците се под 20%, исто како што знам дека Македонците не се 64%

Либертас - 07.04.2019

Како држава од давање повеќе права на граѓани може само да профитираш. Со одземање права што претходно сте ги имале создавате само конфликтност, само расправии, вели претседателскиот кандидат на 31 партија, Стево Пендаровски, во интервју за МИА, на ...

Пендаровски од Чаир: Мирдита, доаѓам во мојата општина, во моето маало

Република - 07.04.2019

Здраво, Mirdita, доаѓам во мојата општина и во моето маало, го почна обраќањето во Чаир, Пендаровски, што беше проследено со аплауз од присутните. -Да гласаме за држава членка на ЕУ и НАТО, дел од современиот развиен свет, оваа држава само вака може ...

Пендаровски: Денес сме единствената земја на Балканот што носи позитивни вести

24Инфо - 07.04.2019

Од заробена држава, денес ние сме единствената држава на Балканот која продуцира позитивни вести и добива позитивни критики од целиот свет. Дојде време за вистинска шанса за сите, и посебно за младите.

Пендаровски: Албанците не се под 20, а Македонците не се 64 проценти

Република - 07.04.2019

Како држава од давање повеќе права на граѓани може само да профитираш. Со одземање права што претходно сте ги имале создавате само конфликтност, само расправии, вели претседателскиот кандидат на 31 партија, Стево Пендаровски, во интервју за МИА, на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Секое ветување на Заев и Пендаровски е лага

24Инфо - 07.04.2019

Стево Пендаровски и Зоран Заев се исти 102.5%. Зоран Заев ветуваше дека се додека дише нема да го промени уставното име на државата. Зоран Заев го промени името на државата. Зоран Заев излажа. И Стево како и Заев лаже.

Пендаровски од Кисела Вода: За две години, од режим дојдовме до НАТО и чекаме во јуни датум за ЕУ

24Инфо - 07.04.2019

За две години, од режим дојдовме до НАТО и чекаме во јуни датум за ЕУ, порача заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски од трибината во Кисела Вода, каде говореше за европската перспектива, за нови вработувања и подобар и просперитетен ...

Заев и Пендаровски од Битола: Да гласаме одговорно, за иднината на младите луѓе во европска држава, Заедно Напред!

iPortal - 07.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Битола апелираа граѓаните да ги поддржат отворените перспективи во ЕУ и НАТО, затоа што тоа е глас за иднината на младите луѓе во ...

Пендаровски на трибина во Кисела Вода: Сите заедно напред за европска иднина!

Вечер Прес - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина во Кисела Вода говореше за европската перспектива, за нови вработувања и за подобар и просперитетен живот. Од 2016 година има нови политичари кои се зафатија да ги решаваат најтешките ...

ВМРО-ДПМНЕ: Секое ветување на Стево Пендаровски е лага. Исто како што и секое ветување на Зоран Заев пред избори ...

Опсервер - 07.04.2019

Стево Пендаровски и Зоран Заев се исти 102.5%. Зоран Заев ветуваше дека се додека дише нема да го промени уставното име на државата. Зоран Заев го промени името на државата. Зоран Заев излажа. И Стево како и Заев лаже.

Пендаровски: Оваа генерација политичари ги решава најголемите проблеми на државата

Вечер Прес - 07.04.2019

Оваа генерација македонски политичари во овој мандат ги решава најголемите проблеми на оваа држава од независноста до денес и како што гледате сите ние предводени во тие процеси од Зоран Заев успеваме сега еден по еден да ги решаваме и да ги ...

Пендаровски на трибина во Кисела Вода: Сите заедно напред за европска иднина!

Опсервер - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина во Кисела Вода говореше за европската перспектива, за нови вработувања и за подобар и просперитетен живот во Република Северна Македонија.

Пендаровски на трибина со младите: За европска иднина, напред заедно!

24Инфо - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, или како што младите рекоа нивниот најголем сојузник и поборник за реализација на нивните права и европска иднина, учествуваше на отворената младинска трибина насловена „Get up, stand up“.

Пендаровски на трибина во Кисела Вода: Сите заедно напред за европска иднина!

iPortal - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина во Кисела Вода говореше за европската перспектива, за нови вработувања и за подобар и просперитетен живот во Република Северна Македонија.

Пендаровски за МИА: Нема да барам поголеми надлежности за претседателот, но ќе се спротивставам на обидите за ...

24Инфо - 07.04.2019

Речиси е сигурно дека ќе има втор круг претседателски избори бидејќи праговите поставени за евентуална победа во првиот се нереално поставени, вели во интервју за МИА, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

Пендаровски на трибина со младите: За европска иднина, напред заедно!

iPortal - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, или како што младите рекоа нивниот најголем сојузник и поборник за реализација на нивните права и европска иднина, учествуваше на отворената младинска трибина насловена „Get up, stand up“.

Стево Пендаровски професионално: Од советник на Црвенковски и Трајковски до кандидат за претседател

еМагазин - 07.04.2019

еМагазин во серијал професионално Ви ги преставува кандидатите за претседател на државата. Кој е Стево Пендаровски Националниот кординатор за НАТО, Стево Пендаровски е кандидат за претседател на владејачките партии, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ.

Пендаровски: Гласот за Мицкоски е глас за меѓународниот апаш од Будимпешта

Точка - 07.04.2019

Претседателскиот кандидат поддржан од СДСМ, Стево Пендаровски, утрово одржа средба со пензионерите пред Домот на АРМ во Скопје. Пендаровски пред присутните рече дека изборот на 21 април и 5 мај не е само избор за претседател, туку за избор на ...

Заев и Пендаровски од Битола: Да гласаме одговорно, за иднината на младите луѓе во европска држава, Заедно Напред!

24Инфо - 07.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Битола апелираа граѓаните да ги поддржат отворените перспективи во ЕУ и НАТО, затоа што тоа е глас за иднината на младите луѓе во ...

Пендаровски за МИА: Нема да барам поголеми надлежности за претседателот, но ќе се спротивставам на обидите за ...

Локално - 07.04.2019

Речиси е сигурно дека ќе има втор круг претседателски избори бидејќи праговите поставени за евентуална победа во првиот се нереално поставени, вели во интервју за МИА, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

Видео од дрон – Еве колку народ се насобра на митингот на Пендаровски во Ресен

Centar - 07.04.2019

Синоќа на плоштадот во Ресен, се оддржа собир на кој беше претставен претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски. На социјалните мрежи е објавено моќно видео од дрон на кое може да се забележи големата заинтересираност на ...

Пендаровски: За европска иднина, напред заедно

Опсервер - 07.04.2019

Заедно да одиме напред, независно од вера и нација, независно од тоа дали се работи за помлади или повозрасни. Заедно да овозможиме нови перспективи за вас, младите, за образование, пракса, патување, школување, работа.Ова денеска го порача ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски лаже исто како Заев пред избори

Точка - 07.04.2019

Секое ветување на Стево Пендаровски е лага исто како што и секое ветување на Зоран Заев пред избори гледаме дека е лага, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Во интервју за бугарска телевизија само неколку недели пред да го смени името, Заев кажуваше колку е ...

ИНТЕРВЈУ: Пендаровски за МИА

MTM - 07.04.2019

Во интервјуто за МИА, Пендаровски информира дека сè уште нема добиено одговор од МВР за тоа од кого бил следен, но уверен е дека професионално, како што рече, ќе го истуркаат целиот процес до крај.

Пендаровски  со пензионерите: Патот кон ЕУ и НАТО е единствениот кој ќе донесе подобар живот и за пензионерите и за ...

24Инфо - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, на средба со пензионерите рече дека напредокот што политиките на актулената Влада го обезбедуваат мора да продолжи затоа што тоа е вистинскиот пат до подобар живот за пензинерите но и за младите ...

Пендаровски: Незадоволните Македонци нема да гласаат за Река

Фактор - 07.04.2019

СТево Пендаровски, кандидатот за шеф на државата во претседатеските избори, во интервју за Радио Слободна Европа вели дека политички незадоволните етнички Македонци нема да покажат голем интерес да гласаат за Блерим Река и покрај тоа што конкурентот ...

Пендаровски во Шишево: Доста беа делби, обединети сме, да гледаме напред и за младите да обезбедиме европска иднина

24Инфо - 07.04.2019

Кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии, на жителите на Шишево им порача дека го застапува концептот на единство и заедништво. Доста беа делби, обединети, треба сите заедно да гледаме напред и за младите да направиме ...

Ако дојде Силјановска, ќе ви го укине Законот за јазиците

Република - 07.04.2019

Кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии, на жителите на Шишево им порача дека го застапува концептот на единство и заедништво. Доста беа делби, обединети, треба сите заедно да гледаме напред и за младите да направиме ...

Пендаровски: За европска иднина, напред заедно

Локално - 07.04.2019

Заедно да одиме напред, независно од вера и нација, независно од тоа дали се работи за помлади или повозрасни. Заедно да овозможиме нови перспективи за вас, младите, за образование, пракса, патување, школување, работа.Ова денеска го порача ...

Пендаровски на трибина со младите: За европска иднина, напред заедно!

Бриф - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, или како што младите рекоа нивниот најголем сојузник и поборник за реализација на нивните права и европска иднина, учествуваше на отворената младинска трибина насловена „Get up, stand up“.

Пендаровски во Шишево: Доста беа делби, обединети сме, да гледаме напред и за младите да обезбедиме европска иднина

iPortal - 07.04.2019

Кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии, на жителите на Шишево им порача дека го застапува концептот на единство и заедништво. Доста беа делби, обединети, треба сите заедно да гледаме напред и за младите да направиме ...

Пендаровски: Денес сме единствената земја на Балканот што носи позитивни вести

Локално - 07.04.2019

Од заробена држава, денес ние сме единствената држава на Балканот која продуцира позитивни вести и добива позитивни критики од целиот свет. Дојде време за вистинска шанса за сите, и посебно за младите.

Пендаровски во Шишево: Доста беа делби, обединети сме

Centar - 07.04.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на жителите на Шишево им порача дека го застапува концептот на единство и заедништво. Доста беа делби, обединети, треба сите заедно да гледаме напред и за младите да направиме европска држава и иднина, е ...

Заев и Пендаровски од Чаир: Нашата сила е сплотени, нашата иднина се НАТО и ЕУ

iPortal - 07.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и канидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски денеска зборуваа на трибина со граѓаните на скопската општина Чаир. Пораките и на премиерот Заев и претседателскиот кандидат Пендаровски, и на ...

Пендаровски на трибина со младите: Благодарение на вас го срушивме режимот, сега да продолжиме по европскиот пат

Centar - 07.04.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, учествуваше на отворената младинска трибина насловена „Get up, stand up“, на која како што информираат од неговиот штаб, младите нагласиле дека тој е нивниот најголем сојузник и поборник за реализација ...

Пендаровски за МИА вели дека од МВР се уште не му одговориле кој го следел

еМагазин - 07.04.2019

Речиси е сигурно дека ќе има втор круг претседателски избори, бидејќи праговите поставени за евентуална победа во првиот се нереално поставени, вели во интервју за МИА , претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е жртвуван од владејачката партија

Centar - 07.04.2019

Да знаеше Оливер Спасовски дека СДСМ има барем минимална шанса да добие поддршка од граѓаните на претседателските избори, тогаш ќе опстоеше во намерата да се кандидира, реагира ВМРО-ДПМНЕ.

Пендаровски на трибина во Кисела Вода: Сите заедно напред за европска иднина!

Бриф - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина во Кисела Вода говореше за европската перспектива, за нови вработувања и за подобар и просперитетен живот во Република Северна Македонија.

Пендаровски на трибина во Кисела Вода: Сите заедно напред за европска иднина!

Република - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина во Кисела Вода говореше за европската перспектива, за нови вработувања и за подобар и просперитетен живот. ...

Пендаровски: Денес сме единствената земја на Балканот што носи позитивни вести

Опсервер - 07.04.2019

Од заробена држава, денес ние сме единствената држава на Балканот која продуцира позитивни вести и добива позитивни критики од целиот свет. Дојде време за вистинска шанса за сите, и посебно за младите.

(ВИДЕО)Пендаровски за МИА: Нема да барам поголеми надлежности за претседателот, но ќе се спротивставам на обидите за ...

Опсервер - 07.04.2019

Речиси е сигурно дека ќе има втор круг претседателски избори бидејќи праговите поставени за евентуална победа во првиот се нереално поставени, вели во интервју за МИА, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

Ако не победиме, не ми излегувајте пред очи!

Република - 07.04.2019

Стево Пендаровски ќе биде запишан во историјата по бројот на гафови во една политичка кампања. Дополнителен коментар не е потребен. ...

Спасовски: Гласот за Стево е глас за напредокот да продолжи

MakPress - 07.04.2019

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, вечерва беше во Кратово, на средби со граѓаните на овој град. Во обраќањето пред насобраните граѓани, Спасовски потсети на сите позитивни промени што владата предводена од СДСМ ги направи за краток период, ...

Пендаровски: За европска иднина, напред заедно

MakPress - 07.04.2019

Заедно да одиме напред, независно од вера и нација, независно од тоа дали се работи за помлади или повозрасни. Заедно да овозможиме нови перспективи за вас, младите, за образование, пракса, патување, школување, работа.Ова денеска го порача ...

Пендаровски во Кисела Вода: Сите заедно напред за европска иднина

MakPress - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина во Кисела Вода говореше за европската перспектива, за нови вработувања и за подобар и просперитетен живот во Република Северна Македонија.

Со Заев, Спасовски, Пендаровски и нивниот крими картел, никој не се чувствува безбеден

MakPress - 07.04.2019

Да знаеше Спасовски дека СДСМ има барем минимална шанса да добие поддршка од граѓаните на претседателските избори, тогаш ќе опстоеше во намерата да се кандидира. Спасовски знае дека нивната неспособност и криминогеност се препознаени и затоа заедно ...

Пендаровски со пензионерите: Патот кон ЕУ и НАТО е единствениот кој ќе донесе подобар живот

MakPress - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, на средба со пензионерите рече дека напредокот што политиките на актулената Влада го обезбедуваат мора да продолжи затоа што тоа е вистинскиот пат до подобар живот за пензинерите но и за младите ...

Пендаровски во Новаци: Со слога и единство сите заедно да чекориме напред

MakPress - 07.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска на средба со жителите на Новаци говореше за напредокот, за отворените перспективи за државата, за младите, за придобивките од членството во ЕУ и НАТО. Повика на слога и единство.

Пендаровски со пензионерите: Патот кон ЕУ и НАТО е единствениот кој ќе донесе подобар живот и за пензионерите

Скопје1 - 07.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, на средба со пензионерите рече дека напредокот што политиките на актулената Влада го обезбедуваат мора да продолжи затоа што тоа е вистинскиот пат до подобар живот за пензинерите но и за младите ...

Пендаровски со нови пораки

Скопје1 - 07.04.2019

Кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии, на жителите на Шишево им порача дека го застапува концептот на единство и заедништво. Доста беа делби, обединети, треба сите заедно да гледаме напред и за младите да направиме ...

ВМРО-ДПМНЕ: Република Македонија нема потреба од нов Заев, Пендаровски и Зоран се исти

MakPress - 07.04.2019

Стево Пендаровски и Зоран Заев се исти 102.5%. Зоран Заев ветуваше дека се додека дише нема да го промени уставното име на државата. Зоран Заев го промени името на државата. Зоран Заев излажа. И Стево како и Заев лаже.

Пендаровски: Во 2014 јас не изгубив од Иванов, туку луѓето беа натерани да гласаат за него

Скопје1 - 07.04.2019

Промената на демократскиот амбиент е една од причините зошто професорот Стево Пендаровски, одлучил да се кандидира повторно за претседател на државата. Тој вели дека во 2014 не изгубил, туку резултатот се должел на изборниот фалсификат, за кој, вели ...

Пендаровски во Демир Хисар: На гласачкото ливче има контраст од понуди, одберете ја белата

MakPress - 07.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва на средба со жители на Демир Хисар побара на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче, не само за да победи тој туку и за да победи опцијата која, како што рече, е за напредок, иднина и ...

Пендаровски: Албанците не се под 20%, а и да се, не може да им земеме тоа што им е дадено!

Магазин - 07.04.2019

Стево Пендаровски е сигурен дека во Македонија живеат над 20 % Албанци и пописот не е непоходен за да се преброиме. Според неговата математика и Македонците не се 64%, како што ги преброја пописот во 2002 година.

Пендаровски – Изборот е изолација или пат кон развиениот свет

1tv - 07.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан од владејачката коалиција, во интервјуто за РСЕ вели дека застапува концепт за внатрешна кохезија и за евроатлантска интеграција. Тој вели дека неговата опонентка Силјановска има рецепт за одење ...

Пендаровски: Станавме единствена земја на Балканот која продуцира позитивни вести

MakPress - 07.04.2019

Од заробена држава, денес ние сме единствената држава на Балканот која продуцира позитивни вести и добива позитивни критики од целиот свет. Дојде време за вистинска шанса за сите, и посебно за младите.

Заев од Чаир: Иднината на сите етнички заедници е во Европска Република Северна Македонија

MakPress - 07.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и канидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски денеска зборуваа на трибина со граѓаните на скопската општина Чаир. Премиерот и претседател на СДСМ порача дека "мултиетнички Чаир е пример за ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Не, не го погрешив градот …

Скопје1 - 07.04.2019

Не, не го погрешив градот, цинично рече кандидатот за престедател Стево Пендаровски на почетокот од митингот во Битола. На социјалните мрежи веќе му забележуваат на Пендаровски за дозата на цинизам со која како што велат ја навреди професорката ...

Пендаровски од Чаир: „Mirdita" за мојата општина и моето маало

MakPress - 07.04.2019

Пораките и на премиерот Заев и претседателскиот кандидат Пендаровски од трибината со граѓаните на скопската општина Чаир, и на граѓаните, ја потврдуваат клучната заложба на Стево Пендаровски, да продолжи изградбата Едно општество за сите и ...

Пендаровски во Шишево: Доста беа делби, обединети сме, да гледаме напред

MakPress - 07.04.2019

Кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии, на жителите на Шишево им порача дека го застапува концептот на единство и заедништво. Доста беа делби, обединети, треба сите заедно да гледаме напред и за младите да направиме ...

Пендаровски: Македонски јазик не зборуваат други националности, грците зборуваат грчки јазик

MakPress - 07.04.2019

Речиси е сигурно дека ќе има втор круг претседателски избори бидејќи праговите поставени за евентуална победа во првиот се нереално поставени, вели во интервју за МИА, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски најверојатно живее во југото, а и Заев нема пријавено куќа на свое име

Фокус - 06.04.2019

Најмалку 19 лица од власта не ја доставиле потребната документација за да докажат дека во нивните случаи не постои непотизам, обвинуваат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Јавните функционери не ја почитуваат антикорупциска поведени од постапките на Зоран ...

Пендаровски: Сите да се мобилизираме, не можеме да чекаме друг да ја заврши работата

Фокус - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на средба со жители на Могила, порача дека само паметна политика, политиката која има визија, која има стратегија како да ја постигне зацртаната цел, знае како од своите опоненти да направи пријатели и ...

Пендаровски во Новаци: Со слога и единство сите заедно да чекориме напред за доброто на државата

Канал5 - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска на средба со жителите на Новаци говореше за напредокот, за отворените перспективи за државата, за младите, за придобивките од членството во ЕУ и НАТО. Повика на слога и единство.

Пендаровски претстави осум проекти кои ќе ги почне во првите осум месеци од функцијата

ТВ21 - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска претстави осум проекти кои ќе почне да ги реализира во првите осум месеци од преземањето на претседателската функција, а кои, како што нагласи, ги отсликуваат неговите клучни заложби и столбови на ...

Пендаровски во Новаци: Со слога и единство сите заедно да чекориме напред за доброто на државата

ТВ21 - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска на средба со жителите на Новаци говореше за напредокот, за отворените перспективи за државата, за младите, за придобивките од членството во ЕУ и НАТО. Повика на слога и единство.

Пендаровски во Ресен : Заедно напред за нови шаниси за младите, за демократски и европски дом

Канал5 - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на трибина во Ресен, вечерва порача дека интеграциите во ЕУ и НАТО создаваат нови шанси за младите, за демократски и европски дом во сопствената татковина.

Спасовски во Кратово: Гласот за Стево е глас за напредокот да продолжи

Канал5 - 06.04.2019

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, вечерва беше во Кратово, на средби со граѓаните на овој град. Во обраќањето пред насобраните граѓани, Спасовски потсети на сите позитивни промени што владата предводена од СДСМ ги направи за краток период, ...

Пендаровски во Ресен : Заедно напред за нови шаниси за младите, за демократски и европски дом

Телма - 06.04.2019

Во изминативе 30 години во државата се напластија многу проблеми и која генерација македонски политичари доаѓаше, најголемите и најтешките ги ставше под тепих. Во последните две години оваа нова генерација политичари, одлучи по ценат на рејтинг и ...

Пендаровски: Сите заедно во НАТО и ЕУ

Алсат-М - 06.04.2019

На митингот во Битола, кандидатот за претседател Стево Пендаровски поддржан од владејачките партии СДСМ и ДУИ истакна дека гласањето за Гордана Силјановска е гласање за трет мандат на Ѓорѓе Иванов.

Пендаровски: Опцијата Силјановска е враќање назад во тунелот на Груевски!

Фокус - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва на средба со жители на Демир Хисар побара на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче, не само за да победи тој туку и за да победи опцијата која, како што рече, е за напредок, иднина и ...

Пендаровски од Битола : Денес сме единствената земја на Балканот што носи позитивни вести

Канал5 - 06.04.2019

Од заробена држава, денес ние сме единствената држава на Балканот која продуцира позитивни вести и добива позитивни критики од целиот свет. Дојде време за вистинска шанса за сите, и посебно за младите.

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

ТВ21 - 06.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

Пендаровски: Ќе бидам претседател на сите граѓани, во мојот кабинет ќе има претставници од сите етнички заедници

Фокус - 06.04.2019

Претставници од сите етнички заедници во неговиот кабинет, поголема вклученост на жените во политиката, директни средби со граѓани, Центар за политичко образование. Ова се дел од осумте проекти кои денеска ги претстави кандидатот за претседател, ...

(ФОТО) За „мерцедес“ затвораат, ама на „мерцедес“ плакати лепат! И паркираат на пешачки!

Курир - 06.04.2019

Еден автомобил од придружбата на кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски нашол место за паркирање на пешачки премин. Пешаците може да почекаат, да се знае кој е власт и кој може што сака да прави, па ако сака и на пешачки премин да ...

Пендаровски: Заедно напред за нови шанси за младите, за демократски и европски дом

МКД - 06.04.2019

Интеграциите во ЕУ и НАТО создаваат нови шанси за младите, за демократски и европски дом во сопствената татковина, порача вечерва кандидатот за претседател на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски на трибината во Ресен.

Пендаровски убеден дека законите за него не важат: Ако ме запре полицаец за брзо возење, нема да ме казни (ВИДЕО)

Курир - 06.04.2019

Претседателскиот канидат на СДСМ, Стево Пендаровски веќе ужива статус на ѕвезда пред која и законите замижуваат. На трибина со граѓаните на Делчево, Пендаровски се изнасмеа на помислата дека него може да го запре полиција за брзо возење, па и да го ...

(Видео) Пендаровски во Ресен: 2019 е година на економски развој и повеќе пари кај граѓаните

Макфакс - 06.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски на трибина во Ресен, вечерва порача дека интеграциите во ЕУ и НАТО создаваат нови шанси за младите, за демократски и европски дом во сопствената татковина.

(Видео) Спасовски во Кратово: Пендаровски е кандидат со кого знаете на што сте

Макфакс - 06.04.2019

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, вечерва беше во Кратово, на средби со граѓаните на овој град. Во обраќањето пред насобраните граѓани, Спасовски потсети на сите, како што рече, позитивни промени што владата предводена од СДСМ ги направи ...

Пендаровски вечерва пред битолчани

Сител - 06.04.2019

Ова е генерација политичари кои ги решаваат проблемите кои се напластени од минатото, истакна вечерва во Битола, претседателскиот кандидат Стево ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Денес сме единствената земја на Балканот што носи позитивни вести

А1 On - 06.04.2019

Од заробена држава, денес ние сме единствената држава на Балканот која продуцира позитивни вести и добива позитивни критики од целиот свет. Дојде време за вистинска шанса за сите, и посебно за младите.

(ВИДЕО) Пендаровски: Во мојот кабинет ќе има претставници од сите етнички заедници

А1 On - 06.04.2019

Претставници од сите етнички заедници во неговиот кабинет, поголема вклученост на жените во политиката, директни средби со граѓани, Центар за политичко образование. Ова се дел од осумте проекти кои денеска ги претстави кандидатот за претседател, ...

Пендаровски: Има осум проекти кои ќе ги почнам во првите осум месеци

Алфа - 06.04.2019

Претставници од сите етнички заедници во неговиот кабинет, поголема вклученост на жените во политиката, директни средби со граѓани, Центар за политичко образование. Ова се дел од осумте проекти кои денеска ги претстави кандидатот за претседател, ...

(ВИДЕО) Пендаровски од Делчево: Само ако продолжиме напред можеме отворените перспективи за младите да ги зграпчиме со ...

А1 On - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на трибина со жителите на Делчево разговараше за перспективите за младите што ги отвора напредокот, за можностите за вработување, за европските интеграции и што ќе значат тие за Делчево.

Пендаровски од Делчево: Мојот концепт е за иднина, концептот на опозицијата ќе нѐ врати во времето на Груевски

Макфакс - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на трибина со жителите на Делчево разговараше за перспективите за младите што ги отвора напредокот, за можностите за вработување, за европските интеграции и што ќе значат тие за Делчево.

Фрчкоски: Пендаровски беше блед во дуелот и импресиониран од својата колешка

Нетпрес - 06.04.2019

Љубомир Фрчкоски во вчерашното гостување на емисија на 1ТВ посочи дека Пендаровски во дуелот беше доста слаб и блед. -Пендаровски беше блед во целата приказна, беше импресиониран можеби од својата колешка.

(ВИДЕО) Пендаровски во Новаци: Со слога и единство сите заедно да чекориме напред

А1 On - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на средба со жители на Новаци, говореше за напредокот, за отворените перспективи за државата, за младите, за придобивките од членството во ЕУ и НАТО. Пендаровски повика на слога и единство.

Пендаровски ќе се залага за поголемо учество на жената во политиката

Press24 - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска претстави осум проекти кои ќе почне да ги реализира во првите осум месеци од преземањето на претседателската функција, а кои, како што нагласи, ги отсликуваат неговите клучни заложби и столбови на ...

Пендаровски: Назад во тунелот на Груевски или напред заедно?

+инфо - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва на средба со жители на Демир Хисар побара на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче, не само за да победи тој туку и за да победи опцијата која, како што рече, е за напредок, иднина и ...

Пендаровски ги претстави проектите за во првите осум месеци од функцијата

Нетпрес - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска претстави осум проекти кои ќе почне да ги реализира во првите осум месеци од преземањето на претседателската функција, а кои, како што нагласи, ги отсликуваат неговите клучни заложби и столбови на ...

Пендаровски во Демир Хисар: Заедно напред за демократска, напредна и европска држава

Сител - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва на средба со жители на Демир Хисар побара на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче, не само за да победи тој туку и за да победи опцијата која, како што рече, е за напредок, иднина и ...

(Видео) Пендаровски во Демир Хисар: Силјановска e за изолација и враќање назад во тунелот на Груевски

Макфакс - 06.04.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жители на Демир Хисар, побара на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче за да победи, како што кажа, опцијата која што е за напредок, иднина и економски развој.

Пендаровски од Демир Хисар порача: Заедно напред за демократска, напредна и европска држава

Нова ТВ - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва на средба со жители на Демир Хисар побара на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче, не само за да победи тој туку и за да победи опцијата која, како што рече, е за напредок, иднина и ...

Пендаровски најави осум проекти за првите осум месеци како претседател ВИДЕО

+инфо - 06.04.2019

Директни средби со граѓаните, со однапред утврден годишен календар на средби, претседателски центар за континуирано политичко образование, кое ќе се разликува од досегашната школа за млади лидери на Ѓорге Иванов, фонд за стипендирање студенти ...

Пендаровски: Решивме да гледаме напред и да ги затвориме најтешките прашања

Нетпрес - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва на средба со жители на Демир Хисар побара на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче, не само за да победи тој туку и за да победи опцијата која, како што рече, е за напредок, иднина и ...

Фрчкоски: Пендаровски го изгуби своето време во дебатата и имаше тотално глупава тактика

Курир - 06.04.2019

Љубомир Фрчкоски во вчерашното гостување на емисија на 1ТВ посочи дека Пендаровски во дуелот беше доста слаб и блед. -Пендаровски беше блед во целата приказна беше импресиониран можеби од својата колешка.

Фрчковски: Пендаровски беше импресиониран од Силјановска и имаше глупава тактика

Press24 - 06.04.2019

Професорот Љубомир Фрчкоски во синоќешното гостување на емисија на 1ТВ констатира дека претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски во дуелот со претседателските кандидати Гордана Силјановска Давкова и Блерим Река бил доста слаб и блед.

Пендаровски претстави осум проекти кои ќе ги почне во првите осум месеци од функцијата

Сител - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска претстави осум проекти кои ќе почне да ги реализира во првите осум месеци од преземањето на претседателската функција, а кои, како што нагласи, ги отсликуваат неговите клучни заложби и столбови на ...

Пендаровски со осум клучни проекти ако стане претседател

Р.С.Европа - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат на владејачкото мнозинство Стево Пендаровски денеска претстави осум проекти кои ќе почне да ги реализира во првите осум месеци од преземањето на претседателската функција, ако победи на претседателските избори кои ќе се ...

(ВИДЕО) СДММ Прилеп: Заедно да чекориме за европската иднина на младите

А1 On - 06.04.2019

„Државата одлучно чекори напред во подобра иднина. Приклучете се! Ајде заедно да чекориме за нашата заедничка иднина во европското семејство. Да не дозволиме никогаш повеќе да се повтори изолацијата, несигурноста, премрежјата и апатијата од минатото.

(Видео) Пендаровски: Во мојот кабинет ќе има претставници од сите етнички заедници

Макфакс - 06.04.2019

Претставници од сите етнички заедници во неговиот кабинет, поголема вклученост на жените во политиката, директни средби со граѓани, Центар за политичко образование. Ова се дел од осумте проекти кои денеска ги претстави кандидатот за претседател, ...

Пендаровски: Во мојот кабинет ќе има претставници од сите етнички заедници

Press24 - 06.04.2019

Претставници од сите етнички заедници во неговиот кабинет, поголема вклученост на жените во политиката, директни средби со граѓани, Центар за политичко образование. Ова се дел од осумте проекти кои денеска ги претстави кандидатот за претседател, ...

Пендаровски: Полицајци не ме казнуваат зашто ме знаат од телевизија ВИДЕО

+инфо - 06.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на една од трибините со граѓаните во рамки на кампањата, рече дека полицијата не го казнува дури и кога вози брзо, бидејќи го знаела од телевизија.

Пендаровски промовираше 8 проекти за првите 8 месеци- вечерва митинг во Битола

Сител - 06.04.2019

Форум на натпартиски политички дијалог и лице во лице со претседателот се два од осумте проекти, кои ќе ги реализира кандидатот за претседател Пендаровски, во првите осум месеци од седувањето во претседателското столче, доколку ја доби довербата од ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Антикорупциска да го провери имотот на Пендаровски и Заев

Сител - 06.04.2019

Најмалку 19 лица од власта не ја доставиле потребната документација за да докажат дека во нивните случаи не постои непотизам, онвинуваат од опозицијата. Јавните функционери не ја почитуваат антикорупциска поведени од постапките на Зоран Заев и Стево ...

(ВИДЕО) Пендаровски во Могила: Патот е трасиран, стопирање нема

А1 On - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на средба со жители на Могила, порача дека само паметна политика, политиката која има визија, која има стратегија како да ја постигне зацртаната цел, знае како од своите опоненти да направи ...

(Видео) Пендаровски: За изборите нема седење дома, да се мобилизираме и заедно да одиме напред

Макфакс - 06.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски на денешната средба со жители на Могила, порача дека само паметна политика, која има визија и стратегија, знае како од своите опоненти да направи пријатели и сојузници, како што нагласи, во интерес на ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Заедно напред за нови шанси за младите, за демократски и европски дом

А1 On - 06.04.2019

Интеграциите во ЕУ и НАТО создаваат нови шанси за младите, за демократски и европски дом во сопствената татковина, порача вечерва кандидатот за претседател на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски на трибината во Ресен.

(Видео) Пендаровски во Новаци: Дајте да си помогнеме, само паметна политика нè носи напред

Макфакс - 06.04.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жители на Новаци денеска говореше за отворените перспективи за државата, за младите, за придобивките од членството во ЕУ и НАТО. Притоа, тој повика на слога, единство и мудар избор.

(ВИДЕО) Пендаровски во Демир Хисар: Заедно напред за демократска, напредна и европска држава

А1 On - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на средба со жители на Демир Хисар, побра на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче, не само за да победи Пендаровски, за да победи опцијата која што е за напредок, иднина и ...

Пендаровски и СДСМ во Ресен и Битола

Сител - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски, вечерва одржа митинг во Ресен, а подоцна и во ...

(ВИДЕО) Спасовски во Кратово: Гласот за Стево е глас за напредокот да продолжи

А1 On - 06.04.2019

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, вечерва беше во Кратово, на средби со граѓаните на овој град. Во обраќањето пред насобраните граѓани, Спасовски потсети на сите позитивни промени што владата предводена од СДСМ ги направи за краток период, ...

(ВИДЕО) Пендаровски со осум клучни проекти во првите осум месеци од мандатот

iPortal - 06.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и коалицијата и ДУИ, Стево Пендаровски, објави видео на кои ги презентираше осумте клучни проекти во првите осум месеци од мадатот доколку ја добие поддршката од граѓаните.

Пендаровски во Демир Хисар: Заедно напред за демократска, напредна и европска држава

MTM - 06.04.2019

– На гласачкото ливче има контраст од понуди како никогаш досега, како црно и бело. Опцијата на Гордана Сиљановска нуди поништување на се што е постигнато, а тоа значи блокада, изолација и враќање назад во тунелот на Груевски.

(ВИДЕО) Пендаровски: Полицајци не ме казнуваат зашто ме знаат од телевизија

Либертас - 06.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на една од трибините со граѓаните во рамки на кампањата, рече дека полицијата не го казнува дури и кога вози брзо, бидејќи го знаеле од телевизија.

Пендаровски од Делчево: Мојот концепт е за иднина, концептот на опозицијата ќе нѐ врати во времето на Груевски

Centar - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на трибина со жителите на Делчево разговараше за перспективите за младите што ги отвора напредокот, за можностите за вработување, за европските интеграции и што ќе значат тие за Делчево.

Пендаровски претстави осум проекти кои ќе ги почне во првите осум месеци од функцијата

Вечер Прес - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска претстави осум проекти кои ќе почне да ги реализира во првите осум месеци од преземањето на претседателската функција, а кои, како што нагласи, ги отсликуваат неговите клучни заложби и столбови на ...

(Видео) Пендаровски: Во мојот кабинет ќе има претставници од сите етнички заедници

Centar - 06.04.2019

Претставници од сите етнички заедници во неговиот кабинет, поголема вклученост на жените во политиката, директни средби со граѓани, Центар за политичко образование. Ова се дел од осумте проекти кои денеска ги претстави кандидатот за претседател, ...

Пендаровски во Ресен: Заедно напред за нови шанси за младите, за демократски и европски дом

24Инфо - 06.04.2019

Интеграциите во ЕУ и НАТО создаваат нови шанси за младите, за демократски и европски дом во сопствената татковина, порача вечерва кандидатот за претседател на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски на трибината во Ресен.

Во живо: Фотогалерија – Илјадници го преплавија плоштадот во Битола, во секој момент се очекува обраќањето на Стево ...

Centar - 06.04.2019

Плоштадот Магнолија, во Битола претесен да ги прими сите заинтересирани граѓани за големиот митинг на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски поддржан од СДСМ и ...

(ВИДЕО) Пендаровски во Ресен: Заедно напред за нови шаниси за младите, за демократски и европски дом

Бриф - 06.04.2019

Интеграциите во ЕУ и НАТО создаваат нови шанси за младите, за демократски и европски дом во сопствената татковина, порача вечерва кандидатот за претседател на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски на трибината во Ресен.

Антикорупциска да го провери имотот на Пендаровски и Заев бара ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 06.04.2019

Најмалку 19 лица од власта не ја доставиле потребната документација за да докажат дека во нивните случаи не постои непотизам, обвинуваат од опозицијата. Јавните функционери не ја почитуваат антикорупциска поведени од постапките на Зоран Заев и Стево ...

Пендаровски во Ресен: Интеграциите во ЕУ и НАТО создаваат нови шанси за младите

Република - 06.04.2019

Интеграциите во ЕУ и НАТО создаваат нови шанси за младите, за демократски и европски дом во сопствената татковина, порача вечерва кандидатот за претседател на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски на трибината во Ресен. рече Пендаровски.

Пендаровски во Ресен: Заедно напред за нови шанси за младите, за демократски и европски дом

Либертас - 06.04.2019

Интеграциите во ЕУ и НАТО создаваат нови шанси за младите, за демократски и европски дом во сопствената татковина, порача вечерва кандидатот за претседател на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски на трибината во Ресен.

Пендаровски претстави осум проекти кои ќе ги почне во првите осум месеци од функцијата

4NEWS - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска претстави осум проекти кои ќе почне да ги реализира во првите осум месеци од преземањето на претседателската функција, а кои, како што нагласи, ги отсликуваат неговите клучни заложби и столбови на ...

Пендаровски во Демир Хисар: Заедно напред за демократска, напредна и европска држава

Опсервер - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва на средба со жители на Демир Хисар побара на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче, не само за да победи тој туку и за да победи опцијата која, како што рече, е за напредок, иднина и ...

Пендаровски претстави осум проекти кои ќе ги почне во првите осум месеци од функцијата

Република - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска претстави осум проекти кои ќе почне да ги реализира во првите осум месеци од преземањето на претседателската функција, а кои, како што нагласи, ги отсликуваат неговите клучни заложби и столбови на ...

Пендаровски од Могила: ЕУ и НАТО носат придобивки за младите, за изборите нема седење дома

24Инфо - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска од средбата со жителите на Могила порача дека само паметна политика, политиката што има визија и стратегија како да ја постигне зацртаната цел, знае како од своите опоненти да направи пријатели и ...

(ВИДЕО) Митинг на СДСМ во Битола

Тера - 06.04.2019

Во Битола СДСМ и коалицијата го претставија претседателскиот кандидат Стево Пендаровски пред битолчани на плоштадот Магнолија.Ова е генерација политичари кои ги решаваат проблемите кои се напластени од минатото, истакна во Битола, претседателскиот ...

Спасовски во Кратово: Пендаровски е кандидат со кого знаете на што сте

24Инфо - 06.04.2019

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, вечерва беше во Кратово, на средби со граѓаните на овој град. Во обраќањето пред насобраните граѓани, Спасовски потсети на сите, како што рече, позитивни промени што владата предводена од СДСМ ги направила ...

Пендаровски од Могила порача: Само паметна политика ќе нè носи напред

Република - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на средба со жители на Могила, порача дека само паметна политика, политиката која има визија, која има стратегија како да ја постигне зацртаната цел, знае како од своите опоненти да направи ...

Пендаровски: ЕУ и НАТО носат придобивки за младите

Вечер Прес - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска од средбата со жителите на Могила порача дека само паметна политика, политиката што има визија и стратегија како да ја постигне зацртаната цел, знае како од своите опоненти да направи пријатели и ...

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

4NEWS - 06.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

Пендаровски: ЕУ и НАТО носат придобивки за младите

Локално - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска од средбата со жителите на Могила порача дека само паметна политика, политиката што има визија и стратегија како да ја постигне зацртаната цел, знае како од своите опоненти да направи пријатели и ...

(Видео) Пендаровски: За изборите нема седење дома, да се мобилизираме и заедно да одиме напред

Centar - 06.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски на денешната средба со жители на Могила, порача дека само паметна политика, која има визија и стратегија, знае како од своите опоненти да направи пријатели и сојузници, како што нагласи, во интерес на ...

Пендаровски претстави осум проекти кои ќе ги почне во првите осум месеци од функцијата

Либертас - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска претстави осум проекти кои ќе почне да ги реализира во првите осум месеци од преземањето на претседателската функција, а кои, како што нагласи, ги отсликуваат неговите клучни заложби и столбови на ...

Пендаровски во Новаци: Со слога и единство сите заедно да чекориме напред за доброто на државата

24Инфо - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска на средба со жителите на Новаци говореше за напредокот, за отворените перспективи за државата, за младите, за придобивките од членството во ЕУ и НАТО. Повика на слога и единство.

Пендаровски: Дајте да си помогнеме

Република - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска на средба со жителите на Новаци говореше за напредокот, за отворените перспективи за државата, за младите, за придобивките од членството во ЕУ и НАТО. Повика на слога и единство. , рече Пендаровски.

Пендаровски во Новаци: Со слога и единство сите заедно да чекориме напред за доброто на државата

Вечер Прес - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска на средба со жителите на Новаци говореше за напредокот, за отворените перспективи за државата, за младите, за придобивките од членството во ЕУ и НАТО. Повика на слога и единство.

Пендаровски во Новаци: Со слога и единство сите заедно да чекориме напред за доброто на државата

4NEWS - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска на средба со жителите на Новаци говореше за напредокот, за отворените перспективи за државата, за младите, за придобивките од членството во ЕУ и НАТО. Повика на слога и единство.

На конвенцијата, албанските партии седнати далеку од Заев и Пендаровски! Мухамед Зекири: Што подалеку, тоа подобро!

4NEWS - 06.04.2019

На конвенцијата, албанските партии седнати далеку од Заев и Пендаровски! Мухамед Зекири: Што подалеку, тоа подобро! „Напред“ може да бидат „заедно“, ама од концептот “Напред Заедно“ малку се гледа во кампањата на Стево Пендаровски, кого го ...

Пендаровски од Могила: ЕУ и НАТО носат придобивки за младите

Либертас - 06.04.2019

– Тргнаа работите, се придвиживме и затоа мора да продолжиме. Наши министри седат на иста маса со најмоќните претставници во светот, на столчето наше во НАТО. Векови наназад други сили решавале за нас. Сега сме заедно на маса.

Пендаровски: Од тунелот, отвораме порти

Фактор - 06.04.2019

Отворени се портите кон Европа, наместо тунелот во кој се наоѓаше државата претходно, рече Стево Пендаровски, кандидатот за претседател од СДСМ, синоќа од Берово. Вели дека повеќе никој не треба да ја загрозува иднината на младите и на граѓаните.

(Галерија) Стево Пендаровски приватно: Благороден и необично духовит татко

еМагазин - 06.04.2019

еМагазин стартува серијал во кој приватно ќе Ви ги престави тројцата кандидати за претседател на државата. Стево Пендаровски приватно Пред неколку дена Стево Пендаровски наполни 56 години. Роденденот го прослави со сопругата и синот. Роден е на 3.

Пендаровски од Делчево: Само ако продолжиме напред можеме отворените перспективи за младите да ги зграпчиме со две раце

24Инфо - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на трибина со жителите на Делчево разговараше за перспективите за младите што ги отвора напредокот, за можностите за вработување, за европските интеграции и што ќе значат тие за Делчево.

Заев и Пендаровски вечерва на митинг во Битола

Тера - 06.04.2019

Кандидатот за Претседател на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вечерва ќе биде претставен пред битолчани. Митингот ќе се одржи на плоштадот Магнолија, со почеток од 20:30 часот. „Време е да ги оставиме поделбите зад нас и да се обединиме во ...

Пендаровски во Демир Хисар: Заедно напред за демократска, напредна и европска држава

24Инфо - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва на средба со жители на Демир Хисар побара на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче, не само за да победи тој туку и за да победи опцијата која, како што рече, е за напредок, иднина и ...

Фрчкоски: Пендаровски беше импресиониран од Силјановска и потфрли во дебатата

Република - 06.04.2019

Професорот Љубомир Фрчкоски во синоќешното гостување на емисија на 1ТВ констатира дека претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски во дуелот со претседателските кандидати Гордана Силјановска Давкова и Блерим Река бил доста слаб и блед.

Пендаровски во Новаци: Со слога и единство сите заедно да чекориме напред за доброто на државата

Либертас - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска на средба со жителите на Новаци говореше за напредокот, за отворените перспективи за државата, за младите, за придобивките од членството во ЕУ и НАТО. Повика на слога и единство.

Пендаровски: Поделбите не смеат да продолжат

MTM - 06.04.2019

-Во Европа велат ако не можеш да ги решиш проблемите со соседите нема што да бараш во Брисел. Сите тие тешки прашања се решија за година две. За година време потпишавме договор со Бугарија, наместо многу поодамна. Дојде на ред уште потежок договор.

Пендаровски: ЕУ и НАТО носат придобивки за младите

Опсервер - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска од средбата со жителите на Могила порача дека само паметна политика, политиката што има визија и стратегија како да ја постигне зацртаната цел, знае како од своите опоненти да направи пријатели и ...

Пендаровски: Да ме запре полицаец за брзо возење, мислите ќе ме казни? Јас не мислам, хахаха!

Република - 06.04.2019

Претседателскиот канидат на СДСМ и ДУИ Стево Пендаровски веќе ужива статус на ѕвезда пред која и законите замижуваат. На трибина со граѓаните на Делчево Пендаровски се изнасмеа на помислата дека него може да го запре полиција за брзо возење, па и да ...

Пендаровски во Демир Хисар: Заедно напред за демократска, напредна и европска држава

Либертас - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва на средба со жители на Демир Хисар побара на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче, не само за да победи тој туку и за да победи опцијата која, како што рече, е за напредок, иднина и ...

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

Локално - 06.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

(ВИДЕ) Пендаровски најави 8 клучни проекти за првите 8 месеци од мандатот

Бриф - 06.04.2019

На денешната прес конференција, кандидатот за претседател Стево Пендаровски рече дека по 5-ти мај, Претседателот повторно ќе биде почитувана институција, кој ќе биде глас на разумот, силен заштитник на граѓаните и ќе игра суштинска улога во ...

Пендаровски претстави осум проекти кои ќе ги почне во првите осум месеци од функцијата

Локално - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска претстави осум проекти кои ќе почне да ги реализира во првите осум месеци од преземањето на претседателската функција, а кои, како што нагласи, ги отсликуваат неговите клучни заложби и столбови на ...

Пендаровски од Делчево: Мојот концепт е за иднина, концептот на опозицијата ќе нѐ врати во времето на Груевски

Точка - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на трибина со жителите на Делчево разговараше за перспективите за младите што ги отвора напредокот, за можностите за вработување, за европските интеграции и што ќе значат тие за Делчево.

Пендаровски: Во мојот кабинет ќе има претставници од сите етнички заедници

24Инфо - 06.04.2019

Претставници од сите етнички заедници во неговиот кабинет, поголема вклученост на жените во политиката, директни средби со граѓани, Центар за политичко образование. Ова се дел од осумте проекти кои денеска ги претстави кандидатот за претседател, ...

Пендаровски во Демир Хисар: Заедно напред за демократска, напредна и европска држава

Вечер Прес - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва на средба со жители на Демир Хисар побара на 21 април да се заокружи бројот 3 на гласачкото ливче, не само за да победи тој туку и за да победи опцијата која, како што рече, е за напредок, иднина и ...

Опозицијата не верува дека Заев нема куќа, а Пендаровски дека вози југо

Фактор - 06.04.2019

Опозицијата ја повика Комисијата за спречување на корупцијата да го испитаат имотот на премиерот Зоран Заев и кандидатот за претседател на Македонија, Стево Пендаровски, бидејќи веруваат дека тие поседуваат многу повеќе отколку што официјално ...

Пендаровски претстави осум проекти кои ќе ги почне во првите осум месеци од функцијата

MakPress - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска претстави осум проекти кои ќе почне да ги реализира во првите осум месеци од преземањето на претседателската функција, а кои, како што нагласи, ги отсликуваат неговите клучни заложби и столбови на ...

Пендаровски од Делчево: Треба да им ставиме крај на поделбите

MakPress - 06.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

Пендаровски: ЕУ и НАТО носат придобивки за младите

MakPress - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска од средбата со жителите на Могила порача дека само паметна политика, политиката што има визија и стратегија како да ја постигне зацртаната цел, знае како од своите опоненти да направи пријатели и ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Полицијата не ме казнува, ме знаат од телевизија

Скопје1 - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заеднички кандидат за Претседател од СДСМ и коалиционите партии, на една од своите трибини се пофали дека полицијата не го кaзнува дури и кога вози пpeбрзо. Имено тој посочи дека го знаеле од телевизија.

Пендаровски од Ресен : Заедно напред за нови шаниси за младите, за демократски и европски дом

Скопје1 - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на трибина во Ресен, вечерва порача дека интеграциите во ЕУ и НАТО создаваат нови шанси за младите, за демократски и европски дом во сопствената татковина.

Пендаровски: ЕУ и НАТО носат безбедност, просперитет и нови работни места

MakPress - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател оствари средба со жителите на Чешиново – Облешево и Пехчево. Пендаровски рече дека со добивање датум за почеток на преговори со ЕУ државата ќе користиме 900 милиони евра годишно за развој, голем ...

Фрчкоски против Пендаровски: Дуелот беше блед и слаб

Скопје1 - 06.04.2019

Љубомир Фрчкоски во вчерашното гостување на емисија на 1ТВ посочи дека Пендаровски во дуелот беше доста слаб и блед. -Пендаровски беше блед во целата приказна беше импресиониран можеби од својата колешка.

Кога дојде оваа Влада немаше пари за пензии и плати, рече Пендаровски

Скопје1 - 06.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на трибина со жителите на Делчево разговараше за перспективите за младите што ги отвора напредокот, за можностите за вработување, за европските интеграции и што ќе значат тие за Делчево.

Пендаровски: Тешките одлуки и компромиси на Владата ни ги отворија портите кон Европа

MakPress - 06.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва беше меѓу граѓаните на Берово. Пред беровчани тој ги нагласи политиките на актуелната Влада за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој како што рече, претходно се наоѓаше државата.

Пендаровски од Могила: Само паметна политика ќе нè носи напред

1tv - 06.04.2019

Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Могила, порача дека само паметна политика, политиката која има визија, која има стратегија како да ја постигне зацртаната цел, знае како од своите опоненти ...

ВИДЕО: Пендаровски со скандалозна изјава- ако ме запре полиција нема да ме казни

Магазин - 06.04.2019

Кандидатот за претседател поддржан од владеачката партија СДСМ, Стево Пендаровски се чини дека веќе ужива статус на ѕвезда пред која и законите замижуваат. Тој на трибината во Делчево истакна дека ниту полицијата ништо не му може.

Пендаровски на митинзи во Берово и Делчево

24 Вести - 05.04.2019

Кандидатите за претседател ја продолжуваат кампањата, на која на средби со граѓани и митинзи ги престатвуваат своите изборни програми. Под мотото „Заедно напред“ кандидатот на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски ќе има средби со граѓани во ...

„Само Вистина“ со Љубиша Николовски и Тодор Пендаров.

Канал5 - 05.04.2019

Во вечерашната „Само Вистина“ дебатираа Љубиша Николовски и Тодор Пендаров. Пендаров: Во поглед на пораките од првите неколку дена од претседателската кампања, јас не видов тотално ништо. Видете ги пораките и на едниот и на другиот кандидат, тие се ...

На конвенцијата, албанските партии седнати далеку од Заев и Пендаровски! „Што подалеку, тоа подобро!“, вели Зекири

ТВ21 - 05.04.2019

На конвенцијата, албанските партии седнати далеку од Заев и Пендаровски! Мухамед Зекири: Што подалеку, тоа подобро! „Напред“ може да бидат „заедно“, ама од концептот “Напред Заедно“ малку се гледа во кампањата на Стево Пендаровски, кого го ...

Пендаровски: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да ги отвори вратите кон Европа

24 Вести - 05.04.2019

Со добивање датум за почеток на преговори со ЕУ државата ќе користи 900 милиони евра годишно за развој, голем дел за земјоделството, затоа е важно земјата да продолжи напред, изјави п ретседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата С тево Пендаровски ...

Пендаровски: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

Канал5 - 05.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва беше меѓу граѓаните на Берово.Пред беровчани тој ги нагласи политиките на актуелната Влада за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој како што рече, претходно се наоѓаше државата.

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

Канал5 - 05.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

Пендаровски: Ако не можеш да ги решиш проблемите со соседите нема што да бараш во Брисел

Фокус - 05.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта место да работи и прави реформи, тргува со националните и државните интереси

Канал5 - 05.04.2019

Зоран Заев и Стево Пендаровски се 102.5% исти. Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ЕУ во јуни. Заев не може да спроведе реформи, ист е и Пендаровски. Република Македонија не може да се придвижи ни милиметар кон ЕУ, се додека ...

Пендаровски во Чешиново-Обелешево: Отпочнување на преговори со ЕУ значи 900 милиони евра годишно за развој

Канал5 - 05.04.2019

Заедничкиот кандидат за престедател Стево Пендаровски денеска беше во посета на општина Чешиново-Облешево каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми. Пред пристуните, Пендаровски повика да се искористи позитвиниот момент и да продолжи ...

Пендаровски во Пехчево: ЕУ и НАТО носат безбедност, просперитет и нови работни места, да продолжиме напред

Канал5 - 05.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател оствари средба со жителите на Чешиново – Облешево и Пехчево. Пендаровски рече дека со добивање датум за почеток на преговори со ЕУ државата ќе користиме 900 милиони евра годишно за развој, голем ...

Пендаровски: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

Фокус - 05.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва беше меѓу граѓаните на Берово. Пред беровчани тој ги нагласи политиките на актуелната Влада за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој како што рече, претходно се наоѓаше државата.

„Само Вистина“ вечерва со Љубиша Николовски и Тодор Пендаров

Канал5 - 05.04.2019

Во вечерашната „Само Вистина“ ќе дебатираат Љубиша Николовски и Тодор Пендаров. Дами и господа, петок е последен работен ден од неделата, но кога ќе дојде и судниот ден за македонските реформи, вечерва на местото каде се говори „Само вистина“ ќе ...

Пендаровски во Пехчево: ЕУ и НАТО носат безбедност, просперитет и нови работни места, да продолжиме напред

Сител - 05.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател оствари средба со жителите на Чешиново – Облешево и Пехчево. Пендаровски рече дека со добивање датум за почеток на преговори со ЕУ државата ќе користиме 900 милиони евра годишно за развој, голем ...

Заев: Денеска имаме признаен македонски јазик и признаен македонски идентитет

МКД - 05.04.2019

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев, во своето обраќање на трибина во Велес, истакна дека после 10 години нашата земја ќе има претседател кој му треба него, но и треба на државата, на Владата, на парламентот и на народот.

Пендаровски: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

Press24 - 05.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва беше меѓу граѓаните на Берово. Пред беровчани тој ги нагласи политиките на актуелната Влада за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој како што рече, претходно се наоѓаше државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта место да работи и прави реформи, тргува со националните и државните интереси

Сител - 05.04.2019

Зоран Заев и Стево Пендаровски се 102.5% исти. Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ЕУ во јуни. Заев не може да спроведе реформи, ист е и Пендаровски. Република Македонија не може да се придвижи ни милиметар кон ЕУ, се додека ...

Пендаровски: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

Нова ТВ - 05.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва беше меѓу граѓаните на Берово. Пред беровчани тој ги нагласи политиките на актуелната Влада за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој како што рече, претходно се наоѓаше државата.

Пендаровски: Мораше да се носат тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

Нетпрес - 05.04.2019

Политиките на актуелната власт се за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој етходно се наоѓаше државата, рече во Берово претседателскот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски,.

Пендаровски: Датум за преговори со ЕУ значи 900 милиони евра годишно за развој

Алфа - 05.04.2019

Со добивање датум за почеток на преговори со ЕУ, државата ќе користи 900 милиони евра годишно за развој, голем дел за земјоделството, затоа е важно земјата да продолжи напред, порача Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта место да работи и прави реформи, тргува со националните и државните интереси

Алфа - 05.04.2019

Зоран Заев и Стево Пендаровски се 102.5% исти. Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ЕУ во јуни. Заев не може да спроведе реформи, ист е и Пендаровски. Република Македонија не може да се придвижи ни милиметар кон ЕУ, се додека ...

Пендаровски: Тоа што се случи со Бугарија истото ќе се случи и со Северна Македонија кога ќе влеземе во ЕУ и НАТО

Курир - 05.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва беше меѓу граѓаните на Берово. Пред беровчани тој ги нагласи политиките на актуелната Влада за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој како што рече, претходно се наоѓаше државата.

Пендаровски: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

Алфа - 05.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва беше меѓу граѓаните на Берово. Пред беровчани тој ги нагласи политиките на актуелната Влада за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој како што рече, претходно се наоѓаше државата.

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

А1 On - 05.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ЕУ во јуни

А1 On - 05.04.2019

„Зоран Заев и Стево Пендаровски се 102.5% исти. Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ЕУ во јуни. Заев не може да спроведе реформи, ист е и Пендаровски. Република Македонија не може да се придвижи ни милиметар кон ЕУ, се додека ...

Пендаровски во Делчево: Поделбите од минатото не смеат да продолжат

МКД - 05.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски на вечерашниот митинг во Делчево зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година-две биле решени. „Во Европа велат ако не можеш да ги решиш проблемите со соседите нема што ...

Лазов до СДСМ: Се фалите со едно општество за сите, а донесовте поделби- Пендаровски најубедливиот пораз го има веќе ...

Курир - 05.04.2019

Вчеравечер бевте сведоци, дека овде токму на ова место, СДСМ на Северна и нивната коалиција одржаа митинг за да го претстават нивниот кандидат за претседател Стево Пендаровски пред Велешани.

Заев и Пендаровски во Велес: Економскиот развој ќе се забрза со интеграциите

Макфакс - 05.04.2019

Ги решивме големите прашања, затоа има инвестиции, затоа работите и во економијата тргнаа на добро, посочи претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, на вечерашната трибина со граѓаните на Велес, во рамки на изборната кампања на претседателскит ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев и Стево Пендаровски се 102.5% исти- Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ...

Курир - 05.04.2019

Зоран Заев и Стево Пендаровски се 102.5% исти. Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ЕУ во јуни. Заев не може да спроведе реформи, ист е и Пендаровски. Република Македонија не може да се придвижи ни милиметар кон ЕУ, се додека ...

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

Сител - 05.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

Сериозни индиции или политичка манипулација? Власта и за пожарите со исти тези како за случувањата во Диво Насеље, ...

Алфа - 05.04.2019

Владеачката СДСМ со слични тези како и за случувањата во Диво Насеље пред четири години ги оцени пожарите кои деновиве се појавуваат низ Македонија. Пред 4 години денешниот кандидат на СДСМ и ДУИ за претседател Стево Пендаровски тврдеше дека ...

Арсовски: Ниту Заев, ниту Пендаровски, ниту пак Шекеринска може да ја водат Република Македонија, тие се срамат од ...

Курир - 05.04.2019

Зоран Заев, Стево Пендаровски и Радмила Шекеринска како Влада на СДСМ се срамат од името Република Македонија. На вчерашниот настан во Македонската Филхармонија, на заедничкиот концерт на оркестрите на армиите на САД, Велика Британија, Словенија, ...

ПРИВАТНО СО СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ: Добивав купови љубовни писма, ама жена ми знае дека не играм на дупло

Репортер - 05.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на прва изгледа сериозно, сепак, зад строгите контури на лицето се крие сосема поинаква личност. Комотен во разговорот, духовит и претежно со скопски сленг, успеа да ни открие кој е Пендаровски кога не е ...

Пендаровски: Преговорите со ЕУ ќе донесат 900 милиони евра годишно наменети за развој

Макфакс - 05.04.2019

Kандидатoт за престедател Стево Пендаровски беше во посета на општина Чешиново-Облешево каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми. Како што информираат од неговиот штаб, пред пристуните Пендаровски повикал да се искористи позитвиниот ...

Пендаровски: Ќе ја вратам довербата кај младите

Нетпрес - 05.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

Пендаровски: Датум за преговори со ЕУ значи 900 милиони евра годишно за развој

+инфо - 05.04.2019

Со добивање датум за почеток на преговори со ЕУ, државата ќе користи 900 милиони евра годишно за развој, голем дел за земјоделството, затоа е важно земјата да продолжи напред, порача Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на ...

Пендаровски: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

А1 On - 05.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва беше меѓу граѓаните на Берово. Пред беровчани тој ги нагласи политиките на актуелната Влада за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој како што рече, претходно се наоѓаше државата.

Пендаровски: Ќе ја вратам довербата кај младите

Курир - 05.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

Пендаровски во Берово: Не смееме да ја загрозиме иднината на младите, режимот веќе им украде 10 години

Макфакс - 05.04.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на трибина во Берово рече дека не смее да се дозволи некој да ја загрози иднината на младите во државата. „Режимот им украде 10 години од животите, работите тргнаа напред, не смееме да застанеме сега.

(ВИДЕО) Лазов: Господа од СДСМ, Северна е вашата, нашата е Македонија!

А1 On - 05.04.2019

„Вчеравечер бевте сведоци, дека овде токму на ова место, СДСМ на Северна и нивната коалиција одржаа митинг за да го претстават нивниот кандидат за претседател Стево Пендаровски пред Велешани.

Арсовски: Ниту Заев, ниту Пендаровски, ниту пак Шекеринска може да ја водат Република Македонија, тие се срамат од ...

Нетпрес - 05.04.2019

Зоран Заев, Стево Пендаровски и Радмила Шекеринска како Влада на СДСМ се срамат од името Република Македонија. На вчерашниот настан во Македонската Филхармонија, на заедничкиот концерт на оркестрите на армиите на САД, Велика Британија, Словенија, ...

Арсовски: Воeните оркестри од повеќе држави на униформитe имаа ознаки oд која држава се, само македонскиот не

Макфакс - 05.04.2019

Зоран Заев, Стево Пендаровски и Радмила Шекеринска како Влада на СДСМ се срамат од името Република Македонија. На вчерашниот настан во Македонската Филхармонија, на заедничкиот концерт на оркестрите на армиите на САД, Велика Британија, Словенија, ...

Пендаровски: На сопругата ѝ давам пари за таа да си купи што сака

Press24 - 05.04.2019

Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ, Стево Пендаровски во интервју за Репортер откри дека не е строг како професор, и упорно се труди да ги убеди студентите дека Еливис Присли е крал на поп-музиката.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски се исти, не можат да спроведат реформи

Макфакс - 05.04.2019

Зоран Заев и Стево Пендаровски се 102.5% исти. Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ЕУ во јуни. Заев не може да спроведе реформи, ист е и Пендаровски, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Пендаровски во Чешиново-Обелешево: Отпочнување на преговори со ЕУ значи 900 милиони евра годишно за развој, да ...

Сител - 05.04.2019

Заедничкиот кандидат за престедател Стево Пендаровски денеска беше во посета на општина Чешиново-Облешево каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми. Пред пристуните, Пендаровски повика да се искористи позитвиниот момент и да продолжи ...

Пендаровски во Чешиново-Обелешево: Отпочнување на преговори со ЕУ значи 900 милиони евра годишно за развој

Вечер Прес - 05.04.2019

Заедничкиот кандидат за престедател Стево Пендаровски денеска беше во посета на општина Чешиново-Облешево каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми. Пред пристуните, Пендаровски повика да се искористи позитвиниот момент и да продолжи ...

Пендаровски во Чешиново-Обелешево: Отпочнување на преговори со ЕУ значи 900 милиони евра годишно за развој, да ...

Либертас - 05.04.2019

Скопје, 5 април 2019 Заедничкиот кандидат за престедател Стево Пендаровски денеска беше во посета на општина Чешиново-Облешево каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми. Пред пристуните, Пендаровски повика да се искористи позитвиниот ...

Пендаровски: Преговорите со ЕУ ќе донесат 900 милиони евра годишно наменети за развој

24Инфо - 05.04.2019

Kандидатoт за престедател, Стево Пендаровски, беше во посета на општина Чешиново-Облешево, каде што со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми. Како што информираат од неговиот штаб, пред пристуните Пендаровски повикал да се искористи ...

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

Либертас - 05.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија не може да се придвижи ни милиметар кон ЕУ

24Инфо - 05.04.2019

Зоран Заев и Стево Пендаровски се 102.5% исти. Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ЕУ во јуни. Заев не може да спроведе реформи, ист е и Пендаровски. Република Македонија не може да се придвижи ни милиметар кон ЕУ, се додека ...

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

Вечер Прес - 05.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

Пендаровски во Берово: Не смееме да ја загрозиме иднината на младите, режимот веќе им украде 10 години

24Инфо - 05.04.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на трибина во Берово рече дека не смее да се дозволи некој да ја загрози иднината на младите во државата. „Режимот им украде 10 години од животите, работите тргнаа напред, не смееме да застанеме сега.

Пендаровски не гледа проблем што институциите се преименувани во национални, а не во македонски

Пулс24 - 05.04.2019

На вчерашната дебата на ТВ“Телма“ меѓу претседателските кандидати, кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски запрашан дали може да се промени Договорот од Преспа одговори: -Не гледам проблем што институциите се преименувани во национални.

Пендаровски во Пехчево: ЕУ и НАТО носат безбедност, просперитет и нови работни места, да продолжиме напред

iPortal - 05.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател оствари средба со жителите на Чешиново – Облешево и Пехчево. Пендаровски рече дека со добивање датум за почеток на преговори со ЕУ државата ќе користиме 900 милиони евра годишно за развој, голем ...

Пендаровски во Чешиново-Обелешево: Отпочнување на преговори со ЕУ значи 900 милиони евра годишно за развој, да ...

iPortal - 05.04.2019

Заедничкиот кандидат за престедател Стево Пендаровски денеска беше во посета на општина Чешиново-Облешево каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми. Пред пристуните, Пендаровски повика да се искористи позитвиниот момент и да продолжи ...

Пендаровски: Преговорите со ЕУ ќе донесат 900 милиони евра годишно наменети за развој

Точка - 05.04.2019

Kандидатoт за престедател, Стево Пендаровски, беше во посета на општина Чешиново-Облешево, каде што со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми. Како што информираат од неговиот штаб, пред пристуните Пендаровски повикал да се искористи ...

Лазов: Стево е веќе еднаш поразениот! А, Велешани знаат што нудат господата северни елитисти

24Инфо - 05.04.2019

„Вчеравечер бевте сведоци, дека овде токму на ова место, СДСМ на Северна и нивната коалиција одржаа митинг за да го претстават нивниот кандидат за претседател Стево Пендаровски пред Велешани“, кажа Кирил Лазов, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Пендаровски: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

Опсервер - 05.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва беше меѓу граѓаните на Берово. Пред беровчани тој ги нагласи политиките на актуелната Влада за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој како што рече, претходно се наоѓаше државата.

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

Опсервер - 05.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

Арсовски: Војните оркестри од повеќе држави на своите униформи имаа ознаки која држава претставуваат, само македонскиот ...

Опсервер - 05.04.2019

Зоран Заев, Стево Пендаровски и Радмила Шекеринска како Влада на СДСМ се срамат од името Република Македонија. На вчерашниот настан во Македонската Филхармонија, на заедничкиот концерт на оркестрите на армиите на САД, Велика Британија, Словенија, ...

Пендаровски: Мора да бидеме демократска и правна држава и затоа СЈО треба да продолжи со работата

Локално - 05.04.2019

Република Северна Македонија мора да биде правна држава и токму затоа е неопходно да продолжи да работи Специјалното јавно обвинителство (СЈО), порача вечерва Стево Пендаровски, претседателскиот кандидат поддржан од СДСМ и Коалицијата на трибина во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта место да работи и прави реформи, тргува со националните и државните интереси

MTM - 05.04.2019

Зоран Заев и Стево Пендаровски се 102.5% исти. Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ЕУ во јуни. Заев не може да спроведе реформи, ист е и Пендаровски. Република Македонија не може да се придвижи ни милиметар кон ЕУ, се додека ...

Пендаровски во Пехчево: ЕУ и НАТО носат безбедност, просперитет и нови работни места, да продолжиме напред

Либертас - 05.04.2019

Скопје, 5 април 2019 Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател оствари средба со жителите на Чешиново – Облешево и Пехчево. Пендаровски рече дека со добивање датум за почеток на преговори со ЕУ државата ќе користиме 900 милиони евра ...

Пендаровски во Берово: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

Либертас - 05.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва беше меѓу граѓаните на Берово. Пред беровчани тој ги нагласи политиките на актуелната Влада за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој како што рече, претходно се наоѓаше државата.

Заев и Пендаровски во Велес: Економскиот развој ќе се забрза со интеграциите

24Инфо - 05.04.2019

Ги решивме големите прашања, затоа има инвестиции, затоа работите и во економијата тргнаа на добро, посочи претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, на вечерашната трибина со граѓаните на Велес, во рамки на изборната кампања на претседателскит ...

Kараван на коалицијата “Заедно напред!“ утре на средби со граѓаните на Могила Новаци и граѓански трибини во Демир ...

iPortal - 05.04.2019

Централниот караван на коалицијата „Заедно напред!“ во текот на утрешниот ден ќе биде на средби со граѓаните на Могила, Новаци, Демир Хисар, Ресен и Битола. Во текот на утрешниот ден (06.04.2019, четврток), заедничкиот кандидат за претседател Стево ...

Пендаровски: По 900 милиони евра годишно ако добиеме датум од ЕУ

Република - 05.04.2019

, изјавил денеска пред граѓаните на општина Чешиново-Облешево, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Поради ова, порача Пендаровски треба да се искористи моментот, да се продолжи напред кон интеграција во ЕУ и НАТО.

ВМРО-ДПМНЕ: Република Македонија не може да се придвижи ни милиметар кон ЕУ, се додека власта наместо да работи и прави ...

Опсервер - 05.04.2019

Зоран Заев и Стево Пендаровски се 102.5% исти. Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ЕУ во јуни. Заев не може да спроведе реформи, ист е и Пендаровски. Република Македонија не може да се придвижи ни милиметар кон ЕУ, се додека ...

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

24Инфо - 05.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени.

Пендаровски: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

24Инфо - 05.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва беше меѓу граѓаните на Берово. Пред беровчани тој ги нагласи политиките на актуелната Влада за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој како што рече, претходно се наоѓаше државата.

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

Република - 05.04.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Тој зборуваше за отворените проблеми кои со години постоеле со соседите, но за година – две биле решени. , истакна Пендаровски.

Заев и Пендаровски во Велес: Економскиот развој ќе се забрза со интеграциите

Centar - 05.04.2019

Ги решивме големите прашања, затоа има инвестиции, затоа работите и во економијата тргнаа на добро, посочи претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, на вечерашната трибина со граѓаните на Велес, во рамки на изборната кампања на претседателскит ...

Пендаровски: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

Локално - 05.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва беше меѓу граѓаните на Берово. Пред беровчани тој ги нагласи политиките на актуелната Влада за отворање на портите на Европа наместо тунелот во кој како што рече, претходно се наоѓаше државата.

Арсовски: Зошто е тргнато знамето од парадните униформи?

24Инфо - 05.04.2019

Зоран Заев, Стево Пендаровски и Радмила Шекеринска како Влада на СДСМ се срамат од името Република Македонија. На вчерашниот настан во Македонската Филхармонија, на заедничкиот концерт на оркестрите на армиите на САД, Велика Британија, Словенија, ...

Заев и Пендаровски во Велес: Економскиот развој ќе се забрза со интеграциите

Точка - 05.04.2019

Ги решивме големите прашања, затоа има инвестиции, затоа работите и во економијата тргнаа на добро, посочи претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, на вечерашната трибина со граѓаните на Велес, во рамки на изборната кампања на претседателскит ...