TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Головите - нектар од нирнбешкиот фудбалски бог

Дневник - 17.09.2002

ТРИ ТРИБИНИ ВО НИРНБЕРГ СО ИМЕТО САША ЌИРИЌ И МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ Ќириќ влезе во историјата на клубот, а навивачите го пречекаа пред мечот со Баерн со кореографија на трибината на која го испишаа неговото име и го насликаа македонското знаме Околу 8.000 навивачи на Нирнберг му приредија пријатно ...

Ќириќ стрелец на 1.000 гол за Нирнберг во Бундес лигата

Утрински - 16.09.2002

Македонски фудбалски интернационалци Германија. Нашиот интернационалец Саша Ќириќ беше стрелец на единствениот гол за Нирнберг, во финишот на првото полувреме од пенал, во баварското дерби против челната екипа во Бундес лигата минхенскиот Баерн.

На Ќириќ со голови му се придружија и Крстевски и Треневски

Вест - 16.09.2002

Наши фудбалски интернационалци Германија - 6. коло Нашиот фудбалски интернационалец во Германија Саша Ќириќ продолжува да го тресе противничките мрежи. Иако со неговито гол постигнат од пенал Нинберг изедначил, сепак големиот Баерн успеал да реализира уште една шанса и да дојде до трите бода.