TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ново издание на "Мил мој Боже" на Харисон

Вест - 08.12.2001

ЛОНДОН (Ројтерс) - Хитот "Мил мој Боже" на покојниот Битлс Џорџ Харисон ќе се појави во обновено издание. Ако хитот излезе пред Божик се претпоставува дека ќе успее да влезе на празничките топ листите за синглови, пренесува таблидот"Сан".

Мистерија за последното испраќање на Харисон

Вест - 05.12.2001

Крај брегот на светста река Ганг во Варанаси ВАРАНАСИ, Индија (Ројтерс) - Мистерија го обвива последното испраќање на покојниот гитарист на Битлсите Џорџ Харисон откако вчера официјално лице на Харе Кришна соопшти дека погрешно бил информиран дека пепелта на покојникот ќе биде расфрлана во светата ...

Ливерпул медитираше во чест на Џорџ Харисон

Вест - 04.12.2001

ЛИВЕРПУЛ (Ројтерс) - Во родниот град на Битлсите вчера му се оддаде почит на починатиот Џорџ Харисон со запалени свеќи и едноминутно молчење. Градоначалникот на Ливерпул му оддаде последна почест на платото Сент Џорџ во близина на главната улица "Лајм Стрит".

Пепелта на Џорџ Харисон ќе биде расеана во реката Ганг

Дневник - 04.12.2001

ТИВКИОТ БИТЛС ЌЕ БИДЕ "ПОГРЕБАН" според СВОЈАТА ВЕРА Семејството на Џорџ Харисон планира да ја расее пепелта на поранешниот гитарист на Битлси, кој почина во минатата недела, во водите на светата река Ганг во приватна церемонија, изјави портпаролот на движењето Харе Кришна.

Џорџ Харисон тајно снимил последен албум

Вест - 03.12.2001

ЛОНДОН, (Ројтерс) - Поранешниот Битлс Џорџ Харисон тајно го снимил последниот албум, во месеците пред да умре, според извештаите на британските медиуми. Весникот "Сандеј Тајмс" објавува дека Харисон им ја пуштил музиката од снимката на албумот на семејството во болницата во Лос Анџелес минатата ...

Џорџ Харисон кремиран веднаш по смртта во присуство на најблиските

Дневник - 03.12.2001

ЛОС АНЏЕЛЕС Пепелта на "тивкиот битлс" неговото семејство најверојатно ќе ја расее по реката Јамуна во Индија, во согласност со источната вероисповест на која тој # припаѓаше Семејството на Џорџ Харисон се подготвува да ја расее неговата пепел по една река во Индија, што беше негова последна желба.