TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Диего Коста реагираше за доагањето наМората

СуперСпорт - 23.07.2017

Шпанецот Мората вчера стана нов играч на Челси,Овој трансфер чинеше 58 милиони фунти а цената може да расне до 70 милиони фунти со плус бонуси. Доагањето на Мората значи дека Коста официјално ке замине од Челси.И најверојатно ке се врати во Атлетико ...

Зидан открива што му е потребно на Реал

Спортски - 23.07.2017

Екипата на Реал Мадрид, пред неколку дена го продаде во Челси, Алваро Мората за околу 58 милиони фунти плус бонуси. Кралскиот тим на тој начин остана без резервен напаѓач од кој се уште може да се очекува погодок кога жќе влезе во игра, а тренерот ...

Зидан : Ни треба напаѓач

СуперСпорт - 23.07.2017

Зидан : Ни треба напаѓач Екипата на Реал Мадрид го продаде Мората за околи 58 милиони фунти со плус бонуси. Останавме без неколку напаѓачи во трансферскиот рок и сум свесен за тоа,но исто така имаме и неколку добри млади фудбалери кои останаа во ...

Зидан прво го пушти да си оди, сега „плаче“ дека му фали

SportMedia - 23.07.2017

Реал Мадрид го продаде шпанскиот репрезентативец Алваро Мората во Челзи и за тоа доби одлична сума на пари. Мората најавуваше дека сака да си замине од „кралскиот клуб“, бидејќи не добиваше доволно минутажа.

Зидан сурово искрен: Мората замина, ќе мора да пронајдеме негова замена

Дерби - 23.07.2017

Тимот на Реал Мадрид во летниот преоден рок се раздели со неколкумина играчи, а последен кој замина е напаѓачот Алваро Мората во Челси за околу 60 милиони фунти. Сепак, тимот кој две години во низа ја освојува Лигата на Шампионите, ќе мора ...

Премиерлигашите преферираат Шпанци: Потрошена една милијарда евра за трансфери на шпански фудбалери

Дерби - 23.07.2017

Трансферот на Алваро Мората во Челси вреден 80 милиони евра го направи младиот напаѓач најскап шпански фудбалер во историјата, но истовремено донесе и надминување на границата од 1 милијарда евра инвестирани во шпански фудбалери од англиските ...

Еден играч од Реал не сакал да се збогува со Мората

Спортски - 22.07.2017

Шпанскиот фудбалер Алваро Мората по една сезона одлучи да го напушти Реал Мадрид и кариерата да ја продолжи во Челзи. Мората минатото лето од Јувентус се врати во Реал Мадрид, но во минатата сезона не ја имаше минутажата која ја очекуваше.

Мората потпиша петгодишен договор со Челзи

Кајгана - 22.07.2017

Досегашниот фудбалер на Реал Мадрид, Алваро Мората потпиша петгодишен договор со Челси, соопшти лондонскиот клуб. Англискиот шампион се уште не изнесува информации околу финансискиот договор, а британските медиуми наведуваат дека трансферот би можел ...

Се плаши ли Мората од „проклетата деветка“ на Челси?

Екипа - 22.07.2017

Алваро Мората вчера го комплетираше својот трансфер во Челси, а шпанскиот ас во најскоро време ќе го избере и бројот на дрес што ќе го носи во новиот клуб. Фановите веќе почнаа петиција преку интернет за да му порачаат на својот нов миленик да не ја ...

Мората во дилема: Дали да ја земе 9-та?

Идивиди - 22.07.2017

Шпанскиот напаѓач Алваро Мората ќе ја продолжи кариерата во Премиер лигата. Значи, не во Милан ниту во Манчестер јунајтед, туку кај Антонио Конте во Челзи. 24-годишниот Мората го собори рекордот на „сините“ за висина на трансфер поставен во 2011 ...

Официјално: Мората нов фудбалер на Челси

СуперСпорт - 21.07.2017

Челси го комплетираше рекордниот трансфер на Алваро Мората од Реа Мадрид. Шпанскиот репрезентативец со клубот од „Стемфорд Бриџ“ потпиша петгодишен договор, а трансферот ќе изнесува 70 милиони фунти.

Мората ја испрати првата порака по комплетирањето на трансферот во Челси: Имам две цели…

Дерби - 21.07.2017

Шпанскиот ас, Алваро Мората и официјално е нов член на англискиот премиерлигаш Челси. Тој денеска го комплетираше неговиот трансфер од Реал Мадрид на „Стемфорд Бриџ“ потпишувајќи петгодишен договор.

Навивачите на Челси веднаш во конфликт со управата: Зошо баш тој број ќе го добие Мората?

Спортски - 21.07.2017

Навивачите на Челси не можат никако да бидат задоволни од изборот на број кој на грбот ќе го носи Алваро Мората во дресот на нивниот клуб. Пред два дена тимот од „Стемфорд Бриџ“ објави дека е постигнат договор за пристигнувањето на Мората од Реал, а ...

Мората: Конте е причината поради која што дојдов во Челзи

Gol.mk - 21.07.2017

Реал Мадрид конечно се ослободи од Алваро Мората, фудбалерот кој потекнува од младинската школа и секогаш беше „златната“ замена на шпанскиот шампион. Од вчера, напаѓачот се пресели во Челзи за 80 милиони евра и ќе соработува со Антонио Конте, ...

Мората откри какви цели има со Челзи

Стандард - 21.07.2017

Англискиот шампион Челзи се пофали на официјалната страница дека го финализирал трансферот на напаѓачот Алваро Мората, кој позираше со дресот на клубот. Како што е познато, шпанскиот стрелец го напушти Реал Мадрид и потпиша договор за пет сезони со ...

Навивачите на Челси разочарани од одбраниот број на Мората

СуперСпорт - 21.07.2017

Навивачите на Челси не се задоволни со кој број го одбра Мората,тој пристигна пред некој ден од цена за 85 милиона. Тој ке го носи бројот девет,бројот кој го имаат носено многу фудбалери во Челси кои воопшто немале среќа : Торес,Хреспо,Фалкао и ...

Шпанецот потпиша и стана најскапиот играч во Челси

СуперСпорт - 21.07.2017

Мората потпиша пет годишен договор со Челси,со вредност од 70 до 80 милиони фунти што би било нов рекорд на Челси. Тој ке заработува околу 155,000 фунти неделно, а ке се приклучи во екипата следната недела во Сингапур.

Една ѕвезда на Реал Мадрид одбила да се збогува со Мората

Дерби - 21.07.2017

Алваро Мората денеска го комплетираше трансферот во Челси вреден 75 милиони фунти, откако претходно се прости од соиграчите од Реал Мадрид, а напиша и отворено писмо до навивачите на шпанскиот гигант.

Проклетството на бројот 9, фановите на Челси молат Мората да не ја одбере „деветката“ (ФОТО)

МКД - 21.07.2017

Навивачите на Челси се плашат дека проклетството на „9та" може да го стигна и Алваро Мората, па на социјалните мрежи молат Шпанецот да одбере друг број „Сините“ му ја исполнија желбата на Антонио Конте за нов голгетер, на Стемфорд Бриџ пристигнува ...

И Атлетико Мадрид се офајди од трансферот на Мората во Челзи

Gol.mk - 21.07.2017

Шпанскиот напаѓач, Алваро Мората од вчера и официјално е нов фудбалер на англискиот шампион, Челзи, а сега веќе поранешниот член на Реал Мадрид стана најскапоплатениот Шпанец во историјата.

Трансфери во живо: Бернардески е „бјанконеро“, Венгер пазарува од „Камп Ноу“, Барса има пеколен план

Спортски - 21.07.2017

Трансфер периодот ширум Европа е во полн ек, трансфер шпекулациите се засилуваат од час во час, па нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите сулучувања на трансфер пазарот. -Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за десниот бек на ПСЖ, ...

Фановите на Челси се суеверни, на социјалните мрежи молат Мората да не ја добие „9та“ (ФОТО)

24Фудбал - 21.07.2017

Алваро Мората е големото засилување за нападот на Челси, но фановите се плашат дека Шпанецот би можел да биде „промашување“ доколку го добие проколнатиот дрес со бројот 9 „Сините“ му ја исполнија желбата на Антонио Конте за нов голгетер, на Стемфорд ...

Moрата ги помина лекарските прегледи и лета за Сингапур

Спортклуб - 21.07.2017

Челси од денеска и официјално е посилен за услугите на Алваро Мората кој успешно ги помина медицинските прегледи. Трансферот на шпанскиот фудбалер кој си замина од Реал Мадрид го чинеше англискиот шампион 75 милиони фунти.

Мората ги помина медицинските тестови: Челси е најдобриот клуб

24Фудбал - 21.07.2017

Алваро Мората денеска ги помина медицинските тестови и наскоро треба да стави потпис на договор со Челси. Силно се шпекулираше дека Мората ќе биде ново засилување на Манчестер јунајтед, а Лукаку на Челси, но се случи обратното.

Мората потпиша: Сакам да освојам што повеќе трофеи со Челси

Екипа - 21.07.2017

Алваро Мората и официјално од денеска е нов член на Челси, откако шпанскиот голгетер го стави својот потпис на петгодишниот договор со англискиот првак. Откако не успеа да дојде до Ромелу Лукаку, Антонио Конте сепак доведе врвен голгетер на ...

Мората претставен во Челси: Среќен сум, ова е вистинскиот клуб за мене

Спортклуб - 21.07.2017

Пред два дена беше потврдено дека Алваро Мората е нов фудбалер на актуелниот шампион Челси, а денеска дојде и до негова промоција. Челси потврди дека го ангажираше Мората со договор на 5 сезони, во трансфер вреден 78 милиони евра, што претставува ...

Официјално: Челси има нов рекорден трансфер, потпиша Мората

МКД - 21.07.2017

„Сините" го комплетираа трансферот на Алваро Мората од Реал Мадрид, Шпанецот се обврза кон шампионот на Англија до 2022 Ангонио Конте доби нов голгетер, Алваро Мората за рекордна сума пристигна на Стемфорд Бриџ.

Официјално Мората го облече плавиот дрес

Спортски - 21.07.2017

Шпанскиот фудбалер, Алваро Мората и официјално е нов фудбалер на Челси. Иако Челси ја објави информацијата за договорот со Реал пред два дена, Мората дури денес ги мина лекарските прегледи и потпиша петгодишен договор.

Од трансферот на Мората во Челси ќе се офајди и Атлетико Мадрид

Република - 21.07.2017

Шпанскиот напаѓач, Алваро Мората од вчера и официјално е нов фудбалер на англискиот шампион, Челси, а сега веќе поранешниот член на Реал Мадрид стана најскапоплатениот Шпанец во историјата.

Мората откри зошто го откачи Реал (М)

Вечер Прес - 21.07.2017

Поранешниот напаѓач на Јувентус важеше за голема желба и на Манчестер Јунајтед, но "црвените ѓаволи" се одлучија за услугите на белгискиот интернационалец, Ромелу Лукаку Најновата аквизиција на актуелниот шампион на Англија, тимот на Челзи, Алваро ...

Мората: Со нетрпение чекам да го облечам синиот дрес

Канал5 - 20.07.2017

Алваро Мората кој вчеравечер го договори трансферот во Челзи изјави дека одвај чека да заигра за својот нов клуб. -Со нетрпение чекам да се приклучам на моите нови соиграчи. Многу сум среќен што ќе бидам дел од Челзи, клуб кој отсекогаш ме барал.

Трансферот на Мората ќе му донесе добри пари и на Атлетико

Таратур - 20.07.2017

Алваро Мората синоќа го комплетираше трансферот во Челзи за 85 милиони евра, а на оваа зделка и се израдува, верувале или не, и Атлетико Мадрид. Имено, Атлетико Мадрид ќе заработи солидна сума од овој трансфер, а причината е многу интересна.

Мората: Со нетрпение чекам да го облечам синиот дрес

+инфо - 20.07.2017

Алваро Мората кој вчеравечер го договори трансферот во Челзи изјави дека одвај чека да заигра за својот нов клуб. Алваро Мората кој вчеравечер го договори трансферот во Челзи изјави дека одвај чека да заигра за својот нов клуб.

Мората: Со нетрпение чекам да го облечам синиот дрес

Курир - 20.07.2017

Алваро Мората кој вчеравечер го договори трансферот во Челзи изјави дека одвај чека да заигра за својот нов клуб. -Со нетрпение чекам да се приклучам на моите нови соиграчи. Многу сум среќен што ќе бидам дел од Челзи, клуб кој отсекогаш ме барал.

Мората го „пецна“ Мурињо: Ќе работам со тренерот кој покажа најголема доверба

24Фудбал - 20.07.2017

Алваро Мората проговори за новата авантура и трансферот во Челси, Шпанецот упати мала провокација до Жозе Мурињо за тоа што „Црвените Ѓаволи“ се откажаа од неговите услуги Манчестер јунајтед долго време се обидуваше да го ангажира Алваро Мората ова ...

Мората: Со нетрпение чекам да го облечам синиот дрес

А1 On - 20.07.2017

Алваро Мората кој вчеравечер го договори трансферот во Челзи изјави дека одвај чека да заигра за својот нов клуб. -Со нетрпение чекам да се приклучам на моите нови соиграчи. Многу сум среќен што ќе бидам дел од Челзи, клуб кој отсекогаш ме барал.

Челзи го купи Алваро Мората

Кајгана - 20.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид Алваро Мората се пресели во Челзи, потврди актуелниот англсики шампион.Челзи не ги соопшти деталите на трансферот но се шпекулира дека изнесува 80 милиони евра плус дополнителни 10 милиони евра низ разни бонуси.

Челзи за 58 милиони фунти го купи Мората од Реал

SportMedia - 20.07.2017

Конечно се стави крај на шпекулациите околу тоа каде ќе игра Алваро Мората следната сезона. Шпанскиот репрезентативец реши да си замине од Реал Мадрид и кариерата ќе ја продолжи во Челзи. Англискиот првак се согласи да плати 58 милиони фунти за ...

Мората: Одам кај тренерот што има најголема верба во мене

Екипа - 20.07.2017

Алваро Мората е ново засилување за англискиот првак Челси. Тој потпиша петгодишен договор, ќе заработува 9 милиони евра по сезона на „Стемфорд бриџ“ и веќе го напушти кампот на Реал Мадрид, упатувајќи се кон својата нова дестинација.

Мората ја предводи листата на најскапи шпански фудбалери во историјата (Фото)

Дерби - 20.07.2017

Трансферот на Алваро Мората во Челси го исфрли досегашниот напаѓач на Реал Мадрид на првото место според парите платени за еден шпански фудбалер. Медиумите објавија дека англискиот првак платил 80 милиони евра за Мората, со што тој го собори ...

Алваро Мората – уште една жртва на Бензема!

Спортклуб - 20.07.2017

Иако не многу продуктивен последните сезони, францускиот репрезентативец Карим Бензема и натаму останува нераскинлив дел од тимот на Реал Мадрид. Дојде во 2009 година заедно со Кристијано Роналдо, но според бројките не може ни да се спореди со ...

Мората нова жртва на Бензема, миленичето на Перез „избрка“ неколку напаѓачи од Реал Мадрид

24Фудбал - 20.07.2017

Алваро Мората е нова жртва на Карим Бензема, Французинот и покрај тоа што не игра на највиско ниво придонесе неколку напаѓачи да заминат од Сантијаго Бернабеу „Кралевите“ вчера ја договорија најголемата продажба во нивната историја, го продадоа ...

ВИДЕО: Мората се збогува со „кралевите“ и Зидан и „летна“ за Кина кај Конте

Gol.mk - 20.07.2017

Алваро Мората го напушти тренинг кампот на Реал Мадрид во Лос Анџелес и со првиот авион се пресели во Кина, каде што неговиот нов клуб Челзи се подготвува за новата сезона. Од доцна синоќа кога „сините“ од Лондон го официјализираа трансферот на ...

Мората: Одам кај тренер што има голема доверба во мене

Слободен Печат - 20.07.2017

Екипата на Челси се согласи на трансфер вреден 70,6 милиони фунти за напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората. Дваесет и четиригодишниот шпански репрезентативец замина од Лос Анџелес каде беше со соиграчите од Реал и се упати кон Лондон, каде треба ...

Мурињо упати жестока порака до Челзи после трансферот на Мората!

Спортски - 20.07.2017

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо се огласи после трансферот на Алваро Мората во Челзи. Клубот од Лондон вчера го потврди трансферот на Мората од Реал Мадрид за 85 милиони евра. Мурињо смета дека неговиот тим го има еден од најдобрите ...

Трансферот на Мората ќе му донесе добри пари и на Атлетико

Спортски - 20.07.2017

Алваро Мората синоќа го комплетираше трансферот во Челзи за 85 милиони евра, а на оваа зделка и се израдува, верувале или не, и Атлетико Мадрид. Имено, Атлетико Мадрид ќе заработи солидна сума од овој трансфер, а причината е многу интересна.

Фото: Емоционално збогување на Алваро Мората со соиграчите

СуперСпорт - 20.07.2017

Напаѓачот кој ќе стане најскапиот Шпанец во историјата на фудбалот, заминува во Лондон кај Антонио Конте, кој плати 70 милиони футни за него. Откако и двата клуба се договорија за трансферот, АЛваро го посети тренинг кампот на Реал Мадрид во Лос ...

Жозе не жали за Мората

СуперСпорт - 20.07.2017

Манчестер Јунајтед беше многу блиску до трансфер на Алваро Мората но во последен момент се откажа од намерата да потпише договор со Шпанецот бидејќи од таборот на Реал Мадрид бараа превисока оштета за него.

Трансфери во живо: Интер спрема „бомба“, Верати преговара, Гвардиола не запира

Спортски - 20.07.2017

Трансфер периодот ширум Европа е во полн ек, трансфер шпекулациите се засилуваат од час во час, па нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите сулучувања на трансфер пазарот. -Чилеанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека ...

Мората: Не верувам дека ќе се вратам во Реал

Стандард - 20.07.2017

Идниот фудбалер на Челзи, Алваро Мората најави дека не очекува да се врати повеќе во Реал Мадрид. Синоќа двата клуба потврдија дека се договориле, а фудбалерот се збогуваше со досегашните соиграчи и ќе замине за САД, каде што ќе се приклучи на ...

Мурињо: Не ме интересира што прави Челси

Макфакс - 20.07.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, нема намера да ги коментира потезите што во преодниот рок ги влече раководството на неговиот поранешен клуб, Челси. Односите меѓу двата тима се наелектризирани во актуелниот преоден рок, особено откако ...

Видете како Мората се збогува со соиграчите!

Спортски - 20.07.2017

Челзи синоќа го комплетираше трансферот на Алваро Мората вреден 85 милиони евра, па напаѓачот мораше да го напушто тренинг кампот на Реал Мадрид во САД. Мората имаше емотивна разделба со своите соиграчи.

„Кралевите“ со емотивни пораки го испратија Мората

Спортски - 20.07.2017

Кратко време откако Манчестер Јунајтед го реализира трансферот на Ромелу Лукаку и се откажа од доведувањето на напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората, другиот премиерлигаш го договори транферот на одличниот Шпанец.

Мората и проклетството на „деветката“ во Реал Мадрид

Дерби - 20.07.2017

Алваро Мората никогаш не доби вистинска шанса во Реал Мадрид, па откако беше на позајмица во Јувентус, ова лето се реши и официјално да го напутши „Сантијаго Бернабеу“. Челси успеа да го привлече напаѓачот на Шпанија за 80 милиони евра, што го ...

Мората со првата изјава ги налути навивачите на Реал

Спортски - 20.07.2017

Алваро Мората денес пристигна во Лондон каде треба да ги помине лекарските прегледи и официјално да стане нов играч на Челзи. Мората веднаш после пристигнувањето на аеродромот истакна дека е воодушевен што ќе соработува со Антонио Конте и што ќе ...

Мурињо и Конте ги заменија напаѓачите, кој менаџер ќе испадне како победник?

24Фудбал - 20.07.2017

Жозе Мурињо и Антонио Конте на почетокот од месецот имаа едни цели за засилување на нападот, на крајот добија други играчи, па сега останува да се види кој менаџер го добил вистинскиот пакет Долго време Челси се обидуваше да го врати Ромелу Лукаку ...

Дочек на Мората во Лондон: Прв добредојде му посака уште еден нов играч на Челси (Фото)

Дерби - 20.07.2017

Алваро Мората е веќе во Лондон откако вчера Челси потврди дека се договорил со Реал Мадрид за трансферот на шпанскиот напаѓач. Уште на аеродромот „Хитроу“, прв Шпанецот го пречека Тимуе Бакајоко, кој објави фотографија со Мората на социјалните мрежи ...

Англискиот шампион се засили со Алваро Мората

Сител - 20.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид Алваро Мората се пресели во Челзи, потврди актуелниот англсики шампион. Челзи не ги соопшти деталите на трансферот но се шпечулира дека изнесува 80 милиони евра плус дополнителни 10 милиони евра низ разни бонуси.

Мората и проклетството на „деветката“ во Реал Мадрид

Точка - 20.07.2017

Алваро Мората никогаш не доби вистинска шанса во Реал Мадрид, па откако беше на позајмица во Јувентус, ова лето се реши и официјално да го напутши „Сантијаго Бернабеу“. Челси успеа да го привлече напаѓачот на Шпанија за 80 милиони евра, што го ...

Алваро Мората се збогува со соиграчите од Реал и тргна за Кина (видео)

Република - 20.07.2017

Алваро Мората го напушти тренинг кампот на Реал Мадрид во Лос Анџелес и со првиот авион се пресели во Кина, каде што неговиот нов клуб Челзи се подготвува за новата сезона. Од доцна синоќа кога „сините“ од Лондон го официјализираа трансферот на ...

Мората ја предводи листата на најскапи шпански фудбалери во историјата

Точка - 20.07.2017

Трансферот на Алваро Мората во Челси го исфрли досегашниот напаѓач на Реал Мадрид на првото место според парите платени за еден шпански фудбалер. Медиумите објавија дека англискиот првак платил 80 милиони евра за Мората, со што тој го собори ...

Мората: Со нетрпение чекам да го облечам синиот дрес

Локално - 20.07.2017

– Алваро Мората кој вчеравечер го договори трансферот во Челзи изјави дека одвај чека да заигра за својот нов клуб. -Со нетрпение чекам да се приклучам на моите нови соиграчи. Многу сум среќен што ќе бидам дел од Челзи, клуб кој отсекогаш ме барал.

Мурињо: Не ме интересира што прави Челси

Канал 77 - 20.07.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, нема намера да ги коментира потезите што во преодниот рок ги влече раководството на неговиот поранешен клуб, Челси. Односите меѓу двата тима се наелектризирани во актуелниот преоден рок, особено откако ...

Мурињо: Не ме интересира што прави Челси

Точка - 20.07.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, нема намера да ги коментира потезите што во преодниот рок ги влече раководството на неговиот поранешен клуб, Челси. Односите меѓу двата тима се наелектризирани во актуелниот преоден рок, особено откако ...

Фантастичен „дил“ за „кралевите“ – Конте и Челси го добиваат Мората за куфер пари

Спортклуб - 19.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората, е на чекор од трансфер во Челси, и тоа за неверојатна сума од 75 милиони фунти. По губењето на Лукаку во Манчестер Јунајтед, Конте и Челси се насочија кон голгетерот на шпанскиот клуб, за кој Реал ќе заработи ...

ОФИЦИЈАЛНО: Челзи го доведе Алваро Мората за 80 милиони евра!

Gol.mk - 19.07.2017

Англискиот шампион Челзи и официјално има нов напаѓач. На денот кога екипата отпатува за азиската турнеја, клубот на официјалната веб страница потврди дека Шпанецот Алваро Мората за сум од околу 80 милиони евра е нов член на клубот од „Стемфорд ...

Мората утре на прегледи во Лондон

СуперСпорт - 19.07.2017

Челси и Реал Мадрид се договориле за сумата која „сините“ треба да ја платат за напаѓачот Алваро Мората. Шпанскиот репрезентативец се уште не ги има договорено личните услови со Челси. Се очекува тој утре да пристигне во Лондон каде ќе преговара за ...

Реал потврди: Моратa оди во Челзи

Стандард - 19.07.2017

Реал Мадрид официјално го потврди трансферот на Алваро Мората во Челзи. Претходно стана јасно дека двата клуба се договориле за напаѓачот, но малку по 19:30 по македонско време „кралскиот клуб“ ја објави веста.

Реал и Челзи се договорија за Мората

Нетпрес - 19.07.2017

Челниците на европските фудбалски гиганти Реал Мадрид и лондонски Челзи постигнале договор околу трансферот на 24-годишниот Алваро Мората на „Стрнфорд Бриџ“ и останува уште договорот меѓу англискиот шампион и фидбалерот.

Челси го купи Алваро Мората

Макфакс - 19.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората, се пресели во Челси, потврди актуелниот англиски шампион. Челси не ги соопшти деталите на трансферот, но се шпекулира дека изнесува 80 милиони евра плус дополнителни 10 милиони евра со разни бонуси.

Мората се збогуваше со Реал: Мислам дека веќе нема враќање назад

Дерби - 19.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид Алваро Мората проговори за неговиот трансфер во Челси откако англискиот клуб потврди дека обесштетување е договорено. Шпанскиот репрезентативец, кој е на подготовки со Реал во Лос Анџелес, очекува утре да биде официјализиран ...

Официјално: Мората во Челси за 80 милиони евра

Екипа - 19.07.2017

Алваро Мората и дефинитивно ќе биде новиот предводник на нападот на Челси, откако англискиот клуб вечерва го договори трансферот на голгетерот на Реал Мадрид за сума од 80 милиони евра. Преговорите што траеја десетина дена конечно успешно финишираа ...

Моратa е осмиот најскап играч во светот

Стандард - 19.07.2017

Алваро Мората ќе биде осмиот најскап играч во историјата, откако Челзи официјално објави дека се договорил со Реал Мадрид за негово привлекување. „Договорот ќе биде завршен, кога фудбалерот ќе ги договори личните услови и ќе ги помине медицинските ...

Трансфери во живо: Мората во Челзи, Милан го сака Ренато Санчез, Ливерпул понуди 75 милиони

Спортски - 19.07.2017

Трансфер периодот ширум Европа е во полн ек, трансфер шпекулациите се засилуваат од час во час, па нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите сулучувања на трансфер пазарот. – Матија де Шиљо денес пристигна на медицински прегледи во ...

Готово: Мората во Челзи за 85 милиони евра!

Спортски - 19.07.2017

Англискиот шампион, Челси е многу блиску до доведување на напаѓачот од мадридски Реал, Алваро Мората. Мајсторот за трансфери, италијанскиот новинар, Џанлука Ди Марсио , објави денес дека два клуба се останати во игра за потписот на 24-годишниот ...

Не ни помислува на кариерата: Овие фотографии се доказ зошто Мората не се брза да го пронајде новиот клуб

Курир - 19.07.2017

И додека големите европски клубови се борат ова лето да го донесат Мората во своите редови, фудбалерот не планира да се врати од годишниот одмор. Имено Мората се уште е на меден месец со својата сопруга, манекенката Алис Кампело, од каде на секој ...

„Дејли телеграф“: Челзи и Реал се договорија за Мората

Стандард - 19.07.2017

Уште еден спектакуларен договор е на пат да се случи ова лето. Алваро Мората е играч на Челзи, тврди весникот „Дејли телеграф“. Иако сеуште нема официјална потврда од „сините“ или досегашниот негов клуб Реал Мадрид, извори и од двата клуба ја ...

Шпанска „Марка“ тврди: Алваро Мората ова лето ќе се пресели во Челзи

Gol.mk - 19.07.2017

Најтиражниот шпански весник, „Марка“ тврди дека постигнат е догвовор околу преселбата на Алваро Мората во тимот на Челзи. Се работи за трансфер вреден 80 милиони евра, кој ќе се потврди кога ќе се договорат детаљите.

Нов подарок за Конте: Мората доаѓа на „Стемфорд бриџ“!

Екипа - 19.07.2017

Крај на сагата Алваро Мората, Шпанецот дефинитивно се сели во Челси, известуваат шпанските медиуми. Сумата на трансферот изнесува околу 80 милиони евра, но ќе има и дополнителните бонуси. Откако шампионот на Англија ги осигура услугите на Антонио ...

Алваро Мората го најде новиот клуб

МКД - 19.07.2017

Шпанскиот напаѓач, Алваро Мората сепак ќе го напушти Реал Мадрид во летниот преоден рок иако не му се исполни првата цел, да игра за Манчестер јунајтед. „Телеграф“ пишува дека Челси и Реал Мадрид постигнале договор за трансфер на Алваро Мората и ...

Конте го обезбеди четвртото засилување: Мората е нов напаѓач на Челзи

Нова ТВ - 19.07.2017

Челзи го доби и четвртото засилување во летниот преоден рок. Во исчекување на официјална потврда од „Стемфорд Бриџ“, информацијата ја објави Џанлука ди Марцио кој важи за еден од најавторитетните европски новинари кога се фудбалските трансфери во ...

„Марка“: Реал Мадрид и Челси постигнале договор за Мората

Дерби - 19.07.2017

Алваро Мората дефинитивно го напушта Реал Мадрид, а „Марка“ тврди дека негова следна дестинација ќе биде англискиот шампион Челси. Двата клуба денеска постигнале договор за трансферот, па се очекува Мората да го напушти кампот на Реал во Лос Анџелес ...

Официјално: Мората во Челси

24Фудбал - 19.07.2017

Челси потврди дека е постигнат договор со Реал Мадрид за Алваро Мората, трансферот наскоро ќе биде комплетиран. Крај на сите дилеми околу иднината на Мората, од идната сезона Шпанецот ќе го носи синиот дрес на Челси.

ОФИЦИЈАЛНО: Мората го најде својот нов клуб (ФОТО)

Курир - 19.07.2017

Крај на сите дилеми околу иднината на Мората, од идната сезона Шпанецот ќе го носи синиот дрес на Челси. Шпанскиот напаѓач, Алваро Мората сепак ќе го напушти Реал Мадрид во летниот преоден рок иако не му се исполни првата цел, да игра за Манчестер ...

„Марка“: Мората ќе потпише за Челси

Република - 19.07.2017

Шпанскиот весник, „Марка“ денес јавува дека е постигнат догoвор за преселбата на Алваро Мората во тимот на Челси. Се работи за трансфер вреден 70 милиони евра, кој ќе биде официјализиран кога ќе се договорат деталите.

Официјално: Алваро Мората е нов играч на Челси

Република - 19.07.2017

Англискиот шампион Челси и официјално има нов напаѓач. Попладнево клубот на официјалната веб страница потврди дека Шпанецот Алваро Мората за сума од околу 70 милиони евра е нов нивни член и наследник на Диего Коста.

Трансфери во живо: Се чека одговор од Нејмар, Милан не запира, Клоп си купи лев бек

Спортски - 18.07.2017

Трансфер периодот ширум Европа е во полн ек, трансфер шпекулациите се засилуваат од час во час, па нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите сулучувања на трансфер пазарот. -ПСЖ е спремен да ги сруши сите рекорди и да ја активира ...

Реал Мадрид бара 100 милиони евра за Мората и Данило

Стандард - 18.07.2017

Ако Челзи сака да склучи двоен договор со Реал за Алваро Мората и Данило, тие ќе треба да платат сума од 100 милиони евра. „Сините“ се во сериозна потреба од нов напаѓач, но не успеаја да потпишат договор со Ромелу Лукаку.

Милан понуди 85 милиони, Реал кажа НЕ

Спортски - 18.07.2017

Италијанскиот гигант Милан ова лето направи „бум“ на трансфер пазарот, но сеуште е во потрага по врвен напаѓач. Едно од имињата кои се на врвот на желбите на „росонерите“ е Алваро Мората од Реал Мадрид, кој наводно веќе има постиганто договор со ...

Мората е најблиску до Милан

Вечер Прес - 18.07.2017

Младиот напаѓач е сериозно заинтересиран за преселба на "Сан Сиро", но новите сопственици на Милан ќе мораат да одвојат најмалку 70 мил. евра за обештетувањето Поголемиот дел од фудбалските медиуми се убедени дека италијанскиот калчо гигант Милан ќе ...

Бомба за крај! И Мората во Милан

Идивиди - 18.07.2017

Италијанскиот калчолигаш Милан продолжува со барањето и со купувањето нови играчи. Тој најави дека сака да се врати на старите патеки и затоа летово тргна во поход по нови играчи. По ангажманот на Андре Силва, Гундоган, Бонучи, Родригез, Билја и ...

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Канал5 - 17.07.2017

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра. Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Милан е подхготвен д аму ...

Трансфери во живо: Перишиќ на чекор од Јунајтед, Милан тргна по Мората, Нејмар ја шокира Барса

Спортски - 17.07.2017

Трансфер периодот ширум Европа е во полн ек, трансфер шпекулациите се засилуваат од час во час, па нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите сулучувања на трансфер пазарот. -Шпанските и англиските медиуми пренесуваат дека Челзи е на ...

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

+инфо - 17.07.2017

Милан е подготвен да му понуди на Шпанецот плата од 10 милиони евра годишно и на тој начин да го направи најплатен играч во Серија А. Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е ...

Милан не запира: „Росонерите“ го носат Мората за 70 милиони евра!

Слободен Печат - 17.07.2017

Италијанскиот гигант Милан продолжува со големи вложувања во тимот, откако напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората е пред трансфер на Сан Сиро за 70 милиони евра што ќе биде најскапо засилување во историјата на клубот.

Мората на чекор од Милан

Стандард - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Моратa е многу блиску до трансфер во Милан, тврди авторитетниот спортски весник „Gazzetta dello Sport“. Според италијанското издание, напаѓачот на „белите“ е „на чекор“ од преминување на „Сан Сиро“.

Клубот од „Сан Сиро“ со официјален став: Ќе ги купиме Мората и Санчез, но само во еден случај

Дерби - 17.07.2017

По серијата импресивни трансфер потези и сензациоланиот ангажман на Леонардо Бонучи, првите луѓе на Милан не планираат да земат здив во преодниот рок во обидот комплетно да го реконструираат тимот, па така сега од клубот информираат дека вистините ...

Мората не успеа да побегне во Манчестер – тој сега има нова понудена рута за бегство

Спортклуб - 17.07.2017

Милан ова лето е вистинска сензација на трансфер пазарот, тие досега имаат потрошени вистинско богатство на нови играчи, но не планираат да застанат само на тоа. Според најновите сознанија на медиумите, следна трансфер цел на „Росонерите“ е Алваро ...

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Курир - 17.07.2017

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра. Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Милан е подхготвен д аму ...

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

А1 On - 17.07.2017

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра. Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Милан е подхготвен д аму ...

Газета: Милан блиску до ангажман на Мората

24Фудбал - 17.07.2017

„Газета дело Спорт“ пишува дека Милан е многу блиску до ангажман на Алваро Мората од Реал Мадрид. Извршниот директор на Милан, Марко Фасоне потврди дека некој од Белоти, Мората или Обамејанг ќе биде ново засилување во нападот на „росонерите“.

Милан не сопира, го купува и Мората од Реал

SportMedia - 17.07.2017

Милан е на чекор од доведување на Алваро Мората на „Сан Сиро“. Според најавите од италијанските медиуми, „росонерите“ се во голема офанзива за купување на шпанскиот репрезентативец. Се верува дека италијанскиот калчолигаш е подготовен да плати 70 ...

,,Газета дело Спорт” : Мората и Милан се многу блиску до договор

Дерби - 17.07.2017

Марко Фасоне, човекот број 1 во Милан, потврди на шпекулациите дека некој од врвните фудбалски имиња може да заврши во Милан, притоа спомнувајќи три имиња-Андреа Белоти од Торино, Алваро Мората од Реал Мадрид и Пјер-Емерик Обамејнг од Борусија ...

Црвено-црниот ураган стигна во Мадрид – не сака да замине без Мората!

Спортски - 17.07.2017

Фудбалскиот клуб Милан е решен да се врати на врвот на италијанскиот и европскиот фудбал, па за таа цел веќе потроши повеќе од 200 милиони евра на засилувања ова лето и не планира да застане.

„Росонерите“ газат: Мората пред трансфер во Милан!

Спортклуб - 17.07.2017

Седумкратниот европски првак Милан е на пат да донесе уште едно големо засилување и да му ја уништи работата на Манчестер Јунајтед. Според Газета дело спорт, пред трансфер кај “росонерите” е напаѓачот на Реал, Алваро Мората.

Милан го купува и Мората за 70 милиони евра

Екипа - 17.07.2017

Италијанскиот калчолигаш Милан, кој направи вистинска трансферна револуција ова лето и доведе речиси цел нов тим на „Сан Сиро“, тргнува и по Алваро Мората. Раководството на „росонерите“ е подготвено да плати 70 милиони евра за ангажман на шпанскиот ...

Милан за Мората одвојува 70 милиони евра

Локално - 17.07.2017

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра. Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Милан е подхготвен д аму ...

,,Газета дело Спорт”: Мората и Милан се многу блиску до договор

Точка - 17.07.2017

Марко Фасоне, човекот број 1 во Милан, потврди на шпекулациите дека некој од врвните фудбалски имиња може да заврши во Милан, притоа спомнувајќи три имиња-Андреа Белоти од Торино, Алваро Мората од Реал Мадрид и Пјер-Емерик Обамејнг од Борусија ...

Најголемите трансфери допрва доаѓаат...

Н.Македонија - 17.07.2017

Во минатите две недели најголемиот трансфер го направи Манчестер јунајтед, кој на Евертон му плати 85 милиони евра за Лукаку, а не се штедеа пари ниту за трансферите на Лаказет, Вокер, Салах, Бонучи, Бакајоко, Рудигер...