TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Досие Блер: Од „Пудлица на Буш“ до советник на диктаторот Назарбаев

Фактор - 05.10.2013

Харизматичен, артикулиран говорник со неформален стил – ова е најчестиот краток опис на еден од најмаркантните ликови во 21-от век, Тони Блер, кој деновиве беше гостин на мировниот фестивал што го ...

Зошто Бранко не е Тони Блер?

Дневник - 04.10.2013

Интересно е да се погледне животот на поранешните премиери и претседатели, особено на поважните држави. Бил Kлинтон ја води „Kлинтоновата глобална иницијатива“, која главниот состанок го има во текот ...

Доаѓањето на Блер во Скопје е настан на годината

Дневник - 04.10.2013

Македонија имаше привилегија да го пречека на гости поранешниот британски премиер Тони Блер. Тој дојде на покана на контроверзниот индиски бизнисмен Субрата Рој и беше главна ѕвезда на Балканскиот ...

Тони Блер бесплатно ќе ја турка Албанија во ЕУ

Република - 04.10.2013

Тони Блер ќе ја турка албанската кампања за влез во ЕУ бесплатно. Така тврди албанскиот премиер Еди Рама кој вели дека и за асистентите на Блер кои ќе бидат стационирани во Тирана ќе се бара пари од ...

Тони Блер ќе ја советува албанската Влада

24 Вести - 03.10.2013

Новиот премиер на Албанија, социјалистот Еди Рама, објави дека поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде советник на Владата за прашањата поврзани соЕУ интеграциите.

Блер: Се надевам дека мојата земја ќе одлучи да остане во ЕУ

Нова ТВ - 03.10.2013

- Македонија е важна земја во која навистина слободно се истакнува тоа чувство, бидејќи овде во Западниот Балкан во текот на минатите години имаше толку многу конфликти и потешкотии и понекогаш ...

Протест на ДС: МТВ го прекина преносот на говорот на Блер

Нова ТВ - 03.10.2013

Демократскиот сојуз, изразува протест поради неможноста граѓаните на Република Македонија да го проследат во живо говорот на господинот Тони Блер, поранешен премиер на Велика Британија.

Дали Тони Блер си ги продаде принципите?

Нова ТВ - 03.10.2013

Поранешниот премиер од Лабуристите, ја предаде сопствената агенда за надворешна политика, пишува Мајк Херис за британски „Телеграф“. Херис во неговиот текст пишува за поранешните широки видувања на ...

Тони Блер: Македонија стана симбол на балканското решение

МКД - 03.10.2013

Терминот Балкан порано беше синоним за конфликт, зборувавме за балканскиот проблем, за балканизација, како дефиниција за означување на некаков немир. Денеска тука во Македонија, во оваа слободна, ...

И официјално, Блер ќе му биде советник на Рама

Телма - 03.10.2013

Новиот премиер на Албанија, социјалистот Еди Рама, објави дека поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде советник на Владата за прашањата поврзани соЕУ интеграциите.

Тони Блер ќе ја советува албанската Влада

Утрински - 03.10.2013

Новиот премиер на Албанија, социјалистот Еди Рама, објави дека поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде советник на Владата за прашањата поврзани со ЕУ интеграциите.

Тони Блер советник на албанската влада

МКД - 03.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе ѝ биде советник на Владата на Албанија во процесот на приблужувањето на таа земја кон членството во Европската Унија, соопшти денеска новата влада во Тирана.

МТВ: Ни дозволија да емитуваме само три минути од говорот на Блер

МКД - 03.10.2013

Македонската радио-телевизија не доби дозвола од организаторот на Балканскиот мировен фестивал да го емитува во целост излагањето на поранешниот британски премиер Тони Блер, одговори МРТВ по ...

Македонија е симбол на балканското решение, ја доведовте земјата на вистински пат

Идивиди - 03.10.2013

Скопје, 2 октомври 2013 (МИА) - Терминот Балкан порано беше синоним за конфликт, зборувавме за балканскиот проблем, за балканизација, како дефиниција за означување на некаков немир.

Тони Блер ќе и дава совети на Албанија за приближување кон ЕУ

Н.Македонија - 03.10.2013

Поранешниот премиер на Велика Британија Тони Блер ќе биде советник на Владата на Албанија во процесот за приближување на земјата за членство во ЕУ, соопштија новите власти во Тирана Премиерот на ...

Тони Блер ќе ја советува албанската Влада

А1 On - 03.10.2013

Новиот премиер на Албанија, социјалистот Еди Рама, објави дека поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде советник на Владата за прашањата поврзани со ЕУ интеграциите.

ДС: МТВ не платила за говорот на Тони Блер?

А1 On - 03.10.2013

Демократскиот сојуз, партијата на Павле Трајанов изрази протест поради неможноста граѓаните на Република Македонија да го проследат во живо говорот на Тони Блер, поранешен премиер на Велика Британија.

МРТ: Не добивме дозвола од организаторот да го емитуваме во целост говорот на Блер

А1 On - 03.10.2013

Македонската Радио телевизија реагира на изјавите од Демократскиот сојуз , за прекинот на говорот на поранешниот британски премиер Тони Блер, одржан во рамките на Балканскиот Мировен Фестивал во ...

Тони Блер ќе биде советник во албанската влада

Интересно - 03.10.2013

Новиот социјалистички премиер на Албанија, Еди Рама, изјавил дека поранешниот британски премиер Тони Блер ќе и биде советник на владата во напорите Тирана и се приклучи на Европската унија...

Тони Блер ја поттурна Македонија кон ЕУ, може ли повторно?

Фактор - 03.10.2013

Тони Блер, екс британски премиер, кој за Македонија е значаен оти во негово време земјава доби кандидатски статус за ЕУ. Иако оттогаш навама Македонија не успеа да направи нов исчекор кон Унијата, ...

ДС протестира: Зошто МТВ го прекина говорот на Блер?

+инфо - 03.10.2013

Демократскиот сојуз, изразува протест поради неможноста граѓаните на Република Македонија да го проследат во живо говорот на Тони Блер, поранешен премиер на Велика Британија.

Тони Блер ќе ја советува албанската влада

+инфо - 03.10.2013

Новиот премиер на Албанија, социјалистот Еди Рама објави дека поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде советник на владата за прашањата поврзани со ЕУ интеграциите.

Говор на Тони Блер чини од 190.000 до 400.000 фунти?!

+инфо - 03.10.2013

Дали некој го одврзал чекмеџето и платил за синоќешниот говор на поранешниот британски премиер Тони Блер, кој зборуваше на тема мир во рамките на Балканскиот мировен фестивал, кој во Скопје го ...

МРТ: Не добивме дозвола за целиот говор на Блер

+инфо - 03.10.2013

Македонската Радио телевизија не доби дозвола од организаторот на Балканскиот мировен фестивал да го емитува во целост излагањето на поранешниот британски премиер Тони Блер, соопшти јавниот сервис ...

Во Македонија говорник, во Албанија советник – Тони Блер баран на Балканот

Фактор - 03.10.2013

Синоќа во Македонија говореше за Европа во мир, денеска стигнуваат најави дека поранешниот премиер на Велика Британија Тони Блер ќе станува советник на Владата на Албанија во процесот за приближување ...

Тони Блер ќе ја советува албанската Влада

Сител - 03.10.2013

Новиот премиер на Албанија, социјалистот Еди Рама, објави дека поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде советник на Владата за прашањата поврзани со ЕУ интеграциите.

МТВ не платила за говорот на Тони Блер?!

Либертас - 03.10.2013

Демократскиот сојуз, партијата на Павле Трајанов изрази протест поради неможноста граѓаните на Република Македонија да го проследат во живо говорот на Тони Блер, поранешен премиер на Велика Британија.

Кој плати за говорот на Тони Блер?

Локално - 03.10.2013

Повеќе портали во Македонија ја анализираат „ала Рој “мировната конференција на која се појави екс британскиот премиер Тони Блер и оддржа 40 минутен говор.

ДС на Трајанов реагира зошто бил прекинат говорот на Блер во преносот на МТВ

Локално - 03.10.2013

Демократскиот сојуз, партијата на Павле Трајанов изрази протест поради неможноста граѓаните на Република Македонија да го проследат во живо говорот на Тони Блер, поранешен премиер на Велика Британија.

МРТ: Не добивме дозвола од организаторот да го емитуваме во целост говорот на Блер

Либертас - 03.10.2013

Македонската Радио телевизија реагира на прозивката од Демократскиот сојуз , за прекинот на говорот на поранешниот британски премиер Тони Блер, одржан во рамките на Балканскиот Мировен Фестивал во ...

Џереми Гили е првиот добитник на мировната награда на балканскиот мировен фестивал

Канал5 - 03.10.2013

Британскиот актер Џереми Гили е првиот добитник на наградата за мир што ја додели Балканскиот мировен фестивал Сахара. Синоќа, во пријатна и пријателска атмосфера македонскиот премиер Никола Груевски ...

Блер: Македонија не е дел од балканскиот проблем, туку од решението

Вечер - 03.10.2013

Иднината им припаѓа на оние со отворен ум, а патот до мирот и просперитетот ќе се постигне само доколку сме партнери едни со други, а не спротиставени страни, истакна Тони Блер во своето обраќање.

Говорот на Тони Блер чинeл 250 000 долари?!

Бриф - 03.10.2013

Инаку поранешниот премиер на Британија многу добро си ја наплаќа својата слава и реноме. Имено тој моментално е во бордот на директори на големата американска и светска банка J.P Morgan, за што ...

Блер: Македонија не е дел од балканскиот проблем, туку од решението

Точка - 03.10.2013

Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска синоќа имаше свое обраќање пред македонската јавност и индиските гости на "Самиот на мирот" на првиот ...

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: Зошто МТВ го прекина говорот на Блер?

Телеграф - 03.10.2013

Од партијата побараа организаторот да им овозможи на граѓаните да го слушнат обраќањето на поранешниот британски премиер Демократскиот сојуз (ДС) изразува протест поради неможноста граѓаните на ...

Блер советник на албанската влада

Точка - 03.10.2013

Новиот социјалистички премиер на Албанија, Еди Рама, изјавил дека поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде владин советник во напорите Тирана да стане земја членка на Европската унија.

Тони Блер ќе ја советува албанската Влада

Бриф - 03.10.2013

Новиот премиер на Албанија, социјалистот Еди Рама, објави дека поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде советник на Владата за прашањата поврзани со ЕУ интеграциите.

Кој плати 210.000 евра за синоќешниот говор на Тони Блер?

Бриф - 03.10.2013

Позната е праксата дека поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер за своите говори наплатува големи суми на пари, како што е случај и со повеќето поранешни премиери и претседатели на држави.

Црвен килим за Субрата, Блер и гостите на самитот во Скопје

Тера - 03.10.2013

Со самит на кој зборуваше и поранешниот британски премиер Тони Блер синоќа заврши Сахара балканскиот мировен фестивал во Скопје во организација на Сахара групацијата во сопственост на Рој.

Средба Иванов - Блер: ЕУ некомплетна без земјите од Западен Балкан

OhridNews - 03.10.2013

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, го прими г-дин Тони Блер, поранешен премиер на Велика Британија. На средбата претседателот Иванов изразил задоволство од посетата на г-динот ...

Блер | Македонија е симбол на балканското решение

Кукурику - 03.10.2013

Терминот Балкан порано беше синоним за конфликт, зборувавме за балканскиот проблем, за балканизација, како дефиниција за означување на некаков немир. Денеска тука во Македонија, во оваа слободна, ...

Блер: Македонија е симбол на балканското решение, ја доведовте земјата на вистински пат

Република - 03.10.2013

Терминот Балкан порано беше синоним за конфликт, зборувавме за балканскиот проблем, за балканизација, како дефиниција за означување на некаков немир. Денеска тука во Македонија, во оваа слободна, ...

Блер: Македонија не е дел од балканскиот проблем, туку од решението

Нетпрес - 03.10.2013

Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска синоќа имаше свое обраќање пред македонската јавност и индиските гости на „Самиот на мирот“ на првиот ...

Блер: Ја доведовте Македонија на вистински пат

Press24 - 03.10.2013

Терминот Балкан порано беше синоним за конфликт, зборувавме за балканскиот проблем, за балканизација, како дефиниција за означување на некаков немир. Денеска тука во Македонија, во оваа слободна, ...

Тони Блер искажа почит за напредокот кој Македонија го постигна

Курир - 03.10.2013

Терминот Балкан порано беше синоним за конфликт, зборувавме за балканскиот проблем, за балканизација, како дефиниција за означување на некаков немир. Денеска тука во Македонија, во оваа слободна, ...

Блер советник на албанската влада

Нетпрес - 03.10.2013

Новиот социјалистички премиер на Албанија, Еди Рама, изјавил дека поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде владин советник во напорите Тирана да стане земја членка на Европската унија.

ДС: Да се реемитува инспиративниот говор на Тони Блер

Sky - 03.10.2013

Демократскиот сојуз на Павле Трајанов изрази протест против тоа што говорот на Тони Блер, граѓаните на Република Македонија не можеа да го следат во живот.

Поранешниот британски премиер Тони Блер советник на албанската Влада

Press24 - 03.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде советник на албанската Влада за прашањата поврзани со ЕУ интеграциите. Како што изјавува албанскиот премиер Еди Рама, Блер со своето исклучително ...

Демократскиот сојуз со протест до МТВ зашто го прекинале говорот на Тони Блер?

Република - 03.10.2013

Демократскиот сојуз, изразува протест поради неможноста граѓаните на Република Македонија да го проследат во живо говорот на Тони Блер, поранешен премиер на Велика Британија.

Тони Блер ќе биде советник на албанската Влада за ЕУ интеграциите

Курир - 03.10.2013

Новиот премиер на Албанија, социјалистот Еди Рама, објави дека поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде советник на Владата за прашањата поврзани со ЕУ интеграциите.

Тони Блер ја води Албанија во ЕУ

Portal - 03.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде советник на албанската влада во процесот на приближувањето на оваа земја во ЕУ, соопштиле новите власти во Тирана.

Зошто МРТ го прекина говорот на Тони Блер?

Sky - 03.10.2013

Демократскиот сојуз, изразува протест поради неможноста граѓаните на Република Македонија да го проследат во живо говорот на господинот Тони Блер, поранешен премиер на Велика Британија.

Плати ли некој стотици илјади евра за говорот на Блер?!

Sky - 03.10.2013

Плати ли некој стотици илјади евра за синоќешниот говор на поранешниот британски премиер Тони Блер? Блер, во рамки на Балканскиот мировен фестивал, во организација на магнатот Субрата Рој, говореше ...

МРТ: Не добивме дозвола од организаторот да го емитуваме во целост говорот на Блер

Sky - 03.10.2013

Македонската Радио телевизија реагира на прозивката од Демократскиот сојуз, за прекинот на говорот на поранешниот британски премиер Тони Блер, одржан во рамките на Балканскиот Мировен Фестивал во ...

На МРТВ ѝ дозволиле да емитува само три минути од говорот на Блер

Република - 03.10.2013

Македонската радио-телевизија (МРТВ) добила дозвола од организаторот на Балканскиот мировен фестивал да емитува само три минути од излагањето на поранешниот британски премиер Тони Блер, стои во ...

Тони Блер ја води Албанија во ЕУ

Макфакс - 03.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде советник на албанската влада во процесот на приближувањето на оваа земја во ЕУ, соопштиле новите власти во Тирана.

Блер ќе ја советува албанската Влада

Maxim - 03.10.2013

Лидерот на социјалистите и претседател на албанската Влада социјалистот Еди Рама, објави дека поранешниот британски премиер Тони Блер ќе биде советник на Владата за прашањата поврзани со ЕУ ...

Груевски-Блер: Толеранција и мирно решавање на конфликтите

24 Вести - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски попладнево во Владата на Република Македонија се сретна со поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер, кој престојува во Македонија по повод одржувањето на Сахара ...

ФОТО: Тони Блер пристигна во Скопје

Утрински - 02.10.2013

Поранешниот британски премиер денеска на скопскиот аеродром го пречека шефот на дипломатијата Попоски, по што треба да се сретне со Груевски и Иванов Поранешниот британски премиер Тони Блер денеска ...

Тони Блер пристигна во Скопје

МКД - 02.10.2013

Тони Блер, поранешниот премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска попладневно пристигна во Скопје. Тони Блер На аеродромот тој беше пречекан од Никола Попоски, шефот на ...

Срдечна средба на Тони Блер и Никола Груевски

МКД - 02.10.2013

Тони Блер, поранешниот премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска кој попладнево допатува во Македонија се сретна со премиерот Никола Груевски.

Груевски-Блер: Толеранција и мирно решавање на конфликтите

Утрински - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски попладнево во Владата на Република Македонија се сретна со поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер, кој престојува во Македонија по повод одржувањето на Сахара ...

Груевски и Блер разменија мислења во Владата

Телма - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски попладнево во Владата на Република Македонија се сретна со поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер, кој престојува во Македонија по повод одржувањето на Сахара ...

Блер: Иднината им припаѓа на луѓето со отворен ум

Утрински - 02.10.2013

Иднината им припаѓа на оние со отворен ум, а патот до мирот и просперитетот ќе се постигне само доколку сме партнери едни со други, а не спротиставени страни, истакна вечерва поранешниот британски ...

Сахара фестивал - мирот како предизвик

Телма - 02.10.2013

Европската унија е најуспешен актуелен мировен проект, но обединувањето на Европа без Балканот како интегрален дел не е можно, порача вечерва премиерот Никола Груевски од Самитот за мир што се ...

ФОТО: Тони Блер пристигна во Скопје

А1 On - 02.10.2013

Поранешниот премиер на Велика Британија Тони Блер денеска попладне пристигна во Скопје. Во ВИП одделот на скопскиот аеродром, го пречека шефот на дипломатијата, Никола Попоски и британскиот амбасадор ...

ФОТО: Груевски се сретна со Тони Блер

А1 On - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска попладне оствари средба со Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.

ГАЛЕРИЈА: Мировен фестивал Сахара Балкан

Н.Македонија - 02.10.2013

Индискиот бизнисмен Субрата Рој, македонскиот премиер Никола Груевски, Тони Блер и други видни личности пристигнаа во новиот театар во Скопје, каде се одржува мировниот фестивал Сахара ...

Иванов-Блер: ЕУ нема да биде комплетна без западен Балкан

Кајгана - 02.10.2013

Европската идеја и интегративниот процес се незаменлив механизам за реформските процеси и достигнување на европските вредности и критериуми кај земјите аспиранти, но истовремено и механизам за ...

Груевски-Блер: Толеранција и мирно решавање на конфликтите

А1 On - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски попладнево во Владата на Република Македонија се сретна со поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер, кој престојува во Македонија по повод одржувањето на Сахара ...

Средба на претседателот Иванов со Тони Блер

А1 On - 02.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов денеска се сретна со поранешниот премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Тони Блер. На средбата, претседателот Иванов изразил задоволство од ...

Блер: Иднината им припаѓа на луѓето со отворен ум

Н.Македонија - 02.10.2013

Иднината им припаѓа на оние со отворен ум, а патот до мирот и просперитетот ќе се постигне само доколку сме партнери едни со други, а не спротиставени страни, истакна вечерва поранешниот британски ...

Блер: Иднината им припаѓа на луѓето со отворен ум

А1 On - 02.10.2013

Иднината им припаѓа на оние со отворен ум, а патот до мирот и просперитетот ќе се постигне само доколку сме партнери едни со други, а не спротиставени страни, истакна вечерва поранешниот британски ...

Блер: Македонија не е дел од балканскиот проблем, туку од решението

Алфа - 02.10.2013

Оптимизам дека Македонија набрзо ќе стане дел од Европската унија и НАТО, а со тоа и дел од силна Европа која како таква, заедно со силни САД на Западот и и силна Кина на Истокот, ќе биде дел од ...

Средба на претседателот Иванов со Тони Блер

Алсат-М - 02.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов денеска се сретна со поранешниот премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Тони Блер. На средбата, претседателот Иванов изразил задоволство од ...

Тони Блер попладнево се среќава со Груевски и со Иванов

+инфо - 02.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер, кој е гостин на Мировниот фестивал на Сахара групацијата, во 17.30 часот во Владата ќе биде примен од премиерот Никола Груевски, а половина час подоцна, во ...

ФОТО Тони Блер допатува со авион вреден 30 милиони фунти

+инфо - 02.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер, кој е гостин на Мировниот фестивал на Сахара групацијата, во 17.30 часот во Владата ќе биде примен од премиерот Никола Груевски, а половина час подоцна, во ...

Блер: Македонија веќе не е симбол на балканските проблеми

+инфо - 02.10.2013

Македонија денес не е симбол на проблемите на Балканот, туку симбол на решението, рече поранешниот британски премиер Тони Блер во своето обраќање вечерва на Сахара балканскиот мировен фестивал, ...

Груевски, Блер, Субрата Рој во новиот театар – слободна и обединета Европа во мир!

Фактор - 02.10.2013

На покана на Субрата Рој, некогашниот британски премиер Тони Блер дојде во Македонија. Се сретна и со Претседателот и со Премиерот, а одржа и говор во официјалниот дел од програмата на Мировниот ...

ФОТО: Блер пристигна во Скопје

Канал5 - 02.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер, гостин на Сахара Балкан Мировниот фестивал, околу 15 часот пристигна во Скопје, а половина час подоцна дојде во Александар Палас каде се одржува фестивалот ...

Премиерот Груевски ќе се сретне со Тони Блер

Сител - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе оствари средба со Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.

Тони Блер допатува во Скопје

Локално - 02.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер, кој е гостин на Мировниот фестивал на Сахара групацијата, и Субрата Рој, во 17.30 часот во Владата ќе биде примен и од премиерот Никола Груевски, а половина ...

ФОТО: Тони Блер пристигна во Скопје

Либертас - 02.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер денеска попладне пристигна во Скопје со уште неколкумина негови соработници, пренесе Утрински весник. Во ВИП одделот на скопскиот аеродром, го пречека шефот на ...

ФОТО: Груевски оствари средба со Тони Блер, во друштво на Субрата Рој

Либертас - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски попладнево оствари средба со Тони Блер, поранешен премиер на Велика Британија. Средбата се одржа во Владата на Република Македонија, а на неа присуствуваше и индискиот ...

Груевски-Блер: Толеранција и мирно решавање на конфликтите

Сител - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски попладнево во Владата на Република Македонија се сретна со поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер, кој престојува во Македонија по повод одржувањето на Сахара ...

Средба на претседателот Иванов со поранешниот британски премиер Тони Блер

Сител - 02.10.2013

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска го прими г-дин Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.

Тони Блер стигна во Скопје – се сретна со Груевски

МК News - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски денеска оствари средба со Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.

Тони Блер: ЕУ не може да биде комплетен проект без Западен Балкан

Канал5 - 02.10.2013

Британскиот политички великан уште по стапнувањето на црвениот тепих веднаш го забележа старо - новиот театар во кој настапи со политички говор како гостин на „Балканскиот мировниот фестивал“ на ...

Груевски - Блер: Толеранција и мирно решавање на конфликтите

Канал5 - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски попладнето во Владата на Република Македонија се сретна со поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер, кој престојува во Македонија по повод одржувањето на Сахара ...

Средба на претседателот Иванов со Тони Блер

Канал5 - 02.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов денеска се сретна со поранешниот премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Тони Блер. На средбата, претседателот Иванов изразил задоволство од ...

Блер: Иднината им припаѓа на луѓето со отворен ум

Сител - 02.10.2013

Иднината им припаѓа на оние со отворен ум, а патот до мирот и просперитетот ќе се постигне само доколку сме партнери едни со други, а не спротиставени страни, истакна вечерва поранешниот британски ...

Блер: Иднината им припаѓа на луѓето со отворен ум

Либертас - 02.10.2013

Иднината им припаѓа на оние со отворен ум, а патот до мирот и просперитетот ќе се постигне само доколку сме партнери едни со други, а не спротиставени страни, истакна вечерва поранешниот британски ...

Груевски-Блер: Толеранција и мирно решавање на конфликтите

Вечер - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски попладнево во Владата на Република Македонија се сретна со поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер, кој престојува во Македонија по повод одржувањето на Сахара ...

Блер: Иднината им припаѓа на луѓето со отворен ум

Локално - 02.10.2013

Иднината им припаѓа на оние со отворен ум, а патот до мирот и просперитетот ќе се постигне само доколку сме партнери едни со други, а не спротиставени страни, истакна вечерва поранешниот британски ...

ЛУКСУЗ ОД 8.000 ЕВРА НА ЧАС: Погледнете со каков авион лета Тони Блер

Телеграф - 02.10.2013

Шефот на дипломатијата, Никола Попоски за некој час на скопскиот аеродром треба да го пречека високиот гостин, поранешниот британски премиер, Тони Блер Љубителите на авиони сигурно нема да останат ...

Тони Блер пристигна во Скопје (ФОТО)

Телеграф - 02.10.2013

Деталите за патувањето на Блер се држеа во тајност поради безбедносните процедури на Скотланд јард Поранешниот британски премиер Тони Блер денеска попладне пристигна на скопскиот аеродром, по што ...

Тони Блер на средба со премиерот Груевски на Илинденска ББ

еМагазин - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе оствари средба со Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.

Блер и Груевски се сретнаа (ФОТО)

Телеграф - 02.10.2013

Блер ќе одржи говор во официјалниот дел од програмата на мировниот фестивал Поранешниот премиер на Британското Кралство, Тони Блер, се сретна со премиерот Никола Груевски.

БЛЕР: Македонија веќе не е симбол на балканските проблеми

Телеграф - 02.10.2013

ЕУ е најуспешниот актуелен мировен проект, а обединувањето на Европа без Балканот не е возможно, истакна премиерот Груевски За добредојде на поранешниот британски премиер Тони Блер на Сахара ...

ИВАНОВ – БЛЕР: Задоволни од билатералните односи меѓу двете земји

Телеграф - 02.10.2013

На средбата станало збор за европските и евроатланските перспективи на земјите од регионот и во тој контекст претседателот Иванов ги потврдил заложбите на Република Македонија и посветеноста на ...

Убави Индијки го наполнија театарот

Телеграф - 02.10.2013

Пред гостите настапи познатата индиска танцувачка група „Шамак Давар“, но и ансамблот „Орце Николов“ од Скопје Од плоштадот во Скопје, каде што во вторникот направија вистинска фешта, танчарите од ...

Иванов-Блер: ЕУ нема да биде комплетна без западен Балкан

Тера - 02.10.2013

Европската идеја и интегративниот процес се незаменлив механизам за реформските процеси и достигнување на европските вредности и критериуми кај земјите аспиранти, но истовремено и механизам за ...

Груевски се сретна со Тони Блер

Тера - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски во среда попладне се сретна со поранешниот британски премиер Тони Блер. Средбата поминала во пријатна и пријателска атмосфера и позитивно биле оценети ваквиот вид на ...

Тони Блер ќе се обрати на мировниот самит во рамки на "Сахара Балканскиот Мировен Фестивал"

Press24 - 02.10.2013

Денеска во втората вечер од "Сахара Балканскиот Мировен Фестивал", ќе се одржи мировен самит на кој ќе учествуваат педесетина светски лидери меѓу кои и поранешниот британски премиер Тони Блер.

Тони Блер во Македонија – ќе се обрати на мировниот фестивал на Субрата Рој

Фама - 02.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер денеска пристига во Македонија, по повод одржувањето на „Сахара Балкански мировен фестивал“. Денеска ќе биде одржан добротворниот мировен совет, на кој свое ...

Тони Блер денеска доаѓа во Македонија

Sky - 02.10.2013

На вториот ден од „Сахара Балканскиот Мировен Фестивал“ ќе учествуваат голем број на светски политичари. Еден од нив е и поранешниот британски премиер Тони Блер.

Премиерот Груевски на средба со Тони Блер

Press24 - 02.10.2013

Шефот на македонската Влада, Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер. Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија, во 17 часот и ...

ФОТО: Тони Блер пристигна во Скопје

Нетпрес - 02.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер денеска попладне пристигна во Скопје со уште неколкумина негови соработници. Во ВИП одделот на скопскиот аеродром, го пречека шефот на дипломатијата, Никола ...

Тони Блер пристигна во Скопје

Република - 02.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер, денеска околу 15 часот пристигна во Скопје. На аеродромот Александар Велики, тој беше пречекан од страна на шефот на дипломатијата, Никола Попоски и ...

Груевски ќе се сретне со Тони Блер

Нетпрес - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе оствари средба со Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.

Премиерот Груевски ќе се сретне со Тони Блер

Курир - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе оствари средба со Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.

ФОТО: Груевски оствари средба со Тони Блер

Курир - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски денеска оствари средба со Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.

Груевски се сретна со Тони Блер

Нетпрес - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски денеска оствари средба со Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.

Претседателот Иванов оствари средба со Тони Блер

Нетпрес - 02.10.2013

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска го прими г-дин Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.

Премиерот го пречека Тони Блер (ФОТО)

Република - 02.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска попладне оствари средба, поранешниот премиер на Велика Британија Тони Блер, кој попладнево пристигна во Скопје по повод ...

Иванов-Блер: ЕУ нема да биде комплетна без западен Балкан

Portal - 02.10.2013

Европската идеја и интегративниот процес се незаменлив механизам за реформските процеси и достигнување на европските вредности и критериуми кај земјите аспиранти, но истовремено и механизам за ...

Груевски се сретна со Тони Блер

Portal - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски во среда попладне се сретна со поранешниот британски премиер Тони Блер. Средбата поминала во пријатна и пријателска атмосфера и позитивно биле оценети ваквиот вид на ...

Иванов-Блер: ЕУ нема да биде комплетна без западен Балкан

Макфакс - 02.10.2013

Европската идеја и интегративниот процес се незаменлив механизам за реформските процеси и достигнување на европските вредности и критериуми кај земјите аспиранти, но истовремено и механизам за ...

Груевски се сретна со Тони Блер

Макфакс - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски во среда попладне се сретна со поранешниот британски премиер Тони Блер. Средбата поминала во пријатна и пријателска атмосфера и позитивно биле оценети ваквиот вид на ...

ФОТО: Тони Блер пристигна во Скопје

Економски - 02.10.2013

Поранешниот британски премиер Тони Блер попладнево пристигна во Скопје со уште неколкумина негови соработници. Во ВИП одделот на скопскиот аеродром, го пречека шефот на дипломатијата, Никола Попоски ...

ФОТО: Груевски се сретна со Тони Блер

Денешен - 02.10.2013

Денеска претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски оствари средба со Тони Блер, поранешен премиер на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.

За што разговараа Груевски и Блер

Економски - 02.10.2013

Премиерот Никола Груевски попладнево во Владата на Република Македонија се сретна со поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер, кој престојува во Македонија по повод одржувањето на Сахара ...

Најскапиот говорник во светот, Тони Блер, во Скопје доаѓал од почит кон Субрата Рој

Таратур - 01.10.2013

Честа и задоволството поранешните државници Тони Блер и Бил Клинтон да оддржат говор на некој корпорациски собир, бизнис форум или некоја друга манифестација – чини пред се пари.

Најскапиот говорник во светот, Тони Блер во Скопје доаѓал од почит кон Субрата Рој

24 Вести - 30.09.2013

Честа и задоволството поранешните државници Тони Блер и Бил Клинтон да оддржат говор на некој корпорациски собир, бизнис форум или некоја друга манифестација – чини пред се пари.

Без интернет: Цело семејство живее во 1986г.

Lady - 30.09.2013

Повеќето денеска не би можеле да си го замислат животот без интернет и паметните телефони, но таков е животот за една канадска фамилија. Семејството Мек Милан одлучило една година од својот живот да ...