TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Кејт Мидлтон изгледаше прекрасно на добротворна забава

Сител - 27.10.2013

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон изгледаше прекрасно на добротворна забава која се одржа по крштевката на нејзиниот син Принцот Џорџ. Кејт се појавува во јавноста 89 дена по раѓањето на малиот ...

ВИДЕО: Кејт Мидлтон во прекрасно издание на добротворна забава

Нетпрес - 27.10.2013

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон изгледаше прекрасно на добротворна забава која се одржа по крштевката на нејзиниот син Принцот Џорџ. Кејт се појавува во јавноста 89 дена по раѓањето на малиот ...

Скандалозни фотографии на принц Вилијам, Кејт и бебето – Голи во када!

Попара - 27.10.2013

Необичната фотосесија на голите принц Вилијам, Катрин и кралското бебе Џорџ се појави најпрво во британските таблоиди. Тројцата позираат во интимна атмосфера, голи во када.

Пипа шокирала со изборот на подарок за малиот принц Џорџ

Хитпортал - 26.10.2013

П ипа Мидлтон покажа како, кога е во прашање нејзиното мало внуче, цената за неговиот подарок не е важна. За него одвоила дури 8.000 фунти. Но, воедно со подарокот ја шокираше британската јавност.

Кетрин Мидлтон: Секоја бајка би ја сакала за своја принцеза

Точка - 26.10.2013

Ден после крштевката на принцот Џорџ, Кејт Мидлтон продолжила со службените должности кои ги носи улогата на војвотка. Позната по покровителствата на многу хуманитарни здруженија, се согласила да ...

Видео: Крштевката на принцот Џорџ

Република - 26.10.2013

На интернет се појави снимка на која се гледа кралската двојка со бебето, во друштво на пријателите и роднините. Тримесечниот Џорџ изгледа преслатко во репликата на фустанот од тантела кој оригинално ...

ФОТО: Прва фотографија, после 1894 г. на монарх и тројца престолонаследници

Бриф - 26.10.2013

Американскиот неделик Тајм, ја донесува „историската фотографија“ на која кралицата Елизабета е снимена заедно со тројцата претенденти на престолот, престолонаследникот Чарлс, неговиот син принцот ...

Пипа одбра необичен подарок за крштевката на принцот Џорџ (фото)

Република - 26.10.2013

Британскиот престолонаследник, малиот принц Џорџ од тетката Пипа Мидлтон за својата крштевка доби сребрени скулптури од неговите раце и нозе. Идејата Пипа ја добила уште одамна, а за изведувањето на ...

Новиот дом на Кејт и Вилијам

Попара - 26.10.2013

Принцот Вилијам и Принцезата Кејт се веќе подготвени да се преселат во својот дворец. До сега тие живееја во Нотингам Котиџ додека не биде завршено реновирањето на нивната резиденција во палатата ...

Видео: Како помина крштевањето на принцот Џорџ

Канал5 - 25.10.2013

Британскиот принц Џорџ, син на војвотката Кејт Мидлтон и на принцот Вилијам, беше крстен завчера во кралската капела во палатата Сент Џејмс во Лондон.

Чарлс се плаши да стане крал

Утрински - 25.10.2013

Британскиот принц не брза кон престолот затоа што стравува дека тоа би било еден вид затвор за него“ Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс „не брза да стане крал, затоа што стравува дека тоа ...

Од крштевката на принцот Џорџ

Lady - 25.10.2013

Малиот наследник на британскиот престол, е крстен пред два дена на 23 октомври. Тој во рацете на својот татко влезе во палатата Сент Џејмс во Лондон. Пред да започне церемонијата, која траеше 37 ...

Принцот Чарлс се плаши од затворска форма на монархија

Нова ТВ - 25.10.2013

Принцот од Велс не се брза да стане крал, бидејќи тој се плаши ако биде монарх, тоа ќе биде еден вид на затвор, според еден од неговите функционери, јавува Би-Би-Си.

ФОТО: Образите на татко му, веѓите на мајка му, ушите на чичко му, на кого личи принцот Џорџ?

Нетпрес - 25.10.2013

Принцот Џорџ, најновиот член на кралското семејство, спој на убавината на Мидлтонови и сината кралска крв. Уште пред да се роди тој беше главна тема во медиумите, а сега, кога има три месеци, ...

Првиот официјален портрет на кралското семејство

Курир - 25.10.2013

По објавувањето на фотографиите од крштевката на британскиот принц Џорџ кои во средата го преплавија светот, овојпат е објавен официјален портрет на кралското семејство кој го направи фотографот ...

Објавен официјален портрет од крштевката на принцот Џорџ

Хитпортал - 25.10.2013

П о фотографиите од крштевката на британскиот принц Џорџ кои во средата го преплавија светот, еве уште потсетници на овој големо кралско случување. Овој пат се работи за официјален портрет на ...

ФОТО: Првиот официјален портрет на кралското семејство

Press24 - 25.10.2013

Ова е првиот официјален портрет на кралското семејство. На фотографијата е британското кралско семејство и семејството Мидлтон. Погледнете... ...

Британскиот принц Чарлс се плаши да биде крал

Економски - 25.10.2013

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс „не брза да стане крал, затоа што стравува дека тоа би било еден вид затвор за него“, пишува американскиот неделник „Тајм“.

Британскиот принц Чарлс се плаши да биде крал

А1 On - 25.10.2013

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс „не брза да стане крал, затоа што стравува дека тоа би било еден вид затвор за него“, пишува американскиот неделник „Тајм“.

Ема Томпсон била вљубена во принцот Чарлс

МКД - 25.10.2013

Глумицата Ема Томпсон во списанието Тајм призна дека била вљубена во принцот Чарлс (да, добро прочитавте: во принцот Чарлс) откривајќи дека на времето со задоволство ќе му била девојка на сега малку ...

Портрет на модерната монархија: кралицата со тројцата наследници (ФОТО)

МКД - 25.10.2013

Излегоа фотографиите на британското кралско семејство што ги направи фотографот на познатите, Џејсон Бел, по крштевката на бебето на Кејт и Вилијам, Џорџ.

Вака изгледаше крштевката на принцот Џорџ

Убавина и Здравје - 25.10.2013

Крштевката на третиот наследник на британскиот трон Џорџ Александар Лукас се оддржа на 23.10.2013 во кралската капела во палатата Сент Џејмс. Обредот го изврши кентберискиот бискуп Џастин Вилби.

ФОТО Семејна фотографија: Британската кралица со тројца идни кралеви

+инфо - 25.10.2013

Првите официјални фотографии за последните 120 години кои прикажуваат четири генерации на сегашните и идните британски монарси се објавени вчера, ден по крштевката на принцот Џорџ, најновиот член на ...

Принцот Чарлс се плаши да биде крал

Сител - 25.10.2013

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс „не брза да стане крал, затоа што стравува дека тоа би било еден вид затвор за него“, пишува американскиот неделник „Тајм“.

Британскиот принц Чарлс се плаши да стане крал

Press24 - 25.10.2013

Според американскиот весник„Тајм“ принцот Чарлс не брза да стане крал, затоа што мисли дека то би било еден вид затвор за него. Весникот се повикува на изјавата на еден неименуван „многу близок ...

Принцот Чарлс се плаши да биде крал

Телеграф - 25.10.2013

Угледниот неделник во својот најнов број има специјален прилог за британскиот престолонаследник, чија фотографија се наоѓа на насловната страница Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс, „не ...

Принцот Чарлс се плаши да биде крал

Курир - 25.10.2013

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс „не брза да стане крал, затоа што стравува дека тоа би било еден вид затвор за него“, пишува американскиот неделник „Тајм“.

Британскиот принц Чарлс се плаши да биде крал

Алфа - 25.10.2013

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс „не брза да стане крал, затоа што стравува дека тоа би било еден вид затвор за него“, пишува американскиот неделник „Тајм“.

Чарлс се плаши да биде крал

Кирилица - 25.10.2013

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс „не брза да стане крал, затоа што стравува дека тоа би било еден вид затвор за него“, пишува американскиот неделник „Тајм“.

Британскиот принц Чарлс се плаши да биде крал

+инфо - 25.10.2013

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс „не брза да стане крал, затоа што стравува дека тоа би било еден вид затвор за него“, пишува американскиот неделник „Тајм“.

Принцот Чарлс се плаши да биде крал

Денешен - 25.10.2013

Принцот Чарлс „не брза да стане крал, затоа што стравува дека тоа би било еден вид затвор за него“, пишува американскиот неделник „Тајм“. Весникот се повикува на изјавата на еден неименуван „многу ...

Ема Томпсон: Танцувањето со принцот Чарлс е подобро од секс

Локално - 25.10.2013

Камила Паркер има сериозен повод за љубомора, откако британската актерка Ема Томпсон изјави дека танцот со член на кралското семејство е поубав од сексот.

Британскиот принц Чарлс се плаши да биде крал!?

Вечер Прес - 25.10.2013

Принцот Чарлс не ги прифаќа кралските работи со голема радост, а уште помалку тоа го прави во намера да ја приграби круната, забележува весникот Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс не брза ...

Стравовите на принцот Чарлс

Локално - 25.10.2013

Принцот од Велс не се брза да стане крал, бидејќи тој се плаши ако биде монарх, тоа ќе биде еден вид на затвор, според еден од неговите функционери, јавува Би-Би-Си.

На службениот портрет од крштевката на принцот Џорџ има глетка која не е видена 119 години!

Точка - 25.10.2013

Две семејства од сосема различни светови радосно позираат на трогателната фотографија по повод одбележувањето на крштевката на принцот Џорџ. Нормално, станува збор за кралското семејство, заедно со ...

Принцот Чарлс: "Не сакам да бидам крал, страв ми е од должностите"

Точка - 25.10.2013

Принцот Чарлс изјавил дека не сака да стане крал бидејќи се плаши од одговорностите кои ги носи круната. Тоа му изгледало "како затвор". Новото издание на магазинот "Time" го нарекува "заборавениот ...

СЕМЕЈНА ФОТОГРАФИЈА: Британската кралица со три идни кралеви

Бриф - 25.10.2013

Објавени се првите официјални фотографии за последните 120 години, на коишто се прикажани четири генерации на сегашните и идни британски монарси, по крштевката на принцот Џорџ, најновиот член на ...

Официјален портрет од крштевката на принцот Џорџ, но и глетка што не е видена 119 години

365 - 25.10.2013

По фотографиите од крштевката на британскиот принц Џорџ што во средата го преплавија светот, еве уште еден потсетник на овој кралски настан. Овој пат станува збор за официјалниот портрет на кралското ...

Вака изгледаше крштевката на принц Џорџ (фото)

Црнобело - 24.10.2013

Во интимна атмосфера во кралската капела на палатата Сент Џејмс во Лондон, вчера беше крстен малиот принц Џорџ Александар Лукас. Фотографот кој беше задолжен за овековечувањето на овие моменти во ...

ФОТО: Крштевката на идниот британски крал

Нетпрес - 24.10.2013

На крштевката на принцот Џорџ, која се одржа вчера присуствуваа само 21 гостин, што е спротивно на досегашната практика на кралското семејство. Според неговите родители, крштевката е приватен, семеен ...

Крштевката на принцот Џорџ низ фотографии

Курир - 24.10.2013

Принцот Вилијам и неговата сопруга војвотката Кејт вчера го крстија принцот Џорџ. Во капелата во палатата Сент Џејмс во Лондон, присуствуваа околу 20 гости.

ФОТО: Еве како помина крштевката на малиот принц Џорџ

Press24 - 24.10.2013

Во текот на вчерашниот ден, принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, го крштеваа малиот принц Џорџ. Крштевката се случила во капелата на палатата Сент Џејмс во Лондон, а меѓу присутните ...

Вилијам и Кејт го крстија синот Џорџ (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 24.10.2013

Само 21 гостин присуствувале на крштевката на британскиот принц Џорџ, која вчера била направена во кралската капела во црквата Сент Џејмс, во центарот на Лондон, јавува Дејли мејл.

ФОТО: Седум кумови едно име - кралското бебе крстено Џорџ

Нова ТВ - 24.10.2013

Принцот Џорџ за првпат се појави во јавноста после три месеци, откако неговите родители принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт, вчера ја одржаа неговата крштевка во Сент Џејмс палатата.

Крштевката на принцот Џорџ низ фотографии (ФОТО)

Вечер Прес - 24.10.2013

Во капелата во палатата Сент Џејмс во Лондон, присуствуваа околу 20 гости. Меѓу нив беа и кралицата Елизабета и принцот Филип, принцот Чарлс и неговата сопруга Камила, принцот Хари, како и членовите ...

Принцот Џорџ крстен во потесен круг

Локално - 24.10.2013

Британскиот принц Џорџ беше именуван на приватна церемонија, а гордите родители на принцот, Вилијам и Кејт, го покажаа четири месечното бебе на светот.

ФОТО: Кралска крштевка во крем и сино

Идивиди - 24.10.2013

Во британското кралско семејство нештата секогаш се перфектно координирани, па дури и кога станува збор за облеката и стилот на облекување. Крштевката на принцот Џорџ покажа дека кремавата и сината ...

Крштевката на малиот принц Џорџ

Попара - 24.10.2013

Со вода од реката Јордан, каде бил крстен Исус Христос, во параклисот на дворецот Сент Џејмс беше крстен синот на принц Вилијам и сопругата Катрин – принц Џорџ, соопштија британските медиуми.

Kрштевкa на синот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон

24 Вести - 23.10.2013

Британскиот принц Џорџ, тримесечниот син на војводата и војводката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кетрин „Кејт“ Мидлтон, ќе биде крстен денеска на приватна свеченост во Лондон.

ФОТО: Kрштевкaта на принц Џорџ

Утрински - 23.10.2013

Тримесечниот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон беше крстен вчера на приватна свеченост во Лондон Британскиот принц Џорџ, тримесечниот син на војводата и војводката од Кембриџ, принцот Вилијам и ...

Заврши крштевката на кралското бебе

Канал5 - 23.10.2013

Три месечниот принц Џорџ денеска беше крстен во палатата сент Џејмс во Лондон. Тоа беше интимна семејна церемонија. Само петмина од кралското семејство присуствуваа на крштевката - Кралицата, ...

Денеска ќе биде крстен принцот Џорџ

Канал5 - 23.10.2013

Британското кралско семејство се подготвува за крштавката на принцот Џорџ, кој е син на принцот Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ. Церемонијата ќе биде приватна и ќе се одржи денеска ...

Kрштевкa на синот на принцот Влијам и Кејт Мидлтон

Алфа - 23.10.2013

Британскиот принц Џорџ, тримесечниот син на војводата и војводката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кетрин „Кејт“ Мидлтон, ќе биде крстен денеска на приватна свеченост во Лондон.

ГАЛЕРИЈА Почна крштенката на британскиот принц Џорџ

+инфо - 23.10.2013

Крштенката на принцот Џорџ, синот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам почнала во кралската капела на палатата „Сент Џејмс“ во Лондон. По претставувањето на идниот крал пред породилиштето, ова е првата ...

Го крстија британскиот принц Џорџ

Макфакс - 23.10.2013

Само 22 личности присуствувале во средата на крштевката на британскиот принц Џорџ, третиот во наследниот ред за круната, што според тамошните медиуми навестува дека неговите родители војводата и ...

Денеска крштевка на британскиот принц Џорџ

Нетпрес - 23.10.2013

На приватна свеченост денеска ќе биде крстен британскиот принц Џорџ, тримесечниот син на војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

Kрштевкa на синот на принцот Влијам и Кејт Мидлтон

Хитпортал - 23.10.2013

Б ританскиот принц Џорџ, тримесечниот син на војводата и војводката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, ќе биде крстен денеска на приватна свеченост во Лондон.

Kрштевкa на синот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон

Сител - 23.10.2013

Британскиот принц Џорџ, тримесечниот син на војводата и војводката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кетрин „Кејт“ Мидлтон, ќе биде крстен денеска на приватна свеченост во Лондон.

Kрштевкa на синот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон

Телеграф - 23.10.2013

Сите досегашни крштевки на децата на кралицата се извршени во т.н. музичка соба на Бакингемската палата и во присуство на семејството и на гости од кралските куќи од Европа Британскиот принц Џорџ, ...

Денес ќе се крштева принцот Џорџ

Курир - 23.10.2013

На приватна свеченост денеска ќе биде крстен британскиот принц Џорџ, тримесечниот син на војводата и војводката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кетрин „Кејт“ Мидлтон.

Британија-Крштевка на принцот Џорџ

Р.С.Европа - 23.10.2013

Британското кралско семејство се подготвува за крштевката на принцот Џорџ, кој е син на принцот Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ. Церемонијата ќе биде приватна и ќе се одржи денеска ...

ЖИВО: Крштевката на принцот Џорџ

А1 On - 23.10.2013

Британскиот принц Џорџ, тримесечниот син на војводата и војводката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кетрин „Кејт“ Мидлтон, ќе биде крстен денеска на приватна свеченост во Лондон.

Денес е крштевката на принцот Џорџ

Inpress - 23.10.2013

Лондон, 23. октомври 2013 (ИНПРЕС) Во Лондон е објавен списокот на кандидати кои ќе бидат кумови на синот на војводата и војвотката од Кембриџ Вилијам и Кејт, принцот Џорџ.

Најнови детали за кралската крштевка: Принцот Џорџ ќе носи фустан

Црнобело - 23.10.2013

Денес во 15 часот по локално време, во кралската капела на палатата Св.Џејмс ќе се одржи крштевањето на малиот британски принц Џорџ, син на Кејт и Вилијам.

Пародија: Вилијам, Кејт и Џорџ во када (фото)

Хитпортал - 23.10.2013

К ралското семејство го очекува уште еден голем настан. Принџот Џорџ ќе биде кристен! Малиот принц треба да биде крстен утре во кралската капела во палатата St.James во Лондон.

Принцот Џорџ доби ливада од Дракула

+инфо - 23.10.2013

Британскиот принц Џорџ, син на принцот Вилијам (31) и на војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон (31), за крштенката ќе добие ливада од потомокот на трансилванискиот гроф Дракула.

Британците три дена спијат на улица за да го видат принцот Џорџ

Нетпрес - 23.10.2013

Кршетвката на принцот Џорџ, син на војвотката од Кембриџ Кејт Миделтн и принцот Вилијам ќе започне за помалку од четири часа во кралската капела на палатата Сент Џејмс во Лондон.

Прва фотографија од крштевката на принцот Џорџ

Хитпортал - 23.10.2013

Д енеска е голем ден за кралското семејство. Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе го крстат својот тримесечен син Џорџ. Сите детали и кумовите кои ќе го крстат третиот поред наследник на тронот можете ...

Првите фотографии од крштевката на принцот Џорџ

А1 On - 23.10.2013

Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Мидлтон го крстија својот син, принцот Џорџ. Околу 20 гости присуствуваа во капелата во палатата Сент Џејмс во Лондон.

КРАЛСКИ: Принцот Џорџ го крстија седум кумови

Телеграф - 23.10.2013

Церемонијата на крштевката беше интимна, присуствуваа само семејството и најблиските пријатели Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт избраа седум најблиски пријатели, вклучително и ...

Kрштевкa на британскиот принц Џорџ

Денешен - 23.10.2013

Британскиот принц Џорџ, тримесечниот син на војводата и војводката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кетрин „Кејт“ Мидлтон, ќе биде крстен денеска на приватна свеченост во Лондон.

Крштевка во Кралскиот дворец

Република - 23.10.2013

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, кои решија на својот новороден син да му го дадат името Џорџ Александар Луис, име што пред него го носеле шест британски кралeви, денеска го крштеваа на ...

Британија фокусирана на крштевката на принцот Џорџ

Локално - 23.10.2013

Британското кралско семејство се подготвува за крштевката на принцот Џорџ, кој е син на принцот Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ. Церемонијата ќе биде приватна и ќе се одржи денеска ...

(ВИДЕО) Kрштевкa на синот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон

Бриф - 23.10.2013

Британскиот принц Џорџ, тримесечниот син на војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кетрин „Кејт“ Мидлтон, ќе биде крстен денеска на приватна свеченост во Лондон.

Очите на светот денеска вперени во крштевката на британскиот принц Џорџ

eReporter - 23.10.2013

Денеска е голем ден за британското кралско семејство. Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон денеска го кршеваат својот тримесечен син Џорџ. Велика Британије е подготвена за ново национално славење- ...

Принцот Џорџ на крштевката ќе носи традиционален фустан од тантела

Канал5 - 22.10.2013

По се изгледа дека принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт сепак не ја отфрлиле традицијата во целост кога станува збор за крштевката на нивниот син, принцот Џорџ.

Откриени деталите за крштевката: Принцот Џорџ ќе носи фустан

+инфо - 22.10.2013

Британските медиуми се преплавени со новите детали околу крштевката на малиот Џорџ. Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, изгледа, во потполност не ја отфрлиле традицијата.

Принџот Џорџ ќе носи фустан на крштевката

Press24 - 22.10.2013

Проеткоа нови информации во британските медиуми околу кршевкана малиот Џорџ. Кралската двојка целосно не ја отфрлиле традицијата, принцот Џорџ на кршевката ќе носи копија од сатенскиот фустан со ...

ФОТО: Групно бањање во кралското семејство

Курир - 22.10.2013

Дали некогаш сте се запрашале како изгледа еден ден од секојдневието на кралското семејство? Сега може низ фотографии да видите како принцот Вилијам и војвотката Кејт си играат со своето синче, ...

Кејт Мидлтон најмила фризер на принцезата Дијана

Локално - 22.10.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон најмила фризер за турнејата во Австралија. Сопругата на принцот Вилијамго најмила Џо Бајли кој се грижел за косата на принцезата Дијана, додека таа била во Сиднеј ...

Откриени нови детали за крштевката на принц Џорџ

Хитпортал - 21.10.2013

Б ританците веќе на големо се подготвуваат за уште едно важно случување во кралскиот двор – крштевката на малиот принц Џорџ. Војводката Кејт Мидлтон и принцот Вилијам следната среда ќе го крстат ...

Кој Дизни принц е твоето момче?

Црнобело - 21.10.2013

Уште како мали додека сте ги гледале цртаните на Дизни сте замислувале дека сте некоја од принцезите или сте посакувале да имате момче како некој од принцовите.