TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се истражува смртта на Марадона, полицијата ги претресе домот и клиниката на неговиот лекар

Канал5 - 29.11.2020

Аргентинското обвинителство одлучи да ги истражи околностите за смртта на Диего Армандо Марадона и нареди да се претресе куќата на неговиот личен лекар, извести канцеларијата на локалниот обвинител.

Фото: Меси во дресот на Марадона се прости од својот идол

Канал5 - 29.11.2020

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона во дуелот од 11 коло во Примера убедливо со 4-0 ја совлада Осасуна. Мечот на Ноу Камп го одбележа капитенот на Барса, аргентинскиот волшебник Лионел Меси.

Отворена истрага за смртта на Марадона, полицијата ги претресе домот и клиниката на неговиот лекар

Сакам да кажам - 29.11.2020

Аргентинските обвинители покренаа истрага за смртта на Диего Армандо Марадона и извршија претрес во куќата и клиниката на неговиот лекар Леополдо Луке. Тие се обидуваат да утврдат дали имало небрежност во лекувањето на еден од најголемите фудбалери ...

Истрага за смртта на Марадона: Претреси во домот и клиниката на неговиот лекар

Фокус - 29.11.2020

Полицијата во Аргентина изврши претрес во куќата и приватната клиника на Леополдо Луке, докторот на легендарниот фудбалер Диего Марадона кој во средата почина од срцев удар во својот дом во Буенос Аирес.

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

ТВ21 - 29.11.2020

Истражувајќи ја смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, аргентинската полиција денеска изврши претрес во куќата на неговиот личен лекар, Леополд Луке, обидувајќи се да утврди дали Марадона е жртва на небрежност, пишува Дејли меил.

Истрага за смртта на Марадона: Претреси во домот и клиниката на неговиот лекар

360 степени - 29.11.2020

Лекарот на Марадона e под истрага заради можно убиство од небрежност Полицијата во Аргентина изврши претрес во куќата и приватната клиника на Леополдо Луке, докторот на легендарниот фудбалер Диего Марадона кој во средата почина од срцев удар во ...

Лекарот на Марадона: Правев сè за Диего, дури и невозможното, а тој правеше што сакаше…

Sport M - 29.11.2020

Леополдо Луке, личен лекар на Диего Марадона е под истрага по смртта на светската фудбалска sвезда, тој изјави дека „правел се што може, па дури и невозможно“ за пациент кој „правел што сакал“.

ВИДЕО: Наполи играше како во транс, ја прегази Рома во мечот посветен на Марадона

Sport M - 29.11.2020

Екипата на Наполи вечерва како да играше во транс. Славеа со убедливи, големи 4:0 против Рома. Серијата голови ја започна Инсиње со прекрасен еврогол од слободен удар во првото полувреме. Со 1:0 се замина и на паузата.

ВИДЕО: Наполи ја демолира Рома, голчиште на Инсиње, Елмас одличен во финишот на средбата

Дриблинг - 29.11.2020

Наполи ја прегази Рома со 4-0, убедлива победа на клубот од Неапол, Инсиње постигна голчиште, Елиф Елмас учествуваше во акцијата при постигнувањето на третиот гол. Инсиње донесе предност на Наполи со прекрасен гол од слободен удар, реализираше ...

Елмас ги искористи минутите и придонесе за декласирањето против Рома (видео)

Спортманија - 29.11.2020

Волчицата немаше што да бара на Градскиот стадион „Диего Армандо Марадона“ Наполи го доби дербито против Рома со убедливи 4-0, кое беше во знакот на Диего Марадона. Се оддаваа почасти за починатата клупска легенда и фудбалска икона, па така ...

Наполи ја растури Рома во ноќта посветена на Марадона (ВИДЕО)

SportMedia - 29.11.2020

Убедлива победа за Наполи во дербито на 9. коло во италијанската Серија А вечерва против Рома на „Сан Паоло“. Во ноќта која наполитанците му ја посветија на Диего Марадона, тимот на Гатузо славеше со убедливи 4:0 во дуелот со „волчицата“, која ...

ВИДЕО: Наполи затанцува во чест на Дон Диего и со четири гола ја прегази Рома

Gol.mk - 29.11.2020

Наполи ја оствари зацртаната цел и славеше убедливо (4-0) во дерби-дуелот против Рома , со што го презеде петтото место на табелата во италијанската Серија А . Извештај од натпреварот: Мечот во Неапол се играше во чест на починатиот Диего Армандо ...

Наполи ја прегази Рома: Елмас учествуваше во третиот гол (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.11.2020

Наполи со 4-0 ја совлада Рома во рамки на дербито на 9.коло во Серија А. Домашниот тим беше на едно поинакво ниво во однос на гостите од Рим, па во чест на Диего Армандо Марадона запишаа убедлива победа.

Елмас „сервираше“ гол за Мертенс, Наполи ја „здроби“ Рома, евро-гол на Инсиње (ВИДЕО)

Екипа - 29.11.2020

Наполи запиша убедлива победа од 4-0 против Рома во 9. коло од Серија А, во натпреварот кој се играше под знак на почитта кон Диего Армандо Марадона. Наполитанците го отворија резултатот со евро-голот од слободен удар на Лоренцо Инсиње во 31.

Момент: Фудбалерите на Наполи и Рома ја запреа играта во 10. минута да оддадат почит за Марадона

Екипа - 29.11.2020

На натпреварот од 9. коло во Серија А, фудбалерите на Наполи и Рома ја запреа играта во 10. минута да оддадат почит на легендарниот аргентински ас Диего Армандо Марадона, кој почина на 60-годишна возраст.

Куман горд на Меси: Ова се работи на голем играч!

Дерби - 29.11.2020

Барселона славеше над Осасуна со 4-0, а средбата ја одбележа Лионел Меси со одличниот погодок во вториот дел кој му го посвети на неговиот сонародник Диего Армандо Марадона кој пред неколку денови неочекувано почина во Буенос Аирес.

Бурната ноќ на Марадона и Ванда: Се „тресеше“ креветот… ?

СуперСпорт - 29.11.2020

Диего Марадона во текот на својот живот имал многу убави жени, а една од нив била Ванда Нара, сопругата на Мауро Икарди со кого немале баш најдобар однос. Марадона неколку пати кажа дека напаѓачот на ПСЖ за него не е меѓу живите, зашто го предал ...

Барселона ќе биде казнета поради Меси

Спортманија - 29.11.2020

Голот против Осасуна го прослави така што го соблече својот дрес и го истакна дресот со број 10 од Њуелс олд бојс, кој своевремено го носеше Марадона Барселона ќе биде казнета со 3.000 евра од дисциплинскат комисија на Ла Лига поради капитенот ...

Градоначалникот на Неапол го објави новото име на стадионот „Сан Паоло“

Дерби - 29.11.2020

И дефинитивно ќе дојде до промена на името на стадионот „Сан Паоло“, домот на калчолигашот Наполи. Оваа информација ја потврди градоначалникот на Неапол, Луиџи Де Маџистрис кој преку социјалните мрежи објави дека новото име ќе биде Стадион Диего ...

Диего е со него: Мајсторија на Инсиње од слободен, прослави со дресот на Марадона (видео)

Спортманија - 29.11.2020

Капитенот на Наполи е посебно инспириран во дербито против Рома Наполи поведе со 1-0 по половина час игра во дербито против Рома. Капитенот Лоренцо Инсиње постигна мајсторски слободен удар од околу 25 метри, а голот го прослави така што го истакна ...

ВИДЕО: Инсиње постигна голчиште, Наполи води против Рома

Дриблинг - 29.11.2020

Наполи води против Рома на дербито во калчо лигата со 1-0, единствениот гол е делона Инсиње кој погоди на маестрален начин. Инсиње постигна убав гол во 31 минута од слободен удар, голот го посвети на Диего Армандо Марадона.

„Марадона беше насилник и манијак и не ја заслужува мојата почит!“ (ФОТО)

Sport 1 - 29.11.2020

Изминативе неколку дена речиси на сите фудбалски натпревари низ цел свет има минута молчење во чест на Диего Армандо Марадона, кој почина во средата на 60-годишна возраст. Една фудбалерка од Шпанија предизвика големо внимание откако за време на ...

ВИДЕО: Инсиње постигна еврогол, па му се поклони на Марадона

Sport M - 29.11.2020

Лоренцо Инсиње постигна фантастичен гол од слободен удар вечерва против Рома со кој неговиот тим Наполи води со 1:0. Се разбира голот го посвети на Марадона, а целиот меч е во знакот на легендарниот Аргентинец.

Наполи вечерва игра за Диего: Букет цвеќе и дресови во сеќавање на Марадона (ВИДЕО)

SportMedia - 29.11.2020

Вечерашниот меч меѓу Наполи и Рома во Неапол е посветен на Диего Марадона. Светската фудбалска легенда која го напушти овој свет во средата, остави неизбришлива трага во клупската историја на наполитанците, кои денеска истрчаа на „Сан Паоло“ во ...

Градоначалникот на Неапол: Официјално, Стадион „Диего Армандо Марадона“!

Слободен Печат - 29.11.2020

Градоначалникот на Неапол објави дека Стадионот Сан Паоло ќе се преименува во Стадион Диего Армандо Марадона, информираат италијанските медиуми. Имаше неколку верзии на планот да се именува стадионот по иконата на Наполи и Аргентина, кој почина во ...

Фудбалерка со протест: „Не сакам да оддадам почит за Марадона – насилник, манијак“

Екипа - 29.11.2020

Додека целиот свет оддава почит на аргентинскиот ас Диего Армандо Марадона кој почина на 60-годишна возраст, шпанска фудбалерка одби да даде признание со едноминутен молк за, како што рече, докажан насилник над жените.

Јасно е зошто Наполи го смени дизајнот на дресот за дербито против Рома (фото)

Спортманија - 29.11.2020

Играат во боите на Аргентина, во чест на великанот Марадона Дербито на „Сан Паоло“ меѓу Наполи и Рома е полно со емоции. Пред почетокот на мечот, капитенот Лоренцо Инсиње постави венец пред трибините каде што стоеше огромна фотографија на Диего ...

ФОТО: Наполи во 10-та минута го прекина мечот со Рома

Sport M - 29.11.2020

Екипата на Наполи за кој од 1984-та до 1991 година настапуваше Диего Армандо Марадона на посебен начин му одаде почит на легендарниот Аргентинец кој почина во средата од срцев удар. Најнапред на теренот фудбалерите на овој тим истрчаа со посебни ...

ФОТО: Се беше во знакот на Марадона, Меси за малку ќе ја повтореше „Божјата рака“

Sport M - 29.11.2020

Лионел Меси на денешниот меч на кој Барселона славеше со 4:0, постигна гол кој на посебен начин го посвети на неговиот идол, Диего Армандо Марадона, кој почина од срцев удар во средата. Освен поради прославата на голот, Меси и поради друг момент ...

Фудбалер на Црвена Звезда постигна гол во стилот на Марадона (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.11.2020

Црвена Звезда го победи Рад со 3-0 во рамки на српската фудбалска лига, а во центарот на вниманието е голетерот Милан Павков. Голгетерот на белграѓани го постигна првиот гол за својот тим и тоа на нерегуларен начин.

Не сите го сакаат Марадона: Нема да му оддадам чест на силувач и педофил!

Спортманија - 29.11.2020

Фудбалерката на Виаjес протестираше за време на едноминутниот молк во чест на починатата аргентинска легенда Фудбалерката на шпанскиот клуб Виајес, Паула Дапена, протестираше за време на едноминутниот молк во чест на починатата аргентинска легенда, ...

Елмас и соиграчите вечерва во специјални дресови во чест на Марадона

Спортклуб - 29.11.2020

Фудбалерите на Наполи на вечерашниот меч против Рома ќе играат во специјални дресови во чест на Диего Армандо Марадона. Тимот од Неапол каде легендарниот Аргентинец остави неизбришлива трага тагува по Сиего, а пред натпреварот му е оддадена почит.

Наполи против Рома игра во „аргентински“ дресови (ВИДЕО)

Дриблинг - 29.11.2020

Наполи и Рома го играат дербито во Серија А, средбата е во тек, почетокот мина во знак на Марадона, во негова чест минута молчење, клубот од Неапол игра со дресови кои имаат арегентински бои.

„Не сакам да му оддадам почит на насилникот и манијак – Марадона!“ ?

СуперСпорт - 29.11.2020

Цел свет му се поклони на фудбалскиот бог од Аргентина, Диего Марадона, кој почина во средата од срцев удар, но една девојка одби да го направи тоа. Паула Дапен реши да не му оддаде почит на Марадона и порача дека тој бил насилник и манијак, на кој ...

Ни судијата не сакал да му даде жолт на Меси, но такви се правилата

Спортклуб - 29.11.2020

Барселона денеска на свој терен ја совлада Осасуна 4:0, а мечот го одбележа Лионел Меси. Аргентинецот беше особено мотивиран на денешниот натпревар, а причината беше смртта на Диего Армандо Марадона, неговиот идол и некогашен селектор во ...

ВИДЕО: Поради прославата на Меси во чест на Марадона, Барселона ќе плати казна од 3000 евра

Sport M - 29.11.2020

Барселона ја совлада Осасуна со 4:0. Последниот гол беше дело на Лионел Меси кој навистина постигна прекрасен гол, иако најубавиот го постигна Антоан Гризман. Погодокот Меси го посвети на легендарниот Диего Армандо Марадона.

Официјално: Стадионот на Наполи ќе се вика „Диего Армандо Марадона“

Sport 1 - 29.11.2020

„Сан Паоло“ заминува во историја, па новото име на стадионот на Наполи ќе биде „Диего Армандо Марадона“. Градоначалникот на Неапол на социјалните мрежи потврди дека официјално името на стадионот ќе биде променето во чест на легендарниот фудбалер, ...

Што му кажа судијата на Меси за жолтиот картон поради дресот во чест на Марадона? ?

СуперСпорт - 29.11.2020

Барселона славеше на домашен терен со 4-0 против Осасуна, а мечот го одбележа Лионел Меси, кој постигна гол за 4-0, а притоа му го посвети на Диего Марадона. Аргентинецот поради овој потег доби жолт картон, но и покрај тоа, ја воодушеви јавноста со ...

Познато е што судијата му рече на Меси кога му даде жолт картон за соблекувањето на дресот

Sport M - 29.11.2020

Барселона денес ја победи Осасуна со 4:0 на домашен терен, а натпреварот го одбележа Лионел Меси. Меси постигна одличен погодок во 73. минута за 4:0, а потоа реши да му го посвети на Диего Марадона.

ВИДЕО: Барселона ќе добие казна од 3000 евра поради Меси и Марадона

Дриблинг - 29.11.2020

Барселона ја победи Осасуна со 4-0 во Примера, еден гол постигна Меси кој го соблече дресот на Барса а под него носеше на Њуелс Олд Бојс за кого на крајот од кариерата настапуваше Марадона.

ВИДЕО: Наполи и Елмас играа за Марадона, ја „прегазија“ Рома!

Слободен Печат - 29.11.2020

Во специјално дресови со аргентинските бои, „сино-бели“, во чест на починатиот Диего Армандо Марадона вечерва Наполи на домашен терен со убедлив резултат 4:0 ја совлада Рома во деветтото коло на Серија А.

„Не сакам да оддадам почит на насилник, силувач и педофил“ (ФОТО)

Sport M - 29.11.2020

Низ целиот свет, легендарниот Диего Марадона, кој почина на 60-годишна возраст, му беше оддадена почит на првенствените натпревари викендов. Најголемите светски sвезди ја истакнаа честа на легендата, но истата беше одбиена од фудбалерката на ...

Барселона ќе мора да плати 3000 евра за славјето на Меси (ВИДЕО)

Дерби - 29.11.2020

Барселона го оправда статусот на фаворит и ја победи Осасуна со 4-0 во првиот меч од денешната програма во Примера. Ова беше дуел на кој најубавиот погодок го даде Антоан Гризман, но истиот падна во сенка на Лионел Меси кој 73 минута исто даде ...

Новинарот кој прв дозна за смртта на Марадона: „Таа прва приказна е сомнителна, мојот извор ми го рече тоа“

Sport M - 29.11.2020

Новинарот на аргентинскиот Кларино, Цулио Чајапета, прв ја објави веста за смрдеата на Диего Марадона. Тој истакнува дека проверил двапати за да се увери, но дека немал сила да напише ниту еден ред за тажната вест.

Наполи одигра во чест на Марадона и ја прегази Рома (ВИДЕО)

24Фудбал - 29.11.2020

Наполи со 4-0 ја победи Рома во дербито од Серија А, Наполитанците триумфот му го посветија на нивниот легендарен фудбалер, Диего Марадона. На денешниот меч меѓу Наполи и Рома се беше во знакот на Марадона, тоа како да им даде посебна мотивација на ...

Елмас му „намести“ гол на Мертенс, Наполи ја прегази Рома (ВИДЕО)

Дерби - 29.11.2020

Составот на Наполи славеше убедлива победа над Рома од 4-0 во дербито на 9. коло во италијанската Серија А. Домашниот тим беше исклучително мотивиран на оваа средба да дојде до победа и на тој начин му оддаде почит на легендата на клубот Диего ...

Личниот лекар на Марадона обвинeт за неговата смрт

Независен - 29.11.2020

Хирургот Леополдо Луке се наоѓа под истрага на аргентинските власти поради негрижа и пропуст во лекувањето на Диего Армандо Марадона. Цел свет жали за најдобриот фудбалер на сите времиња, кој почина на возраст од 60 години, поради инфаркт.

Аргентинската полиција со истрага против докторот на Марадона!

Слободен Печат - 29.11.2020

Аргентинската полиција, истражувајќи ја смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, изврши претрес во куќата на неговиот личен лекар Леополд Луке, обидувајќи се да утврди дали Марадона е жртва на небрежност, пишува „Дејли мејл“.

Сè беше во знакот на Марадона, па дури и обидот на Меси да репризира „Божја рака“ (фото+видео)

Спортманија - 29.11.2020

Убедлива и емотивна беше победата на Каталонците над Осасуна Барселона ја потопи Осасуна со 4-0, Меси конечно постигна гол од игра, и тоа прекрасен, а му го посвети токму на својот идол кој почина пред неколку дена, Диего Марадона.

Оценка од Меноти за Марадона кога имал само 17 години – чиста 10-ка!

TopSport - 29.11.2020

Поранешниот селектор на Аргентина, Луис Сезар Меноти беше една од клучните фигури во кариерата на Диего Марадона. Иако не го повика на Мундијалот во 1978 година што „гаучосите“ го освоија, а на кој беа домаќини, тој, заедно со Карлос Билјардо се ...

(Фото) Марадона дента пред да почине го избркал докторот од дома

Репортер - 29.11.2020

Диего Армандо Марадона, дента кога почниал го избркал својот лекар и човекот кој го оперирал, Леополд Луке, пренесува весникот „Кларин“. Смртта на легендарниот фудбалер и понатаму е главна тема во аргентинските медиуми.

Аргентинското обвинителство врши претреси во истрагата за смртта на Марадона

Нетпрес - 29.11.2020

Аргентинското обвинителство одлучи да ги истражи околностите за смртта на еден од најдобрите фудбалери во историјата Диего Армандо Марадона и во неделата нареди да се претресе куќата на неговиот личен лекар, извести канцеларијата на локалниот ...

Нови детали: Докторот обвинет за смртта на Марадона

Спортски - 29.11.2020

Смртта на легендата Диего Марадона го потресе светот, па и понатаму е главна вест. Човекот кој до последниот ден беше одговорен за здравјето на Диего Марадона, хирургот Леополд Луке се наоѓа под истрага на Обвинителството поради немарност и пропусти ...

Марадона беше погребан без срце, го извадија со причина

Sport M - 29.11.2020

Од средата, светот остана без големината на човекот и фудбалерот Диего Марадона. Неговото срце се „предаде“, а неговата смрт е една од главните теми со денови. Целиот свет пишува за Марадона, последиците од неговата смрт, неговиот погреб, но и ...

(ВИДЕО) Се беше во знакот на Марадона: Меси се обиде да даде гол со рака против Осасуна

Спортклуб - 29.11.2020

Лионел Меси денес ја воодушеви фудбалската јавност откако му посвети гол на Диего Марадона. Меси постигна гол за 4-0 на натпреварот помеѓу Барселона и Осасуна, а потоа го соблече дресот под кој се наоѓаше дресот на Марадона од времето кога играше за ...

Полицијата изврши претрес во канцеларијата на лекарот на Марадона

ММС - 29.11.2020

Аргентинската полиција денеска изврши претрес во канцеларијата на личниот лекар на Диего Марадона, како дел од истрагата за смртта на легендарниот аргентински фудбалер. Голем бројн полицајци биле забележани во предградијата на Буенос Аирес пред ...

Глупост на годината: Меси доби жолт картон за прославата во чест на Марадона (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 29.11.2020

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси денеска даде прекрасен гол за Барселона, па многу емотивно го прослави погодокот во чест на својот идол и легендата Диего Армандо Марадона, кој во средата почина на 60-годишна возраст.

Докторот на Марадона под истрага: Диего починал порано, докторот 12 часа прикривал траги!?

Екипа - 29.11.2020

Светски медиуми денеска како ударна вест ја пренесуваат информацијата дека Јавното обвинителство на Аргентина покренало истрага за личниот доктор на Диего Армандо Марадона. Нареден е претрес на домот на докторот Леопдолд Луке, како и неговата ...

Меси ја имитираше позата на Марадона за време на прославата на голот, што сè уште се памети во Њувелс

Sport M - 29.11.2020

Барселона денес ја победи Осасуна со 4:0 на домашен терен во натпреварот од 11. коло во Ла Лига, а натпреварот го одбележа Лионел Меси. Имено, Меси постигна прекрасен погодок во 73. минута за конечни 4:0, но тој го воодушеви фудбалскиот свет со ...

Нови детали: Марадона го исфрлил докторот од својот дом, починал бесен и тажен!

СуперСпорт - 29.11.2020

Диего Марадона почина во средата, но тоа е главна вест и денеска во аргентинските медиуми, а „Кларин“ повторно објави информација дека докторот на легендарниот возач бил виновен за срцевниот удар.

Дивата ноќ на Марадона со Ванда, прогласувајќи го Икарди за „мртов“

Sport M - 29.11.2020

Смртта на Диего Марадона откри неколку нови тајни на легендарниот аргентински фудбалер. Диего сакаше забави и убави жени во текот на целиот живот, но пред сè сакаше луѓе со кои можеше добро да се дружи. Оној што не го сакаше беше Мауро Икарди.

ШОКАНТНО: Докторот на Марадона осомничен за смртта на легендарниот Аргентинец, полицијата извршила претрес во неговиот ...

Sport M - 29.11.2020

Голем број угледни светски медиуми објавија дека докторот на Диего Марадона е обвинет за медицинска небрежност и за смртта на легендарниот Аргентинец. Наводно полицијата смртта на Марадона ја третира како можно убиство од небрежност.

Докторот на Марадона обвинет за неговата смрт

TopSport - 29.11.2020

Човекот кој до последниот ден беше одговорен за здравјето на Диего Марадона, хирургот Леополд Луке се наоѓа под истрага на Обвинителството поради немарност и пропусти во лекувањето на фудбалската легенда.

Докторот на Марадона пред сериозно обвинение дека е крив за смртта на легендата

Sport 1 - 29.11.2020

Луке се соочува со обвинение за негрижа и пропусти во лекувањето на Марадона, а истрагата е почната после сведочењето на ќерките на аргентинската легенда, Далма и Џанина. Полицијата веднаш извршила рација во клиниката каде работи лекарот, како и во ...

Претрес во домот и канцелариите на личниот доктор на Марадона, се истражува можно убиство!

24Фудбал - 29.11.2020

Полицијата и обвинителството извршиле претрес во домот и канцелариите на Леополдо Луке, личниот доктор на Диего Марадона е под истрага за убиство без умисла. Личниот доктор на Диего Марадона, Леополдо Луке е под лупа на обвинителството и полицијата, ...

Докторот на Марадона е виновен за тоа што почина фудбалскиот бог!?

СуперСпорт - 29.11.2020

Аргентинските медиуми објавија дека полицијата води истрага за да се разјасни целиот случај, откако Диего Марадона почина во средата. Сведочењето на ќерките Далма и Џанина предизвикало почеток на истрага, па веднаш била извршена рација во клиниката ...

ВИДЕО: „Проектил“ на Гризман, Меси со фантастичен гол во чест на Марадона!

Слободен Печат - 29.11.2020

Денеска во рамките од 11 коло во најсилното шпанско првенство екипата на Барселона на домашен терен со убедлив резултат 4:0 ја совлада Осасуна. Гол-серијата ја започна Брејтвајт во 29 минута од средбата, а непосредно пред паузата предноста на ...

Барса триумфира, за малку гол со рака, не е Марадона, туку Меси

TopSport - 29.11.2020

Необичен момент е забележан на мечот меѓу Барселона и Осасуна на „Ноу Камп“. Барса стигна до рутиниран триумф од 4-0, но во светски рамки се раскажува потегот на Меси при првиот погодок на Каталонскиот клуб.

Меси постигна прекрасен гол и му го посвети на Марадона, убедлив триумф на Барселона (ВИДЕО)

24Фудбал - 29.11.2020

Барселона со убедливи 4-0 ја победи Осасуна, важни три бода за каталонскиот тим кој има слаб старт на сезоната во Примера, Гризман и Меси постигнаа спектакуларни глови. Резултатот го отвори Братвајт кој најдобро се снајде во една мешаница во 29.

Аргентински весник КЛАРИН : Марадона е погребан без срце! Еве зошто лекарите му го извадија срцето !

Во Центар - 29.11.2020

Наводно, за време на обдукцијата, лекарите забележале дека неговото срце е поголемо отколку што треба, па го отстраниле органот во договор со семејството за да направат дополнителни прегледи.

Меси постигна гол, а потоа го соблече дресот и ги расплака фановите на Марадона

Sport M - 29.11.2020

Фудбалерите на Барселона денеска на домашен терен ја совладаа Осасуна со високи 4:0. Со ова Каталонците дојдат до нова победа во Ла Лига вредна 3 бода. Резултатот го отвори Брајтвајд во 29.

Меси даде гол и го прослави со дресот на Диего Марадона на себе (Фото+ Видео)

Дерби - 29.11.2020

Екипата на Барселона конечно заигра допадлив фудбал и со убедливи 4:0 славеше против тимот на Осасуна. „Каталонците“ беа распложени во текот на целиот натпревар упатувајќи 20 удари кон голот на Осасуна од кои четири завршија во мрежата на гостинот.

Новинарот кој прв објави за смртта на Марадона: Проверив од два извори, колегата објавуваше, јас плачев пред компјутер…

Sport M - 29.11.2020

Веста за смртта на Диего Армандо Марадона ги преплави насловите за помалку од половина час. Заминувањето на великаните го сврте светот наопаку и отвори бездна на тага кај луѓето. Кога веста се покажа како вистинита, се појави како гром.

Барселона лесно преку Осасуна, Меси со посвета за Марадона (ВИДЕО)

SportMedia - 29.11.2020

Барселона со 4:0 ја совлада Осасуна, но во центарот на вниманието беше Лионел Меси кој го прослави голот во чест на Марадона. Меси го постигна четвртиот гол, а потоа облече дрес Њуел’с Олд Бојс со десетката на грбот, и го славеше голот.

(ВИДЕО) Цел свет во солзи по посветата на Меси кон Марадона!

Спортклуб - 29.11.2020

Барселона денеска игра со Осасуна и е пред убедлива победа, а моментот на натпреварот се случи во 73. минута. При водство на каталонскиот тим од 3-0, Меси постигна фантастичен гол, но тоа не беше најдоброто од него што го видовме.

ВИДЕО: Барселона ја декласираше Осасуна, еврогол на Гризман, Меси со посвета за Марадона

Дриблинг - 29.11.2020

Фудбалерите на Барселона им се вратија на победите во Ла Лига откако ја совладаа Осасуна со 4:0 во 11 коло, забележувајќи го четвртиот триумф оваа сезона во шпанското првенство. Гризман постигна неверојатен гол за 2:0 во 42 минута.

Меси даде еврогол, па на емотивен начин му оддаде почест на великанот

Оff.net - 29.11.2020

Во првиот меч кој Меси го заигра по смртта на Диего Марадона (Лео не патуваше претходно во Киев против Динамо во ЛШ), капитенот на Барса едвај чекаше да ја затресе противничката мрежа. Успеа во 73' минута за 4-0 со еврогол и го соблече дресот под ...

ВИДЕО: Најемотивната хака досега во чест на големиот Диего Марадона!

Во Центар - 29.11.2020

Фудбалот, но и спортот, пред неколку дена остана без еден од најголемите на сите времиња. Диего Армандо Марадона почина на 60-годишна возраст, а веќе неколку дена бројни спортисти и клубови оддаваат почит кој легендарната „десетка“ на Аргентина.

Прикривање на околностите за смртта? „Марадона почина претходната вечер“

Sport M - 29.11.2020

Лекарскиот тим, кој се грижеше за неговото здравје во домот на Диего Марадона , е во голема неволја. Началникот д-р Леополд Луке е уапсен од полицијата и против него е покренато обвинение за убиство поради неодговорност.

ФОТО: Елмас и Наполи со специјално дизајнирани дресови во чест на Марадона ќе истрчаат против Рома

Дриблинг - 29.11.2020

Фудбалерите на Наполи вечерва против Рома ќе носат дресови специјално дизајнирани од Капа а инспирирани од Диаго Армандо Марадона. Наполи ја потврди оваа информација со најава дека ова е само еден мал гест кој легендарниот играч кој е најголемата ...

Протекоа нови детали за последните моменти на Марадона: Тој го избркал докторот од куќата, починал лут и тажен

ММС - 29.11.2020

Смртта на Диего Армандо Марадона се уште е главна тема во аргентинските медиуми, а весникот Кларин, кој прв ја објави информацијата дека Марадона починал, носи и детали за последните моменти на легендарниот фудбалер.

Елмас и соиграчите ќе играат во посебни дресови посветени на Марадона!📷

СуперСпорт - 29.11.2020

Тагата не се намалува по Диего Армандо Марадона, кој почина во средата од срцев удар во неговиот дом, а денеска екипата на Наполи ќе игра во специјални дресови посветени на Аргентинецот. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас и неговите соиграчи ќе ...

Наполи против Рома со специјални дресови во чест на Марадона

TopSport - 29.11.2020

Калчолигашот Наполи реши уште еднаш да му оддаде почест на Диего Марадона кој почина пред неколку дена. Екипата предводена од Џенаро Гатузо вечерва во дербито на „Сан Паоло“ против Рома ќе истрча со специјално дизајнирани дресови, инспириради токму ...

Играчите на Наполи вечерва ќе настапат во специјални дресови во чест на Диего Марадона

Скопје24 - 29.11.2020

Во чест на Диего Марадона, еден од најдобрите фудбалери, Наполи вечерва против Рома, во дербито на Серија А, ќе настапи со специјално дизајниран дрес. Во договор со спонзорот “Капа“, наполитанците ќе играат во сино – бел дрес, нешто сличен како оној ...

Властите го објавија новото име на стадионот во Неапол (Фото)

Спортманија - 29.11.2020

Елмас и другарите вечерва против Рома ќе играат со специјални „аргентински“ дресови посветени на Диего Марадона. Стадионот „Сан Паоло“ во Неапол, ќе се вика „Стадио комунале Диего Армандо Марадона“ (Градски стадион Диего Армандо Марадона), објави ...

ФОТО: Специјални дресови на Наполи во чест на Диего Марадона!

Слободен Печат - 29.11.2020

Фудбалерите на Наполи ќе носат специјални дресови, инспирирани од Диего Армандо Марадона, на натпреварот против Рома. Тоа ќе биде четврта гарнитура на дресови за екипата од Неапол во редови настапува македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, а тие ...

Елмас и дружината во специјални дресови за Марадона📷

Спортски - 29.11.2020

Непаол последните денови е веројатно најтажниот град во светот поради смртта на Диего Армандо Марадона. Во знак на легендарниот Марадона, Наполи денес ќе излезе на терен во специјални дресови на мечот против Рома.

Наполи вечерва во чест на Марадона ќе настапи во специјални дресови!

SportMedia - 29.11.2020

Неапол не престана да плаче за фудбалскиот БОГ, Наполи не престана да плаче за својот најсакан фудбалски син. Марадона замина, го нема веќе со нас, а во негова чест Наполи вечерва против Рома, во дербито на Серија А, ќе настапи со специјално ...

ФОТО: Наполи и Елиф Елмас во посебни дресови против Рома

Sport M - 29.11.2020

Италијанскиот тим Наполи за кој настапува нашиот Елиф Елмас на мечот против Рома кој е на програмата вечерва од 20:45 часот ќе настапат со посебни дресови. Тие ќе бидат во боите на Аргентина, секако во чест на легендарниот Диего Марадона, кој почина ...

Елмас и другарите вечерва ќе играат во дресови во чест на Марадона (ФОТО)

Sport 1 - 29.11.2020

Наполи ќе добие специјални дресови за натпреварот против Рома и тие ќе бидат посветени на Диего Армандо Марадона, кој почина во средата од срцев удар во Аргентина. Во знак на почит кон Аргентинецот, Наполи ќе излезе во дрес сличен на ...

ФОТО: Елмас и соиграчите со специјални дресови – во чест на Марадона

Екипа - 29.11.2020

Наполи уште долго ќе жали по Диего Армандо Марадона, a управата на „наполитанците“ најде нов начин за посвета на починатата фудбалска легенда. Откако на дуелот од ЛЕ со Ријека сите фудбалери на Наполи излегоа со „десетки“ на грбот со името на ...

ФОТО: Вечерва Наполи со посебни дресови ќе игра против Рома

Спортклуб - 29.11.2020

За натпреварот против Рома вечерва, Наполи направи посебни дресови. Во знак на благодарност до легендарниот Диего Армандо Марадона, Наполи реши да креира посебни дресови за вечерашното дерби со „волчицата“.

Марадона е погребан без срце

SportMedia - 29.11.2020

Аргентинските медиуми уште долго време ќе се бават исклучиво со информации поврзани со Диего Армандо Марадона. Последна во низата, а која е навистина вредна да се пренесе е онаа дека Марадона е погребан без срце.

ВИДЕО: Лани го прашаа Марадона, кој е најдобриот фудбалер на сите времиња?

Слободен Печат - 29.11.2020

Светот тагува поради смртта на еден од најголемите во фудбалската игра, Диего Армандо Марадона. Некои повозразни ќе кажат дека Бразилецот Пеле е подобар од сите, или пак денес од помладите генерации ќе кажат Лионел Меси или Кристијано Роналдо, но ...

Шокантно тврдење: Марадона бил закопан без срцето!

Спортманија - 29.11.2020

Не престануваат контроверзите после смртта на големиот Аргентинец. Аргентинскиот весник „Кларин“ објави информација дека Диего Марадона бил погребан без неговото срце. Срцето на Марадона било двојно поголемо од нормалното, па доктори и научници ...

Најоригиналниот поздрав за Марадона: Играчите на Ривер Плата и Росарио приредија уникатна сцена (Видео)

Дерби - 29.11.2020

Аргентинскиот фудбалски Куп експресно беше преименуван во Куп на Диего Армандо Марадона во чест на неповторливиот „Ел Пибе“ кој почина пред неколку дена, а откако заврши тридневната жалост која ја одреди државниот врв, на програмата се вратија и ...

Марадона бил закопан без срце, докторите имале посебно барање!

СуперСпорт - 29.11.2020

Диего Армандо Марадона си замина од овој свет во средата на 60-годишна возраст, по срцев удар во неговиот дом, а од тогаш тагува цела Аргентина и целиот свет. Марадона бил закопан без срце, а таа информација ја објави аргентинскиот медиум „Кларин“, ...

Нови информации од Аргентина: Диего Марадона погребан без срце!

Спортски - 29.11.2020

Од средата светот остана без Диего Армандо Марадона. Марадона на крајот го предаде срцето, а неговата смрт е една од главните теми веќе со денови. Целиот свет пишува за Марадона, последицата за смртта, неговото семејство, но и тажните слики на сите ...

Ривер плејт и Росарио на оригинален начин се збогуваа со Марадона (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.11.2020

Диего Армандо Марадона почина во средата на 60-годишна возраст од срцев удар, а веќе неколку дена по ред од него се збогуваат многу познати личности и фудбалери, па тоа синоќа го направија и играчите на Ривер плејт и Росарио.

Аргентински весник: Марадона е погребан без срцето!

TopSport - 29.11.2020

Диего Марадона беше погребан далеку од очите на јавноста, а во ковчегот го немало срцето на славниот фудбалер. Оваа информација ја пренесува угледниот аргентински весник „Кларин“ повикувајќи се на извори блиски на истрагата.

Симеоне ја прекина минутата молк на „Месталја“ и на свој начин му оддаде почит на Марадона (Видео)

Дерби - 29.11.2020

Тажната смрт на Диего Армандо Марадона ја зави во црно и фудбалска Европа, па во изминативе неколку дена, редовни се сликите на кои му се искажува огромна почит на легендарниот фудбалски маестро од Аргентина од сите актери кои истрчуваат на теренот.

Диего и Хернан, од срце

Оff.net - 29.11.2020

Куса сторија со пример колку голем беше Марадона и колкава почит имаат другите за ...

Многу емоции и солзи на Анчелоти и Симеоне за Марадона

Оff.net - 29.11.2020

Карло Анчелоти и Диего Марадона никогаш не играа заедно, туку беа противници како играчи на Наполи и Милан на почеток на 90-те. Но стратегот на Евертон делуваше скршено додека му оддаваше почит пред мечот со Лидс, како да го испраќа најдобриот ...

Шокантни детаљи од истрагата за смртта на Марадона

Дриблинг - 29.11.2020

Три дена по смртта на легендарниот Диего Марадона се уште не е јасно што тоно се случувало во последните часови од животот на еден од најдобрите фудбалери во историјата. Аргентинскиот весник Кларин објави детаљи од истрагата поврзани со изјавите на ...

Михајловиќ: Марадона беше најдобриот, се бореше буквално за секоја топка

TopSport - 29.11.2020

Смртта на Диего Марадона ги потресе љубителите на фудбалот ширум светот, а за неговите остварувања свој коментар даде и српскиот тренер во Болоња, Синиша Михајловиќ. Тој открива дека на својот напаѓач во клубот, Муса Бароу му покажал снимка од меч ...

Дон Диего Марадона погребан без срце!

Спортклуб - 29.11.2020

По погребот на Диего Марадона, аргентинскиот весник „Кларин“ излезе со малку неочекувана па и шокантна информација околу тоа дека Диего Марадона бил погребан без неговото срце. Овој весник пишува дека поради големината на срцето кое го имал Марадона ...

Марадона бил погребан без срце

SportMedia - 29.11.2020

Легендарниот Диего Марадона пред три дена беше погребан далеку од очите на јавноста, до своите родители во Бела Виста далеку од очите на јавноста. Според аргентинскиот весник „Кларин“, неговото тело останло без срце.

Марадона погребан без срце: Лекарите биле без зборови кога виделе колку е големо!

Sport 1 - 29.11.2020

Легендарниот Диего Армандо Марадона пред три дена беше погребан покрај своите родители во Бела Виста во интимна церемонија само со присуство на семејството и најблиските пријатели, а аргентинскиот весник „Кларин“ објави безмалку шокантна вест дека ...

Михајловиќ: Марадона беше најдобриот, се бореше буквално за секоја топка

Макфакс - 29.11.2020

Смртта на Диего Марадона ги потресе љубителите на фудбалот ширум светот, а за неговите остварувања свој коментар даде и српскиот тренер во Болоња, Синиша Михајловиќ. Тој открива дека на својот напаѓач во клубот, Муса Бароу му покажал снимка од меч ...

Аргентински весник: Марадона е погребан без срцето

Макфакс - 29.11.2020

Диего Марадона беше погребан далеку од очите на јавноста, а во ковчегот го немало срцето на славниот фудбалер. Оваа информација ја пренесува угледниот аргентински весник „Кларин“ повикувајќи се на извори блиски на истрагата.

Наполи против Рома со специјални дресови во чест на Марадона

Макфакс - 29.11.2020

Калчолигашот Наполи реши уште еднаш да му оддаде почест на Диего Марадона кој почина пред неколку дена. Екипата предводена од Џенаро Гатузо вечерва во дербито на „Сан Паоло“ против Рома ќе истрча со специјално дизајнирани дресови, инспириради токму ...

Меси даде прекрасен гол и му го посвети на Марадона (ВИДЕО)

МКД - 29.11.2020

Барселона со убедливи 4-0 ја победи Осасуна, важни три бода за каталонскиот тим кој има слаб старт на сезоната во Примера, Гризман и Меси постигнаа спектакуларни глови. Резултатот го отвори Братвајт кој најдобро се снајде во една мешаница во 29.

Барса триумфира, за малку гол со рака, не е Марадона, туку Меси

Макфакс - 29.11.2020

Необичен момент е забележан на мечот меѓу Барселона и Осасуна на „Ноу Камп“. Барса стигна до рутиниран триумф од 4-0, но во светски рамки се раскажува потегот на Меси при првиот погодок на Каталонскиот клуб.

Докторот на Марадона обвинет за неговата смрт

Макфакс - 29.11.2020

Човекот кој до последниот ден беше одговорен за здравјето на Диего Марадона, хирургот Леополд Луке се наоѓа под истрага на Обвинителството поради немарност и пропусти во лекувањето на фудбалската легенда.

Претрес во домот и канцелариите на личниот доктор на Марадона, се истражува можно убиство!

МКД - 29.11.2020

Полицијата и обвинителството извршиле претрес во домот и канцелариите на Леополдо Луке, личниот доктор на Диего Марадона е под истрага за убиство без умисла. Личниот доктор на Диего Марадона, Леополдо Луке е под лупа на обвинителството и полицијата, ...

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

А1 On - 29.11.2020

Истражувајќи ја смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, аргентинската полиција денеска изврши претрес во куќата на неговиот личен лекар, Леополд Луке, обидувајќи се да утврди дали Марадона е жртва на небрежност, пишува Дејли меил.

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

Кајгана - 29.11.2020

Истражувајќи ја смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, аргентинската полиција денеска изврши претрес во куќата на неговиот личен лекар, Леополд Луке, обидувајќи се да утврди дали Марадона е жртва на небрежност, пишува Дејли меил.

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

+инфо - 29.11.2020

Весникот наведува дека ќерките на Марадона Далма и Џанина тврдат дека тој не добил соодветни лекови. Истражувајќи ја смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, аргентинската полиција денеска изврши претрес во куќата на неговиот личен лекар, ...

Лекарот на Марадона го „правел невозможното“ за „невозможниот“ пациент

Нетпрес - 29.11.2020

Леополдо Луке, личниот лекар на Доего Марадона, против кого се води истрага за небрежност по смртта на еден од најдобрите фудбалери во историјата, изјави во неделата дека „правел сѐ што можел, па и невозможното“ за пациентот кој „правеше што ќе ...

Оценка од Меноти за Марадона кога имал само 17 години – чиста 10-ка!

Макфакс - 29.11.2020

Поранешниот селектор на Аргентина, Луис Сезар Меноти беше една од клучните фигури во кариерата на Диего Марадона. Иако не го повика на Мундијалот во 1978 година што „гаучосите“ го освоија, а на кој беа домаќини, тој, заедно со Карлос Билјардо се ...

Наполи вечерва игра во чест на Марадона (ВИДЕО)

+инфо - 29.11.2020

Пред почетокот на мечот, капитенот на Наполи, Лоренцо Инсиње, положи голем букет свежо цвеќе пред големиот постер со ликот на Марадона поставен пред секторите А и Б на трибините на стадионот во Неапол.

Многу емоции на „Сан Паоло“, Наполи со висока победа во чест на Марадона

TopSport - 29.11.2020

Во меч со многу емоции, Наполи вечерва на „Сан Паоло“, по ново стадион „Диего Армандо Марадона“ забележа победа со 4-0 против екипата на Рома. „Дербито на сонцето“ започна со едноминутно молчење поради смртта на Диего Марадона, фудбалерот кој остави ...

Многу емоции на „Сан Паоло“, Наполи со висока победа во чест на Марадона

Макфакс - 29.11.2020

Во меч со многу емоции, Наполи вечерва на „Сан Паоло“, по ново стадион „Диего Армандо Марадона“ забележа победа со 4-0 против екипата на Рома. „Дербито на сонцето“ започна со едноминутно молчење поради смртта на Диего Марадона, фудбалерот кој остави ...

Наполи одигра во чест на Марадона и ја прегази Рома (ВИДЕО)

МКД - 29.11.2020

Наполи со 4-0 ја победи Рома во дербито од Серија А, Наполитанците триумфот му го посветија на нивниот легендарен фудбалер, Диего Марадона. На денешниот меч меѓу Наполи и Рома се беше во знакот на Марадона, тоа како да им даде посебна мотивација на ...

Новинарот кој прв објави за смртта на Марадона: Проверив од два извори, колегата објавуваше, јас плачев пред компјутер…

Република - 29.11.2020

Веста за смртта на Диего Армандо Марадона ги преплави насловите за помалку од половина час. Заминувањето на великаните го сврте светот наопаку и отвори бездна на тага кај луѓето. Кога веста се покажа како вистинита, се појави како гром.

Бара да се откопа телото на Марадона: Oва момче тврди дека е вонбрачен син на Диего

Република - 29.11.2020

19 годишниот Сантјаго Лара преку својот адвокат бара да се откопа телото на Диего Марадона и бара постхумна обдукција бидејќи тврди дека е негов син. Тој бара ДНК анализа бидејќи неговата мајка му рекла дека легендарниот фудбалер е негов татко и ...

Фиат ќе прави „количка“ како „128-цата“ на Марадона (ФОТО)

PressingTV - 29.11.2020

Диего Марадона во неговиот живот сменил многу автомобили но малкумина знаат дека неговото прво возило било популарниот „стокец“. Диего го возел неколку години пред да замине во Барселона во 1982 година.Тогаш автомобилот го продал на некој чичко кој ...

Барса триумфира, за малку гол со рака, не е Марадона, туку Меси

Опсервер - 29.11.2020

Необичен момент е забележан на мечот меѓу Барселона и Осасуна на „Ноу Камп“. Барса стигна до рутиниран триумф од 4-0, но во светски рамки се раскажува потегот на Меси при првиот погодок на Каталонскиот клуб.

Бара да се откопа гробот: Oва момче тврди дека е син на Марадона (ФОТО)

PressingTV - 29.11.2020

19 годишниот Сантјаго Лара преку својот адвокат бара да се откопа телото на Диего Марадона и бара постхумна обдукција бидејќи тврди дека е негов син. Тој бара ДНК анализа бидејќи неговата мајка му рекла дека легендарниот фудбалер е негов татко и ...

Докторот на Марадона обвинет за неговата смрт

Опсервер - 29.11.2020

Човекот кој до последниот ден беше одговорен за здравјето на Диего Марадона, хирургот Леополд Луке се наоѓа под истрага на Обвинителството поради немарност и пропусти во лекувањето на фудбалската легенда.

Докторот на Марадона обвинет за неговата смрт

Точка - 29.11.2020

Човекот кој до последниот ден беше одговорен за здравјето на Диего Марадона, хирургот Леополд Луке се наоѓа под истрага на Обвинителството поради немарност и пропусти во лекувањето на фудбалската легенда.

(ВИДЕО) Се беше во знакот на Марадона: Меси се обиде да даде гол со рака против Осасуна

Курир - 29.11.2020

Лионел Меси денес ја воодушеви фудбалската јавност откако му посвети гол на Диего Марадона. Меси постигна гол за 4-0 на натпреварот помеѓу Барселона и Осасуна, а потоа го соблече дресот под кој се наоѓаше дресот на Марадона од времето кога играше за ...

Личнот лекар на Марадона обвинет за смртта на фудбалската легенда

Денешен - 29.11.2020

Човекот кој последниот ден бил одговорен за здравјето на покојниот Диего Армандо Марадона, хирургот Леополдо Луке, е под истрага на обвинителството поради, како што наведоа аргентинските медиуми, небрежност и пропусти во третманот на фудбалската ...

Михајловиќ: Марадона беше најдобриот, се бореше буквално за секоја топка

Опсервер - 29.11.2020

Смртта на Диего Марадона ги потресе љубителите на фудбалот ширум светот, а за неговите остварувања свој коментар даде и српскиот тренер во Болоња, Синиша Михајловиќ. Тој открива дека на својот напаѓач во клубот, Муса Бароу му покажал снимка од меч ...

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

Либертас - 29.11.2020

Истражувајќи ја смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, аргентинската полиција денеска изврши претрес во куќата на неговиот личен лекар, Леополд Луке, обидувајќи се да утврди дали Марадона е жртва на небрежност, пишува Дејли меил.

Михајловиќ: Марадона беше најдобриот, се бореше буквално за секоја топка

Точка - 29.11.2020

Смртта на Диего Марадона ги потресе љубителите на фудбалот ширум светот, а за неговите остварувања свој коментар даде и српскиот тренер во Болоња, Синиша Михајловиќ. Тој открива дека на својот напаѓач во клубот, Муса Бароу му покажал снимка од меч ...

Марадона дури и во гроб се превртува: Скандали го пратат дури и мртов

Фактор - 29.11.2020

Дали фудбалската легенда Марадона починал од негрижа? Што се случува? Токму поради негрижа и пропуст, во лекувањето на Диего Армандо Марадона, хирургот Леополдо Луке .се наоѓа под истрага на аргентинските власти. Инаку, Марадона почина од инфаркт.

Брутално убиен човекот кој се сликаше со мртвото тело на Марадона (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Вечер Прес - 29.11.2020

Смртта на легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, откако во средата беше објавено дека починал дома на 60-годишна возраст, е главната тема во медиумите ширум светот. Социјалните мрежи беа преплавени со информации во последните ...

Аргентински весник: Марадона е погребан без срцето!

Опсервер - 29.11.2020

Диего Марадона беше погребан далеку од очите на јавноста, а во ковчегот го немало срцето на славниот фудбалер. Оваа информација ја пренесува угледниот аргентински весник „Кларин“ повикувајќи се на извори блиски на истрагата.

Дали лекарот го убил Марадона?

Република - 29.11.2020

Истражувајќи ја смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, аргентинската полиција денеска изврши претрес во куќата на неговиот личен лекар, Леополд Луке, обидувајќи се да утврди дали Марадона е жртва на небрежност, пишува Дејли меил.

Аргентински весник: Марадона е погребан без срцето

Точка - 29.11.2020

Диего Марадона беше погребан далеку од очите на јавноста, а во ковчегот го немало срцето на славниот фудбалер. Оваа информација ја пренесува угледниот аргентински весник „Кларин“ повикувајќи се на извори блиски на истрагата.

Оценка од Меноти за Марадона кога имал само 17 години – чиста 10-ка!

Опсервер - 29.11.2020

Поранешниот селектор на Аргентина, Луис Сезар Меноти беше една од клучните фигури во кариерата на Диего Марадона. Иако не го повика на Мундијалот во 1978 година што „гаучосите“ го освоија, а на кој беа домаќини, тој, заедно со Карлос Билјардо се ...

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

iPortal - 29.11.2020

Истражувајќи ја смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, аргентинската полиција денеска изврши претрес во куќата на неговиот личен лекар, Леополд Луке, обидувајќи се да утврди дали Марадона е жртва на небрежност, пишува Дејли меил.

Истрага за смртта на Марадона: Претреси во домот и клиниката на неговиот лекар

Курир - 29.11.2020

Полицијата во Аргентина изврши претрес во куќата и приватната клиника на Леополдо Луке, докторот на легендарниот фудбалер Диего Марадона кој во средата почина од срцев удар во својот дом во Буенос Аирес.

Било двојно поголемо: Марадона е погребан без срцето

Република - 29.11.2020

Диего Марадона беше погребан далеку од очите на јавноста, а во ковчегот го немало срцето на славниот фудбалер. Оваа информација ја пренесува угледниот аргентински весник „Кларин“ повикувајќи се на извори блиски на истрагата.

Барселона ќе мора да плати 3000 евра за славјето на Меси (ВИДЕО)

Курир - 29.11.2020

Барселона го оправда статусот на фаворит и ја победи Осасуна со 4-0 во првиот меч од денешната програма во Примера. Ова беше дуел на кој најубавиот погодок го даде Антоан Гризман, но истиот падна во сенка на Лионел Меси кој 73 минута исто даде ...

ФОТО: Вечерва Наполи со посебни дресови ќе игра против Рома

Курир - 29.11.2020

За натпреварот против Рома вечерва, Наполи направи посебни дресови. Во знак на благодарност до легендарниот Диего Армандо Марадона, Наполи реши да креира посебни дресови за вечерашното дерби со „волчицата“.

Аргентинското обвинителство отвори истрага за смртта на Марадона

Фактор - 29.11.2020

Аргентинското обвинителство одлучи да ги испита околностите за смртта на фудбалската ѕвезда Диего Марадона и нареди претрес во куќата на неговиот личен лекар, соопшти локалното обвинителство. Марадона почина во средата на шеесет години од срцев удар.

Наполи против Рома со специјални дресови во чест на Марадона

Опсервер - 29.11.2020

Калчолигашот Наполи реши уште еднаш да му оддаде почест на Диего Марадона кој почина пред неколку дена. Екипата предводена од Џенаро Гатузо вечерва во дербито на „Сан Паоло“ против Рома ќе истрча со специјално дизајнирани дресови, инспириради токму ...

Многу емоции на „Сан Паоло“, Наполи со висока победа во чест на Марадона

Опсервер - 29.11.2020

Во меч со многу емоции, Наполи вечерва на „Сан Паоло“, по ново стадион „Диего Армандо Марадона“ забележа победа со 4-0 против екипата на Рома. „Дербито на сонцето“ започна со едноминутно молчење поради смртта на Диего Марадона, фудбалерот кој остави ...

Аргентински весник: Марадона е погребан без срцето!

Н.Македонија - 29.11.2020

Диего Марадона беше погребан далеку од очите на јавноста, а во ковчегот го немало срцето на славниот фудбалер. Оваа информација ја пренесува угледниот аргентински весник „Кларин“ повикувајќи се на извори блиски на истрагата.

Дресот „Божјата рака“ на Марадона може да достигне цена од два милиони долари

Н.Македонија - 29.11.2020

Дресот „Божјата рака“ што го носел Диего Марадона кога го постигнал славниот гол на мечот против Англија на СП 1986 во Мексико може да се продаде на аукција за два милиони американски долари откако славниот Аргентинец почина во средата, ...

Докторот на Марадона обвинет за неговата смрт

Н.Македонија - 29.11.2020

Човекот кој до последниот ден беше одговорен за здравјето на Диего Марадона, хирургот Леополд Луке се наоѓа под истрага на Обвинителството поради немарност и пропусти во лекувањето на фудбалската легенда.

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

Frontline - 29.11.2020

Истражувајќи ја смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, аргентинската полиција денеска изврши претрес во куќата на неговиот личен лекар, Леополд Луке, обидувајќи се да утврди дали Марадона е жртва на небрежност, пишува Дејли меил.

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

MakPress - 29.11.2020

Истражувајќи ја смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, аргентинската полиција денеска изврши претрес во куќата на неговиот личен лекар, Леополд Луке, обидувајќи се да утврди дали Марадона е жртва на небрежност, пишува Дејли меил.

Поделбата на наследството на Марадона ќе биде сложена задача, најмалку осум деца полагаат право на него

Сакам да кажам - 28.11.2020

Турбулентниот приватен живот на Диего Армандо Марадона, исполнет со судските битки за докажување татковство, навестува дека поделбата на неговото наследство ќе биде сложена задача за адвокатите, кои ќе се соочат со барања од голем број негови деца, ...

Лекарот на Марадона под истрага?

Сител - 28.11.2020

СПОРТЛекарот на Марадона ја направил клучната грешка?Објавено пред 1 час - 28 ноември, 2020Од TopSport.mk Три дена по смртта на славниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона, во јавноста се појави информација дека голем пропуст направил ...

Бившата вереница на Марадона плачеше во живо во програма: „Неговото семејство не ми дозволи да се простам од него!“

Убавина и Здравје - 28.11.2020

Росио Олива, поранешната избраничка на легендарниот Диего Армандо Марадона е очајна бидејќи не и дозволилњ да се збогува со поранешниот вереник. Росио беше последната голема љубов на славниот фудбалер.

(ВИДЕО) На социјалните мрежи објавено дека е убиен мажот кој направи селфи со мртвото тело на Марадона

Нетпрес - 28.11.2020

Работникот од погребалната компанија која беше задолжена за погребот на Диего Армандо Марадона, е убиен по објавената фотографија која ја направи со мртвото тело на најдобриот фудбалер на сите времиња.

Дресот на Марадона од култниот меч со Англија може да достине цена од 2.000.000 долари

Макфакс - 28.11.2020

На 22.јуни 1986 година на стадионот „Астека“ во Мексико сити, Диего Марадона ги постигна двата најпознати голови во историјата на фудбалот. Првиот е „Божјата рака“, а вториот е ремек-дело, кога Аргентинецот нанижа неколку играчи, го претрча целиот ...

Марадона е погребан без срце

А1 On - 28.11.2020

Диего Марадона беше погребан далеку од очите на јавноста, но телото на славниот фудбалер остана без срцето. Оваа сензационална информација ја објави угледниот аргентински весник „Кларин“, повикувајќи се на извори блиски до истрагата, која беше ...

ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ: Марадона возел Fiat 128 (фото)

24auto - 28.11.2020

Беше фудбалски бог а по него тагува целиот свет. За Диего Армандо Марадона целиот свет зборува и се присетува. Секоја приказна поврзана со Аргентинецот е интересна, а некои од нив малкумина ги знаат.

Излезе во јавност извештај на скаут на Барса за 17-годишниот Марадона

Спортманија - 28.11.2020

Само за една работа доби осумка, сите други оценки му се од 9 до 10. Некогашниот селектор на Аргентина, Сезар Луис Меноти, беше клучниот човек кој придонесе Барселона да го купи Диего Марадона од Бока јуниорс.

Марадона нема мир и по смртта: Момче кое тврди дека му е син бара ексхумација

Екипа - 28.11.2020

Диего Армандо Марадона синоќа беше погребан во Аргентина, но веќе денеска нема мир и по својата смрт. Сантијаго Лара, кој веќе две години тврди дека е шесто дете на Марадона, бара да се ексхумира телото на легендарниот фудбалер.

Куман за Марадона: Го гледав како се загрева наместо јас да се загревам

Дерби - 28.11.2020

Барселона утре се соочува со Осасуна во меч во кој каталонците мора да слават за да фатат ритам во домашниот шампионат со оглед на тоа што ривалите за самиот врв веќе направија поголема предност и секој нов кикс ќе значи дополнителен проблем и ...

Реал покажа големина: Марадона играше за Барса, но во Мадрид го испратија како крал

Спортклуб - 28.11.2020

Реал Мадрид уште еднаш ја покажа својата големина во пресрет на натпреварот со Алавес. Иако Диего Армандо Марадона играше за Барселона, во Реал одлучија да го испочитуваат легендарниот Аргентинец така како што заслужува.

(ВИДЕО) Анчелоти и Симеоне не можеа да се воздржат: Солзи за големиот пријател и ривал Марадона

Спортклуб - 28.11.2020

Цел викенд Европа и светот ќе се простуваат од ненадминливиот Диего Марадона. Во пресрет на секој меч во Англија, Италија, Шпанија, Германија… натпреварите почнуваат со минута молк. А имаше и други начини на според многумина најдобриот фудбалер на ...

Во спомен на легендата: Кога Марадона стана боксер (ВИДЕО)

IPON - 28.11.2020

Светот на спортот го потресе веста за смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, кој почина на 60-годишна возраст. 25 ноември ќе остане тажен ден во историјата на спортот, откако срцето на аргентинската величина застана засекогаш.

ВИДЕО: Анчелоти не можеше да се воздржи- солзи за Марадона

Дриблинг - 28.11.2020

Предводникот на Евертон, Карло Анчелоти со многу емиции го проследи едноминутниот молк во чест на Марадона пред дуелот со Лидс. Анчелоти и Марадона важеа за големи пријатели а двајцата имаат заеднички минато со Наполи….

ВИДЕО: Солзите на Анчелоти – срцето се стегаше, но „пукна“…

Екипа - 28.11.2020

Карло Анчелоти тешко ја доживеа смртта на Диего Армандо Марадона. Тоа очигледно се потврди и на минутата молк во чест на аргентинскиот ас пред натпреварот меѓу Евертон и Лидс во Премиерлигата.

ПСЖ се прости од Марадона: „Збогум број 10, почивај во мир“ (ФОТО)

Sport 1 - 28.11.2020

Фудбалерите на ПСЖ пред вечерашниот дуел со Бордо на терен истрчаа со маици посветени на Диего Армандо Марадона. „Збогум број 10, почивај во мир“, пишуваше на маиците на фудбалерите, а со истата содржина беше поставен и огромен транспарент на една ...

Икарди се насмеа, фановите на Марадона збеснаа и жестоко го нападнаа

Спортманија - 28.11.2020

Ѕвездата на ПСЖ подобро да не се враќа наскоро во Аргентина. Напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди, доби жестоки критики по социјалните мрежи, поради тоа што позираше насмеан кога тимот му оддаваше чест на покојниот Диего Марадона.

Срцето не е камен: Анчелоти се стегаше, ги стисна усните, а потоа капна солзата (ВИДЕО)

Sport M - 28.11.2020

Како и повеќето спортски работници, на Карло Анчелоти тешко му падна смртта на Диего Армандо Марадона. Анчелоти одлично го познаваше Марадона од времето кога беше член на Рома и Милан, а Аргентинецот играше за Наполи.

Икарди на удар поради односот при оддавањето почит за Марадона

SportMedia - 28.11.2020

Мауро Икарди уште еднаш го сврте вниманието кон себе, овој пат на оддавањето почит на починатиот Диего Армандо Марадона. ПСЖ пред тренингот се фотографираше со аргентинско знаме и аргентински дрес во чест на Марадона.

Мауро Икарди на жесток удар поради насмевката

Sport M - 28.11.2020

Напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди доби жестока критика за насмевката додека му оддаваше почит на Диего Марадона. Фудбалерите на ПСЖ се „построиа“ со аргентинското знаме и дресот на легендарниот Марадона, а вниманието го привлече широката насмевка на ...

Дресот со кој Марадона го даде голот со рака против Англија, се продава за 2 милиони евра

SportMedia - 28.11.2020

Дресот на Диего Армандо Марадона, на натпреварот со Англија, со кој го постигна голот со рака, на СП 1986 година, со кој Аргентина ја освои титулата, ќе се продава на аукција. Неговата цена би можела да достигне два милиони евра, па можеби и повеќе, ...

Дрес и Хака во чест на Марадона (видео)

Спортманија - 28.11.2020

Рагбистите на Нов Зеланд со убав гест во чест на починатата аргентинска легенда Рагби репрезентацијата на Нов Зеланд во чест на починатиот Диего Марадона го изведе познатиот воен танц „хака“ во пресрет на мечот против селекцијата на Аргентина.

Анчелоти се расплака за време на минутата молчење во чест на Марадона (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2020

Карло Анчелоти беше видно емотивен пред стартот на дуелот помеѓу Евертон и Лидс во рамки на Премиерлигата. Италијанецот се расплака за време на минутата милчење во чест на Диего Армандо Марадона.

Новозеландските рагбисти одиграа специјална Хака за – Диего Марадона (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2020

Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона кој прерано почина во средата не беше само инспирација на секој фудбалер, туку и на секој спортист, па новозеландските рагбисти денеска одигра посебна Хака во негова чест пред пресметката со ...

Марадона сакаше да умре, беше уморен од животот: Шокантно тврдење на блискиот пријател и менаџерот на Диего!

Во Центар - 28.11.2020

Долгогодишниот пријател и менаџер на Диего Марадона рече дека легендата на фудбалот „беше уморен од животот“ и дека „дозволил да умре“ додека неговото семејство се расправало. Во интервју за една радиостаница од Неапол, Стефано Чечи изнесе тажна ...

Медицинската сестра призна дека ја лажела полицијата и одлучи да ја открие вистината

Sport M - 28.11.2020

Диего Марадона почина во средата во својот дом во Буенос Аирес на 60 години. Смртта на Марадона го потресе фудбалскиот свет и многумина се многу тажни што еден од најдобрите играчи на сите времиња веќе не е со нас.

(Вознемирувачко видео) Еден од работниците кои се фотографираа со телото на Марадона, најден мртов во контејнер

Спортманија - 28.11.2020

Уште нема детални и точни информации, но шпекулации се развиваат Еден од работниците во погребалната служба кој се фотографираше со мртвото тело на Диего Марадона , наводно е убиен. Сцената е толку морбидна што телото од работникот е најдено во ...

Што се случувало во домот на Марадона, болничарката фатена во лага

Слободен Печат - 28.11.2020

Диего Армандо Марадона почина во средата во срцев удар на 60-годишна возраст, а три дена подоцна излегува податоците од истрагата поврзани за неговите последни часови. Во истрагата, една личност и тоа болничарката која се грижеше за славниот ...

Хорор во Аргентина: Еден од луѓето што се сликаа со мртвото тело на Марадона – убиен (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2020

Еден од гробарите кои ја згрозија светската јавност пред два дена, откако се појавија слики како позираат покрај мртвото тело на аргентинската легенда Диего Марадона во ковчегот пред да биде изложен за последен поздрав во претседателската палата, ...

ХОРОР: Убиен човекот кој што направи селфи со мртвото тело на Марадона!? (ВИДЕО)

Екипа - 28.11.2020

Работникот од погребалната компанија која беше задолжена за погребот на Диего Армандо Марадона, е убиен по објавената фотографија која ја направи со мртвото тело на најдобриот фудбалер на сите времиња.

Дали докторот на Марадона направи клучна грешка кога повика брза помош?

Sport M - 28.11.2020

Иако поминаа три дена од неговата смрт, Диего Марадона се уште е главна тема во светските медиуми. Марадона почина во својот дом откако беше пуштен од болницата, а неговиот адвокат рече дека брзата помош доцнела. Сега причината е утврдена.

„Ќе му судам на Марадона за тоа што го покажа на теренот, секој си живее како што сака!“

СуперСпорт - 28.11.2020

Диего Армандо Марадона го расплака целиот свет откако почина во средата од срцев удар на 60 години во неговиот дом во Буенос Аирес. Многу познати личности се збогуваа со Марадона преку социјалните мрежи, а тоа го направи и напаѓачот на Милан, Златан ...

Тинјџер тврди дека Марадона му е татко и бара откопување на телото

ММС - 28.11.2020

Сантијаго Лара, тинејџер од Аргентина, го овласти својот адвокат да побара ексхумација на телото на неодамна погребаниот Диего Армандо Марадона. До судот во Ла Плата беше доставено барање за обдукција и ДНК анализа, се со цел да се утврди дали ...

Вознемирувачка снимка: Еден од работниците кој бил фотографиран со телото на Диего Марадона убиен? (ВИДЕО)

Sport M - 28.11.2020

Наводно е убиен еден од работниците во мртовечницата кој бил фотографиран со телото на Диего Марадона. Социјалните мрежи зујат за фактот дека еден од работниците кој решил да се фотографира со телото на фудбалската легенда бил пронајден мртов во ...

Еден од работниците кои се сликаа со телото на Марадона пронајден во контејнер? 🎥

Спортски - 28.11.2020

Еден од работниците во компанијата задолжена за погребот на Марадона кој се сликаше со телото на легендарниот Аргентинец наводно е у*иен. На друштвените мрежи на големо се пишува дека еден од работниците кои се сликал со телото на Марадона е ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Убиен еден од работниците кој се сликаше со телото на Марадона во ковчег

А1 On - 28.11.2020

Социјалните мрежи се преплавени со информациите дека еден од работниците од мртовечницата кој се сликаше со телото на Марадона бил убиен и фрлен во контејнер. Има и видео-снимка која покажува дека полицијата пронашла голо тело во контејнер, но нема ...

Тинејџер бара да го откопаат телото на Марадона зашто сака да дознае дали му е татко?

СуперСпорт - 28.11.2020

Сантијаго Лара, тинејџер од Аргентина, му дал дозвола на адвокатот да побара откопување на телото на Диего Армандо Марадона. До Судот во Аргентина беше испратено барање за аутопсија и ДНК анализа, и тоа со цел да се потврди дали му е татко на едно ...

Дресот од најдобриот меч на Марадона вреди два милиони евра, а познато е кој го поседува

Gol.mk - 28.11.2020

Диего Армандо Марадона е во потесен круг кога станува збор за најдобрите играчи на сите времиња. Смртта на поранешниот фудбалер предизвика бројни реакции во светот, кои не стивнуваат ниту неколку денови подоцна.

Кога јазикот е побрз од мислата, легендата на Јувентус се извини на коментарот за Марадона

Слободен Печат - 28.11.2020

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Антонио Кабрини, се најде на мета на големи критики поради изјавата за Диего Марадона. Кабрини кој 13. години го носеше дресот на „старата дама“ по смртта на Диего Армандо Марадона изјави дека Аргентинецот ќе бил ...

Уште еден скандал околу Марадона: Болничарката фатена во лага!

Спортклуб - 28.11.2020

Диего Марадона почина во средата во родната Аргентина, а три дена подоцна во јавноста излегоа податоци од истрагата, врзани за неговите последни часови. Во таа истрага е една личност, онаа која се грижела состојбата на славниот фудбалер, а која е ...

Ибрахимовиќ за Марадона: Останавме без идолот на сите фудбалери

Екипа - 28.11.2020

Смртта на Диего Армандо Марадона го потресе фудбалскиот свет, а бројните „ѕвезди“ на овој спорт секојдневно испраќаат пораки со кои ја величаат аргентинската легенда. Последниот што испрати Аргентинскиот генијалец е Златан Ибрахимовиќ, кој за ...

Лекарот на Марадона ја направил клучната грешка?

Макфакс - 28.11.2020

Три дена по смртта на славниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона, во јавноста се појави информација дека голем пропуст направил личниот доктор на поранешниот фудбалер, Леополд Луке.

Дрес и хака во чест на Марадона

TopSport - 28.11.2020

Рагби репрезентативците на Нов Зеланд на уникатен начин се простија од фудбалската легенда Диего Армандо Марадона. Нов Зеланд, една од најдобрите светски селекции, во Њукасл, Австралија, во пријателски меч ја пречека Аргентина.

Објавен разговорот со докторот кој повикал брза помош во домот на Марадона

Спортски - 28.11.2020

Еден од најдобрите играчи на сите времиња, Диего Армандо Марадона почина во средата во неговиот дом. Марадона почина во неговиот дом во Буенос Аирес, во моментите кога се случила смртта со него била медицинска сестра и докторот Леополдо Лукуе.

Ибрахимовиќ емотивен: Ќе му судам по она што беше на теренот, секој живее онака како што сака

Спортски - 28.11.2020

Taгата по Диего Армандо Марадона се уште не се намалува…Заминувањето на еден од најголемите фудбалот силно го потресе светот. Еден од фудбалерите кои изразија длабоко сочуство е напаѓачот на Милан Златан Ибрахимовиќ .

ВИДЕО: Вакво простување од Марадона направија само во Еквадор

Sport M - 28.11.2020

Марадона почина во средата како последица од срцев удар. Целиот свет и натаму му одава почит. Така беше и во Еквадор. Во тамошниот фудбал донесена е одлука овој викенд на сите мечеви да има една минута молк, но не пред мечевите, туку во текот на ...

Да се наежите – Новозеландскиот Хака танц пред дресот на Марадона (ВИДЕО)

Слободен Печат - 28.11.2020

Спортистите од Нов Зеланд имаат посебен начин на подготовка пред натпреварите. Традиционално пред почетокот на секој спортски натпревар, репрезентациите на Нов Зеланд го изведуваат Хака танцот, воинсвениот танц на нивните предци.

И македонскиот фудбал со едноминутен молк во чест на Марадона (ФОТО)

Екипа - 28.11.2020

Единствениот денешен натпревар од Првата македонска фудбалска лига меѓу Вардар и Академија Пандев на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, како и сите натпревари во двете второлигашки конкуренции почнаа со едноминутен молк во знак на почит и ...

19 годишно момче бара да се ископа Марадона – ќе докажува дека му е син!

Спортклуб - 28.11.2020

Диего Армандо Марадона почина деновиве, по што беше погребан во Буенос Аирес. Неговиот погреб и смртта го проследија низа скандали, но се уште ништо не е готово. Имено, од Аргентина, младо момче бара Марадона да биде откопан од гробот, со цел да се ...

ВИДЕО: Големото срце на Диего на дело низ уште една убава приказна

Екипа - 28.11.2020

Во моментите додека светот тагува по Диего Армандо Марадона, кој почина на 60-годишна возраст, се поголем број приказни се споделуваат во јавноста поврзани со неговото име. Не е тајна дека Диего имаше огромно срце за секого.

На ќерките им дал имиња по еден од најдобрите фудбалери во историјата - Мара и Дона! (ФОТО)

Sport 1 - 28.11.2020

Аргентинците не можат да ги запрат солзите ниту три дена по смртта на легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, кој имаше срцев удар во неговиот дом во средата. На интернет се појави една приказна за Волтер Ротундо, кој на своите ...

Истрага за смртта на Марадона, медицинска сестра одлучила да признае се на полицијата?!

Sport M - 28.11.2020

Смртта на Марадона ќе се истражува. Покрената е истрага, пишуваат аргентинските медиуми. Причината е тоа што поради направената операција поради крварење на мозокот, десетина дена претходно, Марадона бил под постојан надзор на доктор и медицинска ...

19 годишно момче бара да се откопа гробот на Марадона – тврди дека е негов син!

Спортски - 28.11.2020

Диего Армандо Марадона почина во средата по срцев удар неговиот дом, а сега стигна неверојатно барање од едно 19 годишно момче. Ова момче преку својот адвокат бара да се откопа телото на Марадона за да се направи ДНК тест преку кој тој ќе докаже ...

Тинејџер бара да се откопа гробот на Марадона: Сакам да докажам дека ми е татко!

Sport 1 - 28.11.2020

Диего Армандо Марадона почина во средата на 60-годишна возраст по срцев удар, а откако беше погребан завчера, пристигна неверојатно барање од едно 19-годишно момче, Сантијаго Лара кој бара да се откопа телото на фудбалскиот бог.

Веќе почнуваат проблемите: 11 деца на Марадона во битка за неговото наследство

Екипа - 28.11.2020

Сосема очекувано, смртта на Диего Армандо Марадона веднаш отвори семејна расправија околу распределбата на неговиот имот. Марадона зад себе остави пет деца, признати од негова страна, но и уште шест кои тврдат дека им е татко докажувајќи го тоа сите ...

Канаваро се присети на „дебито“ со Диего: Тренерот ќе ме „убиеше“ дека му влегов со клизачи!

Sport 1 - 28.11.2020

Последниот Италијанец освојувач на „златната топка“, Фабио Канаваро (2006 година), членот на златната генерација на „аѕурите“ која стана светски првак на Мундијалот во Германија истата година, кога ја започна својата професионална кариера имаше ...

Марадона остави само 100.000 долари заштеда, сега почнува војната за неговиот имот

Слободен Печат - 28.11.2020

Во моментите кога почина, Диего Армандо Марадона остави само 100.000 долари на банкарската сметка, пишува италијанскиот „Кориере дела Сера“. „Поголем дел од парите, Марадони ги потроши за време на својот лагоден живот.

Личниот доктор виновен за смртта на Марадона?!

Слободен Печат - 28.11.2020

Три дена по смртта на Диего Армандо Марадона се појави информација која укажува на голем пропуст на личниот лекар на „Ел Пике“. Адвокатот на Марадона, еден ден по неговата смрт соопшти дека брзата помош доцнела, а два дена подоцна откриена е ...

Легендарниот физиотерапевт на Аргентина без влакна на јазикот: Марадона умре сам, за некого ќе нема прошка од Бог!

Дерби - 28.11.2020

Смртта на Диего Армандо Марадона предизвика огромна болка и тага и остави голема празнина во фудбалска Аргентина, но истовремено донесе и многу различни реакции во јавноста за последните неколку дена од животот на легендарниот „Ел Пибе“.

Првите пораки и од најблиските на Марадона: Најстарата ќерка Далма го трогна светот (ФОТО)

Екипа - 28.11.2020

По смртта на една од најголемите фудбалски икони во историјата, Диего Армандо Марадона, првпат се огласија е дел од децата на аргентинскиот ас со емотивни пораки за својот татко. Далма Марадона, најстарата ќерка на Диего, испрати повеќе од емотивна ...

Дресот „Божјата рака“ на Марадона може да достигне цена од два милиони долари

Независен - 28.11.2020

Дресот што го носеше Диего Марадона кога го постигна славниот гол „со Божја рака“ на мечот против Англија на СП 1986 во Мексико може да се продаде на аукција за два милиони долари откако славниот Аргентинец почина во средата, тврди еден американски ...

Дресот со „Божјата рака“ на Марадона го има англиски репрезентативец, цената ќе биде вртоглава на аукција

Спортманија - 28.11.2020

Се сретнавме во тунелот по мечот и без да проговориме само ги разменивме дресовите, вели човекот што играше на легендарниот меч и го има драгоцениот дрес од Мундијалот во 1986 година Стив Хоџ е човекот што го има највредниот дрес од богата колекција ...

Ќерката на Марадона скршена од болка: Ќе издржам тука, без оној дел од срцето што ти го зема со себе

Во Центар - 28.11.2020

Далма, ќерка на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона за прв пат се појави на социјалните мрежи откако нејзиниот татко беше погребан со неговите родители во Буенос Аирес. „Секогаш се плашев од својата смрт, но не сега.

Голманот Гоикочеа скршен од болка за Диего, со него плачеше и водителката! (ВИДЕО)

SportMedia - 28.11.2020

Аргентина се уште е во шок по смртта на Диего Армандо Марадона. Солзи се леат во земјата на “гаучосите“, се чини дека ниту еден спортист во било која земја и во било кој спорт не бил такво божество како Марадона за Аргентинците.

Легендарниот Гаскојн во одбрана на Марадона и му одговори на Шилтон

Спортклуб - 28.11.2020

Питер Шилтон овие денови е централна тема по медиумите. Тој се најде во фокусот поради „Божјата рака“ на Марадона на СП 1986 токму против Англија чиј голман тогаш беше токму Шилтон. Дел од англиските медиуми токму за ова говореше по смртта на ...

Вака изгледаше извештајот на човекот кој за Барса го скаутираше 17 годишниот Марадона

Спортски - 28.11.2020

Цезар Луис Меноти поранешниот селектор на Аргентина и помогна на Барселона да го доведе тогаш младиот Диего Марадона од Бока Јуниорс во Каталнија. Овие денови после смртта на на Марадона од страна на агенцијата за медиуми објавен е извештајот кој ...

Дресот со кој Марадона го постигна „божја рака“ може да биде продаден за 2 милиони долари

SportMedia - 28.11.2020

Дресот кој Диего Марадона го носеше кога го постигна легендарниот гол „Божја рака“ на дуелот против Англија на СП 1986 година во Мексико би можел да биде продаден за два милиони долари. Дресот е во сопственост на некогашниот англиски фудбалер, Стив ...

„Марадона денес ќе беше жив да играше за Јувентус, а не за Наполи – Неапол го уништи“

Екипа - 28.11.2020

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Антонио Кабрини предизвики силни реакции со изјавата по смртта на Диего Армандо Марадона. Кабрини мина дури 13 сезони во дресот на „Старата дама“, запишувајќи бројни дуели со Марадона на теренот.

Чудна изјава на поранешен фудбалер на Јувентус: Да играше за Јувентус, денес ќе беше жив

Дерби - 28.11.2020

И три дена по смртта на легендарниот Диего Армандо Марадона во јавноста не стивнуваат реакциите поврзани со неговиот живот. Сега во интервју за италијанските медиуми се јави и Антонио Кабрини, поранешен фудбалер на Јувентус кој со својата изјава ...

Дали докторот на Марадона направил грешка при повикот на брзата помош?!

Sport M - 28.11.2020

Иако поминаа три дена од смртта на Диего Армандо Марадона, сепак тој се уште е актуелна тема во речиси сите светски медиуми, особено спортските. Тој почина во средата од срцев удар. Тој почина дома, а неговиот адвокат откри дека брзата помош доцнела.

Личниот доктор на Марадона бил еден од виновниците за смртта на Аргентинецот?

Sport 1 - 28.11.2020

Смртта на Диего Мардона во Аргентина и понатаму е главна тема и медиумите се обидуваат да добијат што е можно повеќе информации поврзани со легендарниот аргентински фудбалер. Адвокатот на Марадона, Матијас Морла неодамна кажа дека „божјата рака“ ќе ...

„Ако Марадона дојдеше во Јувентус место во Наполи денес ќе беше жив“

Спортски - 28.11.2020

Поранешниот играч на Јувентус, Антонио Кабрини предизвика многу реакции со својата изјава после смртта на Диего Марадона. Легендарниот Марадона почина во средата на 61 годишна возраст, а оваа вест и тоа како го потресе фудбалскиот свет.

„Ако Марадона играше во Јувентус, а не во Наполи, сега уште ќе беше жив“

СуперСпорт - 28.11.2020

Антонио Кабрини, поранешниот фудбалер на Јувентус, предизвика многу реакции со неговата изјава откако почина Диего Армандо Марадона во средата. Веста за Марадона го потресе целиот свет, па од него се простија многу познати личности, а имаше и такви ...

Дресот со кој Марадона ја постигна „Божјата рака“ ќе се продава за неверојатни два милиони долари

Sport M - 28.11.2020

Дресот со кој настапи Диего Армандо Марадона на СП во 1986-та на кое Аргентина стана светски првак, а на кое го постигна и легендарниот гол подоцна наречен „Божја рака“, но вториот гол „Голот на векот“ против Англија во полуфиналето, ќе биде објавен ...

Докторот на Марадона виновен за смртта на аргентинскиот ас!?

Екипа - 28.11.2020

Обвинителството на Аргентина покрена истрага околу смртта на аргентинскиот ас, Диего Армандо Марадона. Адвокатот на Марадона, Матијас Морла неодамна изјави дека можеби ќе бил жив доколку брзата помош реагирала побрзо, иако потоа од надлежните служби ...

Дресот на Марадона од 1986 година ќе се продаде за два милиони долари!?

Sport 1 - 28.11.2020

Диего Армандо Марадона за многумина е најдобар фудбалер во историјата, но во Англија не го сакаат премногу поради голот со „божјата рака“ на Мундијалот во 1986 година. Првиот гол на мечот Марадона го постигна со рака, а тоа Англичаните нема никогаш ...

Меси ја забавувал публиката на дебито на Марадона за Њуелс олд бојс (ФОТО)

Sport 1 - 28.11.2020

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона во средата го загуби неговиот живот по срцев удар во својот дом во Аргентина, а сега за првпат се појавија детали од неговата кариера кои досега не биле познати за јавноста.

Децата на Марадона ќе водат голема битка за неговото богатство

Sport 1 - 28.11.2020

„Кориере дела Сера“ објави дека Диего Армандо Марадона имал само 75.000 евра кога починал, па сега допрва ќе се води битка кој ќе го добие и последното парче од богатството на аргентинскиот фудбалски бог.

Се знае каде е дресот на Марадона од мечот со „божјата рака“: Сопственикот бара два милиони евра

Екипа - 28.11.2020

Дресот кој Диего Марадона го носеше кога го постигна славниот гол „Божја рака“ на натпреварот против Англија на СП 1986 во Мексико, би можел да биде продаден за два милиони долари. Дресот е сопственост на поранешниот англиски репрезентативец Стив ...

Еве каде се наоѓа дресот на Марадона од неговиот најславен меч

Спортклуб - 28.11.2020

Дресот што го носеше Диего Марадона кога го постигна славниот гол „со Божја рака“ на мечот против Англија на СП 1986 во Мексико може да се продаде на аукција за два милиони долари откако славниот Аргентинец почина во средата, тврди еден американски ...

Лекарот на Марадона ја направил клучната грешка?

TopSport - 28.11.2020

Три дена по смртта на славниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона, во јавноста се појави информација дека голем пропуст направил личниот доктор на поранешниот фудбалер, Леополд Луке.

Гојкочеа се расплака среде емисија кога почна да зборува за Марадона: Плаче легендарниот голман, плаче и водителката ...

Екипа - 28.11.2020

Смртта на Диего Марадона размрда многумина во светот на фудбалот. Сосема јасно најпотресени се неговите поранешни соиграчи од аргентинската репрезентација со кои стигна на врвот на светот 1986 година во Мексико.

Дресот на Марадона од култниот меч со Англија може да достине цена од 2.000.000 долари

TopSport - 28.11.2020

На 22.јуни 1986 година на стадионот „Астека“ во Мексико сити, Диего Марадона ги постигна двата најпознати голови во историјата на фудбалот. Првиот е „Божјата рака“, а вториот е ремек-дело, кога Аргентинецот нанижа неколку играчи, го претрча целиот ...

ВИДЕО: Поранешниот голман и соиграч на Марадона не може да ги сопре солзите

Sport M - 28.11.2020

Заминувањето на легенданиот Марадона потресе многумина, секако и неговите некогашни соиграчи од репрезентацијата на Аргентина. Еден од нив е и голманот Серхио Гојкочеа, кој гостуваше во една емисија и не можеше да ги сопре солзите кога почна да ...

Човекот кој го има дресот на Марадона од 1986 сака да го продаде за два милиони долари

Спортски - 28.11.2020

Диего Марадона почина во средата, а зад себе остави огромно фудбалско наследство нешто за што многу се зборува е неговиот најконтроверзен гол, оној против Англија на Мундијалот во 1986 година.

Емотивна сцена: Се расплакаа бивш голман и водителката сред емисија (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2020

Диего Армандо Марадона почина во среда од срцев удар во својот дом, а цела Аргентина тагува по легендарниот Аргентинец. Смртта на Марадона ептен го погоди и поранешниот голман Серхио Гојкочеа, кој гостуваше во една емисија во која зборуваше за ...

Дресот „Божја рака“ на Марадона вреди два милиони долари

Дриблинг - 28.11.2020

Дресот што Диего Марадона го носеше кога го постигна прославениот гол „Божја рака“ на мечот против Англија на СП 1986 година во Мексико на аукција би можел да достигне цена од фантастични два милиони долари.

Битолските легенди со Марадона во Мадрид во далечната 1986 година (ФОТО)

SportMedia - 28.11.2020

Како што пишува порталот “Бабамбитола“ а притоа и објавува и интересни фотографии, во далечната 1986 година во Мадрид, спортските легенди од Битола имале средба со Диего Армандо Марадона, фудбалскиот БОГ кој пред три дена почина.

За фотографијата со мртвото тело на Марадона ќе добијат жестока казна

SportMedia - 28.11.2020

Адвокатот на Диего Марадона најави дека вработените во погребалната служба кои направија селфи со телото на фудбалската легенда „скапо“ ќе платат за потегот. Тројцата направија фотографијата ја објавија на интернет, еден од нив веќе е идентифициран ...

Откриен непознат детал: Меси ја забавувал публиката на дебито на Марадона за Њуелс Олд Бојс 📸

Спортски - 28.11.2020

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона во средата го загуби животот како последица на срцев удар во неговиот дом. По неговата смрт се појавуваат непознати детали од неговата кариера.

ФОТО: Емотивно збогување на Диего Армандо јуниор – Ќе те сакам до последен здив!

Дриблинг - 28.11.2020

Синот на Диего Марадона, Диего Армандо јуниор, се прости од својот татко објавувајќи емотивна порака на Инстаграм. Comments are closed for this ...

Лекарот на Марадона ја направил клучната грешка?

Точка - 28.11.2020

Три дена по смртта на славниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона, во јавноста се појави информација дека голем пропуст направил личниот доктор на поранешниот фудбалер, Леополд Луке.

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Аргентинските медиуми вријат, наводно пронајден мртов во контенјер човекот кој се сликал до ...

Порта - 28.11.2020

Социјалните мрежи беа преплавени со информации во последните часови дека еден од работниците од мртовечницата кој се сликал со телото на Марадона бил убиен и фрлен во контејнер. Еден од гробарите кои ја згрозија светската јавност пред два дена, ...

ВИДЕО: Ова е единствената снимка на која Меси и Марадона играат заедно

Курир - 28.11.2020

Марадона и Меси никогаш не играче заедно на голем терен, но само еднаш беа во ист тим на тенис со нога. Ова е единствениот натпревар на кој двајцата Аргентинци играа еден до друг, егзебициски натпревар а видеото за прв пат е објавено по смртта на ...

Убиен човекот кој направи селфи со мртвото тело на Марадона!? (ВИДЕО)

Курир - 28.11.2020

Работникот од погребалната компанија која беше задолжена за погребот на Диего Армандо Марадона, е убиен по објавената фотографија која ја направи со мртвото тело на најдобриот фудбалер на сите времиња.

Убиен човекот кој направи селфи со мртвото тело на Марадона

Република - 28.11.2020

Работникот од погребалната компанија која беше задолжена за погребот на Диего Армандо Марадона, е убиен по објавената фотографија која ја направи со мртвото тело на најдобриот фудбалер на сите времиња.

Дресот „Божјата рака“ на Марадона може да достигне цена од два милиони долари

Курир - 28.11.2020

Дресот што го носеше Диего Марадона кога го постигна славниот гол „со Божја рака“ на мечот против Англија на СП 1986 во Мексико може да се продаде на аукција за два милиони долари откако славниот Аргентинец почина во средата, тврди еден американски ...

Првиот автомобил на Марадона бил „стокец“

Република - 28.11.2020

Диего Марадона во неговиот живот сменил многу автомобили но малкумина знаат дека неговото прво возило било популарниот „стокец“. Диего го возел неколку години пред да замине во Барселона во 1982 година.Тогаш автомобилот го продал на некој чичко кој ...

Лекарот на Марадона ја направил клучната грешка?

Курир - 28.11.2020

Три дена по смртта на славниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона, во јавноста се појави информација дека голем пропуст направил личниот доктор на поранешниот фудбалер, Леополд Луке.

Дресот на Марадона од култниот меч со Англија може да достине цена од 2.000.000 долари

Точка - 28.11.2020

На 22 јуни 1986 година на стадионот „Ацтека“ во Мексико Сити, Диего Марадона ги постигна двата најпознати гола во историјата на фудбалот. Првиот е „Божјата рака“, а вториот е ремек-делото познато како „Голот на векот“, кога Аргентинецот нанижа ...

Аргентински новинар: Марадона умре во сиромаштија, на сите им даваше пари

Локално - 28.11.2020

Луис Вентура, аргентински новинар, тврди дека Диего Марадона починал „во сиромаштија“. Како што истакна медиумскиот работник, за кој се тврдеше дека е близок до легендарниот фудбалер, Марадона се нашол во опасност да остане без пари во последните ...

Со трогателна порака се огласи ќерката на Марадона (ФОТО)

Курир - 28.11.2020

Далма, ќерката на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, се огласи на социјалните мрежи за прв пат откако нејзиниот татко беше погребан со неговите родители во Буенос Аирес. -Секогаш се плашев од својата смрт, но не сега.

Лекарот на Марадона ја направил клучната грешка?

Опсервер - 28.11.2020

Три дена по смртта на славниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона, во јавноста се појави информација дека голем пропуст направил личниот доктор на поранешниот фудбалер, Леополд Луке.

Дресот на Марадона од култниот меч со Англија може да достине цена од 2.000.000 долари

Опсервер - 28.11.2020

На 22.јуни 1986 година на стадионот „Астека“ во Мексико сити, Диего Марадона ги постигна двата најпознати голови во историјата на фудбалот. Првиот е „Божјата рака“, а вториот е ремек-дело, кога Аргентинецот нанижа неколку играчи, го претрча целиот ...

Ќерката на Марадона: Уништена сум. Тато, чекај ме горе …

Локално - 28.11.2020

Далма, ќерката на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, се огласи на социјалните мрежи за прв пат откако нејзиниот татко беше погребан со неговите родители во Буенос Аирес. – Секогаш се плашев од својата смрт, но не сега.

Познат имотот кој ќе се дели по смртта на Марадона

Фактор - 28.11.2020

По смртта на фудбалската легенда Диего Армандо Марадона, италијанските медиуми тврдат дека иако аргентинскиот ас делувал сиромашно, дека сепак тој е сопственик на цела зграда во Буенос Аирес, како и на неколку станови во центарот на аргентинскиот ...

Човекот што го издрибла светот

Н.Македонија - 28.11.2020

Се извинувам, зошто ви се џебовите полни камења? Го бараме оној Јешуа од Назарет да ни каже, кој нема грев, прв да фрли камен, па да му ја искршиме главата. Тој не умре. Таквите како него не умираат. Марадона замина.

МАРАДОНА УМРЕ СИРОМАШЕН: Богатството остана во недвижен имот, започнува БИТКАТА за наследство!

Магазин - 28.11.2020

Диего Марадона почина скоро сиромашен со оглед на тоа колку пари заработил во животот. Поточно, со само 75.000 долари на сметката, но неговото богатство сепак е огромно во недвижнините. Анџело Писани, кој е адвокат на Марадона во Италија, вели дека ...

МАРАДОНА ВОЗЕШЕ ЗАСТАВА 128: Ова е возниот парк на легендарниот Аргентинец, Ферарито се издвои(ФОТО)

Магазин - 28.11.2020

Смртта на аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона започна многу приказни, вклучувајќи ја и онаа на која тој возеше Фиат 128 по неговото пристигнување во Барселона. Имено, кога Марадона пристигна во Барселона во 1982 година, купи нова ...

Далма, постарата ќерка на Марадона со трогателна порака се прости од својот татко: „Мојата смрт ќе биде моментот кога ...

Вистина.мк - 28.11.2020

Далма, ќерката на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, се огласи на социјалните мрежи за прв пат откако нејзиниот татко беше погребан каде што почиваат неговите родители во Буенос Аирес. „Секогаш се плашев од својата смрт, но не сега.

Дали личниот доктор на Марадона е виновен за смртта ?!

Акцент - 28.11.2020

Неколку дена по по смртта на Диего Армандо Марадона се појави информација која укажува на голем пропуст на личниот лекар на „Ел Пике“. Адвокатот на Марадона, еден ден по неговата смрт соопшти дека брзата помош доцнела, а два дена подоцна откриена е ...

Синот на Марадона: Татко, никогаш нема да умреш!

Акцент - 28.11.2020

Синот на Диего Марадона, Диего Армандо Џуниор се прости од својот татко, кој почина во средата. „Не можете да замислите колку бев среќен само што го гледав покрај мене … Се чувствував непобедливо !!!! Не можете да замислите колку ќе ми недостасува ...

Направиле селфи со мртвото тело на Марадона – скапо ќе платат

Expres - 28.11.2020

Адвокатот на Диего Марадона се закани дека вработените во погребалната служба „скапо“ ќе платат бидејќи направиле селфи со мртвиото тело на гудбалската легенда. Тројца направиле фотографија и ја објавија на интернет, еден од нив веќе е идентикуван и ...

11 деца на Марадона во битка за неговите милиони

Deutsche Welle - 27.11.2020

Спортската легенда зад себе остави деца како за цел фудбалски тим. Неговата смрт може да предизвика расправија за семејното наследство. Беше љубител на жени, алкохол и дрога, а парите безмилосно ги трошеше.

Нејмар објасни кое е најважното наследство на Марадона

Канал5 - 27.11.2020

Фудбалскиот свет сè уште жали по смртта на Диего Марадона, сите што го познаваа споделуваат анегдоти за него, а други зборуваат за тоа како тој влијаел врз нив и што претставувал за нив во животот.

Адвокатот на Марадона: Брзата помош возеше половина час, 12 часа мојот клиент остана без надзор од лекарите

24 Вести - 27.11.2020

Матијас Морла, адвокат на починатиот поранешен аргентински фудбалер Диего Марадона, ги критикуваше лекарите кои требаше да се грижат за неговиот клиент. – Необјасниво е дека 12 часа мојот пријател не доби внимание и беше оставен без надзор од ...

Изгледаше како исполнет со надеж

Канал5 - 27.11.2020

Ова е последната фотографија на Диего Марадона Еден од најголемите фудбалери на сите времиња Диего Армандо Марадона умре во 60-тата година, изјавија аргентинските медиуми. Славниот фудбалер почина како последица на срцев удар во домот во Тигре.

Објавена последната снимка на Марадона, го снимил соседот (ВИДЕО)

Канал5 - 27.11.2020

Диего Марадона, еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, почина во средата во Аргентина на 61 година. Иако првично било објавено дека славниот Аргентинец починал од срцев удар, обдукцијата покажала дека тој починал од акутен белодробен едем ...

(ФОТО) Се фотографирал со телото на Марадона во ковчег и кренат палец, сега е најомразената личност во светот

Нетпрес - 27.11.2020

Диего Молина е името на во моментов најомразениот човек на светот. Вработен во мртовечница во Буенос Ајрес објавил фотографија со телото на Диего Марадона во ковчег. Притоа се фотографирал со кренат палец нагоре, кој главно значи одобрување и ...

Авантурите на Диего Марадона во Москва 1990 година

Руска реч - 27.11.2020

Фудбалската легенда Диего Армандо Марадона неколку пати доаѓаше во Москва, но „најлудо“ беше неговото прво патување, уште во времето на СССР, кое за малку ќе се изјаловеше бидејќи познатиот Аргентинец задоцни на авион.

Погребан Диего Армандо Марадона

Макфакс - 27.11.2020

Легендарниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона, кој почина во средата е погребан во Буенос Аирес. Илјадници навивачи низ улиците на аргентинската престолнина се простоја со својот идол.

ВИДЕО: Погребан Марадона - на приватната церемонија присуствувале 200 луѓе

Press24 - 27.11.2020

Легендарниот аргетински фудбалер Диего Марадона е испратен до вечното почивалиште од илјадници навивачи кои беа на улиците во Буенос Аирес за да му оддадат последна почит. На приватната церемонија присуствувале 200 луѓе.

Мурињо откри зошто Марадона му се јавувал само после порази и што му кажувал

МКД - 27.11.2020

Жозе Мурињо вели дека ќе му недосигаат телефонските повици од Диего Марадона, откри дека Аргентинецот често му се јавувал после пораз и го храбрел. Светот на фудбалот тагува, синоќа почина Диего Марадона, еден од најголемите фудбалери во историјата.

На Олива, девојката на Марадона, и забранија да присуствува на погребот

Нетпрес - 27.11.2020

Со неверојатни мерки на безбедност, аргентинската полиција го обезбедуваше возилото во кое беше ковчегот на Марадона, а навивачите го блокираа влезот на гробиштата во Бела Виста. Од 8 до 16.

Поранешниот агент и добар пријател на Марадона: Диего реши дека е време да умре, отиде кај оние кои најмногу ги сакаше!

Дерби - 27.11.2020

Стефано Чечи голем дел од својот живот мина во потесното друштво на Диего Армандо Марадона, односно беше човек од доверба на легендарниот аргентински фудбалски маестро кој пред два дена почина во родната Аргентина во својот дом во Буенос Аирес.

Анегдотата за Марадона и денот кога одбил Ферари бидејќи автомобилот немал радио

МКД - 27.11.2020

Скапите автомобили се секојдневие на фудбалерите, ниту Диего Марадона не бил имун на ова, за Аргентинецот има интересна анегдота поврзана со лимитирана серија на Ферари Ф40. Диего Марадона во 1986 година сакал да стигне до лимитираната верзија ...

ВИДЕО: Моментот кога 90.000 луѓе на белградска „Маракана“ го испочитуваа великанот Марадона

ММС - 27.11.2020

Жестоки, гласни, понекогаш и прегласни, а таа гласност проткаена со по некоја типична пцовка одѕвонува во сечија глава која се наоѓа долу на теренот. Навивачите од екс-ју просторите знаат да бидат, биле и се енергични, емоционални и стравствени, ...

Марадона ја заврши дебатата за Меси и Роналдо

Sport M - 27.11.2020

Диего Армандо Марадона во петокот го доби последното збогување. Легендата, кој цел живот ќе остане запаметен по она што му го даде на фудбалот и што направи на теренот, честопати беше прашуван за дебатата за тоа кој е најдобар, Лионел Меси или ...

Фудбалерот Марадона беше без мани; Марадона човекот беше жртва

Независен - 27.11.2020

ХОРХЕ ВАЛДАНО Има нешто перверзно во животот што ги исполнува сите ваши соништа и Диего ја претрпе великодушноста на судбината како никој друг. Страшното патување од човек до мит го подели на два дела Оние што ги згрчија лицата потсмевнувајќи се ...

Да не играше во Наполи, Марадона денеска ќе беше жив

Спортклуб - 27.11.2020

Некогашниот фудбалер на Јувентус, Антонио Кабрини смета дека начинот на кој живеел во Неапол, се покажал кобен за животот на еден од најголемите фудбалери на сите времиња Диего Армандо Марадона.

„Диего сакаше да умре, беше осамен и уморен од сѐ“

Sport 1 - 27.11.2020

Еден од најголемите фудбалери на сите времиња Диего Армандо Марадона нѐ напушти на 60-годишна возраст пред два дена и синоќа беше закопан во Бела Виста покрај своите родители, а целиот свет со солзи го испрати легендарниот фудбалски велемајстор во ...

Диего Марадона и неговото мистериозно црно Ferrari

Авто Плус - 27.11.2020

Легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона почина на 25 ноември и го напушти овој свет, а зад него остануваат митовите, како онoј за неговото црно Ferrari Диего Армандо Марадона беше обожуван во целиот свет, неговата смрт предизвика огромна тага ...

Адвокатот на Марадона џабе обвинуваше, брзата помош пристигнала за 11 минути

24Фудбал - 27.11.2020

Обвинителството откри дека брзата помош пристигнала во домот на Диего Марадона по 11 минути, спротивно на тврдењата од неговиот адвокат дека на возилото му требало повеќе од половина час. По смртта на Диего Марадона, неговиот адвокат излезе со ...

Последната прошетка на Марадона, едно детенце никогаш нема да ја заборави (ВИДЕО)

МКД - 27.11.2020

Соседите на Диего Морадона ја снимија последната прошетка на легендата, иако тој едвај се движеше, се сврте и му мафна на малото детенце. Придружуван од четворица луѓе, од кој еден му носеше столче, Диего Марадона направил прошетка во маалото во кое ...

Гвардиола: На Кун Агуеро му е тешко да игра по смртта на Марадона

Макфакс - 27.11.2020

Серхио Кун Агуеро се мачи да се концентрира на фудбалот по смртта на аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона, иако додека беше жив не беше во најдобри односи со својот поранешен дедо (татко на неговата поранешна сопруга).

Марадона беше уморен од сѐ и сакаше да умре

Спортманија - 27.11.2020

Агентот открива шокантни работи за Диего Диего Армандо Марадона рано утрово беше погребан покрај своите родители на приватните гробишта „Жардин де Бела Виста“ во непосредна близина на Буенос Аирес .

ШТО СЕ СЛУЧУВАЛО НОЌТА ПРЕД СМРТТА НА МАРАДОНА? Откриени нови детали после обвинувањата и важното сведоштво

Во Центар - 27.11.2020

Сестрата Гизела, која ја превзема грижата за Марадона поле 7 часот наутро по локално време, сведочеше пред судот. Долго ќе се зборува за смртта на еден од најголемите фудбалери на сите времиња, аргентинскиот генијалец Диего Марадона.

Мурињо: Нема да дозволам моите поколенија да не знаат кој е Марадона

Екипа - 27.11.2020

Фудбалската планета продолжува да тагува за Диего Армандо Марадона. Аргентинскиот ас го напушти овој свет, но зад себе остави наследство за кое ќе се зборува со генерации. Многу фудбалски легенди се опростија од великанот, а меѓу нив беше и Жозе ...

„Тој беше сам и уморен од сè, сакаше да умре“

Sport M - 27.11.2020

Легендата на светскиот фудбал Диего Марадона беше погребан денес во Буенос Аирес. Марадона почина во средата на 60-годишна возраст, а неговиот менаџер и пријател Стефано Сеси тврди дека Диего бил уморен од сè и сакал да умре.

ФОТО: Уметник од Идлиб го нацрта Марадона на ѕид од разрушена куќа

ММС - 27.11.2020

Графичкиот уметник од Идлиб, Азиз Есмер, фотографијата на аргентинскиот фудбалер Диего Армандо Марадона, кој почина од хронична срцева слабост ја нацрта на ѕид од куќа разрушена за време на нападите на режимот на Башар ал Асад, јавува Агенција ...

Пораката на синот на Марадона за смртта на неговиот татко

Sport M - 27.11.2020

Синот на Диего Армандо Марадона не можеше да отпатува на погребот на неговиот татко бидејќи беше позитивен на КОВИД-19. Тој објави видео со порака за да се збогува со легендата на Наполи, кој беше погребан денеска.

Анегдотата за Марадона и денот кога одбил Ферари бидејќи во автомобилот немало радио

24Фудбал - 27.11.2020

Скапите автомобили се секојдневие на фудбалерите, ниту Диего Марадона не бил имун на ова, за Аргентинецот има интересна анегдота поврзана со лимитирана серија на Ферари Ф40. Диего Марадона во 1986 година сакал да стигне до лимитираната верзија ...

Милијарди, чорапи и 1.000 потези на магичниот Диего: Вака фудбалското божество пристигна во Барселона

ММС - 27.11.2020

Приказната за почетокот на кариерата на Марадона во Барселона е неверојатна. Таа 1982 година Барселона ги руши сите рекорди кога платила за Марадона 1.2 милијарди пезети услугите на аргентинскиот напаѓач.

Менаџерот на Марадона: Тој веќе не сакаше да живее

TopSport - 27.11.2020

Долгогодишниот менаџер и близок пријател на Диего Марадона, Стефано Чечи, вели дека фудбалската легенда била „уморна од животот“ и самиот „оставил“ да умре додека семејството околу него „се кубело“.

Шокантно тврдење: Марадона беше уморен од сѐ – сакаше да замине!

Спортклуб - 27.11.2020

Десетици илјади фанови низ Аргентина се простуваат од големата фудбалска икона, Диего Армандо Марадона, кој почина од срцев удар на 60 години. Многу жалење постои од луѓето пред се кои беа во негова близина, а со тоа се појавија и проблеми околу ...