TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонскиот ракомет деновиве актуелен

А1 - 11.01.2004

Главно ракометни ќе бидат за нас деновите што претстојат. Под импресии на синоќешната, не многу убедлива победа над Дин, која ја врати атмосферата но покажа оти екипата се уште ја бара играта, Кометал Ѓорче Петров засилено ќе се подготвува за најтешкиот испит гостувањето кај данскиот Шлагелсе.

Вечерва Кометал ЃП под скопското Кале игра против екипата на Дин

А1 - 10.01.2004

Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров во својата арена под скопското Кале против екипата на Дин ќе бараат лек за виенските рани и неславниот почеток на новата европска одисеја во Лигата на шампионите. Куп ЕХФ, 3.коло, прв натпревар 27:22 за експозитурата на нашиот шампион, тимот на Еуростандард кој ...

Кометал ЃП го пронајде лекот за виенските рани

А1 - 10.01.2004

Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров во својата арена под скопското Кале против екипата на Дин го пронајдоа лекот за виенските рани и неславниот почеток на новата европска одисеја во Лигата на шампионите. 29:23, доволно висока победа но и несфатливи осцилации во ...

"Младите заслужуваат шанса"

Вест - 10.01.2004

ВО ПРЕСРЕТ НА МЕЧОТ СО ДИН, ТРИФУН КОСТОВСКИ СО АПЕЛ ДО СТРУЧНИОТ ШТАБ НА КОМЕТАЛ ЃП Се уште без логично објаснување за бледата игра на натпреварот со Хипо во Виена, ракометарките на Кометал Ѓорче Петров денеска имаат можност на македонската јавност да и покажат дека овој нивни состав, сепак, е Се ...

Враќање на победничкиот дух

Утрински - 10.01.2004

Почнувајќи од вечерашниот меч со ДИН-Класик во ЛШ, од Кометал ЃП најавуваат РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ По три едноподруго пораза во Лигата на шампионите - лани од Валенсија 24:25 и од Лада Толјати 22:24 и минатата сабота од Хипо Нидерестерајх 23:25, во таборот на Кометал Ѓорче Петров на вечерашниот дуел ...

Спонзорот бара резултати, а најави и казни

Дневник - 10.01.2004

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ Цела година да се финансира клуб што игра еден месец во Европа е прескапа забава - вели Трифун Костовски Горан Антевски Спонзорот на Кометал ЃП, Трифун Костовски, повторно упати забелешка на играта на ракометарките на поранешниот европски првак, за слабата ангажираност на ...

Костовски најавува награди и казни за ракометарките на Кометал

А1 - 09.01.2004

Неславниот почеток на Кометал Ѓорче Петров во Лигата на ракометните шампионки ги разбуди спомените од минатата година, кога како европски првак не успеа да ја мине ниту групата. Ќе прекине ли непријатната традиција поразите уште на стартот, веднаш по Нова година, да бидат сигнал за неуспех и во ...

Во Кометал ЃП оптимизам пред натпреварот со Дин

А1 - 09.01.2004

Победничкото расположение треба да се врати утре вечер во Скопје, во салата Кале, против Дин. Екипата од Србија и Црна Гора објективно е најлесниот ривал во групата. Во Кометал денеска, едногласност барем околу увереноста дека ќе се надмине психолошката криза и оти тимот ќе тргне кон четвртфиналето.

Дебитантот шанса за поправање на впечатокот

Утрински - 09.01.2004

Кометал ЃП со нетрпение го очекува утрешниот меч од ЛШ со ДИН РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Со по два тренинга дневно оваа недела, македонскиот женски ракометен првак Кометал Ѓорче Петров настојува што поподготвен да го дочека утрешниот натпревар од 19,30 ч.

Кометал ЃП во сабота под скопското Кале против Дин од СиЦГ

А1 - 08.01.2004

Во очекување на вториот настап на Кометал Ѓорче Петров во Шампионската Лига, во сабота под скопското Кале против Дин од Србија и Црна Гора, ракометната атмосфера во овдешната спортска јавност ќе ја подгреат најдобрите македонски ракометари.

Несмасно и конфузно од рацете на ѓорчепетровки

Вест - 05.01.2004

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ (ЖЕНИ) Солидно се снајде во новата улога на бек. - Олена Радченко ХИПО - КОМЕТАЛ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ 25:23 (13:11) ВИЕНА. - Спортска сала. Гледачи: 500. Судии: Ое и Тегстед (Норвешка). ХИПО: Криворучко (12 одбрани), Губова (1 одбранет седмерец), Гаинските, Шинкаренко 4, Пиедаде ...

Слабо против најслабиот тим на Хипо во историјата

Утрински - 05.01.2004

Кометал Ѓорче Петров со пораз (23:25) го почна својот десетти настап во Лигата на шампионите Виена повторно остана неосвоена за ракометарките на Кометал Ѓорче Петров, и покрај тоа што во четвртиот дуел со лутиот ривал Хипо Нидерестерајх во рамките на Лигата на шампионите беа најблиску до ...

Кометал стартуваше со пораз од Хипо

Дневник - 05.01.2004

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ ЗА ЖЕНИ Македонскиот женски ракометен шампион, Кометал Ѓорче Петров, со пораз од 23-25 на гостувањето во Виена против Хипо Нидеростерајх, ја почна новата сезона во Лигата на шампионките. Македонскиот женски ракометен шампион, Кометал Ѓорче Петров, со пораз од 23-25 на ...