TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Совети за Самарас како да ја обезличи Македонија

Канал5 - 27.10.2013

Грците да излезат на референдум, а владата на Самарас да бара не само сложено име за Македонија, туку и промена на идентитетот и јазикот. Со ова барање излегоа грчките дипломати во отворено писмо до ...

Грчки дипломати го предупредија Самарас за опасностите од Македонија

+инфо - 27.10.2013

Ако Грција прифати сложено ерга омнес име со географска одредница, да бидат вклучени и јазикот и идентитетот, да има одлука и од Советот за безбедност, а договорот да биде одобрен од грчкиот народ ...

Грчките дипломати го советуваат Самарас како да ја обезличи Македонија

Република - 27.10.2013

Ако Грција прифати сложено ерга омнес име со географска одредница, да бидат вклучени и јазикот и идентитетот, да има одлука и од Советот за безбедност, а договорот да биде одобрен од грчкиот народ ...

Меркел не сакала да зборува со Самарас за нови мерки за штедење

МРТ - 26.10.2013

Грчкиот премиер Андонис Самарас и германската канцеларка Ангела Меркел вчера во Брисел имале куса средба на маргините на самитот на лидерите на Европската унија, на која Германката одбила да ...

Меркел не сака да зборува со Самарас за нови мерки за штедење

24 Вести - 25.10.2013

Грчкиот премиер Андонис Самарас и германската канцеларка Ангела Меркел во Брисел имале куса средба на маргините на самитот на лидерите на Европската унија, на која канцеларката Меркел одбила да ...

Меркел не сакала да зборува со Самарас за нови мерки за штедење

Алфа - 25.10.2013

Грчкиот премиер Андонис Самарас и германската канцеларка Ангела Меркел вчера во Брисел имале куса средба на маргините на самитот на лидерите на Европската унија, на која Германката одбила да ...

Меркел не сакала да зборува со Самарас

+инфо - 25.10.2013

Грчкиот премиер Андонис Самарас и германската канцеларка Ангела Меркел вчера во Брисел имале куса средба на маргините на самитот на лидерите на Европската унија, на која Германката одбила да ...

Меркел одбила да разговара на некои теми со Самарас

Press24 - 25.10.2013

Грчкиот премиер Самарас и Ангела Меркел оствариле мала кратка средба на маргините на самитото на Европската унија, на која германскиот канцелар одбила да разговара на некои теми.

Меркел не сакала да зборува со Самарас за нови мерки за штедење

А1 On - 25.10.2013

Грчкиот премиер Андонис Самарас и германската канцеларка Ангела Меркел вчера во Брисел имале куса средба на маргините на самитот на лидерите на Европската унија, на која Германката одбила да ...

Меркел до Самарас: Со Тројката за намалување на трошоците

Нетпрес - 25.10.2013

Премиерот Андонис Самарас и германската канцеларка, Ангела Меркел имаа кус разговор на маргините на средбата на европските лидери вчера во Брисел, но обидите на грчкиот лидер да разговара за детали ...

Меркел не сакала да зборува со Самарас за нови мерки за штедење

Сител - 25.10.2013

Грчкиот премиер Андонис Самарас и германската канцеларка Ангела Меркел вчера во Брисел имале куса средба на маргините на самитот на лидерите на Европската унија, на која Германката одбила да ...

Меркел не сакала да зборува со Самарас за нови мерки за штедење

Телеграф - 25.10.2013

Канцеларката го информирала Самарас дека за ова прашање тој ќе мора да разговара со тројката кредитори Грчкиот премиер Андонис Самарас и германската канцеларка Ангела Меркел вчера во Брисел имале ...

Меркел не сакала да зборува со Самарас за нови мерки за штедење

Економски - 25.10.2013

Грчкиот премиер Андонис Самарас и германската канцеларка Ангела Меркел вчера во Брисел имале куса средба на маргините на самитот на лидерите на Европската унија, на која Германката одбила да ...

Меркел го одби Самрас за нова помош

Фактор - 25.10.2013

Kуса средба на маргините на самитот на лидерите на Европската унијаимале вчера во Брисел, грчкиот премиер Андонис Самарас и германската канцеларка Ангела Меркел на која Германката одбила да разговара ...

Меркел до Самарас: Со Тројката за намалување на трошоците

Точка - 25.10.2013

Премиерот Андонис Самарас и германската канцеларка, Ангела Меркел имаа кус разговор на маргините на средбата на европските лидери вчера во Брисел, но обидите на грчкиот лидер да разговара за детали ...

Меркел не сакала да зборува со Самарас

Идивиди - 25.10.2013

за нови мерки за штедење Атина, 25 октомври 2013 (МИА) - Грчкиот премиер Андонис Самарас и германската канцеларка Ангела Меркел вчера во Брисел имале куса средба на маргините на самитот на лидерите ...

Меркел не сакала да зборува со Самарас за нови мерки за штедење

Денар - 25.10.2013

Грчкиот премиер Андонис Самарас и германската канцеларка Ангела Меркел вчера во Брисел имале куса средба на маргините на самитот на лидерите на Европската унија, на која Германката одбила да ...

Меркел не сакала да зборува со Самарас за нови мерки за штедење

Lider - 25.10.2013

Грчкиот премиер Андонис Самарас и германската канцеларка Ангела Меркел вчера во Брисел имале куса средба на маргините на самитот на лидерите на Европската унија, на која Германката одбила да ...

Власта во грција не сака нови мерки за штедење и избори

Телма - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

Влaдејачките партии во Грција се договорија: „Не“ за нови мерки за штедење

24 Вести - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

Влaдејачките партии во Грција против нови мерки за штедње

Алсат-М - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

Грција: „Не“ за нови мерки за штедење

Сител - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

Влaдејачките партии во Грција се договорија: „Не“ за нови мерки за штедње

Кирилица - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

Влaдејачките партии во Грција отфрлаат нови мерки за штедење

+инфо - 24.10.2013

Лидерите на двете партии во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК, постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за нови ...

Грците се договорија, „не“ за нови мерки за штедње

Курир - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

Владеачките партии во Грција заеднички против нови мерки за штедење

Капитал - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

„Не“ за нови мерки за штедење во Грција

Press24 - 24.10.2013

Нова демократиија и ПАСОК постигнаа одлучија да кажат „не“ за новите мерки за штедење во Грција, објави „Етнос“. Според информациите на весникот, премиерот Андонис Самарас и неговииот заменик и шеф ...

„Не“ за новите мерки за штедење во Грција

Нетпрес - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

Влaдејачките партии во Грција се договорија: „Не“ за нови мерки за штедње

А1 On - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

ГРЦИЈА: „Не“ за нови мерки за штедење

Телеграф - 24.10.2013

Премиерот на Грција, Самарас, изјави дека грчката економија и општество не можат да издржат повеќе рестрикции Лидерите на двете партии-учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ...

Влaдејачките партии во Грција се договорија: „Не“ за нови мерки за штедње

МРТ - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

Грците без нови мерки на штедење

Либертас - 24.10.2013

Лидерите на двете партии во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор дека ќе нема нови за нови мерки за штедење, можност за евентуални предвремени избори и за нови ...

Грција : „Не“ за нови мерки за штедње

Фактор - 24.10.2013

Лидерите на Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за нови задолжувања, објави „Етнос“.

"Не" за новите мерки за штедење во Грција

Точка - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично "не" за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

„Не“ за нови мерки за штедње

Денешен - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

"Не" за нови мерки за штедење

Вечер Прес - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично "не" за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

Влaдејачките партии во Грција се договорија: „Не“ за нови мерки за штедње

Бриф - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

„Не“ за нови мерки за штедње

Идивиди - 24.10.2013

Влaдејачките партии во Грција се договорија: Атина, 24 октомври 2013 (МИА) - Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократија и ПАСОК постигнаа договор за ...

Влaдејачките партии во Грција се договорија: „Не“ за нови мерки за штедење

Денар - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...

“Не“ за нови мерки за штедење, одлучи владечката коалиција во Грција

Lider - 24.10.2013

Лидерите на двете партии учеснички во грчката владејачка коалиција, Нова демократиија и ПАСОК постигнаа договор за категорично „не“ за нови мерки за штедење, за евентуални предвремени избори и за ...