TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе неговата партија, ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 01.04.2018

Христијан Мицкоски треба да им се извини на граѓаните за штетите што неговата партија ги нанесе со 11 годишното криминално и расипничко владеење, реагира СДСМ на изнесените ставови од претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Мицкоски да му се извини на народот на кој се повикува, што 11 години го ограбуваа и малтретираа

Фокус - 01.04.2018

Христијан Мицкоски треба да им се извини на граѓаните за штетите што неговата партија ги нанесе со 11 годишното криминално и расипничко владеење, реагираат од владејачката СДСМ. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги партизираше и злоупотребуваше институциите, ...

СДСМ: Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе неговата партија

24 Вести - 01.04.2018

Христијан Мицкоски треба да им се извини на граѓаните за штетите што неговата партија ги нанесе со 11 годишното криминално и расипничко владеење, се вели во денешното соопштение на СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги партизираше и злоупотребуваше ...

СДСМ: Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе неговата партија

Макфакс - 01.04.2018

Христијан Мицкоски треба да им се извини на граѓаните за штетите што неговата партија ги нанесе со 11 годишното криминално и расипничко владеење, порачаа од СДСМ. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги партизираше и злоупотребуваше институциите, криминално и ...

СДСМ: Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе неговата партија

Канал5 - 01.04.2018

Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе неговата партија, ВМРО-ДПМНЕ да го поддржи реформскиот процес во интерес на граѓаните Христијан Мицкоски треба да им се извини на граѓаните за штетите што неговата партија ги нанесе со 11 годишното ...

Мицкоски: Не сум разговарал со Заев за амнестија за настаните од 27-ми април

Нетпрес - 01.04.2018

На прашањето дали побарал од премиерот Зоран Заев амнестија за осомничените за настаните на 27-ми април во Собранието за возврат на присуство на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието при носењето ткн реформски закони, Мицкоски одговори дека се’ ...

Мицкоски со порака до Заев: Доколу се враќаме во Сорание, ќе бараме интерпелација

ТВ21 - 01.04.2018

ВМРО-ДПМНЕ, вечерва го собра Централниот Комитет на партијата каде се очекува да се одлучува дали партијата ќе се врати во Собрание или не. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Радио Слободна Европа рече дека пратениците на ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Се враќаме во Собрание, ќе покренеме интерпелација за Владата

Либертас - 01.04.2018

„Извршниот и централниот комитет денеска ги разгледуваа начините како ВМРО-ДПМНЕ најефикасно да се спротистави на криминалната Влада. Донесовме одлука со учество во работата на Собранието жестоко да се бориме за секој предлог кој е во корист на ...

СДСМ: Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе неговата партија

Бриф - 01.04.2018

„Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе неговата партија, ВМРО-ДПМНЕ да го поддржи реформскиот процес во интерес на граѓаните, бараат од СДСМ во своето денешно сооптение. „Христијан Мицкоски треба да им се извини на граѓаните за штетите што ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да го поддржи реформскиот процес во интерес на граѓаните

iPortal - 01.04.2018

Христијан Мицкоски треба да им се извини на граѓаните за штетите што неговата партија ги нанесе со 11 годишното криминално и расипничко владеење. ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги партизираше и злоупотребуваше институциите, криминално и расипнички ги трошеше ...

СДСМ обвини: ВМРО-ДПМНЕ 11 години расипнички ги трошеше парите на граѓаните

Фактор - 01.04.2018

Владеачката партија СДСМ со соопштение до јавноста бараат Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе неговата партија, а ВМРО-ДПМНЕ да го поддржи реформскиот процес во интерес на граѓаните.

СДСМ: Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе неговата партија

Стандард - 01.04.2018

„Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе неговата партија, ВМРО-ДПМНЕ да го поддржи реформскиот процес во интерес на граѓаните Христијан Мицкоски треба да им се извини на граѓаните за штетите што неговата партија ги нанесе со 11 годишното ...

СДСМ: Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе во изминатите 11 години неговата партија

24Инфо - 01.04.2018

СДСМ: Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе во изминатите 11 години неговата партија Владеачката партија СДСМ со соопштение до јавноста бараат Мицкоски да се извини за штетите што ги нанесе неговата партија, а ВМРО-ДПМНЕ да го поддржи ...

Мицкоски со порака до Заев: Доколу се враќаме во Сорание, ќе бараме интерпелација

24Инфо - 01.04.2018

Мицкоски со порака до Заев: Доколу се враќаме во Сорание, ќе бараме интерпелација ВМРО-ДПМНЕ, вечерва го собра Централниот Комитет на партијата каде се очекува да се одлучува дали партијата ќе се врати во Собрание или не.

ВИДЕО Мицкоски: Не смее да се дозволи зголемување на даноците

Фокус - 31.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ е против зголемувањето на даноци. Покачените даноци, според партијата ќе бидат демотивирачки за бизнисот, ќе се стимулира црната економија, а цехот ќе го плати средната класа, тврди претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Хрситијан Мицкоски.

ВМРО ДПМНЕ е против зголемување на даноците

Нова ТВ - 31.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ е против зголемувањето на даноци. Покачените даноци, според партијата ќе бидат демотивирачки за бизнисот, ќе се стимулира црната економија, а цехот ќе го плати средната класа. „Граѓаните не смеат да бидат заложник и жртва на неспособната ...

Мицкоски: Со покачувањето на даноците, владата удира по граѓаните

24 Вести - 31.03.2018

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека покачувањето на даноците, мерка која ја најавува министерот за финансии значи дека владата планира да удри по џебот на ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Повисоките даноци значи дека граѓаните ќе ја плаќаат неспособноста на Владата, нов удар по џебот на ...

Либертас - 31.03.2018

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Мерката за покачување на даноци која ја најавува министерот за финансии значи дека владата планира да удри по џебот на граѓаните.

Мицкоски: Повисоките даноци значи дека граѓаните ќе ја плаќаат неспособноста на Владата

Макфакс - 31.03.2018

Мерката за покачување на даноци која ја најавува министерот за финансии значи дека Владата планира да удри по џебот на граѓаните. Повисоки даноци е цената која треба да ја платат граѓаните за неспособноста и неработата на владата, вели лидерот на ...

Мицкоски: Повисоките даноци значи дека граѓаните ќе ја плаќаат неспособноста на Владата

Нетпрес - 31.03.2018

Мерката за покачување на даноци која ја најавува министерот за финансии значи дека владата планира да удри по џебот на граѓаните. Повисоки даноци е цената која треба да ја платат граѓаните за неспособноста и неработата на владата, порачува лидерот ...

Мицкоски: Преку повисоките даноци граѓаните ќе ја плаќаат неспособноста на Владата

Република - 31.03.2018

Мерката за покачување на даноци која ја најавува министерот за финансии значи дека владата планира да удри по џебот на граѓаните. Повисоки даноци е цената која треба да ја платат граѓаните за неспособноста и неработата на владата, порачува лидерот ...

Мицкоски: Повисоките даноци нов удар по џебот на граѓаните

Канал5 - 31.03.2018

Мицкоски: Повисоките даноци значи дека граѓаните ќе ја плаќаат неспособноста на Владата, нов удар по џебот на граѓаните Мерката за покачување на даноци која ја најавува министерот за финансии значи дека владата планира да удри по џебот на граѓаните.

Мицкоски: Повисоките даноци се нов удар по џебот на граѓаните

ТВ21 - 31.03.2018

Мерката за покачување на даноци која ја најавува министерот за финансии значи дека владата планира да удри по џебот на граѓаните. Повисоки даноци е цената која треба да ја платат граѓаните за неспособноста и неработата на владата“, вели денеска ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Покачените даноци ќе бидат удар за оние кои ја носат економијата

А1 On - 31.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното видео обраќање рече дека покачувањето на даноци најавено од министерот за финансии значи дека владата планира да удри по џебот на граѓаните.

Мицкоски: Повисоките даноци значи дека граѓаните ќе ја плаќаат неспособноста на Владата, нов удар по џебот на граѓаните

Курир - 31.03.2018

-Граѓаните не смеат да бидат заложник и жртва на неспособната влада. Нејзина должност е да креира услови за раст и развој. Владата треба да се откаже од оваа мерка која е за осиромашување на граѓаните. Тие заслужуваат подобро.

Мицкоски: Граѓаните ќе ја платат неспособноста и неработењето на власта

Алфа - 31.03.2018

Со зголемување на прогресивниот данок власта ќе удри врз џебот на граѓаните, оценува претседателот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Со зголемување на прогресивниот данок власта ќе удри врз џебот на граѓаните, оценува претседателот на ВМРО- ДПМНЕ ...

Мицкоски: Повисоките даноци – нов удар по џебот на граѓаните

Шеталиште - 31.03.2018

Мерката за покачување на даноци која ја најавува министерот за финансии значи дека владата планира да удри по џебот на граѓаните. Повисоки даноци е цената која треба да ја платат граѓаните за неспособноста и неработата на владата, вели во денешното ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Повисоките даноци значи дека граѓаните ќе ја плаќаат неспособноста на Владата, нов удар по џебот на ...

Локално - 31.03.2018

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Мерката за покачување на даноци која ја најавува министерот за финансии значи дека владата планира да удри по џебот на граѓаните.

Мицкоски: Повисоките даноци значи дека граѓаните ќе ја плаќаат неспособноста на Владата

Слободен Печат - 31.03.2018

Мерката за покачување на даноци која ја најавува министерот за финансии значи дека Владата планира да удри по џебот на граѓаните. Повисоки даноци е цената која треба да ја платат граѓаните за неспособноста и неработата на владата, вели лидерот на ...

Видео: Мицкоски против повисоки даноци кои ќе нанесат удар врз економијата

Фактор - 31.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека е против зголемување на даноците кои ќе ја влошат состојбата во економијата и ќе придонесат за даночна евазија. Повисоки даноци е цената која треба да ја платат граѓаните за неспособноста ...

Мицкоски: Повисоките даноци нов удар по џебот на граѓаните (ВИДЕО)

Стандард - 31.03.2018

„Мерката за покачување на даноци која ја најавува министерот за финансии значи дека владата планира да удри по џебот на граѓаните. Повисоки даноци е цената која треба да ја платат граѓаните за неспособноста и неработата на владата“, вели денеска ...

Мицкоски: Повисоките даноци значи дека граѓаните ќе ја плаќаат неспособноста на Владата, нов удар по џебот на граѓаните

Маркукуле - 31.03.2018

-Граѓаните не смеат да бидат заложник и жртва на неспособната влада. Нејзина должност е да креира услови за раст и развој. Владата треба да се откаже од оваа мерка која е за осиромашување на граѓаните. Тие заслужуваат подобро.

(ВИДЕО) Мицкоски во Гази Баба: Владата ја прикова економијата на дното, граѓаните заслужуваат подобро

Либертас - 30.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба. На економски план Мицкоски посочи дека Македонија е закована на дното и дека на државата и се случува економско ...

Мицкоски: Економијата прикована на дното, граѓаните заслужуваат подобро

Канал5 - 30.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба. На економски план Мицкоски посочи дека Македонија е закована на дното и дека на државата и се случува економско ...

Мицкоски: Економијата прикована на дното, граѓаните заслужуваат подобро

Алфа - 30.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ...

(Видео) Мицкоски: Владата економијата ја прикова на дното, граѓаните заслужуваат подобро

Макфакс - 30.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба. На економски план Мицкоски посочи дека Македонија е закована на дното и дека на државата и се случува економско ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Економијата прикована на дното, граѓаните заслужуваат подобро

А1 On - 30.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба. На економски план Мицкоски посочи дека Македонија е закована на дното и дека на државата и се случува економско ...

Мицкоски: Владата економијата ја прикова на дното, граѓаните заслужуваат подобро

Курир - 30.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба. На економски план Мицкоски посочи дека Македонија е закована на дното и дека на државата и се случува економско ...

Мицкоски: Владата економијата ја прикова на дното, граѓаните заслужуваат подобро

Press24 - 30.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба. На економски план Мицкоски посочи дека Македонија е закована на дното и дека на државата и се случува економско ...

Мицковски: Граѓаните заслужуваат подобро

iPortal - 30.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба. На економски план Мицкоски посочи дека Македонија е закована на дното и дека на државата и се случува економско ...

Мицкоски: Владата економијата ја прикова на дното, граѓаните заслужуваат подобро

Точка - 30.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба. На економски план Мицкоски посочи дека Македонија е закована на дното и дека на државата ѝ се случува економско ...

СДСМ: Мицкоски мора да одговори за неговата улога во случувањата од 27 април

iPortal - 30.03.2018

Христијан Мицкоски два дена се крие од јавноста и не дава одговор која била неговата улога во настаните од 27 април кога беа нападнати пратеници, новинари и вработени во Собранието. ВМРО-ДПМНЕ јавно застана зад насилниците кои на 27 април ја ...

Иванова: Откако Мицкоски призна дека бил во Собрание треба да одговори која била неговата улога

Фокус - 29.03.2018

Христијан Мицкоски вчера призна дека бил во толпата пред Собранието и учествувал во настаните од 27-ми април. Откако го потврди присуството Мицкоски треба да одговори која била неговата улога на денот кога беа нападнати пратеници, новинари и ...

Заев-Тевдовски-Анѓушев-Сугарески има план побрзо да се збогатат и да ја уништат државата

Република - 29.03.2018

Економската ситуација е катастрофална и на Македонија ѝ се случува цунамито Заев – Тевдовски – Анѓушев, а денес на тоа цунами му се придружи и Сугарески, констатира претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средбата со граѓаните и членовите ...

Мицкоски: Владиното цунами има план како побрзо да се збогати и да ја уништи државата

Нетпрес - 29.03.2018

Економската ситуација во земјата е катастрофална и на Македонија ѝ се случува цунамито Заев, Тевдовски, Анѓушев, а денес на тоа цунами му се придружи и Сугарески, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера оствари средба со граѓаните ...

Средба на Мицкоски со граѓаните и членовите на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Центар

Алфа - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Центар. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ...

Единствена Македонија: Копретседателите Мицкоски и Заев од „Погреб за Македонија“ ги здружија силите против Македонија

А1 On - 29.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ вчера ја поздрави и се приклучи на акцијата на СДСМ за протерување на рускиот дипломат од Скопје, со што дојде потврдата дека партијата „Погреб за Македонија“ составена од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ работи заеднички за уништување на Македонија и ...

Средба на Мицкоски со граѓаните и членовите на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Центар

Сител - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Центар. Претседателот Мицкоски пред присутните истакна економската ситуација е катастрофална и на Македонија и се случува ...

Средба на Мицкоски со граѓаните и членовите на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Центар

Канал5 - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Центар. Претседателот Мицкоски пред присутните истакна економската ситуација е катастрофална и на Македонија и се случува ...

Мицкоски меѓу жителите на Стајковци: Македонија заслужува подобро

Нетпрес - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше на средба со граѓани и партиски членови во Стајковци. -Денес бев на средба со граѓани и партиски членови во Стајковци. Чичко Панче кој чекори длабоко низ седмата деценија од животот, вели ...

(Видео) Мицкоски: За да се затскрие сведочењето на бизнисменот, покажаа фотографии дека бил на 27 во Собранието

Макфакс - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Центар. Тој пред присутните истакна економската ситуација е катастрофална и на Македонија и се случува цунами Заев, ...

Мицкоски меѓу жителите на Стајковци: Македонија и нејзините граѓани заслужуваат подобро

Република - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше на средба со граѓани и партиски членови во Стајковци. -Денес бев на средба со граѓани и партиски членови во Стајковци. Чичко Панче кој чекори длабоко низ седмата деценија од животот, вели ...

СДСМ: Мицковски да не се крие зад народот и да каже за својата улога при нападот врз пратениицте

Канал5 - 29.03.2018

Христијан Мицкоски вчера призна дека бил во толпата пред Собранието и учествувал во настаните од 27-ми април. Откако го потврди присуството Мицкоски треба да одговори која била неговата улога на денот кога беа нападнати пратеници, новинари и ...

ВИДЕО: Средба на Мицкоски со граѓаните и членовите на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Центар

А1 On - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Центар. Претседателот Мицкоски пред присутните истакна економската ситуација е катастрофална и на Македонија и се случува ...

Мицкоски: Владата не исполни ниту едно ветување, гледаме само лаги и гол популизам

Макфакс - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните и членовите на Месниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Стајковци. Тој пред присутните потенцираше дека нема барем едно ветување кое СДСМ го ветуваа во предизборието, а да биде ...

Лидерот на ДПМНЕ Мицкоски: Од мај со протести ќе го туркаме Заев

Таратур - 29.03.2018

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, синоќа од скопско Сопиште порача дека ВМРО-ДПМНЕ во мај ќе започне протести за уривање на власта на Зоран Заев. „Јас и денеска му кажав следниот пат да не се мачи да ме става во кругчиња, ...

Единствена Македонија: Заев и Мицкоски ги здружија силите против Русија

Макфакс - 29.03.2018

Од партијата „Единствена Македонија“ денеска преку соопштение информираат дека со тоа што ВМРО-ДПМНЕ вчера ја поздравила и се приклучила на акцијата на СДСМ за протерување на рускиот дипломат од Скопје, уште еднаш се потврдило дека, како што велат, ...

(ВИДЕО) СДСМ: Мицкоски да не се крие зад народот и да каже за својата улога при нападот врз пратениицте

А1 On - 29.03.2018

„Христијан Мицкоски вчера призна дека бил во толпата пред Собранието и учествувал во настаните од 27-ми април. Откако го потврди присуството Мицкоски треба да одговори која била неговата улога на денот кога беа нападнати пратеници, новинари и ...

СДСМ: Мицкоски мора да одговори која била неговата улога на 27 април

А1 On - 29.03.2018

„Христијан Мицкоски два дена се крие од јавноста и не дава одговор која била неговата улога во настаните од 27 април кога беа нападнати пратеници, новинари и вработени во Собранието. ВМРО-ДПМНЕ јавно застана зад насилниците кои на 27 април ја ...

Мицкоски: Цунамито Заев-Тевдовски-Анѓушев-Сугарески има план како побрзо да се збогати и да ја уништи државата

Курир - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Центар. Тој пред присутните истакна економската ситуација е катастрофална и на Македонија и се случува цунами Заев, ...

Пред преполната сала во Гази Баба, Мицкоски им порача на СДСМ: Ова зло што го правите ќе ви се врати како бумеранг

Курир - 29.03.2018

Претесна салата да ги собере граѓаните од Гази Баба. Енергија, волја да се оди напред, цврстина на верувањето. Гази Баба покажува дека се потребни промени во власта, дека народот се крева против неправдите и неспособноста на владата, напиша лидерот ...

Мицкоски меѓу жителите на Стајковци: Македонија и нејзините граѓани заслужуваат подобро, а ВМРО-ДПМНЕ ги има решенијата ...

Курир - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше на средба со граѓани и партиски членови во Стајковци. -Денес бев на средба со граѓани и партиски членови во Стајковци. Чичко Панче кој чекори длабоко низ седмата деценија од животот, вели ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Владата не исполни ниту едно ветување

А1 On - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Месниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Стајковци. Мицкоски пред присутните рече дека нема барем едно ветување кое го ветуваа во предизборието, а да биде реализирано, ...

Иванова: Мицкоски да не се крие зад народот, туку да каже која била неговата улога на 27 април

AKO - 29.03.2018

,,Христијан Мицкоски вчера призна дека бил во толпата пред Собранието и учествувал во настаните од 27-ми април. Откако го потврди присуството Мицкоски треба да одговори која била неговата улога на денот кога беа нападнати пратеници, новинари и ...

Пред преполната сала во Гази Баба, Мицкоски им порача на СДСМ: Ова зло што го правите ќе ви се врати како бумеранг

Press24 - 29.03.2018

Претесна салата да ги собере граѓаните од Гази Баба. Енергија, волја да се оди напред, цврстина на верувањето. Гази Баба покажува дека се потребни промени во власта, дека народот се крева против неправдите и неспособноста на владата, напиша лидерот ...

Мицкоски меѓу жителите на Стајковци: Македонија и нејзините граѓани заслужуваат подобро

Press24 - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше на средба со граѓани и партиски членови во Стајковци. -Денес бев на средба со граѓани и партиски членови во Стајковци. Чичко Панче кој чекори длабоко низ седмата деценија од животот, вели ...

СДСМ: Мицкоски призна дека учествувал во насилството од 27 април

iPortal - 29.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски денеска признаа дека тој учествувал во насилството во Собранието на 27 април и со тоа опозициската партија призна дека таа стои зад насилствата што се случија на крвавиот четврток.

Мицкоски: Парите за патишта се обезбедени пред 10 месеци, што правеше власта досега?

Фактор - 29.03.2018

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски упати критики до власта на СДСМ за која смета дека нема капацитет да ја води економијата на државата и дека ветените 270 милиони евра за патишта на државата се веќе изработени проекти кои тие дури сега ќе ги ...

Мицкоски: За да се затскрие сведочењето на бизнисменот, покажаа слики дека бил на 27-ми во Собранието

Точка - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Центар. Тој пред присутните истакна економската ситуација е катастрофална и на Македонија и се случува цунами Заев, ...

Иванова: Мицкоски да не се обидува да се крие зад народот туку да одговори за неговата улога на 27-ми април

iPortal - 29.03.2018

Прес конференција, Михаела Иванова, СДММ Скопје, 29.03.2018 Почитувани, Христијан Мицкоски вчера призна дека бил во толпата пред Собранието и учествувал во настаните од 27-ми април. Откако го потврди присуството Мицкоски треба да одговори која била ...

„Единствена Македонија“: Заев и Мицкоски ги здружија силите против Русија

Орбис - 29.03.2018

Од партијата „Единствена Македонија“ денеска преку соопштение информираат дека со тоа што ВМРО-ДПМНЕ вчера ја поздравила и се приклучила на акцијата на СДСМ за протерување на рускиот дипломат од Скопје, уште еднаш се потврдило дека, како што велат, ...

Единствена Македонија: Заев и Мицкоски ги здружија силите против Русија

Точка - 29.03.2018

Од партијата Единствена Македонија денеска преку соопштение информираат дека со тоа што ВМРО-ДПМНЕ вчера ја поздравила и се приклучила на акцијата на СДСМ за протерување на рускиот дипломат од Скопје, уште еднаш се потврдило дека, како што велат, ...

СДСМ: Мицкоски мора да одговори за неговата улога во случувањата од 27 април

Слободен Печат - 29.03.2018

Христијан Мицкоски два дена се крие од јавноста и не дава одговор која била неговата улога во настаните од 27 април кога беа нападнати пратеници, новинари и вработени во Собранието. ВМРО-ДПМНЕ јавно застана зад насилниците кои на 27 април ја ...

Мицкоски со протести ќе го урива Зоран Заев

Фактор - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа од Сопиште најави дека ВМРО-ДПМНЕ во мај ќе започне протести за уривање на власта на Зоран Заев. „Јас и денеска му кажав следниот пат да не се мачи да ме става во кругчиња, во мај, еве уште од ...

СДСМ: Мицкоски мора да одговори за неговата улога во случувањата од 27 април, граѓаните јасно покажаа дека се против ...

Бриф - 29.03.2018

„Христијан Мицкоски два дена се крие од јавноста и не дава одговор која била неговата улога во настаните од 27 април кога беа нападнати пратеници, новинари и вработени во Собранието, реагираат од СДСМ по втор пат преку сооптение.

Иванова: Мицкоски да не се обидува да се крие зад народот туку да одговори за неговата улога на 27-ми април

Стандард - 29.03.2018

„Христијан Мицкоски вчера призна дека бил во толпата пред Собранието и учествувал во настаните од 27-ми април. Откако го потврди присуството Мицкоски треба да одговори која била неговата улога на денот кога беа нападнати пратеници, новинари и ...

Мицкоски: Цунамито Заев-Тевдовски-Анѓушев-Сугарески има план како побрзо да се збогати и да ја уништи државата

Поглед - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Центар. Тој пред присутните истакна економската ситуација е катастрофална и на Македонија и се случува цунами Заев, ...

Антивладини демонстрации во Скопје

Sky - 29.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека од мај повторно ќе биде со народот на протести и ќе тргне да ја урива власта на Зоран Заев. Мицкоски, кој денеска оствари средби со членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Сдсм: Мицкоски да не се обидува да се крие зад народот туку да одговори за неговата улога на 27-ми април

24Инфо - 29.03.2018

Сдсм: Мицкоски да не се обидува да се крие зад народот туку да одговори за неговата улога на 27-ми април „Христијан Мицкоски вчера призна дека бил во толпата пред Собранието и учествувал во настаните од 27-ми април.

Мицкоски: Од мај со протести ќе го туркаме Заев

24Инфо - 29.03.2018

Мицкоски: Од мај со протести ќе го туркаме Заев Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, синоќа од скопско Сопиште порача дека ВМРО-ДПМНЕ во мај ќе започне протести за уривање на власта на Зоран Заев.

„Единствена Македонија“: Заев и Мицкоски ги здружија силите против Русија

Sky - 29.03.2018

Од партијата „Единствена Македонија“ денеска преку соопштение информираат дека со тоа што ВМРО-ДПМНЕ вчера ја поздравила и се приклучила на акцијата на СДСМ за протерување на рускиот дипломат од Скопје, уште еднаш се потврдило дека, како што велат, ...

Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ стои за насилството од 27 април

МКД - 28.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски денеска признаа дека тој учествувал во насилството во Собранието на 27 април и со тоа опозициската партија призна дека таа стои зад насилствата што се случија на крвавиот четврток, реагира СДСМ на изјавата на Мицкоски ...

Која била улогата на Мицкоски за време на „крвавиот четврток“?, прашува СДММ

Фокус - 28.03.2018

Пред вратите на Собранието, на 27-ми април, бил и Христијан Мицковски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ. На фотографиите јасно се гледа дека Мицкоски ја минал заштитната ограда и се наоѓа непосредно пред влезната врата на Собранието.

Мицкоски: Го гледам Заев несмасно пред судот кажува како го навеле да краде, небаре е мало дете

Фокус - 28.03.2018

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ на средбата со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче истакна дека имаат работа со криминогена влада и власт која гледа само за личната корист, а Заев, според него, не може да се ...

СДСМ: Мицкоски призна дека учествувал во насилството во Собранието на 27 април

Фокус - 28.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски денеска признаа дека тој учествувал во насилството во Собранието на 27 април и со тоа опозициската партија призна дека таа стои зад насилствата што се случија на крвавиот четврток, реагираат денеска од СДСМ откако ...

Мицкоски најави протести во мај за уривање на Зоран Заев

Фокус - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од сопиште најави дека ВМРО-ДПМНЕ во мај ќе започне протести за уривање на власта на Зоран Заев. -Јас и денеска му кажав следниот пат да не се мачи да ме става во кругчиња, во мај, еве уште од ...

Мицкоски на Фејсбук - На 27 април бев со народот

Р.С.Европа - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил напиша дека на 27 април минатата година бил со народот, со луѓето кои протестираа и кои, како што пишува, со право биле загрижени за иднината на Македонија.

СДСМ со „црвен круг“ го „заокружиле“ Мицкоски пред Собранието на 27 април, прашаа која била неговата улога?

Алфа - 28.03.2018

СДСМ со „црвен круг“ го „заокружиле“ Мицкоски пред Собранието на 27 април. „Оваа фотографија покажува дека пред вратите на Собранието, на 27-ми април, бил и Христијан Мицкоски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицковски се сретна со партиски членови и граѓани од општина Аеродром

Сител - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром. Мицкоски пред присутните истакна дека со државата моментално управуваат криминогени структури и дека повеќе не ...

СДСМ: И Мицкоски бил пред вратата на Собранието на 27 април

+инфо - 28.03.2018

Оваа фотографија покажува дека пред вратите на Собранието, на 27-ми април, бил и Христијан Мицкоски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, рече Михаела Иванова од СДММ. – Јасно се гледа дека Мицкоски ја минал заштитната ограда и се наоѓа непосредно ...

Мицковски се сретна со партиски членови и граѓани од општина Аеродром

Алфа - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ...

Мицковски се сретна со партиски членови и граѓани од општина Аеродром

Канал5 - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром. Мицкоски пред присутните истакна дека со државата моментално управуваат криминогени структури и дека повеќе не ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Со државата моментално управуваат криминогени структури

А1 On - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром. Мицкоски пред присутните истакна дека со државата моментално управуваат криминогени структури и дека повеќе не ...

СДСМ: Мицкоски потврди дека е дел од политиките на Груевски

Макфакс - 28.03.2018

Мицкоски призна дека учествувал во насилството од 27 април и дека нема капацитет да ги надмине деструктивните политики на Груевски, оцени владејчаката партија, по „Фејсбук“ статусот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој рече дека на ...

(ВИДЕО) СДСМ: Пред вратите на собранието на 27 април бил и Христијан Мицковски

А1 On - 28.03.2018

„Оваа фотографија покажува дека пред вратите на Собранието, на 27-ми април, бил и Христијан Мицковски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Јасно се гледа дека Мицкоски ја минал заштитната ограда и се наоѓа непосредно пред влезната врата на ...

Мицкоски меѓу центарци, граѓанин се жали: Ветуваа живот, a донесоа сиромаштија

Курир - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓаните на општина Центар. Тој на фејсбук откри што му порачале граѓаните. -Вечерва на средбата со граѓаните и партиските членови во Центар еден граѓанин ми рече, мора да не биде како држава, ...

Мицкоски во Аеродром: Ова зло и терор мора да престанат

Макфакс - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром. Toj пред присутните истакна дека со државата моментално управуваат криминогени структури и дека повеќе не смее да ...

Мицкоски: Јас на 27-ми бев со народот пред Собранието и повторно ќе протестирам со народот се додека не падне оваа ...

Курир - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Сопиште. Мицкоски во врска со настаните од 27 април каде денеска беше повикан од страна на СДСМ пред присутните потенцираше ...

СДСМ: Мицкоски бил во толпата на денот кога беа нападнати пратеници

Канал5 - 28.03.2018

Од СДСМ пак денеска презентираа фотографија на која претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 27 ми април се наоѓал пред ...

Мицкоски: На 27 април бев со народот и ако треба, повторно ќе бидам на страната на народот

Република - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на неговиот фејсбук профил одговори на шпекулациите што правел на 27-ми април. – напиша ...

Мицкоски од Сопиште: Злото на СДСМ ги обединува граѓаните

Република - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е во посета на Сопшиште. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук објави фотографии од настанот и порака со впечатоци од средбите со граѓаните.

(Видео) СДММ: Која била улогата на Мицкоски за време на крвавиот четврток?

Макфакс - 28.03.2018

Пред вратите на Собранието, на 27-ми април, бил и Христијан Мицковски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ. На фотографиите јасно се гледа дека Мицкоски ја минал заштитната ограда и се наоѓа непосредно пред влезната врата на Собранието.

Мицкоски меѓу центарци: Ветуваа живот, a донесоа сиромаштија

Република - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓаните на општина Центар. Тој на фејсбук откри што му порачале ...

Мицкоски: Криминогени структури управуваат со државата, овој терор не смее да продолжи

Курир - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром. Мицкоски пред присутните истакна дека со државата моментално управуваат криминогени структури и дека повеќе не ...

СДСМ: Мицкоски призна дека учествувал во насилството на 27 април

А1 On - 28.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски денеска признаа дека тој учествувал во насилството во Собранието на 27 април и со тоа опозициската партија призна дека таа стои зад насилствата што се случија на крвавиот четврток.

Мицкоски најави антивладини протести: Повторно ќе бидам со народот во мај

Макфакс - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека од мај повторно ќе биде со народот на протести и ќе тргне да ја урива власта на Зоран Заев. Мицкоски, кој денеска оствари средби со членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...

ВИДЕО: Мицкоски најави протести за уривање на власта на Зоран Заев

А1 On - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Сопиште. Мицкоски во врска со настаните од 27 април за што денеска беше повикан од страна на СДСМ пред присутните ...

СДСМ: Мицкоски призна дека учествувал во насилството од 27 април...

Н.Македонија - 28.03.2018

СДСМ: Мицкоски призна дека учествувал во насилството од 27 април ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски денеска признаа дека тој учествувал во насилството во Собранието на 27 април и со тоа опозициската партија призна дека таа стои зад насилствата што се ...

Мицкоски: Овој терор не смее да продолжи (Видео)

Press24 - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром. Мицкоски пред присутните истакна дека со државата моментално управуваат криминогени структури и дека повеќе не ...

Мицкоски: Заев несмасно се вади дека го навеле да краде, небаре е мало дете(видео)

AKO - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средбата со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче, посочи дека се има работа со криминогена влада и власт која гледа само за личната корист, а Заев, според него, не ...

(ВИДЕО) Која била улогата на Мицкоски за време на „крвавиот четврток“ прашува СДММ

Бриф - 28.03.2018

Пред вратите на Собранието, на 27-ми април, бил и Христијан Мицковски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ. На фотографиите јасно се гледа дека Мицкоски ја минал заштитната ограда и се наоѓа непосредно пред влезната врата на Собранието.

СДСМ: Пред вратите на собранието на 27 април бил и Христијан Мицкоски

Стандард - 28.03.2018

„Оваа фотографија покажува дека пред вратите на Собранието, на 27-ми април, бил и Христијан Мицкоски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Јасно се гледа дека Мицкоски ја минал заштитната ограда и се наоѓа непосредно пред влезната врата на Собранието.

СДММ: Која била улогата на Мицкоски за време на крвавиот четврток?

Точка - 28.03.2018

Пред вратите на Собранието на 27 април бил и Христијан Мицковски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ. На фотографиите јасно се гледа дека Мицкоски ја минал заштитната ограда и се наоѓа непосредно пред влезната врата на Собранието.

(Видео) СДММ: Пред вратите на собранието на 27 април бил и Христијан Мицковски

Независен - 28.03.2018

На 27-ми април пред вратите на Собранието, бил и Христијан Мицковски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ. На фотографиите јасно се гледа дека Мицкоски ја минал заштитната ограда и се наоѓа непосредно пред влезната врата на Собранието.

Иванова: Мицкоски бил во толпата кога беа нападнати пратеници, која била улогата?

Фактор - 28.03.2018

Пред вратите на Собранието на 27 април бил и Христијан Мицковски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска Михаела Иванова од СДММ. Taa вели дека на фотографиите јасно се гледа дека Мицкоски ја минал заштитната ограда и се наоѓа непосредно ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ призна дека стои зад насилствата што се случија на крвавиот четврток

Независен - 28.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски денеска признаа дека тој учествувал во насилството во Собранието на 27 април и со тоа опозициската партија призна дека таа стои зад насилствата што се случија на крвавиот четврток, стои во соопштението на СДСМ.

(ВИДЕО) Иванова: Која била улогата на Христијан Мицкоски во насилствата на 27 април?

iPortal - 28.03.2018

Прес конференција, Михаела Иванова, СДММ Скопје, 28.03.2018 Почитувани граѓани, Оваа фотографија покажува дека пред вратите на Собранието, на 27-ми април, бил и Христијан Мицковски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски во Аеродром: Ова зло и терор мора да престанат

Точка - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром. Toj пред присутните истакна дека со државата моментално управуваат криминогени структури и дека повеќе не смее да ...

СДСМ: Мицкоски нема капацитет да ги надмине деструктивните политики на Груевски

Слободен Печат - 28.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски денеска признаа дека тој учествувал во насилството во Собранието на 27 април и со тоа опозициската партија призна дека таа стои зад насилствата што се случија на крвавиот четврток.

СДСМ: Мицкоски нема капацитет да ги надмине деструктивните политики на Груевски

Стандард - 28.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски денеска признаа дека тој учествувал во насилството во Собранието на 27 април и со тоа опозициската партија призна дека таа стои зад насилствата што се случија на крвавиот четврток“, реагираат од партијата на пресот ...

Мицкоски: На 27-ми април бев со народот

Стандард - 28.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска реагираше на пресот на СДСМ во врска со неговата улога во нападите на Собранието на „крвавиот ...

Мицкоски: Во мај започнуваме со протести за урување на власта на Заев

Орбис - 28.03.2018

Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Сопиште. Од таму најави дека во месец мај започнуваат со протестите за уривање на власт на Зоран ...

(Видео) СДММ: Која била улогата на Мицкоски за време на крвавиот четврток?

Sky - 28.03.2018

Пред вратите на Собранието на 27 април бил и Христијан Мицковски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ. На фотографиите јасно се гледа дека Мицкоски ја минал заштитната ограда и се наоѓа непосредно пред влезната врата на Собранието.

СДСМ: Залудни се лажните вести на Мицкоски

Sky - 28.03.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најмалку повикани да зборуваат за економија, бидејќи опозициската партија преку своите криминални, коруптивни и расипнички политики со години ја уништуваше економијата, а државата и граѓаните ги втурна во долгови и ...

Мицкоски: Имаме работа со криминогена влада

Sky - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче. „Имаме работа со криминогена влада и власт која гледа за личната корист“, рече Мицкоски, додавајќи дека Заев ...

(Фото) СДСМ: Пред вратите на Собранието на 27 април бил и Христијан Мицковски

еМагазин - 28.03.2018

Оваа фотографија покажува дека пред вратите на Собранието, на 27-ми април, бил и Христијан Мицковски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска Михаела Иванова од СДММ. „Јасно се гледа дека Мицкоски ја минал заштитната ограда и се наоѓа ...

Мицкоски: Имаме работа со криминогена влада

Поглед - 28.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче. Мицкоски посочи дека имаме работа со криминогена влада и власт која гледа за личната корист, додавајќи дека ...

СДММ: Која била улогата на Мицкоски за време на крвавиот четврток?

24Инфо - 28.03.2018

СДММ: Која била улогата на Мицкоски за време на крвавиот четврток? Пред вратите на Собранието, на 27-ми април, бил и Христијан Мицковски, актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ. На фотографиите јасно се гледа дека Мицкоски ја минал заштитната ограда и ...

Мицкоски најави протести против владата: Заедно ќе си ја одбраниме државата

Поглед - 28.03.2018

„Ич да не се грижите и не треба никој од вас да се грижи затоа што нас не ставаат во кругчиња и во квадратчиња затоа што бевме со народот и бевме заедно и протестиравме за она за кое што го предупредуваме тогаш сегашниот премиер Зоран Заев да не ...

Мицкоски полни сали и собира народ секаде: Вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓаните од Центар

Маркукуле - 28.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа средби со граѓани и состанок со Општинскиот Комитет во општина Центар. Граѓаните видно разочарани од политиките од власта на СДСМ му ги пренесоа проблемите со кои се соочуваат.

Мицкоски: Ни повисоки плати, ниту пак се живее подобро

МКД - 27.03.2018

Македонската економија драматично стагнира, а за тоа директно одговорни се штетните политики на Владата и на премиерот Зоран Заев. Наспроти розевата слика која сакаат да ја претстават во јавноста, макроекономските показатели ја соголуваат и ...

СДСМ: Ниедна лажна вест на Мицкоски не може да влијае на раздвижувањето на економија

Фокус - 27.03.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најмалку повикани да зборуваат за економија, бидејќи опозициската партија преку своите криминални, коруптивни и расипнички политики со години ја уништуваше економијата, а државата и граѓаните ги втурна во долгови и ...

Мицкоски: Власта со штетни политики ја доведе економијата во стагнација

Сител - 27.03.2018

Македонската економија драматично стагнира а за тоа директно одговорни се штетните политики на владата и премиерот Зоран Заев. Наспроти розевата слика која сакаат да ја престават во јавноста, макроекономските показатели ја соголуваат и прикажуваат ...

СДСМ: Видлив е резултатот од успешните економски политики на Владата

Сител - 27.03.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најмалку повикани да зборуваат за економија, бидејќи опозициската партија преку своите криминални, коруптивни и расипнички политики со години ја уништуваше економијата, а државата и граѓаните ги втурна во долгови и ...

Мицкоски оствари средба со европскиот директор на ИРИ

Сител - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска оствари средба со Јан Сурочак, Директор за Европа на Меѓународниот Републикански Институт (ИРИ) и Илина Мангова, директорката за Македонија.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со директорите на ИРИ

Нетпрес - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со Јан Сурочак, директор за Европа на Меѓународниот републикански институт (ИРИ) и Илина Мангова, директорка за Македонија, соопштија од опозициската партија.

Средба Мицкоски – Ромео: Со политички прогон не се влегува во ЕУ и НАТО

Нетпрес - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Македонија, Карло Ромео. Мицкоски на средбата го запозна амбасадорот Ромео со видувањата за политичката состојба и економските случувања во ...

Мицкоски: Ниту има повисоки плати, ниту се живее подобро

Макфакс - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски, денеска изјави дека македонската економија драматично стагнира, а за тоа директно одговорни се штетните политики на владата и премиерот Зоран Заев.

Мицкоски: Заев кажува дека го навеле да краде, небаре е мало дете

Нетпрес - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче. Мицкоски посочи дека имаме работа со криминогена влада и власт која гледа за личната корист, додавајќи дека ...

СДСМ: Видлив е резултатот од успешните економски политики на Владата

Канал5 - 27.03.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најмалку повикани да зборуваат за економија, бидејќи опозициската партија преку своите криминални, коруптивни и расипнички политики со години ја уништуваше економијата, а државата и граѓаните ги втурна во долгови и ...

Мицкоски се сретна со директорите на ИРИ, Јан Сурочак и Илини Мангова

Република - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Јан Сурочак, Директор за Европа на Меѓународниот Републикански Институт (ИРИ) и Илина Мангова, директорка за Македонија на Меѓународниот Републикански Институт (ИРИ).

Средба Мицкоски – Ромео: Со политички прогон не се влегува во ЕУ и НАТО

Република - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Македонија, Карло Ромео. Мицкоски на средбата го запозна амбасадорот Ромео со видувањата за политичката состојба и економските случувања во ...

Мицкоски: Имаме работа со криминогена влада (видео)

Република - 27.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Горно Лисиче, а таму оствари средба со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче. Мицкоски посочи дека имаме работа со криминогена влада и власт која гледа ...

Мицкоски на средби со директорите на ИРИ Јан Сурочак и Илини Мангова

Курир - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Јан Сурочак, Директор за Европа на Меѓународниот Републикански Институт (ИРИ) и Илина Мангова, директорка за Македонија на Меѓународниот Републикански Институт (ИРИ).

Мицкоски: Капиталните инвестиции на ниски четири отсто реализација

ТВ21 - 27.03.2018

Македонската економија драматично стагнира а за тоа директно одговорни се штетните политики на владата и премиерот Зоран Заев. Наспроти розевата слика која сакаат да ја престават во јавноста, макроекономските показатели ја соголуваат и прикажуваат ...

Мицкоски: Имаме работа со криминогена влада

Курир - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче. Мицкоски посочи дека имаме работа со криминогена влада и власт која гледа за личната корист, додавајќи дека ...

СДСМ: Залудни се лажните вести на Мицкоски

Макфакс - 27.03.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најмалку повикани да зборуваат за економија, бидејќи опозициската партија преку своите криминални, коруптивни и расипнички политики со години ја уништуваше економијата, а државата и граѓаните ги втурна во долгови и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски на средби со директорите на ИРИ Јан Сурочак и Илини Мангова

Канал5 - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Јан Сурочак, Директор за Европа на Меѓународниот Републикански Институт (ИРИ) и Илина Мангова, директорка за Македонија на Меѓународниот Републикански Институт (ИРИ).

Мицкоски се сретна со италијанскиот амбасадор Ромео

Канал5 - 29.11.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски денес (29 ноември 2018-та година) оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Македонија, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелните политички случувања во Република Македонија, ...

Мицкоски: Капиталните инвестиции на ниски четири отсто реализација

Алфа - 27.03.2018

Македонската економија драматично стагнира а за тоа директно одговорни се штетните политики на владата и премиерот Зоран Заев. Македонската економија драматично стагнира а за тоа директно одговорни се штетните политики на владата и премиерот Зоран ...

Мицкоски: Имаме работа со криминогена влада

Макфакс - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче. „Имаме работа со криминогена влада и власт која гледа за личната корист“, рече Мицкоски, додавајќи дека Заев ...

СДСМ: Зголемената минимална плата ја откочи спиралата на раст, просечната плата над 24 илјади денари

А1 On - 27.03.2018

„Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најмалку повикани да зборуваат за економија, бидејќи опозициската партија преку своите криминални, коруптивни и расипнички политики со години ја уништуваше економијата, а државата и граѓаните ги втурна во долгови ...

Мицкоски оствари средба со европскиот директор на ИРИ

Макфакс - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска оствари средба со Јан Сурочак, Директор за Европа на Меѓународниот Републикански Институт (ИРИ) и Илина Мангова, директорката за Македонија.

Мицкоски се сретна со италијанскиот амбасадор Ромео

А1 On - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски (27 март 2018та година) оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Македонија, Карло Ромео. Мицкоски на средбата го запозна амбасадорот Ромео со видувањата за политичката состојба и ...

Мицкоски: Капиталните инвестиции на ниски четири отсто реализација

А1 On - 27.03.2018

„Македонската економија драматично стагнира а за тоа директно одговорни се штетните политики на владата и премиерот Зоран Заев. Наспроти розевата слика која сакаат да ја престават во јавноста, макроекономските показатели ја соголуваат и прикажуваат ...

Мицкоски: Алтернативата е оваа Влада да си замине

Нетпрес - 27.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Горно Лисиче каде оствари средба со граѓаните. -Сите до еден ја споделуваат истата грижа и мака, велат државата оди во ќорсокак, а беспарицата станува секојдневие.

Мицкоски: Имаме работа со криминогена влада

Алфа - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните и членовите на месниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски на средби со директорите на ИРИ Јан Сурочак и Илини Мангова

А1 On - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Јан Сурочак, Директор за Европа на Меѓународниот Републикански Институт (ИРИ) и Илина Мангова, директорка за Македонија на Меѓународниот Републикански Институт (ИРИ).

Средба Мицкоски- Ромео: Политичкиот прогон кој го спроведува власта кон политичките неистомисленици е сериозен проблем ...

Курир - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Македонија, Карло Ромео. Мицкоски на средбата го запозна амбасадорот Ромео со видувањата за политичката состојба и економските случувања во ...

Мицкоски: Ниту има повисоки плати, ниту се живее подобро, капиталните инвестиции се само на извонредно ниски 4 осто ...

Курир - 27.03.2018

Македонската економија драматично стагнира а за тоа директно одговорни се штетните политики на владата и премиерот Зоран Заев. Наспроти розевата слика која сакаат да ја престават во јавноста, макроекономските показатели ја соголуваат и прикажуваат ...

Мицкоски: ВМРО е нашиот аманет и обврска која ние ја прифаќаме

Курир - 27.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Горно Лисиче, а таму оствари средба со највозрасните членови на партијата. -На средба со дел од старите членови на ВМРО-ДПМНЕ во Горно Лисиче, местото каде добар дел се врзуваат и ...

Мицкоски во Горно Лисиче: ВМРО-ДПМНЕ има план, работи на програма која ќе биде најдобрата и најпрецизно подготвена ...

Курир - 27.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Горно Лисиче каде оствари средба со граѓаните. -Сите до еден ја споделуваат истата грижа и мака, велат државата оди во ќорсокак, а беспарицата станува секојдневие.

(ВИДЕО) Мицкоски: Имаме работа со криминогена влада

А1 On - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче. Мицкоски посочи дека имаме работа со криминогена влада и власт која гледа за личната корист, додавајќи дека ...

Мицкоски: Ниту има повисоки плати, ниту се живее подобро

Точка - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски, денеска изјави дека македонската економија драматично стагнира, а за тоа директно одговорни се штетните политики на владата и премиерот Зоран Заев.

Мицкоски оствари средба со европскиот директор на ИРИ

Точка - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска оствари средба со Јан Сурочак, директор за Европа на Меѓународниот републикански институт (ИРИ), и Илина Мангова, директорката за Македонија.

Мицкоски оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Македонија, Карло Ромео

iPortal - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски (27 март 2018та година) оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Македонија, Карло Ромео. Мицкоски на средбата го запозна амбасадорот Ромео со видувањата за политичката состојба и ...

Мицкоски: Имаме работа со криминогена влада

Точка - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓаните и членовите на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Горно Лисиче. „Имаме работа со криминогена влада и власт која гледа за личната корист“, рече Мицкоски, додавајќи дека Заев ...

СДСМ: Видлив е резултатот од успешните економски политики на Владата

Стандард - 27.03.2018

„Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најмалку повикани да зборуваат за економија, бидејќи опозициската партија преку своите криминални, коруптивни и расипнички политики со години ја уништуваше економијата, а државата и граѓаните ги втурна во долгови ...

Мицкоски: Капиталните инвестиции на ниски четири отсто реализација

Стандард - 27.03.2018

„Македонската економија драматично стагнира а за тоа директно одговорни се штетните политики на владата и премиерот Зоран Заев. Наспроти розевата слика која сакаат да ја престават во јавноста, макроекономските показатели ја соголуваат и прикажуваат ...

СДСМ: Видлив е резултатот од успешните економски политики на Владата

Независен - 27.03.2018

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најмалку повикани да зборуваат за економија, бидејќи опозициската партија преку своите криминални, коруптивни и расипнички политики со години ја уништуваше економијата, а државата и граѓаните ги втурна во долгови и ...

Мицкоски се сретна со италијанскиот амбасадор Ромео

Локално - 27.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски (27 март 2018та година) оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Македонија, Карло Ромео. Мицкоски на средбата го запозна амбасадорот Ромео со видувањата за политичката состојба и ...

СДСМ: Залудни се лажните вести на Мицкоски, видлив е резултатот од успешните економски политики на Владата

Бриф - 27.03.2018

„Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најмалку повикани да зборуваат за економија, бидејќи опозициската партија преку своите криминални, коруптивни и расипнички политики со години ја уништуваше економијата, а државата и граѓаните ги втурна во долгови ...

Мицкоски: Ниту има повисоки плати, ниту се живее подобро, капиталните инвестиции се само на извонредно ниски 4 осто ...

Поглед - 27.03.2018

Македонската економија драматично стагнира а за тоа директно одговорни се штетните политики на владата и премиерот Зоран Заев. Наспроти розевата слика која сакаат да ја престават во јавноста, макроекономските показатели ја соголуваат и прикажуваат ...

Ниту секое македонско домаќинство е задолжено за „нови 1.000 евра“, ниту Македонија е најкорумпирана во Европа

Окно - 26.03.2018

Главниот проблем е што не прават ништо. Не работат. Сликата за Македонија не е розева како што изгледа од удобните фотељи во зградата на „Илинденска“, туку вистинската слика е на терен, меѓу граѓаните кои го живеат секојдневието, истите тие кои ...