TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Катанец го има вториот најдобар старт како селектор

Време - 19.08.2006

Среќко Катанец го има вториот најдобар старт како селектор во македонската историја, откако на првите четири меча забележа три победи и еден пораз. Македонија под Катанец загуби прво од Бугарија (0-1), а потоа беа победени Еквадор (2-1), Турција (1-0) и Естонија (1-0).

За премии ќе отидат 250.000 евра?!

Време - 19.08.2006

СО ПОБЕДИТЕ ДОАЃААТ И НАГРАДИТЕ ЗА РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИТЕ Златко Крстевски Фудбалската федерација на Македонија може да се најде на слатки маки и да треба да изнаоѓа посебен буџет за премиите на репрезентативците ако избраниците на селекторот Среќко Катанец продолжат да победуваат, или барем да играат ...

За мечот со Англија подготовките во Охрид

Утрински - 19.08.2006

Во продажба ќе бидат пуштени 15.000 влезници по цена од 500 до 2.000 денари Миодраг МицковиЌ Љубителите на фудбалот, не само во Скопје туку и во цела Македонија ги зафати вистинска еуфорија пред гостувањето на Англија на Градскиот стадион, на 6 септември кога нашата репрезентација го игра вториот ...

Репрезентацијата во Скопје, багажот остана во Талин

Дневник - 19.08.2006

Фудбалската репрезентација на Македонија се врати од Талин со три големи бода на стартот од квалификацискиот циклус за ЕП 2008, но багажот остана во Естонија. Причина е естонската авиокомпанија, која за багажот со спортска опрема, што го носеше нашата репрезентација, побарала 11.000 евра.

ФФМ може да исплати премии и за 12 победи

Вечер - 19.08.2006

Фудбалските репрезентативци на Македонија летово ни приредија нова, но овој пат голема радост. Квалификацискиот циклус за ЕП 2008 го почнаа триумфално, совладувајќи ја Естонија (1:0) во Талин, што го крена адреналинот и внесе еуфорија кај љубителите на фудбалот.

Трите бода од Талин - убава увертира за Англија

Вест - 18.08.2006

ФУДБАЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ГИ ЗАПОЧНА КВАЛИКАЦИИТЕ ЗА ЕП 2008 СО ПОБЕДА Македонската фудбалска репрезентација стартуваше со три бода во квалификацискиот циклус за Европското првенство што во 2008 година ќе се одржи во Австрија и Швајцарија.

Преродена Македонија

Време - 18.08.2006

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕВРО 2004 ГОДИНА: ЕСТОНИЈА - МАКЕДОНИЈА 0-1 (0-0) Македонската фудбалска репрезентација успешно ги почна квалификациите за Евро 2008 година откако во првото коло од Е-групата во Талин ја победи Естонија со 1-0, со голот на капитенот Гоце Седлоски во 74. минута.

Победа во Талин за еуфорија пред Англија

Утрински - 18.08.2006

Во првата квалификациска средба за Европското првенство Македонија во гости ја победи Естонија со 1:0 Фудбалската репрезентација на Македонија успешно стартуваше во својот четврти квалификациски циклус за настап на Европското првенство 2008 година.

Победа за добродојде на Англија

Дневник - 18.08.2006

Избраниците на селекторот Сречко Катанец со голот на капитенот Гоце Седлоски ја забележаа третата победа по ред, овој пат против Естонија, по тие со Еквадор и Турција Три од три за македонската фудбалска репрезентација, по успешниот старт на квалификацискиот циклус за ЕП 2008, во Талин против ...

Капитенот честеше победа

Вечер - 18.08.2006

Најдобрите фудбалери на Македонија во квалификациите за Европското првенство во 2008 стартуваа на најдобар можен начин - со освојување на три бода. Во премиерата во групата "Е", избраниците на селекторот Сречко Катанец во Талин ја совладаа домашната селекција на Естонија со 1:0.

Евро-квалификациски старт со победа

А1 - 17.08.2006

Евро-квалификациски старт каков што можеше само да се посака, имаше Македонската фудбалска репрезентација синоќа во Талин. Победата од 1:0 над Естонија беше трет успех во исто толку меѓусебни дуели со овој противник, но уште позначајно и трет последовен триумф на нашиот национален тим, сметајќи ги ...

Македонските фудбалери ја победија Естонија со 1:0

А1 - 17.08.2006

Македонската фудбалска репрезентација триумфално ги почна квалификациите за европското првенство во 2008. Во Талин, ја победи Естонија со 1:0 во воведната средбаод „Е“ групата, со што ја продолжи традицијата на успешен влез во елиминациските циклуси за пласман на континенталните шампионати.

Информативен мрак од Талин

Време - 17.08.2006

НИТУ РАДИО НИТУ ТВ-ПРЕНОС ОД МЕЧОТ ЕСТОНИЈА - МАКЕДОНИЈА Златко Крстевски Синоќешниот меч во Талин, помеѓу репрезентациите на Естонија и на Македонија, кој се играше за пласман на Евро 2008 година, ќе остане запаметен во историјата како прв квалификациски натпревар за кој немало ниту телевизиски ...

Победа или крај на квалификациите!

Време - 16.08.2006

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕВРО 2008: ЕСТОНИЈА - МАКЕДОНИЈА Златко Крстевски Само победа вечерва во Талин им е во мислите на македонските фудбалски репрезентативци во пресрет на дуелот со Естонија (18 часот, „Ле Кок арена“), кој ќе означи старт на квалификациите за Европското првенство 2008 година во Австрија ...

Бодовите на стартот секогаш се важни

Вест - 16.08.2006

ПОЧЕТОК НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП 2008 - МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ДЕНЕСКА ГОСТУВА ВО ТАЛИН Со денешниот дуел против Естонија во Талин, македонската фудбалска репрезентација ги започнува квалификациите за Европското првенство во Австрија и Швајцарија, кое ќе се одржи во 2008 година.

Естонски крстопат кон ЕП

Утрински - 16.08.2006

Селекторот Катанец убеден дека нема место за стравување од вечерашниот старт на евроквалификациите во Талин Миодраг МицковиЌ Одбројувањето и кусите, тридневни подготовки во Талин пред квалификациската средба за Европското фудбалско првенство 2008 меѓу Естонија и Македонија завршија. Вечерва од 18 ч.

Бодови за самодоверба и атмосфера

Дневник - 16.08.2006

Со триумф против објективно послабата репрезентација, македонската селекција со поголем оптимизам ќе тргне кон изненадувањето во групата Во Талин (18 ч.) најдобрата македонската фудбалска репрезентација, вечерва (18 ч.) против соодветниот тим на домаќинот Естонија, ќе го почне седмиот, четврти ...

Фудбалерите: Естонија не е противник за потценување

А1 - 15.08.2006

Нашата фудбалска репрезентација пак од првиот евро квалификациски натпревар ја делата неполни 24 часа. Во Талин каде што утре се среќаваме со Естонија Македонската селекција го одржа последниот тренинг пред воведниот натпревар од циклусот во кој бараме пласман на европското првенство по две години.

Македонија против Естонија стартува во квалификациите за ЕП 2008

А1 - 15.08.2006

Фудбалската репрезентација на Македонија утре во 18 часот против Естонија во Талин ги започнува квалификациите за Европското првенство 2008. Младата репрезентација на Македонија утре во 18:30 во Карлстад ќе игра против соодветната репрезентација на Шведска во рамките на квалификациите за Европското ...

Се чека уште Митрески од Келн

Вест - 15.08.2006

Се комплетира составот на фудбалската репрезентација за мечот со Естонија Со денешното пристигнување на Александар Митрески од Келн, ќе се комплетира составот на македонската фудбалска репрезентација кој во Талин ги почна подготовките за претстојниот циклус квалификации за ЕП и и утрешниот прв меч ...

Јане сака реприза од пред две години

Време - 15.08.2006

УТРЕ ВО ТАЛИН ПРВ КВАЛИФИКАЦИСКИ МЕЧ ЗА ЕВРО 2008 Златко Крстевски Јане Николоски, голманот на македонската фудбалска репрезентација, утре во Талин посакува реприза од пред две години, кога нашата селекција ја растури Естонија со 4-2 во пријателски натпревар.

Македонските фудбалери фаќаат залет за мечот со Естонија

Утрински - 15.08.2006

Селекторот Катанец го почна собирот во Талин со лесен вечерен тренинг со 11 пристигнати фудбалери Миодраг МицковиЌ Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Среќко Катанец, во неделата навечер го одржа првиот полесен тренинг на стадионот во Талин пред утрешниот старт во квалификациите за ...

Ритамот ќе го диктираат „црвено-жолтите“

Дневник - 15.08.2006

Не размислувам повеќе за Естонија, ме интересира само како ќе одиграме ние, од што ќе зависи крајниот резултат, порачува од Талин селекторот Сречко Катанец Не размислувам повеќе за Естонија. Ме интересира само како ќе одиграме ние, од што ќе зависи крајниот резултат на стартниот натпревар во ...

За Сречко важни и џокерите

Вечер - 15.08.2006

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Сречко Катанец веќе ги има на број сите 18 репрезентативци во Талин за утрешниот натпревар со домаќинот Естонија во квалификациите за ЕП 2008. Денеска последен треба да допатува полудефанзивецот Александар Митрески, кој синоќа имаше настап за ...

Фудбалерите полека се комплетираат во Талин

А1 - 14.08.2006

Македонската фудбалска репрезентација полека се комплетира во Талин, каде што в среда против селекцијата на Естонија ќе ги почне квалификациите за европското првенство во 2008-ма. На тренингот што се одржува во овие моменти, селекторот Среќко Катанец ги има на располагање поголемиот дел од ...

Репрезентативците се „бркаа“ по аеродроми

Време - 14.08.2006

ФУДБАЛ Македонската фудбалска репрезентација вчера се собираше во Талин, каде што в среда ќе го игра првиот квалификациски натпревар Евро 2008 година со селекцијата на Естонија. За првпат во историјата на македонската репрезентација собирот не е во Скопје, туку во местото каде што ќе се игра ...

По прв пат првите тренизи надвор од Скопје

Вест - 14.08.2006

Стартуваа подготовките на фудбалската репрезентација за циклусот квалификации ЕП 2008 Со мечот во Талин на 16 август против Естонија, фудбалската репрезентација на Македонија ќе стартува во четвртиот квалификациски циклус за настап на Европското првенство во 2008 година, што овој пат ќе се одржи во ...

До Талин патешествија по европските аеродроми

Утрински - 14.08.2006

За мечот со Естонија на 16 август нашите репрезентативци ќе допатуваат во Талин од 11 држави Миодраг МицковиЌ Никогаш досега, ниту пред еден квалификациски натпревар за Европско или Светско првенство нашите најдобри фудбалери немале такви патешествија како пред мошне значајната среба со Естонија, ...

Со победнички дух во Талин

Дневник - 14.08.2006

Македонскиот селектор уште по скенирањето на противникот изјави дека Естонија не е посилен противник од Македонија Македонската фудбалска експедиција од вчера попладне се пребројува во Талин, каде што в среда (19 ч.) ќе го почне новиот квалификациски циклус за ЕП 2008, против домашната селекција на ...