TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шилегов: Тодоров итно да ја објави тендерската документација

24 Вести - 12.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров во тотална конфузија се обидува да се огради од милионскиот тендер доделен на мајката на уредничката на Сител, Ивона Талевска, Лимба Талевска, изјави денеска ...

Скандалот околу фирмата на мајката на Ивона Талевска продолжува

Нова ТВ - 12.01.2014

“Министерот за здравство Никола Тодоров во тотална конфузија се обидува да се огради од милионскиот тендер доделен на мајката на уредничката на Сител, Ивона Талевска”, рече денес портпаролот на СДСМ ...

СДСМ: Тодоров да ги објави сите документи за тендерот со Визарис

Р.С.Европа - 12.01.2014

СДСМ побара од министерот за здравство Никола Тодоров јавно да ги објави сите документи поврзани со тендерот за набавка на медицинска опрема со фирмата „Визарис“ во сопственост на мајката на ...

Тодоров: Тендерот е законски, неетички се промените отпосле

Вест - 12.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров вчера остана на тврдењето дека нема ништо незаконско во склучениот договор со фирмата "Висарис ДООЕЛ" за набавка на дигитални рендген-апарати во јавни ...

СДСМ: Груевски молчи, Тодоров се правда, а милионот кај Талевска!

Телма - 12.01.2014

Премиерот Никола Груевски молчи, министерот Никола Тодоров се правда, а милион евра отидоа кај Талевска, вака СДСМ денеска повторно се наврати на скандалот поврзан со тендерот на кој фирмата „Висарис ...

“Кој сака да биде милионер” се враќа во етерот со Ивона Талевска

Фокус - 12.01.2014

Познатата тв-презентерка Ивона Талевска ќе го води возобновениот популарен квиз “Кој сака да биде милионер”, кој наскоро ќе почне да се емитува… Познатата тв-презентерка Ивона Талевска ќе го води ...

(ВИДЕО) Шилегов: Груевски се крие, Тодоров се правда, а милионот кај Талевска!

А1 On - 12.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров во тотална конфузија се обидува да се огради од милионскиот тендер доделен на мајката на уредничката на Сител, Ивона Талевска.

СДСМ: Тодоров да ги објави документите за тендерите на фирмата на Л.Талевска

Н.Македонија - 12.01.2014

СДСМ побара од министерот за здравство Никола Тодоров јавно да ги објави сите документи поврзани со тендерот за набавка на медицинска опрема со фирмата „Визарис“ во сопственост на мајката на ...

СДСМ - Тодоров да ја објави тендерската документација

Алсат-М - 12.01.2014

За скандалозната бизнис зделка меѓу министерот за здравство Никола Тодоров и фирмата на мајката на уредничката од Сител, Ивона Талевска, која отвора медиумска корупција од невидени размери - во ...

Министерот Тодоров разочаран што мајката на Ивона „вмешала прсти“ во бизнисот

+инфо - 12.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров е разочаран што после 6 месеци откако Министерот за здравство склучило договор за набавка на апарати со фирмата „Визарис ДООЕЛ“, партнер во бизниост на српската ...

Шилегов: Паѓаат влади за скандал со тендер од милион евра!

+инфо - 12.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров во тотална конфузија се обидува да се огради од милионскиот тендер доделен на мајката на уредничката на Сител, Ивона Талевска и тврди дека Министерството за ...

СДСМ: За милионски скандали паѓаат влади

Фактор - 12.01.2014

Опозициската СДСМ бара од министерот за здравство Никола Тодоров итно јавно да ги објави сите документи поврзани со тендерот за набавка на медицинска опрема со фирмата „Визарис“ во сопственост на ...

СДСМ: За афери како оваа со Ивона Талевска паѓаат влади

Либертас - 12.01.2014

Бидејки Тодоров збунето признал дека случајот бил “малку неетички“ СДСМ му укажува на министерот за здравство и на неговиот претпоставен Никола Груевски, дека за ваков скандал, кој отвора медиумска ...

Тодоров разочаран оти бизнисувал со Талевска?!

Либертас - 12.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров вели дека е разочаран што 6 месеци откако ресорот со кој тој раководи склучил договор за набавка на апарати со фирмата „Визарис ДООЕЛ“, партнер во бизниост на ...

(ВИДЕО)СДСМ:Груевски се крие, Тодоров се правда, а милионот кај Талевска!

Локално - 12.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров во тотална конфузија се обидува да се огради од милионскиот тендер доделен на мајката на уредничката на Сител, Ивона Талевска.

За Ивона таа и премиерот се Winners

Либертас - 12.01.2014

Ивона Талевска – „првенката“ на Вечер и „секогаш втората“ во Сител, бидејќи незатемнувачкиот сјај на д-р Латас е примарен, на својот фејсбук профил, фотографијата на која таа е заедно со премиерот ...

Ивона „дотурка“ и до насловна на „Дневник“

Либертас - 12.01.2014

Дека аферата со новинарката Ивона Талевска и нејзиното паралелно „бизнисување“ со јавни институции, објавена од СДСМ, е сериозна новинарска тема, а не само материјал интересен за како што, власта ...

„Кој сака да биде милионер“ се враќа во етерот со Ивона Талевска

Бриф - 12.01.2014

Познатата тв-презентерка Ивона Талевска ќе го води возобновениот популарен квиз “Кој сака да биде милионер”, кој наскоро ќе почне да се емитува на ТВ”Сител”.

Шилегов (ВИДЕО): Каде е Груевски? За ваков скандал во нормална демократска држава паѓа владата

Бриф - 12.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров во тотална конфузија се обидува да се огради од милионскиот тендер доделен на мајката на уредничката на Сител, Ивона Талевска.

Тодоров: Промените во договорот со „Визарис“ се неетични

Орбис - 12.01.2014

Постапката е спроведена целосно законски и согласно сите позитивни законски норми. Не се согласувам со промените кои се настанати по склучувањето на договорот.

Тодоров разочаран: Признава дека имало „неетичност“ во договорот со „Визарис“

Sky - 12.01.2014

Минстерот за здравство Никола Тодоров денеска оцени дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ“ е во согласност со законот, но гледа „неетичност“ во извршените промени во обврските поради што, ...

СДСМ: За скандал како овој со „Висарис мкд“ во нормални држави паѓа владата

Хајд Парк - 12.01.2014

Никола Тодоров да не се правда со тврдења туку итно јавно да ги објави: тендерската документација, сите понуди, банкарските гаранции и потпишаниот договор за скандалозна бизнис зделка со фирмата ...

Шилегов: Груевски се крие, Тодоров се правда, а милионот кај Талевска! (ВИДЕО)

Sky - 12.01.2014

- Министерот за здравство Никола Тодоров во тотална конфузија се обидува да се огради од милионскиот тендер доделен на мајката на уредничката на Сител, Ивона Талевска.

Шилегов: Да се објави тендерската документација за договорот со „Визарис мкд“

Нетпрес - 12.01.2014

Бидејки Тодоров збунето призна дека случајот бил “малку неетички“, му укажуваме на министерот за здравство и неговиот претпоставен Никола Груевски, дека за ваков скандал, кој отвора медиумска ...

СДСМ: За скандал како овој со „Висарис мкд“ во нормални држави паѓа владата

Макфакс - 12.01.2014

Никола Тодоров да не се правда со тврдења туку итно јавно да ги објави: тендерската документација, сите понуди, банкарските гаранции и потпишаниот договор за скандалозна бизнис зделка со фирмата ...

Тодоров: Договорот со фирмата за набавка на нови дигитални рентген апарати е законски

Денешен - 12.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска оцени дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ“ е целосно во согласност со законот. Тодоров не се согласува со промените кои се настанати по ...

„Визарис МКД“: СДСМ говори за корупција, Тодоров уверува во законитоста на постапката

Deutsche Welle - 11.01.2014

Македонската асоцијација на новинари преку писмена реакција пак денеска ја критикуваше најголемата опозициска партија во земјата за неосновани напади против новинарката Ивона Талевска за ...

Ново обвинување од СДСМ за бизнис зделките на Талевска

24 Вести - 11.01.2014

СДСМ јавно ги повика премиерот Никола Груевски, министерот за здравство Никола Тодоров и уредничката на тeлевизија Сител, Ивона Талевска за вчерашниот обелоденет бизнис на мајката на Талевска кој ...

Тодоров: Договорот со фирмата за набавка на дигитални рентген апарати е законски

24 Вести - 11.01.2014

Минстерот за здравство Никола Тодоров денеска оцени дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ“ е целосно во согласност со законот. Тодоров не се согласува со промените кои се настанати по ...

Шилегов: Зошто Груевски, Тодоров и Талевска молчат за зделката

Нова ТВ - 11.01.2014

СДСМ бара од премиерот Груевски, да не се крие и да не молчи, за како што ја нарече на денешната прес-конференција портпаролот Шилегов, досега невидената корупција во медиумите, што ја отвора овој ...

СДСМ: тендер ОД МИЛИОН ЕВРА за Ивона ТАЛЕВСКА!

Телма - 11.01.2014

Премиерот Никола Груевски молчи за бизнисот од 40 илјади евра даден на мајката на уредничката на Сител Ивона Талевска. Молчи и министерот за здравство Никола Тодоров. Молчи и Ивона Талевска.

Тодоров разочаран, признава дека имало интервенции во тендерот со „Визарис“

Телма - 11.01.2014

Минстерот за здравство Никола Тодоров денеска оцени дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ“ е во согласност со законот, но гледа „неетичност“ во извршените промени во обврските поради што, ...

Ивона Талевска омилена бизнис-партнерка на Груевски и на Тодоров

Н.Македонија - 11.01.2014

Уредничката во телевизијата Сител, Ивона Талевска, која е главна и одговорна уредничка и во весникот „Вечер“, ѝ била омилена бизнис-партнерка на власта во секторот здравство, изјави на ...

(ВИДЕО) Шилегов: Милион евра на контото на Талевска од Груевски и Тодоров

А1 On - 11.01.2014

Премиерот Никола Груевски молчи за бизнисот од 40 илјади евра даден на мајката на уредничката на Сител Ивона Талевска. Молчи и министерот за здравство Никола Тодоров. Молчи и Ивона Талевска.

Тодоров: Законски е договорот со „Визарис ДООЕЛ“

А1 On - 11.01.2014

Минстерот за здравство Никола Тодоров денеска оцени дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ“ е целосно во согласност со законот. Тодоров не се согласува со промените кои се настанати по ...

Тодоров: Жал ми е што се прави проблем за еден тендер, се е законски

А1 On - 11.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров изјави дека му е жал што во случајот со набавката на медицинска опрема од фирмата поврзана со уредничката на Сител и Вечер Ивона Талевска се прави проблем од ...

СДСМ обелоденува нов финанскиски скандал?

Алсат-М - 11.01.2014

Нов скандал со зделките на уредничката од Сител, Ивона Талевска и министерството за здравство, обелоденува СДСМ. Тие денеска презентираа уште еден, нов договор според кој семејната фирма на како што ...

ВИДЕО Шилегов: Бизнисот на Ивона Талевска тежи милион евра

+инфо - 11.01.2014

Договорот што вчера го обелодени СДСМ е ситница во однос на бизнисот кој Владата го доделила на семејната фирма на уредничката бизнисмен Ивона Талевска.

Шилегов го стресе здравството, Тодоров ќе го истражи случајот, нема реакција од Талевска и Визарис!

Фактор - 11.01.2014

Портпаролот на СДСМ Петар Шилегов презентираше официјален документ од Бирото за јавни набавки, кој покажува дека министерството на Никола Тодоров склучило договор со фирмата во која мнозински ...

Тодоров: Законски е договорот со „Визарис ДООЕЛ“

+инфо - 11.01.2014

Минстерот за здравство Никола Тодоров денеска оцени дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ“ е целосно во согласност со законот. Тодоров не се согласува со промените кои се настанати по ...

Тодоров: Промените во договорот со „Визарис“ се неетични

+инфо - 11.01.2014

Постапката е спроведена целосно законски и согласно сите позитивни законски норми. Не се согласувам со промените кои се настанати по склучувањето на договорот.

Ивона е сопственичка и на „апотека“

Либертас - 11.01.2014

Најчестиот ТВ домаќин на македонскиот премиер, ударната женска новинарска тупаница на власта (приматот, се разбира и припаѓа на Велиновска), за да ја заокружи својата доминација во ...

(ВИДЕО) Шилегов: Фирмата на Талевска добила бизнис од милион евра од Никола Тодоров

Либертас - 11.01.2014

Бизнисот од 40 илјади евра за кој вчера објавивме документи е ситница во однос на бизнисот од милион евра на фирмата на новинарката Ивона Талевска со Министерството за здравство за кој денеска ви ...

ФРАПАНТНО (ВИДЕО) Шилегов: Фирмата на Ивона Талевска „лапнала“ од Тодоров бизнис од милион евра

Локално - 11.01.2014

Бизнисот од 40 илјади евра за кој вчера објавивме документи е ситница во однос на бизнисот од милион евра на фирмата на новинарката Ивона Талевска со Министерството за здравство за кој денеска ви ...

МАН реагира за уредничката Ивона Талевска

Локално - 11.01.2014

Македонската асоција (МАН), протeстира против настапите на СДСМ во јавноста во кои се пласираат неосновани напади и квалификации против Ивона Талевкса „СДСМ на прес конференција, ја нападна ...

Тодоров: Договорот со фирмата за набавка на нови дигитални рентген апарати е законски

Сител - 11.01.2014

Минстерот за здравство Никола Тодоров денеска оцени дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ“ е целосно во согласност со законот. Тодоров не се согласува со промените кои се настанати по ...

Тодоров : Разочаран сум од промените откако е склучен договорот

Канал5 - 11.01.2014

На обвинувањата на СДСМ дека мајка на уредник во Вечер и Сител е дел од фирмата за набавки на медицински материјал , министерот Тодоров изјави дека на тендерот за набавка на ренген материјал бил ...

Тодоров разочаран од неетичноста

Либертас - 11.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров оцени дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ“ е целосно во согласност со законот. Тодоров не се согласува со промените кои се настанати по ...

Тодоров: Нема ништо незаконски во тендерот со Визарис, но ќе го разгледаме!

Локално - 11.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров изјави дека му е жал што во случајот со набавката на медицинска опрема од фирмата поврзана со уредничката на Сител и Вечер Ивона Талевска се прави проблем од ...

Ивона исчезна од вестите на Сител

Либертас - 11.01.2014

Уредничката на вестите на Сител, Ивона Талевска откако се појави и ги водеше попладневните вести во 16 часот и го пласираше прилогот во сопствена одбрана, мистериозно исчезна од екранот на оваа ...

ФРАПАНТНО (ВИДЕО) Шилегов: Фирмата на мајката на Ивона Талевска „лапнала“ од Тодоров бизнис од милион евра

Бриф - 11.01.2014

Бизнисот од 40 илјади евра за кој вчера објавивме документи е ситница во однос на бизнисот од милион евра на фирмата на новинарката Ивона Талевска со Министерството за здравство за кој денеска ви ...

Тодоров разочаран: Бизнисот од 1 милион евра со фирмата на Талевска е законски, ама неетичен

Бриф - 11.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров оцени дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ“ е целосно во согласност со законот. Тодоров не се согласува со промените кои се настанати по ...

Ивона не се појави во вестите на Сител во 19

Бриф - 11.01.2014

Уредничката на вестите на Сител, Ивона Талевска, откако се појави и ги водеше вестите во 16 часот и го пласираше прилогот во сопствена одбрана, мистериозно исчезна од екранот на оваа телевизија во ...

„Визарис“ ќе тужи

Фама - 11.01.2014

Компанијата ќе поднесе тужба за клевета и невреда пред надлежните судови, со цел да го заштити својот углед, и угледот на своите вработени, партнери и институци, се вели во реакцијата, откако СДСМ ...

ВИДЕО: Шилегов: Фирмата на Талевска добила бизнис од милион евра од Никола Тодоров

Sky - 11.01.2014

На денешната прес конференција портпаролот на СДСМ Петре Шилегов истакна дека Бизнисот од 40 илјади евра за кој вчера беа објавени документи е ситница во однос на бизнисот од милион евра на фирмата ...

Шилегов: Фирмата „Визарис мкд“ на Талевска добила бизнис од милиони евра

Нетпрес - 11.01.2014

Фирмата „Визарис мкд“, во која мнозински сопственик е мајката на новинарката Ивона Талевска добила договор од Министерството за здравство вреден над еден милион евра, тврди портпаролот на СДСМ, Петре ...

Тодоров: Договорот со фирмата за набавка на нови дигитални рентген апарати е законски

Press24 - 11.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска оцени дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ“ е целосно во согласност со законот. - Во Министерството за здравство во последните неколку ...

Тодоров: Договорот е законски склучен со фирма основана од едно лице

Курир - 11.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска оцени дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ“ е целосно во согласност со законот. Тодоров не се согласува со промените кои се настанати по ...

СДСМ: Милион евра на контото на Талевска од Груевски и Тодоров (Видео)

Фама - 11.01.2014

Премиерот Никола Груевски молчи за бизнисот од 40 илјади евра даден на мајката на уредничката на Сител Ивона Талевска. Молчи и министерот за здравство Никола Тодоров. Молчи и Ивона Талевска.

Тодоров: Договорот е законски склучен со фирма основана од едно лице

Нетпрес - 11.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска оцени дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ“ е целосно во согласност со законот. Тодоров не се согласува со промените кои се настанати по ...

Тодоров: Договорот со „Визарис" е склучен законски, но има неетична ситуација

Portal - 11.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров оцени во саботата дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ", за кој претходно на прес конференција зборуваше опозиската СДСМ, е целосно во согласност ...

Шилегов: Фирмата „Визарис мкд“ добила бизнис вреден над милион евра

Макфакс - 11.01.2014

Фирмата „Визарис мкд", во која мнозински сопственик е мајката на новинарката Ивона Талевска, добила договор од Министерството за здравство вреден над еден милион евра, рече во сабота на прес ...

Тодоров: Договорот со „Визарис" е склучен законски, но има неетична ситуација

Макфакс - 11.01.2014

Министерот за здравство Никола Тодоров оцени во саботата дека склучениот договор со фирмата „Визарис ДООЕЛ", за кој претходно на прес конференција зборуваше опозиската СДСМ, е целосно во согласност ...

Тодоров: Нема ништо незаконско во тендерот со Визарис

Falanga - 11.01.2014

Министерот за здравство најави дека сепак ке го разгледа случајот и покрај тоа што нема ништо незакоско.. Министерот за здравство Никола Тодоров изјави дека му е жал што во случајот со набавката на ...

СДСМ: Ивона Талеска омилен бизнис партнер на Груевски

24 Вести - 10.01.2014

Уредничката на Сител и Вечер Ивона Талевска е вклучена во увоз на медицински апарати, обвинува СДСМ. Опозиционерите покажаа и докази од изводи од Централниот регистер на документи на кои се гледа ...

Визарис Белград најави тужба за клевета и навреда за СДСМ

24 Вести - 10.01.2014

Со реакција на прес конференцијата на Петре Шилегов се јави матичната компанија Визарис Белград. Најавија тужба за клевета и невреда со цел, како што велат да го заштитат својот углед откако СДСМ ...

Шекеринска на ФБ: Талевска missing in action, Тодоров „мие раце”

Нова ТВ - 10.01.2014

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, коментирајќи ги актуелните случувања, на својот ФБ профил напишала: Кондоминас уапсен, Талевска missing in action, Тодоров „мие раце”, а премиерот ...

Визарис Белград најави тужба за клевета и навреда за СДСМ

Нова ТВ - 10.01.2014

Компанијата Визарис Белград најави тужба за клевета и невреда пред надлежните судови, со цел да го заштити својот углед откако политичката партија СДСМ денеска изнела полувистини за компанијата ...

СДСМ: Ивона Талевска е Омилената бизнис партнерка на Груевски

Телма - 10.01.2014

Омилената уредничка на Никола Груевски и на ВМРО-ДПМНЕ во телевизијата Сител, Ивона Талевска, која е и главен и одговорен уредник во весникот Вечер, била и омилен бизнис партнер на власта во секторот ...

Визарис Белград најави тужба за клевета и навреда за СДСМ

Утрински - 10.01.2014

Со реакција на прес конференцијата на Петре Шилегов се јави матичната компанија Визарис Белград. Најавија тужба за клевета и невреда со цел, како што велат да го заштитат својот углед откако СДСМ ...

СДСМ: Ивона Талеска омилен бизнис партнер на Груевски

Утрински - 10.01.2014

Уредничката на Сител и Вечер Ивона Талевска е вклучена во увоз на медицински апарати, обвинува СДСМ. Опозиционерите покажаа и докази од изводи од Централниот регистер на документи на кои се гледа ...

СДСМ соопшти дека Ивона Талеска увезувала медицински апарати и доби најава за тужба од компанијата Висарис

МКД - 10.01.2014

Ивона Талевска, уредничката на Сител и на Вечер е вклучена во увоз на медицински апарати, обвини денеска СДСМ. Опозиционерите покажаа документи во кои се гледа дека компанија на мајката на ...

(ВИДЕО) Шилегов: Ивона Талевска омилен бизнис партнер на Груевски и Тодоров

А1 On - 10.01.2014

Еве колку ги чинат граѓаните на Република Македонија оние кои одработуваат за Никола Груевски и неговата Влада. Според оваа фактура, најмалку 40 илјади евра, за уредник, по зделка, рече Петре Шилегов ...

Визарис: Со тужба ќе го штитиме нашиот партнер, мајката на Ивона Талевска

А1 On - 10.01.2014

Информирани сме дека политичката партија СДСМ денеска одржала прес конференција на која со квалификации и полувистини, на навредлив начин за компанијата Визарис Белград, односно нашата компанија ...

ВИДЕО Шилегов: Фирмата на Талеска заработила 40.000 евра од Радиологија

+инфо - 10.01.2014

Омилената уредничка на Никола Груевски и на ВМРО-ДПМНЕ во телевизија Сител, Ивона Талевска, главен и одговорен уредник и во весникот Вечер, била и омилен бизнис партнер на власта во секторот ...

„Визарис“: Со тужба ќе го штитиме нашиот партнер, мајката на Ивона Талевска

+инфо - 10.01.2014

Фирмата „Визарис“ Белград,односно нашата компанија „Визарис“ МКД е изложена на јавен напад откако денеска на прес конференција беа изнесени квалификации и полувистини, поради тоа што новинарката ...

Утрешен „Слободен печат“: Спрема ли ДУИ бојкот на претседателските избори?

+инфо - 10.01.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Фирма на мајката на Ивона Талевска увезува медицинска опрема за Онкологија - СДСМ бара да се испита дали има судир на интереси или влијание врз ...

СДСМ обвини – Ивона Талевска увезувала медицински апарати, „Визарис“ – Белград ќе тужи

Фактор - 10.01.2014

Уредничката на Сител и Вечер Ивона Талевска е вклучена во увоз на медицински апарати, обвини СДСМ. Опозиционерите покажаа изводи од Централниот регистер кои покажуваат дека во една трансакција на ...

(ВИДЕО)СДСМ:Ивона Талевска омилен бизнис партнер на Груевски и Тодоров-набавувала медицински апарати

Локално - 10.01.2014

Еве колку ги чинат граѓаните на Република Македонија оние кои одработуваат за Никола Груевски и неговата Влада. Според оваа фактура, најмалку 40 илјади евра, за уредник, по зделка! Имено, омилената ...

(ВИДЕО) Ивона=бизнисменка!!!

Либертас - 10.01.2014

„Омилената уредничка на Никола Груевски и на ВМРО-ДПМНЕ во телевизија Сител, Ивона Талевска, главен и одговорен уредник и во весникот Вечер, била и омилен бизнис партнер на власта во секторот ...

„Визарис“ со тужба ќе го штити угледот на Талевски

Либертас - 10.01.2014

Компанијата Визарис Белград најави тужба за клевета и невреда пред надлежните судови, по прес-конференцијата на СДСМ на која, како што тврди фирмата, партијата изнела полувистини за компанијата ...

Утрешен „Слободен печат“: Спрема ли ДУИ бојкот на претседателските избори?

Либертас - 10.01.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Фирма на мајката на Ивона Талевска увезува медицинска опрема за Онкологија – СДСМ бара да се испита дали има судир на интереси или влијание врз ...

Визарис Белград : Tужба за клевета и навреда за СДСМ

Локално - 10.01.2014

Kомпанијата Визарис Белград реагираше на денешната прес конференцијата на постпаролот на СДСМ Петре Шилегов Од таму најавија тужба за клевета и невреда со цел, како што велат да го заштитат својот ...

(ВИДЕО) Шилегов: Фирмата на Ивона Талевска наплатила 40 илјади евра од Клиниката за радиологија

Бриф - 10.01.2014

Омилената уредничка на Никола Груевски и на ВМРО-ДПМНЕ во телевизија Сител, Ивона Талевска била и омилен бизнис партнер на власта во секторот здравство, рече на денешната прес конференција ...

Ребрендираната МТВ го премолчa бизнисот на фирмата на Ивона Талевска

Бриф - 10.01.2014

Во дневникот од 17 часот јавниот сервис МТВ реши да го одмолчи бизнисот на уредничката на Сител и Вечер, Ивона Талевска, кој денеска го обелодени опозициската СДСМ.

СДСМ: Ивона Талевска омилена бизнис партнерка на Груевски (Видео)

Фама - 10.01.2014

Омилената уредничка на Никола Груевски и на ВМРО-ДПМНЕ во телевизија Сител, Ивона Талевска, главен и одговорен уредник и во весникот Вечер, била и омилен бизнис партнер на власта во секторот ...

Шилегов: Фирмата на Ивона Талеска заработила 40.000 евра од Радиологија

Sky - 10.01.2014

-Омилената уредничка на Никола Груевски и на ВМРО-ДПМНЕ во телевизија Сител, Ивона Талевска, главен и одговорен уредник и во весникот Вечер, била и омилен бизнис партнер на власта во секторот ...