TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барселона и Суарез се договорија, се чека зелено светло од Ливерпул

Канал5 - 29.06.2014

Барселона и Луис Суарез постигнаа договор и само се чека дозвола од Ливерпул за да се реализира трансферот на контроверзниот уругвајски напаѓач во една од најдобрите шпански и европски екипи.

Барселона и Суарез се договорија, се чека зелено светло од Ливерпул

24 Вести - 29.06.2014

Барселона и Луис Суарез постигнаа договор и само се чека дозвола од Ливерпул за да се реализира трансферот на контроверзниот уругвајски напаѓач во една од најдобрите шпански и европски екипи.

Суарез: Не го гризнав Кјелини

Кајгана - 29.06.2014

Уругвајскиот фудбалски репрезентативец Луис Суарез, кој поради гризнување на колегата од италијанската селекција Џорџо Кјелини, е казнет со четиримесечна забрана за играње, суспензија на девет ...

Урнебесно: Поголеми се шансите да ве гризне Суарез отколку ајкула

Курир - 29.06.2014

За Суарез Мундијалот во Бразил е завршен затоа што го гризна Италијанецот Џорџо Кјелини, а ова е веќе трет пат Суарез да изгризе фудбалер од противничкиот тим за време на фудбалски натпревар.

ФИФА се вади за случајот Суарез!!!

Сител - 29.06.2014

Светската фудбалска асоцијација ФИФА одлучила да го казни Луис Суарез, кој го гризнал италијанскиот играч Џорџо Кјелини, бидејќи играчот на англискиот премиерлигаш Ливепрул не ја признал својата вина ...

Барселона и Суарез се договорија, се чека зелено светло од Ливерпул

А1 On - 29.06.2014

Барселона и Луис Суарез постигнаа договор и само се чека дозвола од Ливерпул за да се реализира трансферот на контроверзниот уругвајски напаѓач во една од најдобрите шпански и европски екипи.

Суарез тврди дека случајно го гризнал Кјелини

Нова ТВ - 29.06.2014

Поминаа два дена од ригорозната казна што ФИФА му ја изрече на Луис Суарез за инцидентот со Џорџо Кјелини, а се уште не стивнуваат реакциите за овој случај.

Поголеми се шансите да ве гризне Суарез отколку ајкула!

А1 On - 29.06.2014

За Луис Суарез овогодишното Светско првенство во фудбал е завршено затоа што го гризна Италијанецот Џорџ Кјелини. Ова е веќе трет пат, Суарез, кој игра и за Ливерпул, да изгризе фудбалер од ...

Барселона и Суарез се договорија

ЗаЗабава - 29.06.2014

Барселона и Луис Суарез постигнаа договор и само се чека дозвола од Ливерпул за да се реализира трансферот на контроверзниот уругвајски напаѓач во една од најдобрите шпански и европски екипи.

Барселона и Суарез се договорија, се чека зелено светло од Ливерпул

+инфо - 29.06.2014

Барселона и Луис Суарез постигнаа договор и само се чека дозвола од Ливерпул за да се реализира трансферот на контроверзниот уругвајски напаѓач во една од најдобрите шпански и европски екипи.

Синиша Михајловиќ му се закани на Суарез

Курир - 29.06.2014

Поранешниот селектор на Србија Синиша Михајловиќ имаше што да каже за најновиот инцидент кој го направи Луис Суарез, односно за гризењето на Кјелини. - Да ми го направеше мене тоа, сигурно ќе требаше ...

ФОТО НА ДЕНОТ: Кој вика дека го немаше Суарез?!

Екипа - 29.06.2014

Луис Суарез доби суспензија од ФИФА и Уругвај доживеа елимација од мундијалот. На најопасниот уругвајски напаѓач му беше забрането да дојде и на стадионот, но неговиот лик сепак се појави на ...

Сите сме ние Луис Суарез (ФОТО)

МКД - 29.06.2014

Фановите на Уругвајската репрезентација му даваат огромна поддршка на суспендираниот Суарез. Веруваат дека нивниот фудбалер предвреме го напушти Мундијалот, не поради казната за гризење, туку како ...

ФИФА ја објасни драстичната казна за Суарез

Макфакс - 29.06.2014

Светската фудбалска асоцијација ФИФА одлучила да го казни Луис Суарез, кој го гризнал италијанскиот играч Џорџо Кјелини, бидејќи играчот на англискиот премиерлигаш Ливепрул не ја признал својата вина ...

Марадона ги нарече идиоти Пеле и Бекенбауер

Макфакс - 29.06.2014

Поранешната аргентинска фудбалска ѕвезда и еден од најдобрите играчи во историјата Диего Армандо Марадона ги нападна фудбалските легенди Бразилецот Пеле и Германецот Франц Бекенбауер кои заговараа ...

Адидас го откачи Луис Суарез

Нетпрес - 29.06.2014

Познатиот бред за спортска опрема “Адидас”, одлучи да го смени постерот, односно рекламата која беше лоцирана на најпознатата плажа во Бразил, Копакабана, на кој заститен лик е контроверзниот ...

Суарез: Не го гризнав Киелини

СуперСпорт - 29.06.2014

Уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез и понатаму останува до своето тврдење дека не го гризнал намерно италијанскиот дефанзивец Џорџо Килени за време на натпреварот против Италија на Светското ...

Ова станува традиција во Уругвај: Навивач гризнал Англичанец за уво

Спортклуб - 29.06.2014

Гризењето полека станува "национален спорт" во Уругвај. Полицијата во Бразил почна истрага по информациите дека еден уругвајски навивач гризнал Англичанец за време на натпреварот на овие две ...

Англиски медиум откри неверојатна вистина за Луис Суарез!

СуперСпорт - 29.06.2014

Сеуште не се намалува бурата околу неодамнешното гризнување на Луис Суарез, а англискиот „Sunday Star” пренесува неверојтна приказна за уругвајскиот фудбалер.

Верувале или не, но поголеми се шансите да ве гризне Суарез отколку ајкула

Нетпрес - 29.06.2014

ФИФА на уругвајскиот фудбалер, Луис Суарес му забрани да игра четири месеци бидејќи за време н а натпреварот со Италија на Светското првенство во Бразил, гризна противнички фудбалер.

Како настана логото на Apple?

А1 On - 29.06.2014

Поминаа неколку дена откако Луис Суарез го гризна Џорџо Кјелини, а се уште не стивнуваат реакциите за овој случај. Последно е логото на ...

Скандал: ФИФА забранила маски со ликот на Суарез на трибините

Спортклуб - 29.06.2014

Војната меѓу ФИФА и Луис Суарез синоќа добила нови димензии на стадионот Маракана во Рио де Жанеиро. Жртви биле фанови на уругвајската репрезентација кои со маски со ликот на Суарез сакале да влезат ...

Фердинанд: Ливерпул треба да го задржи Суарез

Спортклуб - 29.06.2014

Поранешниот англиски интернационалец Рио Фердинанд денеска во интервју дадено за островските медиуми изјави дека Ливерпул треба да го задржи нивниот талисман Луис Суарез.

Фердинанд: Ако бев тренер на Ливерпул ќе го задржев Суарез, но сеуште не можам на моите деца да им објаснам зошто го ...

СуперСпорт - 29.06.2014

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд вели дека Ливерпул треба да го задржи Луис. Доколку бев менаџер на Ливерпул, немаше да се одлучам да го продадам.

Марадона ги нарече идиоти Пеле и Бекенбауер

Кајгана - 29.06.2014

Поранешната аргентинска фудбалска ѕвезда и еден од најдобрите играчи во историјата Диего Армандо Марадона ги нападна фудбалските легенди Бразилецот Пеле и Германецот Франц Бекенбауер кои заговараа ...

Пеле: Казната за Суарез е правилна

Дерби - 29.06.2014

Луис Суарез доби жестока казна од ФИФА поради инцидентот со гризењето на Џорџо Кјелини на натпреварот против Италија. Многу фудбалски аналитичари, експерти, поранешни и сегашни фудбалери го осудија ...

ВИДЕО: Суарез гризнал не 3 туку дури 8 играчи во кариерата!!!

Сител - 29.06.2014

Очигледно дека англичаните посебно се бесни на Суарез и медиумите од оваа земја направиле истрага и откриле дека во својата кариера гризнал не тројца туку дури 8 фудбалери Како што пишува Сандеј стар ...

Суарез гризнал 8 играчи во кариерата!

А1 On - 29.06.2014

Aнгличаните се бесни на Суарез поради двата гола кои ги постигна против нив, па медиумите од оваа земја направиле истрага и откриле дека во својата кариера гризнал не тројца туку дури 8 фудбалери.

Меси: Суарез ќе биде добредојден во Барселона

СуперСпорт - 29.06.2014

Суарез е се поблиску до Ноу Камп, а подалеку од Енфилд. Во Ливерпул дадоа до знаење дека Суарез е достапен за 80 милиони фунти. Доколку некој сака да го види во своите редови ќе мора да ја плати ...

Суарез гризел и како дете, до сега има 8 „жртви“

Спортски - 29.06.2014

Aнгличаните се бесни на Суарез поради двата гола кои ги постигна против нив, па медиумите на Островот направија истрага и дојдо до шокантна вистина за Уругваецот.

Марадона: Пеле и Бекенбауер се идиоти!

Спортски - 29.06.2014

Позната е нетрпеливоста помеѓу Диего Армандо Марадона и Бразилецот Пеле, па аргентинска фудбалска ѕвезда ја користи секоја прилика да го нападне својот најголем ривал.

СП Бразил: Трендот на гризење се префрли на трибините

Сител - 29.06.2014

Гризоманијата која ја наметна Луис Суарез очигледно е Национален спорт во Уругвај објаснува еден англиски навивач кој загубил дел од увото токму на мечот Уругвај - Англија.

Марадона порача на фаворитите: Чувајте се од Колумбија

СуперСпорт - 29.06.2014

Диего Армандо Марадона оддаде признание на Колумбија за извонредните игри во досегашниот дел од Мундијалот, предупредувајќи ги фаворитите да се чуваат од оваа екипа.

Англичаните тврдат „ На Суарез ова не му е прв ваков инцидент“

Алфа - 29.06.2014

Уругвајската фудбалска федерација умешно крие уште пет случаи во кои Луис Суарез ги гризе своите противници тврдат англиските медиуми кои дошле до информација дека тие се случиле на натпревари од ...

Мурињо за Суарез: Постојат граници во фудбалот

Дерби - 29.06.2014

Португалскиот стратег, Жозе Мурињо кој за време на Светското првенство во Бразил работи како стручен аналитичар за „Јаху“, првпат проговори за инцидентот кој го имаше Луис Суарез со италијанскиот ...

На денешен ден Марадона и Пеле останаа запишани во фудбалската историјата

Спортклуб - 29.06.2014

Двајцата фудбалери кои засекогаш ќе ја водат битката за најдобриот фудбалер на сите времиња, го имаат подигнато трофејот наменет за најдобрата светска репрезентација на денешен ден 29. јуни.

Се чека Ливерпул: Барселона се договори со Суарез!

СуперСпорт - 29.06.2014

Шпанската Барселона наводно постигнала договор со Луис Суарез, па сега се чека само одговор од Ливерпул за трансферот да се реализира. Каталонците наводно нудат 30 милиони евра и напаѓачот Алексис ...

Марадона: Бразил е катастрофа, требаше да испадне

Екипа - 29.06.2014

Легендата на аргентинскиот фудбал, Диего Марадона смета дека Бразил незаслужено е меѓу осумте најдобри екипи на Мундијалот, според досега покажаното на шампионатот.

На Мурињо не му е јасно зошто на Суарез му е забранет влезот на стадионите за време на СП

Макфакс - 29.06.2014

Менаџерот на лондонски Челзи, Португалецот Жозе Мурињо смета дека уругвајскиот репрезентативец Луис Суарз заслужил остра казна поради гризењето на Италијанецот Џорџо Кјелни, но не му е јасно зошто му ...

Барселона постигна договор со “човекојадeцот“ Суарез

Локално - 29.06.2014

Раководството на Барселона постигнало прелиминарен договор со уругвајскиот напаѓач Луис Суарез, соопштува весникот “Спорт”. Според информациите, Суарез веќе се разбрал за личните услови со ...

Барселона и Суарез се договорија, Каталонците ќе му обезбедат и психолог за веќе да не каса

Бриф - 29.06.2014

Барселона и Луис Суарез постигнаа договор и само се чека дозвола од Ливерпул за да се реализира трансферот на контроверзниот уругвајски напаѓач во една од најдобрите шпански и европски екипи.

Марадона ги нападна Пеле и Бекенбауер: Двајцата се идиоти!

Локално - 29.06.2014

Аргентинската легенда, Диего Марадона нападна две други поранешни фудбалски величини Пеле и Франк Бекенбауер, откако тие ја поддржаа санкцијата на уругвајскиот напаѓач Луис Суарез, наметната од ФИФА.

ФИФА ја објасни драстичната казна за Суарез

Либертас - 29.06.2014

Светската фудбалска асоцијација ФИФА одлучила да го казни Луис Суарез, кој го гризнал италијанскиот играч Џорџо Кјелини, бидејќи играчот на англискиот премиерлигаш Ливерпул не ја признал својата вина ...

Михајловиќ: Да ме гризнеше мене Суарез, ќе му ја распукав вилицата! Се чудам како Кјелини не реагираше

Бриф - 29.06.2014

Поранешниот селектор на Србија и еден од подобрите фудбалери од овие простори Синиша Михајловиќ во српските медиуми го прокоментира моментот кога Суарез го гризна Кјелини.

Оскар Табарес: Не загубивме поради сагата околу Суарез

Локално - 29.06.2014

“Уругвај загуби не поради сагата околу Луис Суарез, туку едноставно затоа што класата на Колумбија е поголема. Кога ќе излезеш против тим кој е подобар од тебе, ти треба да го прифатиш тоа.

Михајловиќ: На Суарез ке му требаа нови заби, ако јас бев на местото на Кјелини

Република - 29.06.2014

Поранешниот селектор на Србија Синиша Михајловиќ имаше што да каже за најновиот инцидент кој го направи Луис Суарез кој на СП го гризна Кјелини. - Да ми го направеше мене тоа, сигурно ќе требаше да ...

Пеле и Бекенбауер се идиоти

Вечер Прес - 29.06.2014

Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона повторно направи скандалозна изјава и ги навреди двете други фудбалски величини - Пеле и Франц Бекенбауер.

Диего Форлан не планира да се откажува од националниот дрес

Локално - 29.06.2014

Ветеранот во уругвајскиот национален тим, Диего Форлан сеуште не е подготвен да се откаже од својата кариера во репрезентацијата, иако има 35. години.

Марадона: Пеле и Бекенбауер се морони

Бриф - 29.06.2014

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона распали по Пеле и Франц Бекенбауер затоа што овие ја поддржаа казната на ФИФА за Луис Суарез. - Пеле и Бекенбауер се два морона и фосили.

На Островот: Уругвајците сокриле уште пет инциденти во кои Суарез гризе противници

Локално - 29.06.2014

Фудбалската асоцијација на Уругвај сокрила информации за барем пет случаи на каснати луѓе од напаѓачот на Ливерпул, Луис Суарез, соопштуваат британските медиуми.

Суарез се договори со Барселона, каталонците нудат 30 милиони фунти и психолог

Н.Македонија - 29.06.2014

Барселона и Луис Суарез постигнаа договор и само се чека дозвола од Ливерпул за да се реализира трансферот на уругвајски напаѓач во една од најдобрите шпански и европски екипи.

Уругвајците порачаа – „Сите ние сме Суарез“

Вистина.мк - 29.06.2014

Уругвајскиот фудбалски репрезентативец, Луис Суарез, кому од вечерва почнува да му тече казната од Светската фудбалска федерација (ФИФА) поради тоа што го гризна Италијанецот Џорџо Киелини, доби ...

Михајловиќ: На Суарез ќе му требаа нови заби, ако јас бев на местото на Кјелини

Вистина.мк - 29.06.2014

Поранешниот селектор на Србија Синиша Михајловиќ имаше што да каже за најновиот инцидент кој го направи Луис Суарез, односно за гризењето на Кјелини. - Да ми го направеше мене тоа, сигурно ќе требаше ...

Поголема е веројатноста да ве гризне Луис Суарез отколку ајкула

Lider - 29.06.2014

За Суарез Мундијалот во Бразил е завршено затоа што го гризна Италијанецот Џорџ Кјелини. Ова е веќе трет пат, Суарез, кој игра и за Ливерпул, да изгризе фудбалер од противничкиот тим за време на ...

Луис Суарез во Барселона ?

Lider - 29.06.2014

Барселона и Луис Суарез постигнаа договор и само се чека дозвола од Ливерпул за да се реализира трансферот на контроверзниот уругвајски напаѓач во една од најдобрите шпански и европски екипи.

Суарез како херој пречекан во Уругвај

Утрински - 28.06.2014

Напаѓачот на уругвајската фудбалска репрезентација Луис Суарез кој поради казна предвреме го заврши СП, се врати во својата земја, а на аеродромот во Монтевидео беше дочекан со овации.

Суарез тврди дека случајно го гризнал Кјелини

24 Вести - 28.06.2014

Поминаа два дена од ригорозната казна што ФИФА му ја изрече на Луис Суарез за инцидентот со Џорџо Кјелини, а се уште не стивнуваат реакциите за овој случај.

Суарез како херој пречекан во Уругвај

24 Вести - 28.06.2014

Напаѓачот на уругвајската фудбалска репрезентација Луис Суарез кој поради казна предвреме го заврши СП, се врати во својата земја, а на аеродромот во Монтевидео беше дочекан со овации.

Уругвајците жедни за крв: Сите сме Луис Суарез! (ФОТО)

SportMedia - 28.06.2014

ФИФА беше нетолерантна, па Луис Суарез мораше да ги спакува на куферите и да го напушти Мундијалот во Бразил. Но, барем во својата земја, жестоката казна изречена од страна на Светската фудбалска ...

Суарез тврди дека случајно го гризнал Кјелини

Р.С.Европа - 28.06.2014

Поминаа два дена од ригорозната казна што ФИФА му ја изрече на Луис Суарез за инцидентот со Џорџо Кјелини, а се уште не стивнуваат реакциите за овој случај.

СП 2014: Суарез тврди дека случајно го гризнал Кјелини

+инфо - 28.06.2014

Поминаа два дена од ригорозната казна што ФИФА му ја изрече на Луис Суарез за инцидентот со Џорџо Кјелини, а се уште не стивнуваат реакциите за овој случај.

Суарез тврди дека случајно го гризнал Кјелини

А1 On - 28.06.2014

Поминаа два дена од ригорозната казна што ФИФА му ја изрече на Луис Суарез за инцидентот со Џорџо Кјелини, а се уште не стивнуваат реакциите за овој случај.

Суарез како херој пречекан во Уругвај

А1 On - 28.06.2014

Напаѓачот на уругвајската фудбалска репрезентација Луис Суарез кој поради казна предвреме го заврши СП, се врати во својата земја, а на аеродромот во Монтевидео беше дочекан со овации.

ФИФА го избрка Суарез и од хотелот во Рио

ЗаЗабава - 28.06.2014

Светската фудбалска организација (ФИФА) нема никаква милост кон суспендираниот репрезентативец на Уругвај, Луис Суарез. Му ја одзема акредитацијата за учесник на мундијалот и му нареди да го напушти ...

Кака: Ќе биде досадно без Суарез

СуперСпорт - 28.06.2014

Играчот за врска на Милан и светски шампион во 2002 година во дресот на репрезентацијата на Бразил, жали поради одлуката на ФИФА за дисквалификација на уругвајскиот напаѓач Луис Суарез.

Табарез се повлече од функцијата во ФИФА

Алфа - 28.06.2014

Селекторот на репрезентацијата на Уругвај, Оскар Табарез се повлече од членството во техничкиот комитет на Светската фудбалска федерација. "Воопшто не паметно, ниту разумно да се биде дел од една ...

Уругвајскиот селектор даде оставка во стратегискиот комитет на ФИФА поради Суарез

SportMedia - 28.06.2014

Уругвајскиот селектор Оскар Табарез даде оставка во стратегискиот комитет на Светската фудбалска федерација (ФИФА), во знак на протест за високата казна за Луис Суарез и во знак на поддршка на ...

ФОТО: Суарез во прегратка со синот и ќеркичката по враќањето во Уругвај

Курир - 28.06.2014

Иако беше исфрлен од понатамошното натпреварување на Мундијалот, Суарез сепак беше пречекан како херој во својата татковина. Тој ја поздрави толпата навивачи кога се врати во родниот Уругвај, во ...

ФОТО: Суарез со фамилијата

Сител - 28.06.2014

Уругвајците го пречекаа Суарез како херој. На аеродромот во Монтевидео беше и претседателот на државата, неговите две деца и неговата ...

Само Марадона го брани Суарез

Нетпрес - 28.06.2014

Меѓу ретките кои застанаа во одбрана на репрезентативецот на Уругвај е и легендарниот репрезентативец на Аргентина, Диего Армандо Марадона. За разлика од фудбалскиот свет кој е згрозен од за жал ...

Колумбија го напаѓа ранетиот Уругвај

Нетпрес - 28.06.2014

Сигурно, големо внимание ќе привлече и вториот осминафинален натпревар, кој повторно ќе биде дуел помеѓу претставниците на Јужна Америка, репрезентациите на Колумбија и на Уругвај.

ФИФА го праќа Суарез на терапија

МКД - 28.06.2014

Генералниот секретар на Меѓународната фудбалска федерација ФИФА, Жером Валке смета дека Уругваецот Луис Суарез би требало да оди на терапија поради тој проблем.

Суарез мора да оди на лечење

Оn.net - 28.06.2014

Челниците на ФИФА и синдикатот на фудбалери ФИФПро се сложија во оценката дека на Уругваецот Луис Суарез му е потребно лечење откако трет пат во кариерата гризна противнички играч.

ФИФА го избрка Суарез и од хотелот во Рио

Екипа - 28.06.2014

Светската фудбалска организација (ФИФА) нема никаква милост кон суспендираниот репрезентативец на Уругвај, Луис Суарез. Му ја одзема акредитацијата за учесник на мундијалот и му нареди да го напушти ...

Бабата на Суарез: Суарез е жртва на варварско протерување

СуперСпорт - 28.06.2014

Откако го гризна дефанзивецотн на италијанската репрезентација Џорџо Килени за рамо, дисциплинската комисија на ФИФА го казни со четиримесечна забрана за играње за својот клуб Ливерпул, а нема право ...

Суарез се обиде да гриза и на „Олд Трафорд“

Дерби - 28.06.2014

Луис Суарез не ги гризе само противничките играчи, тоа е негова пракса и за покажување радост кон тимските колеги, што можеби беше олеснителна околност кај дисциплинската комисија на ФИФА.

Уругвајскиот селектор и кажа „чао“ на ФИФА

Курир - 28.06.2014

Селекторот на Уругвај Оскар Табарез во знак на протест поради казната на Луис Суарез ќе ја напушти ФИФА, чиј член е. -Не е паметно да бидам во организација со оние кои донесоа таква одлука, истакна ...

СУАРЕЗ: Не беше намерно, случајно паднав

Телеграф - 28.06.2014

Уругвајскиот фудбалер се правда за гризнувањето, гризнатиот Киелини смета дека казната за колегата е престрога Уругвајскиот фудбалер Луис Суарез тврди дека не го гризнал намерно италијанскиот ...

Суарез: Не го гризнав Кјелини

Дерби - 28.06.2014

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез испратил писмо до ФИФА пред да му биде изречена четиримесечната забрана за присуство на фудбалските терени и суспензијата од девет натпревари за националниот дрес на ...

Што и одговори Суарез на ФИФА?

Курир - 28.06.2014

Уругвајскиот фудбалски репрезентативец Луис Суарез тврди дека ненамерно го гризнал Италијанецот Џорџо Кјелини поради што е исклучен од ...

Селекторот на Уругвај си оди од ФИФА

МКД - 28.06.2014

Селекторот на Уругвај Оскар Табарез изјави дека ќе ја напушти ФИФА, чиј член е, во знак на протест поради казната на Луис Суарез. Табарез е член на две комисии на ФИФА.

„Не го гризнав Кјелини, паднав и со забите удрив во неговото рамо“

Оn.net - 28.06.2014

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез и натаму тврди дека не го гризнал намерно италијанскиот дефанзивец Џорџо Кјелини. Суарез затоа беше казнет од ФИФА со забрана за играње од четири месеци и девет меча ...

Неверојатна одбрана на Суарез: Изгубив рамнотежа и паднав врз Кјелини

SportMedia - 28.06.2014

Уругвајскиот интернационалец Луис Суарез тврди дека немал никаква намера да го гризне Џорџо Кјелини, а поради таквиот потег беше исклучен од Мундијалот.

И Пеле се изјасни за случајот на Суарез

Спортклуб - 28.06.2014

Целата светска јавност зборува за гризањето на Луис Суарез врз Киелини на средбата Италија - Уругвај. Суарез доби казна од 9 натпревари и четири месеци неиграње, иако неговиот Уругвај се пласираше во ...

Уругвајскиот селектор ја напушта ФИФА

Алфа - 28.06.2014

Селекторот на Уругвај Оскар Табарез во обраќање кон новинарите во очи осминафиналниот меч против Колумбија изјави дека ќе ја напушти ФИФА каде е член на две комисии во знак на протест поради ...

Уругвај се жали поради суспензијата на Суарез

Спортклуб - 28.06.2014

Уругвајскиот фудбалски сојуз ја извести Меѓународната фудбалска федерација дека ќе поднесе жалба за одлуката за суспензијата на Луис Суарез. Портпаролот на ФИФА соопшти дека Светската фудбалска ...

Суарез проговори: Не го гризнав Кјелини

Макфакс - 28.06.2014

Уругвајскиот фудбалски репрезентативец Луси Суарез, кој поради гризнувањето на колегата од италијанската селекција Џорџо Кјелини, е казнет со четиримесечна забрана за играње, суспензија на девет ...

(ФОТО) Уругвајците со изненадување за ФИФА - Суарез на трибините!

Спортклуб - 28.06.2014

Уругвајските навивачи на вечерашната средба против Колумбија ќе и приредат изненадување на ФИФА и сите они кои го осудуваа потегот на Суарез. Фудбалскиот сојуз на Уругвај им понудил на сите навивачи ...

Блатер проговори за Суарез

МКД - 28.06.2014

Претседателот на ФИФА Сеп Блатер изјави дека Уругваецот Луис Суарез направил неспортски потег додавајќи дека тоа не е фер-плеј. „Се борам за фер-плеј на теренот, како и надвор од него.

Кинезите заработуваат од потегот на Суарез – продаваат отварачи за пиво со него! (ФОТО)

SportMedia - 28.06.2014

ФИФА го избрка Луис Суарез од Мундијалот, поради неговиот непромислен потег со гризењето врз Џорџо Кјелини. Уругвајците гневни ја дочекаа острата казна, јавноста си игра мајтап со уругвајската ...

Далглиш до Ливерпул: Не му го вртете грбот на Суарез

Дерби - 28.06.2014

Поранешниот фудбалер и менаџер на Ливерпул, Кени Далглиш, смета дека управата на овој клуб треба да му даде потполна поддршка на Луис Суарез кој заработи ригорозна казна од ФИФА поради инцидентот со ...

Селекторот на Уругвај се „одмаздува“ за суспензијата на Суарез

Спортклуб - 28.06.2014

Селекторот на Уругвајската репрезентација Оскар Табарез одби да одговара на прашањата на прес-конференцијата за новинари во пресрет на натпреварот против Колумбија.

Суарез проговори за инцидентот: „Не беше намерно гризнувањето“

Спортклуб - 28.06.2014

Уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез се најде во центарот на светската јавност по најновиот инцидент со гризнувањето на Џорџо Кјелини. Поради овој инцидент, Суарез се соочи со драконска казна, ...

Форлан: Ќе играме за Суарез!

Екипа - 28.06.2014

Уругвај вечерва го игра осминафиналниот меч на Светското првенство во Бразил, а противник ќе им биде селекцијата на Колумбија. Но, најголем „противник“ им испадна ФИФА, која им го суспендира ...

Дресот на Суарез стои во соблекувалната, навивачите со негови маски! (ФОТО)

SportMedia - 28.06.2014

Фудбалерите од репрезентацијата на Уругвај искажаа поддршка за својот суспендиран соиграч, Луис Суарез, со ставање на дресот со неговото име и со број 9 на закачалката во соблекувалната пред мечот од ...

Поголеми се шансите да ве гризне Суарез отколку ајкула

МКД - 28.06.2014

За Лус Суарез годинешното Светско првенство во фудбал е завршено затоа што на теренот го гризна Италијанецот Џорџо Киелини. Ова е веќе трет пат Суарез, кој игра за Ливерпул во англиската Премиерлига, ...

Мухика: Казната за Суaрез е напад врз Уругвај, Мадуро: Сѐ смислија Англија и Италија

Макфакс - 28.06.2014

Претседателот на Уругвај Хозе Мухика ја нападна во саботата Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) порачувајќи дека „драконската казна за Суарез не е само агресија против еден човек, туку против ...

Суарез во соблекувалната на Уругвај (ФОТО)

Телеграф - 28.06.2014

Дресот на уругвајскиот репрезентативец беше во соблекувалната пред стартот на дуелот со Колумбија Луис Суарез нема да може да им помогне на своите соиграчи на дуелот со Колумбија кој се игра во ...

Духот на Суарез е присутен во соблекувалната на Уругвај (фото)

Локално - 28.06.2014

Тимот на Уругвај го стави дресот со број 9 на Луис Суарез во соблекувалната на стадионот “Маракана”, во знак на солидарност кон напаѓачот, кој ќе го пропушти натпреварот од осминафиналето на СП 2014 ...

Табарес и се закани на ФИФА поради Суарез

Локално - 28.06.2014

Селекторот на репрезентацијата на Уругвај, Оскар Табарес се закани дека ќе ја напушти комисијата за стратегии во ФИФА во знак на протест против казната на Луис Суарез.

Ливерпул сака 80 милиони фунти од Барселона за Суарез

Локално - 28.06.2014

Од Ливерпул се подготвени да се разделат со својот голем голгетер Луис Суарез, но не против помала сума од 80 милиони фунти, пишува англиското издание “Индипендент”.

Блатер одби да ја коментира казната за Суарез

Локално - 28.06.2014

Претседателот на ФИФА, Сеп Блатер изјави дека она што го направи Луис Суарез “не е добро”, но одби да коментира за санкциите на уругвајскиот фудбалер кој гризна свој ривал во натпревар на СП 2014.

Уругвајците порачаа – „Сите ние сме Суарез“

Република - 28.06.2014

Уругвајскиот фудбалски репрезентативец, Луис Суарез, кому од вечерва почнува да му тече казната од Светската фудбалска федерација (ФИФА) поради тоа што го гризна Италијанецот Џорџо Киелини, доби ...

Поголеми се шансите да ве гризне Суарез отколку ајкула!

Sky - 28.06.2014

За Луис Суарез овогодишното Светско првенство во фудбал е завршено затоа што го гризна Италијанецот Џорџ Кјелини. Ова е веќе трет пат, Суарез, кој игра и за Ливерпул, да изгризе фудбалер од ...

ФИФПро го заштити Луис Суарез

Локално - 28.06.2014

Светската организација на професионални фудбалери ФИФПро го заштити напаѓачот Луис Суарез поради казната што му ја наметна ФИФА поради каснувањето на Џорџо Киелини на Мундијалот во Бразил.

Најдобрите цитати од групната фаза на светското

Локално - 28.06.2014

По еднодневна пауза, денес светското првенство продолжува со натпреварите од директните елиминации. 16 од 32-та тима кои го почнаа шампионот, отпаднаа по групната фаза, а Бразил, Чиле, Колумбија, ...

Суарез во Уругвај пречекан како херој (ВИДЕО)

Република - 28.06.2014

Казнетиот уругвајски репрезентативец и напаѓач на Ливерпул, Луис Суарез во петокот пред зори пристигна во Монтевидео, а таму беше пречекан од страна на стотици поддржувачи со транспаренти со пораки ...

Суарез пречекан како херој во Уругвај

Либертас - 28.06.2014

Напаѓачот на уругвајската фудбалска репрезентација Луис Суарез , кој поради казна предвреме го заврши СП, се врати во својата земја, а на аеродромот во Монтевидео беше дочекан со овации.

Суарез: Удрив со лицето во Кјелини, не го гризнав

Бриф - 28.06.2014

Поминаа два дена од ригорозната казна што ФИФА му ја изрече на Луис Суарез за инцидентот со Џорџо Кјелини, а се уште не стивнуваат реакциите за овој случај.

Поголеми се шансите да ве гризне Суарез, отколку ајкула

Точка - 28.06.2014

За Луис Суарез овогодишното Светско првенство во фудбал е завршено, затоа што го гризна Италијанецот Киелини. Ова е веќе трет пат Суарез, кој игра за Ливерпул, да гризне фудбалер од противничкиот тим ...

За инает на ФИФА: Суарез е во соблекувалната на Уругвај пред мечот со Колумбија

Бриф - 28.06.2014

Луис Суарез не може вечерва да му помогне на Уругвај против Колумбија, но неговиот дрес е во соблекувалната на Маракана, исто како кога настапува за ...

Пеле: Суарез беше правично казнет

Локално - 28.06.2014

Пеле верува дека казната на ФИФА за Луис Суарез е целосно фер. Уругвајскиот репрезентативец го гризна Џорџо Киелини во натпреварот од групната фаза на СП 2014 меѓу “урусите“ и Италија, кој заврши со ...

Суарез упорен: Не го каснав Киелини

Локално - 28.06.2014

Луис Суарез не направил обид да го касне Џорџо Киелини, ниту имал таква намера, туку едноставно изгубил рамнотежа, поради што го удрил своето лице во рамото на италијанскиот дефанзивец.

Ќе се паметат Шумахер, Тасоти, Зидан и Суарез

Н.Македонија - 28.06.2014

Во низата неспортски случки на СП, првата поголема, на Шумахер помина дури и без жолт картон, но за последниот, за гризење противник, Суарез ја доби најголемата казна од ФИФА - девет меча пауза за ...

Суарез тврди дека случајно го гризнал Кјелини

Н.Македонија - 28.06.2014

Поминаа два дена од ригорозната казна што ФИФА му ја изрече на Луис Суарез за инцидентот со Џорџо Кјелини, по што тој во најновата изјава на уругвајскиот репрезентативец што ја пренесоа бразилските ...

Суарез како херој пречекан во Уругвај/ВИДЕО

Lider - 28.06.2014

Напаѓачот на уругвајската фудбалска репрезентација Луис Суарез кој поради казна предвреме го заврши СП, се врати во својата земја, а на аеродромот во Монтевидео беше дочекан со овации.

Сите сакаат да ги гризне Суарез/Фото

Lider - 28.06.2014

Рекламата на Адидас на која е Луис Суарес на познатата плажа Копакабана, стана попопуларна од што нејзините творци можеа да замислат. “Се или ништо“ – пишува на рекламата, а таа стана најголема ...

ФОТО: Суарез во прегратка со синот и ќеркичката по враќањето во Уругвај

Вистина.мк - 28.06.2014

Иако беше исфрлен од понатамошното натпреварување на Мундијалот, Суарез сепак беше пречекан како херој во својата татковина. Тој ја поздрави толпата навивачи кога се врати во родниот Уругвај, во ...

Суарез тврди дека случајно го гризнал Кјелини

Lider - 28.06.2014

Поминаа два дена од ригорозната казна што ФИФА му ја изрече на Луис Суарез за инцидентот со Џорџо Кјелини, а се уште не стивнуваат реакциите за овој случај.

Јужна Америка и Европа поделени околу Суарез

Утрински - 27.06.2014

Суспензијата од деветте натпревари и четиримесечната забрана за вршење каква и да е активност поврзана со фудбалот што Дисциплинскиот комитет на ФИФА му ги изрече на Луис Суарез предизвикаа различни ...

Кјелини: Суарез е преостро казнет !

Канал5 - 27.06.2014

Репрезентативецот на Италија Џорџо Кјелини изјави дека Уругваецот Луис Суарез е преостро казнет, иако го гризна за рамото на дуелот од 3 коло во Групата Г на Мундијалот.

Марадона: Уби ли некого Суарез?

Канал5 - 27.06.2014

Легендата на светскиот фудбала Аргентинецот Диего Армандо Марадона застана во заштита на Уругваецот Луис Суарез. Гостувајќи во едно телевизиско шоу Марадона носеше маица со натпис за поддршка на ...

Суарес посрамотен, но пречекан како херој во Монтевидео

Вест - 27.06.2014

Посрамотениот напаѓач на Уругвај, Луис Суарес, беше пратен дома во четвртокот вечер, само неколку часа откако ФИФА му изрече четиримесечна суспензија од фудбалот за последниот, трет инцидент со ...

Спонзорите се дистанцираат од Суарез, а дел од колегите го бранат

Deutsche Welle - 27.06.2014

Произведувачот на спортска опрема „Адидас“ објави дека ја поддржува одлуката на ФИФА за времена суспензија на уругвајскиот играч Луис Суарез и оти повеќе нема да го користи за маркетиншки активности ...

„Случај Суарез“ - Што велат во Ливерпул?

СуперСпорт - 27.06.2014

Одлуката за казнување на Луис Суарез поради гризење на Џорџо Киелини, очекувано, предизвика доста реакција. Од неговиот клуб Ливерпул порачаа дека конечниот став ќе го објават после детално ...

Суарез, сепак, може да направи трансфер, Ливерпул ќе го продаде и поевтино

Спортклуб - 27.06.2014

Светската фудбалска федерација (ФИФА) потврди дека четиримесечната забрана за извршување на какви било активности поврзани со фудбалот не се однесува и на можниот трансфер на Луис Суарез.

Ливерпул ќе ја тужи ФИФА за казната на Суарез

Екипа - 27.06.2014

Ливерпул е подготвен да испрати тужба до ФИФА поради строгата казна на светската куќа на фудбалот врз Луис Саурез, кому му е забрането не само да настапува на следните девет натпревари за својата ...

Луиз Суарез суспендиран на четири месеци

Inpress - 27.06.2014

Женева, 27. јуни 2014 (ИНПРЕС) ФИФА го суспендира на четири месеци од фудбалските терени уругвајскиот фудбалер Луиз Суарез и парично го казни со 82.000 евра.

Марадона ја нападна ФИФА: Кого уби Суарез?

24Фудбал - 27.06.2014

За инцидентот во кој напаѓачот го гризна дефанзивецот на Италија, Џорџо Киелни, ФИФА го казни Луис Суарез со девет натпревари суспензија за репрезентацијата на Уругвај.

Ливерпул знае како: Ќе му ги извадиме забите на Суарез и ќе ги решиме сите проблеми!

SportMedia - 27.06.2014

Најновиот „момент на лудило“ на уругвајскиот фудбалер Луис Суарез и понатаму предизвикува коментари ширум целиот свет, а има и такви кои го искористија инцидентот за нови маркетинг кампањи.

За Уругвај, гризењето на Суарез не е голем инцидент

Нетпрес - 27.06.2014

Иако целиот фудбалски свет е згрозен од однесувањето на Луис Суарез, кој повторно касна противнички фудбалер и од ФИФА доби казна, да нема никакви фудбалски активности во следните четри месеци како и ...

Марадона му даде поддршка на Суарез (ФОТО)

SportMedia - 27.06.2014

Луис Суарез доби четиримесечна суспензија за неиграње фудбал и девет меча да не го носи дресот на репрезентацијата поради неодамнешниот испад на дуелот против Италија и случајот со Кјелини.

Суарез во цртан филм

Окно - 27.06.2014

Уругвајскиот фудбалер Луис Суарез е во центарот на вниманието поради новиот инцидент со гризнување на противнички играч, а неговата популарност отиде дотаму што стана и лик од цртан филм.

Како реагираше фудбалскиот свет за казната на Суарез

Таратур - 27.06.2014

Главна тема во фудбалскиот свет е ригорозната казна која ја доби Луис Суарез од страна на ФИФА за непристојниот потег кој го направи за време на натпреварот против Италија.

Рекламата на Копакабана стана вистински хит после инцидентот

ЗаЗабава - 27.06.2014

Рекламата на "Adidas", која се наоѓа на славната плажа Копакабана, на која е Луис Суарез, стана попопуларна од што нејзините креатори можеа и да замислат.

Како реагираше фудбалскиот свет за казната на Суарез

Спортски - 27.06.2014

Главна тема во фудбалскиот свет е ригорозната казна која ја доби Луис Суарез од страна на ФИФА за непристојниот потег кој го направи за време на натпреварот против Италија.

(ФОТО) Марадона со поддршка за Суарез

Дерби - 27.06.2014

Светската куќа на фудбалот (ФИФА) вчера ригорозно го казни Луис Суарез за инцидентот на натпреварот со Италија. Напаѓачот на Ливерпул го касна Џорџо Кијеини, па ФИФА за тој испад го „награди“ со ...

Кјелини во одбрана на Суарез: Казната на ФИФА е престрога

Екипа - 27.06.2014

Џорџо Кјелини беше бесен на Луис Суарез поради неспортскиот потег, но и на ФИФА поради несанкционирањето на инцидентот од страна на главниот судија. Сепак, откако страстите се оладија италијанскиот ...

Марадона во одбрана на Суарез

Оn.net - 27.06.2014

Едниот од најголемите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона реагираше на казната од четири месеци забрана за играње фудбал, што ФИФА му ја изрече на Луис Суарез, откако Уругваецот го ...

Луис Суарез мора да го напушти хотелот во Бразил

СуперСпорт - 27.06.2014

Светската фудбалска федерација соопшти дека напаѓачот Луис Суарез ќе мора да го напушти хотелот во Рио Де Женеиро. Напаѓачот на Ливерпул ќе мора да го напушти хотелот во кој е сместена ...

Сите сакаат гриз од Суарез: Реклама која стана хит на Копакабана

Таратур - 27.06.2014

Рекламата на Адидас со ликот на Луис Суарез стана хит на познатата плажа Копакабана, многу поатрактивна и попопуларна отколку што мислеа дека ќе биде нејзините автори.

Гризнатиот Кјелини го брани Суарез

Курир - 27.06.2014

Луис Суарез, како што е познато е казнет со 9 натпревари суспензија, парична казна, но и четиримесечна забрана за учество во било каква фудбалска активност, што кај гризнатиот италијански играч Џорџо ...

Марадона: Кого уби Суарез?

Курир - 27.06.2014

Легендарниот Диего Армандо Марадона застана во одбрана на Луис Суарез гостувајќи во емисијата „De Zurda“, во која носеше маица со натпис поддршка за Уругвајците. -Оваа одлука е срамна.

Ново ремек-дело на „Фор-Фор-Тунс“: Анимиран филм за групната фаза (ВИДЕО)

SportMedia - 27.06.2014

По анимираниот филм со Луис Суарез во кој се вели дека ѓаволот го тера да гризе луѓе , мериканската продукција „Фор-Фор-Тунс“ направи нов анимиран филм за групната фаза на Мундијалот.

Киелини: Суарез е престрого казнет, жал ми е за него !

СуперСпорт - 27.06.2014

ФИФА го казни Суарез со 4 месеци без фудбал и 9 натпревари во репрезентацијата на Уругвај. Жртвата на Суарез, Киелини вели дека напаѓачот на Уругвај е престрого казнет.

И Кјелини застана во одбрана на Суарез

Оn.net - 27.06.2014

Џорџо Кјелини смета дека казната од четири месеци забрана за играње фудбал, изречена на Луис Суарез е драконска и дека требала да биде многу помала. Италијанецот е дециден во тврдењето дека не ...

Киелини сега го брани Суарез: ФИФА претера со казната!

Спортски - 27.06.2014

Дефанзивецот на Италија, Џорцо Киелини се огласи преку медиумите за инциденот со Луис Суарез кој го одбележа Светското првенство и после кој Уругваецот заработи ригорозна казна.

Марадона против висината на казната: Да не уби некого Суарез?

МКД - 27.06.2014

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Аргентинецот Диего Армандо Марадона, е разочаран поради одлуката на ФИФА да го казни Луис Суарез откако го гризна Џорџо Киелини, со девет репрезентативни ...

Кјелини: Казната за Суарез е престрога

Дерби - 27.06.2014

Луис Суарез во текот на вчерашниот ден беше драстично казнет од Светската куќа на фудбалот поради инцидентот на натпреварот со Италија. „Ел Пистолеро“ доби забрана за секаква фудбалска активност во ...

Сите сакаат гриз од Суарез: Реклама која стана хит на Копакабана

Спортски - 27.06.2014

Рекламата на Адидас со ликот на Луис Суарез стана хит на познатата плажа Копакабана, многу поатрактивна и попопуларна отколку што мислеа дека ќе биде нејзините автори.

Суарез дочекан како херој во Уругвај од претседателот на државата (ВИДЕО)

SportMedia - 27.06.2014

Суспендираниот уругвајски репрезентативец Луис Суарез го напушти Светското првенство во Бразил и се врати во татковината. Како што пренесува Би-Би-Си, Суарез на пистата на воената база во која слета ...

ВИДЕО: Суарез пречекан како херој во Уругвај

Сител - 27.06.2014

Неколку стотици навивачи го дочекаа уругвајскиот фудбалер Луис Суарез на аеродромот во Монтевидео, откако ФИФА го исфрли од хотелот во кој отседна националниот тим на оваа земја.

ФОТО: Суарез се врати дома, Уругвајците со поддршка

Курир - 27.06.2014

Стотина Уругвајци се собраа на аеродромот во Монтевидео за да го дочекаат својот фудбалски херој Луис Суарез. Него го пречека и претседателот на земјата Хозе Мухика, а навивачите мавтаа со ...

Барса не се откажува: Го смиривме Стоичков, зошто не и Суарез

Екипа - 27.06.2014

Ригорозната казна што ФИФА му ја изрече на Луис Суарез не го олади интересот на Барселона, чиј нов тренер Луис Енрике инсистира токму на доаѓањето на Уругваецот како суперзасилување за новата сезона.

„Суарез беше овде“

Нетпрес - 27.06.2014

Откако Суарез заработи суспензија од девет меча, но и четиримесечна забрана за било каква фудбалска активност поради тоа што го гризна Џорџо Кјелини, шегите на негова сметка не стивнуваат.

Киелини побара поблага казна за Суарез

Нетпрес - 27.06.2014

Најновата жртва на Луис Суарез, каснатиот репрезентативец на Италија, Џорџо Киелни јавно ја осуди престрогата казна која ФИФА му ја додели на репрезентативецот на Уругвај.

Киелни сега го брани Суарез: ФИФА претера со казната!

Таратур - 27.06.2014

Дефанзивецот на Италија, Џорцо Киелини се огласи преку медиумите за инциденот со Луис Суарез кој го одбележа Светското првенство и после кој Уругваецот заработи ригорозна казна.

Марадона и Фред го бранат Суарез: Казната е престрога

СуперСпорт - 27.06.2014

Потегот на Луис Суарез кој на СП во Бразил “го оствари своето трето гризење во кариерата“ ФИФА го казни со девет натпревари забрана за уругвајската репрезентација и четири месеци забрана од сите ...

Кјелини за Суарез: Доби престрога казна

Спортклуб - 27.06.2014

Дефанзивецот на италијанската репрезентација Џорџо Кјелини застана во одбрана зад уругвајскиот напаѓач и смета дека ФИФА го казнила со преголема казна.

Суарез слета во Монтевидео, таму го дочека претседателот

СуперСпорт - 27.06.2014

Суспендираниот уругвајски репрезентативец Луис Суарез го напушти СП во Бразил и се врати во татковината. Како што пренесува ББС, Суарез на пистата на воената база во која што слета авионот со кој што ...

ВИДЕО: Суарез пречекан како херој во Уругвај

А1 On - 27.06.2014

Илјадници навивачи го дочекаа Луис Суарез на аеродромот во Монтевидео, откако ФИФА го исфрли Мундијалот. Дисциплинската комисија на ФИФА го казни Суарез со девет натпревари суспензија и четири месеци ...

Добриот Киелини: „Не сум лут, не сакам да му се одмаздам на Суарез. Казната е претерана“

МКД - 27.06.2014

Одбранбениот играч на италијанскиот национален тим Џорџо Киелини изјавил дека е превисока казната што ФИФА му ја изрече на Луис Суарез откако овој го гризна за време на мечот од Светското првенство ...

Суарез го сменија и од рекламата на Копакабана

Екипа - 27.06.2014

Луис Суарез доби огромна суспензија од ФИФА и за него мундијалот е завршен. Но, дефинитивно е непожелен, дури и како постер, односно реклама, на плажата Копакабана.

Ливерпул го продава Суарез за 80 милиони фунти

СуперСпорт - 27.06.2014

Барселона нема да се откаже од Суарез иако заработи казна од 4 месеци. Наместо да го води Ливерпул кон фудбалските височини, сега е на излезни врати од Енфилд.

Суарез слета во Уругвај, го пречека претседателот (ВИДЕО)

Телеграф - 27.06.2014

Суспендираниот уругвајски репрезентативец го напушти Светското првенство и се врати во својата родна земја Луис Суарез на пистата на воената база бил лично пречекан од претседателот на Уругвај, Хозе ...

Марадона ја нападна ФИФА: Кого уби Суарез?

Кајгана - 27.06.2014

Легендата на Аргентина, Диего Марадона, ја критикуваше светската куќа на фудбалот за драстичната казна што му беше изречена на Луис Суарез. За инцидентот во кој напаѓачот го гризна дефанзивецот на ...

Киелини: Суарез е преостро казнет

А1 On - 27.06.2014

Џорџо Киелини изјави дека Луис Суарез е преостро казнет. Дисциплинската комисија на ФИФА поради овој инцидент го казни Луис Суарез со 9 натпревари суспензија, четири месеци забрана за играње на ...

Барселона не се откажува од Суарез и покрај суспензијата

СуперСпорт - 27.06.2014

Напаѓачот на Ливерпул Луис Суарез може да премине во Барселона ова лето, иако заработи четири месеци суспензија поради гризење на италијанскиот дефанзивец Џорџо Киелини.

Роналдо: ФИФА го прати Суарез во темната соба кај лошиот волк

Република - 27.06.2014

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдо беше критичен кон ФИФА која, според неговото мислење го казнила Суарез со само четири месеци суспензија поради гризењето на Кјелини.

(ФОТО) Марадона со поддршка за Суарез

Бриф - 27.06.2014

Легендарниот Диего Марадона му даде поддршка на Луис Суарез кој вчера беше драконски казнет од ФИФА. Тој на гостувањето во една телевизиска емисија, носеше маица на која пишуваше “Luisito, estamos ...

Суарез треба да се лечи, смета Жером Валке

Локално - 27.06.2014

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез има потреба од третман, за да се надминат проблемите со дисциплината, изјави генералниот секретар на ФИФА Жером Валке.

Барса сака Суарез да се покае јавно

Локално - 27.06.2014

Од Барселона очекуваат Луис Суарез да се извини јавно, пишува весникот “Спорт”. Каталонскиот клуб нема проблем со изречената казна, но сака уругваецот да го исчисти своето име пред јавноста.

Видео: Суарез се врати дома, Уругвајците со поддршка

Денешен - 27.06.2014

Илјадници навивачи го дочекаа Луис Суарез на аеродромот во Монтевидео, откако ФИФА го исфрли Мундијалот. Дисциплинската комисија на ФИФА го казни Суарез со девет натпревари суспензија и четири месеци ...

ФИФА го избрка Суарез од Бразил

Локално - 27.06.2014

Откако доби сурова казна, поради која нема да игра фудбал 4 месеци и ќе треба да плати казна од 100.000 швајцарски франци, Луис Суарез доби нов удар. Уругвајскиот напаѓач, кој го гризна Џорџо Киелини ...

Кjелини во одбрана на Суарез: ФИФА претера, казната е превисока

Бриф - 27.06.2014

Џорџо Кјелини застана во одбрана на Луис Суарез затоа што смета дека казната која ФИФА му ја одреди на Уругваецот е престрога. Да потсетиме, токму, Кјелини беше каснат од Суарез на натпреварот ...

Марадона лут на ФИФА поради Суарез: Мафијаши!

Локално - 27.06.2014

Легендата на аргентинскиот фудбал, Диего Марадона остро ја критикуваше одлуката на ФИФА да воведе остри санкции за уругвајскиот напаѓач Луис Суарез. “Што мислите вие?” – Се сврте кон светската ...

Кјелини застана во одбрана на Суарез

Република - 27.06.2014

Италијанскиот фудбалер Џорџо Кјелини кој настрада во инцидентот со Луис Суарез, за која Ургваецот доби 9 натпревари суспензија, парична казна, но и четиримесечна забрана за учество во било каква ...

Марадона: ФИФА може да го пикне Суарез во Гвантанамо

Бриф - 27.06.2014

Диего Марадона ја нападна забраната на ФИФА кон напаѓачот на Уругвај, Луис Суарез, како “криминална” и рече дека светската фудбалска организација би можела да му стави лисици на напаѓачот и да го ...

Детството на Суарез обележано со напуштање, метење на улици, алкохол и голема љубов

Локално - 27.06.2014

Животниот пат на фудбалската ѕвезда Луис Суарез станува тежок и трнлив уште во релативно рана возраст, раскажува шпанската телевизија “Telecinco”. Пречките се појавуваат една по друга, уште пред да ...

Колумбија фаворит против Уругвај

Вечер Прес - 27.06.2014

Таквата улога избраниците на Пекерман ја заслужија со играта и максималниот број бодови во групната фаза Голема неизвесност и борба до последниот судиски свиреж се очекува во осминафиналната ...

Суарез избркан како куче од Бразил, пречекан како херој во Монтевидео

Вечер Прес - 27.06.2014

ГОЛГЕТЕРОТ НА УРУГВАЈ МОРАШЕ ДА СЕ ВРАТИ ВО ТАТКОВИНАТА Репрезентативецот на Уругвај, Луис Суарез по рекордната казна од ФИФА да не може да игра фудбал во следните четири месеци и да плати 100.000 ...

Уругвај го напушта Мундијалот во знак на протест поради драконската казна за Суарез?

Бриф - 27.06.2014

Уругвајската фудбалска федерација размислува за бојкотирање на понатамошниот дел на Светското првенство во Бразил по драконската казна за Луис Суарез, објави колумбиската новинарка Вики Давила.

ФИФА го избрка Суарез од хотелот во Бразил, Уругвајците го чекаат на аеродромот како херој

Бриф - 27.06.2014

Неколку стотини навивачи го чекаа Луис Суарез на аеродромот во Монтевидео, само неколку часа откако ФИФА го исфрли од хотелот во кој е сместена уругвајската експедиција.

Марадона: Кого уби Суарез?

Република - 27.06.2014

Легендарниот Диего Армандо Марадона застана во одбрана на Луис Суарез гостувајќи во емисијата „De Zurda“, во која носеше маица со натпис поддршка за Уругвајците. - Оваа одлука е срамна.

Уругвајскиот Мекдоналдс го поздрави Суарез

Локално - 27.06.2014

Уругвајската филијала на Мекдоналдс измисли интересен начин да го поздрави репрезентативецот Луис Суарез, кој стана најозборуван фудбалер во светот во последните денови по каснувањето на Џорџо ...

И Ливерпул ќе поднесе жалба до ФИФА за Суарез

Локално - 27.06.2014

Раководството на англискиот фудбалски тим Ливерпул исто има намера да поднесе жалба до ФИФА по повод дисквалификацијата на уругвајскиот напаѓач Луис Суарез, соопштуваат британските медиуми.

Суарез пречекан во Уругвај како херој

Локално - 27.06.2014

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез беше пречекан како херој во својата татковина. Ѕвездата на “урусите” беше избркан од Мундијалот во Бразил, откако го гризна Џорџо Килеини и доби тешка казна од ФИФА.

Киелини го поддржа Суарез: Казната е претерана

Локално - 27.06.2014

Дефанзивецот на Италија, Џорџо Киелини покажа дека е голем човек, откако се изјасни за поддршка на Луис Суарез по тешката казна која ја доби уругваецот.

Суарез доби четирмесечна забрана за игра, Уругвај се заканува со напуштање на Мундијалот

еМагазин - 27.06.2014

Фудбалскиот сојуз на Уругвај размислува да го бојкотира натпреварот против Колумбија од 1/8 финалето на Светското првенство, поради казната на нивниот репрезентативец Луис Суарез .

ФИФА го казни Суарез експресно и праведно

Вистина.мк - 27.06.2014

Уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез експресно е казнет од ФИФА со четири месеци неиграње во сите натпреваруња и со девет натпревари со својата репрезентација, што значи дека тој нема да може да ...

Пречек како за херој

Идивиди - 27.06.2014

Група од околу 1000 фанови на Луис Суарез пристигнаа на Караско интернационалниот аеродром во Монтевидео, Уругвај да го пречекаат контроверзниот фудбалер кој вчера доби 4- месечна забрана за играње ...

Роналдо за Суарез: Казната е како темна соба со голем лош волк!

Вистина.мк - 27.06.2014

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдо, изјавил дека однесувањето на Луис Суарез е страшно и дека секој мора да сноси одговорност за тоа што го прави на теренот.

Марадона ја нападна ФИФА: Кого уби Суарез?

365 - 27.06.2014

Легендата на Аргентина, Диего Марадона ја критикуваше светската куќа на фудбалот за драстичната казна што му беше изречена на Луис Суарез. За инцидентот во кој напаѓачот го гризна дефанзивецот на ...

Кјелини застана во одбрана на Суарез

Вистина.мк - 27.06.2014

Италијанскиот фудбалер Џорџо Кјелини кој настрада во инцидентот со Луис Суарез, за која Ургваецот доби 9 натпревари суспензија, парична казна, но и четиримесечна забрана за учество во било каква ...

СП 2014: Уругвајците тврдат дека нема докази против Суарез

Канал5 - 26.06.2014

Фудбалскиот сојуз на Уругвај смета дека не постојат доволно докази дека напаѓачот на оваа репрезентација Луис Суарез го гризнал одбранбениот италијански фудбалер Џорџо Кјелини, на дуелот на двете ...

Уругвај се заканува со напуштање на Мундијалот

Утрински - 26.06.2014

Фудбалскиот сојуз на Уругвај размислува да го бојкотира натпреварот против Колумбија од 1/8 финалето на Светското првенство, поради казната на нивниот репрезентативец Луис Суарез.

Суарез заработи суспензија од девет натпревари

Телма - 26.06.2014

ФИФА во три дела ја подели казната на Суарез, Уругвај размислува да го напушти СП во Бразил. Светската фудбалска асоцијација – ФИФА денеска (четврток) му ја изрече казната на Луис Суарез за гризењето ...

СП 2014: Уругвај се заканува со напуштање на Мундијалот

Канал5 - 26.06.2014

Фудбалскиот сојуз на Уругвај размислува да го бојкотира натпреварот против Колумбија од 1/8 финалето на Светското првенство, поради казната на нивниот репрезентативец Луис Суарез.

Суарез се соочува со казна од две години неиграње

Дневник - 26.06.2014

Стрелецот на два гола за Уругвај на завршницата од фудбалското СП-2014, напаѓачот на англискиот Ливерпул, Луис Суарез, пред настапите во елиминаторната фаза со својата репрезентација може да заработи ...

Претседателот на Уругвај во одбрана на Суарез

Deutsche Welle - 26.06.2014

Уругвајскиот претседател Хозе Мухика застана во одбрана на фудбалската ѕвезда Луис Суарез, за кого ФИФА покрена дисциплинска постапка за гризнување италијански играч.

Нема милост за „вампирот“ Суарез

Deutsche Welle - 26.06.2014

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез се прости предвреме од СП во Бразил. ФИФА денеска го казни со забрана за настап на девет натпревари и четиримесечна забрана за фудбалски активности.

Четири месеци и девет натпревари суспензија за Суарез

24 Вести - 26.06.2014

Светската фудбалска асоцијација – ФИФА денеска му ја изрече казната на Суарез за гризењето на Џорџо Кјелини. Уругвајскиот репрезентативец доби забрана за било каква активност поврзана со фудбалот во ...

СП 2014: Уругвајците тврдат дека нема докази против Суарез

Утрински - 26.06.2014

Фудбалскиот сојуз на Уругвај смета дека не постојат доволно докази дека напаѓачот на оваа репрезентација Луис Суарез го гризнал одбранбениот италијански фудбалер Џорџо Кјелини, на дуелот на двете ...

Суарез казнет со девет меча неиграње и четири месеци без фудбал

Утрински - 26.06.2014

Светското првенство во Бразил заврши за уругвајската ѕвезда, откако попладнево ФИФА остро го санкционираше неговиот потег со гризењето врз Кјелини Светското првенство во Бразил заврши за уругвајската ...

Четири месеци суспензија за Сурез

Алфа - 26.06.2014

Светската фудбалска федерација го суспендираше Луис Суарез 4 месеци поради инциденот на мечот Уругвај – Италија, кога играчот на Ливерпул го гризна Џорџо Киелини.

Почнаа да се затвораат вратите за Суарез

Курир - 26.06.2014

Познатиот германски производител на спортска опрема Адидас соопшти дека до крајот на Мундијалот веќе нема да ја користи рекламата во која се појавува Луис Суарез.

Суарез може да замине од Ливерпул

Алфа - 26.06.2014

Светската фудбалска федерација ја потврди четиримесечната забрана на Луис Суарез за бавење со сите активности поврзани со фудбалот, не вклучувајќи го и можниот трансфер.

Рекламата со Суарез на Копакабана стана туристичка атракција

Дерби - 26.06.2014

Можеби Луис Суарез ќе има проблеми со спонзорите поради суспензијата која ја заработи денеска, но „Адидас“ очигледно направил вистински погодок со изборот на креативата за рекламата која уште пред ...

Уругвајците лути, ќе го бојкотираат мечот против Колумбија?

Курир - 26.06.2014

Фудбалскиот сојуз на Уругвај размислува да го бојкотира натпреварот против Колумбија од 1/8 финалето на Светското првенство, поради казната на нивниот репрезентативец Луис Суарез.

Компаниите ги раскинуваат рекламните договори со Суарез

Нетпрес - 26.06.2014

Познатиот германски производител на спортска опрема Адидас соопшти дека до крајот на Мундијалот веќе нема да ја користи рекламата во која се појавува Луис Суарез.

На Барса не и смета гризењето, влегува „all in“ за Луис Суарез

Таратур - 26.06.2014

Луис Суарез со своите неспортски постапки на теренот дефинитивно си го наруши својот имиџ, но на Барселона не и смета тоа и ќе направи се за да го донесе на „Камп Ноу“ ова лето.

Заврши Мундијалот за Суарез: Четири месеци без фудбал и казна од девет меча!

Нетпрес - 26.06.2014

Светското првенство во Бразил заврши за уругвајската ѕвезда Луис Суарез, откако попладнево ФИФА остро го санкционираше неговиот потег со гризењето врз Џорџо Кјелини, објави sportmedia.mk.

Ливерпул го става Суарез на трансфер листа, Кавани негов заменик

Курир - 26.06.2014

Премиерлигашот Ливерпул ќе го продава Луис Суарез, а на негово место има намера да го донесе Единсон Кавани, јавија англиските медиуми. Директен повод за оваа одлука на раководството на клубот од ...

Официјално: 4 месеци суспензија за Суарез

Таратур - 26.06.2014

Дисциплинската комисија на ФИФА денес конечно ја донесе одлуката за постапката покрената против Луис Суарез и како и што се очекуваше, казнате е драконска.

СП 2014: Уругвајците тврдат дека нема докази против Суарез

А1 On - 26.06.2014

Фудбалскиот сојуз на Уругвај смета дека не постојат доволно докази дека напаѓачот на оваа репрезентација Луис Суарез го гризнал одбранбениот италијански фудбалер Џорџо Кјелини, на дуелот на двете ...

Уругцајците го бранат Суарез, светот во исчекување на казната!

Таратур - 26.06.2014

Уругвајскиот претседател Хозе Мухика застана во одбрана на фудбалската ѕвезда Луис Суарез, за кого ФИФА покрена дисциплинска постапка за гризнување на Џорџо Киелини. „Не видов дека тој гризна некого.

Ливерпул сака да га замени Суарез со Кавани

А1 On - 26.06.2014

Премиерлигашот Ливерпул ќе го продава Луис Суарез, а на негово место има намера да го донесе Едисон Кавани, јавија англиските медиуми. Директен повод за оваа одлука на раководството на клубот од ...

Чекајќи ја казната на Суарез

Дерби - 26.06.2014

Итноста со која беше свикан дисциплинскиот комитет на ФИФА по натпреварот Италија – Уругвај, укажува дека светската фудбалска организација сериозно му пристапува на инцидентот од 79 минута на оваа ...

Ливерпул сака да га замени Суарез со Кавани

+инфо - 26.06.2014

Премиерлигашот Ливерпул ќе го продава Луис Суарез, а на негово место има намера да го донесе Едисон Кавани, јавија англиските медиуми. Директен повод за оваа одлука на раководството на клубот од ...

Нема докази за казна за Суарез

Екипа - 26.06.2014

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Уругвај, Вилмар Валдес изјави дека нема доволно докази за да се казни Луис Суарез поради гризење противник на Мундијалот во Бразил.

Уругвај се заканува со напуштање на Мундијалот

А1 On - 26.06.2014

Фудбалскиот сојуз на Уругвај размислува да го бојкотира натпреварот против Колумбија од 1/8 финалето на Светското првенство, поради казната на нивниот репрезентативец Луис Суарез.

„Нема докази дека Суарез навистина гризе“?!

Оn.net - 26.06.2014

Од ургвасјката фудбалска федерација се единствените во светот, кои што не успеваат да го забележат моментот, на кој Луис Суарез го гризе Џорџо Кјелини.

ВИДЕО: Нов доказ против „вампирот“ Суарез!!!

Сител - 26.06.2014

Суарез ги згрози љубителите на фудбалот ширум светот со својот нов испад, гризнувањето на Кјелини на дуелот Уругвај - Италија. Според информациите му се заканува двегодишна суспензија.

Се уште нема одлука за случајот Суарез

Р.С.Европа - 26.06.2014

Дисциплинската комисија на ФИФА денеска повторно ќе заседава во врска со случајот со напаѓачот на Уругвај Луис Суарез, кој е осомничен дека на натпреварот со Италија го гризнал одбрамбениот играч ...

Претседателот на Уругвај го брани Суарез

ЗаЗабава - 26.06.2014

Претседателот на Уругвај Хозе Мухика изјави дека не забележал дека Луис Суарез за време на натпреварот со Италија го гризнал Џорџо Кјелини. "Јас не видов дека Суарез гризнал некого.

Барселона го улови Луис Суарез ?

СуперСпорт - 26.06.2014

После инцидентот со Киелини, Реал оладе во поглед на трансферот на Суарез. Барселона од ден на ден е се поблиску до потписот на Суарез. Уругваецот го очекува интернационална казна, а во Ливерпул не ...

СП 2014: Уругвајците тврдат дека нема докази против Суарез

+инфо - 26.06.2014

Фудбалскиот сојуз на Уругвај смета дека не постојат доволно докази дека напаѓачот на оваа репрезентација Луис Суарез го гризнал одбранбениот италијански фудбалер Џорџо Кјелини, на дуелот на двете ...

ФОТО + ВИДЕО: Сите во Бразил му се потсмеваат на Суарез

Курир - 26.06.2014

Црна дамка на фудбалскиот учинок на Луис Суарез ќе остане неговото гризнување на Џорџо Кјелини. Уругвајскиот напаѓач ја очекува казната од страна на ФИФА која покрена дисциплинска постапка, а во ...

Суарез губи милиони поради гризењето на Кјелини

SportMedia - 26.06.2014

Уругвајскиот фудбалер Луис Суарез ќе загуби доста милиони поради гризењето на Џорџо Кјелини на мечот помеѓу репрезентациите на Уругвај и Италија. Еден од најдобрите светски напаѓачи повторно ја ...

Реал не сака да си го нарушува угледот, Барселона сама во трката за Суарез

SportMedia - 26.06.2014

Луис Суарез со неодамнешниот испад и дефинитивно си ги затвори вратите за влез во „кралскиот клуб“. Но, Барселона воопшто „не се плаши“ од неговите заби и работи на конкретизацијата на својата желба ...

Луис Суарез во проблем со спонзорите

СуперСпорт - 26.06.2014

Уругвајскиот фудбалер Луис Суарез можеби ќе се соочи со голема финансиска загуба поради гризнувањето на дефанзивецот на Италија Џорџо Киелни, бидејќи неговите спонзори бараат повторно разгледување на ...

ФС Уругвај: Нема докази за казна за Суарез

Курир - 26.06.2014

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Уругвај Вилмар Валдес изјави дека „нема доволно докази“ за да се казни Луис Суарез поради гризењето на Џорџо Кјелини на Светското првенство.

Уругвајците го бранат Суарез

Алфа - 26.06.2014

Претседателот на фудбалскиот сојуз на Уругвај Вилмар Валдес застана во одбрана на Луис Суарез велејќи дека нема доволно докази дека напаѓачот намерно го гризе Џорџо Кијалини одосно дека снимката е ...

Уругвајците го бранат Суарез, светот во исчекување на казната!

Спортски - 26.06.2014

Уругвајскиот претседател Хозе Мухика застана во одбрана на фудбалската ѕвезда Луис Суарез, за кого ФИФА покрена дисциплинска постапка за гризнување на Џорџо Киелини. „Не видов дека тој гризна некого.

Уругвајците категорични: Суарез е жртва на медиумска хајка

Спортклуб - 26.06.2014

Навивачите во Уругвај, фудбалскиот сојуз на Уругвај, реперзентативците и селекторот на Уругвај се едногласни, Суарез е жртва на медиумска хајка. Суарез во вторникот навечер на натпреварот против ...

Фред на тренинг го „глуми“ Суарез: Го гризна Марсело…

Екипа - 26.06.2014

Бразилците се сериозни кога се на теренот, во борбата за светската титула, меѓутоа на тренинзите умеат и добро да се опуштат. На вчерашниот тренинг главни актери на забавата беа напаѓачот Фред и ...

Суарез се сели во Барселона

Алфа - 26.06.2014

Барселона во блиска иднина ќе го објави трансферот на Луис Суарез соопштуваат шпанските медиуми. Се предпоставува дека каталонците испратиле понуда вредна 80 милиони евра, но најверојатно таа ќе се ...

И претседателот на Уругвај во одбрана на Суарез

Сител - 26.06.2014

Дисциплинската комисија на ФИФА денеска ќе ја продолжи истрагата против Луис Суарез. Уругвајскиот претседател Хозе Мухика застана во одбрана на фудбалската ѕвезда Луис Суарез, за кого ФИФА покрена ...

Кjелини повторно гризнат (ФОТО)

SportMedia - 26.06.2014

Канибалистичкиот напад на Луис Суарез врз Џорџо Кjелини стана вест број еден во светот и за момент ги стави во сенка сите резултати на Светското фудбалско првенство во Бразил.

Играјте: Суарез како „пекмен“ на видео игра

Курир - 26.06.2014

Напаѓачот на уругвајската репрезентација Луис Суарез го гризна италијанскиот дефанзивец Џорџо Кјелини. Токму поради ова веќе од денес имате можност бесплатно да ја играте интернет „Пекмен“ играта во ...

Видео: Бразилците го исмеваат Суарез

Спортски - 26.06.2014

Со оглед дека целиот свет се шегува со Луис Суарез и начинот на кој го гризна Џорџо Кииелини, и бразилските фидуаблери за време на тренингот се пошегуваа на сметка на Уругваецот.

На Барса не и смета гризењето, влегува „all in“ за Луис Суарез

Спортски - 26.06.2014

Луис Суарез со своите неспортски постапки на теренот дефинитивно си го наруши својот имиџ, но на Барселона не и смета тоа и ќе направи се за да го донесе на „Камп Ноу“ ова лето.

Детали го делат Суарез од трансфер во Барса

Спортклуб - 26.06.2014

Уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез може до крајот на Светското првенство да стане нов член на Барселона, соопштуваат шпанските медиуми. Според нив, Барса испратила понуда од 80 милиони евра до ...

Заврши Мундијалот за Суарез: Четири месеци без фудбал и казна од девет меча!

SportMedia - 26.06.2014

Светското првенство во Бразил заврши за уругвајската ѕвезда Луис Суарез, откако попладнево ФИФА остро го санкционираше неговиот потег со гризењето врз Џорџо Кјелини.

Дали Суарез и лани се обидел да го гризне Киелини?

Кајгана - 26.06.2014

Суарез деновиве е во центарот на вниманието на Светското првенство во Бразил бидејќи трет пат гризна противнички фудбалер. Но, се чини дека уругвајскиот напаѓач одамна имал апетит за Киелини и дека ...

Официјално: 4 месеци суспензија за Суарез

Спортски - 26.06.2014

Дисциплинската комисија на ФИФА денес конечно ја донесе одлуката за постапката покрената против Луис Суарез и како и што се очекуваше, казнате е драконска.

Суарез доби суспензија од девет репрезентативни натпревари и четири месеци суспензија од сите натпреварувања

24Фудбал - 26.06.2014

Како што се очекуваше, Луис Суарез со гризнувањето на Џорџо Киелини го заврши настапот на Мундијалот. ФИФА го казни со суспензија од девет репрезентативни натпревари, како и со забрана за настап во ...

Суарез суспендиран на четири месеци!

Оn.net - 26.06.2014

Светската фудбалска федерација го казни уругвајскиот нашаѓач Луис Суарез со четиримесечна суспензија. Суарез е казнет со девет меча неиграње за репрезентацијата на Уругвај затоа што на мечот против ...

ФИФА го суспендираше Суарез!

Курир - 26.06.2014

Уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез е суспендиран од страна на ФИФА. Светската фудбалска федерација објави дека Суарез е суспендиран 9 натпревари, a доби четири месеци суспензија за учеството во ...

ФИФА го суспендира Суарез на четири месеци, плус девет меча во дресот на Уругвај

Екипа - 26.06.2014

Светското првенство е завршено за Луис Суарез. ФИФА го казни Уругваецот со четири месеци забрана за играње фудбал, а тој доби и девет меча суспензија во дресот на својата репрезентација.

ФИФА одлучи: За Суарез нема фудбал во наредните 4 месеци, а СП во Бразил за него заврши

СуперСпорт - 26.06.2014

Светското првенство за Луис Суарез заврши, но дали и престојот во Ливерпул, останува да видиме. Суарез доби четири месеци забрана да игра фудбал и 9 натпревари во националниот дрес.

ФИФА го суспендираше Суарез

Р.С.Европа - 26.06.2014

ФИФА му изрече забрана за играње од четири месеци на уругвајскиот фудбалски репрезентативец Луис Суарез, кој беше осомничен дека на натпреварот со Италија го гризнал одбрамбениот играч Џорџио Кјелини.

ФИФА го казни Суарез: Напаѓачот суспендиран на девет натпревари

Кајгана - 26.06.2014

ФИФА одлучи жестоко да го казни Луис Суарез со највисоката казна досега од дури 9 натпревари за гризнувањето на Италијанскиот дефанзивец Џорџо Киелини.

Поголема е веројатноста да ве гризне Суарез отколку ајкула!

SportMedia - 26.06.2014

Доколку се споредат бројките на натпреварите кои Луис Суарез ги одиграл во професионалниот фудбал и бројот на играчи против кои играл, резултатите се следни.

Заврши Мундијалот за „канибалот„ Суарез

Сител - 26.06.2014

Светското фудбалско првенство во Бразил заврши за Уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез, но не и за неговата земја. ФИФА го казни Уругваецот со четири месеци забрана за играње фудбал, а тој доби и ...

ФИФА жестоко удри по Суарез

Спортклуб - 26.06.2014

Светската фудбалска федерација ФИФА жестоко го санкционираше уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез за неговиот питег во дуелот против Италија. Фудбалерот на Ливерпул доби четиримесечна суспензија ...

Луис Суарез доби 4-месечна забрана за играње поради гризнувањето на Киелини на СП

МКД - 26.06.2014

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез е суспендиран од сите фудбалски активности во текот на наредните четири месеци поради гризнувањето на италијанскиот одбранбен играч Џорџо Киелини .

Видео: Бразилците го исмеваат Суарез

Таратур - 26.06.2014

Со оглед дека целиот свет се шегува со Луис Суарез и начинот на кој го гризна Џорџо Кииелини, и бразилските фидуаблери за време на тренингот се пошегуваа на сметка на Уругваецот.

Суарез доби казна од 9 натпревари

А1 On - 26.06.2014

Луис Суарез е суспендиран од сите фудбалски активности во текот на наредните четири месеци поради гризнувањето на италијанскиот одбранбен играч Џорџо Киелини.

Чувајте се од Суарез: Статистички е поопасен од ајкула и удар на гром

СуперСпорт - 26.06.2014

Ако се споредуваат бројот на мечеви кои Луис Суарез ги одигра во професионалниот фудбал и бројот на играчи против кој играл бројките се следни. Тој гризел после секои 147 меча, односно еден во 2000 ...

Суарез доби „по заби“, ФИФА му изрече трикратна казна

Дерби - 26.06.2014

Дисциплинскиот комитет на ФИФА денеска ја објави одлуката да го казни уругвајскиот фудбалер Луис Суарез по инцидентот на мечот со Италија, на кој ги прекршил правилата, односно член 48 став 1 од ...

Барса се повлекува, Ливерпул молчи: Суарез не смее на стадион до ноември

Екипа - 26.06.2014

ФИФА се реши со драконска казна да му стави јасно до знаење на Луис Суарез дека неговото однесување е апсолутно неприфатливо. Суспензијата од девет репрезентативни натпревари не е толку болна точка ...

Суарез суспендиран четири месеци

Макфакс - 26.06.2014

Светската фудбалска федерација во четвртокот му изрече казна на уругвајскиот фудбалер Луиз Суарез од четимесечна суспензија од фудбалските терени. Суарез исто така е казнет со девет натпревари ...

Суарез, сега навистина претера: Зарем и капитенот Џерард сакаше да го гризнеш?

СуперСпорт - 26.06.2014

Напаѓачот на Ливерпул трчаше кон својот капитен после еден гол на мечот од Премиер лигата и во таа прилика за малку не го гризна Џерард. Напаѓачот на селекцијата на Уругвај го гризна дефанзивецот на ...

Роналдо: Фифа го казни Суарез како што јас ги казнувам моите деца

Спортклуб - 26.06.2014

Легендата на бразилскиот фудбал Роналдо, смета дека казната кон Луис Суарез од само 4 месеци неиграње фудбал поради „гризањето“ кон Џорџо Киелини и смета дека тоа и не е некоја преголема казна.

Кјелини и Фред го „тролаат“ Суарез

Дерби - 26.06.2014

Џорџо Кјелини беше крајно изнервиран кога Луис Суарез го гризна за време на натпреварот меѓу Италија и Уругвај, но само два дена по ваквиот инциден, фудбалерот на Јувентус веќе гледа со смеа на ...

Фифа со жестока казна – натпреварите кои ќе ги пропушти Суарез

Хитпортал - 26.06.2014

С ветската фудбалска федерација ФИФА жестоко го санкционираше уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез за неговиот потег во дуелот против Италија. Фудбалерот на Ливерпул доби четиримесечна суспензија ...

Во Ливерпул најдоа решение за гризењето на Суарез

Спортклуб - 26.06.2014

Уругвајскиот напаѓач повторно се најде на удар на јавноста откако на натпреварот со Италија на Светското првенство го гризна Џорџо Кјелини, по што се соочи со драконска казна.

ВИДЕО: Суарез-манија, Финци одат по улици и гризат луѓе

Курир - 26.06.2014

Вo Финска, инспирирани од Луис Суарез кој на Мундијалот го гризна за рамо Џорџо Кјелини, се појавиле поединци кои го имирираат. Тие ги „напаѓаат“ случајните минувачи облечени како фудбалери.

Уругвај ќе се жали на одлуката на ФИФА за Суарез

Р.С.Европа - 26.06.2014

Уругавај ќе приложи жалба на одлуката на ФИФА да му забрани на нивниот фудбалер Луис Суарез настап на девет репрезентативни натпревари, соопшти фудбалската федерација на земјата.

Суспензија од четири месеци за Суарез

ЗаЗабава - 26.06.2014

Светската фудбалска организација (ФИФА) го казни уругвајскиот напаѓач Луис Суарез со четири месеци забрана за било какво занимавање со фудбал. Напаѓачот на Ливерпул, исто така, е казнет со девет ...

Луис Суарез без фудбал до октомври

Телеграф - 26.06.2014

Најновата глупост го остави Уругваецот без фудбал до крајот на СП и во следните четири месеци Дисциплинската комисија на ФИФА го остави Луис Суарез без фудбал до крајот на Мундијалот, а нема да може ...

Уругвајците бесни: „Суарез е казнет како да е терорист“

Спортклуб - 26.06.2014

Жестоката казна која ФИФА му ја изрече на уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез предизвика бурни реакции и шок во неговата татковина. „Суарез е казнет како да е терорист или криминалец.

Уругвај размислува за напуштање на мундијалот!

Дерби - 26.06.2014

Уругвајската фудбалска федерација размислува за бојкотирање на понатамошниот дел на Светското првенство во Бразил. Причина е ригорозната казна за Луис Суарез кој од ФИФА доби трократна казна, меѓу ...

Натпреварите кои ќе ги пропушти Суарез

Спортклуб - 26.06.2014

Луис Суарез се соочи со жестока казна со девет натпревари за репрезентацијата поради гризнувањето на Џорџо Кјелини во победата на Уругвај над Италија, а освен тоа заработи и казна од четири месеци ...

ВИДЕО: Суарезоманија-Скриена камера во Финска!!!

Сител - 26.06.2014

Иако направи катастрофален потег, Суарез е сепак хит фудбалер во светот, а по гризењето на Кјелини тој е предмет на имитирање и потсмевање и во Финска.

Уругвајската федерација ќе се жали за казната на Суарез

Екипа - 26.06.2014

Луис Суарез доби драконска казна од ФИФА за „гризењето“ на Џорџо Кијелини. Тој доби забрана од четири месеци без никакви активности во фудбалот, како и девет меча казна во дресот на Уругвај.

Уругвај го напушта СП поради Суарез?

СуперСпорт - 26.06.2014

Уругвајците имаат намера да го бојкотираат СП во Бразил поради каната на нивниот најдобар играч Луис Суарез. Уругвајците се жалаат на одлуката бидејќи сметаат дека е претерана.

Светот се каса меѓусебно по примерот на Суарез (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 26.06.2014

Уругвајската федерација ќе се жали за казната на Суарез од ФИФА, но додека тие го очекуваат расплетот од новонастанатите ситуација со нивниот напаѓач, фудбалските фанови ширум светот продолжуваат да ...

Карагер е уверен: Суарез го напушта Ливерпул

СуперСпорт - 26.06.2014

Поранешниот играч на Ливерпул Џејми Карагер е уверен дека Луис Суарез ќе го напушти Ливерпул на лето. Во последните недели се шпекулираше дека Барселона им нуди на „Редсите“ 80 милиони фунти плус ...

Роналдо: Како ФИФА го казни Суарез, така јас ги казнувам децата

СуперСпорт - 26.06.2014

Суспензијата на Луис Суарез на четири месеци ја искоментира и легендарниот бразилски напаѓач Роналдо... Да потсетиме дека ФИФА го суспендира уругвајскиот напаѓач на четири месеци поради тоа што го ...

Роналдо: До го лишиш Суарез од фудбал е како да затвориш дете во темница

Макфакс - 26.06.2014

Дисквалификацијата на уругвајскиот Луси Суарез со девет натпревари неиграње за националната селекција и неговото оддалечување на четири месеци од фудбалските терени и секаква фудбалска активност плус ...

Суарез како „пекмен“ на видео игра

Денешен - 26.06.2014

Напаѓачот на уругвајската репрезентација Луис Суарез го гризна италијанскиот дефанзивец Џорџо Кјелини. Токму поради ова веќе од денес имате можност бесплатно да ја играте интернет „Пекмен“ играта во ...

Уругвајската асоцијација ќе поднесе жалба за казната на Суарез

Локално - 26.06.2014

Фудбалската асоцијација на Уругвај потврди дека ќе поднесе жалба за казната на Луис Суарез. 27-годишниот напаѓач доби забрана да игра во следните девет натпревари на националниот тим и да учествува ...

Адидас му го сврте грбот на Суарез

Локално - 26.06.2014

Спортската компанија Адидас денеска излезе со соопштение дека ќе престане да ги користи услугите на Луис Суарез како дел од рекламната кампања за светското првенство со фудбалски ѕвезди предвид ...

ФИФА продолжува да дискутира за проблемот со Суарез и денес

Локално - 26.06.2014

Дисциплинската комисија на ФИФА ќе продолжи да дискутира за случајот со Луис Суарез и денес, објави претседателот на Уругвајската фудбалска асоцијација – Вилмар Валдер.

ФС Уругвај: Нема докази за казна за Суарез

Денешен - 26.06.2014

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Уругвај Вилмар Валдес изјави дека „нема доволно докази“ за да се казни Луис Суарез поради гризењето на Џорџо Кјелини на Светското првенство.

Ливерпул сака да га замени Суарез со Кавани

Бриф - 26.06.2014

Премиерлигашот Ливерпул ќе го продава Луис Суарез, а на негово место има намера да го донесе Едисон Кавани, јавија англиските медиуми. Директен повод за оваа одлука на раководството на клубот од ...

Карагер повика: Ливерпул да го продаде Суарез

Локално - 26.06.2014

Поранешниот дефанзивец на Ливерпул, Џејми Карагер смета дека клубот треба да го направи потребното, за да се раздели со Луис Суарез по изречената четиримесечна казна на напаѓачот.

ФИФА го суспендираше Суарез!

Денешен - 26.06.2014

Уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез е суспендиран од страна на ФИФА. Светската фудбалска федерација објави дека Суарез е суспендиран 9 натпревари, a доби четири месеци суспензија за учеството во ...

Барселона ќе го објави трансферот на Суарез за неколку дена

Локално - 26.06.2014

Шпанскиот фудбалски клуб Барселона во наредните денови ќе го објави трансферот на Луис Суарез од Ливерпул, соопштуваат медиумите во Шпанија. Се претпоставува дека каталонците испратиле понуда во ...

Сурова казна за Суарез

Локално - 26.06.2014

Светската фудбалска федерација (ФИФА) објави дека напаѓачот на Уругвај, Луис Суарез ќе биде санкциониран да не игра во следните девет натпревари на националниот тим, како и уште четири месеци без ...

Ливерпул: Го чекаме извештајот од ФИФА

Локално - 26.06.2014

Раководството на Ливерпул ќе почека и ќе го истражи целиот извештај на ФИФА во врска со казната на Луис Суарез, по што ќе направи официјална изјава по случајот.

Уругвајците тврдат дека нема докази дека Суарез го гризнал Кјелини

Либертас - 26.06.2014

Фудбалскиот сојуз на Уругвај смета дека не постојат доволно докази дека напаѓачот на оваа репрезентација Луис Суарез го гризнал одбранбениот италијански фудбалер Џорџо Кјелини, на дуелот на двете ...

Уругвај се заканува со напуштање на Мундијалот

Локално - 26.06.2014

Фудбалскиот сојуз на Уругвај размислува да го бојкотира натпреварот против Колумбија од 1/8 финалето на Светското првенство, поради казната на нивниот репрезентативец Луис Суарез.

Шпанскиот „Ас“ објави: Заврши Мундијалот за Суарез, ФИФА жестоко го казни Уругваецот

Бриф - 26.06.2014

Мундијалот заврши за најдобриот уругвајски играч. Шпанскиот „Ас“ под ознака итно објави вест дека ФИФА ја донела одлуката за казната на Луис Суарез. Уругваецот ќе мора да пуазира дури девт меча ...

Суарез доби 4-месечна забрана, Уругвај размислува да го бојкотира натпреварот против Колумбија

Либертас - 26.06.2014

Светската фудбалска асоцијација – ФИФА денеска му ја изрече казната на Суарез за гризењето на Џорџо Кјелини. Уругвајскиот репрезентативец доби забрана за било каква активност поврзана со фудбалот во ...

Видео: Суарез-манија, Финци одат по улици и гризат луѓе

Денешен - 26.06.2014

Вo Финска, инспирирани од Луис Суарез кој на Мундијалот го гризна за рамо Џорџо Кјелини, се појавиле поединци кои го имирираат. Тие ги „напаѓаат“ случајните минувачи облечени како фудбалери.

Финскиот Суарез гризе по улици (видео)

Република - 26.06.2014

Пародија на гестот на Луис Суарез и инцидентот кога го гризна за рамо Џорџо Кјелини, направија и Финците. Популарното ТВ шоу од типот на „Скриена Камера“ си направи скеч, а финскиот Суарез ги „каса“ ...

ФИФА го казни Суарез експресно и праведно

Република - 26.06.2014

Уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез екресно е казнет од ФИФА со четири месеци неиграње во сите натпреваруња, што значи дека тој нема да може да им помогне на своите соиграчи од репрезентацијата ...