TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јакимовски: Заев е најголем предавник на македонските национални интереси

Вест - 27.11.2016

За лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски изборите завршија во Берн каде Зоран Заев се откажа од Македонија и од Македонците. Поради тие опасни тези, Јакимовски во интервју за Република го нарече Зоран Заев најголем предавник на македонските национални ...

Јакимовски: чесниот Заев да одговори дали Ми бараше 250 илјади евра

ТВ21 - 27.11.2016

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски смета дека Зоран Заев, претседателот на СДСМ не може да го обвинува дека се продал за пари, кога тој, како што вели бил снимен како бара пари, а и, како што вели и од него барал 250 илјади евра.

МИЛОШОСКИ: Ова е држава на горд народ

Вест - 27.11.2016

Тој нагласи дека сојузници на Зоран Заев се Зоран Верушевски и Чаушот, додека пак сојузници на ВМРО-ДПМНЕ се министерот Себастијан Курц, премиерите на Австрија и Унгарија како и претседателот на САД, Доналд Трамп Ова не се фантоми, ова се убави ...

Заев: Неопределните 33 отсто граѓани се за промени

Вест - 27.11.2016

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Изборната единица 4 Зоран Заев од вечерашниот митинг во Свети Николе повика на масовна излезност на претстојните избори.

Заев: Неопределните 33 отсто граѓани се за промени

24 Вести - 27.11.2016

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Изборната единица 4 Зоран Заев од вечерашниот митинг во Свети Николе повика на масовна излезност на претстојните избори.

Жестоки обвинувања меѓу Заев и Јакимовски за предавство

Фокус - 27.11.2016

Поранешните сопартијци и градоначалници од редовите на СДСМ, Зоран Заев и Стевчо Јакимовски , а сега лидери на конкурентски партии – СДСМ и ГРОМ, си разменија жестоки обвинувања меѓу себе за тоа кој е поголем предавник.

Јакимовски: Заев ми бараше 250.000 евра

Фокус - 27.11.2016

Пвиот човек на ГРОМ Стевчо Јакимовски го обвини лидерот на СДСМ Зоран Заев дека од него барал 250.000 евра. – Ми даде ливче или не? Кога ќе го покажам ливчето сите графолози на светот нема да те спасат – рече Јакимовски.

Jакимовски: Kога ќе го покажам ливчето нема да те спасат сите графолози на светот

Канал5 - 27.11.2016

Чесниот Заев да одговори дали ми бараше 250 илјади евра, бараше или не? Ми даде ливче иле не? Кога ќе го покажам ливчето сите графолози на светот нема да те спасат - порача денеска лидерот на гром Стефчо Јакимовски, по синоќешниот митинг на СДСМ во ...

Заев од Карпош го прозва Јакимовски

Канал5 - 27.11.2016

На синоќешниот митинг на СДСМ во Карпош лидерот на СДСМ Зоран Заев го повика на дуел и некогашниот сопартиец лидерот на ГРОМ Стефчо Јакимовски, кого го обвини за ...

Заев до административците и земјоделците: Груевски не ви дава пари од џебот на мајка му Нада!

Фокус - 27.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев , во Свети Николе побара неопределените гласачи да излезат на гласање и да ја направат пресудната разлика кон политички промени. – Кога цел свет знае за злоделата што се правени во Македонија, кога и од ВМРО-ДПМНЕ ...

Заев: Неопределните 33 отсто граѓани се за промени

Алсат-М - 27.11.2016

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Изборната единица 4 Зоран Заев од вечерашниот митинг во Свети Николе повика на масовна излезност на претстојните избори.

Заев: „Фамилијата“ изнела над 5 милијарди евра од Македонија

Фокус - 27.11.2016

Што јас се слушнав, само Господ не слушнал, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешниот митинг во Велес. -Уништувале, краделе пари, товареле бродови, однеле над 5,5 милијарди евра. На 5 мај никој не можеше да не спречи, се ќе згазевме, на клоци да ...

СДСМ синоќа во Велес, вечерва во Неготино и Кавадарци

Канал5 - 27.11.2016

Време е да се врати кај народот вербата дека во Македонија има услови за достоинствен живот. Ова го порачаа од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија на митингот што вечерва се одржа во Велес.

(ВИДЕО) Заев: Уживам во оваа кампања!

А1 On - 27.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Свети Николе, им порача на определените за промени да подадат рака кон оние кои се изјаснуваат за неопределени и кои не се задоволни од актуелната власт и сите заедно да помогнеме за живот во Македонија.

Заев: Не се плашете, Груевски не ви дава плата од мајка му Нада (ВИДЕО)

+инфо - 27.11.2016

Не што не треба да се плашиме, туку треба да сме со кренато чело, да уживаме во оваа кампања. Јас уживам во оваа кампања, вели Заев. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Свети Николе, им порача на определените за промени да подадат рака кон ...

(ВИДЕО) Заев до аминистрацијата: Груевски не ви дава пари од мајка му Нада

Репортер - 27.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Свети Николе, им порача на определените за промени да подадат рака кон оние кои се изјаснуваат за неопределени и кои не се задоволни од актуелната власт и сите заедно да помогнеме за живот во Македонија.

Росоман му сврте грб на Заев- разликата во поддршката е очигледна

Сител - 27.11.2016

Разликата во поддршката која граѓаните на Росоман ја даваат е повеќе од очигледна, покажуваат овие фотографии. Во текот на денешниот ден Заев и неговиот тим го посетија ова населено место, но како што може да се види на фотографијата, неговото ...

Заев: Неопределените гласачи да излезат на гласање и да ја направат пресудната разлика

Стандард - 27.11.2016

Неопределените гласачи да излезат на гласање и да ја направат пресудната разлика кон политички промени, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев од Свети Николе. – Кога цел свет знае за злоделата што се правени во Македонија, кога и од ВМРО-ДПМНЕ ...

Јакимовски: Заев е најголем предавник на македонските национални интереси

Press24 - 27.11.2016

За лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски изборите завршија во Берн каде Зоран Заев се откажа од Македонија и од Македонците. Поради тие опасни тези, Јакимовски во интервју за Република го нарече Зоран Заев најголем предавник на македонските национални ...

Ќе има темелна реконструкција на институциите, порача Пендаровски од Карпош

Репортер - 27.11.2016

Лодерот на СДСМ, Зоран Заев од митингот во Карпош го повика на дуел лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и градоначалникот на Крапош и лидер на ГРОМ Стевчо Јакимовски. – И од овде го повикам првиот бандит Никола Груевски на дуел.

Заев од Свети Николе: Неопределените 33 отсто граѓани се за промени

МКД - 27.11.2016

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Изборната единица 4 Зоран Заев од вечерашниот митинг во Свети Николе повика на масовна излезност на претстојните избори.

Јакимовски: Заев е најголем предавник на македонските национални интереси

Нетпрес - 27.11.2016

-Знаете како, прашањата на двојазичност, бинационална држава се прашања што ќе се дискутираат, ќе се дебатираат. Во крајна линија тој ги лаже албанските гласачи затоа што за таква работа е потребно двотретинско мнозинство во парламентот, така што ...

Заев: Од земјата се изнесени над 5,5 милијарди евра

Макфакс - 27.11.2016

Ние ќе победиме, режимот ќе падне. Ние веќе победивме, сега е ред на народот. Што јас сè слушнав од бомби, само Господ не слушнал, рече челникот на опозициската коалиција и лидер на СДСМ Зоран Заев во неделата вечер на предизборниот собир во Велес, ...

Заев: Не политичарите, туку граѓаните ќе ја движат Македонија

Алфа - 27.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на митинг во Велес порача дека Македонија има европски Устав кој ги гарантира правата на сите етнички заедници и кој гарантира едно општество за сите. Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на митинг во Велес порача ...

Заев во Велес: Федерализација е лага која нема да помине

МКД - 27.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на митинг во Велес порача дека Македонија има европски Устав кој ги гарантира правата на сите етнички заедници и кој гарантира едно општество за сите. Никој нема да изгуби ништо, рече Заев, ако Уставот и законите ...

Заев: Не политичарите, туку граѓаните ќе ја движат Македонија

Нетпрес - 27.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев и носител на кандидатската листа во ИЕ 4 вечерва на митинг во Велес порача дека Македонија има европски Устав кој ги гарантира правата на сите етнички заедници и кој гарантира едно општество за сите.

Јакимовски: Заев е најголем предавник на македонските национални интереси

Курир - 27.11.2016

За лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски изборите завршија во Берн каде Зоран Заев се откажа од Македонија и од Македонците. Поради тие опасни тези, Јакимовски во интервју за Република го нарече Зоран Заев најголем предавник на македонските национални ...

Заев повторно го вика Груевски на дуел

Макфакс - 27.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од Карпош во саботата порача дека тој буквално ужива во оваа кампања, а им порака и на поддржувачите да уживаат „затоа што веќе победивме, го клекнавме режимот на колена“.

Заев: Да го повикам првиот бандит, Груевски на дуел! Зошто бегаш?

Репортер - 27.11.2016

„Јас буквално уживам во оваа кампања, уживајте и вие, затоа што веќе победивме, го клекнавме режимот на колена. Се сеќавате точно пред две години, кога овој првиот бандит, говореше петарди има, ајде нека пука, еве петардите до каде го донесоа.

Јакимовски до Заев: Сите графолози на светот нема да те спасат кога ќе го покажам ливчето

Курир - 27.11.2016

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски смета дека Зоран Заев, претседателот на СДСМ не може да го обвинува дека се продал за пари, кога тој, како што вели бил снимен како бара пари, а и, како што вели и од него барал 250 илјади евра.

Заев им подели изборна програма на членовите на ВМРО-ДПМНЕ во Росоман

А1 On - 27.11.2016

Зоран Заев лидерот на СДСМ ги изненади членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ во Росоман. Тој се појави на нивниот штанд каде што беа собрани и им подели од изборната програма „За живот во Македонија“.

Заев ги предизвика на дуел Груевски и Јакимовски

Кајгана - 27.11.2016

Челникот на опозицискиот СДСМ Зоран Заев во саботата во скопска општина Карпош ги повика тамошните избирачи масовно да гласаат за да обезбедат победа во Скопје, оти во „името на вистината“ ќе победиме ќе го срушиме режимот“, повикувајќи ги на дуела ...

Јакимовски: Чесниот Заев да одговори дали ми бараше 250 илјади евра

Нетпрес - 27.11.2016

Побара Заев да му одговори дали барал од него 250 илјади евра. – Ми даде ливче или не? Кога ќе го покажам ливчето сите графолози на светот нема да те спасат, рече претседателот на ГРОМ одговарајќи на синоќешните обвинувања од Заев.

Заев од Јакимовски барал 250.000 евра?

Р.С.Европа - 27.11.2016

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски го обвини лидерот на СДСМ Зоран Заев дека од него барал 250.000 евра. – Ми даде ливче или не? Кога ќе го покажам ливчето сите графолози на светот нема да те спасат – рече Јакимовски, по синоќешниот митинг на ...

ФОТО: Росоман му сврте грб на Заев- разликата во поддршката е очигледна

Курир - 27.11.2016

Разликата во поддршката која граѓаните на Росоман ја даваат е повеќе од очигледна, покажуваат овие фотографии. Во текот на денешниот ден Заев и неговиот тим го посетија ова населено место, но како што може да се види на фотографијата, неговото ...

Заев делеше програма на членови на ВМРО-ДПМНЕ во Росоман

Нова ТВ - 27.11.2016

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, денекса ги изненади членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ во Росоман. Тој се појави на нивниот штанд каде што тие седеа со пропаганден материјал на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и почна да им ја дели ...

Јакимовски: Чесниот Заев да одговори дали ми бараше 250 илјади евра

А1 On - 27.11.2016

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски смета дека Зоран Заев, претседателот на СДСМ не може да го обвинува дека се продал за пари, кога тој, како што вели бил снимен како бара пари, а и, како што вели и од него барал 250 илјади евра.

Јакимовски: Чесниот Заев да одговори дали ми бараше 250 илјади евра

Сител - 27.11.2016

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски смета дека Зоран Заев, претседателот на СДСМ не може да го обвинува дека се продал за пари, кога тој, како што вели бил снимен како бара пари, а и, како што вели и од него барал 250 илјади евра.

МИЛОШОСКИ: Ова е држава на горд народ

Телеграф - 27.11.2016

Тој нагласи дека сојузници на Зоран Заев се Зоран Верушевски и Чаушот, додека пак сојузници на ВМРО-ДПМНЕ се министерот Себастијан Курц, премиерите на Австрија и Унгарија како и претседателот на САД, Доналд Трамп Ова не се фантоми, ова се убави ...

Јакимовски: Чесниот Заев да одговори дали ми бараше 250 илјади евра

Репортер - 27.11.2016

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски смета дека Зоран Заев, претседателот на СДСМ не може да го обвинува дека се продал за пари, кога тој, како што вели бил снимен како бара пари, а и, како што вели и од него барал 250 илјади евра.

Заев: Власта украла над 5,5 милијарди евра

+инфо - 27.11.2016

Ние ќе победиме, режимот ќе падне. Ние веќе победивме, сега е ред на народот. Што јас се слушнав од бомби, само Господ не слушнал, рече Заев во Велес. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот на опозицијата во Велес рече дека секој град се крева на ...

Заев им подели изборна програма на членовите на ВМРО-ДПМНЕ во Росоман

Репортер - 27.11.2016

Зоран Заев лидерот на СДСМ ги изненади членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ во Росоман. Тој се појави на нивниот штанд каде што беа собрани и им подели од изборната програма „За живот во Македонија“.

ФОТО: Росоман му сврте грб на Заев- разликата во поддршката е очигледна

Press24 - 27.11.2016

Разликата во поддршката која граѓаните на Росоман ја даваат е повеќе од очигледна, покажуваат овие фотографии. Во текот на денешниот ден Заев и неговиот тим го посетија ова населено место, но како што може да се види на фотографијата, неговото ...

Заев: Не политичарите, туку граѓаните ќе ја движат Македонија

А1 On - 27.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на митинг во Велес порача дека Македонија има европски Устав кој ги гарантира правата на сите етнички заедници и кој гарантира едно општество за сите. Никој нема да изгуби ништо, рече Заев, ако Уставот и законите ...

Ќе има темелна реконструкција на институциите, порача Пендаровски од Карпош

Либертас - 27.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев од митингот во Карпош го повика на дуел лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и градоначалникот на Крапош и лидер на ГРОМ Стевчо Јакимовски. – И од овде го повикам првиот бандит Никола Груевски на дуел.

НДМ: Груевски и Заев да се вразумат и да се обединат за виталните национални интереси

Мета - 27.11.2016

Народно движење за Македонија денеска изрази загриженост поради неодамнешната прес-конференција на владејачката ДУИ на која, како што соопштија, владејачката партија од албанскиот блок се закани со јазичната федерализација.

Заев: Не политичарите, туку граѓаните ќе ја движат Македонија

Локално - 27.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на митинг во Велес порача дека Македонија има европски Устав кој ги гарантира правата на сите етнички заедници и кој гарантира едно општество за сите. Никој нема да изгуби ништо, рече Заев, ако Уставот и законите ...

Росоман се спротистави на политиките на Заев (Фото)

Република - 27.11.2016

Разликата во поддршката која граѓаните на Росоман ја даваат е повеќе од очигледна, покажуваат овие фотографии. Во текот на денешниот ден Заев и неговиот тим го посетија ова населено место, но како што може да се види на фотографијата, неговото ...

(ВИДЕО) Заев до аминистрацијата и примателите на субвенции: Не се плашете, Груевски не ви дава пари од мајка му Нада

Либертас - 27.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Свети Николе, им порача на определените за промени да подадат рака кон оние кои се изјаснуваат за неопределени и кои не се задоволни од актуелната власт и сите заедно да помогнеме за живот во Македонија.

Заев: Не се плашете, Груевски не ви дава плата од мајка му Нада (ВИДЕО)

МК News - 27.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Свети Николе, им порача на определените за промени да подадат рака кон оние кои се изјаснуваат за неопределени и кои не се задоволни од актуелната власт.

Заев од Свети Николе: Уживам во оваа кампања!

Фактор - 27.11.2016

Опозициската партија вечерва во Свети Николе, им порача на определените за промени да подадат рака кон оние кои се изјаснуваат за неопределени и кои не се задоволни од актуелната власт и сите заедно да помогнеме за живот во Македонија.

Сите графолози на светот нема да те спасат кога ќе го покажам ливчето

Вечер Прес - 27.11.2016

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски смета дека Зоран Заев, претседателот на СДСМ не може да го обвинува дека се продал за пари, кога тој, како што вели бил снимен како бара пари, а и, како што вели и од него барал 250 илјади евра Побара Заев да ...

ФОТО: Заев им подели изборна програма на членовите на ВМРО-ДПМНЕ во Росоман

Либертас - 27.11.2016

Зоран Заев лидерот на СДСМ ги изненади членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ во Росоман. Тој се појави на нивниот штанд каде што беа собрани и им подели од изборната програма „За живот во Македонија“.

Заев: Со кренато чело – уживам во оваа кампања!

Локално - 27.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Свети Николе, им порача на определените за промени да подадат рака кон оние кои се изјаснуваат за неопределени и кои не се задоволни од актуелната власт и сите заедно да помогнеме за живот во Македонија.

Неопределните 33 отсто граѓани се за промени

Тера - 27.11.2016

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во Изборната единица 4 Зоран Заев од вечерашниот митинг во Свети Николе повика на масовна излезност на претстојните избори.

Заев: Не се плашете, Груевски не ви дава плата од мајка му Нада

Бриф - 27.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Свети Николе, им порача на определените за промени да подадат рака кон оние кои се изјаснуваат за неопределени и кои не се задоволни од актуелната власт и сите заедно да помогнат за живот во Македонија.

Ќе ги победиме со пенкалото и со гласот на народот, порача Заев од Велес

Мета - 27.11.2016

Народот бара слобода и демократија и секој град се крева на нозе, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг во Велес на Коалицијата за живот во Македонија. – Кога велев дека мора да си дадат оставки, Груевски тврдеше дека кажувам бајки.

Јакимовски до Заев: Сите графолози на светот нема да те спасат кога ќе го покажам ливчето

МК News - 27.11.2016

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски смета дека Зоран Заев, претседателот на СДСМ не може да го обвинува дека се продал за пари, кога тој, како што вели бил снимен како бара пари, а и, како што вели и од него барал 250 илјади евра.

Стевчо му врати на Заев мило за драго за жестокиот митинг во Карпош

Фактор - 27.11.2016

Стевчо Јакимовски, градоначалник на општина Карпош и поранешен опозиционер, веднаш возврати на жестоките обвинување на политичарите на СДСМ кои на вчерашниот митинг го оквалификуваа како криминалец и потрчко на Груевски.

Јакимовски: Чесниот Заев да одговори дали ми бараше 250 илјади евра

Lider - 27.11.2016

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски смета дека Зоран Заев, претседателот на СДСМ не може да го обвинува дека се продал за пари, кога тој, како што вели бил снимен како бара пари, а и, како што вели и од него барал 250 илјади евра.

Заев: Груевски ако не може сам, нека дојде на дуел со Мијалков

Фокус - 26.11.2016

Социјалдемократскиот сојуз вечерва митингува во скопската општина Ѓорче Петров. Лидерот на партијата, Зоран Заев на почетокот на говорот уште еднаш го повика Никола Груевски на ТВ дуел, а му порача ако се плаши да дојде сам, да земе и придружба.

Заев: На Македонија и е неопходна стабилна и реформска влада

Канал5 - 26.11.2016

Опозиционата СДСМ во Скопје во општините Ѓорче Петров и Карпош ја претставија изборната програма под името „За живот, за Македонија“. Во општина Карпош се обрати носителот на изборната единица еден на пратеничката листа Стево Пендаровски.

Заев: Нашите мерки ќе ја подобрат состојбата на земјоделецот

24 Вести - 26.11.2016

Oтворање нови пазари, создавање конкуренција и натрпевар меѓу купувачите за кој повеќе ќе плати, тој да го купи производот, вети претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во ИЕ4, Зоран Заев.

Заев: Нашите мерки ќе ја подобрат состојбата на земјоделецот

Канал5 - 26.11.2016

Отворање нови пазари, создавање конкуренција и натрпевар меѓу купувачите за кој повеќе ќе плати, тој да го купи производот, вети претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа за пратеници во ИЕ4, Зоран Заев по неговата обиколка на трите ...

Црната кампања во фокусот на неделниот печат

Р.С.Европа - 26.11.2016

Фокус се прашува каква необјавена „бомба“ има Заев за Груевски, Република пишува дека Заев е предавник, а Глобус дека црната кампања се подготвува во кујните на власта. Фокус - Што е „бомбата“ на Заев за дуелот со Груевски? Me заинтригира повикот на ...

(ВИДЕО) Заев: Ако се плаши сам, Груевски нека дојде на дуел со Мијалков и Тодоров

А1 On - 26.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва од скопската општина Ѓорче Петров го повика Никола Груевски да се охрабри да се појави на дуел, ако не сам, тогаш со поддршка од неговите соработници.

Заев: Ако се плаши сам, Груевски нека дојде на дуел со Мијалков и Тодоров (ВИДЕО)

+инфо - 26.11.2016

Според Заев ова се најзначајните моменти за граѓаните и државата. Ако не може сам Груевски, нека го земе со себе Сашо Мијалков, нека го земе Никола Тодоров, Трајко Велјаноски и нека дојде на дуел.

Заев: Ако се плаши сам, Груевски нека дојде на дуел со Мијалков и Тодоров

Репортер - 26.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва од скопската општина Ѓорче Петров го повика Никола Груевски да се охрабри да се појави на дуел, ако не сам, тогаш со поддршка од неговите соработници.

Заев до Груевски: Дојди на дуел, ако не можеш сам викни го и Јакимовски

+инфо - 26.11.2016

Заев ги повика жителите на Карпош масовно да гласаат за да обезбедат победа во Скопје. Во името на вистината ќе победиме ќе го срушиме режимот, најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот на СДСМ и Коалицијата „За живот во Македонија“ во Карпош.

Заев ги предизвика на дуел Груевски и Јакимовски

Макфакс - 26.11.2016

Челникот на опозицискиот СДСМ Зоран Заев во саботата во скопска општина Карпош ги повика тамошните избирачи масовно да гласаат за да обезбедат победа во Скопје, оти во „името на вистината“ ќе победиме ќе го срушиме режимот“, повикувајќи ги на дуела ...

Заев од Карпош: Ќе гласате или за режим или за живот, а последиците се заеднички

МКД - 26.11.2016

„Одлуката или режим или живот е лична, а последиците за земјата се заеднички за сите. Во името на вистината да го победиме и срушиме режимот“, најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот на СДСМ и Коалицијата „За живот во Македонија“ во Карпош.

Заев: Да го повикам првиот бандит, Груевски на дуел! Зошто бегаш?

А1 On - 26.11.2016

„Јас буквално уживам во оваа кампања, уживајте и вие, затоа што веќе победивме, го клекнавме режимот на колена. Се сеќавате точно пред две години, кога овој првиот бандит, говореше петарди има, ајде нека пука, еве петардите до каде го донесоа.

Заев од Карпош: Да ја зграпчиме детелината со 4 листови за живот во Македонија

Алфа - 26.11.2016

Народот е насочен кон промена. Уверен сум дека со новите политики за живот во Македонија, работите можеме да ги промениме и да обезбедиме пристоен живот, изјави лидерот на СДСМ и носител на четворката Зоран Заев.

Заев: Ако се плаши сам, Груевски нека дојде на дуел со Мијалков и Тодоров

Стандард - 26.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва од скопската општина Ѓорче Петров го повика Никола Груевски да се охрабри да се појави на дуел, ако не сам, тогаш со поддршка од неговите соработници.

Признание на Заев на ТВ дебата: Бомбите беа полувистини, односно полулаги

Нетпрес - 26.11.2016

Во емисијата „Kлик“ на ТВ „21“, на 9 ноември 2016 година, лидерот на опозицијата, Зоран Заев, не информира дека неговите „бомби“ со кои застрашувачки ги стресе темелите на државата биле полувистини!? Поточно – полу лаги! Ако е така, а тој тврди дека ...

(ВИДЕО) Заев во Кочани: На 11 декември завршуваат делбите во Македонија

Репортер - 26.11.2016

Опозициската коалиција предводена од СДСМ вечерва одржа митинг во Кочани на кој лидерот на партијата и носител на листата за пратеници во четвртата изборна единица, Зоран Заев ја промовираше изборната програма.

Заев: Станавме диазепам земја, лексилиум општество, но имаме ние лек и за Груевски

Репортер - 26.11.2016

Во првите 100 дена ќе го донесеме законот за обештетување на стечајните работници, рече денеска од митингот во Кочани, лидерот на СДСМ, Зоран Заев. – Капе ли последниот денар од вашиот џеп за нови давачки за нови сметки за нови извршители, капат ли ...

Признание на Заев на ТВ дебата: Бомбите беа полувистини, односно полулаги (ДНЕВНИК)

Курир - 26.11.2016

Во емисијата „Kлик“ на ТВ „21“, на 9 ноември 2016 година, лидерот на опозицијата, Зоран Заев, не информира дека неговите „бомби“ со кои застрашувачки ги стресе темелите на државата биле полувистини!? Поточно – полу лаги! Ако е така, а тој тврди дека ...

Лондон и Брисел на пазар во Прилеп

Курир - 26.11.2016

СДСМ имаше митинг во Прилеп. И, ете ги, истиот ден, случајно, на пазарот во Прилеп и Чарлс Гарет и Самуел Жбогар. Првиот, од земја што мисли дека ЕУ веќе нема вредности што го заслужуваат нивното синокрвно друштво, вториот од Унијата што мисли дека ...

ЗАЕВ: Нашите мерки ќе ја подобрат состојбата на земјоделецот

Телеграф - 26.11.2016

Посочи дека струмичкиот регион е голема предност во производството на храна, и затоа треба да се дејствува во насока на подобрување на севкупните заложби за земјоделството Отворање нови пазари, создавање конкуренција и натрпевар меѓу купувачите за ...

Бомбите беа полувистини,односно полулаги!

Пулс24 - 26.11.2016

Во емисијата „Kлик“ на ТВ „21“, на 9 ноември 2016 година, лидерот на опозицијата, Зоран Заев, не информира дека неговите „бомби“ со кои застрашувачки ги стресе темелите на државата биле полувистини!? Поточно – полу лаги! Ако е така, а тој тврди дека ...

Заев: Ако Груевски се плаши сам од ТВ Дуел нека дојде со Мијалков

Фактор - 26.11.2016

Oпозицијата вечерва митингува во главниот град односно во општините Ѓорче Петров и централен митинг во општина Карпош. Од Ѓорче Петров Заев уште еднаш го повика својот опонент да прифати ТВ ДУЕЛ, но ако се плаши за поддршка да си ги земе неговите ...

(ВИДЕО) Заев: Ако се плаши сам, Груевски нека дојде на дуел со Мијалков и Тодоров

Либертас - 26.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва од скопската општина Ѓорче Петров го повика Никола Груевски да се охрабри да се појави на дуел, ако не сам, тогаш со поддршка од неговите соработници.

Бомбите беа полувистини, односно полулаги

Вечер Прес - 26.11.2016

Доказ дека однесувањето на Заев не е автохтоно, туку е дел од осмислено (странско) сценарио, вели Никовски, се и активностите на СЈО. Тоа ја следи истата селективна матрица и користи исти или слични нелегални методи и начини како Заев: форсирани ...

Лондон и Брисел на пазар во Прилеп

Пулс24 - 26.11.2016

СДСМ имаше митинг во Прилеп. И, ете ги, истиот ден, случајно, на пазарот во Прилеп и Чарлс Гарет и Самуел Жбогар. Првиот, од земја што мисли дека ЕУ веќе нема вредности што го заслужуваат нивното синокрвно друштво, вториот од Унијата што мисли дека ...

Ќе има темелна реконструкција на институциите, порача Пендаровски од Карпош

Мета - 26.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев од митингот во Карпош го повика на дуел лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и градоначалникот на Крапош и лидер на ГРОМ Стевчо Јакимовски. – И од овде го повикам првиот бандит Никола Груевски на дуел.

Заев го повика Груевски на дуел

Тера - 26.11.2016

Во името на вистината ќе победиме ќе го срушиме режимот, најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот на СДСМ и Коалицијата „За живот во Македонија“ во Карпош. Тој и од Карпош го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на дуел.

Заев: Ако се плаши сам, Груевски нека дојде на дуел со Мијалков и Тодоров

Локално - 26.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва од скопската општина Ѓорче Петров го повика Никола Груевски да се охрабри да се појави на дуел, ако не сам, тогаш со поддршка од неговите соработници.

Заев ја презентираше изборната програма пред жителите на Виница

24 Вести - 25.11.2016

Лидерот на СДСМ и носител на листата за пратеници во четвртата изборна единица, Зоран Заев во рамки на предизборниот караван на таа партија, се обрати пред жителите на Виница. Тој ја побара поддршката за „Планот за живот за младите да останат во ...

Заев: На 11 декември завршуваат делбите во Македонија

Вест - 25.11.2016

Опозициската коалиција предводена од СДСМ вечевра одржа митинг со нивните членови, симпатизери и жителите на Тетово на дел од централниот градски булевар „Маршал Тито“. Претседателот на СДСМ Зоран Заев во своето обраќање пред присутните рече дека за ...

Заев: ние сме за обединето општество, груевски нека измислува федерализации

ТВ21 - 25.11.2016

Опозициската коалиција предводена од СДСМ вечевра одржа митинг со нивните членови, симпатизери и жителите на Тетово на дел од централниот градски булевар „Маршал Тито“. Претседателот на СДСМ Зоран Заев во своето обраќање пред присутните рече дека за ...

Котевски: Не значи дека ако Заев бара ТВ дуел со Груевски, тоа треба да му се исполни

Фокус - 25.11.2016

Зоран Заев повикува на многу работи, но тоа не значи дека сè треба да му се исполни, па ниту ТВ-дуел, рече за „Мета“ директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски, одговарајќи на прашањето дали Никола Груевски ќе одговори на ...

Заев: На 11 декември завршуваат делбите во Македонија

24 Вести - 25.11.2016

Опозициската коалиција предводена од СДСМ вечерва одржа митинг во Кочани на кој лидерот на партијата и носител на листата за пратеници во четвртата изборна единица, Зоран Заев ја промовираше изборната програма.

Заев ја презентираше изборната програма пред жителите на Виница

Алсат-М - 25.11.2016

Лидерот на СДСМ и носител на листата за пратеници во четвртата изборна единица, Зоран Заев во рамки на предизборниот караван на таа партија, се обрати пред жителите на Виница. Тој ја побара поддршката за „Планот за живот за младите да останат во ...

Заев: Груевски може да измислува анкети колку сака, но овој народ е желен за живот и слобода

Вест - 25.11.2016

Груевски може да измислува анкети колку сака! Ништо не му помага, овој народ е желен за живот и слобода, изјави во петок пред граѓаните на Виница, претседателот на СДСМ Зоран Заев. Заев ја побара поддршката од граѓаните за Планот за живот за младите ...

Заев: Бадијала измислени анкети, овој народ е желен за живот и слобода!

А1 On - 25.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев се обрати пред бројните граѓани на Виница кои силно го поддржаа Планот за Живот на СДСМ и Коалицијата за живот. „Груевски може да измислува анкети колку сака! Ништо не му помага, овој народ е желен за живот и ...

Заев: Бадијала измислени анкети, овој народ е желен за живот и слобода!

Репортер - 25.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев се обрати пред бројните граѓани на Виница кои силно го поддржаа Планот за Живот на СДСМ и Коалицијата за живот. „Груевски може да измислува анкети колку сака! Ништо не му помага, овој народ е желен за живот и ...

Заев: За 17 дена завршуваат делбите во Македонија

Репортер - 25.11.2016

Опозициската коалиција предводена од СДСМ вечевра одржа митинг со нивните членови, симпатизери и жителите на Тетово на дел од централниот градски булевар „Маршал Тито“. Претседателот на СДСМ Зоран Заев во своето обраќање пред присутните рече дека за ...

Заев во Виница: Ќе ги вратат парите што ги крадеа

МКД - 25.11.2016

Груевски може да измислува анкети колку сака! Ништо не му помага, овој народ е желен за живот и слобода, изјави вечерва Зоран Заев, претседателот на СДСМ пред граѓаните на Виница. „На 11 декември овој одлучен народ ќе си ја врати државата“, рече ...

Котевски: Заев бара и ТВ-дуел, но не треба сè да му се прифати

Репортер - 25.11.2016

Зоран Заев повикува на многу работи, но тоа не значи дека сè треба да му се исполни, па ниту ТВ-дуел, рече за „Мета“ директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски, одговарајќи на нашето прашање дали Никола Груевски ќе одговори на ...

Заев ја презентираше изборната програма пред жителите на Виница

Телеграф - 25.11.2016

Лидерот на СДСМ од присутните побара поддршка за „Планот за живот за младите да останат во Македонија“ Лидерот на СДСМ и носител на листата за пратеници во четвртата изборна единица, Зоран Заев во рамки на предизборниот караван на таа партија, се ...

ФОКУС: Мијалков ќе лежи пет години во затвор наместо Заев

Репортер - 25.11.2016

Во новиот број на Фокус ќе читате: ШТО Е „БОМБАТА“ НА ЗАЕВ ЗА ДУЕЛОТ СО ГРУЕВСКИ!? Ме заинтригира повикот на Заев до Груевски за ТВ-дуел. Особено кога објасни „за да го прашам тоа што не беше чесно да го вадам во проектот Вистината за Македонија“! ...

Котевски: Не треба да се прифатат сите барања на Заев, па ни ТВ дуел

Нова ТВ - 25.11.2016

Директорот на центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ Иво Котевски вели дека претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски не мора да прифати телевизиски дуел со лидерот на СДСМ Зоран Заев. Во изјава за агенцијата Мета, на прашањето дали Никола Груевски ...

Заев: Обединето општество за внатрешна стабилност на земјата

МРТ - 25.11.2016

а се насочиме кон иднината. Стојам зад секој збор напишан во планот за живот во Македонија, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот во Тетово. Нема да дозволам никој да го смени Уставот на Република Македонија...

„РЕАЛНО“ ПРЕД ВАЛАНДОВЧАНИ: ВМРО-ДПМНЕ ја засили кампањата (ВИДЕО)

Телеграф - 25.11.2016

Заев не си ја почитува својата нација, со својата нација игра мајтап, тој се однесува неодговорно. Ако ја лаже својата нација, ќе ги лаже и другите, човек што лаже секогаш лаже, човек што не почитува секогаш не почитува, истакна Груевски на митингот ...

Заев: Груевски може да измислува анкети колку сака, но овој народ е желен за живот и слобода

Макфакс - 25.11.2016

Груевски може да измислува анкети колку сака! Ништо не му помага, овој народ е желен за живот и слобода, изјави во петок пред граѓаните на Виница, претседателот на СДСМ Зоран Заев. Заев ја побара поддршката од граѓаните за Планот за живот за младите ...

Заев ја презентираше изборната програма пред жителите на Виница

Алфа - 25.11.2016

Лидерот на СДСМ и носител на листата за пратеници во четвртата изборна единица, Зоран Заев во рамки на предизборниот караван на таа партија, се обрати пред жителите на Виница. Лидерот на СДСМ и носител на листата за пратеници во четвртата изборна ...

Заев: Станавме дијазепам земја, лексилиум општество, но имаме ние лек и за Груевски

+инфо - 25.11.2016

Зборот федерализација го изговара само Груевски, тој се обидува да ве збуни вас, тоа е неговата очајна тактика за да остане на власт, рече Заев. Во првите 100 дена ќе го донесеме законот за обештетување на стечајните работници, рече денеска од ...

Заев од Виница: Бадијала измислени анкети, овој народ е желен за живот и слобода

+инфо - 25.11.2016

Македонија има потенцијал! Парите што ги крадеа ќе ги пуштиме кон вас, порача лидерот на СДСМ. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев се обрати пред бројните граѓани на Виница кои силно го поддржаа Планот за живот на СДСМ и Коалицијата за живот.

Заев: Станавме диазепам земја, лексилиум општество, но имаме ние лек и за Груевски

А1 On - 25.11.2016

Во првите 100 дена ќе го донесеме законот за обештетување на стечајните работници, рече денеска од митингот во Кочани, лидерот на СДСМ, Зоран Заев. – Капе ли последниот денар од вашиот џеп за нови давачки за нови сметки за нови извршители, капат ли ...

ЗАЕВ ВО КОЧАНИ: На 11 декември завршуваат делбите во Македонија

Телеграф - 25.11.2016

Коалицијата на чело со СДСМ носи живот за сите граѓани на Македонија, носи промени за овој народ кој заслужува живот во својата татковина, истакна лидерот на СДСМ Опозициската коалиција предводена од СДСМ вечерва одржа митинг во Кочани на кој ...

Заев во Кочани: Дијазепам земја, хелекс држава, но имаме ние лек и за Груевски

МКД - 25.11.2016

Зборот федерализација го изговара само Груевски, тој се обидува да ве збуни вас, тоа е неговата очајна тактика за да остане на власт, рече Зоран Заев, претседателот на СДСМ на вечерашниот партиски митинг во Кочани.

(ВИДЕО) Заев: Бадијала измислени анкети, овој народ е желен за живот и слобода!

Либертас - 25.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев се обрати пред граѓаните на Виница на вечерашниот митинг. „Груевски може да измислува анкети колку сака! Ништо не му помага, овој народ е желен за живот и слобода! На 11 декември овој одлучен народ ќе си ја врати ...

Заев: Бадијала ви се измислени анкети, овој народ е желен за живот и слобода!

Локално - 25.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев се обрати пред бројните граѓани на Виница кои силно го поддржаа Планот за Живот на СДСМ и Коалицијата за живот. „Груевски може да измислува анкети колку сака! Ништо не му помага, овој народ е желен за живот и ...

Котевски: Заев бара и ТВ-дуел и други нешта, но не треба сè да му се прифати

Локално - 25.11.2016

Зоран Заев повикува на многу работи, но тоа не значи дека сè треба да му се исполни, па ниту ТВ-дуел, рече за „Мета“ директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски, одговарајќи на нашето прашање дали Никола Груевски ќе одговори на ...

Заев: Бадијала измислени анкети, овој народ е желен за живот и слобода!

МК News - 25.11.2016

Груевски може да измислува анкети колку сака! Ништо не му помага, овој народ е желен за живот и слобода, изјави во петок пред граѓаните на Виница, претседателот на СДСМ Зоран Заев. Заев ја побара поддршката од граѓаните за Планот за живот за младите ...

Котевски: Заев бара и ТВ-дуел и други нешта, но не треба сè да му се прифати

Мета - 25.11.2016

Зоран Заев повикува на многу работи, но тоа не значи дека сè треба да му се исполни, па ниту ТВ-дуел, рече за „Мета“ директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски, одговарајќи на нашето прашање дали Никола Груевски ќе одговори на ...

Котевски: Заев бара и ТВ-дуел, но не треба сè да му се прифати

Либертас - 25.11.2016

Зоран Заев повикува на многу работи, но тоа не значи дека сè треба да му се исполни, па ниту ТВ-дуел, рече за „Мета“ директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски, одговарајќи на нашето прашање дали Никола Груевски ќе одговори на ...

Народот е желен за живот и за слобода, оцени Заев од Виница

Мета - 25.11.2016

Лидерот на СДСМ и носител на кандидатската листа на партијата во четвртата изборна единица, Зоран Заев, вечерва на митингот во Виница побара поддршката од граѓаните за „Планот за живот за младите да останат во Македонија“.

(ВИДЕО) Заев во Кочани: На 11 декември завршуваат делбите во Македонија

Либертас - 25.11.2016

Опозициската коалиција предводена од СДСМ вечерва одржа митинг во Кочани на кој лидерот на партијата и носител на листата за пратеници во четвртата изборна единица, Зоран Заев ја промовираше изборната програма.

ФОКУС: Мијалков ќе лежи пет години во затвор наместо Заев

Либертас - 25.11.2016

Во новиот број на Фокус ќе читате: ШТО Е „БОМБАТА“ НА ЗАЕВ ЗА ДУЕЛОТ СО ГРУЕВСКИ!? Ме заинтригира повикот на Заев до Груевски за ТВ-дуел. Особено кога објасни „за да го прашам тоа што не беше чесно да го вадам во проектот Вистината за Македонија“! ...

СКСЗМ ја претстави Економската платформа и барањата пред СДСМ

Алсат-М - 24.11.2016

Транспарентна и отчетна Влада, намалување на нееднаквоста во регионалниот развој, напуштање на митот за евтина работна сила, нови мерки за зголемување на вработеноста, раст на економијата над 4 отсто, се дел од барањата што Стопанската комора на ...

Бизнисмените бараат партиите да ги стават на прво место проблемите на бинизнис заедницата

Телма - 24.11.2016

Предлог во насока на продобрување на домашната економија, Комората на Северозападна Македонија подготви економска платформа која денеска им ја презентира на СДСМ, а тоа ќе го стори и со останатите партии во изборниот период.

Сксзм: бизнис-заедницата е приоритетна – Заев: државата му должи една милијарда евра на стопанството

ТВ21 - 24.11.2016

Транспарентност и отчет, намалување на невработеноста и еднаков економски развој се клучните барања на Стопанска комора на Северозападна Македонија, упатени до политичарите кои се тркаат за власт.

Изборен караван на СДСМ – Заев: Квази-патриотот Груевски шири национализам

ТВ21 - 24.11.2016

Квази-патриотот Груевски шири национализам низ цела Македонија, затоа што не знае како поинаку, рече лидерот на опозициската СДСМ на митингот во Кичево. Зборува за чувствителни теми кои мора да ги затвориме во 21 век.

Заев: Пред секои избори Груевски се претвора во Александар Македонски, а Ахмети во Скендербег

Фокус - 24.11.2016

Актуелната власт на Никола Груевски и Али Ахмети заради нивни лични и партиски интереси го дели народот и не знае да одговори на потребите на граѓаните, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев од митингот во Гостивар.

Заев: Наредната власт ќе биде сервис на граѓаните

Канал5 - 24.11.2016

За седумнаесет денови завршуваат делбите во Македонија, Македонија која плаче за единство, за сплотеност, за рамноправност, за иднина, за живот. Јас ќе бидам идниот премиер и ви гарантирам дека носам живот за сите граѓани во наша Македонија.

СКСЗМ на средба со Заев им порача на Политичките партии, приоритет да им бидат реалните проблеми на бизнис заедницата

ТВ21 - 24.11.2016

Политичките партии да ги стават на прво место реалните проблеми со кои се соочува бизнис заедницата, му порачаа денеска Стопанската комора на северозападна Македонија (СКСЗМ) на лидерот на СДСМ и носител на пратеничката листа во Изборната единица 4 ...

СКСЗМ ја претстави Економската платформа пред СДСМ

Вест - 24.11.2016

Политичките партии да ги стават на прво место реалните проблеми со кои се соочува бизнис заедницата, му порача денеска Стопанската комора на северозападна Македонија (СКСЗМ) на лидерот на СДСМ и носител на пратеничката листа во Изборната единица 4 ...

Заев: Ќе ги вратиме слободата и демократијата

Вест - 24.11.2016

Коалицијата предводена од СДСМ вечерва во Демир Хисар ја презентираше предизборната програма „За живот во Македонија“ во која како што рече лидерот на партијата Зоран Заев, основната филозофија е да обезбедување концепт за враќање на парите на ...

ГРУЕВСКИ ВО КАРПОШ: Од нашите проекти секој добива, не ги делиме луѓето ниту по вера, ниту по националност

Телеграф - 24.11.2016

Исклучително е важно кризата да заврши, кризата ќе заврши само со 63 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, тоа е главната гаранција за завршување на кризата и сигурност дека Зоран Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат ...

(ВИДЕО) Зошто Груевски се плаши од ТВ дуел?

Репортер - 24.11.2016

Никола Груевски, како лидер на ВМРО-ДПМНЕ, десет години не излегува на дуел и дебата во медиумите. Една декада тој ги одбива поканите да гостува во емисија и со тоа се наметнува дилемата-дали може да се снајде без да чита или без претходна ...

Груевски: Само 63 пратеници се гаранција дека Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат Македонија

Сител - 24.11.2016

Само со 63 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, тоа е главната гаранција за завршување на кризата и сигурност дека Зоран Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат Македонија со нивните игри и манипулации.

Груевски: Заев се грчи, како ќе објасни дека џабе беше насилството, џабе беа платениците

Репортер - 24.11.2016

Стратегијата на опозицијата е многу провидна и затоа народот ќе си го даде својот одговор и тој одговор ќе биде многу силен затоа што ваквото погубно сценарио кое го спроведyва Заев мора да биде сопрено само преку освојување на 63 пратеници кои ќе ...

КОЈ ЗА ШТО ЗБОРУВА НА МИТИНЗИТЕ: Груевски за економија, Заев за СЈО и за навреди

Телеграф - 24.11.2016

Друга важна тема за која се зборува на митинзите е прашањето што го отвори Заев за редефинирање на државата, федерализација, како и нов Рамковен договор бидејќи, според лидерот на СДСМ, сегашниот не е доволен и треба да се оди преку него Изборната ...

Заев се лаже СО Албанците

Курир - 24.11.2016

Американскиот претседател Ричард Никсон своевремено рече за лидерите: „Ако сакате да успеете, постои само една работа полоша од тоа да не сте во право, а тоа е да сте неинтересни“. Лидерот на опозицијата, Зоран Заев, не е страшно неинтересен; на ...

Програмата на Заев за економски развој ги освои бизнисмените

+инфо - 24.11.2016

Заев вети дека ќе го објави вистинскиот јавен долг и дека ќе соработува со бизнисмените. Осумдесет отсто од економската платформа на Kомората на Северозападна Македонија се поклопува со она што го предвидува СДСМ во предизборната програма, изјави ...

СКСЗМ ја претстави Економската платформа пред СДСМ

А1 On - 24.11.2016

Политичките партии да ги стават на прво место реалните проблеми со кои се соочува бизнис заедницата, му порача денеска Стопанската комора на северозападна Македонија (СКСЗМ) на лидерот на СДСМ и носител на пратеничката листа во Изборната единица 4 ...

Заев:Наредната власт ќе биде сервис на граѓаните

Сител - 24.11.2016

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев пред членови на партијата и симпатизери на коалицијата предводена од СДСМ во ценатрот за култура АСНОМ презентираше дел од предизборната програма „За живот во Македонија“ која, како што ...

Заев: Ние сме за обединето општество, Груевски нека измислува федерализации ВИДЕО

+инфо - 24.11.2016

Лидерот на СДСМ изјави дека тој ќе биде идниот премиер на Македонија, затоа што неговите политички конкуренти немаат план за живот во Македонија. Никола Груевски заминува во историјата, а ние ќе ја изградиме повторно Македонија, која ВМРО-ДПМНЕ ја ...

Заев: Институциите ќе бидат во служба на граѓаните

МРТ - 24.11.2016

Институциите ќе бидат во служба на граѓаните, ќе дадеме приоритет на сите области кои се во служба на граѓаните, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев пред присутните Кичевчани. Луѓето се сплотени околу иста водилка за живот.

СКСЗМ ја претстави Економската платформа пред СДСМ

МКД - 24.11.2016

Транспарентна и отчетна Влада, намалување на нееднаквоста во регионалниот развој, напуштање на митот за евтина работна сила, нови мерки за зголемување на вработеноста, раст на економијата над 4 отсто, се дел од барањата што Стопанската комора на ...

Заев во Кичево промовираше дел од пректите на партијата

Сител - 24.11.2016

Коалицијата предводена од СДСМ вчера на третиот ден од предизборната кампања одржа митинзи во Демир Хисар и Кичево. На митингот пред кичевчани се обрати лидерот на опозицијата Зоран Заев. Тој промовираше дел од проектите во програмата со која ќе ги ...

СКСЗМ ја претстави Економската платформа пред СДСМ

МРТ - 24.11.2016

Комората ја претстави нивната платформа за економски развој, со која се бара транспарентност и отчетност, раст на БДП од над 4 проценти, намалување на невработеноста и нееднаквиот економски развој.

Лидерот на СДСМ Зоран Заев се сретна со бизнисмени од Комората на северозападна Македонија

Алфа - 24.11.2016

Транспарентна соработка со бизнисмените, нови мерки за вработување, намалување на нееднаквоста во регионалниот развој, платформа за одржлив економски развој, зголемување на растот на БДП над 4 отсто.

(ВИДЕО) Зошто Груевски се плаши од ТВ дуел?

А1 On - 24.11.2016

Никола Груевски, како лидер на ВМРО-ДПМНЕ, десет години не излегува на дуел и дебата во медиумите. Една декада тој ги одбива поканите да гостува во емисија и со тоа се наметнува дилемата-дали може да се снајде без да чита или без претходна ...

Груевски: Заев се грчи, како ли ќе им каже на своите дека по две ипол години најцрна кампања доживува фијаско- џабе ...

Курир - 24.11.2016

Стратегијата на опозицијата е многу провидна и затоа народот ќе си го даде својот одговор и тој одговор ќе биде многу силен затоа што ваквото погубно сценарио кое го спроведyва Заев мора да биде сопрено само преку освојување на 63 пратеници кои ќе ...

Груевски: Веројатно Заев е љубоморен што не доби орден за разнебитување на Македонија

Курир - 24.11.2016

Видовме како главниот застапник на филантропот во Македонија и главен спонзор на Заев ја збогати идејата на Заев за рекомпонирано општество кое треба да биде кантонално уредено, рече на митингот во Аеродром Никола Груевски алудирајќи на поранешниот ...

Заев: Гостивар испраќа порака на единство до тие кои се мислат - Александар и Скендербег

+инфо - 24.11.2016

„Едниот бара 63 пратеници, другиот сака да е главен во Парламентот. Каде е народот тука“, праша Заев. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва од Гостивар испрати порака до сите граѓани на Македонија, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, ...

Груевски: Веројатно Заев е љубоморен што не доби орден за разнебитување на Македонија

Нетпрес - 24.11.2016

Е тој човек деновиве доби златен орден за заслуги затоа што помогнал во овие процеси уште во 2001-вата година, а очигледно помага и сега. Си го зема орденот понизно, се заблагодари, си го грабна орденот, затоа што помогнал во конфликтот, затоа што ...

Заев: Власта не знае да одговори на потребите на граѓаните, затоа сакаат поделби

МКД - 24.11.2016

Аманетот од нашите претци заедно ќе го оствариме. Аманет имаме. Нашите претци заедно живееле. Во единството е силата, порача денеска од Гостивар претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Тој вечерва се обрати до сите граѓани на Македонија, Македонци, ...

Радикалите на Заев најактивни на терен: Зекири и Адеми во борба по албански гласови

Нетпрес - 24.11.2016

Со одлуката на Зоран Заев, новинар кој се залага за „слободно и независно“ новинарство, новинар со изразити радикално-исламистички ставови да стане висок партиски функционер и рамо до рамо со Едмонд Адеми во Извршниот и Централниот одбор, во СДСМ се ...

Бизнисмените ја поддржуваат работата на СЈО

Правдико - 24.11.2016

Немаме поплаки од наши членови дека биле прислушувани и дека тоа на некој начин им се одразило врз бизнисот, одговори претседателот на Стопанска комора на Северозападна Македонија (СКСЗМ), Неби Хоџа, на новинарско прашање во врска со последниот ...

Груевски: Само 63 пратеници се гаранција дека Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат Македонија

Курир - 24.11.2016

Само со 63 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, тоа е главната гаранција за завршување на кризата и сигурност дека Зоран Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат Македонија со нивните игри и манипулации.

ЗАЕВ: Наредната власт ќе биде сервис на граѓаните

Телеграф - 24.11.2016

Лидерот на СДСМ пред гостиварци упати критика кон политиките на владејачките партии во делот на судството и најави реформи Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, пред членови на партијата и симпатизери на коалицијата ...

Заев: За 17 дена завршуваат делбите во Македонија

А1 On - 24.11.2016

Опозициската коалиција предводена од СДСМ вечевра одржа митинг со нивните членови, симпатизери и жителите на Тетово на дел од централниот градски булевар „Маршал Тито“. Претседателот на СДСМ Зоран Заев во своето обраќање пред присутните рече дека за ...

Груевски: Секој Албанец кој својата иднина ја планира во овaa Македонија, нé има за сојузник и мене и ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 24.11.2016

Јас сум Македонец, сакам да им порачам на сите Албанци, секој Албанец кој својата иднина ја планира во оваа држава со овие граници, во унитарна Македонија, ме има за сојузник и мене и ВМРО-ДПМНЕ и оваа коалиција со нас, рече на митингот во скопската ...

Бизнисмените ја поддржуваат работата на СЈО

Репортер - 24.11.2016

Иммаме поплаки од наши членови дека биле прислушувани и дека тоа на некој начин им се одразило врз бизнисот, одговори претседателот на Стопанска комора на Северозападна Македонија (СКСЗМ), Неби Хоџа, на новинарско прашање во врска со последниот ...

Заев од Тетово: нашиот план гарантира едно општество за сите

Алфа - 24.11.2016

Опозицискиот караван предводен од СДСМ, денеска имаше митинг во Гостивар, по што централниот го одржа во Тетово. Лидерот на партијата, Зоран Заев, порача дека нивната програма предвидува рамноправност за сите и уште еднаш ги отфрли обвинувањата дека ...

Груевски од Карпош: Тој што не си ја почитува својата нација и вера, никогаш нема да ја почитува туѓата

Алфа - 24.11.2016

Тој што си ја почитува својата нација знае да ги почитува и другите, тој што ја почитува својата вера знае да ја почитува и туѓата. Заев си игра мајтап и се однесува неодговорно, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на четворката, Никола Груевски.

Заев: Државата на компаниите им должи 1 милијарда евра

Репортер - 24.11.2016

Се претпоставува дека институциите на локално и централно ниво на компаниите им должат 1 милјарда евра. Ова денеска го истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на средбата со претставници од Стопанска комора на Северо-Западна Македонија.

Радикалите на Заев најактивни на терен: Зекири и Адеми во борба по албански гласови

Курир - 24.11.2016

Со одлуката на Зоран Заев, новинар кој се залага за „слободно и независно“ новинарство, новинар со изразити радикално-исламистички ставови да стане висок партиски функционер и рамо до рамо со Едмонд Адеми во Извршниот и Централниот одбор, во СДСМ се ...

Заев: Гостивар испраќа историска порака на единство до тие кои се мислат Александар и Скендер Бег!

Макфакс - 24.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва од Гостивар испрати порака до сите граѓани на Македонија, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, Бошњаци, други. “Ви се колнам ќе стојам зад секој од вас без разлика на каква било различност.

Груевски: Заев се грчи, како ли ќе им каже на своите дека по две ипол години најцрна кампања доживува фијаско- џабе ...

Сител - 24.11.2016

Стратегијата на опозицијата е многу провидна и затоа народот ќе си го даде својот одговор и тој одговор ќе биде многу силен затоа што ваквото погубно сценарио кое го спроведyва Заев мора да биде сопрено само преку освојување на 63 пратеници кои ќе ...

Заев: Гостивар испраќа историска порака на единство до тие кои се мислат Александар и Скендер Бег!

А1 On - 24.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва од Гостивар испрати порака до сите граѓани на Македонија, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, Бошњаци, други: “Ви се колнам ќе стојам зад секој од вас без разлика на каква било различност.

Груевски: Веројатно Заев е љубоморен што тој не доби орден за разнебитување на Македонија

Сител - 24.11.2016

Видовме како главниот застапник на филантропот во Македонија и главен спонзор на Заев ја збогати идејата на Заев за рекомпонирано општество кое треба да биде кантонално уредено, рече на митингот во Аеродром Никола Груевски алудирајќи на поранешниот ...

(ВИДЕО) Заев: Гостивар испраќа историска порака на единство до тие кои се мислат Александар и Скендер Бег!

Репортер - 24.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва од Гостивар испрати порака до сите граѓани на Македонија, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, Бошњаци, други: “Ви се колнам ќе стојам зад секој од вас без разлика на каква било различност.

Груевски: Заев се грчи, како ќе објасни дека џабе беше насилството, џабе беа платениците

А1 On - 24.11.2016

Стратегијата на опозицијата е многу провидна и затоа народот ќе си го даде својот одговор и тој одговор ќе биде многу силен затоа што ваквото погубно сценарио кое го спроведyва Заев мора да биде сопрено само преку освојување на 63 пратеници кои ќе ...

Груевски: Само 63 пратеници се гаранција дека Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат Македонија

Press24 - 24.11.2016

Само со 63 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, тоа е главната гаранција за завршување на кризата и сигурност дека Зоран Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат Македонија со нивните игри и манипулации.

Kако се отвори Заев: Прикаска за Катица и за реваншизмот

Република - 24.11.2016

При­ти­со­кот си го пра­ви сво­е­то. Исти­от ли­дер, кој сопс­тве­ни­те „бом­би“ пом­пез­но ги нај­а­ву­ва­ше се­кое утро со ста­тус на „Фејс­бук“ – „тик-так, тик-так“, под те­жи­на­та на но­во­то „тик-так, тик-так“, кое се­га го оз­на­чу­ва ...

Државата на компаниите им должи 1 милијарда евра, вели Заев

Локално - 24.11.2016

Се претпоставува дека институциите на локално и централно ниво на компаниите им должат 1 милјарда евра. Ова денеска го истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на средбата со претставници од Стопанска комора на Северо-Западна Македонија.

Бизнисмените ја поддржуваат работата на СЈО

Мета - 24.11.2016

Немаме поплаки од наши членови дека биле прислушувани и дека тоа на некој начин им се одразило врз бизнисот, одговори претседателот на Стопанска комора на Северозападна Македонија (СКСЗМ), Неби Хоџа, на новинарско прашање во врска со последниот ...

Државата на компаниите им должи една милијарда евра, вели Заев

Мета - 24.11.2016

Се претпоставува дека институциите на локално и на централно ниво на компаниите им должат една милјарда евра. Ова денеска го истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на средбата со претставници од Стопанска комора на Северозападна Македонија ...

Оваа четворка ќе биде победничка и историска!

Тера - 24.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев го претстави Планот за живот пред граѓаните на Демир Хисар. „Сакам да знаете, со Планот за живот ги враќаме слободата, правдата, еднаквоста и демократијата.

Груевски: Веројатно Заев е љубоморен што не доби орден за разнебитување на Македонија

Република - 24.11.2016

Видовме како главниот застапник на филантропот во Македонија и главен спонзор на Заев ја збогати идејата на Заев за рекомпонирано општество кое треба да биде кантонално уредено, рече на митингот во Аеродром Никола Груевски алудирајќи на поранешниот ...

(ВИДЕО) Заев: Гостивар испраќа историска порака на единство до тие кои се мислат Александар и Скендер Бег!

Либертас - 24.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва од Гостивар испрати порака до сите граѓани на Македонија, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, Бошњаци, други: “Ви се колнам ќе стојам зад секој од вас без разлика на каква било различност.

Груевски: Заев се грчи – како ќе објасни дека џабе беше насилството, џабе беа платениците

Република - 24.11.2016

Стратегијата на опозицијата е многу провидна и затоа народот ќе си го даде својот одговор и тој одговор ќе биде многу силен затоа што ваквото погубно сценарио кое го спроведyва Заев мора да биде сопрено само преку освојување на 63 пратеници кои ќе ...

Заев: Државата на компаниите им должи 1 милијарда евра

Либертас - 24.11.2016

Се претпоставува дека институциите на локално и централно ниво на компаниите им должат 1 милјарда евра. Ова денеска го истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на средбата со претставници од Стопанска комора на Северо-Западна Македонија.

Бизнисмените ја поддржуваат работата на СЈО

Локално - 24.11.2016

Немаме поплаки од наши членови дека биле прислушувани и дека тоа на некој начин им се одразило врз бизнисот, одговори претседателот на Стопанска комора на Северозападна Македонија (СКСЗМ), Неби Хоџа, на новинарско прашање во врска со последниот ...

(ВИДЕО) Заев: Гостивар испраќа историска порака на единство до тие кои се мислат Александар и Скендер Бег!

Локално - 24.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва од Гостивар испрати порака до сите граѓани на Македонија, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, Бошњаци, други: “Ви се колнам ќе стојам зад секој од вас без разлика на каква било различност.

Само 63 пратеници се гаранција дека Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат Македонија

Вечер Прес - 24.11.2016

Само со 63 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, тоа е главната гаранција за завршување на кризата и сигурност дека Зоран Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат Македонија со нивните игри и манипулации Тој што си ја почитува ...

Заев се лаже СО Албанците

Пулс24 - 24.11.2016

Американскиот претседател Ричард Никсон своевремено рече за лидерите: „Ако сакате да успеете, постои само една работа полоша од тоа да не сте во право, а тоа е да сте неинтересни“. Лидерот на опозицијата, Зоран Заев, не е страшно неинтересен; на ...

Груевски: Заев се грчи - џабе беше насилство, џабе беа платениците

Пулс24 - 24.11.2016

Стратегијата на опозицијата е многу провидна и затоа народот ќе си го даде својот одговор и тој одговор ќе биде многу силен затоа што ваквото погубно сценарио кое го спроведyва Заев мора да биде сопрено само преку освојување на 63 пратеници кои ќе ...

Радикалите на Заев, Зекири и Адеми се борат за албански гласови

Пулс24 - 24.11.2016

Со одлуката на Зоран Заев, новинар кој се залага за „слободно и независно“ новинарство, новинар со изразити радикално-исламистички ставови да стане висок партиски функционер и рамо до рамо со Едмонд Адеми во Извршниот и Централниот одбор, во СДСМ се ...

Груевски: 63 пратеници се доволен доказ дека Заев нема да продолжи да ја дестабилизира Македонија

Пулс24 - 24.11.2016

Само со 63 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, тоа е главната гаранција за завршување на кризата и сигурност дека Зоран Заев и неговата банда нема да продолжат да ја дестабилизираат Македонија со нивните игри и манипулации.

(ВИДЕО) Заев без напишан говор од Кичево: Со „бомбите“ мавав директно во чело кон криминалците на власт

Либертас - 24.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Кичево одржа говор без да чита напишан од лист. Како што кажа тој на почетокот, има напишан говор, но решил да го отвори срцето пред кичевчани. (делот од говорот на Заев започнува на 45-та минута) Со „бомбите“ ...

Груевски: Заев е љубоморен што не доби орден за разнебитување на Македонија

Пулс24 - 24.11.2016

Видовме како главниот застапник на филантропот во Македонија и главен спонзор на Заев ја збогати идејата на Заев за рекомпонирано општество кое треба да биде кантонално уредено, рече на митингот во Аеродром Никола Груевски алудирајќи на поранешниот ...

Заев: Државата на компаниите им должи една милијарда евра

еМагазин - 24.11.2016

Се претпоставува дека институциите на локално и на централно ниво на компаниите им должат 1 милјарда евра. Ова денеска го истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на средбата со претставници од Стопанска комора на Северо-Западна Македонија (СКСЗМ).

Груевски: Тој што не ја почитува својата нација, вера и јазик, никогаш нема да ја почитува и туѓата

Република - 24.11.2016

Тој што си ја почитува својата нација знае да ги почитува и другите, тој што ја почитува својата вера знае да почитува и туѓата. Тој што не си почитува својата вера и нација не ја почитува другата.

Заев:Наредната власт ќе биде сервис на граѓаните

МК News - 24.11.2016

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев пред членови на партијата и симпатизери на коалицијата предводена од СДСМ во ценатрот за култура АСНОМ презентираше дел од предизборната програма „За живот во Македонија“ која, како што ...

Бизнисмените ја поддржуваат работата на СЈО

Либертас - 24.11.2016

Немаме поплаки од наши членови дека биле прислушувани и дека тоа на некој начин им се одразило врз бизнисот, одговори претседателот на Стопанска комора на Северозападна Македонија (СКСЗМ), Неби Хоџа, на новинарско прашање во врска со последниот ...

Заев стравува од државен долг кон компаниите од 1 милијарда евра

Фактор - 24.11.2016

Лидерот на СДСМ на средбата со стопанствениците од Стопанската комора на Северо-Западна Македонија ги истакна своите сомнежи дека државата кон приватните компании должи околу 1 милијарда евра иако никој не ја открива точната сума.

Веројатно Заев е љубоморен што не доби орден за разнебитување на Македонија

Вечер Прес - 24.11.2016

Видовме како главниот застапник на филантропот во Македонија и главен спонзор на Заев ја збогати идејата на Заев за рекомпонирано општество кое треба да биде кантонално уредено, рече на митингот во Аеродром Никола Груевски алудирајќи на поранешниот ...

Заев од Тетово: Ние сме за обединето општество, а Груевски нека измислува федерализации

Мета - 24.11.2016

Никола Груевски заминува во историјата, а ние ќе ја изградиме повторно Македонија, која ВМРО-ДПМНЕ ја разнебити во изминативе 10 години. Ова го порача носителот на листата за пратеници во шестата изборна единица од СДСМ Петре Шилегов, на вечерашниот ...

Радикалите на Заев најактивни на терен: Зекири и Едеми во борба по албански гласови

Република - 24.11.2016

Со одлуката на Зоран Заев, новинар кој се залага за „слободно и независно“ новинарство, новинар со изразити радикално-исламистички ставови да стане висок партиски функционер и рамо до рамо со Едмонд Адеми во Извршниот и Централниот одбор, во СДСМ се ...

Заев: Ќе ги вратиме слободата и демократијата

24 Вести - 23.11.2016

Коалицијата предводена од СДСМ вечерва во Демир Хисар ја презентираше предизборната програма „За живот во Македонија“ во која како што рече лидерот на партијата Зоран Заев, основната филозофија е да обезбедување концепт за враќање на парите на ...

СДСМ вечерва во Кичево – Заев: Ја отворив целата вистина

ТВ21 - 23.11.2016

Лидерот на опозицискиот СДСМ вечерва во Кичево наброи редица проблеми со кои се соочуваат кичевчани, за кои власта како што рече не нашла решение со години. Еден од нив и училиштето во кое поради неподмирен долг, наставата се одвива без греење.

Заев: Правата треба да бидат заокружена работа во 21- век

Канал5 - 23.11.2016

10 години Груевски и Милошевски ја уназадуваат Македонија по нејзиниот пат кон Европската унија. Се борат за ниски плати и високи провизии,а во Кичево дозволија безмилосно да се сечат шумите,болницата да остане без доктори а младите масовно да се ...

Заев: Живот и правда за сите

Вест - 23.11.2016

Опозициската коалиција, предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), вечерва одржа предизборен митинг во општина Аеродром каде ги претстави приоритетите од изборната програма.

Заев: Се плашат од нашиот план, па измислуваат федерализација

Вест - 23.11.2016

Наспроти нашиот остварлив план, од другата страна се лагите на Груевски, овој реален план за живот во Македонија што ја има поддршката на граѓаните го плаши Никола Груевски и затоа тој измислува нереални приказни за непостоечки теми, изјави ...

Заев одржа митинг во Демир Хисар

Алсат-М - 23.11.2016

Коалицијата предводена од СДСМ вечерва во Демир Хисар ја презентираше предизборната програма „За живот во Македонија“ во која како што рече лидерот на партијата Зоран Заев, основната филозофија е да обезбедување концепт за враќање на парите на ...

Заев: двојазичност и федерализација не одат заедно

Алфа - 23.11.2016

Ајде да го отворам срцето овде во Кичево, иако имаме ливче со говор во џебот. Ќе ви кажам една тајна која сите ја знаете - режимот ќе падне на 11 декември, ќе победиме. Ајде да го отворам срцето овде во Кичево, иако имаме ливче со говор во џебот.

Заев: Каква федерализација, Груевски измислува

Кајгана - 23.11.2016

„Наспроти нашиот остварлив план, од другата страна се лагите на Груевски, овој реален план за живот во Македонија што ја има поддршката на граѓаните го плаши Никола Груевски и затоа тој измислува нереални приказни за непостоечки теми“, изјави ...

Заев: Не му верувајте на Груевски, тој ја измисли федерализацијата

Нетпрес - 23.11.2016

Наспроти нашиот остварлив План, од другата страна се лагите на Груевски. Овој реален План за живот во Македонија што ја има поддршката на граѓаните го плаши Никола Груевски и затоа тој измислува нереални приказни за непостоечки теми, истакна лидерот ...

Заев: Каква федерализација, Груевски измислува!

Стандард - 23.11.2016

„Наспроти нашиот остварлив План, од другата страна се лагите на Груевски. Овој реален План за живот во Македонија што ја има поддршката на граѓаните го плаши Никола Груевски и затоа тој измислува нереални приказни за непостоечки теми.

Заев од Кичево: Со „бомбите“ мавав директно во чело кон криминалците на власт

А1 On - 23.11.2016

Ајде да го отворам срцето овде во Кичево, иако имаме ливче со говор во џебот. Ќе ви каам една тајна – режимот ќе падне на 11 декември, ќе победиме. Со „бомбите“ мавав директно во чело кон криминалците на власт, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на ...

Заев од Демир Хисар: Оваа четворка ќе биде победничка и историска! ВИДЕО

+инфо - 23.11.2016

Тој се обврза пред многубројните граѓани дека Планот за живот ќе ги задржи младите луѓе да живеат и работат во Македонија. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска го претстави Планот за живот пред граѓаните на Демир Хисар.

Заев: Каква федерализација, какви бакрачи, Груевски измислува!

Макфакс - 23.11.2016

Наспроти нашиот остварлив план, од другата страна се лагите на Груевски, овој реален план за живот во Македонија што ја има поддршката на граѓаните го плаши Никола Груевски и затоа тој измислува нереални приказни за непостоечки теми, изјави ...

Заев во Аеродором: Ништо не зависи од Груевски, ќе има повисока минимална плата! (ВИДЕО)

+инфо - 23.11.2016

Груевски десет години не мислеше на вас , туку да ги собере Вашите пари, рече Заев. Погледнете го целиот говор на лидерот на СДСМ. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на митингот во скопската општина Аеродром, рече дека ништо веќе не зависи од Никола ...

СДСМ денеска во Демир Хисар и во Кичево, утре во Тетово

+инфо - 23.11.2016

Ќе се обратат лидерот на СДСМ Зоран Заев и заменик-претседателката Радмила Шекеринска, како и кандидатите за пратениците од таа изброна единица. Коалицијата на СДСМ денеска ќе одржи митинг во Демир Хисар (17:30) и во Кичево (19:00).

Коалицијата предводена од СДСМ ја претстави изборната програма во Аеродром

МРТ - 23.11.2016

Презентирајќи ја програмата, Заев истакна дека е предвидено да се зголемат минималната и просечната плата, како и да се обезбеди помош од над 140 милиони евра за домашните фирми, создавање на клима за странски инвестиции, враќање на данокот во износ ...

Груевски: Нема пазарење со македонскиот идентитет и суверенитет

Сител - 23.11.2016

Државата не смее да стане експеримент на Зоран Заев за поигрување со нејзиниот идентитет и суштина. Груевски од вчерашниот митинг во Струга порача дека изборите на 11 декември се пресудниз а иднината на Македонија.

На народот му станува јасно кој ги продава националните интереси- сé помал број граѓани доаѓаат да го слушнат Заев ...

Курир - 23.11.2016

СДСМ не може по втор пат да ги измами кичевчани. На целиот македонски народ му станува јасно кој ги продава националните интереси и јасно порачува дека таквите политичари и партии нема д аја добијат довербата на 11-ти декември.

Заев: Со „бомбите“ мавав директно во чело кон криминалците на власт

+инфо - 23.11.2016

„Гласот ми бил фатен, па две години викам: „Бандити и криминалци“, рече Заев пред насобраните кичевци. Ајде да го отворам срцето овде во Кичево, иако имаме ливче со говор во џебот. Же бви каам една тајна - режимот же падне на 11 декември, ќе ...

Заев од Демир Хисар: Оваа четворка ќе биде победничка и историска!

А1 On - 23.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска го претстави Планот за живот пред граѓаните на Демир Хисар. „Сакам да знаете, со Планот за живот ги враќаме слободата, правдата, еднаквоста и демократијата.

Заев од Демир Хисар: Оваа четворка ќе биде победничка и историска!

Макфакс - 23.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во среда го претстави Планот за живот пред граѓаните на Демир Хисар. „Сакам да знаете, со Планот за живот ги враќаме слободата, правдата, еднаквоста и демократијата.

(ВИДЕО) Заев: Оваа четворка ќе биде победничка и историска!

Репортер - 23.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска го претстави Планот за живот пред граѓаните на Демир Хисар. „Сакам да знаете, со Планот за живот ги враќаме слободата, правдата, еднаквоста и демократијата.

Заев: Со Планот за живот ги враќаме слободата, правдата, еднаквоста и демократијата

Стандард - 23.11.2016

Коалицијата предводена од СДСМ вечерва во Демир Хисар ја презентираше предизборната програма „За живот во Македонија“ во која како што рече лидерот на партијата Зоран Заев, основната филозофија е да обезбедување концепт за враќање на парите на ...

(ВИДЕО) Заев без пишан говор – Со бомбите мавав по криминалците на власт

Репортер - 23.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Кичево одржа говор без да чита напишан од лист. Како што кажа тој на почетокот, има напишан говор, но решил да го отвори срцето пред кичевчани. (делот од говорот на Заев започнува на 45-та минута) Со „бомбите“ ...

Заев од Демир Хисар: Оваа четворка ќе биде победничка и историска

МКД - 23.11.2016

Коалицијата предводена од СДСМ вечерва ја презентираше предизборната програма „За живот во Македонија“ пред граѓаните на Демир Хисар на кои лидерот Зоран Заев им порача дека со Планот за ги враќаат слободата, правдата, еднаквоста и демократијата.

ЗАЕВ: Ќе ги вратиме слободата и демократијата

Телеграф - 23.11.2016

Според Заев, само државите во кои народот има пари итаат напред, брзо напредуваат, а за жал кај нас има беда и сиромаштија Коалицијата предводена од СДСМ вечерва во Демир Хисар ја презентираше предизборната програма „За живот во Македонија“ во која ...

Заев: Со „бомбите“ мавав директно во чело кон криминалците на власт

МК News - 23.11.2016

Ајде да го отворам срцето овде во Кичево, иако имаме ливче со говор во џебот. Ќе ви кажам една тајна која сите ја знаете – режимот ќе падне на 11 декември, ќе победиме. Со „бомбите“ мавав директно во чело кон криминалците на власт, рече лидерот на ...

Изборна КАМПАЊА 2016: Што порачаа лидерите денеска?

Локално - 23.11.2016

Трет ден продолжува изборната кампања. За разлика од првите денови политичка реторика станува пожестока ,а лидерите упатуваат обвинувања и повици за ТВ дуел. Централниот митинг СДСМ го одржа во скопски Аеродром.

Заев: Младите треба да се задржат во државата, да живеат и да работат овде

Мета - 23.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, го претстави „Планот за живот“ пред граѓаните во Демир Хисар, на митингот кој СДСМ и Коалицијата за живот во Македонија го одржаа таму. „Сакам да знаете, со „Планот за живот“ ги враќаме слободата, правдата, ...

Народот е свесен: Сé помал број граѓани доаѓаат да го слушнат Заев

Пулс24 - 23.11.2016

СДСМ не може по втор пат да ги измами кичевчани. На целиот македонски народ му станува јасно кој ги продава националните интереси и јасно порачува дека таквите политичари и партии нема да ја добијат довербата на 11-ти декември.

Заев од Аеродром: На триумфалната порта ќе поставиме бројчаник на кој ќе се покажува колку пари се вратени дома!

Локално - 23.11.2016

-Нема бегање Никола Груевски, после 14 години, како што нема бегање од правдата и законот кој се огрешил има да одговара и пред законот и пред народот. И кога сме кај Груевски и од овде да го повикам на дуел. Да дојде и да ме праша за се што сака.

Јакимовски потсети: Заев лично од мене бараше мито од 250 илјади евра (ВИДЕО)

Република - 23.11.2016

Пред насобраните стружани на митингот што вчера го одржа Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, освен носителот на листата во петтата изборна единица, Антонио Милошоски, и претседателот на партијата, Никола Груевски, се обрати ...

Заев: Каква федерализација, какви бакрачи, Груевски измислува!

Точка - 23.11.2016

Наспроти нашиот остварлив план, од другата страна се лагите на Груевски, овој реален план за живот во Македонија што ја има поддршката на граѓаните го плаши Никола Груевски и затоа тој измислува нереални приказни за непостоечки теми, изјави ...

Заев од Демир Хисар се обврза да ги задржи младите во земјава

Фактор - 23.11.2016

Опозицијата вечерва митингуваше во Демир Хисар, а во тек е митингот и во Кичево. Пред граѓаните на Демир Хисар Заев упати порака дека листата која ја предводи, четворката била победничка. „Сакам да знаете, со Планот за живот ги враќаме слободата, ...

Заев од Демир Хисар: Оваа четворка ќе биде победничка и историска!

Точка - 23.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во среда го претстави Планот за живот пред граѓаните на Демир Хисар. „Сакам да знаете, со Планот за живот ги враќаме слободата, правдата, еднаквоста и демократијата.

Заев: Ние сме за неменување на Уставот, а Федерализацијата е само во главата на Груевски

Локално - 23.11.2016

Заев рече дека нема да дозволи промена на Уставот кој е либерален мултиетнички и европски. – Груевски ја измисли федерализацијата. Груевски е единствен во државата кој мисли за федерализација тој и никој друг. Да биде на чисто.

(ВИДЕО) Заев: Оваа четворка ќе биде победничка и историска!

Либертас - 23.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска го претстави Планот за живот пред граѓаните на Демир Хисар. „Сакам да знаете, со Планот за живот ги враќаме слободата, правдата, еднаквоста и демократијата.

Митинг на СДСМ во Кисела Вода

Идивиди - 23.11.2016

Скопје, 22 ноември 2016 (МИА) - Претседателот на СДСМ Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани, Заев ги претстави, како што рече, темелите на Планот на СДСМ и коалицијата „За живот во ...

Централен митинг на СДСМ во Аеродром – Заев: бројчаник на „триумфална“ за украдените пари

ТВ21 - 22.11.2016

СДСМ и коалициските партнери вечерва одржаа централен митинг во Трговскиот центар Аеродром, од каде ветија исполнување на пет главни точки од нивната програма „План за живот“. Како што вети лидерот на СДСМ Зоран Заев ќе ја зголемат минималната плата ...

Митинг на коалицијата предводена од СДСМ во општина Аеродром

Канал5 - 22.11.2016

Опозициската коалиција, предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), вечерва одржа предизборен митинг во општина Аеродром каде ги претстави приоритетите од изборната програма.

Митинг на СДСМ во Кисела Вода

24 Вести - 22.11.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани, Заев ги претстави, како што рече, темелите на Планот на СДСМ и коалицијата „За живот во Македонија“.

Митинг на СДСМ во Кисела Вода

Алсат-М - 22.11.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани, Заев ги претстави, како што рече, темелите на Планот на СДСМ и коалицијата „За живот во Македонија“.

Заев: Во изборната програма на СДСМ во фокусот се младите

Канал5 - 22.11.2016

Лидерот на опозиционата партија Зоран Заев на дебатата за “Гаранција за младите да останат во Македонија“ ја промовираше изборната програма. Заев потенцира дека во програмата на секоја страна се споменува важноста на младиот човек во државата.

СДСМ во Прилеп ја започна предизборната кампања - Заев го повика Груевски на дуел

Канал5 - 22.11.2016

Под мотото „За живот во Mакедонија“ коалицијата предводена од најголемата опозициона партија СДСМ ја започна предизборната кампања од Прилеп. Лидерот и носител на кандидатската листата за пратенци во изборната единица четири ,Зоран Заев го повика ...

Заев: Ние имаме план за живот во Македонија

Канал5 - 22.11.2016

Единаесетти декември да биде нов единаесетти октомври, Прилеп да биде повторно слободарско место каде народот ќе и рече не на власта која десет години го омаловажува и понижува. Програмата на СДСМ е план за живот-рече на синоќешниот почетен митинг ...

Бранителите не прифаќаат федерализација на Македонија

Канал5 - 22.11.2016

Како бранители секогаш сме биле на браникот на татковината, сме ги бранеле и ќе ги браниме унитарноста и сувереноста на Република Македонија. Се чувствуваме омаловажени и навредени од луѓето кои објавуваат план за федерализација и двојазичност во ...

Заев: Му благодарам на Верушевски за храброста и вистината за Македонија

Фокус - 22.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска говореше пред жителите на скопската населба Аеродром. На почетокот на неговиот говор, Заев го поздрави поранешнот директор на УБК Зоран Верушевски. -Сакам да го поздравам мојот пријател кој живее во близина.

(ВИДЕО) Заев: Каква федерализација, какви бакрачи, тоа е само во главата на Груевски!

Репортер - 22.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од митингот на косализијата предводена од СДСМ во општина Аеродром, вечерва одгворои на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за федерализација на земјата. – Груевски ја измисли федерализацијата.

Груевски: Стружани на својот грб ги имаат почувствувано експериментите на СДСМ

Курир - 22.11.2016

Важно е сите заедно да се сплотиме и да не дозволиме Македонија да биде жртва на неизвесноста која сдсм и заев сакаат да ја создадат со нивните опуштени изјави кои имаат многу опасна и сериозна цел, а таа е комплетно редефинирање на државата, порача ...

Груевски: Заев претендира да биде премиер, а смета дека не приличи да се сака татковината

А1 On - 22.11.2016

Драги мои стружани, да ве поздравам и да ве прашам на самиот почеток дали вие поддржувате федерализација и двојазичност на целата територија? Дали ќе им кажете на вашите браќа и сестри, сограѓани што значи да се пропушти шанса и да се изгуби ...

ВМРО-ДПМНЕ во Струга: Опозицијата сака да ја редефинира државата, ние нема да го дозволиме тоа

МКД - 22.11.2016

Дали вие поддржувате федерализација и двојазичност на целата територија? Дали ќе им кажете на вашите браќа и сестри, сограѓани, што значи да се пропушти шанса и да се изгуби референдум? Дали сметате денеска дека некои прашања не заслужуваат одговор ...

Груевски: Заев претендира да биде премиер, а смета дека не приличи да се сака татковината

Репортер - 22.11.2016

Драги мои стружани, да ве поздравам и да ве прашам на самиот почеток дали вие поддржувате федерализација и двојазичност на целата територија? Дали ќе им кажете на вашите браќа и сестри, сограѓани што значи да се пропушти шанса и да се изгуби ...

Груевски: Македонија не смее да е ничиј експеримент!

Нетпрес - 22.11.2016

Важно е сите заедно да се сплотиме и да не дозволиме Македонија да биде жртва на неизвесноста која СДСМ и Заев сакаат да ја создадат со нивните опуштени изјави кои имаат многу опасна и сериозна цел, а таа е комплетно редефинирање на државата, порача ...

Милошоски: Подобро е Груевски да биде премиер, отколку аболицираниот криминалец Зоран Заев

Press24 - 22.11.2016

Ние сме свои на своето, и никој од својата држава или сосед не бараме нешто туѓо. Не сакаме некој да го распродава тоа што е наше. Ги продадоа Долнени, Струга, Кичево и Скопје за пет години претседателски мандат, а сега Заев сака да го продаде ...

МИЛОШОСКИ: Не сакаме некој да го распродава тоа што е наше

Телеграф - 22.11.2016

Подобро е Груевски да биде премиер, отколку аболицираниот криминалец Зоран Заев,порача Милошоски Ние сме свои на своето, и никој од својата држава или сосед не бараме нешто туѓо. Не сакаме некој да го распродава тоа што е наше.

СДСМ СО МИТИНГ ВО АЕРОДРОМ: Заев се бранеше дека нема да го менува Уставот

Телеграф - 22.11.2016

Заев на митингот истакна дека неопределените гласачи ќе одлучат кој ќе победи на изборите Опозициската коалиција, предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), вечерва одржа предизборен митинг во општина Аеродром каде ги претстави ...

(ВИДЕО) Заев: Реално 90% од богатството на Заеви е создадено додека ВМРО-ДПМНЕ е на власт, зарем живот е ова?

Нетпрес - 22.11.2016

Капиталот е проценет, не знам, на некои 6-7 милиони евра – вели скромно Заев како да зборува за килограм-два пиперки. Податоците велат дека се работи за двојно повисок износ, а самиот Заев е горд што 90% од тој капитал Заеви го стекнале во времето ...

Бранителите против двојазичноста и федерализацијата кои ги заговара Заев

Нетпрес - 22.11.2016

Зоран Заев ги навреди сите Македонци, а посебно бранителите и нивните семејства. Без ниту грам совест и срам ги погази жртвите од 2001 година кои ги бранеа државните интереси. Ние како бранители секогаш сме биле на браникот на татковината, секогаш ...

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте! (ВИДЕО)

+инфо - 22.11.2016

Време е за крик, да не молчиме, да излеземе во редици и да кажеме – Ова е наша земја, за нашиот живот се работи, рече Заев. Разбудено е Скопје, водиме со двоцифрена разлика. Повеќе од 32 проценти се уште молчат, не се изјаснуваат.

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

Нетпрес - 22.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија.

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

Макфакс - 22.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вторник вечер се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија.

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

Репортер - 22.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија.

Заев: Реално 90% од богатството на Заеви е создадено додека ВМРО-ДПМНЕ е на власт, зарем живот е ова? (ВИДЕО)

Курир - 22.11.2016

Доаѓам од богато семејство, но лично јас спаѓам во средната класа, вели Зоран Заев, кој реално и не знае колку тежи капиталот на неговото богато семејство. -Капиталот е проценет, не знам, на некои 6-7 милиони евра – вели скромно Заев како да зборува ...

СДСМ во Кисела Вода: Поддршката за СЈО значи дека граѓаните бараат криминалците да одговараат

МКД - 22.11.2016

На митинг во скопската општина Кисела Вода претставници на раководството на СДСМ ја претставија изборната програма на Коалицијата за живот во Македонија. Зоран Заев, претседателот на СДСМ се обрати до неопределените.

Заев: Обичниот човек ни е во фокус, имаме план за живот во Македонија

МРТ - 22.11.2016

Опозицијата стартот го имаше со митинг во Прилеп. На 11-ти декември носиме одлука во каква Македонија сакаме да живееме- беше речено на митингот. Нас обичниот човек ни е во фокусот. Да овозможиме пристоен живот за сите- порача лидерот на Социјал- ...

СДСМ вчера со митинзи во Прилеп и Крушево

Сител - 22.11.2016

Со слоганот „План за живот во Македонија“ вчера опозицијата предводена од СДСМ од Припеп ја стартување предизборната кампања за предвремените парламентарни избори. На митингот пред присутните се обрати претседателот на СДСМ и носител на листата за ...

Бранителите против двојазичноста и федерализацијата кои ги заговара Заев

Курир - 22.11.2016

Зоран Заев ги навреди сите Македонци, а посебно бранителите и нивните семејства. Без ниту грам совест и срам ги погази жртвите од 2001 година кои ги бранеа државните интереси. Ние како бранители секогаш сме биле на браникот на татковината, секогаш ...

Митинг на СДСМ во Кисела Вода

Телеграф - 22.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ги повика граѓаните да заокружат 4 и да изберат живот во Македонија Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода.

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

А1 On - 22.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија.

Заев: Разбудено е Скопје, водиме со двоцифрена разлика

Стандард - 22.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија.

Заев: Ќе гласате ли за Груевски кој го осиромаши народот до гола кожа?

+инфо - 22.11.2016

Заев ги повика неопределените да гласаат за Македоснија и нејзината иднина. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот во Аеродром уште еднаш го повика на дуел лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Геруевски - Нема бегање Никола Груевски, после 14 години, како ...

Заев: Федерализацијата е само во главата на Груевски

+инфо - 22.11.2016

Заев рече дека нема да дозволи промена на Уставот кој е либерален мултиетнички и европски. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од митингот на косализијата предводена од СДСМ во општина Аеродром, вечерва одгворои на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Заев Му се заблагодари на Верушевски за вистината за Македонија

+инфо - 22.11.2016

Ти благодарам на храброста и љубовта што ја имаше за својата земја. Ти благодарам за вистината за Македонија, рече Заев. Лидерот на СДСМ Зоран Заев говорејќи на митингот во општина Аеродром упари поздрав и до поранешниот директор на УБК Зоран ...

Заев од Аеродром: На триумфалната порта ќе поставиме бројчаник на кој ќе се покажува колку пари се вратени дома!

А1 On - 22.11.2016

Нема бегање Никола Груевски, после 14 години, како што нема бегање од правдата и законот кој се огрешил има да одговара и пред законот и пред народот. И кога сме кај Груевски и од овде да го повикам на дуел. Да дојде и дса ме праша за се што сака.

СДСМ во Аеродром: На Порта Македонија ќе ставиме бројчаник за вратените украдени пари

МКД - 22.11.2016

Зоран Заев, претседателот на СДСМ вечерва на партискиот митинг во скопската општина Аердром ги повика неопределените да гласаат за Македонија и нејзината иднина. Заев вечерва пак го повика Никола Груевски на ТВ дуел. „Нема бегање Никола Груевски.

Милошоски: Подобро е Груевски да биде премиер, отколку аболицираниот криминалец Зоран Заев

Курир - 22.11.2016

Ние сме свои на своето, и никој од својата држава или сосед не бараме нешто туѓо. Не сакаме некој да го распродава тоа што е наше. Ги продадоа Долнени, Струга, Кичево и Скопје за пет години претседателски мандат, а сега Заев сака да го продаде ...

Заев од Аеродром: На триумфалната порта ќе поставиме бројчаник на кој ќе се покажува колку пари се вратени дома!

Репортер - 22.11.2016

Нема бегање Никола Груевски, после 14 години, како што нема бегање од правдата и законот кој се огрешил има да одговара и пред законот и пред народот. И кога сме кај Груевски и од овде да го повикам на дуел. Да дојде и дса ме праша за се што сака.

Заев: Неопределените ќе одлучат за иднината на Македонија

Алфа - 22.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев ги повика граѓаните масовно да излезат и да гласаат, вели овие избори се референдум за земјава, да се изгради едно општество еднакво за сите, но главната улога треба да ја одиграат неопределените.

Заев: Федерализацијата е само во главата на Груевски

А1 On - 22.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од митингот на косализијата предводена од СДСМ во општина Аеродром, вечерва одгворои на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за федерализација на земјата. Груевски ја измисли федерализацијата.

(ВИДЕО) Заев од Кисела вода до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

Либертас - 22.11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија.

Заев се фали со проектите на Груевски

Република - 22.11.2016

Не е гр­до ли­це­то на Ма­ке­до­не­цот. Гр­ди се ла­га­та и ли­це­то на лаж­ли­ве­цот. А, ток­му на ла­га­та се пот­пи­ра­ат Зо­ран За­ев и не­го­ви­те из­бра­ни­ци во на­деж за спас на опо­зи­ци­ска­та ко­жич­ка.

Големо фијаско на Заев: Ова прилепчани нема да му го простат!

Пулс24 - 22.11.2016

СДСМ на првиот митинг за претстојните предвремени избори пред прилепчани ја обелодени својата програма. Собраните жители на Прилеп беа сведоци на кршењето мраз на СДСМ за митинзите кои допрва ќе се одржуваат во другите градови низ Македонија.

Помогни им на сиромавите, Заеви: Не знаат колку се збогатиле во времето на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Република - 22.11.2016

Доаѓам од богато семејство, но лично јас спаѓам во средната класа, вели Зоран Заев, кој реално и не знае колку тежи капиталот на неговото богато семејство. -Капиталот е проценет, не знам, на некои 6-7 милиони евра, вели скромно Заев како да зборува ...

Милошоски: Подобро Груевски да биде премиер, отколку аболицираниот криминалец Заев

Пулс24 - 22.11.2016

Ние сме свои на своето, и никој од својата држава или сосед не бараме нешто туѓо. Не сакаме некој да го распродава тоа што е наше. Ги продадоа Долнени, Струга, Кичево и Скопје за пет години претседателски мандат, а сега Заев сака да го продаде ...

Заев од Аеродром: Груевски е единствен во земјава кој мисли на федерализација

Локално - 22.11.2016

Груевски ја измисли федерализацијата и тој е единствениот во земјава кој мисли на федерализацијата, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг во општина Аеродром. – Груевски ја измисли федерализацијата.

Заев под албанско знаме вети - 11 декември ќе биде новиот 11 октомври

Вечер Прес - 22.11.2016

Во Прилеп со албански знамиња - вака СДСМ и коалицијата ја почнаа предизборната кампања. Пред околу 4.000 граѓани опозицијата ги претстави кандидатските листи и нивната предизборна програма за изборите кои ќе се одржат на 11 декември.

Да не дозволиме редефинирање на државата, порача Груевски од Струга

Локално - 22.11.2016

Не може да се препушти државата да се третира како експеримент и од ден на ден да се менува во корен нејзината суштина и идентитет, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на централниот митинг на партијата синоќа во Струга.

(ВИДЕО) Заев: Каква федерализација, какви бакрачи, тоа е само во главата на Груевски!

Бриф - 22.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од митингот на косализијата предводена од СДСМ во општина Аеродром, вечерва одгворои на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за федерализација на земјата. – Груевски ја измисли федерализацијата.

Бранителите не сакаат двојазичност: Заев без никаков срам и совест ги погази жртвите од 2001 година (Видео)

Република - 22.11.2016

Без никаков срам и грам совест Заев ги погази жртвите од 2001 година кои ги бранеа државните интереси. Ние како бранители секогаш сме биле на браникот на таковината, секогаш сме го бранеле и ќе го браниме суверенитетот на Република Македонија, ...

Заев: 90% од богатството на Заеви е создадено додека ВМРО-ДПМНЕ е на власт

Пулс24 - 22.11.2016

Доаѓам од богато семејство, но лично јас спаѓам во средната класа, вели Зоран Заев, кој реално и не знае колку тежи капиталот на неговото богато семејство. -Капиталот е проценет, не знам, на некои 6-7 милиони евра – вели скромно Заев како да зборува ...

ВИДЕО: Заеви не знаат колку се збогатиле во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 22.11.2016

Доаѓам од богато семејство, но лично јас спаѓам во средната класа, вели Зоран Заев, кој реално и не знае колку тежи капиталот на неговото богато семејство. -Капиталот е проценет, не знам, на некои 6-7 милиони евра – вели скромно Заев како да зборува ...

Груевски: Македонија не е ничиј експеримент, а стружани тоа најдобро го знаат!

Пулс24 - 22.11.2016

Важно е сите заедно да се сплотиме и да не дозволиме Македонија да биде жртва на неизвесноста која сдсм и заев сакаат да ја создадат со нивните опуштени изјави кои имаат многу опасна и сериозна цел, а таа е комплетно редефинирање на државата, порача ...

ЗАЕВ ОД АЕРОДРОМ: Федерализацијата е само во главата на патриотите

Фактор - 22.11.2016

Со македонската химна и, опозицијата го почна вечерашниот митинг во скопски Аеродром. Доаѓа, слобода, правда, демократија, живот во нашата Македонија. Вака лидерот на опозцијата го почна обраќањето пред Аеродромци.

Бранителите од Прилеп: Заев ги погази жртвите од 2001 година

Пулс24 - 22.11.2016

Зоран Заев ги навреди сите Македонци, а посебно бранителите и нивните семејства. Без ниту грам совест и срам ги погази жртвите од 2001 година кои ги бранеа државните интереси. Ние како бранители секогаш сме биле на браникот на татковината, секогаш ...

Заев: Груевски не е ништо освен криминалец

Бриф - 22.11.2016

Прилеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата, а тој ден е 11 декември. Првиот митинг се почнува од пркосниот Прилеп каде ние ќе победиме. Колку и да го прошируваат овој плоштад, тој е мал за нас.

Заев му се заблагодари на Верушевски за вистината за Македонија

МК News - 22.11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев говорејќи на митингот во општина Аеродром упари поздрав и до поранешниот директор на УБК Зоран Верушевски. – Сакам да го поздравам мојот пријател кој живее во близина. Зоран Верушевски.

Изборниот караван тргна: Груевски бара 63 пратеници, Ахмети се „крсти“ во УЧК, Заев ќе урива режим!

Фактор - 22.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ традиционално од Охрид, СДСМ за прв пат од Прилеп ја стартуваа изборната кампања за претстојните предвремени парламентарни избори во декември. Програмата за овие избори ВМРО-ДПМНЕ ја наслови „Реално“ и им беше презентирана на членовите и ...

Јакимовски објави скандал: Заев на ливче му барал 250.000 евра (видео)

Република - 22.11.2016

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски објави нов скандал во кој е вмешан опозицискиот лидер и струмички градоначалник Зоран Заев. Јакимовски изјави дека Заев на ливче му барал 250.000 евра.

(ВИДЕО) Заев: Каква федерализација, какви бакрачи, тоа е само во главата на Груевски!

Либертас - 22.11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од митингот на косализијата предводена од СДСМ во општина Аеродром, вечерва одгворои на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за федерализација на земјата. – Груевски ја измисли федерализацијата.

Горд што е предавник: Заев претендира да биде премиер, а смета дека не приличи да се сака татковината

Република - 22.11.2016

Драги мои стружани, да ве поздравам и да ве прашам на самиот почеток дали вие поддржувате федерализација и двојазичност на целата територија? Дали ќе им кажете на вашите браќа и сестри, сограѓани што значи да се пропушти шанса и да се изгуби ...

Заев од Аеродром: Груевски е единствен во земјава кој мисли на федерализација

Мета - 22.11.2016

Груевски ја измисли федерализацијата и тој е единствениот во земјава кој мисли на федерализацијата, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг во општина Аеродром. – Груевски ја измисли федерализацијата.

Милошоски: Подобро Груевски да биде премиер, отколку аболицираниот криминалец Заев

Република - 22.11.2016

– Подобро е Груевски да биде премиер, отколку аболицираниот криминалец Зоран Заев. Подобро е да работиме за повисоки пензии, отколку некој да дојде на власт и да крати од вашите пензии. Подобро е да имаме економски проекти и да градиме автопати и да ...

Важно е да не дозволиме редефинирање на државата, порача Груевски од Струга

Мета - 22.11.2016

Не може да се препушти државата да се третира како експеримент и од ден на ден да се менува во корен нејзината суштина и идентитет, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на централниот митинг на партијата вечерва во Струга.

ГРУЕВСКИ ОД СТРУГА: Заев има опасна цел за редефинирање на државата

Фактор - 22.11.2016

Партијата која е на власт речиси десет години, вечерва оддржува митинг во Струга. Оттаму пред Стружани, лидерот Груевски говорот го започна со тврдења дека неговиот ривал Заев има за цел редефинирање и федерализација на државата.

СДСМ во Крушево: Заев го повика Груевски на ТВ дуел

ТВ21 - 21.11.2016

Претседателот на СДСМ на првиот митинг на СДСМ и Коалицијата за живот во Македонија вечерва во Крушево го повика Никола Груевски на ТВ дуел. „Ајде Никола повели на дуел, да ги соочиме фактите, да те прашам што ги боли граѓаните, па да ја платиш ...