TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Романскиот шампион пресилен за "шпедитерите"

Вест - 06.12.2001

Одбојка, Топ тим куп Екипата на актуелниот македонски одбојкарски шампион, Работнички Фершпед е поразена во натпреварот од првото коло во шестата група во Топ тим купот на гости против романскиот првак Петром со максимални 0:3.

"Железничарите" повторно се незадоволни од судиите

Дневник - 06.12.2001

ОДБОЈКА - КУП ТОП-ТИМ (МАЖИ) Одбојкарите на Работнички Фершпед се поразени со 3-0 по сетови во првиот меч со романскиот Петром Плоешти во еврокупот Топ-тим. Мечот се играше во Плоешти, а "железничарите" во првиот сет освоиле скромни 16 поени, а во другите два по 22, односно 21 поен.

Работнички Фершпед победнички го почна oвогодинашниот Топ-тим купот

А1 - 04.12.2001

Одбојкарите на Работнички Фершпед победнички го почнаа настапот во годинашниот европски Топ-тим куп. Попладнево тие во плоешти го совладаа романскиот Петром со 3-0. Оваа значајна победа ќе биде поттик за нашите одбојкари да остварат поволни резултати и во двете следни средби во Скопје, со Локомотив ...

Работнички Фершпед против Петром брка победа на гости

Вест - 04.12.2001

Одбојка - Топ тим куп Горан Јаневиќ Денеска во 17.00 часот во Плоешти екипата на македонскиот одбојкарски шампион Работнички Фершпед ќе го одигра мечот од првото коло во шестата група од Топ тим купот против романскиот претставник Петром.

Победа во Плоешти за прво место во групата?

Дневник - 04.12.2001

ОДБОЈКА - КУП ТОП-ТИМ (МАЖИ) Повредениот плејмејкер Владимир Стевовски, кој е мошне важен за Работнички Ф., денеска ќе го почне мечот против Петром (17 ч.) Со евентуална победа во гости против Петром во Плоешти, Романија (денеска, 17 ч.