TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Став - Не убивај го гласникот

Време - 11.12.2010

Митко Јованов Мнозинството граѓани во Македонија многу малку се информирани за Европската унија или, пак, се погрешно информирани, што е полоша состојба.

Став - Прашање кое не се коментира

Време - 11.12.2010

Александар Даштевски Иако поминаа речиси две недели од настапот на Влатко Ѓорчев во Европскиот парламент во Брисел, каде што го нападна евроамбасадорот Ерван Фуере на безобѕирен начин, реакциите ...

На Фуере никој не му се извинил

Утрински - 11.12.2010

На евроамбасадорот Ерван Фуере се' уште никој од ВМРО-ДПМНЕ не му се извинил за обвинувањата од пратеникот Влатко Ѓорчев, кажани во Брисел, дека тој е партиски мегафон на СДСМ и бирократ што му ...

Македонија - Груевски е дел од проблемот, а не од неговото решение

Време - 11.12.2010

Игор Чавески Поради запрените евроатлантски процеси, македонската влада се наоѓа во еден вид психоза и место да се посвети на разрешување на проблемите, таа на сите страни бара непријатели.

Фуере: Никој не ми се извини за изјавите на Ѓорчев

А1 - 10.12.2010

„Немаше директно извинување, тоа е до самите личности да го направат тоа и се надевам дека тие ја разбираат штетата која ова и ја направи на земјата и фактот дека оваа влада мора да се фокусира многу ...

Фуере: Владата да демонстрира посветеност на евроинтеграцискиот процес

Алсат-М - 10.12.2010

Евроамбасадорот Ерван Фуере денеска изјави оти Владата мора да демонстрира оти е целосно посветена на евроинтеграцискиот процес и оти со нападите кон него од страна на пратеникот Влатко Ѓорчев не се ...

Фуере: Владата да демонстрира целосна посветеност на евроинтеграцискиот процес

Кирилица - 10.12.2010

Евроамбасадорот Ерван Фуере денеска изјави оти Владата мора да демонстрира оти е целосно посветена на евроинтеграцискиот процес и оти со нападите кон него од страна на пратеникот Влатко Ѓорчев не се ...

Фуере бара од владата посветеност на евроитеграциите

Р.С.Европа - 10.12.2010

Евроамбасадорот Ерван Фуере денеска во Скопје изјави дека македонската влада мора да демонстрира целосна посветеност на евроинтегративниот процес и оти нападите врз него од страна на пратеникот ...

Владата да демонстрира посветеност на евроинтеграцискиот процес

Идивиди - 10.12.2010

Скопје, 10 декември 2010 (МИА) - Евроамбасадорот Ерван Фуере денеска изјави оти Владата мора да демонстрира оти е целосно посветена на евроинтеграцискиот процес и оти со нападите кон него од страна ...

Амбасадори го бранат Фуере од етикетите на Ѓорчев

Дневник - 09.12.2010

Отворена и нескриена поддршка на евроамбасадорот Ерван Фуере му искажаа денеска амбасадорите на Германија и на Франција, Урлике Конц и Жан-Клод Шлумбергер, по нападите врз него од страна на ...

Кредибилитет

Дневник - 06.12.2010

Минатата недела, во Европскиот парламент, Влатко Ѓорчев, со амин на сите свои шефови, го нападна амбасадорот Ерван Фуере. Ако некој помислил дека му било незгодно, се лаже .