TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Парис Џексон се обидела да се самоубие бидејќи нема ист татко со Принс

+инфо - 16.06.2013

Парис Џексон секогаш знаела дека Мајкл Џексон не и е биолошки татко, но мислела дека таа и Принс имаат ист татко. Откако дознала дека тоа не е случај, таа доживеала шок и се обидела да си го одземе ...

Бизарно сведочење: Се појавил духот на Мајкл Џексон и кажал дека случајно се убил!!!

Канал5 - 15.06.2013

Екс сопругата на Лајонел Ричи, Бренда, потврдила дека контактирала со духот на Мајкл Џексон кој и рекол „случајно се убив“! New York Post јави дека на судењето вака сведочел Ренди Филипс, директорот ...

Бизарно продолжение на судењето за смртта на Мајкл Џексон

Хитпортал - 15.06.2013

С удењето за убиството на Мајкл Џексон доби бизарен пресврт откако судијата одлучил да ја признае изјавата која „духот“ на покојниот пејач наводно и ја дал на поранешната сопруга на музичарот Лајонел ...

Бизарен пресврт во судењето за смртта на Џексон: Судот уважи „изјава“ од неговиот дух

Нетпрес - 15.06.2013

Судењето за убиството на кралот на поп музиката Мајкл Џексон доби бизарен пресврт откако судијата одлучи да ја прифати изјавата која ја дал наводно духот на покојниот пејач на поранешната сопруга на ...

Сведочеше духот на Мајкл Џексон: Случајно се убив сам!

Курир - 15.06.2013

Судењето за убиството на кралот на поп музиката Мајкл Џексон доби бизарен пресврт откако судијата одлучи да ја прифати изјавата која ја дал наводно духот на покојниот пејач на поранешната сопруга на ...

Смртта на Џексон е случајност и несреќа, тврди неговиот дух

+инфо - 15.06.2013

Духот на Мајкл Џексон сведочеше на судењето за убиство со дозвола на судијата. Бренда Ричи, поранешната сопруга на Лајонел Ричи и пријателка на Ренди Филипс, тврди дека неа и се обратил лично духот ...

Фил Џексон: Никогаш повеќе тренер

Оn.net - 15.06.2013

Според многумина најдобриот НБА тренер на сите времиња изјави дека реално не треба да се очекува негово враќање на клупата на било која од екипите кои покажаа интерес за неговите услуги.

Се појавил духот на Мајкл Џексон: Случајно се убив!

Точка - 15.06.2013

На судењето за убиството на кралот на поп музиката, вистински хаос предизвикала изјавата дека Бренда Ричи, поранешна сопруга на Лајонел Ричи, е во контакт со покојниот пејач и дека тој на неа и’ ја ...

Изјава на „духот“ на Мајкл Џексон, аргумент пред судот!?

Република - 15.06.2013

Не стивнуваат контроверзите за смртта на кралот на поп музиката Мајкл Џексон. Сега, неговиот дух, односно неговата порака по смртта е уважена за изјава на суд.

Бизарно сведочење: Се појавил духот на Мајкл Џексон и кажал дека случајно се убил!!!

МК News - 15.06.2013

Екс сопругата на Лајонел Ричи, Бренда, потврдила дека контактирала со духот на Мајкл Џексон кој и рекол „случајно се убив“ – и судот го прифатил сведочењето.

Копачки на Рамос во чест на Мајкл Џексон

Оff.net - 14.06.2013

Во последно време многу фудбалски ѕвезди одат на концерти на познати пејачки, како на пример кај Ријана, а потоа се сликаат со нив и се фалат на Фејсбук и на Твитер.

Умрел за да им обезбеди покрив над главата на децата!

Вечер Прес - 14.06.2013

Мајкл Џексон, иако за време на кариерата заработи стотици милиони долари, за да им обезбеди живеалиште на децата морал да ја одработи светската турнеја "This is it".

Бил шворц - му требала турнејата за да си купи куќа

Идивиди - 14.06.2013

Мајкл Џексон, кој низ кариерата заработи стотици милиони долари морал да ја направи последната „This Is It“ турнеја за да може да купи куќа за своите деца.

Нови шокантни докази: „Мајкл Џексон не беше зависник“

Хитпортал - 13.06.2013

М ајкл Џексон бил многу посложена личност од тоа што се прикажува за време на судењето во Лос Анџелес, кое го стартуваше неговата мајка.

Џексон и Кругер пред свршувачка?!

Идивиди - 13.06.2013

Џошуа Џексон и Дајан Кругер наводно планираат да се свршат. Актерите седум години се заедно, но претходно изјавија дека не се заинтересирани да застанат на лудиот камен.

Ќерката на Мајкл Џексон испила 20 апчиња и се исекла со кујнски нож

Вест - 12.06.2013

САД (АП) - Аудиоснимката од телефонскиот повик до Брза помош покажа дека болничари биле испратени во домот на Парис Џексон по повикот дека 15-годишното девојче испило 20 апчиња "мортин" и се исекла ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Шокантни фотографии од собата на Мајкл Џексон

Дневник - 12.06.2013

Kонтроверзниот крал на попот, Мајкл Џексон, продолжува да ја тресе јавноста. И по четири години од смртта излегуваат сомнителни детали за неговата приватност.

4 години по смртта на Мајкл Џексон објавени шокантни фотографии

Хитпортал - 12.06.2013

С мртта на кралот на поп музиката Мајкл Џексон на 25 јуни 2009 година ги погоди луѓето во целиот свет. Сега, четири години подоцна, следи продолжение на тој шок затоа што се појавија фотографии од ...

ГАЛЕРИЈА Шокантни фотографии од собата на Мајкл Џексон пред смртта!

+инфо - 12.06.2013

Полицијата во Лос Анџелес ги објавила фотографиите од куќата на трагично починатиот пејач Мајкл Џексон, направени после неговата смрт на 25. јуни 2009. година.

ФОТО: Собата на Мајкл Џексон пред својата смрт

Сител - 12.06.2013

Досега необјавени фотографии од куќата на Мајкл Џексон направени по неговата смрт на 25јуни 2009 година, објави полицијата на Лос Анџелес.

Собата на Мајкл Џексон пред неговата смрт (фото)

ЗаЗабава - 12.06.2013

Полицијата на Лос Анџелес објави фотографии од куќата на Мајкл Џексон, направени по смртта на пејачот на 25 јуни 2009 година.

Еден се Мајкл Џексон

Оff.net - 12.06.2013

Ова сведочи за тоа колку уникатен беше Мајкл Џексон. Потребни се барем двајца за да го заменат, и тоа без ...

ФОТО: Шокантни фотографии од собата на Џексон, во моментот на смртта

А1 On - 12.06.2013

Веста за смртта на кралот на поп музиката, Мајкл Џексон во јуни 2009 година, го потресе целиот свет. Четири години по трагедијата објавени се шокантни фотографии од неговата соба, во моментот на ...

ФОТО: Шокантни фотографии од домот на Мајкл Џексон

Press24 - 12.06.2013

Мал број на луѓе знаат дека кралот на поп музиката Мајкл Џексон бил зависен од апчиња, но сега дозна цела јавност. Имено, објавени се шокантни фотографии од домот на Мајкл Џексон 4 години по неговата ...

ФОТО: Собата на Мајкл Џексон пред неговата смрт полна со апчиња

Курир - 12.06.2013

Досега необјавени фотографии од куќата на Мајкл Џексон направени по неговата смрт на 25јуни 2009 година, објави полицијата на Лос Анџелес.

Расфрлани шишенца со лекови и кислород: Објавени фотографии од собата на Џексон

Таратур - 12.06.2013

Полициската управа од областа Лос Анџелес објави фотографии од собата на кралот на поп музиката Мајкл Џексон кои фрлаат ново светло на околностите под кои почина легендарниот пејач.

Лекови на сите страни: Еве како изгледала собата на Мајкл Џексон непосредно пред смртта

Точка - 12.06.2013

Полицијата од Лос Анџелес објавила фотографии од куќата на Мајкл Џексон, направени непосредно пред смртта на пејачот на 25 јуни 2009-тата година.

ФОТО: Шокантни фотографии од собата на Мајкл Џексон

Либертас - 12.06.2013

Четири години по трагичната смрт на Мајкл Џексон објавени се шокантни фотографии од неговата соба, во моментот на смртта.

Лекови на сите страни: Еве како изгледала собата на Мајкл Џексон пред смртта

Точка - 12.06.2013

Полицијата на Лос Анџелес објавила фотографии од куќата на Мајкл Џексон, направени пред смртта на пејачот на 25 јуни 2009 година.

Семејството Џексон во борба да го задржи старателството над Париз Џексон!

Либертас - 12.06.2013

Ќерката на Мајкл Џексон, Парис Џексон, се наоѓа во болница откако се обидела да се самоубие, а нејзиното семејство прави се за старателството да не го добие нејзината мајка, Деби Роу.

Станот на Мајкл Џексон по неговата смрт

Бриф - 12.06.2013

Полицијата од Лос Анџелес објави шокантни фотографии од станот на Мајкл Џексон, по неговата смрт 25. јуни 2009 година. На фотографиите се гледаат шишиња со лекови расфрлани по целиот стан и други ...

Лекови на сите страни: Еве како изгледала собата на Мајкл Џексон пред смртта (Фото)

МК News - 12.06.2013

Полицијата на Лос Анџелес објавила фотографии од куќата на Мајкл Џексон, направени пред смртта на пејачот на 25 јуни 2009 година.

Собата на Мајкл Џексон пред неговата смрт (ФОТО)

Вечер Прес - 12.06.2013

Иако досега се држеа во тајност, сепак полицијата на Лос Анџелес реши да ги објави фотографиите од куќата на Мајкл Џексон направени по неговата смрт на 25јуни 2009 година.

Фото: Лекови на сите страни: Собата на Мајкл Џексон по неговата смрт

Денешен - 12.06.2013

Полицијата во Лос Анџелес објави фотографии од куќата на Мајкл Џексон, направени по неговата смрт. Кетрин, мајката на Џексон покренала обвинение против концертната агенција „АЕГ лајв“ тврдејќи дека ...

Полицијата објави шокантни фотографии од станот на Мајкл Џексон, лекови насекаде (фотогалерија)

Република - 12.06.2013

Полицијата во Лос Анџелес објави шокантни фотографии направени во станот на „кралот на попот“ Мајкл Џексон по неговата смрт на 25 јуни 2009 година.

ФОТО: Во оваа соба полна со лекови, почина Мајкл Џексон

Н.Македонија - 12.06.2013

На фотографиите се гледа колку Мајкл Џексон бил зависен од лекови кои ги добивал од докторот Мари Полицијата од Лос Анџелес објави фотографии од куќата на Мајкл Џексон, направени по смртта на пејачот ...

Полицијата објави фотографии од станот на Мајкл Џексон непосредно по смртта

eReporter - 12.06.2013

Полицијата на Лос Ангелес објави шокантни фотографии снимени во станот на Кралот на попот Мајкл Џексон по неговата смрт на 25 јуни 2009 година.

Парис Џексон го повикувала мртвиот татко

Вечер Прес - 11.06.2013

Ќерката на Мајкл Џексон, Парис Џексон, минатата недела се обидела да се убие, иако нејзиното семејство, сепак, вели дека таа сака да живее.

Мајкл Џексон бил хомосексуалец – тврди човек кој наводно бил со него во врска 6 год (Фото)

МК News - 11.06.2013

Скот Торсон, тврди дека со години му беше љубовник на славниот Либерачи, изјавил дека на почетокот на 80-тите бил во геј врска со кралот на поп музиката.

Судијата побара истрага за здравјето на ќерката на Mајкл Џексон

Вест - 10.06.2013

САД (АП) - Судијата задолжен за случајот за старателство над трите деца на Мајкл Џексон нареди да се спроведе истрага за добросостојбата на Парис Џексон.

Скот Торсон: Бев во врска со Мајкл Џексон

Дневник - 10.06.2013

Скот Торсон, познат како љубовник на славниот американски пијанист и вокалист Либерачи, изјави дека во 80-тите години бил во хомосексуална врска со кралот на попот, Мајкл Џексон.

"Шест години бев во врска со Мајкл Џексон" - кралот на поп музиката бил хомосексуалец?

Press24 - 10.06.2013

54- годишниот Скот Торсон е поранешното момче на пијанистот Валентино Лајбрес кој често се дружел со Мајкл Џексон. Тие се зближиле на крајот на 70-тите после една од операциите на пејачот , изјавил ...

Парис Џексон сместена во болницата каде почина Мајкл Џексон

Хитпортал - 10.06.2013

Ќ ерката на кралот на поп музиката Парис Џексон, која пред неколку дена се обиде да се самоубие (си ги исече вените и испи многу апчиња), е префрлена во болницата во која на 25 јуни 2009 година ...

Скот Торсон: Бев во врска со Мајкл Џексон 6 години

Кирилица - 10.06.2013

Скот Торсон, кој во минатото се забавувал со познатиот пијаност Либерачи, изјави дека бил во врска со Мајкл Џексон. Скандалите на престануваат да го тресат семејството Џексон.

ГАЛЕРИЈА Љубовникот на Мајкл Џексон!

+инфо - 10.06.2013

Скот Торсон (54) бившиот љубовник на починатиот пијанист Валентин Либераче, често се дружел со кралот на поп-музиката Мајкл Џексон.

Парис Џексон не сакала да умре, само сакала да го види татко и

Хитпортал - 10.06.2013

П арис Џексон минатата недела заврши во болница откако се обиде да се самоубие, а според тврдењата на нејзиното семејство, тинејџерката не сакала да умре, таа само сакала да привлече внимание.

Мајкл Џексон бил во врска со Скот Торсон

Либертас - 10.06.2013

Скот Торсон (54) бившиот љубовник на починатиот пијанист Валентин Либераче, често се дружел со кралот на поп-музиката Мајкл Џексон.

Љубовникот на Либерачи:Бев во врска со Мајкл Џексон 6 години

Република - 10.06.2013

Скандалите на престануваат да го тресат семејството Џексон. По бројните изјави на Вејд Робсон дека поп иконата Мајкл Џексон го злоупотребувал како дете, како и обидот за самоубиство на ќерката Парис, ...

Бев 6 години во врска со Мајкл Џексон!

Попара - 10.06.2013

Скот Торсон кој со години беше љубовник на славниот Либерачи, тврди дека во почетокот на осумдесетите години бил во хомосексуална врска со кралот на поп музиката.